Boere niet te temmen Maak bij Opel kans op een reis naar het WK- Mexico. !eid6c6omont Nyilasi niet naar Mexico ELING MET VOLENDAM NA HATTRICK SPITS FC DEN HAAG een sprake van treurnis bij Heraeles Russen vóór Spelen Noord- en Zuid-Korea Luxemburgse koers alternatief voor Kiev NEC in grote geldproblemen □PEL© •aatgevecht kser fataal •MAANDAG 5 MEI 1986 PAGINA 13 (ANNA Een ordinair straatge- t is de Cubaanse bokser Angel n fataal geworden. De 32-jarige n overleed afgelopen weekeinde het inwendig letsel dat hij in een eer steegje in Havanna had opge- n. De zwaargewicht was enige ja- sparring-partner van Teofilo Ste- on, die drie keer de Olympische veroverde en twee maal wereld- lioen werd. Een keer zelfs was n de beste bokser van Cuba de Vier jaar geleden bereikten bei- ugilisten de finale van de nationa- elstrijd. De Cubaanse bond gelast- et gevecht af en verklaarde de finalisten tot kampioen. Zweed dupe van dieven GENK De criminaliteit dringt ook door in de kringen van de mo torsport. De dure machines van de coureurs lijken gauwdieven een fraaie prooi. Ooit zag Wil Hartog in Oostenrijk een dure Japanse fa- brieksmachine gestolen en raakte een renstal uit Nederland, het SNRT, een snelle Honda 500 kwijt uit de eigen werkplaats. In Genk kon de Zweed Lindberg niet van start in de Grand Prix van België, waarvoor hij zich met veel moeite had gekwalificeerd. In de nacht van zaterdag op zondag ont vreemdden dieven zijn 125cc-mo- tor. Lindberg moest zich terugtrek ken. „Want hij had geen reserve- tuffer", verklaarde de betrokken Belgische official. Motorrijder veróngelukt op Zandvoort ZANDVOORT De 21- jarige motorrijder Richard Schilder uit Tuitjenhorn is gisteren tijdens nationale wegwedstrijden in Zand voort verongelukt. Bij de standaard 750cc viertakt- klasse, vorig jaar inge voerd, kwam de Noordhol lander in de eerste ronde van de tweede manche ten val. Op weg naar het zie kenhuis is Schilder, die pas zijn startbewijs had ge haald, overleden. BOEDAPEST Tibor Nyilasi, de toonaan gevende voetballer van het Hongaarse elf tal en Austria Wien, ontbreekt bij het toer nooi om het wereldkampioenschap in Mexico. Nyilasi, zou niet voldoende zijn hersteld van een operatie aan de wervelko lom, die hij vijf weken geleden onderging. De 32-jarige aanvoerder van het nationale team, die in 1978 (Argentinië) en 1982 (Spanje) aan de eindronde van de wereldti telstrijd deelnam, is al niet bij het trainings kamp van de Hongaarse selectie in Oosten rijk. Volgens onbevestigde berichten uit Hongarije is de gezondheid van de sterspe ler niet de enige reden voor diens afwezig heid. Hij zou in onmin leven met de bond. FISA wil schonen van rallysport AJACCIO De internationale auto- sportfederatie (FISA) heeft zaterdag met sensationeel te noemen maatrege len gereageerd op het zware ongeval van één dag eerder in de rally van Cor sica, waarbij de Fin Toivonen en de Amerikaan Cresto het leven lieten. Voorzitter Balestre kondigde een fors pakket van veiligheidsvoorzieningen aan. De opvallendste daarvan is het per 1 januari 1987 uitsluiten van de hoog- vermogende groep B-wagens, waartoe de 440 pk tellende Lancia Delta S4 en de 530 pk metende Audi Quattro horen. Voor het komend seizoen wordt de be langrijkste wereldtitelstrijd in de ral lysport uitgeschreven voor wagens vol gens de reglementering van groep A. ILENDAM Er is dit •en al veel gezegd en :hreven over Remco de lastige, maar scorende spits van FC Haag. De wedstrijd gisteren bij Volendam wederom het verhaal Boere. Die, dat