Langs Omwegen Martin Hoogkamer jr. (12) kweelt het hoogste lied in de randstad •EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND Hoofdstraattheater zoekt sponsors np en ara Wassenaarse raad neemt afscheid van acht leden Katwi jks bedrijvencentrum Rijnpoort in augustus open QeidóeGowuvnt DINSDAG 22 APRIL 1986PAGINA 13 Op mijn omwegen door slad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense Hooft- straattheater is op zoek ge gaan naar sponsors om het voortbestaan te kunnen verzekeren. De subsidies die het Hooftstraattheater krijgt zijn bij lange na niet voldoende om de gewenste activiteiten te kunnen ont plooien. Bedrijven en in stellingen zouden uitkomst kunnen bieden. Eerder werd overigens al een spon soractie gehouden: dia's van bedrijven werden tegen be taling in het theater ver toond. Het theater wil de bedrij ven per onderdeel laten sponsoren. De eerste spon sor is de kunst- en antiek- galerie Rhijnkade 11, die de Folkclub gaat sponsoren. Dat wil zeggen dat er optre dens van folkgroepen ge pland worden en dat de Rhijnkade garant staat voor eventuele tekorten. Om die tekorten zo klein mogelijk te houden zal men bij Rhijnkade 11 actief gaan meewerken aan de kaart verkoop. De kaarten zijn bij de galerie te koop, hetgeen tevens weer bevorderlijk is voor het bezoek aan de ga lerie. Optredens van de be kende folkgroepen in het Theater trekken momen teel ongeveer 40 man pu bliek. Momenteel is overleg gaan de met een Alphense uitge ver de uitvoering van een toneelstuk. Voor het bedrijf zit er dan de nodige recla me aan vast. inrechter Wille be- de verdachte jovi- zei. „Een aap en een De man lachte maar hartelijk. |t", zei de rechter, I in het dossier en las iiten voor. De politie Op 3 juni in de woning ide verdachte aan de jLennepstraat in Lei- leen levende aap en kl even levende geel- gel ara aangetroffen. Jan kreeg in het ka an de wet bedreigde imse diersoorten een es verbaal en de aap I meegenomen. De pa- pi mocht blijven om- -fde politie daar geen Jnd onderdak voor vinden. De verdachte als bewaarder van >gel aangesteld en de leugel ara huist tot op ig van vandaag bij de •naar. Een enigszins nde constructie die gens wel bewijst dat an goed voor zijn die- moet zorgen. Anders justitie de papegaai •rs niet bij hem laten n. de aap kon wél ver ende woonruimte en geregeld. Heel ge- telijk zelfs; het beest, Makaak-aap behoren- >t de familie der de ktaartapen. werd lief- il opgenomen in het |-opvangcentrum in (telveen. Dat centrum I soort blijf-van-mijn- luis, maar dan voor I) is opgezet door de Iting AAP. „Een toe- tlijke naam", vond tter Wille. eLeidenaar zei dat hij ''snapte waarom ze de eiï>ok niet naar Amstel- hadden gebracht. n>r zitten ook vogels". fcerde hij. „Ik ben wel s1j gaan kijken in Am- eleen", merkte de Lei- %ar op. „U kunt regel- afe op bezoek", zei de 'j ter tevreden, id ^ëketoe ïeeft echt liefhebberij iU lieren", concludeerde 1 e. „Ik heb ook nog een i kaketoe", vertelde I nan. „Die staat toch op de verboden lijst?", rmeerde de rechter, j", lachte de man. p u heeft twee pape- -en9", vroeg Wille voor zekerheid. „Nee, drie. fleb ook nog een groene izone". klonk het trots. ^eidenaar vroeg of het j I mogelijk was dat de ?rjvleugel papegaai bij Lj kon blijven wonen, 'df zitten hier niet om u Vj een vergunning te irjen", wees