Jvatie voor FC Den Haag viert feest jteUeSouwi/nt WLE WIL SPELEN VOR BRAZILIË Ton Pronk voelt zich geenKhadaffy Tahamata valt uit selectie \uccesrbaanbrekendt Snel klaar in Eindhoven louwens, Purvis en .ankhaar tekenen bij MAANDAG 12 MEI 1986 fcE JANEIRO Pele, één van de grootste voetballers lijden heeft zaterdag de door blessures en slechte [ties geplaagde bondscoach Tele Santana aangeboden Brazilië uit te komen in de eindronden van het we- mpioenschap in Mexico. In een interview met het j O Globo verklaarde de inmiddels 46-jarige Pele, K graag meedoet, maar dat hij het per wedstrijd hoog- p kwartier kan volhouden. „Misschien kan ik Brazi- rmee helpen. Ik bied mij aan. Het is nu aan Tele .a om te beslissen of hij me wil nemen". Het is negen gleden dat Pele voor New York Cosmos regelmatig in ld kwam. De laatste maal dat hij voor publiek optrad s jaar geleden in een liefdadigheidswedstrijd. Vol- heeft hij slechts twintig dagen nodig óm in vorm i. Voldoende dus om mee te doen in Mexico. Slingerkogel doodt jurylid WROCLAW Het 27-ja- rige Poolse jurylid Krzysz- tof Szczesny is zaterdag bij atletiekwedstrijden in Wroclaw dodelijk getrof fen door een slingerkogel. Het iurylid werd door de kogel op het hoofd geraakt op het moment dat hij en kele atletes verzocht het middenterrein te verlaten omdat de kogelslingeraars gingen inwerpen. In een ziekenhuis overleed Szczesny. Een aantal jaren geleden deed zich in Wro claw een zelfde ongeval voor. SPAKENBURG Kan een Nederlandse trainer erger zijn dan het Libische staatshoofd Khadaffy? Die vraag wordt de KNVB voorgelegd door zaterdagclub IJsselmeervogels. Het bestuur van de zaterdag-eersteklasser vindt dat het een belediging dat trai ner Ton Pronk (de vroegere Ajax-speler) in het programmablad van GVVV uit Veenendaal is afgeschilderd als „iemand bij wie Khadaffy een kleine jongen is". Dat gebeurde naar aanleiding van een reactie van Ton Pronk na de wedstrijd IJsselmeervogels - GVVV (2-0), waarbij twee van zijn spelers ernstig geblesseerd het veld moesten verlaten. Pronk zei toen onder meer: „Het is een schande. De tegenpartij heeft elk middel aangegrepen om ons het spelen te beletten en alle botten moeten worden ge lijmd". In het programma-blad werd dit beschouwd als een bar baarse uitlating en werd de vergelijking gemaakt tussen Pronk en Khadaffy. Pronk zelf voelt zich eveneens gegriefd en heeft zich gewend tot de Vereniging van oefenmeesters in Nederland. Ajax contracteert Arnold Scholten DEN BOSCH Arnold Scholten, aanvallende middenvelder van FC Den Bosch, heeft een driejarig kon- trakt getekend bij Ajax. Het is de tweede aankoop van de Amsterdam se club. Eerder werd Jan Wouters van FC Utrecht eveneens voor drie seizoenen vastgelegd. Het verlies van Scholten wordt door FC Den Bosch gecompenseerd door het behoud van Hans Gillhaus. De spits werd begeerd door Feyenoord, maar gaf de voor keur aan een langer verblijf in de Brabantse hoofdstad. Hij verlengde zijn verbintenis met twee jaar. Door slaggevende reden voor de continue ring was dat de Bossche eredivisie club hem zal helpen aan een baan voor halve dagen als onderwijzer. DEN HAAG Ruud Gullit, Marco van Basten en Ronald Spel- bos zijn terug in de selectie voor het Nederlands elftal, dat woensdagavond in Dortmund tegen West-Duitsland voetbalt. Het drietal ontbrak in de groep van vijftien spelers op 29 april in Eindhoven voor de wedstrijd tegen Schotland wegens blessures. Net als voor de vorige interlandwedstrijd werd Stanley Menzo, de derde doelman, geschrapt van de oorspronkelijke lijst van twintig, Frank Rijkaard, die ook gisteren niet tegen NEC speel de, ontbreekt weer wegens een blessure. Ook Michel Valke is niet fit. Bondscoach Rinus Michels, die gisteren de wedstrijd West-Duitsland - Joegoslavië bijwoonde, heeft geen beroep ge daan op Simon Tahamata. De zestien geselecteerden voor de wedstrijd tegen de Duitsers zijn: Van Breukelen (PSV); Blind (Sparta), Koeman (Ajax), Van Tiggelen (Groningen) en Silooy (Ajax); Vanenburg (Ajax), Wou ters (Utrecht) en Suvrijn (Fortuna Sittard); Van 't Schip, Bos man en De Wit (Ajax), de elf die tegen Schotland speelden plus Hiele (Feyenoord), Boeve, Spelbos en Van Basten (Ajax) en Gul lit (PSV). Het Westduitse voetbalelftal moet het stellen zonder aanvoerder Karl-Heinz Rummenigge. De aanvaller van Inter Milan ver klaarde gisteren na afloop van West-Duitsland - Joegoslavië het risico van een wedstrijd nog te groot te vinden. Rummenigge heeft in de interlandwedstrijd tegen Brazilië een spierscheuring in de knieholte opgelopen. EINDHOVEN Een groot aantal PSV-suppor- ters heeft het achtste landskampioenschap van de Eindhovense voetbal ploeg zaterdagavond na de zege van 8-2 op Go Ahead Eagles tot in de kleine uurtjes uitbundig gevierd. De festiviteiten verliepen volgens een woordvoerder van de po litie zonder grote proble men. Al tijdens de wedstrijd werd een 19-jarige man uit Gemert aangehouden, omdat hij een gat trachtte te knippen in de omheining van het veld. In de loop van de nacht werden in totaal zes personen aangehou den bij kleine vechtpartijen en mishandelingen. Ze zitten nog vast. De café's in Eindhoven bleven zaterdagnacht tot vier uur open. In het Philips-stadion werden de hekken opengezet direct nadat scheidsrechter Keizer voor de laatste maal had geflo ten. Het fluitsignaal kwam voor het merendeel van het publiek onverwacht omdat de klok in het stadion een minuut of vijf had stilgestaan. De spe lers waren daarvan op de hoogte en waren daardoor in staat vrij snel te verdwijnen in de catacomben. Na een rijtoer van ruim een half uur door de stad werden selectie en bestuur van PSV door burgemeester Borrie van Eindhoven ontvangen op het stadhuis. Daar huldigde Borrie de landskampioen en bedank te Gullit namens de selectie het Eindhovense publiek. Vol gens schattingen van de politie waren er tijdens de rijtoer en tijdens de huldiging op het stadhuis 15 tot 20.000 toeschou wers op de been. PSV - Go Ahead Eagles 8-2 (4-1). 8. Thoresen 1-0, 15. Boerebach 1-1, 16. Thoresen 2-1, 21. Arnesen 3-1, 32. Thoresen 4-1, 57. Voskamp (eigen doel) 5-1, 61. Gullit 6-1, 61. Gullit 7-1, 75. Van Rooy 8-1, 82. Boerebach 8-2. Scheidsrechter Keizer, toeschouwers: 23.500. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Koot, Gerets en Heintze; Lokhoff, Van de Kerkhof, Arnesen en Van Rooy; Gullit en Thoresen. Go Ahead Eagles: Van der Gouw; Voskamp, Back, Oude Wesselink en Witbaard; Woudsma, Coolen (Oost- rom) en Hofstede; Smit (Dekker), Boerebach en Eykelkamp. DEN HAAG FC Den Haag heeft dit seizoen al heel wat afgefeest. Eerst was er de periodetitel en onlangs mocht de promotie naar de eredivisie wor den gevierd. Gisteren werd in Eindhoven en later in de Haagse Javastraat de kroon op het werk gezet met het kampioenschap. In Eindhoven waren ruim tweeduizend Haagse toeschouwers getuige van de winst op de plaatselijke eerste divisieclub (4-1), 's avonds namen ongeveer 1500 Hagenaars de moeite Rob Baan en zijn spelers - staande op het balkon van het Oude Stadhuis - hartstochtelijk toe te juichen. DEN HAAG Binnen tien minuten was het spelletje eigenlijk al ge speeld. FC Den Haag, dat met moeite de kater had kunnen verwerken na het bekerverlies tegen RBC, had toch een beetje opgezien tegen het tref fen met Eindhoven. Want de Brabantse ploeg was de laatste zeven wedstrijden ongeslagen gebleven. Gistermiddag kon echter geen moment duidelijk worden hoe Eindhoven die prestatie ooit heeft kunnen ver wezenlijken. FC Den Haag was, zonder zelf imponerend te (hoeven) spelen, in elk geval snel klaar in Eindhoven. Eindhoven en vooral doel man Albert van der Sleen bakte er werkelijk niets van. Reeds in de derde minuut ging de doelman in de fout toen hij slordig ingreep bij een vrije trap van Alfons Groenendijk. Heini Otto sprong hoger dan de Bra bantse sluitpost en kon op de lijn de openingstreffer ink- nikken. De strijd was definitief beslist toen Groenendijk in de elfde minuut een vrije schop via een Eindhovens lichaam ach- Alfons Groenendijk haalt uit voor