Olympische dag een prolongatie waard NflflL [/alkenburgs meer in provinciale handen BURGERLIJKE /STAND Tractor geeft Katwijkse schillenboer de ruimte Opbrengst parochie veiling Voorhout bijna 80 mille Kanovereniging houdt open dag loestuin- ereniging eemt Finse okhut gebruik Gebouw Contact afgebrand ALPHEN AAN DEN RIJN Het voormalige Gebouw Con tact van de FNV aan de Raad huisstraat in Alphen is van morgen afgebrand. De oorzaak van de brand is niet bekend. De FNV zit sinds 12 februari niet meer in dit gebouw, dat werd gebruikt als advies- en informatiecentrum voor ar beidszaken. Afgelopen zater dag betrok de bond een nieuw pand aan de Hortensiastraat. Het vormalige Gebouw Con tact, eigendom van de ge meente stond leeg. Het was de bedoeling van de gemeente om het pand aan een sportschool te verhuren. VALKENBURG Geboren: Lind- sey Elise, d.v. W C. van Dijk en M M. Vos; Linda, d.v. G. van Dijk en B.A. van der Made; Dennis, z.v. G. van Dijk en B.A. van der Made; Eva, d.v. C.H. Mulder en J. Vergunst Overleden: S.A. Seheffer (1915); M. van der Meij geb. Glasbergen (1905). In ondertrouw: J. Bodijn en I.A. Strik; H. van Hulzen en W. de Haan; A R. Elenbaas en M.N. Macquer, L. Imthorn en M. de Haas. Gehuwd: F. Freke en J.M. van Wa- tensveld; J.W. Houwaard en E. choonderwoerd; E.T. Sjoerds en M.Y. Gols. huis collecte die van 6 tot en met 10 mei wordt gehouden. Taallessen K&O in Katwijk organi seert taallessen Frans en Spaans voor vakantiegan gers. De eerste les uit een se rie van zes wordt donderdag 15 mei gegeven. De lessen duren twee uur en worden wekelijks op donderdag gege ven. In september gaat een vervolgcursus van start. In formatie en inschrijving: K&O, Sluisweg, tel. 01718- 16400. Mensen die zich schriftelijk willen aanmelden moeten een girobetaalkaart ten bedrage van 75 'gulden sturen aan K&O, postbus 234, 2220 AE Katwijk met het volledig adres en telefoon nummer en het kennisniveau Frans. Ruilbeurs In De Werf in Voorschoten wordt vanavond vanaf 19.00 uur een ruilbeurs gehouden. Behalve postzegels, ansicht kaarten en wat dies meer zij, kunnen er ook artikelen ge ruild worden die met het ko ninklijk huis te maken heb ben. De toegangsprijs be draagt één gulden. Klaverjassen De dit weekeinde gehouden Alkemadese clubklaverjas kampioenschappen zijn ge wonnen door An van Am sterdam en Riet Koot van DOSR met in totaal 6072 punten. Aan de kampioen schappen deden in totaal 160 mensen mee. Het toernooi werd georganiseerd door de Tafeltennisvereniging De Treffers. Uitslag: 1. An van Amsterdam en Riet Koot van DOSR met 6072 punten; 2. Dick van der Meer en Henny van der Meer van de Bridge club met 5835 punten; 3. Mary van der Heiligenberg en Greet van Zanten van Alkmania met 5834 punten; 4. Ron Hoogenboom en Freek van Ulden van Jipi's Tweesprong met 5736 pun ten. Poedelprijs: Hans Riet broek en Léon Hoogenboom van De Treffers met 3055 punten. Collecte Om de bejaarden uit Zoeter- woude-dorp ook dit jaar een uitgaansdag te kunnen aan bieden is een bedrag van 14.000 gulden nodig. Daar voor kunnen de naar schat ting 200 dames en heren op dinsdag 3 juni een dagje ver toeven op en rond de Velu- we. Traditiegetrouw dragen de bejaarden zelf 25 gulden bij in de kosten van de uit gaansdag. Dat betekent dat er nog 9.000 gulden bijeen ge bracht moet worden door middel van acties en giften. Een belangrijk deel daarvan moet komen uit de huis-aan- rffDEN OMGEVING SoidóaQowumt MAANDAG S MEI 1986 PAGINA 9 Irand legt Hillegomse plasticfabriek in as iLEGOM Een felle brand heeft een plasticfabriek aan (Stationsweg in Hillegom zaterdagavond verwoest. Volgens i woordvoerder