Amnesty nog nooit |p leugens betrapt Li ELEVISIE-PROGRAMMA'S SaidóaOouMXAxt VRIJDAG 9 MEI 1986 PAGINA 17 Qartine Bijl gaat kwissen met 'Dinges' bij de NCRV .VERSUM - Cabaretière en zangeres Mar- ,6Bijl komt terug op tv. Zij heeft een con- j*l getekend met de NCRV om gedurende ;omend winterseizoen één keer in de ABytien dagen een spelprogramma te presen- JVi. Voordat de definitieve beslissing voor tas Jrogramma, dat naar alle waarschijnlijk- 'Dinges' zal gaan heten, werd genomen, een proefopname gemaakt. In deze tes- 8 vering gaven kinderen tussen de vijf en jaar cryptische omschrijvingen van be- 3 4 jen, gevoelens en gebruiksvoorwerpen ba een panel van volwassen bekende en on- (ifende Nederlanders. De volwassenen moe- in verschillende ronden raden wat de 'Jeren bedoelen. Wie aan de hand van t omschrijving moet denken aan AVRO's i.3»belonië' slaat de plank niet ver mis: het ijprogramma is ontwikkeld door het Am- lamse WIN-productions, dat naast Babbe- lonië ook tekende voor Blokletters, de FO- -Show, de Sterrenshow en talloze andere spelprogramma's. Van 'Dinges' staan voorlo pig 22 afleveringen gepland, die op de zon dagmiddag -na 1 oktober de vaste uitzenddag van de NCRV- uitgezonden zullen worden. Het programma zal een half uur duren. Mar ti ne Bijl is lange tijd niet op het scherm te zien geweest. In december zond de VARA nog een tv-registratie van haar succesvolle theatershow uit, maar eigen tv-shows (die zij bij de TROS had) of een regelmatig scher- moptreden, bijvoorbeeld als panellid van de AVRO-kwis 'Wie van de Drie', dateren ook alweer van enkele seizoenen geleden. In 1980 won Martine, die eigenlijk min of meer ge ruisloos van het scherm verdwenen leek, de Televizierring, de publieksprijs van de lezers van AVRO's Televizier. Voorzitters omroepen eens over nieuwe indeling van zenders (Vervolg van voorpagina) HILVERSUM - De omroep voorzitters, behoudens de VPRO, zijn er in geslaagd over eenstemming te bereiken over een nieuwe zenderindeling, al thans een discussiestuk voor het parlement en de formatiebe sprekingen. Het gaat uit van een situatie met drie televisie netten (naar verwachting de tweede helft '87), waarbij op Nederland I de geprofileerde omroepen NCRV, KRO. VARA plaats zullen nemen en op Ne derland II de zogenoemde publieksom roepen AVRO, TROS en Veronica. Alle com mercie moet worden geweerd. Het derde net wordt conform al eerder ingediende voorstellen gereserveerd voor de NOS plus de dertig kleine zendgemachtig den, zoals Feduco, Humanistisch Verbond en Teleac. De VPRO en de EO zullen voor perioden van twee jaar wisselend op Ne derland I en Nederland II wor den ingedeeld. Het plan voor ziet voorts in uitbreiding van de televisiereclame via zwevende blokken op Nederland I en II om het wegvloeien van recla megelden naar het buitenland te voorkomen. Op Nederland III worden journaalgebonden blokken ingevoerd. De STER krijgt binnen het plan meer speelruimte. De totale zendtijd op via zwevende blokken op Nederland I en II kan in de vi sie van de omroepen 18 tot 36 minuten per dag bedragen, met dien verstande dat de totale STER-zendtijd op de drie netten niet meer dan één uur per dag zal bedragen. De STER mag zelf bepalen hoeveel zendtijd zij op welk net wenst te gebruiken. De zenderkleuring naar om roepvereniging maakt voorts een eind aan de huidige situatie waarin min of meer gelijkge stemde omroepen op één avond tegenover elkaar staan. Het fa cilitair bedrijf zal „van en voor de omroep" moeten blijven. JRO VANAVOND IN TEKEN VAN RECHTEN VAN DE MENS Jermaine Jackson. *|J,VERSUM Twee [enten werden in 1960 Portugal veroordeeld ven jaar gevangenis- f, omdat zij een toast irachten op de „vrij- Voor de Britse ju- Peter Benenson was rechtszaak aanleiding aantal kritische arti- n in onder meer The rver te schrijven. Een later werd Amnesty iNfcrnational opgericht. 