I Commercie en tv, wat doen we er mee AA DIO/TELEVISIE EcicbcSouxant MAANDAG 5 MEI 1986 PAGINA 11 Rob Out voorspelt rampzalige gevolgen voor het publieke bestel, dus voor alle pmroepzuilen, als er niet snel tommerciëel wordt gedacht pn ingegrepen. Het derde net ptaat er aan te komen en ,oet eind '88 van start. De OS heeft de apparatuur al n bestelling en een model- irogramma is in de maak. [et kan niet zo zijn, dat de iclamewereld daar zo maar ■oor eigen behoeften beslag legt. Dit los van de vraag het facilitair bedrijf van de OS tegen die tijd al zelf standig zal zijn volgens de doorliggende mediawet, I Waarover de Kamerbespre- jcingen intussen zijn uitge steld. Toch wil Rob die kant tip. De Kamer kan hem nog (neer vertellen. Hij vroeg in Den Haag alvast concessie ian voor het inrichten van Jen eigen reclame-omroep. 'Volgens hem barst het bui tenland van de voornemens l)m ons land te overspoelen (net tv-reclame, gevat in pro gramma's die op een groot ibubliek mikken, centrale »lceu ken kost die uitgaat voor Ie baat. I NOS-programmacommissaris Albert v.d. Heuvel, die uit raet VARA-bestuur werd ge let wegens het smijten met biljoenen, komt in dit op licht toch als meer doordacht S/er. Volgens hem zit Rob out. Waar Rob impulsief re- jeert op het geld dat gloort ian de einder, vindt hij het foorstel voor commerciële nog nergens goed E[gewerkt. Als voormalig edikant heeft hij geen Deite met andersdenken den. wel met helemaal niet ten kenden. in Hilversum circuleert sinds %ruime tijd een grafisch ^ped verzorgd geschrift, Om- beppodium geheten, waarin over het algemeen omroep- bonzen hun eigen meningen spuien, omdat zij daarvoor in het personeelsblad te weinig eigen spuigaten krijgen toe gemeten. In het laatste num mer meldt Rob Out, dat het wat hem betreft één minuut voor twaalf is, dat binnen zestig seconden het laatste uur voor de Nederlandse om roepen slaat en dat wat hem betreft morgen al het Cola Consort het heft in handen mag nemen. De tweede acht de tijd nog lang niet rijp voor een derde net vol wervende reclame-hoempa en program matische heisa. Twee meningen, twee ver schillende werelden, twee tijdmetingen. Loopt de een op zijn tijd vooruit en blijft de ander te ver achter? Zelfs wie de weg in Hilversum weet stuit op meer vraagte kens dan aanwijsborden. AANBOD Veel wijzer word je daar als kijker ook al niet van, maar aan de hand van hun schrijfsels word je argumen ten gewaar, die tot een con clusie zouden kunnen leiden, want een keer zal het er toch van moeten komen met steeds meer buitenlands aan bod op de buis, tot uit België toe. België dat wel aan de commercie moet, omdat steeds meer Belgisch recla megeld toevloeit naar de Lu xemburgse commerciële RTL, Radio en Televisie uit Luxemburg. Als we die Belgisch-Luxem burgse toestanden lang laten doorzieken, verdwijnt straks Nederlands reclamegeld dus naar België, die wij hier uit stekend kunnen ontvangen. Dan moeten we de laatste in formatie over kaas uit het vuistje en over de nieuwste vindingen op het gebied van Albert v.d. Heuvel: „In Canada zijn ze teruggekeerd van de dwalingen hun weegs". Rob Out: „Binnenkort worden we overspoeld met reclame- programma's uit het buitenland". de toiletreiniging uit België betrekken. Dan komen volksvoedsel en hygiëne op een laag pitje. Dat ondermijnt de volkskracht. Rob kan zich op een paar se conden verkijken, maar v.d. Heuvel heeft gelijk als hij stelt, dat deze zaak toch eerst op de juiste wijze zal moeten worden ingeschat. Een voor beeld daarvan biedt juist de zer dagen Music Box, de Brit se popsatelliet. Die heeft la ten weten net niet op de fles, maar wel op de rand van de rode cijfers te zijn, toen be richten de wereld in gingen over falende financiën