van de brandweer was de brand, die rond [en uur was uitgebroken, kort na half tien onder controle, istreeks middernacht was de brandweer nog aan het na- en. De brandweer uit Hillegom, Haarlem en Bennekom len ingezet om de brand te blussen. I het blussen van de brand, die met grote rookontwikke- gepaard ging, zijn enige brandweerlieden licht gewond iakt. De Hillegomse brandweerlieden, die zaterdagavond ins hun jaarlijkse feestavond werden gestoord, hebben as- jntie gekregen van de korpsen uit Bennebroek en Haar- i: Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Daar it een nader onderzoek naar ingesteld. Het bedrijf is gro- leels door het vuur verwoest. In de buurt liggende gebou- liepen geen schade op. De brandweer ondervond bij het iwerk aanvankelijk hinder van het in groten getale toe stroomde publiek. Man rijdt eigen auto de sloot in SASSENHEIM Een 25-jari- ge automobilist uit Warmond heeft gisteren ten onrechte aangifte gedaan van diefstal van zijn auto. Het voertuig was even daarvoor door de po litie aangetroffen in een sloot langs de rijksweg 44. De ruiten van de auto waren ingeslagen. Een onderzoek bracht aan het licht dat de man echter zelf zijn auto in het water had ge reden en het verhaal verzon nen had om de schade vergoed te krijgen. Hij had zijn auto achteruit de sloot in gereden en de ruiten vervolgens kapot geslagen. Het motief van zijn daad is nog niet duidelijk. Vernielzuchtige jeugd aangehouden LEIDSCHENDAM De politie van Leidschendam heeft gister middag om drie uur vijf Leid- schendamse jongens aangehou den, die op het PTT-terrein aan de Westvlietweg zo'n veertig au to's hadden vernield. De auto's waren tweede hands en hadden een waarde van tussen de 1500- en 15.000 gulden. Zij waren ei gendom van de Rijks Automo biel Centrale. De vijf jongeren, die in leeftijd variëerden van 14 tot 17 jaar, hadden ruiten en koplampen ingeslagen, brand blussers leeggespoten, dashbor- den en banken vernield. Stroopwafelactie weer groot succes ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse werkgroep Casa Materna heeft met de stroopwafelactie een goede stap in de richting van het komende werkkamp gezet. Twee zaterdagen achtereen trokken de Casa Materna-gangers er op uit om stroopwafels te verkopen en na het tellen van de opbrengst bleek die rond de ƒ8.000.- te zijn. Dit bedrag is vrijwel gelijk aan vorig jaar en daarmede is nog eens on derstreept dat Zoeterwoude Casa Materna een warm hart toe draagt. Vijftig kopers van stroopwafels hebben tijdens de braderie die op 17 en 18 juni wordt gehouden nog een extraatje, want zij vonden namelijk aan het pakje stroopwafels een bon voor een overheerlijke pizza of een glas „methanolvrije" Italiaanse wijn. De vrijwilligers vertrekken 4 juli richting Casa Materna om in het Na- politaanse weeshuis aldaar onderhoudswerkzaamheden te verrich ten. Hoewel er door de vrijwilligers dan twee weken flink moet worden aangepakt is er toch sprake van een alternatieve, welbeste de vakantie. Overigens zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar voor jongens of meisjes die ook eens mee willen en dan bereid zijn de handen uit de mouwen te steken met schuren, plamuren en ver ven. Jaap Dorrepaal (telefoon 01715-1931) kan meer inlichtingen verstrekken. Herdenkingssamenkomst van Oud Strijders in Valkenburg VALKENBURG Valkenburg zal donderdag 8 mei (He melvaartsdag) traditiegetrouw weer in het teken staan van de herdenkingssamenkomst voor gevallenen van de Vereniging van Oud-Strijders 4e R.I. Om half elf 's och tends is er een herdenkingsdienst in de Nederlands Her vormde kerk waarin voorgaan