et geld et de ^mbere eur Raadsels rond joden redder Raoul Wallenberg ■V"" AC DIO/TELEVISIE QeidóaQowuvnt MAANDAG 21 APRIL 1986 PAGINA 9 fERSUM Belasting- door uitkeringsgerech- zoals WAO-ers en en. krijgt in onze tchappij een overmaat «langstelling die niet in iuding staat tot de schade lij aan 's rijks schatkist fcngcn. Uit onderzoekin- Uijkt. dat hiermee een be- {emoeid is van rond twee Ondernemers zijn Itwoordelijk voor een Jnlijk groter aandeel in Smvangrijke zwart geld- flt. Dit zou volgens het- i onderzoek neerkomen larlijks twintig miljard, jog steeds verslechteren- lastingmoraal en een ge lig opsporings-en vervol gbeleid zijn de belangrijk- lirzaken dat de staat naar ;«ing tien tot vijftien pro lvan zijn nationaal inko- i ontdoken belastingen I Hierbij komt nog zeven rd voor rekening van be ef raude bii de kleine prij. criminaliteit zes mil- vele miljarden op j van prostitutie, drugs- §1, casino's etc. ze conclusies komen de irs van de VARA-docu- hire over zwart geld in de LDe onderste steen", van- li Ned. II om 21.27 uur. teschiedt onder de titel gjgeld met de sombere Ronald Luttikhuizen, (werker van het Centraal |u voor de Statistiek en aanzwengelaar van jcumentaire, komt na le- van een groot aantal rap- n en na gesprekken met Jndigen. tot de slotsom j schade voor de schatkist w4eer gelijk is te stellen 7'ajet tekort op de begroting. '9'% fiscus in gezelschap van rsJeurwaarder de rekenin- 2 Tij een bank wil inzien, is !£Ujet ongebruikelijk dat een nog snel even een groot ?Pjg telefonisch overmaakt ^r.een bevriende relatie. De rkVaarder vist dan achter lerVt. Het zou voor onze eco- b echter beter zijn dat 1 geld hier wordt gewit in jdat het wegstroomt naar nlandse schijnvestigingen rkfiken. In het holocaust-musem Yad Vashem in Jerusalem met al tijd twee soorten bezoekers, óf gelaten óf geschokt, staat een plaquette met de kop van een playboy. Uit dank voor het redden van de levens van 100.000 Hongaarse Joden uit nazi-klauwen. De Zweed Raoul Wallenberg, van rijke familie, bestemd voor de handel, bekende verschijning op alle mogelijke feestjes en in 1944 bij een reis door Duitsland zo gegrepen door het afschuwelijke lot van jo den. dat hij het voor die ver volgden opnam. Wat hem dreef, heeft men hem zelf nooit kunnen vra gen. Bij het oprukken van de Russen in 1945, zag Moskou in hem een invloedrijke man, die men voor een Ameri kaanse spion achter de Russi sche linies hield. Voor onder vraging werd hij naar Mos kou gestuurd en verdween daar in de gevangenis. Het raadsel Raoul bleef de wereld tot op heden intrige ren. De Amerikaanse Para mount TV dook in de gege vens die over hem bekend zijn en sprak met velen die hem gekend hebben. Zij vroegen vervolgens de acteur Richard Chamberlain om zich in die figuur te verdie pen. Dit leidde tot een mini serie van ruim drie uur in de vorm van een documentaire, maar zo filmisch ingevuld, dat er een tv-drama uit groeide. Het raadsel bleef. Een man die de vrijheid van verdoemden veilig stelde, en zelf de rest van zijn leven in gevangenisellende sleet. TROS-tv nam de serie over en komt vanavond met het eerste deel op Ned. I om 20.29 uur. Tweede deel vol gende week. In deze serie waren de ma kers Dick Berg. Lamont Johnson Gerald Green, die er ook een boek over schreef, uit op maximaal effect. De kijker wordt uitgebreid bin nengevoerd op de feestjes waar Wallenberg zijn jonge jaren placht te slijten. In ge goede kringen. Tot in Ameri ka toe, waar hij enige jaren studeerde. Altijd levendig vrouwvolk om hem heen. Even Zweeds als mooi. Tij dens de oorlogsjaren in Duitsland vielen hem de schellen van de ogen. Zwe den en Duitsland verkeerden met elkaar op voet van neu traliteit, zodat hij zich vrij kon bewegen. Hij dreef han del. Hij hoorde wel verhalen over jodenvervolgingen, maar ofschoon hij ook in Duitsland in de hoogste krin gen verkeerde, kon hij daar nergens bevestiging van krij gen. Hij vernam wel, dat Eichmann er een en ander