en het besluit samen te werken met Sky Channel. De reclame hangt kennelijk niet als een regenrijke wolk boven de Europese markt. Van der Heuvel lepelt aan die hete soep omzichtiger dan Rob, die de blaren niet telt, alleen maar het grote geld ziet. Binnen het NOS-bestuur is inmiddels een model ont wikkeld voor de vulling van het derde net. Daar moet een eigen zenderredactie voor komen. Deze gaat niet pro grammeren voor „het grote publiek, maar voor grote groepen mensen die daar van tijd tot tijd naar zullen kij ken". Dit wordt echter weer be paald door de vraag of we het kunnen betalen. In Bel gië ligt het tweede net vaak stil, of zendt herhalingen of wielerwedstrijden uit. Het derde Duitse net laat het ook vaak afweten. Nederland kan daarentegen een vol waardig derde net krijgen. De 520 uur daarop gaat vijf tig miljoen kosten. De direct hiermee samenhangende vraag is wat we met Ned. I en II doen: de zendtijd verde len en versnipperen tussen alle omroepen dan wel de publieksgerichte omroepen als TROS en VOO er tussen uit halen en die mede op het derde net zetten. ANTWOORD Het volgende antwoord krijgt Rob Out van Albert v.d. Heuvel. Als er Nederlands reclamegeld naar het buiten land vloeit is dat jammer, maar niet de bedoeling. We breiden gewoon de STER- zendtijd uit. Het gaat er niet om met de omroep zoveel mogelijk geld te verdienen, maar om ons bestel overeind te houden. Met drie tv-netten en vijf radiozenders moeten we zoveel geld binnen kun nen halen, dat er redelijke programma's van gemaakt kunnen worden. Meer hoeft echt niet en zeker niemand hoeft er rijk van te worden. Hij denkt dat dit met zwe vende blokken zal lukken. Het is nog geen één minuut voor twaalf. We hebben nog tijd om na te denken wat we met ons allen willen met de Nederlandse televisie. In dit verband kan v.d. Heu vel niet buiten een sprekend voorbeeld. Onder druk van de Amerikaanse tv liet Cana da zich destijds verleiden tot een commerciëel systeem. Dit voerde tot niets. Tegen Ame rika konden ze toch niet op, het geld daar vloeide toch weg en voor het kijkwerk kozen de kijkers liever gelijk Amerika. In Canada zijn ze nu bezig de zaak om te bou wen naar eigen produkt, waarin de kijkers hun eigen wereld herkennen. Daarbij gingen twintig kostbare jaren verloren. Het is moeilijk te achterhalen van welke tijdrekening Rob Out uitgaat, maar het lijkt er op, dat hij bezig is de klok achteruit te zetten. Nederland NEDERLAND 1 TROS 15.27 Dr Who, Engelse science- fictionserie. Afl.: In levens gevaar (Arc of infinity, 4). Overtuigd van de onschuld van Dr. Who, zendt de Hoge Raad de dokter en Nyssa naar Amsterdam 15.53 De TROS Bluf show, spel- programma met als thema 'Aruba'. Presentatie: Hans Kazan 17.00 TROS Sport NOS 17.30 Vz-Journaal TROS 17.46 Plankzeilen met Stephan van den Berg, informatie ve serie. Afl. 4: Funboard- zeilen op zee 18.00 Dierenmanieren, pro gramma over huisdieren gepresenteerd door Mar tin Gaus. Afl.: Eetgewoon tes TELEAC 18.25 Personal computer I. Les 12 TROS 18.55 03 De Fabeltjeskrant 19.00 The Fall Guy, Amerikaan se tv-serie met o.a. Lee Majors, Douglas Barr en Heather Thomas. Afl.: Va kantie op Hawaï. Colt en Howie vertrekken voor een heerlijke vakantie naar Ha waii. Helaas gooien Japan se onderwereldfiguren roet in het eten NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 CD De IJssalon, Neder landse speelfilm uit 1985 van Dimitri Frenkel Frank. Met o.a. Gerard Thoolen, Bruno Ganz, Renée Sou- tendijk en Karin Bloemen. Otto Schneeweiss, een ge ëmigreerde Jood, is de ei genaar van de ijssalon. Otto heeft vrienden met zeer uiteenlopende menin gen over de heersende oorlog. Een escalatie van racisme en geweld in en om de ijssalon leidt tot een Duitse overval 