Dynamo Kiev superieur Ivan Lendl doet wedstrijdritme op Philidor hoopt op amateurtitel voetballerlei FC Den Haag bezoekt op 1 juni DS '79 Judobond twijfelt over deelname in Joegoslavië Volleybalsters laten acht steken vallen iPÖRT CëidóëSomont ZATERDAG 3 MEI 1986 PAGINA 11 FAALD VOETBAL tradesFC Groningen V—NEC I Eagles-AZ '67 t divisie Cambuur -RBC -DS 79 eren veenT elstar lond Sport—Willem II ïeendam t jc—psv a S.—Ajax i BoschFC Twente tiSparta Ittrecht—Excelsior >rdMVV i divisie graafschapVitesse •FC Oen Haag Zestiende zege voor Ier Sean Kelly PALENCIA Sean Kelly heeft de zes tiende overwinning van het seizoen ge boekt en zijn eerste in de Ronde van Spanje. De rappe Ier was de snelste sprinter in een kopgroepje van zeven tien renners, dat na 193 kilometer in Palencia op de eindstreep afdaverde. Kelly griste de dagprijs voor de neuzen weg van de Spanjaard Murga en Mutter, de in Nederlandse dienst (Schuiten) rij dende Zwitser. Gerrie Knetemann werd vijfde. De Schot Millar zat ook in het goede spoor. Hij waagde zich niet in het strijdgewoel bij de finish, maar nam ge noegen met de vijftiende plaats, ruim schoots genoeg voor een nieuwe rode trui. John Bosman blijft bij Ajax AMSTERDAM De leegloop bij Ajax is (tijdelijk?) tot staan gebracht. Na het vertrek van Gerald Vanenburg, die donderdag voor vier jaar tekende bij PSV, en Ronald Koeman die maandag hetzelfde zal doen, dreigde ook het af scheid van aanvaller John Bosman. Ondanks een lucratieve aanbieding van Anderlecht besloot de jeugdige Ajacied, die dinsdag debuteerde in het Neder lands elftal tegen Schotland, gisteren zijn club de komende twee jaar trouw te blijven. Bosman zwichtte daarmee voor het advies van technisch directeur Johan Cruijff, die het voor zijn ontwik keling beter achtte de stap naar een buitenlandse topclub nog niet te zetten. DEN HAAG De competitiewedstrijd uit de eerste divisie, DS '79-FC Den Haag, wordt ruim negen maanden na de aanvankelijk vastgestelde datum, 25 augustus 1985, gespeeld. De KNVB heeft het duel vastgesteld op zondag 1 juni, ook de dag waarop de nacompetitie begint. DS'79-FC Den Haag ging in de derde speelronde van dit seizoen niet door, omdat de omstandigheden in het stadion volgens burgemeester Noorland van Dordrecht de veiligheid in gevaar brachten. Bouwmaterialen voor een verbouwing van de tribune lagen toen voor het grijpen. Andere nieuw vastgestelde wedstrijden in het programma van het betaalde voetbal zijn in de eredivisie FC Utrecht-AZ '67 en in de eerste divisie RBC-FC Wa- geningen. Beide duels worden woensdag 21 mei ge speeld. Forse ledenwinst voor schaatsbond AMERSFOORT Twee koude winters hebben de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond een le denwinst van dertig procent opgeleverd. Het ledental van de grootste wintersport- bond bedraagt nu 160.000. Uit cijfers van de KNSB blijkt dat 1,2 miljoen mensen de af gelopen winter aan de ruim zeshonderd schaatstochten hebben meegedaan. PORT OP TV WNDAAG rfand 1, 18.25 uur: Veroni- J-sport 12, 12.00 uur: Tennis te I 2, 22.45 uur Studio 1, 17.00 uur: Sport- irnaal Island 2, 21.50 uur De actue el sportstudio ,1 (Uitstand 3 (WDF), 20.15 UUT i Sport lm Westen soiropa TV, 21,25 uur Basketbal 04y Channel, 14.35 uur IJshoc- oty Channel, 15.40 uur: Motor- Channel, 18.20 uur WK tbal voor junioren Channel, 21.00 uur Worste- rdertend 1, 12.00 uur Tennis- 5 ernooi Ede Kferlend 2, 1845 uur Studio >ort 3 litslend 1, 18.10 uur Sport- 5 urnaal D litsland 1, 19.S0 uur Sport in O kort 0 litsland 2,17.22 uur: De sport- 5 portage 3 litsland 2, 22.S5 uur: Journaal 31 sport 3 litsland 3 (NDR). 