6* gelegenheid van het bestaan van Am- staan de program- van de AVRO op ra- tv vandaag vrijwel "leel in het teken van -fechten van de mens. testy begon eigenlijk als een internationale campagne, die tot doel had bekendheid te geven aan de vaak mensonte rende behandeling van gevan genen die op grond van hun overtuiging, huidskleur, sekse, etnische afkomst, taal of geloof worden opgesloten. Die men sen kregen van Amnesty de naam „gewetensgevangenen", mits zij geen geweld hadden gebruikt of gepropageerd. Wat als een korte actie in de media was begonnen groeide snel tot een over de hele we reld vertakte beweging, die onafhankelijk van regeringen, politieke partijen, ideologische en religieuze instellingen vecht voor de bescherming van de fundamentele mensen rechten. Later ging de organi satie zich ook bezig houden met vluchtelingenwerk en zet te zij zich in voor de afschaf fing van folteringen en de doodstraf. Tijdens het middagprogramma van de AVRO, dat om 13.10 uur begon, werd uitvoerig uit de doeken gedaan hoe Amnes ty te werk gaat. Hoe wordt de informatie op betrouwbaar heid gecontroleerd. Woord voerster I. Martens van Am nesty Nederland zei daar on langs over: „Tot nu toe is Am nesty International nog nooit* op een leugen betrapt. Als dat gebeurt zou dat natuurlijk do delijk zijn omdat wij door onze betrouwbaarheid zijn erkend door diverse regeringen". Objectiviteit Amnesty International is daar om nog steeds de organisatie die bekend staat om haar niet- politiek en onpartijdig optre den en om de objectiviteit die hoog in het vaandel wordt ge dragen. Dat en de betrouwbare informatie zorgen ervoor dat deze meest bekende organisa tie van de rechten van de mens zowel wordt gerespec teerd als verguisd, maar in ie der geval gevreesd wordt door autoritaire of dictatoriale regi mes. Met deze en vele andere as pecten van Amnesty werd ook het ochtenprogramma van de AVRO, tussen 10.00 en 12.00 op Radio 5 gevuld. Karei van de Graaf en Catherine Keyl praatten met journalisten, vakbondsmensen en politici, die het nodige in het midden brachten. In de speciale radio-uitzending van Minjon wordt met jonge ren gesproken over mensen rechten, worden de winnaars van de dichtwedstrijd bekend gemaakt en zal er verzetspoë zie te beluisteren zijn. Ook op televisie geeft de AVRO een uitvoerige belichting van Am nesty. Vanmiddag presenteer de Karei van de Graaf een jongerenprogramma, wederom met de mensenrechten als the ma en daarna volgde een do cumentaire „De eerste en de laatste dagen van kolonel Ge- rineldo Ramirez José". Onder de titel „Amnesty In ternational, de noodzaak blijft" brengt de AVRO tussen 20.40 en 24.00 een verslag van de manifestatie vanuit het Haagse Congresgebouw over het 25-ja- rige bestaan van Amnesty. De opzet van het gecombineerde AVRO en Amnestyprogram- ma heeft volgens de organisa toren niet in de eerste plaats de bedoeling om geld binnen te halen, hoewel de kijker erop moet rekenen het giro nummer herhaaldelijk over het scherm te zien gaan. Amnesty hoopt wel dat zich meer nieuwe leden aanmel den, ondanks het feit dat de Nederlandse afdeling met 85.000 leden een van de groot- sten is. Maar met veel leden, en vaste donateurs, zo wordt geredeneerd, is Amnesty ver zekerd van een continue in komstenstroom en kan zij haar werk, dat helaas nog hard no dig is, voorzetten. Tijdens de manifestatie wordt verslag ge daan over het werk van Am nesty gedurende de 25 jaar van haar bestaan. Tussen ge sprekken en reportages door, wordt de bijeenkomst muzi kaal ondersteund door arties ten als Jermaine Jackson, Liesbeth List, Theo Olof, Rob de Nijs en Graham Nash. Het programma wordt gepresen teerd door Ria Bremer en Mark Blaisse. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.15 De Bennie Bang Show, gevarieerd kinderpro gramma 16.30 Amnesty International: De noodzaak blijft, Karei van der Graaf praat met jongeren over de mensen rechten 17.00 The first last days of colo nel Gerineldo José, korte speelfilm van Rogier Pro per, gemaakt in opdracht van Amnesty Inetrnational. Met Walter Kous NOS 17.30 17.46 18.15 18.45 20.00 20.28 Vt6-Journaal AVRO Amnesty International: De noodzaak blijft, repor tages over het aspect van schendingen van mensen rechten AVRO cursus bridge. Les 12A Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoon heid van stad en land. Afl.: Gorinchem CD De Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei AVRO's Toppop. Over zicht van de Nationale Hit parade gepresenteerd door Kas van lersel NOS Journaal PP 20.38 Amnesty International: de noodzaak blijft, recht streeks verslag van een manifestatie vanuit het Ne derlands Congresgebouw te Den Haag rond het 25- jarig bestaan van Amnes ty-International. Gasten: Rob de Nijs, Liesbeth List, Connie Stuart, Danny de Munk, Chris Rea, Patti La- Belle, Graham Nash, Ru- bèn Blades e.a. Presenta tie: Ria Bremer en Mark Blaisse NOS 00.05 Journaal EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Progrramma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Business Europe, documentai- 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Julian Bream Life in the country, documentaire 20.35 Hands - Wexford, documentai- 21.00 Europe Sports Report. NBA Basketball American 22.35 World Watch en weerbericht NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn: Terug van weggeweest, vijfdeli ge serie over de proble men waarmee mensen die lange tijd geestelijk of li chamelijk buiten de sa menleving gestaan heb ben, te maken kunnen krij gen. Afl. 2: Weer vrij..., over ex-gedetineerden NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 [UJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 CDJa, natuurlijk, spelpro gramma afgewisseld met natuurfilms. Presentatie: Jan Just Bos. Anton van Hooff, Frank de Graaf en Piet Steltman 20.40 Murder she wrote, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Magere Hein neemt de bus. Jessica neemt, samen met sheriff Amos Tupper, de bus naar een vergade ring. Eén van de passa giers wordt vermoord, als ze bij een café even uit stappen 21.30 Getijden, programma met muziek en gasten uit de wereld van geloof en sa menleving 22.10 Prelude 15, film van Anton van Munster bij het graf van Chopin op het kerkhof Père Lachaise te Parijs. De muziek wordt gespeeld door pianiste Bella Davi- dovich PP 22.20 Zendtijd voor de EVP NOS 22.35 Journaal IKON 22.50 Jij, die mij aanziet, portret van de in Parijs wondende 80-jarige Joodse filosoof Emmanuel Lévinas 23.33 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 23.40-01.25 E De man zonder geheugen (Mirage), Ame rikaanse speelfilm uit 1965 van Edward Dmytryk. Met o.a. Gregory Peck, Diane Baker en Walter Matthau. De atoomgeleerde David Stillwell verliest zijn geheu gen als hij zijn chef Calvin een dodelijke val ziet ma ken van de 27e verdieping van hun kantoor FILMNET 17.00 The Sting II 18.40 The Man who loved Cat Dan cing 20.40 The Deserter 22.20 The Seekers 23.10 Demon Seed 00.40-02.05 Intimate Moments Igië Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) Prikballon, kleütermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) Knappe koppen (The misfits of science). Amerikaanse serie over twee jonge wetenschap pers die het krimpserum ont dekken. Met Dean-Paul Martin. Kevin Peter Hall. Mark Thomas Miller e.a. Afl.: Sort of looking for Gina Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Weerbericht De symfonie der twee werel den, tv-registratie van dit werk van Pierre Kaelin op tekst Dom Helder Camara vanuit de Sint- Janskathedraal te 's Hertogen bosch. Uitgevoerd door het Omroeporkest van de NOS, het Stedelijk Helmonds Con certkoor en het Radio Philhar- monisch Orkest van de NOS o.l.v. Pierre Kaelin m.m.v. so listen Het einde van een imperium (End of Empire). Engelse docu mentaireserie over de tanende Britse invloed in overzeese ge bieden. Afl. 3: Verdeel en ver laat ,'JT 2 Zonen en dochters (Sons and a daughters), Australische tv-se- rie met Pat McDonald. Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Een tragedie heelt de breuk tussen David en Kevin Oshin, Japanse serie Juke box ma-overzicht Journaal Weerbericht Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Première, filmrubriek met Jo Röpcke •22:50 Xanadu, Amerikaanse speelfilm uit 1980 met Olivia Newton-John, Gene Kelly. Mi chael Beck e.a. Regie: Robert Greenwald. In nogal bizarre omstandigheden maakt Sonny Malone kennis met het meisje uit zijn dromen. Zij helpt hem en zijn vriend een muziekpara- dijs te openen ÏBF 1 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma Carrefoura, kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke. tekenfilmse rie Journaal Minute Papilion, consumente ninformatie Jane Eyre (slot), vijfdelige serie naar de roman van Charlotte Brontë. Met Zelah Clarke, Ti- mothy Dalton. Andrew Bicknell I» e.a. Jane vlucht weg van Thornfield en wordt, tielemaal uitgeput, opgevangen door de pastoor en haar andere zusters 20.55 Grand ècran: Rolling Stones - Let's spend teh night toge ther, Amerikaanse muziekfilm uit 1981 van Hal Ashby, sa mengesteld uit opnamen van de Amerikaanse tournee van de Rolling Stones in 1980 22.30 Laatste nieuws TV 5 16.32 Kinderprogramma 16.56 Pollen, muziekprogramma met Michel Berger. Sapho, Valérie Lagrange. Catherine Lara en Johnny Halliday 17.43 Variations sur l'internationale et autres chansons, documen taire 17.47 L'archipel Aquitaine, driedeli ge serie 18.45 Prelude, muziek 19.00 Thalassa, maritiem magazine met ditmaal aandacht voor de industrie rond luxe cruises 19.26 Kinderprogramma 19.46 Le jour Ie plus court, komedie van Pierre Kast 21.13 La fète de ciel 21.40 Prelude, muziek 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 EFirst eight show. Simon Potter en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 EGaz Top Running Trivia Quiz 19.00 EMartin en Julie 20.00 EThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 EGapr Crowley 22.00 EWrite on, correspondentie rubriek met Edwlna 23.00 EFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 EGaz Top Running Tri via Quiz (herh.) i Olivia Néwton-John in 'Xana du'. BRT 2 om 21.15 uur. IS Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. D Zwari/wit-uitzending. ■SZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-uitzenaing in orginele versie met ondertitels. j Duitsland Scène uit de speelfilm 'Condorman' met Michael Crawford en Barbara Carerra op Duitsland 1 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Be8uch bei den Besuchem. Reportage uit het geheime ar chief 16.30 Die Rache, Tsjechische speel film met Romana Pecnerova, Bozidara Turzonova, Jozef Adamovic e.a. Regie: Ivan Hus- tava 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 SWWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesachau 20.15 ECondorman, Engelse speel film uit 1981 met Michael Crawford, Oliver Reed. Barba ra Carrera e.a. Regie: Charles Jerrott. Woody Wilklns is een succesvolle striptekenaar. Zijn vriend Harry, werkzaam bij de geheime dienst, laat hem nu zelf als superheld optreden om een Sovjetspionne tè laten overlopen 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau 23.25 Das Biest muss sterben (Que la béte meure), Frans-Italiaan se speelfilm uit 1969. Met Mi chel Duchaussoy, Jean Yanne, Caroline Cellier e.a. Regie: Claude Chabrol. Onderzoek door de politie naar de dader van het ongeluk waarbij Char les Théniers zoontje werd doodgereden, haalt niets uit. Charles gaat zelf op onderzoek uit en vindt de schuldige 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs), Engelse tv-serie met Jean Marsh. David Langton, Hannah Gordon e.a. Dubbele afl.: Der schwarze Freitag/Abschied 16.30 FreizeiL.. und was man da- raus machen kann, program ma over vrijetijdsbesteding 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Rauchende Colts (Gunsmoke), Amerikaanse westernserie met James Arness, Jack Elam, Mi riam Colon e.a. Afl.: Oer alte Cleavus. Bij het kampvuur hebben Cleavus en Uriah een meningsverschil en door een ongelukkige samenloop van omstandigheden doodt Clea vus Uriah. Oan ontdekt hij de buidel met goud en realiseert zich dat hij voor de Ingang van een goudmijn staat Programma-overzicht Heute Au8landsjoumal. Reportages van buitenlandse correspon denten Aktenzeichen: XY... ungelöst. De recherche vraagt om uw hulp bij het oplossen van mis daden Tele-Zoo, natuurserie. 