Ipeelfilm uit '83 over „Raspoetin" van politiek Den Haag Baggerend de wereld over ADIO/TELEVISIE ËeidócSotpiant DONDERDAG 1 MEI 1986 PAGINA 21 ebbers requiem uit New York op KRO-tv flILVERSUM Andrew Lloyd Webber, be kend van zijn musicals 'Jesus Christ Superstar1, Evita' en 'Cats', schreef in 1984 een requiem, foals te verwachten viel, werd het een eigen- lijdse versie van een muziekstuk dat op een euwenoude kerkelijke traditie stoelt. Op 4 mei endt KRO-televisie een registratie uit van Webber's requiem, van 20.10 tot 21.10 uur op [led. I. /ebber noemt zijn requiem 'mijn meest per- Donlijke compositie'. Behalve een artistiek suc- es slaagde het requiem ook commercieel. Bin- en een week schoot de plaat naar de top van Ie Amerikaanse en Engelse hitparades. Van de ingle 'Pie Jesu' werden miljoenen exemplaren [erkocht. let componeren van het requiem had voor rebber twee aanleidingen. Allereerst de dood in 1982 van zijn vader, een organist die zijn zoon de liefde voor de muziek bijbracht. Verder een berichtje in de New York Times waarin te lezen viel hoe een Cambodjaanse jongen voor een afschuwelijke keuze werd gesteld: zelf ver moord worden of dat zijn verminkte zusje laten overkomen. Deze gebeurtenis lag ten grondslag aan de rolverdeling waarvoor Webber koos: een jongen, een meisje en een man als resp. jon genssopraan, sopraan en tenor. De uitvoering die de KRO op het scherm brengt, is geregi streerd op 24 februari 1985 in de St. Thomas Church in New York. Het was tevens de eerste uitvoering. Het requiem kreeg gestalte door het koor van de Winchester Cathedral o.l.v. Martin Nearey en het Engels Kamer-orkest o.l.v. Lorin Maazel. Solisten zijn: Placido Domingo - tenor, Sarah Brightman - sopraan en Paul Miles- Kingston - jongenssopraan. HILVERSUM De KRO zendt morgen (Ned. II om 19.40 uur) onder de titel „Ne derlands baggerwerk, een we reldzaak", een documentaire uit van Rob de Wind en Ella Huijzen over de Nederlanders als de baggeraars van de we reld. Een jaar lang volgde het twee tal, dat vooral documentaires maakt waarin de natuur en de bedreiging van het milieu cen traal staan, projekten van Ne derlandse baggeraars. In eigen land filmden ze de aanleg van de Flevo-lijn. Voor deze spoor lijn werd een breed kanaal in' de polder gegraven, dat daar na werd gevuld met zand. Dat zand werd daarvoor uit het IJsselmeer gezogen en per schip en pijpleiding naar het kanaal gebracht. Uit het buitenland zijn er on der andere beelden van het Duitse waddeneiland Norde- ney. Daar kalfde het strand zo sterk af, dat boulevard en be bouwing op den duur in zee zouden verdwijnen. Een Ne derlands baggerbedrijf werd te hulp geroepen om het strand op te hogen. In Singapore in Zuidoost-Azië werd de hele haven uitgediept met een hop perzuiger, die aan weerszijden een zuigarm heeft. De opge baggerde grond werd in het ruim opgevangen en later ver buiten de haven geloosd. Tot slot zijn er ook beelden uit Au stralië waar in Port Hedland werd gefilmd. Deze ijzererts- haven waar jaarlijks 35 mil joen ton erts wordt overgesla gen, moest 20 kilometer wor den uitgediept. De bodem be staat uit een rotsachtig materi aal, zodat van de boorkop van de cutterzuiger ieder uur de enorme stalen tanden moesten worden vervangen, tanden die bij baggeren in Nederland we ken meegaan. ,DE MANNETJESMAKER"" De mannetjesmaker" was in )83 de eerste Nederlandse leelfilm met wortels in de po- hek. Het verfilmde leven an een public relationsadvi- ur in de zestiger jaren die ch te sterk in de politiek ver- ikkelde, zich liet gebruiken, - verslaafd aan de morfine - iderdoorging en op een nog tijd niet geheel opgehelderde ianier in de Wassenaarse Ur- ila-kliniek overleed: Ben orsten (vanavond om 20.22 op