legeraalmoezenier F. C. Kempen en ds. D. Veldkamp. Medewerking wordt ver leend door de Chr. Gem. Zangvereniging „Advendo" on der leiding van P. Kavelaar. Om één uur is er een stille tocht naar de Erebegraafplaats door de oud-strijders. Daar zullen toespraken gehouden worden door de burgemees ter van Valkenburg, C. Sinke en luitenant-kolonel J. Miedema. Na de kranslegging is er een défilé langs monu ment en de graven waarbij Valkenburgs Harmonie ko- raalmuziek ten gehore zal brengen. Na de herdenking zullen de oud-strijders van het voormalige 4e R.I. in De Terp ontvangen worden door het gemeentebestuur. >HEN AAN DEN ,Een dergelijk lijn is een prolongatie lard", meende de Al- £nse wethouder van )rtzaken, G. van As, na jp van de jeugd tanpische dag die zater- in Alphen werd ge len. Ruim 1500 spor- in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar hebben laten zien wat zij onder sport verstaan en bewezen goede prestaties te kun nen leveren. Daarmee kunnen zij het straks in juni opnemen tegen spor ters uit de andere 11 ne- derlandse provincies. De dag kon eigenlijk al niet meer stuk toen 's morgens vroeg bleek dat het weer hele maal mee zat. In een stralende zon kon men aan de officiële openingsceremonie beginnen. Hiervoor waren ruim 5.000 toeschouwers naar de atletiek baan van AAV '36 gekomen. Zij zagen hoe de popgroep Drukwerk de mensen aan het meezingen kreeg, hoe een aan tal kinderen gekleed in sport- kleding, acte de presence gaf, hoe de burgemeester van Al phen, M. Paats, en de gedepu teerde Aalbers de openingstoe spraken hielden, hoe 60 meis jes gekleed in verschillende kleuren tenues vijf levende Olympische ringen vormden en hoe Harry Slinger van Drukwerk en de atlete Nelli Cooman tenslotte daadwerke lijk het Olympisch vuur ont staken. Daarna barstte het vuurwerk los en werden dui zend kleurige ballonnen losge laten. Voor de Olympische dag had de provincie voor alle deelne mers speciale buttons laten maken met daarop de provin ciale vlag. Ook werd er door de provincie een extra beker ter beschikking gesteld voor elk van de 12 verschillende sporten. De jury's en sportbon den moesten zelf uitmaken wie die extra beker kreeg. De medailles voor de winnaars, die in juni naar Papendal gaan, werden door de respec tievelijke sportbonden be schikbaar gesteld. Zij zorgden zelf ook voor de prijsuitreikin gen. 's Avonds om zes uur was de rust weergekeerd in Alphen en konden organisatoren en de 250 vrijwilligers uitblazen. De organisatie bleek vlekkeloos verlopen te zijn. Buiten een EHBÓ'er en een Rode Kruis man, die elkaar in de haren zaten om het recht een gebles seerde te helpen,, was er geen enkel incident. Sporters en or- De atlete Nelli Cooman (links) helpt een handje bij het ontsteken van het Olympisch vuur. ganisatoren bleken heel tevre den over deze dag. De Olympische dag voor de geopend door Fanny Blankers- Koen. Gezeten op een praal wagen van het Bloemencorso - »T „-li j van de Bollenstreek bracht zij provincie Noord-Holland, za- de Olympische vlam het sta terdag in Amsterdam, werd dion binnen. KATWIJK De Kat wijkse Vrijwilligers Cen trale kan in opdracht van de gemeente Katwijk een tractor plus aanhangwa gen aanschaffen. In het kader van een experimen teel schillenboerproject denkt de Vrijwilligers Centrale dit zestiendui zend gulden dure ver voersmiddel nodig te heb ben. Hoewel Katwijk een aantal schillenophalers kent, verwacht het ge meentebestuur veel van dit project, vooral omdat deze alternatieve werkge legenheid tevens een mi lieuvriendelijk aspect kent. Om zoveel mogelijk mensen een zinvol bestaan te gunnen zijn er de