was inlijk al bekend, ge in niet is te temmen, niemand. Dat onder- bijvoorbeeld voor- er Jack Klepper, die ens Volendam de on- [kbare taak had Boere al te volgen. En de vervolgens een hat- zag produceren in de 4te helft. •fc zou Boere niet zijn als fervolgens op geheel eigen Ie let op de spatie dat ts zou gaan vieren. Door torbeeld al tijdens de wed- p breed zwaaiend de eigen tang te groeten. Door ook Volgens even later het tdhollandse publiek te sar- En door tot slot scheids- iter Bulthuis, die er overi- l zeker in de tweede helft s van bakte, tegen zich in harnas te jagen. Met als re- ïat dat Boere zijn tweede kaart kon incasseren na lomme overtreding contra Zwarthoed. heeft dit seizoen in 27 liefst 26 keer de ook in Volendam in ruime mate aan wezige aanhang laten opveren. Omdat hij al eerder (Vitesse, SC Cambuur) blijk gaf te kun nen scoren op eerste-divisieni- veau, wordt de vraag met de week interessanter wat Boere straks in de eredivisie gaat doen. Indien hij daar overi gens namens FC Den Haag opereert, want zoals bekend zou de spits elders zijn emplooi willen vinden. Boere voert met zijn scoringslust de inte resse van andere clubs deze weken natuurlijk danig op, maar datzelfde geldt waar schijnlijk voor zijn eventuele transferbedrag. Het zwijgen De critici die denken dat Boe re alleen maar kopsterk is en af en toe een simpel balletje kan inschuiven, werd overi gens gisteren door Boere defi nitief het zwijgen opgelegd. Want zijn eerste doelpunt na een hoekschop van Groenendijk en de gebruikelij ke doorkopbal van Bou- wens oogde dan nog tame lijk simpel, de wijze waarop hij het tweede en derde doelpunt tot stand bracht, verried toch wel de nodige klasse. Bij de tweede treffer nam hij eerst een hoge bal van de goed spelende Purvis knap aan om vervolgens langs drie verdedi gers te soleren en doelman Jan Klouwer te passeren. Bij het derde doelpunt kwam de (moeilijk verwerkbare) pass van de voet van De Roode. Boere gooide er eerst een kap- beweging uit en mikte de bal vervolgens droog en treiterend traag in het Volendamse doel. „Remco Boere heeft in poten tie de kwaliteiten om een gro te spits te worden", oordeelde Rob Baan, die bij de derde treffer van pure verbazing naar het hoofd greep. „Maar zo lang hij nog op het publiek reageert en gekke dingen uit haalt, wordt hij dat nooit. Daar komt hij nog wel achter". En Martin Jol, die alleen met een pijnstillende injectie tegen de Volendammers had kunnen spelen en het daarom verstan diger achtte rust te nemen tot de halve-finalewedstrijd tegen RBC van donderdag: „Ik heb in de rust nog gezegd tegen Remco: het kan allemaal nog beter. Want eigenlijk had je er vijf moeten maken en je me despelers beter in het spel moeten betrekken. En er geen one-man-show van moeten maken". Behalve Remco Boere liepen er natuurlijk nog tien Hage naars tussen de lijnen. FC Den Haag toonde zich in het aardi ge, boeiende duel met Volen dam een stuk beter dan afgelo pen donderdag tegen SC Veendam. „Ik zag tegen deze wedstrijd op, omdat ik bang was voor verslapping", zei Baan na afloop. FC Den Haag wenste er echter geen zomera vondpotje van te maken. Remco Boere nam weer hoofdrol voor rekening. FC Den Haag kan donderdag al kampioen worden DEN HAAG Op de donder dag dat FC Den Haag zelf voor de halve finale van de KNVB- beker tegen RBC in Roosen daal speelt, wordt in de eerste divisie een compleet program ma afgewerkt. Indien PEC Zwolle op hemelvaartsdag de thuiswedstrijd tegen Eindho ven verliest, is FC Den Haag niet meer te