Wille dit ,ntoek af. De rechter d het anders een heel ebleem. „Zo lang u die egaai in huis hebt, bent overtreding. Hoe oud zo'n vogel eigen- ,Die kan een heel isenleven mee en deze 10", maakte de man er niet gemakkelijker verdachte vertelde dat de aap drie jaar in huis I gehad. „Toen ik hem leg was hij ziekelijk. Ik •ht hem van een parti- !i<jer. Hij zat in een klein elitje, in een schuur", gielde de dierenliefheb- h( „De aap had stress", ïifeep Wille. Bij de ver- Wite thuis knapte de aap inel op. De man zei dat eilMakaak het goed naar ielzin had bij hem in huis. vleier van justitie me- ir|uw Jansen legde uit sljde ara wegens de hoge Dten bij de man woont, nfet is prettig om te horen /ij de aap het bij u naar zin heeft gehad", zei ze _fcn de verdachte. Me- -luw Jansen vroeg 400 den boete, waarvan 300 irwaardelijk. Tevens üde zij dat de aap en de ^ijegaai verbeurd werden ?5klaard. taald?", vroeg Will Sljfhonderd gulden", ?.Öde het antwoord. „U dat de stichting AAP vogels huisvest?", in- leerde de rechter ver- „Alles, vogels, schild- aiden, noem maar op", 1de het antwoord. Wille de man de gevraag- iboete op en verklaarde iap veroeurd. „Voor de ïgaai moet u zelf pas- ide woonruimte vinden. I die stichting bijvoor- gild", vonniste de kan- ïrechter. „Johny heet j aap hè?" De man knik- J„Doet u hem de groeten 'ju hem weer ziet". KEES VAN HERPEN allemaal via het medium ra dio, pietwaar. Minimaal moe ten we vijf singles per jaar zien te maken. Er staat weer een nieuwe op stapel, die vermoedelijk „De klasse- klauw" gaat heten. De klas se-klauw is zo'n haantje de voorste op school, de belha mel hè. En daar zit een liedje in". Van Delft heeft zijn pupil ge ïntroduceerd bij Joost de Draaier, alias Willem van Kooten, „niet de eerste de beste dus". Maar toch nam Van Kooten jongeman Mar tin „onder contract", en vol gens Joost (die het weten kan) liep het kerstplaatie heel erg goed. Deze single werd, net zo goed als de an dere, onder de mensen ge bracht via een „piraat". Aad van Delft: „Zonder piraten zender, met een bereik van 40, 50 kilometer, heb je geen kans om je zaak te promoten. Het is in elk geval onze be doeling, in Nederland en Vlaanderen bekendheid te geven aan Nederlandstalige liedjes. Een pure hobby, waarvan je later misschien veel profijt kunt hebben. Ge lukkig gaat het Martin goed af; hij heeft er zelf erg veel zin in, maar het is een kei harde aangelegenheid die hem best nog weieens parten kan spelen". Van Delft gelooft „in dat ventje", en Joost doet dat ook. Van Delft vindt trou wens, dat Joost „de beste van Europa" is. En op zijn beurt vindt Van Kooten, Joost dus, dat Martin „een echte power- stem heeft". Aad van Delft: „Van Kooten zegt altijd: het lijkt wel of er een straaljager voorbij komt". Leidse zange res Marina Bosman leert Martin bepaalde kneepjes van het vak, wat microfoon techniek, bijvoorbeeld, en zingen „vanuit de maag". Ik luisterde, samen met Hoog kamer jr., naar het demootje dat verder baanbrekend moet gaan werken. „Ik was een beetje schor, op die soundmixer, maar verder ben ik wel tevreden; ja hoor", zei Martin. Zo'n stem moet ook het weer meeheb- ben, zonder verkoudheid. Van Delft: „Eerst moet Mar tin die lagere school afma ken, daarna gaat hij verder werken aan z'n stemtechniek en iets aan bewegingsleer doen. Het is de planning