21.40 uur: 3 lort III 3 litsland 3 (WOF), 19.00 uur: lort im Westen 3iropa TV, 12.00 uur: Tennis- 3 ernooi in Ede iropa TV, 21.00 uur Basketbal 3 ly Channel, 1430 uur Ameri- 0 n football OSV Channel, ZL20 uur WK Betbal voor junioren Skstra en jkesteijn °iken indruk jj NK biljarten 0 o<ï HAAG De drie Haag- die deelnemen het Nederlands kampioen- JjP eerste klasse driebanden 0>t, hebben gisteravond in orurn Die Haghe redelijk Orèsteerd. René Dikstra <jt na drie ronden op de 0ede plaats achter leider 9 Beek. Dikstra baarde op- 0 door in de partij tegen De fiks uit te halen. Na 33 ®rten stond de Hagenaar met 23-29 achter, maar sloot de partij met een p van 4-2-1 toch winnend ii 36 beurten. Arkesteijn speelde een rationele partij tegen Ver even. Arkesteijn won de 2ij met 30-17 in 19 beurten. 6geen de Hagenaar een win- ifsmoyenne van 1.573 ople- 2|e. jlverdediger Theo Dikstra j!nt een derde positie in. J toernooi wordt vandaag pf 12.00 uur voort gezet, |rna morgen de finales van p uur worden gespeeld. jr. 30- De Wil-Van Ingen 30-28/50; V; 4fT. Dikstra 30 25/42; R. Di jn 30-30/41. de ronde: Vergo. j Van Beek-Overmars 30-26/26; T. fa-Arkesteijn 30-28/38; R. Dikstra-De I-2S»/-- E 1. Van Beek (Bussum) 3-6/0 873. 2 R el) 3-4/0.663; 3-3/0.916; 6. De Wit (Tilburg) 3-2/ 1/7. Van Ingen (Arnhem) 3-0/0.604; 8. Jnars jr (Andijk) 3-0/0.567. i Ingen 30- 29/36. ronde T Dikstra-De Wit 30-25/43; Ts-Van Ingen 30-25/35; R Dikstra- t 30-14/30; Arkesteijn-Vcrgouwen LYON Voor de tweede maal sedert 1975 heeft Dynamo Kiev in Lyon de Europese beker voor be kerwinnaars veroverd. De Russen versloegen in de finale Atletico Madrid met 3-0. Het zag er lange tijd naar uit dat de ploeg uit de hoofdstad van de Oekraine, die de laatste dagen wereldnieuws is door de kernramp in Tsjernobyl, de wedstrijd met een winst van 1-0 zou afsluiten. In de vijfde minuut had Zava- rov met een kopbal Dynamo al aan de leiding gebracht. In de slotfase drukten de Russen hun superioriteit nog nadruk kelijker uit door twee fraaie doelpunten van Blochin, die in de 85e minuut doelman Fillol met een lob passeerde, en in valler Jevtoesjenko. Bij die laatste goal protesteerden de Madrilenen voor buitenspel. De Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer liet de Rus echter doorgaan. Hij omspeelde Fillol en schoof de bal in het verla ten doel. Op de overwinning van Dyna mo Kiev, dat op weg naar de finale 26 doelpunten maakte Zavarov kopt Dynamo Kiev naar een voosprong van 1-0 in het duel met Atletico Madrid. Doelman Fillol heeft het nakijken. en in de eerste ronde FC Utrecht een gelijkspel (2-2) moest toestaan maar op eigen terrein de zaak afmaakte, viel niets af te dingen. De ploeg was op