Ned. II). orsten was „mannetjesma- hij moest publieke per- lonlijkheden helpen vormen een tijd waarin de p.r. nog de kinderschoenen stond, ij mocht stijve politici vertel- n dat je iets beter zó dan zó >n zeggen, gaf adviezen die eeds inhoudelijker gingen orden, liet zich daar goed >r betalen, vormde lobby's, ging er in een interview in Haagse Post (de „Raspoe- i" van het Binnenhof) prat dat hij een aantal KVP-po- ;ici van die dagen bij de jornaam kon noemen. Dat terview werd een schok in >litiek Den Haag en het be- n van zijn neergang. Affaire"-films film van regisseur Hans ylkema, die tot dan toe al en een aantal tv-documen- res had gemaakt, leek in '83 iel even weer zo'n schok te iroorzaken. De RVD stelde agen wie wie zou spelen in deze, mede door WVC gefi nancierde film, kranten doken er in, maar het liep met een sisser af. Niettemin zou je „De mannetjesmaker" in principe kunnen vergelijken met Ame rikaanse „affaire"-films als ,,A11 the presidents men" (over Watergate) en „The China syndrome". Films waarvan re gisseur Hylkema een bewon deraar was. Een mengsel van fictie en werkelijkheid. In de openingstitels van „De man netjesmaker" wordt gesteld dat het „maar verzonnen" is. Een paar beelden later ga je de ironie van die tekst inzien, want de medespelenden zijn - voor wie de politieke gezich ten uit de jaren '60 nog iets zeggen - herkenbaar genoeg: Gerard Thoolen heeft behoor lijk veel van Ben Korsten, Hans Man in 't Veld lijkt - over z'n halve brilletje heen kijkend als „Ceesje" de Boer - veel op ex-premier „Pietje" de Jong, Henk van Ulsen heeft echt iets van Norbert Schmel- zer (Van de Wall in de film), speelt bovendien piano, terwijl er even aan de „gladde tek kel" van Wim Kan wordt ge refereerd. En Hans Veerman is werkelijk als twee druppels water onroerend goed-hande- laar Reinder Zwolsman, al zingt Veerman stukken min der. Zwolsman Connection Hans Hylkema toen: „Alle po litieke figuren die een rol spe- Gerard Thoolen als de „Mannetjes- maker", hier met Celia Nufaer. len hebben andere namen ge kregen. Zij die buiten beeld blijven worden bij hun eigen naam genoemd (Vondeling en Beernink bijvoorbeeld). Het blijft een speelfilm, de situaties heoben wij bedacht al is de feitelijke informatie historisch. Ik was in Korsten geïnteres seerd geraakt via de serie arti kelen van Rudie van Meurs in Vrij Nederland („De Zwols man Connection). Via Van Meurs kreeg ik een enorm stuk documentatie. De vraag was wat te doen: een politiek verhaal maken dat vrij dicht op de werkelijkheid zat, of de kern nemen, er een stevige laag fictie overheen leggen en zo een politieke thriller ma ken. Ik heb voor het eerste ge kozen. Ik merkte namelijk dat, wanneer ik aan bekenden de feiten uit het leven van Kor sten vertelde, iedereen me on gelovig aankeek en zei: „Kom nou, dat gebeurt toch niet in Nederland?" Van dat effect wilde ik gebruik maken. Als ik teveel was gaan verzinnen, had je reacties gehad als: Ja ja, reuze leuk bedacht hoor". J'accuse In Hylkema's film krijgt het privé-verhaal van de morfinist Korsten de overhand over de pure politiek. Hylkema: „Ik wilde de toeschouwer een identificatiemogelijkheid ge ven met het persoonljke dra ma van die man". Het „J'accu- se"-effect is nog het sterkst aan het slot, maar dan richt dat zich tegen de medische stand. In de eerste plaats tegen „Hendrik Ouwerkerk" (een vileine rol van Carol van Her wijnen als Dr. Haex, broer van de toenmalige staatssecretaris van defensie) die tegen beter weten in Korsten, verschaffer van voor zijn carrière uiterst handzame contacten, morfine bleef verstrekken en ten twee de tegen een in de film Schuurman geheten arts die voor 60.000 gulden als Kor- stens privé-„dealer" optrad en uiteindelijk tegen