22.00 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.30 TROS Tele-thriller: Fox Mystery Theatre, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: De Zwarte Kraai. De schrijver Paul Chater en fotografe Cora Berlaine worden in gehuurd om op zoek te gaan naar de Verne Bro thers, twee populaire rock roll zangers uit de 60er jaren, die toendertijd op geheimzinnige wijze ver dwenen NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.12 19.27 Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat SI Jeugdjournaal Journaal HV Kwartslag magazine VOO The Blues Brothers, Ame rikaanse speelfilm uit 1980 van John Landis. Met o.a. John Belushi, Dan Akroyd, Cab Calloway en Aretha Franklin. Nadat zij uit de gevangenis zijn ontslagen, worden Jake en Elwood bekeerd door dominee Ja mes. Zij proberen nu geld in te zamelen voor een kin dertehuis, dat een belas tingschuld heeft, door een concert te organiseren Heelmeesters, medisch- sociaal programma vanuit het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam. Met o.a. een gesprek met staatssecretaris van der Reyden (WVC), die pleit voor verruiming van de mogelijkheden om te kla gen over medische ingre pen of medici. Presentatie: llona Hofstra NOS Journaal Nieuws voor doven TELEAC Ni Hao, Chinese taal en cultuur. Les 13 EUROPA TV i Hello Europe, bijdrage van de Portugese televisie l Kinderprogramma's l Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry i Weerbericht i Agenda i World Watch en programma overzicht l Hello Europe, this is Portugal Europa looking for the good life, schaakmeester in Lissa bon i Chieftains in China, met Ierse volksmuziek i Sport Reports: Autosport for mule 1 1985 I World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Patrol Boat, afl.: A Skunk on the Radar 17.50 Last Married Couple in Ame rica, komische speelfilm uit 1980 van Gilbert Cates. Met o.a. George Segal. Nathalie Wood, Richard Benjamin en Valerie Harper 19.30 Woody Woodpecker, teken filmserie. Afl.: Musical Mo ments from Chopin 19.40 Celebrity 20.30 E Hollywood Classic: The Spoilers, western uit 1942 van Ray Enright. Met o.a. Marlène Dietrich en Randolph Scott 22.00 Jinxed, komische speelfilm uit 1982 van Don Siegel. Met o.a. Bette Midler, Ken Wahl en Rip Thorn 23.50-01.55 Women in Love, speel film uit 1976 van Ken Russell naar de roman van D.H. La wrence. Met o.a. Glenda Jack son en Oliver Reed ri In verband met aangekon- Qe acties bij de Belgische fbep staan de uitzendingen Je Belgische radio- en tv- pers vanavond niet vast. T 1 i Schooltelevisie _LJournaal I Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) j Plons, kinderprogramma (herh.) Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest. Afl.: Paarden i De blauwe planeet, weten schappelijke serie van Wim Of- feciers. Afl.: To be or not to be (2. herh.) i Juke Box i Allemaal beestjes. 'Erfrecht, sterfrecht?' Programma over j het verdwijnen van de Afri- j kaanse wildparken. Presenta tie: Roland Demarèke (herh.) I Mededelingen en program ma-overzicht j Journaal '5 Christoffel Columbus (Chris- q toforo Columbo, 3), zesdelige n Italiaanse serie met Gabriël I Byrne. Raf Vallone. Massimo j: Girotti e.a. Na vijf weken varen I op volle zee ontstaat er muite- d rij onder de bemanning. Co- lumbus belooft hen rechtsom- li keer te maken als er na drie Q dagen nog geen land in zicht is ,j Wikken en wegen, consumen- II tenmagazine. Met o.a. de auto- P test: De kleine Rover. Postor- derbednjven en hun prijzenfes- tivals, prijsaanduiding in wa renhuizen Villa Tempo, oh gejaagd door de rockcultuur, popprogram ma gepresenteerd door Bart Peeters. Met o.a. The pop Gun, Jackson Browne, de ge schiedenis van de eerste Britse teenager, en de nieuwe hype: Sigue Sigue Sputnik Journaal en Coda: 'Afwach tende lil' van Adriaan Roland Holst (1888-1976) 1 Zonen en dochters (Sons and il daughters). Australische tv-se- j rie met Rowena Wallace, j Alexandra Fowler. Peter Phelps e.a. Een vrolijke ge beurtenis wordt verstoord... 