lieer financiële armslag voor Peuterspeelzaal De Mammoef Visserij voor Katwijkse PvdA-wethouder Hietkamp eugd ROAC speelt igen olympiade Hanepoelloop trekt 570 atleten Touwtrekken om Aa-bokaal ZOETERWOUDE De Gelderswoudse touwtrekvereni ging uit Zoeterwoude houdt zaterdag in samenwerking met de Nederlandse Touwtrekkers Bond afdeling West- land een toernooi voor wedstrijdtrekkers en recreanten. Dat spektakel heeft plaats in de buurt van de parkeer plaats van het Noord Aa-strand („Zoetermeerse strand"). Bij de dames wordt getrokken met vijftallen terwijl de heren met zestallen trekken. Inzet van de touwtrekwed strijden is de Aa-bokaal. Ongeveer een jaar geleden begonnen de Gelderswoudse touwtrekkers zich voor het eerst in het Westland te ver tonen als recreatieploeg. In die klasse was men snel uit gekeken en werd de overstap naar de wedstrijdafdeling gemaakt. Succes bleef niet uit. Viel men in de toernooien nog buiten de prijzen, in de wintercompetitie van de bond eindigde Gelderswoude op een knappe vijfde plaats. Vorige maand wonnen de touwtrekkers zelfs in de „lich te klasse" van het Nollebar-Pet-toernooi. IDEN OMGEVING Eetdóe Somant VRIJDAG 9 MEI 1986 PAGINA 15 TtfFDE BRADERIE ^ZEVENHOVEN —J^ENHOVEN Het braderiecomité Zeven- Xen houdt morgen voor de vijfde keer de dcjijkse braderie. Vanwege dit lustrum zorgt -^omité voor extra attracties; er wordt een kinderboerderij opgezet met onder meer n, hangbuikzwijntjes, konijnen, kalveren »nden. De kinderen van de basisscholen It bovendien een ritje in de kinderachtbaan en ijsje aangeboden. Tevens bestaat voor n~Jeren de mogelijkheid zelf spulletjes zoals lgoed, boeken, spelletjes en dergelijke te jopen. Burgemeester J. Huigsloot zal de lerie (aan de Albrechtshof en S. van Driel- it) om 11.00 uur officieel openen. Deze ope- fkvordt opgeluisterd door een optreden van venhovense dansgarde. Om 11.15 uur ver- sportschool Marchant judodemonstraties, •aderie sluit om 18.00 uur. Alkemade houdt 1,5 miljoen over ALKEMADE De onlangs ge reedgekomen afrekening over het jaar 1983 van de gemeente Alke made wijst op een overschot van bijna anderhalf miljoen gulden. In de onlangs gepluciceerde meija- renbegroting was rekening gehou den met een overschot van acht honderdduizend gulden. Het batig saldo is veroorzaakt door lagere rentekosten, minder onvoorziene uitgaven dan geraamd en een la ger dan geschat nadelig explotatie- saldo van het Sport- en Jeugdbe- drijf. Het overschot op de gemeen terekening van 1983 zal worden toegevoegd aan de reserve voor toekomstige investeringen. Knakenrace begint weer ZOETERWOUDE Het Zoeterwoudse weg-wieler- seizoen gaat morgenavond om kwart voor zeven op het industrieterrein van start met de eerste kna kenrace. Aan deze „wilde" wedstrijd mogen houders van een KNWU -licentie niet meedoen. De komen de weken en maanden worden nog 5 knakenraces gehouden en van al die wedstrijden wordt een klassement bijgehouden met als inzet de Zilveren Knaak. Bezwaar tegen reclamezuil te laat LEIDERDORP De reclamezuil aan de Engelendaal voor de Winkelhof Leider dorp mag er voor wat betreft de Raad van State komen. Het bezwaar dat A.C.M. de Vrind en mevrouw H.J. Dekkers-Van Stijn hadden ingediend tegen de zuil is niet ontvankelijk verklaard, omdat het te laat is ingediend. Het ging om een be zwaar tegen de vergunning