het medisch beroepsgeheim dat verhinder de dat de precieze feiten boven tafel kwamen. Abonnee's van Filmnet kon den „De mannetjesmaker" niet zo lang geleden al op tele visie terugzien. Hylkema's film werd indertijd medege- produceerd door het inmiddels opgeheven Euro-Centra (Joop van den Ende en de VNU). De VNU zit in Filmnet, dus van daar. De Vara zendt de film als medeproducent pas nu uit. „De mannetjesmaker" bleek bij het herzien een respectabe le, strakke maar ook statische speelfilm met veel dialoog, die tóch het halfslachtige houdt van een documentaire-zonder- de-echte-namen. BERT JANSMA 15.30 Vrouw zijn, praatprogram ma voor vrouwen. Afl.: Aan het woord, met o.a. Nel Benschop, Julia Burgers- Drost en Jannetje Visser- Roosendaal. Presentatie: Noor van Haatten 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Joe Higgins en Harry Penrose. Afl.: Clarence's dubbelganger. Eric Lansing heeft in de ge vangenis gezeten. Hij duikt weer op in de buurt van het reservaat en heeft maar één doel en dat is het leven van Daktari zuur maken 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma NOS 17.30 ^6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteiten NOS 18.55 De Fabeltjeskrant EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie 19.25 Ronduit-special: Philip Bailey en 'The wonders of His love', muziekspecial rond zanger Philip Bailey. Na deel te hebben uitge maakt van Earth, Wind Fire startte hij een solo carrière, die zeer succes vol verliep en hem tot nu toe twee hits opleverde: 'Easy lover' (met Phil Col lins) en 'Chinses Wall'. Naast een interview zullen enkele nummers van zijn nieuwe (gospel-)lp 'The wonders of His love' te ho ren zijn NOS 20.00 Journaal PP 20.28 Zendtijd voor de SP EO 20.38 Holland ze zeggen... Wad denzee, rechtstreeks in formatief programma van af een boot op de Wad denzee. Presentatie: Hans Lepoole en Henriëtte Laan 22.05 Maar dan..? Gedramati seerd fragment uit de bij bel 22.10 Het raadsel vgn de slaap, Engelse documentaire uit de serie 'Q.E.D.' over sla peloosheid en narcolepsie, het plotseling in slaap val len 22.40 Tijdsein, actualiteitenru briek met aandacht voor de problemen die vrouwen in New York ondervinden om een (huwelijks)partner te vinden. Voorts een re portage over de stichting 'Kleinood', die zich bezig houdt met een project waarbij oudere 'inactie- ven' adviezen geven aan ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf. Tot slot aandacht voor de In- daba-conferentie in Dur ban over de mogelijkhe den van gemengd bestuur in de Zuidafrikaanse pro vincie Natal 23.10 Mag ik eens met je pra ten? Feike ter Velde in ge sprek met psychiater dr. A. Bakker NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voordoven NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 22.35 22.50 23.05 NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat E Jeugdjournaal Journaal VARA Bij Koos, actueel en geva rieerd programma vanuit het Haags Conservatori um, gepresenteerd door Koos Postema en Marjolijn Uitzinger. Om ca. 20.00 de politieke quiz 'Hollands kwartiertje' met Maurice de Hond. Kandidaten: Wim Kok (PvdA) en minister De Koning (Sociale Zaken) (2 De Mannetjesmaker, Nederlandse speelfilm uit 1983 van Hans Hylkema. Met o.a. Gerard Thoolen, Carol van Herwijnen, Henk van Ulsen, Celia Nufaar en Diana Dobbelman. Deze film is gebaseerd op het le ven van Ben Korsten, de befaamde politieke advi seur uit de jaren zestig, die begin jaren zeventig op een vrij mysterieuze ma nier stierf (zie elders op deze pag.) Achter het nieuws, aktua- liteitenrubriek met o.a. aandacht voor een verkie zingsbijeenkomst van de PvdA in Hengelo. De toe spraak die Joop den Uyt daar zal houden wordt rechtstreeks uitgezonden PP