Quick Boys maakt „onmogelijke" waar RCL laat het afweten tegen Spakenburg ARC „eindelijk op niveau^ SPORTTRIBUNE aan titel DRAAD BLIJFT EVEN DUN NA 1-3 VERLIE^ De Sleutels ruikt weer FC Lisse en DUNO delen LEIDEN Getrouw aan hun positie in de middenmoot, speelden de tweedeklassers FC Lisse en DUNO gelijk. De Hagenaars hadden nog één punt nodig om zich definitief van de gradatiegevaar te ontdoen, echt noodzakelijk was dit niet. Tijdens het eerste half uur werd alle „vuur werk" afgeschoten. Arie Schalk kopte vroeg naast. In de 6e minuut zette Ronald Theunis- sen DUNO op voorsprong. Eerst stuitte Henry van der Weijden op de bezoekende doelman Peter Grötzinger. In de 32e minuut werd het toch gelijk. Leo van Kampen speelde eerst een tegenstander uit en zag via het been van een verdediger de bal in het Haagse doel verdwij nen. Waarna de wedstrijd gedaan was. Alleen Frans van der Veen ontmoette nog een keer alleen de DUNO-doelman. Hij scoorde niet. waarna het duel als een nachtkaars uitging. EeidócCouoant Machteloos Noordwijk verliest van Marken LEIDEN Dat Noordwijk de laatste tijd zijn draai niet kan vinden, was al bewezen door een grote hoeveelheid gelijke spelen. Zaterdag hielden de pupillen van John Eelman zelfs niet één punt over aan hun wedstrijd tegen Marken, dat met een verdiende 1-2 overwinning op zak van sport park Duinwetering vertrok. Noordwijk kwam geen moment in het normale spel. De startfase verliep nog redelijk. Het lukte zelfs om op voorsprong te komen. Toen de Mar kengoalie de bal in de 17e minuut losliet was middenvelder Andries Wendt ter plekke om daar gebruik van te maken: 1-0. Wat voor Marken een sein was om er een extra schepje bovenop te doen. De meer alerte Noordhollanders zagen de werklust beloond in de 49e minuut. Wim Tol maakte gelijk. Om een kwartier later zelfs de volle winst veilig te stellen. Martin Boes zette voor, Hein-Piet Zondervan hoefde alleen maar in te tikken: 1-2. Noordwijk wilde nog wel iets wijzigen aan die achterstand, maar was daar niet toe in staat. En dat terwijl Klaas Vink, de anders zo gehaaide spits, na een blessure weer binnen de gelederen verkeerde. Het veranderde niets aan de verdiende zege van Marken, dat de depressie van Noordwijk goed afstrafte. Scoreverloop: 17. Wendt, 49. Van Tol 1-1, 64. Zondervan 1-2. Ter Leede moet alle zeilen bijzetten LEIDEN Ter Leede zakt steeds verder weg en zal alle zeilen moeten bijzetten om niet te degraderen. Na de 1-0 nederlaag bij HVO staat de Sassenheimse formatie samen met Loosduinen geposteerd op de voorlaatste plaats. Die Haghe was een stuk energieker dan Katwijk en won daarom terecht met 3-1. Het inmiddels gedegradeerde SIZO won ver rassend met 2-1 van Reiger Boys. HVO - Ter Leede 1-0 (1-0) Ronaldo Maatsen bewerkte eerst de lat. De rebound werd benut door Casper van der Velden: 1-0. Dijkshoorn, Schilder en Hen driks konden de HVO-voorsprong niet uit bouwen. Waarna Eric Grosman en invaller Frits Hoekstra het voor Ter Leede probeer den. Ter Leede was na de pauze aanmerke lijk energieker. Opvallende verschijning was Nico van der Fange. De 37-jarige routnier werd door trainer Henk Spaan na enkele ja ren afwezigheid weer eens teruggehaald. Die Haghe - Katwijk 3-1 (2-1) Martin Berkhey schoot eerst in het eigen Katwijkse doel, waarna Gidy van de Bent een aanvaller iets te hard neerlegde. De strafschop werd benut. Nog voor de pauze herstelde hij zijn fout