Succes voor Beurskens en De Castella in marathon van Boston Brisbane wil 50 miljoen betalen voor Spelend Slechte dag plankzeilers Bax en Glasbergen;; weer in bekerfinab SPORT geidócgoivumt DINSDAG 22 APRIL 1986 PAGIN^)] Trainer Rob Jacobs naar FC Groningen GRONINGEN Rob Jacobs is de komen de twee voetbalseizoenen als trainer in dienst van eredivisieclub FC Groningen. De 42-jarige coach van Excelsior bereikte gisteren overeenstemming met de club van Renze de Vries, die aan Excelsior een af koopsom betaalt. Jacobs had feitelijk nog een jaar in Rotterdam moeten blijven. Hij volgt de in onvrede vertrokken trainer Han Berger op. die zijn ontslag indiende, omdat Groningen Theo Verlangen wil bin nenhalen als commercieel manager. Door het aanstellen van Jacobs blijft Ge rard Somer bij SC Heracles. „Ik denk dat ik nu gewoon bij Heracles doorga en ik verwacht dat nog deze week contractver lenging zal worden afgehandeld". Rob Jacobs, de van Excelsior naar FC Groningen Barry Hughes gaat terug naar Sparta waar hij in het verleden drie jaar heeft ge werkt. De huidige trainer van eerste-divisie- club Volendam werkt de komende twee jaar op Het Kasteel, waar hij de naar FC Twente vertrekkende Noordhollander Theo Vonk ver vangt. Daarmee wijkt Sparta van de gewoonte af een trainer voor één jaar te contracteren. Ondervoorzitter Floor Bouwer van Sparta zei gisteravond. „Tien dagen geleden bleek ineens, aat Hughes bij Volendam wilde vertrekken. We hebben hem onmiddellijk benaderd". Louis van Gaal, nu nog aanvoerder, stopt vol gend seizoen als actief speler en gaat Hughes assisteren. Jan Nijman blijft in dienst als assis tent van de hoofdcoach. Anderlecht loot eerst thuisduel BRUSSEL Titelverdediger Anderlecht speelt de eerste van de twee beslissingsduels tegen Club Brugge om het landskampi oenschap. de „testwedstrijden", in het eigen Vandenstockstadion. Dat resultaat leverde de loting bij de voetbalbond gisteren op. Het duel wordt gespeeld op 30 april. Brugge ontvangt Anderlecht op 6 mei. De internationals van beide clubs, in de competitie gelijk ge ëindigd, reizen 7 mei af naar de nationale selectie, die onder lei ding van coach Guy Thijs tien dagen in Zwitserland verblijft ter voorbereiding op de wereldtitel strijd in Mexico. Sportprijsvragen DEN HAAG Lotto 16 van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaar van de hoofdprijs. In de toto moeten twee win naars de eerste prijs delen. De prijzenver- deling is: Lotto 16 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 71 x 6026,80; 4e prijs: 3831 x f 111,60; 5e prijs: 68.693 x 5,Ou Cijferspel 16 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 winnaars; 3e prijs: 28 winnaars; 4e prijs: 249 winnaars; 5e j>rijs: 2293 winnaars (vaste prijzen) le prijs: 2 x 12.609,60; 2e prijs: 20 x 840,60; 3e prijs: 261 x 161,00 Toto-gelijk 16 le prijs: geen winnaar; 2e prijs. 2 x 232,90; 3e prijs: 15 x 155,30; 4e prijs: 354 x 10,50 Westduitsers hoopvojne naar degradatiepoules* MOSKOU De Westduitse ijshoeld ploeg heeft gisteren bij het wereldk^ pioenschap voor A-landen het nijpei degradatiegevaar goeddeels bezwoj door met 4-1 van naaste concurrent I len te winnen. Daardoor neemt L team vier winstpunten mee naar de Ij gradatiepoule, waarin naast Polen i nog de Verenigde Staten en wereldk pioen Tsjechoslowakije uitkomen. Zweden en Finland, al geplaatst vc kampioensronde, speelden 4-4. In periodes