10shin, Japanse serie met Aya- fko Kobayashi itJuke Box Mededelingen en program- J ma-overzicht Journaal Videomatch, spelprogramma jmet Marleen Gordts Extra Time, sportmagazine <22.20 Jeugd Rode Kruis, do- Jcumentalre over de werking van het Jeugd Rode Kruis. Het I zijn opvallend vaak jonge men- (sen. vrijwilligers. Wat bezielt j hen? 3F 1 I Nouba Nouba, kinderprogram- Carrefours, gevarieerd pro- De Amerikaanse zanger, tekst schrijver Jackson Browne is te gast in „Villa Tempo". BRT 1 om 21.50 uur. femme peut en cacher une autre, Franse speelfilm uit 1983 met Miou-Miou, Roger Hanin, Eddy Mitchel e.a. Regie: Georges Lautner. Alice leidt een dubbelleven, twee banen, twee gezinnen en twee man nen. Ze weet dit lang vol te houden, tot alles in elkaar stort. Aansl.: discussie over overspel 23.10 Laatste nieuws TV 5 Anticosti, ile perdue, docu mentaire Pierre Nadeau rencontre Hu- bert Reeves. Reportage over de directeur van het Nationaal Centrum voor Wetenschappe lijk Onderzoek te Saclay i Actualités Quebec, Canada La bonne aventure (18), tv-se rie L'or du temps (17), tv-serle Le commencement, documen taire over het ontstaan van het universum L'Astronote Le rëve d'une banlieue, docu mentaire Reflets d'une pays: Vancou- MUSIC BOX 17.00 EVideopix, verzoekvideo's met Simon Potter en Julie Brown 18.00 ISThe Gazette, met Gaz Top 19.00 EGary en Edwina 20.00 ESit tight. Simon Potter met nieuwe singles en fanclub- nieuws 21.00 EHear and now, met Julie Brown die o.a. 3 favoriete vide o's van een kijker draait 22.00 EPopback, popgeschiedenis met Sunie 23.00 EVideopix (herh.) 00.00-01.00 EThe Gazette (herh.) CD Ondertiteling vla TeleTekst. IS Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BI Bij niet-Nederlandstalige z ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. j Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Ich bin nicht schön, ich bin viel schlimmer. Programma t.g.v. de tachtigste verjaardag van Gerty Molzen 17.15 Auf und davonl Kinderserie over een avontuur in Australië in 1810. Afl.: De zwarte valk 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Benny Hill, amusementspro gramma 19.00 Simon Simon, politieserie. Afl.: Wenn einer eine Reise tut 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 100 Karat (Master of the game), negendelige tv-serie naar de roman 'Diamanten-Dy nastie' van Sidney Sheldon. Met Dyan Cannon, Ian Charle- son, Johnny Sekka e.a. Afl. 5: De kunstenaar. Op de kunsta cademie in Parijs ontmoet Tony het model Dominique en zij worden verliefd. Zijn geluk is compleet wanneer een kunsthandelaar interesse toont voor zijn werk 21.04 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de weekwin- naars van de tv-loterij 2X05 Gesucht wird: Ein Bomben- Geschaft. 'Atoomhulp voor Pakistan en India', documen taire van Egmont R. Koch 21.45 Treffpunkt Kino. Filmrubriek met Werner Baecker 22.30 Tage8themen 23.00 (DNana Akoto, Ghanese tv- film van King Ampaw en Elisa beth Jensen. Met Joe Eyison. Emmanuel Agbinowu, Osei Kwabena e.a. Velen van Nana Akoto's onderdanen in het dorp Oyoko vinden hun heer ser te oud worden. Zijn neef Kwame is klaar om op te vol gen. Na een bezoek aan de Juju-man voelt Nana zich ech ter als herboren 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Biedermeier-Kaleidoskop, in formatieve serie. Afl. 4: De pe riode 1834-1839 EDie Maultrommel, muziek en poëzie met Culture Club, The Sparks, Lita Ford e.a. Pre sentatie: Anke en