voor een jaartje of drie. Daarna moeten we nog even geduld hebben. Meestal komt er geen volwassen zangstem meer terug, hooguit één op de duizend keer". Liever Heintje Kijk naar Danny de Munk. Nee, dat is nou juist waar Van Delft niet naar wil kij ken: „Martin hier is perti nent geen tweede Danny de Munk, die nu de baard in de keel heeft, maar alleen voor de film gered is. We richten ons meer op het Heintje-pu bliek van vroeger. We willen het ventje verderop helpen, voordat ook hier de baard een streep door de rekening haalt". Martin Hoogkamer jr., „ge plugd" door piraten en legale Joost de Draaier, is nu aan de beurt om een ster te worden. Althans een jeugdsterretje; zijn weg banend dwars door de lawine van andere aanbie dingen heen. Want het barst van het talent in ons landje, als je zo luistert en kijkt naar de shows op dit grillige ge bied. Ook bij Aad van Delft, in de op de „business" afge stemde flat vol opname- en afspeelapparatuur, staan kof fertjes barstensvol cassette bandjes met opgestuurd ta lent die de manager berei ken. Je moet dus selecteren uit het materiaal dat zich op hoopt. Martin Hoogkamer jr. is het kistkalf geworden. Om een huis-aan-huisbladen-for- mule te gebruiken: „Wij wensen hem veel succes en uithoudingsvermogen toe". En laat ze maar pluggen, zo lang de jonge Hoogkamer de lust tot kwelen kan opbren gen en Aad van Delft en Joost er brood in zien. Voor de piraat kan ik geen propa ganda maken: u zoekt de zo- veel-meter-band er maar op na. EEN NIEUW STERRETJE AAN HET DRUK BEZETTE PLATENFIRMAMENT LEIDEN G«boren: Daisy, d.v. A. van Hal en J. M. Rijsbergen; Lynn Petronella, d.v. H. P. M. Pennings en P. van der Plas; Willem Marinus Hendrik, z.v. J. H. Bout en M. van der Velden; Marinus Jacobus, z.v. M. Molenaar en J. van de Vrede; Johan nes Josephus Maria, z.v. J. J. M. Tuij- thoff en A. C. M. Dorrestijn Marijtje Lena, d.v. L. A. P."van Vliet en J. Ammeraal; Geertruida Bernar- dina Sophie, d.v. R. van den Bosch en M. Otte; Laurens, z.v. J. P. M. van der Laak en K. van de Rest; Johan Willem Wander, z.v. W. P. Nijhof en J. K. L. Schieman; Robert Alan, z.v. A. Smith en S. M. Brady, Cornelia, d.v. A. van Beelen en G. Kuijt; Joost Leandros, z.v. G. Bordonis en C. A. G. M. Boumans; Thomas Leendert Cornells, z.v. C. Wassenaar en J. P. Remmelzwaal; Said, z.v. M. Aoulad- sellam en O Youssoufi; Saida. d.v. M. Aouladsellam en O. Youssoufi; Erik Jan, z.v. R. van Mastrigt en A. J. Voorbij. Overleden: W. Hoffman, geb 21-2- 1914, vrl., geh. gew. met C. L. van der Graaf; E. Lancel. geb. 18-10-1910, vrl., geh. gew. met J. Fakkel; G. F. Slaghekke, geb. 30-4-1906, vrl., geh. gew. met A. A. Deenik; M. B. Bouw- meister, geb. 6-4-1901, vrl., geh. gew. met G. J. F. Montanus; J. G. de Win ter, geb. 13-1-1894, man; F. D. J. de Koning, geb. 26-9-1911, man; A. G. Kuijper, geb. 16-10-1922, vrl., geh. gew. met N W Natte; M. van der Put, geb. 13-6-1959, vrl., echtgen. van A. J. Bloos; C. J M. van Gils, geb. 7- 9-1906, man; J. A. Beumer, geb. 26-6- 1911, man; H. de Heiden, geb. 22-2- 1906, vrl., geh. gew. met A. A. van Zijl; A. Dokter, geb. 27-11-1912, man; C. Habraken. geb. 12-1-1917, man; D. Harteveld, geb. 5-6-1910, man; H. Stavleu, geb. 14-11-1907, vrl., echt- gen. van J. Viele; C. A. de Bruin. geb. 3-10-1902, man; A E. C. J. Mollers, geb. 