door van afstand 2-1 te laten aantekenen. Toen Katwijk na de thee wakker was geworden verzuimden Peter van de Boon, Wim Guyt 1 en 2 gelijk te ma ken. Vanuit de counter maakte Die Haghe er nog 3-1 van. SIZO - Reiger Boys 2-1 (1-1) De Hillegommers openden agressief. Klaas- Jan Vijn scoorde al na 5 minuten. Tien mi nuten later had nummer drie, Reiger Boys, al weer order op zaken gesteld: 1-1. De gas ten wensten de goede lijn door te trekken, maar kregen het leer er niet meer in. In de slotfase scoorde John Roozendaal zelfs van uit de counter voor het gedegradeerde SIZO: 2-1. KATWIJKERS KOMEN TEGEN IJSSELMEERVOGELS UIT GESLAGEN POSITIE TERUG: VAN 2-0 NAAR 2-4... MAANDAG 5 MEI 1986PAGIN Rijnsburgse Boys ecnvou langs Scherpenzeel SDI LEIDEN Rijnsburgse Boys had jde één helft genoeg om Scherpenzeel i een simpele nederlaag naar huis te j mi ren. De mannen van de scheide pcli coach Arie Lagendijk verwierven v j het rustsignaal reeds een beslissende |jg; voorsprong. Een score die Scherpen! |CU na de thee geen ander aanzien meer 1 rto geven. Het eerste part was het meest ck teressante deel van de 90 minuten. M)R\ cel van der Blom ging na 20 minuevi een lange een-twee aan met Arie i v Dijk. Vanaf de hoekvlag bediende )0c Dijk Van der Blom, die de juiste hi|d uitkoos: 1-0. Vijf minuten later was A van Dijk weer de assistent. Ditmaal Hans Zwaan, die met het hoofd scoor Borussia Mönchen- gladbach naar Leiden LEIDEN VoetbalveU', eniging De Sleutels dein niet terug voor een stun De titelpretendent van c vierde klasse (zaterdag ontvangt tweede Pinkster dag 19 mei de WesF duitse profclub Borrusi Monchengladbach op UVS-terrein. Borussia heeft toegezeg met grootheden als Crien Rahn, Lienen, Brunft Frontzek en Krause te ko^ men. Alleen Frank Mill rs wegens WK-verplichtit eJ gen niet van de parti Tussenpersoon van de a Z spraak is Rob Hansel oud-speler van De Slei tels, die tegenwoordig dienst van trainer-coat Jupp Heynckes de velt training bij de Duitsei doet. De wedstrijd begit 'J-' om 14.30 uur. k e 1). SPAKENBURG Tegen Noordwijk en Huizen be wees Quick Boys het eer der dit seizoen al. En ook in de meer recente ont moetingen met VVOG, Scherpenzeel en DOVO maakten de Katwijkers het duidelijk. De ploeg barst niet alleen van ta lent, maar ook van vecht lust en karakter. In vijf wedstrijden zeven keer op achterstand worden gezet en er dan toch acht winst punten aan overhouden: dat duidt op een (bijna) niet te overtreffen wed strijdmentaliteit. Na zaterdag kan ook IJssel- meervogels over dat aspect van de door Rob Theuns ge trainde ploeg meepraten. De „Vogels" dachten de zaken op het eigen sportpark De West- maat redelijk onder controle te hebben. De kort na rust geno men 2-0 voorsprong leek een garantie voor de volle buit en nog belangrijker het zo veelste afdelingskampioen schap. Met nog drie wedstrij den te gaan moest een voor sprong van vier punten op naaste belager Quick Boys vol staan. Het zal altijd onzeker blijven of IJsselmeervogels aan die marge inderdaad vol doende zou hebben gehad. De Katwijkse elf legde zich zater dag immers niet neer bij het waarschijnlijke verlies, maar besloot maar weer eens de mouwen op te stropen. En rea liseerde vervolgens iets wat nog maar weinig tegenstan ders van IJsselmeervogels in Spakenburg \yas gegeven: een achterstand van twee goals wegwerken en uiteindelijk nog met twee doelpunten ver schil winnen ook: 2-4. Een zeker