1. Wan delende takken. 2. Dwergmui- Aspekte, cultureel magazine Aktenzeichen: XY„ ungelöst. Reacties van kijkers Rot und Schwarz (Le rouge et le noir), Frans/Italiaanse speel film uit 1954. Met Gèrard Phili- pe, Danielle Darrieux, Jean Martinelli e.a. Regie: Claude Autant-Lara. Julien kiest voor het klooster om zo aan de ar moede te kunnen ontsnappen. Snel blijkt echter dat hij hier voor niet geschikt is en wordt hij tewerkgesteld bij een rijke man op wiens vrouw hij ver liefd wordt. Dit blijkt wederke rig te zijn en is het begin van een hoop moeilijkheden Heuta DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie. Les 7 18.30 Hallo Spencer, comedyserie 19.00 Aktuelle Stunda, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- ?unkt Dusseldorf agesschau 20.15 Tier-Report: lllegaler Greifvo- gelhandel, reportage over de illegale handel in roofvogels 21.00 Pazifik, achtdelige serie over de 17 landen welke de Stille oceaan omringen. Afl. 6: Hoch- zeiten 21.45 Theo Jörgenamann, Klarinet- te, Bottrop, portret van deze klarinettist 22.15 Hotel Polan und teine Gaste, Oostduitse tv-serie met Vaclav Voska. Kalina Jedrusik, Elzbie- ta Starostecka e.a. Afl. 3: Die letzte Saison. Esther is niet van plan het hotel op te geven, zelfs niet wanneer haar man geëmigreerd is en de laatste gasten afscheid genomen heb ben. Ze gaat naar Praag om haar zoon te ontmoeteh. Het zal een afscheid worden 00.10 Laatst* nieuws i Engeland i TV-Morgen BBC 1 RTBF 1 17.15 Doatanian 17.40 Friday Film Special: A ghost of a chance 18.35 The Flintstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 20.40 I've got a secret, spelprogram- 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.30 Omnibus goes to MTV, een kijkje bij het Amerikaanse vi deoclip-station MTV 08.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Cursus Nedertands 10.00-10.20 Allo. bonjourt 11.50 Interwallonie: Eilikoum, pro gramma voor Arabieren 12.30 Interwallonie: Ciao Amict, programma voor Italianen MUSIC BOX 07.00 EGaz Bag, met Gaz Top 08.00 EBetween the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 09.00 SlVideopix 2, verzoekvideo's met Simon Potter en Martin Buchanan 10.00 E'Ed's elite, met Edwlna 11.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40 (herh.) 12.00 ERox Box, tweetalig muziek programma vanuit België met Ray Cokes 13.00 EHerhalingen BBC 2 18.25 Journaal en weerbericht 18.30 An englishman's home 19.00 Visit to a chiefs son, Ameri kaanse speelfilm uit 1974 van Lamont Johnson. Met Richard Wulligan, Johnny Sekka, John Philip Hogdon e.a. Een vader en zoon gaan op safari In Afri ka 20.35 House and home, informatieve serie 21.00 Informatief programma 21.30 Gardeners world, informatief magazine 22.00 Your Life in their Hands, me dische serie. Afl.: Siamese tweeling 22.50 Did you see...? 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 The lords this week 01.05-02.40 Riot in cellblock 11, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Don Siegel. Met Neville Brand, Emile Meyer, Frank Faylen e.a DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 Zwei auf gleichem Weg (Two for the Road), speelfilm (herh.) 12.15 Aspekte, cultureel magazine 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie, informatieve serie 12.00 Nachbam in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Griekenland. 