Benny Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl. Wilfried Klaus, Diether Krebs e.a. Afl.: Das Duell Programma-overzicht Heute Verkehrgericht: Voraicht Geisterfahrerl Tv-spel met Niels Clausnitzer, Dieter Sten gel, Juanita Reining e.a. Frie- drich Loppau, op weg naar een vriend in Rossenheim, raakt door geprikkeld- en vermoeid heid op de verkeerde weghelft. Het gevolg is een zwaar ver keersongeval waardoor ook Friedrich Loppau wekenlang in het ziekenhuis doorbrengt Programma-overzicht voor de maand mei WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-journal Es war getanzte Traum, docu mentaire EAua Hollywood: American Music Award, programma ge presenteerd door Diana Ross. Met A-Ha, Phil Collins. Whit ney Houston e.a. Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus scheikun de. Les 10 I Sesamstraat I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport I Tagesschau i Lindenstrasse, tv-serie. Afl.: Nibelungentreue. Met: Marie Luise Marjan, Andrea Spatzek, Bernd Tauber e.a Gesucht - Gefunden i Von der Elbe an den Rhein, reportage over kunst en kuns tenaars uit Saksen i deels D Niemanns Zeit, expe rimentele film van Horst Kur- nitzky en Marion Schmid, waarin een ironisch beeld ge schetst wordt van het begrip 'Vaderland' l Fragmenten uit een studioge- sprek, met als thema: Terug naar de natuur - maar hoe? I Laatste nieuws Tears For Fears treedt op tijdens The American Music Award. Duitsland 2,om 22.50 uur. BBC 1 15.25 Sound of Music, Amerikaanse speelfilm uit 1965 met Julie Andrews. Christopher Plum- mer, Eleanor Parker e.a. Re gie: Robert Wise. Een gouver nante komt in dienst bij we duwnaar Von Trapp en zijn zes kinderen. Aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog moeten zij vluchten 18.10 Journaal en weerbericht 18.20 London Plus 18.25 Nadia, tv-film 20.00 Wogan, amusementsprogram- 20.40 Paul Danifils Magic Show 21.30 Three up, two down 22.00 Labour party broadcast 22.05 Nieuws en weerbericht 22.25 Eye of the needle, Amerikaan se speelfilm uit 1981 van Ri chard Marquand met Donald Sutherland, Kate Nelligan, Ian Bannen e.a. 00.15 Tony Bennett sings 01.10 Weerbericht BBC 2 18.25 Elvis Presley in: Double Trou ble, Amerikaanse speelfilm uit 1967 met Elvis Presley. Anette Day, John Williams e.a. Regie: Norman Taurog 19.55 Politieke uitzending: Labour 20.00 WK Snooker 23.30 Touch and go: Battle for Cre te 00.40 WK Snooker ITV 16.30 Bank Holiday Sport. WK schaatsdemonstraties 18.00 Nieuws 18.05 Emmerdale Farm 18.35 OH the Rack 19.05 Crossroads 19.30 What's my Line? 20.00 Nature Watch 20.30 Coronation Street 21.00 The Stars Entertain: A tribute to Dick Henderson, gala- avond in het Royalty Theatre als eerbetoon aan deze vorig jaar overleden entertainer. De baten komen ten goede aan het Artiestenfonds voor Ge handicapten en de organisatie voor Kankerbestrijding 23.00 Party Political Broadcast 23.05 Nieuws 23.20 Missing, Amerikaanse speel film uit 1982 van Constantine Costa-Gravas. Met o.a. Jack Lemmon, Cissy Spacek en Me- lanie Mayron. Een vader gaat op zoek naar zijn in Chili ver dwenen zoon. Hij stuit op een muur van officiële tegenwer king 01.35 Telling The Tale SKY CHANNEL 16.45 EFirst run, met Gary Davies 17.30 EAII American hot 100 18.30 The Deputy. Afl.: Dark Reward 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Submarine 19.30 Green Acres. Afl.: The Old 20.00 Mork and Mindy 21.00 Police Woman. Afl.: Glitter with a Bullet 22.00 The Best of Italian Football 23.00 D The Untouchables. Afl.: Un- hired Assasin (1) 23.55-00.55 EAII American hot 100 NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische tv-serie. Felicity laat zich be handelen door een hypnotiseur. God frey is het er niet mee eens maar doet er het zwijgen toe 15.15 De Smaak makers, informatieve serie over krui den en specerijen. Afl.: Kruidnagelen 15.40 Een dik uur Dick, gevarieerd programma met Dick Passchier 16.40 NCRV-jeugd-matinee NOS 17.30 V>6-Journaal NCRV 17.46 Popsjop TV. Presentatie: Jaap de Groot MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), 'First sight' met Simon (herh.) (08.00), 'Sound and vision' met Gary (09.00), 'Off beat' met Martin (10.00), 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Julie en Gaz (11.00) en 'Sunie hits the screen' (12.00). 