laatste jaren veel initiatieven geboren die werkwilligen op weg willen helpen. In Katwijk moet de Stichting Vrijwilligers Cen trale projecten, die of kosten dekkend zijn of eventueel zelfs loonvormend, stimule ren en zonodig op weg hel pen. Eén van de projecten die men in Katwijk steunt is het schillenboerproject. Deze erg oude particuliere onderne ming wordt in Katwijk niet meer direct om den brode uitgeoefend. Dat er deson danks velen zijn die in de di verse wijken eenmaal per week het aardappelafval op halen, weerhoudt het ge meentebestuur er niet van een tractor voor de straks enige en echte schillenboer aan te schaffen. Uit de Kat wijkse leges blijkt, dat er geen officiële schilenboer meer is, aldus wethouder W van der Plas. Zij die toch, zonder gemeentelijke ver gunning schillen ophalen, doen dat waarschijnlijk voor hun eigen konijnen. Dat geeft echter geen zekerheid, terwijl de „gesponsorde" schillenboer straks met ze kerheid langs de deuren gaat, tenminste zo lang het project loopt. Dat wethouder Van der Plas wel brood ziet in dit schille- nophaalproject betekent niet dat zijn plan om zestiendui zend gulden uit te geven voor het ophalen van schil len, zonder slag of stoot aan vaardbaar is. Zowel het raadslid Van Mierlo als me vrouw Van Paridon vinden een tractor voor dit project wel erg „luxe". Als blijkt dat een professional het ook met paard en wagen af kan. waarom dan in Katwijk een tractor, verwoordde Van Mierlo hun verbazing. De wethouder wenste echter te kiezen voor de moderne tijd, zodat Katwijk een gemotori seerd schillenboerproject krijgt. IRHOUT De parochie- ig Voorhout, kortweg de ifeivo genaamd, heeft ruim "i gulden opgebracht, parochieveiling ten bate de Bartholomeuskerk afgelopen vrijdagavond luden in het parochiehuis afslagers van de A.B.M. alen Verkoopburo te Lisse la 700 nummers onder de her brachten. De opbrengst voor de vernieu wing van (ie klokkenstoel van de kerk. In een razend tempo werden de bollenpakketten, schapen, rookworsten, krentebroden, kisten aardbeien, dinerbonnen en talrijke snuisterijen groot en klein aan de man of vrouw gebracht. Een schaap bracht gemiddeld tusSen de 550 en 600 gulden op, terwijl een bos paling 90 en een Edammer kaasje voor 80 gulden van de hand gingen. Voor één meter Paveivo-gebak werd grif 175 gulden neergeteld en een uur tje bowlen kostte de koper 90 gulden. Het hoogste bod van de avond was op de prachtig versierde paaskaars waarvan de kandelaar weer was ge maakt door Ton Kortekaas. Voor 1500 gulden verwisselde deze kaars van eigenaar en weer was er een stukje van de klokkenstoel verdiend De opbrengst van deze Pavei- vo is namelijk bestemd voor het vernieuwen van de klok kenstoel, dat is het mechanis me, het huis waarin de kerk klokken hangen. Ook wil men door middel van een glazen wand de Mariakapel afsluiten van de kerk waardoor het weer mogelijk is overdag een bezoek te brengen aan de kerk. Een zijdeur verschaft dan toegang tot de Mariakapel waardoor men toch in de kerk kan kijken. Pastoor F. Weer- sink toonde zich na afloop van het gebeuren, toen hij de uit slag die ruim zevenduizend gulden hoger is dan vorig jaar, bekend maakte, zéér dank baar. „De klokken mogen weer luiden van u, en de kerk mag ook weer open. Mensen allemaal heel erg bedankt. Het was werkelijk grandioos", al dus een dankbare pastoor jLKENBURG „Ik een beroep op alle be kkenen om dit gebied eendrachtige samen- rking tot een nieuwe lel aan de toch al mooie jting van de duinstreek maken". Dit waren de prden die burgemees- C. Sinke van Valken- fg zaterdag uitsprak tij- is de officiële overna- van het