alle delen van het spel superieur aan zijn tegenstan der en toonde dat vooral in de eerste helft, die met een dik verdiende voorsprong werd afgesloten. Voor het doel van Fillol speelden zich turbulente taferelen af. Na zeventien mi nuten had Blochin zijn ploeg al in veiligheid kunnen bren gen. Zijn schot werd echter met een been door Fillol ge stopt. Atletico Madrid, een van de drie Spaanse vertegenwoordi gers in de finales van de Euro pese bekertoernooien naast Barcelona (landskampioenen) en Real Madrid (UEFA-be- ker), kon maar weinig terug doen. De individuele acties van de Spanjaarden strandden alle op de sterke Russische de fensie. Aan de andere kant deden zich aan de lopende paniek si tuaties voor, waarbij de Span jaarden- bepaald niet over ge brek aan geluk hadden te kla gen. Atletico Madrid drong in de tweede helft veel meer aan. Vooral op initiatief van de ij verige middenvelder Landa- buru. De Russische doelman Tsjanov moest enkele malen al zijn klasse tonen om de voor sprong vast te houden. Routi nier Blochin en Zavarov zorg den echter voortdurend voor onrust in de Spaanse defensie. Vijf minuten voor tijd moest Atletico Madrid echter defini tief capituleren. Dynamo Kiev (Sov) - Atletico Ma drid (Spa) 3-0 (1-0): 5. Zavarov 1-0, 85. Blochin 2-0, 88. Jevtoesjenko 3-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toe schouwers: 40.000. Dynamo Kiev: Tsjanov; Bessonov, Baltasja (Bal), Koeznetsov, Demja- nenko; Rats. Jaremsjoek, Jakovenko; Zavarov (Jevtoesjenko), Belanov en Blochin. Atletico Madrid: Fillol; Thomas, Ar- teche, Ruiz, Clemente. Prieto, Qui- que. Landaburu (Setien); Roberto, Cabrera en Da Silva. Tennistoernooi Ede krijgt een vervolg EDE Het tennistoernooi in Ede krijgt volgend jaar een vervolg. Initiatiefne mer Gies Pluim maakte dat gisteravond in het Tes- qua-complex bekend. Het Amerikaanse bureau Ad vantage, dat als een soort makelaar voor de aanvoer van spelers zorgt, heeft de reeds bestaande principe overeenkomst met de Ne derlandse organisatie in middels officieel bekrach tigd. „We hebben over de eerste vijf dagen een totaal aantal van 9.000 toeschou wers binnen de poorten gehad. Als dat zo doorgaat zal ik er net wel of net niet financieel uitsprin gen", aldus Pluim. Het toernooi anno 1987 zal de zelfde opzet kennen, maar de data staan nog ter dis cussie. Pluim wil het eve nement laten plaatsvinden tijdens de landenstrijd om de Nations Cup in het Westduitse Düsseldorf, dit jaar half mei. Of dat ver standig is, omdat dan nog de beste spelers hun pa triottische verplichtingen zullen willen nakomen, is evenwel de vraag. EDE Zijn voorbereiding op de Franse kampioenschappen is dit seizoen verre van ideaal, maar Ivan Lendl heeft wel de gelijk zijn zinnen gezet op de titel in Roland Garros, 's We relds beste tennisser van dit ogenblik beschouwt het invita- tietoernooi in Ede als ideale voorbereiding op de hoofd schotel, later deze maand in Parijs. De knie-operatie, die de tegen woordig in het Amerikaanse Greenwood wonende Tsjecho- slowaak begin april moest on dergaan, heeft zijn gravelsei- zoen behoorlijk in de war ge schopt. Het stukje bot, dat uit de linkerknie