30-1-1968, vrl.; M. Stokvis, geb. 17-3-1986, vrl.; E. M. Zaal. geb. 5-7- 1938, vrlechtgen. van P. L. Kerk vliet; A. F. van Wijngaarden, geb. 29- 1-1916, man; C. van der Blom, geb. 4- 9-1947. vrl.. echtgen. van K. C. Hil- lebrnd; P. Dubbeldeman. geb. 17-9- 1917, vrl.. echtgen. van P. ie Nobel; G. W. Hoijtink, geb. 28-10-1916, vrl., echtgen. van E. Wielinga; M. L. van Egmond, geb. 12-7-1901, vrl., geh. gew. met J. Cras; C. J. Paardekooper, geb. 8-11-1914, man; A. van der Hoe ven, geb. 24-4-1913, man; J. A. Los. geb. 3-2-1948, vrl., echtgen. van H. A. Deurwaarder; C. Ouwerkerk, vrl., geh. gew. met A. Boom; B. C. de No bel, geb. 18-9-1907, man; D. N. Lim. geb. 1-7-1905, vrl., geh. gew. met C. J. van 't Oostende; A. A. E. van den Berg, geb. 5-9-1900, vrl., geh. gew, met J. Slegtenhorst; M. Provilv, geb. 23-12-1916, vrl., geh. gew. met van Maanen; C. van der Leden, geb. 4-11- 1906, man; L. de Jong, geb. 30-1-1944, vrl., echtgen. van D. C. van Leeu- Hij heeft nog een jaartje of drie, vier de tijd. Daarna komt de Baard in de Keel als de grote boosdoener en ver nietiger van zoveel vocale vertedering een einde maken aan een veelbelovend „gou den" stemmetje. En dan is het maar afwachten of er nog wel een stem met toekomst voor in de plaats komt. Voor lopig is het uit de kunst wat Martin uit z'n keeltje krijgt: binnen ruim een half jaar drie singletjes op de regionale platenmarkt die door pira tenzenders gepushd worden. Nou, toe maar, dat kan wel weer even. Martin Hoogka mer ir. (sr. beweegt zich, evenals andere familieleden, ook vooraanstaand op het muzikale vlak) is een Leids zesdeklassertje op de Dr.van Voorthuijsenschool „aan de singel". Hij is pas 12 gewor den en nog te jong om te werken. Daarom doet hij op de groeven alles pro deo; voor bejaarden, gehandicap ten en andere steunbehoe vende groeperingen in onze samenleving. Dat is toch een delicate kwestie, want de jon geman staat onder contract van een platenmaatschappij en een heuse manager leidt een en ander in goede banen. Daarom lijkt Martins kostje gekocht, voor de eerste tijd. Omgeven door louter sympa thie. Het derde singletje alweer, sinds het destijds elfjarige ventje door „Veronica" op een nationale talentenjacht ontdekt werd. Een eerste prijs en daarna, hup. bij Tine ke op teevee. In Maastricht was zijn eerste optreden, vo rig jaar zomer, en in septem ber '85 werd z'n eersteling geperst: „Trofee", met op de B-kant „Jii bent mijn Mop pie". Met de kerst verscheen net tot enige bewogenheid stemmende plaatje „Mama, ik zie tranen in je ogen" en een paar weken terug kwam „Meisjes met kapsones" uit. Nu wordt er alweer hard ge werkt aan juniors eerste el pee. ook -met mama erin: „Mama, jij bent de liefste van de Hééle wereld", en ook nog „Trouwe hond" en „O sole mio". Alles, met schitterende uithalen,1- in het populaire Martin Hoogkamer jr. beschikt over een echte „power-stem"; zijn manager Aad van Delft (rechts) gelooft er heilig In. klankidioom van het volk I een „demootie" van, maar I den steeds geschreven door dat om brood, spelen en het klinkt als een (Leidse) de Leidenaars M.Vinkenstein smartlappen vraagt. Er is al klok. Muziek en tekst wer- en T.Leugering, en de bege leiding was telkenmale in handen van Ko van Berkel op de toetsen, Brammetje Bo- narius, gitaar en drums, en John van den Berg, key