een doeltreffende vrije trap, waardoor FC Den Haag bij Eindhoven met 2-0 voorkomt. ter Van der Sleen schoot. FC Den Haag had eerst getracht een kopie van de eerdere succesvolle vrije trap tegen RBC te produceren, maar uit eindelijk besloot Groenendijk het voor de zoveelste keer dit seizoen toch maar zelf te doen: 0-2. Een kwartier later had Rem- co Boere de stand nog verder kunnen opvoeren, toen Ron de Roode hem in stelling bracht, maar een halve meter voor het open doel schoot de spits jammerlijk over. FC Den Haag behoefde daar ech ter geen moment over in te zitten, omdat Eindhovei) al vroeg de strijd opgaf. De pas ses waren uiterst slordig ver zorgd in Brabantse gelederen en daarom werd bijna de ge hele wedstrijd op de Eindho vense helft gespeeld. Dood moment FC Den Haag, met een we derom sterke Edwin Purvis, drukte het overwicht in de tweede helft nog twee keer doeltreffend uit. Beide keren trouwens werd wederom na een dood moment gescoord. Eerst kopte Otto uit een hoekschop van Groenendijk achter de wederom falende Van der Sleen en vlak voor tijd - toen Constansia namens Eindhoven overigens ook een keertje raak had mogen schieten en Boere wederom een fraaie kans om zeep had geholpen - zorgde Martin Jol voor de vierde Haagse tref fer. FC Den Haag, dat zonder de aan de knie gekwetste Pablo Plak opereerde, bleef zo doende ook in de 31e compe titiewedstrijd ongeslagen. In dien de aanstaande eredivi sieclub er in slaagt nog drie wedstrijd ongeslagen te blij ven, sneuvelt het nationale record van PSV, dat ooit 33 duels niet verloor. Op het in ternationale vlak kan FC Den Haag het overigens in dit opzicht wel vergeten. Want in Cyprus heeft Nicosia ooit drie seizoenen achtereen geen nederlaag geleden. Het zal voor FC Den Haag, dat de prijzen al binnen heeft, waarschijnlijk nog een klus worden dit seizoen zonder nederlaag uit te spelen. DENNIS MULKENS Eindhoven - FC Den Haag 1-4 (0-2): 3. Otto 0-1, 11. Groenendijk 0-2, 54. Otto 0-3, 79. Constansia 1-3, 89. Jbl 1-4. Scheidsrechter: Bakker. Gele kaart: Bruinen (Eindhoven), Lank- haar (FC Den Haag). Eindhoven: Van der Sleen; Alke made, Tobing, Lindhout (Rovina, Bogers), Wouterse; Smulders, Con stansia, Bruinen; Van Rijsingen, Boogaars, Vreven. FC Den Haag: Stam, Van Geene, Jol, Lankhaar, Purvis; Van Alphen, Otto, Groenendijk; Bouwens, Boere, De Roode. Ruud Gullit, die aan de basis stond van de titel van PSV. giet de inhoud van een fles champagne over zijn hoofd uit vreugde over het bereikte doel. „Ik kreeg er echt koude rillingen van", genoot Ron de Roode na afloop van de uitbundige spreekkoren nog na. En Heini Otto: „Dit is het eerste kampioenschap in mijn leven. Echt prachtig". En Karei Bouwens: „Ik heb met Feyenoord een keer de beker gewonnen, maar dit kampioenschap spreekt toch meer aan". Natuurlijk opgetogen woorden uit de monden van de Haagse spelers, die de huldeblijken van de supporters gaarne over zich heen lieten gaan. Op het balkon sprak burgemeester Havermans namens de ge meente 's-Gravenhage het elftal en de supporters toe. De spe lers kregen van de gemeente naast een bos bloemen een ere penning overhandigd, die refereerde aan promotie en titel. Ook de oude en nieuwe wethouder van sportzaken - respec tievelijk Piet Vink en Jack Verduyn Lunel - poogden boven de spreekkoren uit te komen. Omdat zij niet geheel in hun poging slaagden, zou later alles binnen in het Oude Stadhuis nog eens worden herhaald. Waar ook voorzitter Stoop en sponsor Frans van Steenis van Hotelplan, die de spelers allen het kleinste radiotje ter wereld aanbood, nog het woord voer den. Leukste dag Middelpunt van de overigens chaotische feestvreugde was na tuurlijk weer Rob Baan. „Robbie Baan, Robbie Baan", klonk het eerst in Eindhoven en later in de Javastraat. Baan is - dank zij het succes - ongetwijfeld de meest populaire trainer, die FC Den Haag de laatste tien jaar heeft gekend. De kleine oefenmeester, die zeker de laatste twee seizoenen nog al eens moeilijke tijden doormaakte, moet dan ook gisteren zijn