i Zendtijd voor de SAP NOS Journaal Den Haag vandaag Nieuws voor doven EUROPA TV 17.35 Kinderprogramma's 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Wonders of the underwater, natuurfilmserie 19.20 World watch en weerbericht 19.30 Europa report 20.05 C'etait hier, documentaireserie 21.00 Sports report: Amerikaans basketbal 22.30 World watch en weerbericht FILMNET RT 1 .30 I] Woestijn van de angst ((Ice cold in Alex), Engelse speelfilm uit 1958 van J. Lee Thompson. Met John Mills, Anthony Quay- le e.a. 1942: Tijdens de oorlog op het Noord-Afrikaanse front probeert kapitein Anson met zijn ziekenwagen veilig Alexan- drië te bereiken. Maar er blijkt een spion in het gezelschap te .30 De weg ven het bloed, pro gramma over bloedtransfusie .55 Journaal .00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) .05 Plons, kinderprogramma (herh.) .10 De smurfen, tekenfilmserie L35 Rondomons: Silenzio, Zweed se gedramatiseerde documen taire over de kinderen van Chi leense vluchtelingen .00 Juke Box l05 Kwizien, tips voor koken en lekker eten .25 Uitzending door derden. Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroepvereniging .40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal .10 Kunstzaken .20 Vadertje Anseele, docudrama van Freek Neirnynck, over Ed ward Anseele. een socialisti- .20 Panorama, actualiteitenrubriek .10 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin da Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Maskerade. In Dallas wordt Sue Ellen door Kender- son mee uit genomen. Jenna blijft de familie zorgen baren. Ellie kan in Pams beslissing komen om de aandelen van Christopher aan J.R. te verko- 00 Journaal en Coda: Mazurka Choro uit 'Braziliaanse volks suite', Villa-Lobos uitgevoerd door Wim Brioen, gitaar 00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald, Rowena Wallace e.a. David en John verzoenen zich 25 Oshin, Japanse serie 38 Juke Box 42 Mededelingen en program- ma-overzicht 45 Journaal 10 Videomatch, spelprogramma iet Marleen Gordts 20-23.05 Koning Jan (The Life and Death of King John), dra ma van William Shakespeare. Met o.a. Leonard Rossiter. Wil liam Whymper, Mary Morris en Robert Crown. Met steun van de Franse koning Philip eist de jonge Arthur de Engelse troon op. Op aandringen van zijn moeder wijst Koning Jan die eis af, waardoor Engeland en Frankrijk elkaar de oorlog ver klaren fTBF 1 20 Le retour du Capitaine Nemo (The amazing captain Namo), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Alex March. Met Norman Katkov, Preston Wood en Ro bert Dennis. Tijdens verrichtin gen onder water door de Ame- Leonard Rossiter als King John in Shakespeare's The life and death of King John'. BRT 2 om 20.20 uur. rikaanse Marine, stuit men op het wrak van de Nautilus 18.00 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 19.00 Ce 80ir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine. Van daag: Verzekeringen 20.25 Norman Rae, Amerikaanse speelfilm uit 1979 met Sally Field, Ron Leibman, Beau Bridges e.a. Regie: Martin Rltt. Norma Rae is een jonge wedu we met twee kinderen, inwo nend bij haar ouders. Iedere dag vervalt zij weer in de grau we sfeer van haar dagelijkse arbeid op de fabriek 22.15 Le monde du cinéma 23.10 Journaal TV 5 16.45 Hotel du siècle (1). tv-serie 17.45 Apostrophes, literair magazine 19.00 Champs Elysóes, amuse mentsprogramma 20.20 Aujourd'hui en France, infor matief magazine. Ditmaal aan dacht voor een conservatorium voor gehandicapte kinderen 20.25 Hotel du siècle (2), tv-serie 21.25 Projection privèe, cultureel magazine van Marcel Julian 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 ESit tight, met Simon 18.00 CD...And that's a fact. Gaz Top en Sunie geven