13.00 EMuziekpro- gramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Master of the game, tv- serie. Afl. 5: De kunstenaar (herh.) 10.55 Umschau 11.20 Verkehrsge- richt 12.55 Persoverzicht 13.00 Heu te 13.15 STeletekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Sie - Er - Es. In formatief programma 16.45 CDDie Besucher, tv-serie met Josef Blaha, Josef Dvorak en Viktor Kral. Afl.: Ont dekt! 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, voor com- puterfans 16.20 Deutschrock und Pop, programma voor scholieren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilm BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20-10.35 The good kitchen 11.30-11.50 Play School 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, ge varieerd programma 14.45-15.00 Mop A SmiH 16.15 Praise be, reli gieus programma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Pigeon street 17.15 Laurel and Hardy, tekenfilmserie SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.45 EFirst run, met Gary Davies 17.30 EAII American hot 100 ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Coc kleshell Bay 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron (herh.) 15.30 Hindsight 16.00 Univer sity Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Cockleshell Bay 17.10 The Blunders 17.20 Sooty RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Het muziekbedrijf. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 21.25 Alban Berg kwartet. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 De Supermachten: De VS (6). 21.30 De moestuin. Les 4. 22.00 Personal Computer I. Les 11. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitlkatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 In the Folkgroove (30). 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Spaans Kamerorkest. 21.45 Actualia. 22.00 Pianomuziek. 22.30 Blues and Jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.08 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijomen.... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto in? AVRO aan! 07.30 Nieuws. 07.35 AVRO's Radiojournaal. 08.30 Uit Studio en Theater. 09.03 EO: Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw en De Af loop. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Theo Joekes. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. 16.50 PlatenNieuws. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: Steen in de vijver. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld, 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.35 De dichter en zijn taal. 14.05 Schoolradio. 14.20 Kijk op het weer. 14.35 Leerspiegel. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16,00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongeo. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo, vlotte muziek. 08.12 Paradox, muzikaal programma. 10.03 Dwarskijker. 12.00 Regioprogr. 13.10 Music motion. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Een suite van meiliederen. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (10). 14.30 Radiosymfonieorkest van Frankfurt. 15.50 Kamermuziek. 17.00 Tea-time.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11