mee te maken had. Dus stap te hij vrijmoedig bij deze SS- kolonel binnen om ophelde ring te viagen. Vergezeld van alle plichtplegingen je gens buitenlandse gasten, speldde deze Wallenberg op de mouw, dat het allemaal zo ernstig niet was, dat de joden alleen maar werden ingezet om oorlogswerk te verrich ten. Reizend in treinen zag Wal lenberg joden opeengepakt in wagons. Hij hoorde ook hun hartverscheurende kreten. Dit moet hem door de ziel ge sneden hebben. Hij zon op middelen om die mensen te hulp te komen. Juist in die dagen wendde het Joodse Wereldcongres zich tot de Amerikaanse pre sident om bemiddeling. Die richtte zich tot de Zweedse regering met het verzoek om hulp. Wallenberg verklaarde zich onmiddellijk bereid om met een diplomatieke status af te reizen naar Boedapest, waar ambassadeur Per Anger de opvattingen van Wallen berg deelde. Ook hij wilde jo den redden, maar wist niet hoe. DRUKKERIJTJE Na aankomst in Boedapest haalde Wallenberg eerst be dreigde joden binnen de am bassade, die met een ster op zo door de SS van straat wer-, den geplukt. Hij wees de SS- ers terecht, die een stap bin nen de rooilijn van het am- bassadegebied durfden zet ten. Naar verluidt kwam Wallenberg dan indrukwek kend over. Vervolgens zette hij in de ambassade een drukkerijtje op. Als van een lopende band liet hij daar Zweedse nationaliteitsbewij- zen van de pers rollen, pas poorten van een land dat niet in oorlog was met Duitsland. Met zakken vol liep hij de plaatsen af, waar joden ge vaar liepen. Tot aan zijn en kels in de klei begaf hij zich naar oorden waar joden sla venarbeid verrichtten bij de aanleg van verdedigingslinies tegen de naderende Russen. Hij deelde daar Zweede pas poorten uit en naturaliseerde ter plekke die slavenarbei ders tot Zweedse onderda nen. Hij gelastte hen het werk te staken. Toeschieten de SS-ers blufte en blafte hij af, stellend dat zij hun han den af moesten houden van Zweedse onderdanen. Op deze wijze, kon later worden vastgesteld, heeft hij zeker 100.000 Hongaarse joden be hoed voor afvoer naar de gaskamers. Vele jaren later werd hij tot ereburger van Amerika uitgeroepen, een onderscheiding die alleen Winston Churchill eerder ten deel viel. Wallenbergs vertrouwen in de Russen moet te groot ge weest zijn. Toen dezen Boe dapest naderden, ging hij hen door de Duitse linies heen te gemoet om met hen te be spreken hoe zij Boedapest het best konden veroveren, met behoud van zoveel mogelijk levens. De Russen vertrouw den dat niet, hielden hem voor een gewiekste dubbel spion. Voor verhoor voerden zij hem direct af naar Mos kou, waar hij in de gevange nis werd geworpen. Hij kwam daar nooit meer uit. In de vijftiger jaren werd op Moskou internationale druk, Zweden voorop, uitgeoefend om opening van zaken te ge ven terzake het lot van Wal lenberg. Moskou liet toen we ten, dat hij in de gevangenis was overleden aan een hart verlamming. De Russen pro duceerden zelfs een doodsbe- wijs. Door deskundigen werd de echtheid hiervan aange vochten. Het zou een vals stuk zijn. niet getekend door een erkende arts. Inzoverre moet dit kloppen, dat jaren later uit de mond van Russische vluchtelingen werd vernomen, dat hij nog in leven is. Sindsdien staat Moskou opnieuw onder druk. Veel wijzer werd men daar tot op heden niet van. Wal lenberg geldt nog steeds als vermist, niet als overleden. De redder van 100.000 joden liep zijn eigen vrijheid mis. NEDERLAND 1 TROS 15.40 Calimero, tekenfilmserie 15.52 Bassie en Adriaan en de huilende professor, kin derprogramma (herh.) 16.35 Dr Who, Engelse science fiction serie. Afl.: In levens gevaar (2). De plannen die men met Dr. Who heeft worden op geheimzinnige wijze gedrawsboomd. En Dr. Who krijgt nieuwe pro blemen met zijn vijand 17.00 TROS Sport NOS 17.30 'A6-Journaal TROS 17.46 TROS Pop formule. Pre sentatie: Erik de Zwart 18.10 Plankzeilen met Stephen van den Berg, informatie ve serie. Afl. 2: Plankzeilen op vlak water voor begin ners (2) TELEAC 18.25 Personal computer 1, les 10 TffOS 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 The Fall Guy, Amerikaan se tv-serie met o.a Lee Ma jors. Afl.: Een paar apart NOS 20.00 CDJournaal TROS 20.28 Wallenberg (Wallenberg, a hero's story, 1), tweedeli ge tv-film naar het werk van Frederick E. Werbell en Thurston B. Clarke. April 1944: Raoul Wallen berg trekt zich het lot van de Hongaarse Joden bij zonder aan. President Roosevelt wijst hem aan als Zweeds diplomaat in Boedapest, zodat hij op die manier iets kan doen voor de Hongaarse Joden (zie elders op deze pag.) 22.05 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met een voor uitblik op de opening van de kluis van Al Capone, die vannacht rechtstreeks op tv te zien is. Verder een ge sprek met D66-lijsttrekker Van Mierlo vanuit het zie kenhuis. n.a.v de start van de D66-verkiezingsca- moagne en aandacht voor de vij offertes voor de twee nieuw te bouwen kerncen trales in Nederland 22.35 Grand Piano. Canadese tv-registratie van een con cert van drie beroemde pi anisten: Oscar Peterson, Michel Legrand en Claude Bolling NOS 23.35 Journaal 23.30 Nieuws voor doven TROS 03.00-05.00 De kluizen van Al Capone, rechtstreeks ver slag van de opening van één van de dichtgemetsel de gewelven onder het vroegere hoofdkwartier van gangsterkoning Al Ca pone, het Lexington Hotel in Chicago, afgewisseld met historische beelden. Presentatie: Marcel Bruyns NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Taal van alledag. Beter le ren spreken en luisteren. Les 8 17.55 Basiseducatie. Les 6 NOS 18.10 Trekking Staatsloterij 18.15 Nieuws voordoven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag aan tafel: Siep van den Berg, portret van de oudste levende con structivistische schilder in Nederland VARA 19.27 Bij Koos, gevarieerd pro gramma gepresenteerd door Koos Postema en Marjoleijn Uitzinger, met medewerking van Maurice de Hond. Met o.a. aan dacht voor adoptie en het stoppen met roken. Om ca.20.00 Het Hollands Kwartiertje met Tweede Kamer-voorzitter Dolman (PvdA) en Eerste Kamer voorzitter Steenkamp (CDA) 20.37 De Speurder, Duitse poli tieserie. Afl.: Een meester aan zet 21.27 (DDe onderste steen: Geld met een sombere kleur. Filmdocumentaire over het zwarte geldcircuit waarin onder meer een ge heim rapport over onder nemersfraude ter sprake komt (zie elders op deze pag.) 22.07 Den Haag morgen, actueel debat tussen twee politici o.l.v. Marjolijn Uitzinger NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Ni hao, Chinese taal en cultuur. Les 11 EUROPA TV Programma schema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Documentaireserie Father Murphy, tv-serie World Watch en weerbericht Sport Reports. American bas ketball Barenboim in Japan, muziek programma C'etait hier, documentaireserie World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Patrol Boat afl.: The Albatros 17.50 Yentl 20.05 Celebrity 20.55 Final Exam 22.25 Gebroken Spiegels M 00.15-01.50 The Trampiers .Schooltelevisie )UVJournaal enTik Tak, kleuterprogramma (herh.) Kameleon, doe-programma """Voor kinderen. Vandaag: Alter- j.natieve energie. Presentatie: lllDanny Verbiest en Ellen De blauwe planéet, weten schappelijke reeks van Wlm ^Offeciers. Afl.: De dorst van ?r 'het zand (2) ^Uitzending door derden. Pro- ^njflramma van het Vrije Woord 'Mededelingen en program- ma-overzicht ^Journaal 'olchristoffel Columbus (Chris- ïeltoforo Columbo, 1). zesdelige st,Italiaanse serie met Gabriël .Byrne, Raf Vallone. Massimo Glrotti e.a. Tijdens een reis van aa Columbus naar IJsland vindt ;elmen een bootje met de lijken ttvan twee mannen erin. Deze lijken op de Oosterlingen, die Marco Polo heeft beschreven ~~fen zo rijpt bij Columbus het plan om westwaarts de oceaan *|over te steken om zo het Verre Oosten te bereiken (Ommekeer: Hepatotransplant, Jlreportage over de problema tiek van kinderen met een le- _,wverziekte. Vaak is een trans- ^plantatie