die door de gemeente Leiderdorp is verleend aan Na tionale Nederlanden, eigenaar van Win kelhof, voor het plaatsen van de zuil. Vol gens de Raad van State hebben de twee bezwaar makende Leiderdorpers echter niet binnen 30 dagen gereageerd, en kun nen zij ook niet aannemelijk maken dat er een geldige reden was voor die late reac- Toch feest bij SJZ ZOETERWOUDE Ondanks het feit dat het eerste elftal van SJZ gisteren is gedegra deerd, is er morgen toch feest op het Zoeterwoudse sportpark Haasbroek. De dames-afdeling van de groen-witten bestaat namelijk 12 Vi jaar en dat wordt op sportieve wijze ge vierd. Het huidige damesteam speelt om zeven uur tegen UDO, terwijl om acht uur een wedstrijd tussen twee teams van oud-speelsters van SJZ op het programma staat. Na het sportieve hoogtepunt is er feest in het clubhuis en kan op klanken van „Black Bird zelfs nog een dansje worden gemaakt. Lam gedood door vos ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen aan den Rijn heeft gisteren een dood lam gevonden aan de Machineweg. Het dier, dat ge heel opengereten en leeggevreten was, is vermoede lijk gedood door een vos. De boeren in de omgeving zijn gewaarschuwd extra op hun vee te letten. Inbrekers aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarige Leidenaar en een 18-jarige Alphenaar zijn woensdagmiddag aangehouden na een diefstal in het christelijk lyceum aan de Tolstraat in Al phen aan den Rijn. Een voorbijganger signa leerde de jongens toen zij in de omgeving van de school met jassen sleepten. Toen zij in een gereedstaande auto sprongen, sloot de man het toegangshek van de school om hen te beletten te ontkomen. De inbrekers reden daar echter vol gas doorheen. De man, die een noodsprong moest maken om niet aangereden te worden, ken echter wel het kenteken van de vluchtauto noteren. Het voertuig werd later gesignaleerd op de Hoge Rijndijk in Hazerswoude waar het een doodlopende weg in reed. De mannen kon den daarop in hun kraag gegrepen worden. Zij bekenden de diefstal van de jassen alsmede vernieling van een ruit en enkele diefstallen uit auto's. PtCEMADE De subsi- faan peuterspeelzaal De rjjnmoef wordt ver- njgd van 25.000 naar lelOO gulden. Met dit ex- n [geld worden de leid is betaald, die nu al "jr uren maken dan het ,^al waarop de huidige eifcidie is gebaseerd. De leescommissie financiën nig woensdagavond ak- eijrd met dit voorstel. voorgestelde subsidiever- spruit voort uit het gegeven dat de vier leidsters van De Mammoef momen teel minder dan het mini mumloon verdienen. De hui dige subsidie bedraagt hon derd procent van de huisves tingskosten en vijftig procent van de loonkosten van twee van de vier leidsters op basis van het wettelijk minimum loon berekend over slechts 10,5 maand. Voorzitster Hetty Jobse van De Mammoef vond het een beschamende zaak dat het Mammoefbestuur door de ge meente wordt gedwongen een slechte werkgever te zijn. „Wij willen in ieder ge val het minimumloon gaan betalen" zei ze. Ze ging ak koord met een beperkte aan passing van de ouderbijdra ge- De Mammoef wordt momen teel bezocht door ongeveer honderd peuters. „Twee be taalde leidsters per groep is geen luxe, maar uit hoofde van een verantwoorde lei ding noodzakelijk" aldus me vrouw Jobse. Ze vindt dat de ouderbijdrage niet veel hoger mag worden, omdat de peu- Voor