achterhalen en derhalve kampioen. Indien PEC minstens een punt haalt, kan FC Den Haag zondag in het duel bij Eindhoven de titel veroveren. De voorverkoop voor de wed strijd tegen RBC (aanvang 14.30 uur) wordt vandaag op gang gezet. In het Zuiderpark zijn vanaf vanavond (19.00- 21.00 uur) kaarten te koop. Ook morgen en woensdag (10.00-13.00 uur en 15.00-18.00 uur) wordt de administratie open gesteld. Kuitbeen Al snel kwam de thuisploeg (zonder de geschorste spits Joop Böckling) op een voor sprong via Ed Vijent, maar door twee bovengenoemde doelpunten van Boere nam FC Den Haag de leiding over. Martin Lambert kopte de ge lijkmaker vervolgens achter Stam. Even later schoot Heini Otto, voor wiens bloedende kuitbeen de wedstrijd een paar minuten moest worden stil ge legd, nog een keer uit een hal ve omhaal op de lat. Nadat Boere echter FC Den Haag nog voor de rust weder- TARD/KERKRADE Us laatste klampt Ajax even aan. De titelver- iger uit Amsterdam zich tot het laatste nent te verzetten te- het kampioenschap PSV. Als de Amster- mers gistermiddag in ird in de „altijd moei- uitwedstrijd" tegen (tuna een puntje min- zouden behalen dan V enkele kilometers derop in Kerkrade, zou fitel al definitief zijn uisd naar de Licht pijl PSV in Kerkrade |a JC oprolde met 4-1, deed !c hetzelfde in Sittard. Door i resultaten en mede door nederlaag van Feyenoord p tegen MVV, zijn de kaar jan de top van de ranglijst Achter de nieuwe ipioen PSV kan Ajax de e plaats dit seizoen niet ontgaan. De ploeg van Cruijff kan zich in alle gaan voorbereiden op het ■rtreffen met NEC, mid- deze week. het verdere verloop van mpetitie is te hopen dat msterdammers in Nijme- niet uit het bekertoernooi Ruud Gullit en Marco van Basten voegden beiden gisteren weer een fraaie treffer aan hun totaal toe. Gullit springt voor PSV hoger dan Grassi van Roda JU en scoort koppend, welke daad Van Basten van Ajax tegenover Suvrijn van Fortuna S. imiteert. worden gekegeld, want anders is het gespartel om de vierde plaats tussen FC Groningen, FC Den Bosch en Roda JC ook van nul en generlei waarde meer. In tegenstelling tot PSV nam Ajax het initiatief, ook wat het scoren betreft in eigen hand. Evenals in Kerkrade werd het grootste gedeelte van de twee de helft slechts een formaliteit. Opgelucht Hoewel het kampioenschap van PSV nog een week werd uitgesteld, verlieten de Eind- hovenaren Kerkrade opge lucht. De uitwedstrijd tegen Roda JC was eigenlijk de laat ste mogelijkheid geweest nog een misstap op weg naar de ti tel te kunnen maken. Zover lieten de Eindhovena- ren het niet komen. Met 4-1 werd Roda ontluisterd. De Limburgse ploeg leed daarmee de tweede nederlaag op eigen veld dit seizoen. Eerder won alleen Fortuna (3-2) in sport park Kaalheide. Toch was het begin van de wedstrijd belofte vol, want na vier minuten liet Roda-spits Rene Hofman een knal los van 35 meter. Voor Van Breukelen besefte wat er gebeurde, plofte de bal achter hem tegen het net, 1-0. Die stand was echter slechts schone schijn, want al in de eerste minuten was te zien dat PSV kwalitatief een klasse be ter speelde. Met name Ruud Gullit, in de punt van de aan val, had er duidelijk zin in. Hij werkte als een paard en was keer op keer gevaarlijk. Hij zorgde ook voor de gelijkma ker in de 15de minuut. Hij kopte de bal na een voorzet van Van de Kerkhof uitste kend in, 1-1. PSV, zeker in de eerste helft sterk spelend, toonde duidelijk zijn kampioensvorm en het was aan doelman Nederburgh te danken dat de gelijke stand lang op het scorebord