hun enige kans (Villa Tempo, of: Gejaagd door ,gde rockcultuur, popprogram- ?ma van Bart Peeters met o.a. Ptjgraffiti-artiest Keth Haring, sflhlp-hop wonderboy L.L. Cool n J. en heavy metal-rap van de ^Beasty Boys-Groepen Journaal en Coda: 'Marra- "kech' van Cees Nooteboom I it ai Zonen en dochters (Sons and pé daughters), Australische tv-se- ,n,rie met Rowena Wallace. Alexandra Fowler. Peter Phelps e.a. Een groeiend wan- d trouwen zet het huwelijk van ai Patricia en Gordon op de hel- 'al,in9 j Oshin, Japanse serie met Aya- :dko Kobayashi lcJuke Box u Mededelingen en program- ma-overzicht d<Journaal e Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Extra Time, sportmagazine •22.35 Vizier, smalfilm- en vide- RTBF 1 17.50 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19 00 Ce eoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.05 Ecran-témoin: L'Affrontement (Harry and Son). Amerikaanse speelfilm uit 1983 met Paul Newman. Robby Benson. Ellen Barkln e.a. Regie: Paul New man. Harry kan met zijn hijs kraan hele muren omverwer pen wat hem in zijn vak een kampioen maakt. Maar op een dag ontdekt hij, dat zijn ogen achteruit gaan. Hij veroorzaakt hierdoor een ongeluk. Aanslui tend een studiodiscussie over het voorkomen van ziektes 22.45 Laatste nieuws TV 5 16.30 Jean Lapointe, en passent par Paris, variétéprogramma 17.40 Le sacre du printemps, mu ziek van Igor Strawinsky. uit- tevoerd door het Montreal ymphony Orchestra 18.23 Actualités culturelles 18.35 La bonne aventure (15), Cana dese tv-serie 19.00 L'or du temps (15), tv-serle 19.30 La legende du Bison, natuur- documentaire 19.45 La familie tout court en solo ce soir, drama 21.15 Science et technologie, ma gazine 21.30 La bonne aventure (16), Cana dese tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (SVideopix, verzoekvideo's met Simon Potter en Julie Brown 18.00 EIThe Gazette, met Gaz Top 19 00 EGary en Edwina 20.00 ESit tight. Simon Potter met nieuwe singles en fanclub- nieuws 21.00 [SHear and now, met Julie Brown die o.a. 3 favoriete vide o's van een kijker draait 22.00 KIPopback, popgeschiedenis met Sunie 23.00 EVideopix (herh.) 00.00-01.00 (EThe Gazette (herh.) 16.00 Wie wir leven... (4), serie van zes zeer verschillende verhalen met Sabine Buschmann. Insa Deutscher, Harald Effenbach 17.20 Auf und davonl Kinderserie rond een avontuur In Australië in 1810. Afl.: Leve de vrijheid 17 45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Benny Hill, amusementspro gramma 19.00 Simon Simon, politieserie. Afl.: Wenn's dem bösen Nach- barn nicht gefallt 19.57 Programma-overzicht 20.00 CCTagesschau 20.15 100 Karat, negendelige Ameri kaanse serie naar de roman 'Diamanten-Dynastie' van Sid ney Sheldon. Met: Dyan Can non. Ian Charleson, Johnny Sekka. e.a. Afl. 3: Zuwachs. Margaret brengt haar onwettig kind bij zijn natuurlijke vader James. Hij wordt gek op het kind en wil hem vaker zien. Daarom trouwt hij met Marga ret 21.04 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de weekwin- naars van de tv-loterij 21.05 Die armenische Frage extis- tiert nicht mehr. 'De tragedie van een volk', documentaire 21.50 Jonaa, cabaret, satire van en met Bruno Jonas 22.30 Tageathemen 23.00 Bolero, tv-spel van Rüdiger en Monika Nüchtern. Met Katja Rupé, Michael König. Maxi Nüchtern e.a. De rockmuzlkant Pete heeft met zijn band altijd enorm veel succes gehad. Dat zijn solo-LP flopt maakt hem dan ook heel onzeker. Hij wordt jaloers op het succes van de kunstgalerie van zijn vrouw 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgadsnkan, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Eert wat jongere Marianne Hoppe speelt de hoofdrol in „Romanze In Moll", een Duitse speelfilm uit 1943. Duitsland 2 om 19.30 uur. een prachtig parelcollier, wat zij zelf nooit zou kunnen beta len. Michael, een succesvol componist, wordt geïnspireerd door haar armoedige blik en koopt het kostbare sieraad voor haar. Dit is het begin van