F. Schoonderwoerd terspeelzaal anders een eli- (PvdA) ging het collegevoor- taire voorziening wordt. stel nog lang niet ver genoeg. „Waar eindigt het vrijwilli gerswerk en begint het be- roepswerk? Ik zie de Mam moef nog steeds als een vere niging. Straks moeten we ook de trainer van de voet balvereniging gaan betalen", aldus J. Kret (CDA). Volgens Kret is het CDA-streven ge richt op minder afhankelijk heid van de overheid. Hij waarschuwde voor prece dentwerking naar de Rijpwe- teringse Peuterhof toe. Als het aan hem ligt worden de leidsters in de toekomst betaald volgens de CAO-wel- zijn, welke voor peuters- speelzaalleidsters aanzienlijk hoger ligt dan het minimum loon. H. van Duijkeren (VVD) noemde Schoonder woerd ideeën „sympathiek", maar tegens „teveel ge vraagd". Hij ging net als me vrouw L. Castelein (PPR) akkoord met het college voorstel. riommelmarkt n. Poelhuys in Lisse vormt Porgen het decor voor een k: t er uur afgelopen. g)ier en Vriend vogelvereniging 't Fratertje pudt morgen vanaf 14.00 1/r de manifestatie „Dier en jiend" in de hal bij de fir- .ja Brand en van Wijk aan pj Tuinderij in Leimuiden. Jdereen kan haar of zijn lie- ilingsdier laten keuren door Nadere infor- 'latie: J. Biesheuvel, tel. J721-8738. *l)i-sexualiteit Je Alphense Werkgroep olpmose.xualiteit houdt elke i dfeede zaterdag van de Iaand een ontmoetingsa- ^>nd voor bi-sexuelen. De jrsfe bijeenkomst is morgen bnaf 20.30 uur in het houten wodgebouw aan de Dia- ahintstraat 59 in Alphen. Be- ngstellenden kunnen zich ,jarvoor opgeven via 01720- J092 of 01720-94712. tlelax 'jet popcollectief Relax houdt orgen de tweede groepen- in gebouw Taber- efe aan de Julianalaan in Qegstgeest. Er zullen drie finds uit Groningen optre- afn: The Beri Beri Band, Li- uid Luxury en Quaestor. «Jok New Brain en De Krik- uit de Leidse regio zul- het podium betreden. De begint om 19.00 i ur, de toegang kost 2,50. uto te water 'Je afdeling Nieuwkoop en oorden van Veilig Verkeer ederland houdt op de zater dagen 10 en 31 mei en 9 en augustus een cursus Auto water in sportzaal De a eupel aan de Maarten reeke Wije 2 in Nieuw koop. Aanvang van de theo- eles is 12.30 uur. Het prak- sc/j gedeelte vindt plaats in er zwembad aan de Juliana- an. De cursus duurt één iddag en de kosten bed ra- I ?n dertig gulden. Inschrij- 'n kan bij F. van Wijk- roen, Beethovenlaan 18 in ieuwkoop, 01725-3761. Molentocht In Aarlanderveen worden morgen en zondag molen- viergangwandeltochten over diverse afstanden gehouden. Er kan vanaf 8.00 uur wor den gestart vanaf het Dorps huis aan de Dorpsstraat 53 te genover de bushalte van Centraal Nederland. Amateurserie In Artopa aan de Greveling- straat 50 in Lisse wordt za terdag het laatste concert uit de Artopa Amateurserie ge geven door diverse musici. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten voor het con cert zijn gratis verkrijgbaar bij de VVV in Lisse. Disco Het Rijnsburgse zwembad 't Waterbos, dat sinds vorige week weer open is, haalt morgen een disco in huis. Vanaf twee uur tot half vijf 's middags wordt er muziek voor jong en oud gedraaid. Fietstocht Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) houdt morgen samen met de stichting Oud-Leimuiden en Rijnsaterwoude een fietstocht langs de Drecht. De start is om 14.00 uur bij het gemeen tehuis van Leimuiden. Chili