verdeelden de Scandinavifc de score broederlijk: 1-1, 1-1, 2-2. Int klassement om het Europees kampiofi schap werd Zweden tweede achterfe Sovjet-Unie. Rob Castella, winnaar van de negentigste marathon van Bos ton, samen met de winnaar van de dames, Ingrid Kristiansen. BOSTON Favoriet Ro bert de Castella heeft gis teren in de negentigste editie van de marathon van Boston toegeslagen met een formidabele win nende tijd van 2 uur, 7 minuten en 51 seconden. Carla Beurskens zag haar inspanningen in Boston, waar met een tempera tuur van 17 graden en ge deeltelijke bewolking ideale omstandigheden heersten, beloond met een nieuw - officieus - persoonlijk en Neder lands record van 2 uur, 27 minuten en 35 seconden. De 29-jarige Australische we reldkampioen De Castella knabbelde niet alleen 27 se conden af van zijn persoonlij ke record, maar werd tevens de derde atleet in de historie, die onder de grens van 2 uur en 8 minuten bleef. Carlos Lopes en Steve Jones gingen hem voor. De Portugees bracht vorig jaar in Rotter dam de beste wereldprestatie op 2.07,12, de Brit deed later in het jaar slechts 0,1 seconde langer over de 42 kilometer en 195 meter. Beurskens dook vijftien se conden onder de tijd, waar mee ze op 20 oktober van het vorig jaar in Chicago derde werd achter de Amerikaanse Olympische kampioene Joan Samuelson-Benoit en de Por tugese nummer één van Euro- f>a Rosa Mota. De 34-jarige at- ete uit het Limburgse Belfeld kwam bijna drie minuten te kort op de Noorse winnares Ingrid Kristiansen. die 2.24,55 liet afdrukken. Daarmee was de wereldrecordhoudster (met 2.21,06) precies eentiende se conde langzamer dan haar landgenote Grete Waitz een dag eerder in Londen. Vette geldprijzen Op de winnaars lagen voor het eerst in de veeljarige his torie van Boston vette geld prijzen te wachten. Dank zij een overeenkomst met een verzekeringsmaatschappij voor de duur van tien jaar had de organisatie een prij- zenpot van 250.000 dollar te bieden. Robert de Castella kreeg daarvan het leeuwen deel: 30.000 dollar als nummer één, 25.000 dollar als bonus voor het verbeteren van het parkoersrecord (sinds 1982 met 2.08,52 in handen van de Amerikaan Roberto Salazar) en een prijzige automobiel. De Castella heeft zich trouwens voor drie jaar aan de mara thon van Boston verbonden. Kristiansen kreeg geen extra premie, omdat het parkoers record van Benoit (2.22,42) overeind bleef. Maar haar oogst (30.000 dollar en een auto) mocht er toch ook zijn. In de wedstrijd voor rolstoe lers ging het sneller dan ooit. Op net heuvelachtige par koers maakte de Canadees André Viger een tijd van 1 uur, 43 minuten en 25 secon den. Tot nu toe was een rol stoelatleet niet sneller geweest dan 1.45,34. Dit verrichting kwam vorig jaar in Boston op naam van de Amnerikaan George Murray. Weer nederlaag volleybaldames ZUTPHEN De Nederlandse volleybaldames hebben, in de voorbereiding op de wereldti telstrijd voor B-landen, hun vierde achtereenvolgende ne derlaag geleden tegen Tsjecho- Slowakije. In Zutphen slaagde het team van coach Peter Murphy er gisteren niet eens in éen set te winnen: 6-15, 11- 15 en 12-15. Er volgen nog twee wedstrijden tussen de teams: vandaag in Utrecht en morgen'in Groesbeek. Op 2 mei wordt Oranje in Rome verwacht voor het wereldtitel- toernooi. SEOEL Met een in de geschiedenis jvan de Olympische Spelen unie ke aanbieding van 20 mil joen dollar (ongeveer 50 miljoen