werd verwij derd, speelt hem weliswaar geen parten meer, maar de laatste weken kwam Lendl slechts uiterst spaarzaam in ac tie. „In april heb ik maar drie of vier wedstrijden gespeeld. Hier in Ede kan ik weer enig wedstrijdritme opdoen", aldus Lendl, die de Amerikaan Mike Leach in de kwartfinales met 6-3, 6-4 versloeg. Lendl, die heeft geweigerd met Tsjechoslowakije deel te nemen aan de strijd om de Landenbeker in Dusseldorp, is echter nog niet tevreden over zijn huidige vorm. „Hopelijk zet de stijgende tendens zich voort, want ik wil in Parijs graag schitteren. Alsmede na tuurlijk op Wimbledon, Flus hing Meadow enzovoorts", al dus Lendl, die vanmiddag in de halve eindstrijd zijn landge noot Miloslav Mecir treft. „Ik heb het laatst tegen hem ge speeld in Milaan, indoor. Een sterke tegenstander, van wie ik echt nog niet heb gewon nen. Op gravel heb ik echter nog nooit tegen hem ge speeld". De Zweed zal in Ede waar schijnlijk de tweede finalist worden. Hij toonde gistermid dag weinig medelijden met de kleine Peruviaan Jaime Yzaga (6-2, 6-2). Mecir won met de zelfde cijfers van de Ameri kaan David Pate, terwijl de Spanjaard Emilio Sanchez het Amerikaanse contingent in Ede volledig uitdunde door Scott Davis in een teleurstel lende ontmoeting met 6-1, 6-2 terug te wijzen. Terug echter nog even naar Lendl, die het toernooi in Ede (zijn startgeld bedraagt om nog maar eens de herinnering op te frissen 90.000 dollar) best kan waarderen. „De organisa tie is goed, hoeft echt niet on der te doen voor andere van dit soort toernooien. Jammer echter dat de baan wat onef fen is en bovendien is de uit loop achter de baseline wat ge ring. Maar dat is heus niet le vensgevaarlijk", aldus Lendl, die gistermiddag zowaar grap pig kon zijn in zijn partij tegen Leach. Opvallend is overigens een grote bloeduitstorting op Lendls linkerdij. „Ik ben zon dag tijdens een training tegen een netpaaltje opgelopen. Nee, last heb ik er niet echt van. De kleur is bovendien al weer enigszins weggetrokken hoor". DICK KIERS tecette voor teurwaarder Niklaas heeft geen frank jzien van de recette, die de Iatste thuiswedstrijd ople verde. De Belgische tweedek ker moest deze na de eerste Jedstrijd voor de nacompeti- jb tegen Win terslag afstaan In de deurwaarder die zelfs fer voor de aftrap verscheen ji al direct orde op zaken elde. Sint Niklaas verkeert financiële problemen en is W/s gedwongen zijn beste delers van de hand te doen p financiële verplichtingen I kunnen nakomen. Het be- uur heeft al besloten in het ieuwe voetbalseizoen verder I gaan met een jongere, bedkopere trainer en een )n merkel ijk jongere spelers- toep. Ten aanzien hiervan is p£ bestuur optimistisch. [EK in omkoop- thandaal ]EK Athene is betrokken bij omkoopschandaal en eigt te worden terug gezet de tweede divisie van pf Griekse voetbal. Elf oud- delers en een official zijn eds veroordeeld tot een ar gevangenisstraf wegens aandeel in het verkopen van resultaten. Door deze af faire is zelfs het deelnemen van AEK aan het toernooi om de UEFA Cup in gevaar gekomen. In 1980 was er in Griekenland een soortgelijk geval. Iraki is Saloniki werd toen teruggezet naar