boards. Toplui, zonder meer. De plaatjes werden opgeno men in de Jan van Rhenen- studio. Zo werd rond Martin een clan gebouwd die door gewinterd is in de muziek. Met die prima bezetting gaat het management gewoon verder op de weg naar ap plaus. Ontwapenend Het sterretje Martin straalt z'n ontwapenende jeugd uit: de frisse jongenstoet met het heldere stemmetje van een opkomend talentje, een guitig sproetengezicht onder een rossige krullebol. Aldus zag hij de tranen in de ogen van mama. Wie trouwens ook tranen in de ogen kreeg, was geslepen Aad van Delft. Een forse figuur met de image van een potige doch trouwe herdershond die als manager Martin Hoogkamer jr. in diens stemhebbende ontwik keling begeleidt, aanmoedigt en voedt. Als Martin niet op school zit, oefent hij bij Aad thuis, in de Leidse Meren- wijk; alvast op 3-hoog, maar de knaap hoopt nog hoger te klimmen. Aad van Delft, met z'n relaties overal, zit al een jaar of 22 in de platenbusi- ness, sector Leiden en om streken, en is onderwijl nage noeg vergrijsd in het vak. „Ik heb een tijd lang „The Shoes" gedaan en zoveel meer, ook „Catapult" en de meidengroep „The Interna tionals". Alles, uiteraard, in goede verstandhouding", voegt Van Delft eraan toe. Wat dit laatste met „de busi ness" te maken heeft weet ik niet; misschien dat lieden met het formaat van Aad ook aanleiding zouden kunnen geven tot andere verstand houdingen. Aad van Delft die zó uit Shakespeare's „Othello" weg gelopen kon zijn heeft zich met verve en bekwaamheid op Hoogkamer jr.'s plaatselijk platenheil gestort. „Het gaat WASSENAAR De gemeen teraad van Wassenaar heeft gisteravond op traditionele wijze afscheid genomen van acht raadsleden die de komen de raadsperiode niet zullen te rugkeren. Nadat de agende van de raadsvergadering er in een recordtempo doorheen was gejaagd (onder meer drie ton voor het Wassenaars be jaarden beleid) kon de huldi ging beginnen. Burgemeester drs. P.H. Schou- te typeerde elk vertrekkend raadslid op nogal ludieke wij ze, waarbij ook strijdpunten uit het verleden niet werden vergeten. Zo kreeg J. Harting van Partij Wassenaar te horen dat de raadsvergaderingen nu vast en zeker korter zouden duren. Ook VVD-raadslid ir. K. Nieuwzwaag, directeur bij de Rijksgebouwendienst, kreeg het „zwaar" te verduren. Vol gens de burgemeester dacht hij het vaak beter te weten dan de wethouders, en was dat ook wel zo. Al was het maar van wege zijn twintig-jarige raad- servaring. Opvallend was dat burgemees ter Schoute de drie vertrek kende CDA-raadleden allen roemde om hun inzet en mee- werkzaamheid. De dames Vis ser en Graafland en de heer J. Speelman werden in ieder ge val bepaald geen over-emotio- nele reacties verweten. Verder werd VVD-raadslid H. de Greef „het meest luchtige raadslid genoemd, een raadslid dat zich bovendien regelmatig weet bij te bruinen". Voor wethouder mevr. Van der Wiel-van der Flier was de meeste tijd toebedeeld. Ze werd niet alleen geroemd als „welzijnsmoeder van Wasse naar", maar kreeg ook te ho ren dat ze in het verleden te gen andere wethouders inging. KATWIJK In het voor malige bedrijfspand en opslagruimte van Kruyt Katwijk B.V. op het Kat- wijkse industrieterein 't Heen wordt in augustus een bedrijvencentrum ge opend. In dit centrum, „De Rijnpoort" genaamd, wordt ruimte geboden aan drie soorten