gulden) heeft Brisbane een nieuw ac cent gelegd in de concur rentiestrijd om de organi satie van de Zomerspelen van 1992 binnen te halen. In Seoel, waar de afgevaardig den van de nationale Olympi sche Comités bijeen zijn. maakte burgemeester Alder man Sallyanne Atkinson van Brisbane diepe indruk met haar aankondiging, dat haar stad voor 20 miljoen dollar be reid was te participeren in de vliegkosten van de af te vaar digen ploegen. „Zo willen wij voorkomen dat deelneming aan de Spelen op ons continent meer zou moeten kosten dan Spelen die in Europa worden gehouden", verklaarde Atkin son. Brisbane is één van de kandidaten in de concurren tieslag met Amsterdam, Barce lona, Parijs, Belgrado en Bir mingham. De algemene indruk in Seoel is, dat Brisbane, tot voor kort nauwelijks serieus genomen in de race naar toewijzing van de organisatie in 1992, zijn kansen met het voordelige bod aan zienlijk heeft vergroot. „Elk argument tegen de kandida tuur van het verre Brisbane is hiermee achterhaald", bena drukte Atkinson. „Niemand hoeft zich nu meer te laten remmen als het er om gaat op ons te stemmen". De eerste burgeres van de hoofdstad van Queensland voegde er aan toe, dat het bod verhoogd zou wor den al naar gelang de prijzen van de vliegreizen naar Bris bane in de toekomst zullen stijgen. Volgens haar is met de oversteek van ploegen uit 161 landen naar Brisbane in totaal naar schatting 31 miljoen dol lar gemoeid. Daarvan zou dan slechts 11 miljoen dollar over blijven. Volgens een verdeel sleutel zouden de nationale Olympische Comité's een tege moetkoming krijgen in de te maken reiskosten. Mevrouw Atkinson zei, dat de subsidie voor haar stad op te brengen is uit de te verwachten in Kom sten van aan Amerikaanse maatschappijen verkochte te levisierechten. Bekerduel van Den Haag 2 uitgesteps DEN HAAG De bekerwed strijd tussen Alphense Boys en FC Den Haag 2, die voor aan staande donderdag op het pro gramma srond, is uitgesteld. Voor de Alphenaren is voor de competitie in de tweede klasse op donderdagavond de thuis wedstrijd tegen RKAW inge last. Verder wordt die avond in competitieverband gespeeld tussen Hoek van Holland en RKSVM (vierde klasse C het duel tussen Nieuwenho* en UVS (eerste klasse B) j voor donderdag was geplan uitgesteld. De eerste jaars B-klassers F Den Haag hebben gisterenr het terrein aan de UzerwF met 4-0 verloren van Rottr dam. Bij de rust leidden de J zoekers met 1-0. HYERES De Nederlandse plankzeilers hebben een tweede dag doorgemaakt tijdens de Olympische week v kust van Hyères, ten oosten van Toulon. Op de kalme Midi! landse Zee en bij een matige, draaiende wind voelden zij z gisteren niet in hun element. Hans van Stekelenburg werd 1 Peter Tellier 23ste. Eric van der Berg, zondag nog tweede, t digde als 54ste. In de 4YU-klasse deden Hans Duetz en Jan Bos het beter. Methi derde plaats in de eerste wedstrijd kwamen zij net iets tekort ti i opzichte van de Franse duo's Russo/Silvestro en Moner/Pirinl"1 Henri Koning kwam in de Flying Dutchman als achtste binn In de Finn-klasse eindigde Bart Zielhuis op de zesde plaats. P LEIDEN De beke reindstrijd van het zaal voetbaldistrict Leiden wordt een herhaling van vorig jaar. Toen won Glasbergen de Best van Bax. De Voorhouters krij gen hun revanche, want gisteravond plaatste de verliezer van 1985 zich ten koste van SRV-Boys (9-3). Glasbergen had meer noeite met Zwartewolf. Na de 