niet zonder fortuin bewerkstelligde zege. beaamde Theuns. niet veel later: „Quick Boys heeft vandaag geluk ge had. Tuurlijk. Maar die jon gens hebben het wel afge dwongen. Hebben allemaal hun stinkende best gedaan om het onmogelijke waar te ma ken". Theuns zelf mocht ove rigens ook een aandeel clai men in de wonderbaarlijke op standing van de blauwwitten. Bij de 2-0 achterstand was hij het die een dubbele wissel toe paste. Leen van der Plas en André de Best werden door Theuns als vervangers van Frank van der Kleij en al ge blesseerd aan het duel begon nen Martin van der Plas het veld ingestuurd, terwijl de als verdediger begonnen Marco van der Plas mocht opschui ven. „De voorhoede bleef ach ter", verklaarde Theuns later. ..Daarom heb ik Frank en •Martin ingewisseld. Ja, een gouden wissel, kun je nu. ach teraf, stellen. Maar ook bij wis selen heb je geluk nodig' Hield Theuns de zaken reëel door „geluk" als een van de oorzaken van de zo knappe zege aan te stippen, collega Ton Pronk kwam niet zover. De druiven waren zuur voor de ex-Ajacied. Heel zuur Pronk mompelde iets over een slechte organisatie waar het de verdediging van z'n eigen team betrof en wilde tussen neus en lippen ook nog wel kwijt dat zo n voorsprong na tuurlijk nooit uit handen mag worden gegeven. Maar vooral had Pronk het in zijn nabe schouwing gemunt op scheids rechter Geerdes uit Veendam. Een schande, zo noemde Pronk het optreden van de (zaterdag toch gewoon goed fluitende) scheidsrechter. Waarbij hij dan vooral de af gekeurde treffer van Jaan de Graaf aanhaalde. Die bij een 1-0 stand nog voor de thee door De Graaf gescoorde goal werd door Geerdes wegens aanvallen van doel verdediger Theo Guyt afgekeurd. Overi gens een beslissing die mini maal acht van de tien scheids rechters op een dergelijk mo ment zouden nemen. „Daar bij", reageerde Theuns later, „kreeg IJsselmeervogels die tweede goal later toch. Kreeg, ja. Want ik wil dat wel getelde doelpunt van Jaan de Graaf toch wel een cadeautje van onze verdediging willen noe men". De nog altijd razendge- vaarlijke De Graaf kreeg in die vijfde minuut van de twee de helft van de blauwwitte de fensie inderdaad alle ruimte voor zijn met een doeltreffend schot afgesloten solo vanaf de middenlijn. Waarmee De Graaf het totaal van IJssel meervogels dus verdubbelde, want voor de pauze was Henk de Jong al een keer succesvol geweest. Een actie van Van der Kleij was op niets uitgelo pen, waarna Vogels de tra ditie getrouw het spel su persnel naar de andere zijde van het speelveld had ver plaatst. Jaan en Henk de Graaf bleken door Theo Guyt nog af te stoppen, Henk de Jong niet. Die openingstreffer werd door de juiste ploeg ge scoord. Quick Boys had in die eerste vijfenveertig minuten maar weinig in te brengen, al was Freek Rienks met een kopbal buitenkant paal wel heel dichtbij succes geweest. „Maar verder hadden we niets te vertellen, kwamen we met die 1-0 eigenlijk nog goed weg", realiseerde Theuns zich terdege de mogelijkheden die Jaan en vooral Henk de Graaf in die periode hadden gehad. „Hoe dat kwam? De spanning, denk ik. De ploeg deed voor de pauze in ieder geval alles verkeerd wat maar verkeerd kon worden gedaan". Na rust liepen de zaken wat Quick Boys betreft beter, al werden de blauwwitten dan al spoedig met die beslissend ogende tweede treffer van de thuisclub geconfronteerd. Met het inzetten van Leen van der Plas en André de