De Chiligroep Leiderdorp organiseert morgen een in formatieve bijeenkomst over de toestand in Chili in De Sjelter aan de Heemraadlaan Sterrit in Leiderdorp. Aanvang 14.00 uur. Stomp wijk een uitvoering van de Missa Brevis in B (KV 275) van Wolfgang Amadeus Mozart. Mil! Base Band The boogie woogie- en blues- formatie Mill Base Band treedt zondagavond vanaf tien uur op in bar-dancing Blues Brothers, Henri Du- nantplein 11 in Hillegom. Bingo Pleijn '68 houdt zondagavond vanaf 20.30 uur in het ge bouw aan de Rijndijk in Ha zerswoude een bingo-avond. Iedereen heeft gratis toegang. Pentacost Het vocaal kwintet Pentacost treedt zondagavond op in het Paus Johannes Centrum in Leidschendam. Pentacost zingt met name liederen uit de renaissance. Het concert begint om kwart over acht. Entree flO, CJP/65+ 7,50 Kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar. Kraammarkt De vereniging Het Wasse- naarse Kruiswerk houdt maandag ter gelegenheid van de Dag van de Verpleging een zogenaamde kraam markt. Hulpverleners in de gezondheidszorg zijn van 19.00 tot 21.30 uur aanwezig in het Gezondheidscentrum aan de Hofcampweg 65. Zij geven uitleg over de kraam tijd en beantwoorden vragen. De toegang is gratis. Perkplanten In en rond het gebouw Ons Huis in Zoeterwoude wordt morgen een perkplanten- markt gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan het onderhoudsfonds van de monumentale dorpskerk. De markt is geopend van 9.00 tot 14.00 uur. Concert In de kapelzaal van het voor malig St. Agathaklooster aan de Heereweg in Lisse wordt zondag een koffieconcert ge geven. Er staan optredens van onder meer een harpiste en een koperkwartet op het programma. Het concert be gint om twaalf uur. Mozart-mis De Christelijke Oratorium- vereniging Leidschendam (COV) geeft zondag tijdens een eucharistieviering vanaf elf uur in de Laurentiuskerk aan de Dr. van Noortstraat in De inschijving voor de Zoe terwoudse sterrit, die op 1 juni voor de 35e maal wordt verreden, start op zondag 11 mei. Deze tot traditie gewor den fietstocht bestaat uit een rit over 40 of 75 kilometer. Het- inschrijf adres is: familie Van Velzen, Schenkelweg 97. Het inschrijfgeld bedraagt 3 gulden per persoon. Badminton Het Zoeterwouds kampioen schap badminton wordt van avond, morgen en zondag ge speeld. De eerste twee dagen vinden allerlei voorrondes plaats in sportcentrum De Klaverhal, terwijl zondag in de Eendenkooi de halve fina les en de finales worden ver speeld. Als favoriet van deze badminton-titelstrijd gaat van start Rob Burgerjon die in 1985 maar liefst drie maal de bloemen voor zich opeiste. De Zoeterwoudse damestitel is in bezit van Margot Ver hoogt die naar alle waar schijnlijkheid het meeste te genstand zal krijgen van Ilse Spierings. PWETERING Het VC-Hertogspark in Rijp- ering is drie dagen en nachten lang het decor r de olympiade voor de ;d van voetbalvereniging AC'79. Vanavond gaat dit nement met een specta- lire muzikale openingsce- lonie van start. Zo wordt olympische vlam ontsto- i, de vlag gehesen en de afgelegd. De Ripse drieling Jeroen, Mark en Rob van der Kooy hijsen de vlag, welke zal worden gedragen door Johan Straathof. Robert Witteman draagt de fakkel. De eed wordt afgelegd door Alexan der van der Geest. Na de ge zamenlijke maaltijd volgt een speurtocht. De Jeugdolympi- sche