4-4 eindstand wer den de strafschoppen fa taal voor de Leidse halve finalist. Bax en SRV-Boys maakten er een „open" wedstrijd van. Beide ploegen voetbalden aan vallend, hetgeen de boys snel opbrak. Al bij een 3-1 stand voor Bax was het bekeken voor de underdog. Via 5-1 bij de rust zou het verschil oplo pen tot 9-3. Mario Faber (twee), Cock van Leeuw (twee), Hans van Leeuw (drie) en Stan Uljee scoordl voor Bax. Har van der Zw Laurens en Dorus van Voort schoten voor SRV ra; De strijd tussen GlasbergilS en Zwartewolf kende mant spanning. Na een goede eers ii helft van Glasbergen (24 nam Zwartewolf het heft handen bij een 4-2 nadelil tussenstand. Met nog vier n I nuten te gaan was het we J gelijk. De Leidse équipe zuimde echter door te dru ken. Piet Sloos stuitte tijde de alles beslissende strafsehtffl pen eerst op doelman Guyt, waarna Ger Nagtegell naast knalde. Jan Hogewoni „j en Arie van Dijk hadden pi Rijnsburgse penalty's toen 10 benut. Peter Gijsman (twe j5' Hennie Koet en Ger Naj 1 Ier scoorden binnen de nuten voor Zwartewolf. Ji Hogewoning (twee). Peter H gewoning en Johan de Krtx deden dat voor Glasbergen. Kessler werkt door ondanks ongeval KEULEN Voetbaltrainer Georg Kessler heeft is giste ren bij FC Köln gewoon op de training verschenen, on danks dat hij de dag ervoor het slachtoffer was van een auto-ongeval. De 53-jarige Kessler was op weg naar de wedstrijd Brug ge - Beerschot, toen de door zijn zwager Jochen Förster bestuurde wagen ter hoogte Brugge over de kop sloeg. Kessler kwam er met wat schaaf- en snijwonden en en kele blauwe plekken vanaf. FC Köln in beroep tegen maatregel UEFA ZURICH FC Köln is giste ren in beroep gegaan tegen de maatregel, die de tuchtcom- missie Europese voetbalbond (UEFA) het afgelopen week einde oplegde. De club van Georg Kessler moet de tweede finalewedstrijd om de UEFA- beker (op 8 mei tegen Real Madrid) spelen op tenminste 350 kilometer van de thuisha ven. ondermeer omdat de Westduitse supporters de Bel gische politie bestookte met vuurwerk in de halve finale wedstrijd tegen Waregem. De Westduitse voetbalbond (DFB) steunt FC Köln in het beroep. Het bestuur van FC Köln heeft gesteld, dat de bewa kingsdienst van het stadion in Koftrijk de UEFA-reglemen- ten voor wat betreft de contro le op drankmisbruik heeft verontachtzaamd. Behalve' FC Köln is ook Waregem bestraft voor de wanordelijkheden. De tuchtcommissie van de Euro pese voetbalunie gaf de Belgi sche club, die werd uitgescha keld, een boete van zevendui zend Zwitserse francs (bijna 9500 gulden). „Ik zal mij in die studenten kamers best op mijn gemak voelen. Het was daar allemaal erg gezellig en knus ingericht. De mensen die ik ontmoette waren ook heel erg aardig. Ik ben ervan overtuigd, dat de Nederlandse ploeg het in Cal gary heel erg naar de zin zal hebben. Dat is erg belangrijk, want dan wordt er ook beter gepresteerd. Het verschil met de Olympische Spelen in Sa rajevo is erg groot. Daar was iedereen erg afstandelijk en de kamers waren erg kaal. Veel sfeer was er niet. In Ca nada hebben ze de zaken veel beter voor elkaar". (Schaatser Hein Vergeer in De Telegraaf) „Neem van mij aan, dat de wereld er niet door vergaat. Ben ik soms hectisch? Nee toch. Ik beleef het heel ont spannen. Als trainer schrijf je pas geschiedenis als je een at leet van de Eifeltoren duwt". En: „Ik hoef geen waarde ring. Die gaat bij mij in een kartonnen doos. Mijn