Best begon vervolgens definitief de Kat wijkse victorie. De eerste daad van Van der Plas was het ne men van de door Pronk ook al aangevochten vrije schop waarmee hij eerst Freek Rienks en daarna de wel sco rende Hans van der Plas in stelling bracht (2-1). Nadat Guyt nog eens overtuigend zijn klasse had geëtaleerd bij een inzet van Aart Koelewijn en Henk de Graaf bijna eigen doelman Maarten de Harder had gepasseerd, werd de 2-2 een feit. Arie van Duyn haal de al te gehaast uit na een hoekschop van Leen van der Plas. maar via het „uitschuif- bare" been van Rienks ver dween de bal alsnog achter verbaasde De Harder. De Spa- kenburgse goalie die tien mi nuten voor tijd nog verbaasder toekeek bij een actie van zijn doorgaans betrouwbare laatste man Ruth van der Groep. Door André de Best in de pro blemen eebracht. besloot Van der Groep „blind" terug te spelen. De kansloze De Harder restte niets anders dan de bal uit het net te halen: 2-3. Het slotoffensief van IJsselmeer vogels leverde vervolgens wei nig meer op dan ruimte voor Quick Boys counters. Kees van Rooyen, Floor van Duyn en de scorende Marco van der Plas profiteerden daarvan door de Vogels-defensie voor de vierde maal te kloppen. Een hechte verdediging, die dit seizoen in 23 wedstrijden pas 17 maal werd gepasseerd. Van die 17 treffers, realiseerde Quick Boys er 8. Een gegeven dat de Katwijkers tezijnertijd van dienst kan zijn als een be slissend (kampioens)duel moet worden uitgevochten met de mede-koploper van dit mo ment. Voor het zover is dient Quick Boys dan nog wel de ontmoetingen met Marken (donderdag, thuis), Nunspeet (zaterdag, uit) en Rijnsburgse Boys (thuis) succesvol af te sluiten. Zoals IJsselmeervogels de wedstrijden met Huizen (uit), VVOG (thuis) en Spa kenburg (uit) nog winnend moet afsluiten. „Quick Boys moet nog drie wedstrijden. Nog drie finales. Als we daar na nog altijd gelijk staan, komt IJsselmeervogels weer aan de beurt. Eerder niet". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 38 De Jong 1-0, 50. Jaan de Graaf 2-0. 58. Hans van der Plas 2-1. 66. Rienks 2-2.'80. Ruth van der Groep (eigen doel) 2-3, 87. Marco van der Plas 2-4. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Jonker. Hans van der Plas. Marco van der Plas, Van Rooyen. Rienks. Floor van Duyn. Frank van der Kleij (Leen van der Plas). Arie van Duyn. Martin van der Plas (De Best). Dik Hartog speelde RCL-spits Sieto Schalkers uit de wedstrijd. Hier is de Spakenburger met Schalkers' vervanger, Pierre van Gemerden (rechts). Marcel Brasker „wandelt" links voor LEIDEN Was RCL vo rige week zo sterk tijdens het duel met Rijnsburgse Boys, ditmaal lieten ver schillende schakels in het roodwitte elftal het afwe ten. Trainer Laurens Mou ter noemde het zijn „vaste waarden", die hij moest missen tegen Spakenburg. Waardoor de bijzonder zwak opererende IJssel- meerdorpers zich konden optrekken aan de tegen stander en gewoon met 1- 3 konden winnen. Omdat Scherpenzeel, Huizen en Nunspeet ook verloren, blijven de verhoudingen onderaan de lijst van 1B ongewijzigd. De confron tatie met Huizen (10 mei) zou wel eens de beslissing kunnen brengen voor RCL. Niet alleen het Leiderdorpse middenveld was uit vorm. Pe ter Siera, Ben Heemskerk en Hugo Minderhoud bleven be neden hun kunnen. Ook Mou ters vaste waarde Kees Ruis kwam er tegen Joop van de Groep niet aan te pas. Of Sieto Schalkers, die in Spakenburg Dik Hartog