de twee de divisie. Piloten test voor Polen Polen bereidt zich uitermate serieus voor op het eindtoer- nooi van het WK in Mexico. De selectie van bondscoach Anton Piechizek moeten zich in het medisch centrum van de Poolse luchtmacht onder werpen aan allerlei testen voor het verblijf op grote hoogte. Zo zullen de spelers enige tijd moeten doorbren gen in de drukcabine, iets wat een gewoonlijk onder deel is bij de opleiding van piloten. Bekerfinale na WK In Italië is de finale van het nationale bekertoernooi na het WK in Mexico. Daartoe heeft de Italiaanse voetbal bond besloten, omdat anders alles te geforceerd wordt af gewerkt. Pas op 14 en 21 mei worden de kwartfinales afge werkt. Deze duels zijn AS Roma-Inter Milaan, Empoli- Fiorentina, Verona-Como en Sampdoria-Torino. Hartstocht voor Juve noodlottig Zijn hartstocht voor Juventus is een lid van de maffia noodlottig geworden. Hij was weliswaar gevlucht naar Frankrijk, maar daar zou hij snel in de kraag worden ge vat. Hij zat wel in Frankrijk, maar miste de gang naar het Stadio Comunale in Turijn waar Juventus zijn thuiswed strijden speelt. Bovendien las hij ook geen verhalen over zijn eigen club. Hij besloot voortaan maar naar huis te bellen om te vragen naar het reilen en zeilen van Juven tus. De politie vond het op merkelijk dat er veel naar Italië werd gebeld. Er volgde een onderzoek en prompt was hij er bij. Svensson eerder uitgespeeld De Zweed Jan Svensson gaat terug naar zijn vaderland. Dit, hoewel hij dolgraag wil de blijven voetballen voor Eintracht Frankfurt. De re den van de terugkeer van Svensson is zijn dochter. Steeds als de familie Svens son terugkeerde uit Zweden van vakantie kwam dochter lief onder de huiduitslag te zitten. In het belang van zijn gezin en in het belang van zijn dochter acht Svensson het raadzaam terug te keren naar Zweden. In zijn laatste wedstrijd in de Bundesliga kreeg hij een rode kaart. Okudera terug naar Japan Okudera van Werder Bre men is teruggegaan naar zijn vaderland. „Oku" speelde voor Werder Bremen, Hertha BSC en FC Köln. Voorts wacht Okudera een ont vangst zoals in het verleden slechts helden ten deel viel. Na de heldenontvangst in Tokio gaat Okudera weer Geen hoop op WK-titel Blijkens een enquête in het sportmaandblad Sport Ilu- strierte is het Westduitse volk niet zo enthousiast over de nationale ploeg. Liefst ruim dertig procent gelooft dat de nationale ploeg niet verder komt dan de kwartfi nale. Opmerkelijk is verder, dat teamchef Franz Becken- bauer door ruim veertig pro cent van de ondervraagden wordt gezien als iemand die positieve invloed heeft gehad op de nationale ploeg van West-Duitsland. sportuitslagen VOLLEYBAL WK dames, Rome Groep A; Bulgarije-Taipeh 3-2 (13-15, 15-10, 9-15, 15-13. 15-4); Italië-Egyp- te 3-0 (15-1. 