erken ning is een oud-atleet, die na zes, zeven jaar herinnert aan de goede tijd van vroeger. Toen hij onder optimale om standigheden kon presteren". tdigl r (Atletiekcoach Wim Ver- wordt gezet Want andere „Als de kinderen op 6-jarige leeftijd lid worden van een club. laat men ze zonder be moeienis spelen. Later gaat dat over in bijvoorbeeld vier tegen twee en partij-spelen. Individuele acties behoeven nog niet ondergeschikt te worden gemaakt aan het te- amspel. Concluderend kan ik zeggen dat de jeugdtraining in ons land beter verzorgd is dan in Denemarken. Echte jeugd trainers heb je er niet eens. Een jeugdelftal wordt meestal getraind door een leider. Daar staat tegenover - en dat ver klaart mijns inziens het ge heim van de doorbrekende Deense voetbaltalenten - dat er in Denemarken altijd ge traind en gevoetbald wordt. Geen terreinknechten die de jeugd wegsturen. Afgelasten is er niet bij. In de wintermaan den verhuist men naar de zaal, zodat er het hele jaar door continu gevoetbald wordt. Kijk, dat is nu een be langrijk verschil met de situa tie bij ons, waar de jeugd van 1 juni tot minstens half augus tus niet op de velden mag en 's winters drie maanden met afkeuringen te maken heeft". (Wim Jansen in VVON-blad De Oefenmeester) „Ik heb geen zin om weer op de barricaden te springen. Ik denk best wel dat Van Heu- men teleurgesteld is, maar dat is nog geen reden om ineens medelijden te hebben met hem. Zo gaat dat nu eenmaal Wim Jansen: „In Denemarken geen echte jeugdtrainers". woorden heb ik er niet voor. Afgelopen zondag heb ik Van Heumen en Litjens nog samen op de radio gehoord. Toen leek er naar buiten toe weinig aan de hand. Ik proef daaruit dat er daarna dus pressie op hem moet zijn uitgeoefend' En: „Ik ben heel benieuwd wat er nu gaat gebeuren. Van de persoon die wordt be noemd laat ik afhangen wat ik ga doen, of ik - als hij me wil tenminste - terugkeer". (Hockeyer Tom van 't Hek in de Volkskrant) „Toch moet Den Bosch niet denken, dat ik zomaar over me heen laat lopen. Binnen zeer korte tijd heb ik een ge sprek met het bestuur en dan zal ik mijn wensen op tafel leggen. Wordt daaraan vol daan, dan vergeet ik de kri tiek, die over me is uitgestort De fout, die hier in Den Bosch gemaakt wordt, is dat deze ploeg vergeleken wordt met het Den Bosch van een paar jaar geleden. Dat is niet eer lijk. Van dit team heeft alleen Jelle Esveldt de gloriejaren meegemaakt. Het zou stom zijn om wat er is opgebouwd nu weer weg te gooien". (Basketbalcoacn Jan Dek ker in Het Parool) „Ik vind dat Bernard Hinault zijn comeback te zeer heeft geforceerd. Daarentegen deed Zoetemelk er heel verstandig aan, door na het zware onge luk dat hem in 1974 in de Midi Libre overkwam, pas aan het eind van het seizoen de training weer te hervatten. Het voorjaar erop won hij Pa- rijs-Nice. Voor mij stond vast, dat ik het op dezelfde manier moest doen En: „Mijn chi rurg wilde aanvankelijk geen enkele garantie geven, maar uit zijn houding kon ik wel opmaken, dat de kans op een mislukking hooguit twee pro cent zou bedragen. Ik heb al leen het moment van afbou wen met twee jaar verschou- wen naar mijn dertigste". (Wielrenner Laurent Fig- non in Trouw) „Juist omdat ik alles met Renze de Vries besprak, was de benoeming van Theo Ver langen tot manager zo'n klap voor me. Het was geen klap, het was een mokerslag. Ver langen is geen zakenman, geen commerciëel