bleef. Een minuut voor rust was ook hij echter kansloos bij een ELO Van algehele is was bij SC Heraeles afloop van het royaal ren duel tegen FC Gro- n (0-4), waardoor de af- ir de eerste divisie voldongen feit werd, ei- k geen sprake. Er heerste spelershome van de Ai rs eerder een gelaten ipderepn had de de gradatie in feite immers al vroegtijdig zien aankomen en berustte in het gegeven dat Heraeles het volgend seizoen weer te maken krijgt met de tweede garnituur van de va derlandse voetbalcompetitie. Ook trainer Gerard Somer maakte geen verslagen indruk. „Natuurlijk blijft het jammer dat we het niet gered hebben. maar het is niet zo dat ik hier echt kapot van ben. Dit zat er al een tijdje aan te komen", sprak de oefenmeester, die binnenkort zijn handtekening zal zetten onder een contract dat hem ook voor de komende twee seizoenen zal binden aan de Almelose vereniging. Somer gaf na het laatste fluit signaal van scheidsrechter Bannet te kennen dat hij zelf de moed al rond de Paasdagen had opgegeven. „Toen al had ik er een hard hoofd in en zag ik eigenlijk al geen redding meer. Nu het dan echt gebeurd is, kan ik alleen maar zeggen dat we terecht gedegradeerd zijn. We kwamen doodeenvou dig kwaliteiten te kort". schot van Gullit. Daarna was het alles PSV wat de klok sloeg. „De penningmeester van ons zal wel blij zijn", merkte PSV- trainer Jan Reker na afloop op. „Die had tevoren al gezegd dat hij liever volgende week in eigen huis tegen Go Ahead Eagles kampioen zou worden. Maar wij hebben ons daar niets van aangetrokken. Ajax werkte echter niet mee". Fortuna S - Ajax 1-4 (0-2): 13. Van 't Schip 0-1, 44. Mühren 0-2, 49. Bos man 0-3, 85. Rijkaard 0-4, 87. Linford 1-4. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 9000. Fortuna S: Van Gerven: Maessen, Eleveld, Evers, Schrijnemakers (Phi- lippen); Suvrijn, Thijssen, Hoyer, Mordang, Reijners, Linford. Ajax: Menzo; Boeve, Silooy, Koeman, Ophof, Rijkaard, Vanenburg, Van 't Schip, De Wit (Mühren), Van Basten (Gemert), Bosman. Roda JC-PSV 1-4 (1-3): 4. Hofman 1- 0, 15. Gullit 1-1, 24. Gullit 1-2, 51. Lokhoff 1-3, 73. Thoresen 1-4. Scheidsrechter Thomas. Toeschou wers 9000. Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Grassi, Calderwood, De Jong; Van der Ven, Van Geel, Gorter, Jans; Meijer, Hofman. PSV: Van Breukelen; Heintze, Ge- rets, Koot. Van Aerle; Van de Kerk hof (Van der Gijp) Arnesen (Van Rooy) Valke, Lokhoff; Thoresen, Gullit om aan de leiding had gehol pen, volgde eerst een gezapig begin van de tweede helft. Beide ploegen namen gas te rug, nadat in het eerste bedrijf een hoog tempo was gespeeld. De spanning bleef echter door de stand van 3-2 gehandhaafd. Nadat Baan invaller Tolsma had ingezet voor de matig spe lende Van Alphen en vervol gens de nog niet Honderd pro cent fitte Bouwens het veld ruimde voor Van Geene, ont stonden er diverse couterkan- sen voor FC Den Haag. Tols ma kwam echter niet langs zijn tegenstander en De Roode zag een schot zowel naast als in het zijnet belanden. Aan de andere kant zette Vo lendam meer druk op de ketel. FC Den Haag moest achteruit en doelman Stam had over werk. Marco de Vroedt speel de als laatste verdediger een zeer redelijke partij, maar zon der aan zijn kwaliteiten af te doen, kan men stellen dat FC Den Haag mét of zónder Mar tin Jol toch een slok op een borrel scheelt. En dus kon het gebeuren dat Volendam nog langs zij kwam. Na een hoek schop belandde de bal uitein delijk bij uitgerekend Jack Klepper, die de bal koppend naar het doel bracht. De