15-6, 15-1). Groep B: Hongarije-Venezuela 3-0 (15-9, 15-12, 15-2); Nederland-Nleuw-Zeeland 3-0 (15-2, 15-3, 15-3); West-Duitsland- Australfë 3-0 (15-3, 15-3, 15-3). BILJARTEN EK libre, Lyon Tweede ronde, poule A: Wesenbeek (Bel)-Sacas (Grie) 4-400/2; Grethen (Lux)-Grimm (Zwi) 400-10/2. Derde ronde: Sacas-Grimm 400-64/2; Wesenbeek- Grethen 32-400/2. Poule B: Bracke (BelFVan de Ven (Ned) 54-400/1; Stenzei (Oos)-Massé (Fra) 114-400/2. Derde ronde: Sten- zel-Van de Ven 400-400; Bracke- Massé 400-400/4. Poule C: Bourezg (Fra)-Janzen (WDI) 400-12/4; Espona (Spa)-Burgman (Ned) 1-400/1. Derde ronde: Burg- man-Bourezg 400-133/1. Stand: 1. Burgman 6 pnt - 400 moyenne; 2. Grethen 6-240; 3. V.d.Ven 5-240; 4. Sacas 4-183.83; 5. Bourezg 4-133,28; 6. Stenzei 3-182,80; 7. Bracke 3- 142,33; 8. Wesenbeek 2- 54,20. WIELRENNEN Ronde van Spanje Tiende etappe: 1. Kelly (Ier) 193 km in 4 uur 41 minu ten en 26 seconden; 2. Murga (Spa); 3. Mutter (Zwi); 4. Jules (Fra); 5. Kne temann (Ned); 6. Martinez (Spa); 7. Ruiz-Cabestany (Spa); 8. Fignon (Fra); 9. Delgado (Spa); 10. Pino (Spa); 20. Lammertink (Ned) op 3.50; 21. Planc- kaert (Bel); 25. De Rooy (Ned); 27. Hoondert (Ned); 28. Theunisse (Ned); 40. Winnen (Ned); 41. Nijboer (Ned); 42. Dietzen (WDI); 48. Van Impe (Bel); 71. Boeve (Ned); 74. Harings; 77. 94. Veldscholten (Ned) op 6.24; 108. Lan- gerljs (Ned) z.t.; 118. Beuker (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Millar 46.47.36; 2. Pino op 0.08; 3. Delgado op 0.33; 4. Lejarreta op 1.17; 5. Kelly op 3.55; 6. Dietzen op 4.15; 7. Parra op 4.35; 8. Cabestany op 4.40; 9. Fig non op 5.14; 10. Anselmo Fuerte (Spa) op 5.37; 17. Winnen op 8.59; 39. Veldscholten op 24.34; 45. Nij boer op 26.52; 70. Planckaert op 45.46; 75. Boeve op 49.54; 78. Knete mann op 50.13; 90. De Rooy .op 59.32; 91. Theunisse op 1.01.35; 99. Beuker op 1.06.09; 108. Larflmertink op 1.11.42; 113. Harings op 1.15.15; 114. Hoondert op 1.15.37; 115. Lan- gerijs op 1.18.16; 127. en laatste Phi lippe Poissonnier (Fra) op 1.38.26. TENNIS Int. toernooi, Ede Enkelspel, kwartfinales: Miloslav Mecir (Tsj) - David Pate (Vst) 6-2, 6-2; Stefan Edberg (Zwe) - Jaime Yzaga (Peru) 6-2, 6-2; Emilio Sanchez (Spa) - Scott Davis (VSt) 6-1. 6-2; Ivan Lendl (Tsj) - Mike Leach (VSt) 6-3, 6- SOUASH EK, Aix en Provence Kwartfinales heren: West-Duitsland- Nederland 3-2; Engeland-Frankrijk 5- 0; Zweden-lerland 5-0; Finland- Schotland 3-2. Kwarfinales dames: Schotland-Nederland 3-0; lerland- Zwitserland 3-0; Engeland-Zweden 3- 0; Finland-West-Duitsland 2-1. Geen dispensatie voor Theo de Jong DEN BOSCH De KNVB heeft Theo de Jong geen dis pensatie verleend om ondanks het missen van het vereiste di ploma als hoofdtrainer van FC Den Bosch op te treden. De Jong was door Den Bosch aan gesteld om met ingang van het nieuwe seizoen de naar Feye- noord vertrekkende Rinus Is rael op te volgen. Eventueel zou De Jong in het nieuwe sei zoen kunnen werken onder manager Zonderland, die wel over de vereiste diploma's be schikt. LEIDEN De schakers van Philidor Leiden kunnen vandaag een slecht begonnen seizoen nog uitstekend beëindigen. Als ze er in slagen Amstelveen te verslaan ligt een vierde plaats in het verschiet. Dat is de hoogste plek na de drie profteams in de KNSB-competitie. En die prof-spelers zijn echt te sterk voor de liefhebbers. Volmac/Rotterdam is dit jaar met overmacht kampioen gewor den en heeft nog steeds honderd procent, door de 6,5-3,5 over winning in de uitgestelde wedstrijd met Eindhoven. Leiden maakt zeker een