12.40 Spanje, 13.20 Joegoslavië) ITV 17.25 Scooby Doo 17.50 The Bizz 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglie, regionaal maga zine 20.00 Albion Market 20.30 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie 21.30 Home to Roost (herh.) 22 00 Auf Wiedersehen, Pet 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.20 The Silent Ones, speelfilm uit 1973 01.20 Dear Diary BBC 1 09.30 The Saturday picture show, kinderprogramma 11.05 Pink Panther, Amerikaanse speelfilm uit 1964 van Blake Edwards met Peter Sellers in de hoofdrol 13.00 Grandstand, sportprogramma met o.a. paardesport en vanaf 15.00 de Cup-finaJ SKY CHANNEL SKY CHANNEL 16.45 a Here comes the weekend 17.30 SI Live on friday 18.30 The Deputy 19.00 The Lucy Show 19.30 Green Acres 20.00 The New Oick van Dyke Show. Afl.: Pepito of Mexico 20.30 The New Candid Camara Show 21.00 Vegas. Afl.: The Andreas ad diction 21.50 The Friday Movie: Long week end, Australische speelfilm uit 1980 van Colin Eggleston. Met o.a. John Hargreaves en Brio- ny Behets 23.30 The Dutch Music Export Awards, programma i.s.m. Co- namus rond de uitreiking van de jaarlijkse exportprijzen. Dit jaar viel Bolland Bolland en The Video Kids de eer te beurt. Interviews: Linda de Mol 00.00-01.00 BMonsters of rock 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley. Snoot de zeehond en Crocker de kroko dil 10.45 The Elephant Boy, kinderserie 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJump, met Tony Blackburn 13.35 EThe great video-race, met Ronnie the Runner ITV 07.25 TV-AM, ontbijttelevisie 10.25 Get fresh 12.00 Terrahawks, kinderserie 13.00 Nieuws 13.05 The FA Cup Final, recht streekse reportage vanuit het Wembley stadion in Londen, voorafgegaan door Interviews en reportages RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy s Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lot. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS): 17.03 TROS: De Nederlandstalige Top-10. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: Oe Cantates van Bach 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium: Let Us Know The Names. 22.00 Horizon. 22,30 NOS-Jazz. Vandaag: Leo Cuy- pers Kwartet. RAOIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1820 PP: Uitzending van de CP. 1820 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-2020 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 1820 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-Side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 POP-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 2020 Koorconcert Radio France, Maitrise de Radio-France, Het Ensemble Rameau, James Bowmam, contratenor. Diri gent: Karei Aerts: 1. Guldne Haare, Heinrich Schuetz. 2. Wo Gott der Herr, Heinrich Schuetz, 3. O der Grossen Wundertaten, Heinrich Schuetz, 4. SaJve Regina, Claudio Monteverdi, 5. Stabat Mater, Antonio Vivaldi, 6. Ego flos Campi, Claudio Montever di. 7. Vespers in F, Joseph Haydn. 21.50 Actualia. 22.05 Kamermuziek 1. Sonate opus 39 voor cello en piano, John Jongen, 2. Nocturne, Manuel De Falla. 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show (11.03-12.00 TROS Kamer breed). RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel.uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Nieuws 12.02 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 2 (herh.) 09.45 Werken aan werk. Afl. 1. 10.00 Taal van Alledag. Les 4 (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 1220 EO... in regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13^5 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: Dorusstad. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.30 Met I wakker. 0820 Voel jet huis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. Presentatie: Paul De Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Villon vervolgd. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Psyche, Cesar Franck. 2. Symfonie nr. 5 in e, opus 64. Peter Tsjalkovski. 12.15 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17