manager, hij is gewoon trainer, net als Laurent Fignon: „Ik heb het moment van afbouwen twee jaar verschoven", ik. Dat blijkt ook wel uit zijn zaken die ik heb gelezen in het Nieuwsblad van het Noor den. Daar staat óók het woord coaching. In diezelfde krant zegt De Vries dat ik waar schijnlijk iets achter de hand had toen ik dinsdagmiddag om half vijf meteen mijn ont slag aanbood. Dat is ook een pertinente leugen. De Vries weet exact hoe het is verlo pen. Misschien heeft hij dat gezegd om zich zelf te ver schonen, omdat hij zo'n erva ring heeft met Beenhakker, in de trant van: zo zijn alle trainers nu eenmaal. Hij weet in mijn geval wel beter. Ik weiger me te laten piepelen door het soort mensen als De Vries. Ik piepel hem ook niet". (Han Berger, trainer FC Groningen, in Vrij Neder land) Voetbal „De uitsluiting van de Engelse voetbalclubs voor de Europese bekertoernooien moet nog niet worden opgehe ven". Dat zei voorzitter Jac ques Georges van de Europese Voetbal Unie (UEFA) gisteren bij zijn aankomst in Cascais bij Lissabon, waar zijn organisatie een congres houdt. Volgens Georges moeten de Engelsen eerst maar eens bewijzen, dat zij hun supporters onder con trole kunnen houden. Voetbal De KNVB heeft de competitiewedstrijd PSV - He racles op verzoek van de Eind- hovense club verschoven van zaterdag 25 naar zondag 27 april. De aftrap is om 14.30 Voetbal Het Mexicaanse voetbalelftal heeft de 59ste oe fenwedstrijd ter voorbereiding op het toernooi om het wereld kampioenschap gewonnen. In Queretaro zegevierden de Mexicanen, die vorige week in Los Angeles hevig slaags raak ten met Uruguay, voor 25.000 toeschouwers met 2-1 over het Universiteits-elftal van Chili. Schoonspringen Na al kampioen te zijn geworden op de 1- en 3-meterplank heeft schoonspringer Greg Louganis Sportwereld in Indianapolis ook de Ameri kaanse indoortitel op de 10- metertoren veroverd. Het was zijn 38ste kampioenschap. Bij de dames zegevierde Michele Mitchell met een totaal van 432,60. Golf De Amerikaan Fuzzy Zoeller heeft het met ruim één miljoen gulden gedoteerde golftoernooi van Hilton Head gewonnen. Hij had voor de vier rondgangen langs de ho les 276 slagen nodig. Zijn land genoten Maltbie en Beek en de Australiër Norman mikten een keer vaker. Taekwondo Anita van den Pas is bij de open Westduitse taekwondo-kampioenschappen in de lichtste categorie tweede geworden achter Helga Son- dermeier (Wdl). Anita Rei- mers veroverde in de klasse tot 60 kilogram een bronzen medaille. Schaken Na elf ronden in het internationale schaaktoer nooi in Belgrado bezetten La- jos Portisch en Lev Psakhis de eerste plaats met 6,5 punten. De Hongaar Portisch verslo de Joegoslaaf Miso Ceba 2 Zijn Sovjet-concurrent was j( de elfde ronde vrii, ma bracht wel de afgebroken pa tij tegen de Bulgaar Cyril8 Georgoeiev tot winst. Motorsport De Westduit gj motorcoureur Martin Wii mer, die één van de favoriet!1 is voor de wereldtitel in autosport. De 28-jarige Wir 5 mer zal bij races op de Nür 8 burgring aan het stuur zitt( J van een Porsche. Zijn versch s ning in de autosport is, althai ii voorlopig, een eenmalige g beurtenis. Voetbal Robin Hood, vee voudig Surinaams voetba kampioen, speelt 30 juli o 20.00 uur in het Olympist stadion tegen een „kleurrijl team, dat bestaat uit beroep! voetballers. De Feyenoorde Tahamata en Monkou, de A] cieden Rijkaard, Menzo en looy, de broers André en Ste Wasiman