kans van het sterke Amstelveen te winnen. Op de ranglijst hebben beide tientallen acht matchpun- ten en bezit Philidor een half bordpuntje minder. Maar in de vorige ronde etaleerde Philidor een zeer overtuigende vorm door de indrukwekkende zege op de Koningsclub, terwijl Am stelveen moeizaam won van het gedegradeerde HSG. LSG 1 heeft nog immer hoop op de kampioenstitel in de tweede klasse C. Die zou voorkomen dat het tiental volgend jaar in een achttal verandert, aangezien de hele 2e klasse van de KNSB met teams van acht zal gaan spelen. Indien echer LSG er al in zal slagen in Overschie 5,5 bordpunt te veroveren, moet daarnaast Koploper Paul Keres verliezen van het op de derde plaats staan de DD 2 (Den Haag). Philidor 2 speelt nog slechts voor de statistieken. Bij winst of verlies wacht een stek in de middenmoot. LSG 2 daarentegen zal tegen de degradatie moeten vechten. Mo menteel deelt het tiental de achtste plaats met VHS. Bij verlies tegen ZSC/Saende is afzakken naar de derde klasse onvermijde lijk. Een gelijkspel biedt eveneens geen zekerheid, omdat dit jaar de twee slechtste „achtste plaatsen" van de vier 2e klassen degraderen. Teamleider Geertsma kan ondanks het grote belang toch geen team op oorlogssterkte bij elkaar krijgen, zodat voor LSG het ergste valt te vrezen. DEN HAAG De Judo Bond Nederland (JBN) heeft het minis terie van VROM om advies gevraagd over deelneming aan het toernooi om de Europese judokampioenschappen. De titelstrijd wordt van 7 tot 11 mei in Belgrado gehouden. Mocht een verblijf in de Joegoslavische hoofdstad in verband met verhoogde radio activiteit risico's opleveren, dan is de JBN van plan geen afvaar diging naar het toernooi te sturen. De judobond, die gisteren vernam dat Jean-Pierre van Deursen wegens een meniscus blessure niet kan deelnemen, beslist dinsdag of de reis naar Joe goslavië wordt gemaakt. Eerder besloot de KNWU geen ploeg te sturen naar de Vredes- koers. De proloog en de eerste ritten van deze etappewedstrijd voor amateurrenners spelen zich af in Kiev en omgeving. Reden voor West-Duitsland, Engeland en België om ook af te zeggen. Ook de Nederlandse basketbalploeg, die de komende week een trainingsstage zou houden in Tsjechslowakije heeft deze trip af gezegd. Timman weer tegen Joesoepov HILVERSUM Jan Timman speelt van 14 tot 21 december in Hilversum opnieuw een tweekamp tegen de Rus Joesoepov. De tweekamp gaat over zes partijen. Begin dit jaar speelde de 26- jarige Rus in de halve finales van het kandidatentoernooi in Til burg al tegen Timman. De Oosteuropeaan won deze match met 6-3 en komt in september in Riga uit tegen zijn landgenoot An- drej Sokolov. De winnaar van deze tweekamp mag in februari van het volgend jaar zijn krachten beproeven op de verliezer van de revanchematch om het wereldkampioenschap tussen Karpov en Kasparov, die deze zomer wordt gespeeld in Londen en Leningrad. Kisoensingh uit damstrijd genomen DEN HAAG De organisatie van het rayonkampioenschap in Den Haag heeft Kisoen singh uit de strijd genomen. De dammer kwam voor de derde keer niet op voor een duel in de hoofdklasse. In de hoofdklasse verstevigde Hel- lings zijn