uit de wedstrijd speelde; hij werd volledig door de kleine Spakenburger inge pakt. De allerzwakste echter was Paul Wesel. De man, die doorgaans de passes vanuit de defensie verzorgt, haalde een dikke onvoldoende, waarmee de basis van de malaise met een is genoemd. Voor de pauze was een en an der nog niet zo opvallend. Het lukte Schalkers tweemaal en Siera eenmaal de achterlijn te bereiken. Siera (kopstoot en schot tegen de keeper) en Schalkers (mislukt schot) maakten de voorzetten echter niet af. Dan zou de wedstrijd een heel andere wending heb ben gekregen. Ook Spaken burg was immers niet in de wedstrijd. De palingdorpers waren de thuisspelers voortdu rend een stap vooruit, waar door het initiatief steeds bij Spakenburg bleef. De tweede helft werd fataal voor de Racing, die overigens zijn reserveshirts had uitge leend aan de tegenstander, omdat de kledij nog in Spa kenburg lag. In de 57e minuut werd een vrije trap op het middenveld te snel genomen de bal rolde nog Wim de Graaf schoof diep naar Frits van Dijk, die doelman Peter van der Heijden te laat uit zijn doel zag komen. Een simpel lobje bracht 0-1 op het bord. Waarna Jur van de Beek Van Dijk verving en hoe. tweemaal toe liep de inval de ganse verdediging en Eerst bediende hij de verlD onopvallende Jan van Leyloc horst (0-2) om daarna zelf Vti der Heijden te passeren: flic RCL was toen al volledigiot het bekende dal teruggekeibc en kon nog slechts eenmaallgc rugslaan. Ben Heemskde werd door Hartog neergelqst Siera benutte de strafschop* i 3. pfc RCL mag de scheidsrecHs wel als licht excuus aan<t gen. Niet dat de man sleidc floot, maar Kees Ruis kid nauwelijks iets goed doen i 1: de heer Boot uit Zaandfl Wat de lange spits ook deedm niet deed, hij kreeg een vb. trap tegen. En dat was vod i in de 46e minuut jammer v| d Leiderdorp. Ruis werd tan eerst vastgehouden. Losgerta: toog hij het strafschopgebilk in om „in botsing te komiG met Beekhuis. De vraag bi Of de bal op de stip was gelöte als het een andere aanva 1 ki Scoreverloop: 57. Van Dijk 0-1 c Van Leyenhorst, 80. Van de Bee_r 3, 85. Siera (strafschop) 1-3. RCL: _Van der Heijden, Ab Wesel* Hans Braat, Brasker, B>k dermaker, Minderhoud, Heemst Siera, Schalkers (Van Gemerc ARC haalde zaterdag de ti tel binnen in minuut uit het veld gestuurd vanwege natrappen naar de Hazerswoudse keeper. De straf was volgens velen echter te zwaar. De openingstreffer bleef lange tijd uit. René Bon schoot voor Zevenhoven op de paal. Theo de Boer scoorde de 0-1 pas in de 72e minuut. Bon schoot de strafschop raak, na dat De Boer even later was ge haakt. Jan Wouters maakte er in de slotminuten zelfs 0-3 van. Valken'68 - SV Voorschoten 0-1 Lex van Schijndel tekende het enige doelpunt van de wed strijd aantekende. Zelfs toen Valkenvoorstopper Ab van der Meij mee naar voren ging veranderde er niets meer aan de stand. Reeuwijk-Koudekerk 0-2 Koudekerk knokte duidelijk voor de punten bij de nummer laatst. Nadat Pieter van Hars kamp tegen de lat had gescho ten maakte Ard-Jan van Box tel de aanval af: 1-0. Fred Wa genaar schoot vanaf de stip raak, toen Piet Hogenes on deruit was gehaald. LEIDEN De Sleutels heeft een eventueel kampioenschap nu in eigen hand. De ploeg van Jan van Bemmelen ver sloeg koploper Floreant over tuigend met 0-2 op eigen veld en staat nu zelf aan kop met een punt voorsprong op de Boskoopse formatie en Zeven hoven. De Sleutels moet nog