feiten uit de popgeschiedenis 19.00 EJulie en Edwina 20.00 Sin search of style, special (herh.) 21.00 CDEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 EMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 ESit tight (herh.) 00.00-01.00 E...And that's a fact (herh.) (I) Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. GS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige z ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 15.30 Schwierig eich zu verloben, Oostduitse speelfilm uit 1982 met Werner Tritzschler, Ulrike Krumbiegel, Monika Lennartz e.a. Regie: Karl-Heinz Hey- mann. Wolfgang en Brigitte zijn onafscheidelijk, maar als Brigitte in verwachting blijkt te zijn reageert Wolfgang niet zo enthousiast als Brigitte had ge- 17.00 An hellen Tagen... Aus Fran ken, muzikaal programma m.m.v. het Windsbacher Kna- benchor. Ulsamer Collegium en de Veldsteiner Musikanten 17.45 Kolping, gedramatiseerde do cumentaire over Adolph Kol ping. die in de vorige eeuw de maatschappelijke misstanden godsdienstig aan de kaak stel de. Met Robert Atzorn, Alf Marholm, Manfred Heidmann e.a. Regie: Wilm ten Haaf 19.20 Sportschau 19.53 Toespraak van de voorzitter van de Duitse Vakbondfede ratie Ernst Breit 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Harald Juhnke: Willkommen im Club, amusementspro gramma m.m.v. Grot Böttcher, Mireillë Mathieu en Barbara Schone. Presentatie: Harald Juhnke 21.45 Tagesschau 21.50 Der 7. Sinn 22.00 Die Proletariër sterben aus, documentaireserie over de strijd van de Westduitse vak bonden tegen de automatise ring 22.45 1st der Soziale Friede noch zu retten? Discussie ter gelegen heid van de 1 mei-viering o.l.v. Ernst Elltz 23.30 Abrechnung urn Mitternacht (High Midnight), Amerikaanse speelfilm uit 1979 met Mike Connors. David Birney, Jeri Lea Ray e.a. Regie: Daniel Hal- ler. Tijdens een razzia van de politie worden de vrouw en dochter van de genaturaliseer de Italiaan Tony Giannetti ver moord. Wanneer Tony tijdens een interview op de radio" de stem van de dader herkent be sluit hij het recht in eigen hand te nemen 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgodanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.50 Schenk mir ein Buch, nieuwe kinder- en jeugdboeken 16.35 Heute 16.40 Einige kampten ein lang Le- ben, reportage over arbeiders die al jaren lid zijn van de vak- 17.25 Der Heuler, tv-film met Heide- linde Weis, Matthias Ponnier. Töns-Heinrich Grevel e.a. Het huwelijk van de ouders van Frederique bevindt zich in een crisis. Om tot rust te komen gaat zijn moeder met hem naar een stil plaatsje aan de Noord zee. maar ook Frederique heeft het moeilijk met zichzelf 16.57 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Zerbrochene Brücken (slot), tv-film in 2 delen met Monika Woytowisz, Jürgen Schmidt, Rolf Becker e.a. Regie: Franz Peter Wirth. Door haar huwe lijk met Heinrich Braun wordt Mike Connors speelt de hoofd rol in de film High midnight'. Duitsland 1 om 23.30 uur. Lily nu zelf geconfronteerd met de problemen die het moeder schap en een baan met zich meebrengen. Wanneer haar man wordt gekozen als afge vaardigde van de Rijksdag brengt dit grote veranderingen met zich mee 21.25 Gesundheidsmagazin Praxis. Afl.: Geen angst voor stressl 22.10 Heute 22.15 Caprice, Amerikaanse speel film uit 1966 met Doris Day. Ri chard Harris, Ray Walston e.a. Regie: Frank Tashlin. De uitvin ding van een watervaste hair- spray brengt de hele cosmeti- cawereld in rep en roer. Patri cia Foster wordt door Femina Kosmetik erop uitgestuurd deze uitvinding in handen te krijgen en zo ontmoet zij Chris die ook in de cosmetica werk zaam is. Maar beiden blijken dit slechts als dekmantel te ge bruiken '23.50 Zeugen des