voorsprong. In de eerste klasse gaat Van der Lem aan de leiding. De uitsla gen in de hoofdklasse zijn: Bruijns-Caffa 1-1, Hellings- Van Lien 2-0, Mondt-Veentra 1-1. Hellings gaat dik aan de leiding 7-4. Eerste klasse: Mil- ler-Van der Lem 0-2, Pronk- Kouwenhoven 0-2, Oranje- Vermeer 2-0, Bron-Bovenlan der 1-1. Van der Lem 6-4. NIEUW-ZEELAND LACHERTJE TIJDENS WK-STRUD ROME Het optreden van de Nieuwzeelandse dames tegen Nederland was gisteren in Rome een wereldtiteltoernooi volleybal onwaardig. Gierend van de lach werd het zoveelste tegenpunt ontvangen. Net als in de derde onderklasse in Ne derland werd na een punt aan de andere kant van het net de bal opgehaald. Dat zoiets wel eens gevaar voor de niet-oplet- tende tegenstander zou kun nen opleveren, scheen niet te worden beseft. Het had in het Palazette dello Sport niets met volleybal te maken. De enige zweetdruppels, die het Neder landse team tegen de Nieuw zeelandse nationale ploeg liet vallen, werden veroorzaakt door de hoge temperatuur. Binnen drie kwartier stonden beide teams weer aan de kant. Acht punten schreven de Nieuwzeelandse dames op hun naam. Of eigenlijk, de Neder landse dames lieten acht ste ken vallen: 3-0 (15-2, 15-3, 15- 3). Coach Murphy nam in het be gin het zekere voor het nnze- kere. Met Agnes Brunnink- huis, Ingrid Piersma, Carolien Keulen, Petra van der Linden, Bianca Hooymans en Helena van Eykeren startte hij met zijn sterkste opstelling. Al na een paar pdnten was zichtbaar dat de voorzorgsmaatregel vol komen overbodig was. De Nieuwzeelandse dames be heersten zelfs de meest ele mentaire zahen niet. Het was een uitzondering als de bal na een stop in de buurt van de spelverdeelster kwam. Ook dan was het nog de vraag of de ploeg tot een aanval kon komen. Want met de handen zo'n tien centimeter uit elkaar kreeg bijna niemand de bal daar waar hij heen moest. Na elf minuten was het al 15-2. In de tweede reeks gunde Murphy successievelijk de ge blesseerde Brunninkhuis, Hooymans en Keulen rust. Pe tra Laverman, Marjolein de Jong en Wiesje Doevendans maakten hun opwachting. Het deed er allemaal niet toe. Zelfs als sparringpartner was de Nieuwzeelandse ploeg name lijk ongeschikt. Bij schijn-aan- vallen hing het blok, dat sprong voor de eerste aanval- ster, nog in de lucht. Timing ontbrak volledig. De Nederlandse verdediging had hetzelfde probleem. De Nieuwzeelandse1 aanvalsters stonden vaak al weer met bei de benen op de grond als zij smashten. Het zou ondoenlijk zijn geweest met het oog op de komende wedstrijden daar re kening mee te moeten houden. Slechts door een wanprestatie aan Nederlandse kant duurde het twintig minuten voordat ook de tweede set beëindigd was. In de derde reeks hield Murp hy van zijn oorspronkelijke zestal er slechts twee over. Piersma mocht zich ook gaan sparen voor het duel van van daag tegen West-Duitsland. Linda Moons nam haar plaats in. Zelfs de tweede garnituur van Nederland, hoeveel min der ook dan de eerste, kende geen seconde problemen met Nieuw-Zeeland. De twaalf mi nuten die deze reeks duurde, maakten de drie kwartier keu rig vol.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11