Valkenburgse Meer, gelegen langs de Voorschoterweg tegen over de Kwantumhallen, door de provincie Zuid- Holland. Daarvoor had een vliegtuigje afkomstig uit Zestienhoven een parachute met daaraan een schaar naar beneden gela ten boven het meer. Twee sur fers brachten het knipwerk- tuig bij gedeputeerde J. Borg man die een bord onthulde met de vermelding „Recreatie-, gebied Valkenburgse Meer provincie Z.H." Borgman vermeldde dat er nog 27 hectare grond wordt aangekocht. De totale opper vlakte van het toekomstige re creatiegebied zal dan 90 hecta re bedragen. Sinds 1977 heeft Valkenburg bij de provincie aangeklopt om daadwerkelijke steun. Die zal nu worden ver leend. De eerste fase gaat in met het ontsluiten van het ge bied en het aanleggen van de parkeergelegenheid die vol doet aan de eisen. De kosten van dit project als regionaal recreatiecentrum zullen de vijf miljoen bênaderen, waarvan 75 procent voor rekening komt van de provincie, aldus gedeputeerde Borgman. Het gebied moet in de toekomst aan vierduizend mensen gele genheid geven tot recreatie. De heer D. J. van Herwaarde, eigenaar van de kalkzand steenfabriek wees op het feit dat men in 1950 in dit gebied begon met de zandwinning als grondstof voor de bouwwe reld. De huidige ontwikkeling stond hem toen niet voor ogen en is door hem vooral de laat ste jaren met de nodige zorg bezien. Burgemeester Sinke zag in deze start een mijlpaal en het einde van een wilde pe riode waarin een einde komt aan de problematiek van een kleine gemeente als Valken burg. Sinke zegde toe oog te houden voor de niet geringe taak om een en ander in de toekomst ordelijk te laten ver lopen. LEIDERDORP De Leider- dorpse Kanovereniging Rijn land (LKV) houdt zaterdag 10 mei open huis voor belangstel lenden. De leden van de -vere niging zijn van 11.00 tot 16.00 uur in de kanoloods bij de Achthovenerbrug over de Does aanwezig om iedereen van informatie te voorzien. Een fotowand toont de kano activiteiten die mogelijk zijn. Kano-polofilms worden ver toond in de videohoek. Het LKV-team zal ook enige de monstratiewedstrijden spelen. Voor iedereen is er de moge lijkheid om een proeftochtje met een kano te maken. De LKV bestaat bijna tien jaar. Behalve recreatief ka noën, is de vereniging actief in wildwatervaren, brandingka noën, kanopolo en wildwaters- lalomvaren. Meer inlichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar bij E. de Jong, 071-133520. i burgemeester van War- i nd, mevrouw G.H.M. Hen- Ikx-Vlaar, deed de moes- Ivereniging Koudenhoorn srdagochtend een bijzon- fraaie Finse blokhut ca- ,s|u. De burgemeester j|eef de totstandkoming j het gebouw voor een ;rpt deel toe aan de volhar- Jde houding van het voor bestuur van de moes- Hvereniging: de heren Eg- van Leeuwen en Neef- b Mevrouw Hendrickx me neerde dat het immers de koeling was geweest geen bouwen bij de moestuinen taatsen. Het voorlopige luur van de moestuinver- jing dacht daar echter anders over. Men wilde it de mogelijkheden tot ren ook ruimte bieden sociale contacten. Een schuilgelegenheid en opber gruimte groeide uit tot een echt verenigingsgebouw en na enige weerstand bij het college werd iedereen en thousiast. Het gebouw kreeg de naam waarin het woord moestuin en de naam War mond voorkomen: de War moes, tevens een benaming voor een oude groente. De tuinders kunnen in de War moes schuilen, koffie zetten en gebruik maken van de sa nitaire voorzieningen. Daar naast kunnen er bijeenkom sten voor de tuinders worden gehouden. De Leiderdorpse Kanovereniging Rijnland is ook actief in wildwatervaren.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9