matig spelende Pablo Plak sprong nog naar het leer, maar vergat de bal professioneel met de hand uit het doel te slaan. En dus ondervond FC Den Haag hoe het voelt om in de laatste minuut een punt te verliezen. Het is dit seizoen vaker an dersom geweest. DENNIS MULKENS Volendam—FC Den Haag 3-3 (3-2): 6 Fijent 1-0, 17 Boere 1-1, 19. Boere 1- 2, 32. Lambert 2-2, 43. Boere 2-3, 90. Klepper 3-3. Scheidsrechter: Bul thuis. Toeschouwers: 4000. Gele kaar ten: Zwarthoed (Volendam), Boere, De Vroedt (FC Den Haag). Volendam: Klouwers; Zwarthoed, Schokker. Klepper, Bons; De Vries, Steur, Holshuysen (Van Dorpel); Vij ent, Lambert, Bakker. FC Den Haag; Stam; Purvis, De Vroedt, Lankhaar, Plak; Van Alphen (Tolsma), Otto, Groenendijk; Bou- (Van Geene), Boere, De Roode. MOSKOU Sportminister Marat Gramov van de Sovjet-Unie heeft zich zaterdag tegen de verwachting in wederom nadruk kelijk uitgesproken voor het samen organiseren van de Olympi sche Spelen in 1988 door Noord- en Zuid-Korea. In Seoel, tijdens de vergadering van de nationale olympische comités (ANOC), leken de Russen zich nog enigszins op de vlakte te houden. Te gen het officiële persbureau Tass zei hij bij zijn terugkomst in Moskou, dat zijn delegatie haar standpunt juist heftig heeft ver dedigd. Volgens Gramov kreeg de Sovjet-Unie steun van Tsjecho-Slo- wakije, China en wat hij noemde andere landen. „Het besluit van vierëneenhalf jaar geleden de Spelen in Seoel te houden le vert grote problemen op. Hierbij moeten we niet alleen de olym pische belangen in de gaten houden", legde Gramaov uit, „maar ook die van de gehele bevolking op het Koreaanse schiereiland. Ons standpunt is overduideliik". GRONINGEN Voor de Nederlandse amateurwielerploeg is de Pijl van het Zuiden in Luxemburg het alternatief voor de Oost- europese Vredeskoers. Bondscoach André Boskamp heeft zater dagavond besloten met de voor de Vredeskoers geselecteerde renners naar de Luxemburgse etappekoers te gaan. Boskamp en de wielrenunie wilden niet naar de in Kiev starten de Vredeskoers wegens het stralingsgevaar door de brand in de kerncentrale in Tsjernobyl. Rob Harmeling, zaterdag winnaar van de A-klassieker de Ronde van Overijssel, Tom Cordes, Ger- rit de Vries, Arjan Jagt, Eddy Schurer en John Talen reizen morgen naar het Groothertogdom, waar de Pijl van 7 tot 10 mei wordt gehouden. Kiev is klaar voor de Vredeskoers. Dat meldde het Sovjet-pers- bureau Tass in het weekeinde. Volgens organisator Valentin Zgoerski vindt de start morgen in een feestelijke sfeer plaats. Zowel Tass als Zgoerski repte niet over de afzeggingen van een aantal Westeuropese ploegen. NIJMEGEN NEC verkeert in grote financiële problemen. De met degradatie bedreigde Nijmeegse eredivisieclub heeft als ge volg van de slechte publieke belangstelling bij de thuiswedstrij den dit seizoen al een recetteverlies van 250.000 gulden. Het be stuur verwacht dat dit tekort op liquiditeitsbasis dit seizoen nog met twee ton zal oplopen, omdat de inkomsten uit reclame ook aanzienlijk zullen teruglopen. (ADVERTENTIE) Het WK-voetbal in Mexico staat voor de deur. Opel biedt u 'n ideale kans daarbij te zijn. Sterker nog, vijf kansen: 5 reizen voor 2 personen naar halve finale en finale. Wat u daarvoor moet doen, staat in het wedstrijdformulier, dat bij de Opel-dealer voor u klaar ligt. Wie meedoet, krijgt trou wens sowieso een fraaie WK-kalenderposter. OPEL Officiële Sponsor Wereldkampioenschap Voetbal BEREKEND OP DE TOEKOMST. J

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13