bedrijven, na melijk bedrijven met een ambachtelijke of tech nisch hoogwaardige pro- duktie, kleine kantoorves tigingen en tenslotte wat groter dienstverlenende bedrijven of handelskan toren, die ruimte met een bepaald elan wensen. Het voormalige bedrijf van de heer Kruyt geldt als één van de grootste voor wat betreft oppervlakte in het industrie terrein 't Heen. Oorspronke lijk besloeg het zo'n vijftien duizend vierkante meter grond. Alhoewel Kruyt Kat wijk haar activiteiten gestaakt of afgesloten heeft, zijn de gronden en opstallen eigen dom gebleven van Kruyt Be heer. Directeuren van deze be heergroepen zijn de heren L. Kruyt en B. van Dinten. Man achter de plannen voor een bedrijvencentrum is de heer B. van Dinten, directeur en mede-eigenaar van Kruyt Beheer. Hij opperde het idee om het oude kantoorgedeelte in te richten als bedrijvencen trum voor kleine kantooreen heden en de showruimte van het bouwwarenhuis om te bou wen tot een kantorenpand voor bedrijven, die eveneens waarde hechten aan een stijl volle architectonische vormge ving gekoppeld aan effectieve behuizing. De te huren kantooreenheden liggen of in het oude kantoor pand of in de voormalige sho wruimte van het door de Noordwijkse architect D.T. van Manen ontworpen gebouw aan de Ambachtsweg. Het gaat om twaalf wat kleinere units (de oppervlakten variëren van 25 tot 35 vierkante meter) en zes grotere. De oppervlakte van deze grotere kantooreen heden kan in overleg bepaald worden, maar komt minimaal op 66 vierkante meter. Vooral het gedeelte met de grote een heden wordt verfraaid door een aantal daktuinen, die voor de benodigde hoeveelheid licht en ruimte zorgdragen. Gekop peld aan de representatieve opzet, van ondermeer de gevel en entree, is dit kantorencom plex geschikt voor een d'enst- verlenende bedrijfsvoering. Uitgangspunt voor het kanto rencentrum blijft echter de in dividuele opzet, aldus manager Van Dinten. „Iedere kantooru nit krijgt haar eigen telefoon- en meteraansluiting, naams- verwijzing en noem maar op. Desondanks is er een gemeen schappelijke receptie, ont vangst en sanitair en kunnen bepaalde voorzieningen zoals de reprokamer gemeenschap pelijk gebruikt worden. Voor delen die uiteindelijk de kos ten drukken". „Trouwens", al dus Van Dinten, „de vaste ves tigingskosten kunnen mede zo laag blijven doordat de grond gekocht werd in een tijd dat de prijzen veel lager lagen. Op Het pand op het industrieterrein 't Heen waar na de zomer een nieuw bedrijvencentrum zal huizen. jaarbasis berekend kan men hier voor honderd gulden de vierkante meter terecht". Het achter de kantoren liggen de opslag-terrein van circa drieduizend vierkante meters is het derde deel van het totale bedrijvencentrum. Hier wor den op ongeveer tweeduizend vierkante meter grond tien be- drijfsonderkomens gebouwd. Daarnaast is er nog een be drijfshal te huur van 800 vier kante meter, welke in zijn ge heel of gesplitst te huur is. De doelgroep voor deze tien bedrijfseenheden ligt in de sfeer van de licht ambachtelij ke sector. De huurkontrakten voor de bedrijfsruimten zijn in Erincipe voor vijf jaar. Make- >ar R.J.A. de Jager denkt dat er veel belangstelling bestaat voor deze bedrijfsruimten, ge let op de huurprijs vanaf zestig gulden per vierkante meter.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13