spelen yan morgen hou den de volgende wedstrijden in als touwtje springen, voetsjoelen en skilopen. Zon dag houdt de ROAC-jeugd zich bezig met zaken als spij ker poepen, snel doelen, ver springen, bal dribbel estafet te en zaklopen. De ROAC-jeugd zal over nachten in een tent op het ROAC-terrein. Morgenavond volgt een rondvaart over de Kagerplassen, daarna een kampvuur en vervolgens dis co en rad van avontuur in de kantine. Zondagmiddag krij gen de jeugdige voetballers na afloop van de Olympische spelen de gelegenheid vra gen af te vuren op Hans Gal- jé, keeper van F. C. Utrecht. Na dit vragenvuur is er een wedstrijd penalty-schieten met Hans Galjé. Old Timers erg populair Vele duizenden liefheb bers brachten gisteren een bezoekje aan het Old Timer Festival in de Ho- baho-hallen in Lisse. Daar staan tot en met zondag ruim 120 auto's uit vroeger jaren opge steld. De Caddilacs, Fords en oude Wegen- machtmotoren zijn voor deze gelegenheid extra opgepoetst en zien er over het algemeen gloed nieuw uit, ware het niet dat de modellen niet ge heel aërodynamisch zijn, zoals tegenwoordig. Het Old Timer Festival is da gelijks geopend van elf uur 's ochtends tot en met zes uur 's avonds. Bromfietser zwaar gewond ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 19-jarige bromfietser uit Alphen aan den Rijn is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een botsing met een bus. Het slachtoffer reed op De Vest en wilde linksaf de bocht om gaan. Hij reed daarbij in de verboden rijrichting en nam vermoedelijk de bocht te ruim. Hij botste vervolgens frontaal op een aanrijdende bus. De bromfietser is met ernstig hoofdletsel en twee ge broken armen naar het Acade misch ziekenhuis in Leiden ver voerd. DAUWTRAPPEN GEEFT POLITIE VEEL WERK NOORDWIJK Het traditio nele dauwtrappen in de nacht voor Hemelvaartsdag heeft de Noordwijkse politie handenvol werk bezorgd. Jeugd uit de Bollenstreek en uit Noordwijk was actief op het strand en dat resulteerde in vernielingen. Het was de dauwtrappers met name te doen om hout waar mee een vuur kon worden ge stookt om warm te blijven. De politie kon voorkomen dat er strandtenten werden afgebro ken. Wel werden er vernielin gen aangericht, onder meer bij een reddingpost. Een exploi tant van strandhuisjes deed aangifte van vernielingen waarbij voor 5000 gulden scha de werd angericht. Er werden in de loop van de nacht twee 20-jarige dauwtrappers aan de Langevelderslag aangehouden wegens vernielingen, afkomr stig uit Lisse en Nieuw-Ven- nep. Zij zijn na verhoor heen gezonden. De politie kon maar net voorkomen dat een grote groep jongeren de tent van de zeilvereniging voor Huis ter Duin afbrak. CDA MET TEGENZIN AKKOORD KATWIJK Niet wet houder W. van der Plas (CDA), maar zijn vrouwe lijke collega R. Hietkamp (PvdA) krijgt „Visserij" in haar portefeuille. Dit is in tegenstelling tot de ge maakte afspraken en het officiële schrijven van de gemeentesecretaris. Deze ontdekking deed fractie voorzitter A. C. Berkhey van het CDA woensdag tijdens de eerste gemeen teraadsvergadering met het nieuwe college. Al hoewel het hem ten zeer ste bevreemdde en binnen zijn fractie duidelijk ge mor hoorbaar was, legde Perhey zich bij deze taak verdeling neer. Rondom de portefeuilleverde ling in Katwijk is het nodige te doen geweest. Een meerder heid in de