Jahrhunderts. Gesprek met Wolf Posselt 00.55 Heute DUITSLAND 3 17.30 Muzikale bijeenkomst van het Duitse vakverbond met een toespraak van de voorzitter Ernst Breit 18.00 Telekolleg II: Cursus natuur- kundige technologie. Les 6 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donneratag: Kuhle Wampe oder Wem gehort die Welt, Duitse speelfilm uit 1932 van Slatan Dudow. Met Ernst Busch, Hertha Thiele, Martha Wolter e.a. Deze film bestaat uit vier delen. Deel een begint met de zelfmoord van een jon ge werkeloze. Deel twee gaat over de familie van de overle dene, die naar het tentenkamp 'Kuhle Wampe' moet verhui zen. Deel drie laat sportevene menten zien, en in deel vier is sprake van een politieke dis- 21.25 Filmtip 21.45 Unser Beispiel könnte ja Schule machen 22.15 Dor unterirdische Jules Ver ne: Reise zum Mittelpunkt ei- nes Romans. Reportage over de boeken van Jules Verne 23.00 Zur Lage der Nation, fragmen ten van een cabaretavond t.g.v. de opening van de 40. Ruhrfestsplele met Dieter Hil- debrandt en de Mehlprimeln 00.00 Laatste nieuws lèland BBC 1 17.15 Jonny Briggs, kinderserie 17.30 Ulysses 31, kinderprogramma 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Go for it 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top ot the pops, popprogram- 20.30 Eastenders, tv-serie met Wen dy Richard, Bill Treacher. Su san Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, populair wetenschappelijk programma 21.30 A question of sport 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Bread, comedyserie 23.00 Birdwatch Florida, natuurfilm serie 23.25 Question time 00.20 WK Snooker 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 WK Snooker 19.00 Mission Impossible, tv-serie 19.50 Gevarieerd programma 20.20 WK Snooker 21.00 Timewatch: Henry Dericourt, spy 22.00 WK Snooker 22.30 King of the ghetto (1), veirdelt- ge dramaserie van Faruk Dhondy 23.20 WK Snooker 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.55 Weerbericht 01.00 WK Snooker, samenvatting 01.10-01.45 Open University ITV 17.00 The Raggy Dolls, kinderpro- The Blunders Treasures of the mindlor Bellamy's Bugle SAaTax.k" tv-serie Nieuws About Anglia, regionaal maga- Crossroads Anything Goes Simon and Simon, Engelse politieserie The Brothers McGregor Alfred Hitchcock Presents, misdaadserie TV Eye Nieuws The Guardians (herh.) Cambridge Folk Festival Six Centuries of Verse That's Hollywood (herh.) Bishop's move SKY CHANNEL 16.45 IS Jensen's dimensions, met David Jensen 17.30 ODThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Deputy. Afl.: Final pay ment 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy gets a room-mate 19.30 Green Acres. Afl.: Oh, promise 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel at the altar 21.00 A Gift to Last, dramaserie 21.55 The Untouchables. Afl.: The Tommy Karpeles Story 22.5Q All Star Wrestling 23.45-00.45 Italiaans voetbal (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Die Schwarzwald- kliniek, Duitse serie. Afl.: De ontvoe ring 15.15 AVRO-Service, amuse ment en informatie 16.05 AVRO's Tele-Keuken 16.15 Ik zag fwee be ren 16.30 AVRO's dansfest voor re gio Oost-Nederland 17.00 De Bennie Bang Show, kinderprogramma 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Zwolle NOS 17.30 'A6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatprogramma MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Julie en Martin (07.00), 'The videomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), "Write on' met Edwina (10,00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the iines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13 00 EHerh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.03 Zerbroche ne Brücken (2) 11.50 Umschau 12.10 Gesundheitsmagazine Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ETeletekat 14.50 Die Welt der Vicki Baum (2), vijfdelige tv-film 15.50 Tagesschau 16.00 Hin- und Rückfahrt, tekenfilm 16.10 Die Prin- zessin mit der lange Nase, sprook jesfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs Down stairs). Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Trophaenjagd/Hundstage 16.30 Frei- zeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Rauchende Colts (Gunsmoke), westernserie BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 The Pa- rent programme 11.30 Play school 11.50 WK biljarten 13.30 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45 Gran, kinderserie 14.50 Stop go, kinderprogramma 15.00-16.00 WK biljarten 16.52 Regionaal nieuw9 16.55 The amazing adventures of Morph 17.00 Mike, morph and the moke 17.10 Kwick Koala, kinderserie 17.15 Dogtanian and the three mus- kehounds SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 FTV Special Preview, modemagazine 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sehooltv 13.00 Teeti- me and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Ageless Ageing 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Our family business, speelfilm uit 1981 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Blunders RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en Paard. 18.30 Da Capo. 1S.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Pablo Neruda en zijn Canto General. 22.25 Buren, hoorspel. 23.05 NOS: Sesjun. 00.02 EO: True light. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De Wandelende Tak. 20.30 Het Concert. 21.30 Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. P.P.: 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Eibo, Engels in het basisonderwijs. 21.00 Ni hao Chinese taal, muziek en cultuur. 21.30 Klussen. Les 5. 22.00 Personal Computer I. Les 11. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via dé kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding, 17.30 Verzoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Loka- BRT 1 15.03 Neem je tijd. 18.45 Politieke tribune: PVV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.15 BRT-Ensembles. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Orgel en klavecimbel in duplo. 19.00 Kamermuziek uit de romantiek. 20.00-23.45 Avondvullend program- MORGEN 07.03 VPRO: Het "Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. 17.00 Tales of the Gold Monkey, afl.: High Stakes Lady 17.50 The Man who loved Cat Daiv cing 19.40 Voyagers, afl.: Trial of Phineas Fogg 20.30 Baby Love 22.15 The Brotherhood 23.15-01.40 Who finds a Friend, finds a Treasure RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Catshuis, leveranciers achter om, comedyserie. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: De Vergulde Gaper. 09.02 Goud van oud. 10.02 Hot Curry. 12.02 De staat van beleg. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 Dë Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert. 12.10 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 De Cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Werkwijzer. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis.'ge baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo D'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30-De Zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Liedrecital Jessey Norman. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, Mens en Musicus (9). 14.30 Klassieke muziek. 1. Symfonie nr. 9 in e opus 95 „Uit de Nieuwe Wereld". Antonin Dvo rak. 2. Symfonie nr. 6 in b. opus 74. Pjotr lljitsj Tsjaikovs- ki.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21