tegen Valken '68 (uit) en thuis tegen Berkel. Zevenhoven won met 0-3 van Hazerswoud se Boys. SV Voorschoten klop te Valken '68 met 0-1, terwijl Koudekerk Reeuwijk over won: 0-2. Floreant-De Sleutels 0-2 De Sleutels vond zichzelf in Boskoop weer terug. Precies op tijd, want Floreant diende verslagen te worden om aan spraak op de titel te kunnen blijven maken. Na enkele klei ne kansjes voor Floreant nam De Sleutels definitief het initi atief over. Eerst schoot Leo Compeer op de paal. Marcel Groenendijk poeierde in de 44e minuut van zo'n 25 meter wel raak. Om het na de pauze nog eens over te doen vanaf de 16-meterlijn. Hazerswoudse Boys - Zeven hoven 0-3 Hans Balfert werd al in de 20e klasse. Alle aanleiding om 's avonds uit bundig feest te vieren op Sportpark Ze- gersloot. OUDERKERKAAN DE IJSSEL Een beetje af standelijk van het feestge woel keek Jan Kroese za terdagmiddag opgelucht om zich heen. De oefen- meester van de kersverse kampioen ARC dat zo juist met 0-1 had gewon nen van Spirit had geen behoefte aan de ge bruikelijke taferelen, die zich na het behalen van een titel plegen af te spe len. Terwijl zijn jonge pu pillen nauwelijks een mo ment rustig konden pose ren voor de fotografen, verzuchtte hij: „Nu zijn we eindelijk verlost van de lange-halen-gauw-thuis mentaliteit. Vanaf de vierde tot en met de twee de klasse hebben we daar mee te maken gehad. Nu kunnen we echt gaan voetballen". Kroese deed daarmee een uit spraak, die typerend is voor zijn benadering van voetbal: het moet een spel zijn dat mooi en attractief is en tactisch goed in elkaar zit. Een opvatting die de meeste oefenmeesters wel licht delen, maar vaak niet in de praktijk (kunnen) brengen. Omdat hun spelers de klasse missen, of omdat zij liever voor een veiliger, behoudend concept kiezen. Kroese echter beschikt over een elftal dat de klasse en de wil heeft aanval lend en technisch te voetbal len, zonder dat dit ten koste gaat van de verdediging. Zijn conclusie dat ARC „lang in de eerste klasse zal spelen" lijkt dan ook gerechtvaardigd, los van de vraag of ARC dan ook weer kan rekenen op de drie Oosterlee's. Over dat aspect zegt Kroese: „Ik zal wel zien wie er weggaan. Ik hou ze in geen geval tegen; wie zich kan verbeteren, moet dat doen". „En als er jongens vertrekken, dan vinden we wel weer ande ren", aldus een nuchtere Kroese. Zaterdag lag precies dit trio aan de basis van de Alphense overwinning. Na 65 minuten onaantrekkelijk voetbal de gradatiekandidaat Spirit slaag de er nauwelijks in de bal voor het Alphense doel te krijgen en ARC wenste niet opnieuw in het zicht van de haven te stranden legde Nico Ooster- lee, na een fout van aanvoer der Bas van Herk, de bal van af de cornervlag terug op Ardy. Deze vond feilloos zijn andere broer Rini, die dit bui tenkansje niet liet liggen: 0-1. Behoudens een afstandsschot van Arie Linge voor de rust en een knappe vrije trap van André van Ouden daarna, had Cor Prook aan de andere zijde van het veld een rustige mid dag. Totdat opnieuw Arie Lin ge, ver in blessuretijd, de bal na een hoekschop op de lat kopte. Het mocht de pret aan Alphense zijde uiteraard niet deren; een gelijkspel was ook voldoende geweest. PIETER EVELEIN Scoreverloop: 65. Rini Oosterlee 0-1. ARC: Prook. Kluivers, Van Es, Lam mere, Kollstra, Graper, Van Leeu wen, Ardy. Rini en Nico Oosterlee, Key (Bakker).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18