raad steunt het PvdA-lid Hietkamp, die echter behoorlijk heeft moeten on derhandelen om een volwaar dige wethoudersportefeuille te verkrijgen. Fracties die haar steunden en ook de tegen haar stemmende fracties van VVD en RPF vonden dat het CDA een te magere portefeuille had aangeboden. Het CDA, verte genwoordigd met twee van de vier wethouders in het college van dit vissersdorp, was daar toe in staat omdat zij na de verkiezingen verreweg als grootste fractie uit de bus was gekomen. Fractievoorzitter Berkhey verbaasde zich daar om, dat bij de eerste gemeente raadsvergadering van de nieu we raad bleek dat „zijn" wet houder W. van der Plas, visse rij zondermeer aan Hietkamp had afgestaan, zij het dat Van der Plas wel de onderhande lingen rondom de privatise ring van het Staatsvissersha- venbedrijf in IJmuiden na mens de gemeente blijft voe ren. Dit omdat de wethouder, die de afgelopen vier jaar wel visserij in zijn portefeuille had, goed in de materie ingewerkt is. Met een „zo hoor je nog eens wat nieuws" legde de enigzins verraste Berkhey zich met deze voor de raad nieuwe taakverdeling neer. Fractie voorzitter Graaff van de PvdA vroeg namens zijn fractie dui delijkheid over de positie van de burgerleden in de diverse gemeentelijke commissies van advies en bijstand. Burgemees ter Bos komt nog deze maand met een voorstel over burger leden in de commissies. Dit houdt dan niet in, aldus de voorzitter van de gemeente raad, dat in diezelfde maand de burgerleden al benoemd kunnen worden. Eerst moet daarvoor een inventarisatie van het „veld" plaatsvinden. Voor de zomer hoopt burge meester Bos dat deze procedu re echter afgerond kan zijn. De vijftiende Hanepoelloop trok gisteren maar liefst 570 lopers. Het parcours was uit gezet dwars door de prachti ge polders van Rijpwetering, Oude Ade en Roelofarends- veen. Aan de vijf kilometer deden 117 lopers mee, de tien kilometer trok er 278 en voor de halve marathon meldden zich 175 deelne mers. UITSLAGEN 5 km. meisjes: 1. Mariska Baars, Nieuwveen 21 min. 30 sec.; 2. Dominique van Oos ten, Oegstgeest 22 min. 10 sec.; 3. Maudy Uit den Boo gaard, Rijpwetering 23 min. 14 sec. 5 km. jongens: 1. Dennis van der Drift, Leiden 19 min. 9 sec.; 2. Arjan van der Meij, Rijnsburg 19 min. 57 sec.; 3. Raymond Egberts, Langeraar 20 min. 29 sec. 5 km. dames: 1. Ineke Vis, Kwintsheul 19 min. 17 sec.; 2 Monique Zwetsloot, Rijpwe tering 21 min. 45 sec.; 3. Tanja de Jong, Haarlem 24 min. 3 sec. 10 km. dames: 1 Carolien Rij- kelijkhuizen 41 min. 35 sec.; 2. Karin van der Berg 43 min. 6 sec.; 3. Herma Gordijn, Lei den 43 min. 32 sec. 10 km. heren: 1. Guus Loos, Leiden 34 min. 37 sec.; 2. W. Augustinus 35 min. 8 sec.; 3 W. van Klaveren, Noordwijk 35 min. 12 sec. 10 km. veteranen: 1. Th. van Wetten 35 min. 10 sec.; 2. A. van Tol 35 min. 35 sec.; 3 Ravensbergen 35 min. 36 sec. 21 km. dames: 1. Heidy Eij- genraam, Leiden 1. u. 33 m. 11. s.; 2. Annemiek Slinger land, Leiden 1 u. 33 m. 26 s.; 3. Plonie Klein, Oude Wete ring 1 u. 43 m. 8 s. 21 km. heren: 1. J. Vermaas 1 u. 12 m. 15 sec.; 2. Eef ten Brink 1 u. 13 m. 9 s.; 3. Erik van Diemen 1 u. 13 m. 37 s. 21 km. veteranen: 1. Van Gerven, Sassenheim 1 u. 16 m. 48 s.; 2. H. Simonis, Den Haag 1 u. 20 m. 5 s.; 3. P. van Densen, Lisse 1. 20. 12 sec.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15