van Excelsior Hoyer van Fortuna Sittai hebben onder anderen hu medewerking toegezegd. D opbrengst is bestemd voor ee voetbalschool in Amsterdam. ATLETIEK Marathon van Botton Haran: 1. Robert de Castella (Aus) 2.07,51; 2. Art Boileau (Can) 2.11.15; 3. Orlando Pizzolato (Ita) 2.11,43; 4. Bill Rodgers (Vst) 2.13,36; 5. Arturo Barrios (Mex) 2.14,09; 6. Bob Hodge (Vst) 2.14,50;' 7. Domingo Tibaduiza (Col) 2.15,22; 8. Paul Cummings (Vst) 2.16,05; 9. Dean Schteslnger (Vst) 2.16,29; 10. Kunimitsu Ito (Jap) 2.17.02; 11. Pertti Tiainen (Fin) 2.17,04; 12 Greg Meyer (Vst) 2.17,29; 13. Hiroshi Nagashlma (Jap) 2.17,38; 14. Gonzalo Hugglns (Ven) 2.18,11; 15. Bobby Doyle (Vst) 2.19.03 Damaa: 1. Ingrid Kristiansen (Noo) 2.24,55; 2. Carla Beurskens (Ned) 2.27,35; 3. U- zanne Bussieres (Can) 2.32.16; 4. Evy Palm (Zwe) 2.32,47; 5. Sinikka Keski- talo (Fin) 2.33,18; 6. Julie Isphordlng (Vst) 2.33,40; 7. Christa Vahlensleck (Wdl) 2.34,50; 8. Lorraine Möller (Nwz) 2.35.06; 9. Eileen Claugus (Vst) 2.38,23; 10. Ellen Rochefort (Can) 2.40.00; VOETBAL Engelse voetbalcompetitie West Ham United - Newcastle 8-1; Watford - Nottingham Forest 1-1 Stand aan kop 1. Everion 38-79; 2. Liverpool 39-79; 3. West Ham Un. 37- 72; 4. Manch. Un. 40-72; 5. Chelsea 38-71 Elfde en isatete etappe: 1. Lubos Lom (TsJ) 129,5 kilometer in 3 uur 21 minuten 3 seconden (inclu sief vijftien seconden bonificatie); 2. Dsjamolidin Abdoetsjaparov (Sov) op 5 seconden; 3. Andrzej Jaskula (Pol) op 0.10; 4. Rudy Ponsaert (Bel) op 0.15; 5. Manfred Britz (Wdl) Eindstand: 1. Sergei Oeslamln (Sov) 34.52.04; 2. Marlo Hernig (Odl) op 2.52; 3. Frank Köhn (Odl) op 3.16; 4. Abdoetsjapa rov (Sov) op 3.51; 5. Igor Soemnlkov (Sov) 4.45; 6. Thijs de Vries (Ned) op 4.55; 7. Kulesza op 6.16; 8. Dick Dek ker (Ned) op 7.25; 9. Remig Stumpf (Wdl) op 7.37; 10. Dirk Maler (Odl) op 7.43; 11. Frans Maassen (Nad) op 7.59. IJSHOCKEY Wereldkampioenschappen voor A- landen in Moekou West-Duitsland - Polen 4-1 (0-0,3- 1.1-0); Zweden - Finland 4-4 (1-1,1- 1.2-2) Stand (wereldkampioenschap) 1. Sovjetunie 6-12; 2. Zweden 7-11; 3. Finland 7-10; 4. Canada 6-6; 5. Vere nigde Staten 6-4; 6. West-Duitsland 7-4; 7. Tsjechoslowakije 6-3; 8. Polen 7-2 Zweden 7; 3. Finland 6; 4. Duitsland 4; 5. Polen 2; 6. Tsjech Slowakije 1. ZEILEN Olympische week (voor de kust v« Hyères) Plankzeilen, divisie 2: 1. Rob«| Nagy (Fra); 2. Thomas Wallner (Ooil 3. Eric Bellot (Fra); 18. Hans van SM kelenburg (Ned); 23. Peter TelIM (Ned); 38. Bart Verschoor (Ned); 5j Eric van der Berg (Ned). Stand n twee wedstrijden: 1. Ballot 11,4 pun ten; 2. Nagy 16,0; 3. Jean-Michel ffl Chauvlgny (Fra) 20,0; 8. Peter Telld 47,0; 14. Verschoor 55,0 Finn: 1. Oleg Hoperskl (Sov); 2. Erm co Passoni (Ita); 3. Ville Roberts (Fin 6. Bart Zielhuis (Ned) Flying Dutchman: 1. Schwarz/Ww ner (Wdl); 2. Boysen/Gronborg (Den| 3. Turner/Allam (Gbr); 8. Henri Kfl ning (Ned); 10. Oscar Paulich (Ned) 470: 1. Russo/Silvestro (Fra); 2. Mfl ner/Pirinoli (Fra); 3. Duetz/Bos (Ned] TENNIS Grand Prix-toernooi in Monte Cart Eerste ronde: Horaclo de la Pena (Arg)-M!chai Westphal (Wdl) 6-2,6-3; Jakob Hlas« (ZwiFLawson Duncan (Vst) 6-1,6-i Tore Meinecke (WdIFFrancesco Cat cellotti (Ita) 7-6,6-2; Milan SrejtK (TsjFJan Gunnarsson (Zwe) 6-4,6-! Thomas Muster (OosjhLIbor Pim« <Tsj) 6-1,6-1; Tarlk Benhabiles (Fra Hansjörg Schwaier (Wdl) 6-4.7-1

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8