leuk ste dag in dienst van FC Den Haag hebben beleefd. In Eindhoven zelf werd Baan overigens door de eigen spelers op de schouders getild, waarna het meegereisde legioen voor het enthousiasme werd bedankt. FC Den Haag had na de winst in Brabant van bestuurszijde een fors uitgevoerde beker ontvangen. Van KNVB-zijde bestaat er geen onderscheiding voor het behalen van de titel in de eerste divisie en het was ook vreemd te constateren dat er geen „hoge Piet" uit Zeist was afgevaardigd. Zoals er overigens nog een minpuntje aan het gebeuren in Eindhoven kleefde. Want zo had het bestuur van FC Den Haag verzuimd die fraaie beker van inhoud te laten voorzien. Geen champagne, maar de inhoud van drie flessen bronwater belandde uiteindelijk in de beker. Opgetogen zongen de spe lers in de kleedkamer vervolgens de tekst van het nieuwe grammofoonplaatje, dat morgen in het Zuiderpark tijdens de rust van FC Den Haag - Helmond Sport zal worden gepresen teerd. Vreugde bij FC Den Haag dus in verband met de titel. Die er natuurlijk al lange tijd aan zat te komen, waardoor het feest- gebeuren de nodige spontaniteit moest ontberen. „Het is na tuurlijk een vreemd kampioenschap", beschouwde Martin Jol na. „Het is altijd machtig om kampioen te worden. Maar de titel hing al geruime tijd in de lucht. Dit is toch anders dan bijvoorbeeld Bayern München overkwam. Die Duitsers wer- het kruispunt van de Alexanderstraat en de Javastraat verzamelden zich gisteravond circa vijftienhonderd aanhangers den ^et in de laatste wedstrijd. Dat is eigenlijk het mooiste". FC Den Haag om het kampioensfeest te vieren. Foto's Milan Konvalinka DENNIS MULKENS 'N HAAGStaatssecreta- PSV. „Van harte proficiat Van der Reijden van met het behaalde kampioen- 'C heeft FC Den Haag schap, dat op zo'n baanbre- eren telegrafisch gefelici- kende wijze tot stand is geko erd met het kampioenschap men luidde de tekst van het de eerste divisie. Van der telegram van Van der Reij- ~ien was niet persoonlijk den aan het bestuur, de spe- indhoven, waar hij zater- Iers en trainer Baan van de al aanwezig was bij het Haagse betaald-voetbalorga-' van landskampioen nisatie. !N HAAG Karei Bouwens, Edwin Purvis en Joop Lank- ar hebben gisteren hun contract met FC Den Haag allen rlengd. Het drietal ondertekende een verbintenis voor nog ee jaar. Eerder deze week kwam Martin Jol al een nieuw Uract voor nog drie seizoenen overeen. René Stam verbond h zaterdag ook voor twee jaar aan FC Den Haag. J pscorer Remco Boere heeft binnenkort een gesprek met r irzitter Dé Stoop. Boere heeft te kennen gegeven weg te Hen, maar de praeses wenst de spits aan zijn contract voor ig twee seizoenen te houden. Stoop denkt zelfs aan een ver- fe verlenging. "Tere, die weet van belangstelling van het Franse Lille: „Ik fet dat FC Den Haag vergaande contacten heeft Peter van ïlzen. Als hij komt, dan zie ik dat niet zitten. Wat wil men et twee lange spitsen? Daar heb ik absoluut geen zin in". rJ'erigens hebben FC Utrecht en FC Den Bosch zich ook bij spits van RKC gemeld, die overigens nog een lopend con tact op zak heeft. im Rontberg hoopt van FC Den Haag, dat voor hem even- Marcel Tolsma een ontslag-vergunning heeft aangevraagd, i vrije transfer te krijgen. „Ik heb vijf jaar trouwe dienst laan. Er komt misschien wel een club voor me. Maar dan 'g het natuurlijk niet te veel kosten", i onderhandelingen met Pablo Plak verlopen nog tamelijk [oef. De verdediger is niet akkoord gegaan met de eerste bieding van het bestuur. Binnenkort zullen beide partijen [maals met elkaar praten. ,'elopen week heeft ook Romeo Zondervan het Zuiderpark ocht. De ex-speler van FC Den Haag heeft nog een con- ict voor twee jaar bij Ipswich Town en lijkt voor FC Den "ig financieel moeilijk haalbaar. het balkon van het oude stadhuis laten de spelers van FC ch de huldeblijken van supporters met genoegen Op de foto Edwin Purvis en met de beker Bram Rob Baan torst de beker, die een geslaagd seizoen symboli seert.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11