een mooie romance 21.05 Ratachlag für Kinoganger, filmrubriek 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 Denkmal, cultureel spelpro gramma van en met Helmut Greulich en Monika Moos 22.05 ElHorton's Kleine Nachtmu- eik. Amusementsprogramma met Peter Horton en zijn gas ten Konstantin Wecker, Stanls- lava Kantcheff, Trio Farfarello e.a. 23.50 Heute 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Biedermeier-Kaleidoskop, in formatieve serie. Afl. 2: De pe riode 1820-1829 16.35 (EDie Maultrommel, muziek en poëzie met Shaw, Human League en Chaka Kahn 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte, gevarieerd magazine 17.50 SOKO 5113, tv-serie met Wer ner Kreindl, Wilfried Klaus, Diether Krebs e.a. Afl.: De be lofte 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 E Romanze In Moll, Duitse speelfilm uit 1943 met Marian ne Hoppe. Paul Dahlke, Ferdi nand Marian e.a. Regie: Hel mut Këutner. Madeleine ziet in de etalage van een juwelier DUITSLAND 3 Ondertiteling vla TeleTekst. (E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-ultzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. GJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending In orginele versie met ondertitels. 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekollag II: Cursus scheikun de. Les 9 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraBe, tv-serie met Hermes Hodolldes, Kostas Pa- panastasiou. Monika Woyto- wics e.a. Afl.: Gevoelsverwar ring. Gabi Skabowski is in de ondernemingsraad gekozen. Om dat te vieren kookt zij voor de hele woongemeenschap het avondeten 20.45 Sport-Platz... dann wiirde der Knast zusammenbrechan, Sport lm Vollzug. Reportage over sport In de gevangenis 21.30 Aktuele documentaire 22.15 Wir wissen, wer du wirklich bist... fllmreportage van Wolf gang Brod over databanken en de strijd om de gunst van de consument 22.45 E Wiedergesehen neugese- hen: Schichtwechsel, tv-spel van Max von der Grün. Met Hermann Günther. Allee Franc, Klaus Grünberg e.a. De mijn werker Karl Schlmanskl is dol op zijn beroep. Hij begrijpt dan ook niet dat zijn zoon Walter wegtrekt uit het mijngebied 23.55 Laatste nieuws J Engeland ^TV-Moraen BBC 1 NEDERLAND 1 17.05 The Queen at Buckingham Palace 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Charles in charge, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, actualiteiten 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Rock 'n roll years, tv-serie. Afl.: 1958 21.05 The Queen at 60 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, actualiteiten 23.10 HM Queen 60th birthday ser vice, samenvatting 23.50 WK biljarten 00.50 Weerbericht NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische tv-serie. Tommy is in de ban geraakt van Amanda Ainsley, een bij zonder aantrekkelijke vrouwelijke au tocoureur 15.15 De smaakmakers, serie over de toepassing van kruiden en specerijen. Afl.: Saffraan 15.40 'n Dik uur Dick, gevarieerd programma. Presentatie: Dick Passchier 16.40 NCRV jeugd-matinee NOS 17.30 'A6- Journsal NCRV 17.46 Popsjop - TV. Presentatie: Jaap de Groot MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), 'First sight" met Simon (herh.) (08.00). 'Sound and vision' met Gary (09.00). 'Off beat- met Martin (10.00). 'Eurochart'. de Europarade van Music Box met Julie en Gaz (11.00) en 'Sunie hits the screen' (12.00). 13.00 SMuziekpro- gramma's. Herhalingen. BBC 2 16.00 WK biljarten 19.00 Young Musician of the year 19.40 Spin out, Amerikaanse speel film uit 1968 van George Stoll met o.a Elvis Presley en Shel ley Fabares. Een zorgeloze zanger gaat een nieuwe auto testen 20.30 O'Donnell investigates food 21.00 Harty compilation 21.30 Top gear, auto- en motorma gazine 22.00 WK biljarten 22.30 Heimat (4) 23.30 WK biljarten 23.50 Labour PPB, politieke uitzen ding 00.00 Newsnlght, actaliteiten 00.45 Weerbericht 00.50 WK biljarten DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Wiso 10.35 100 Karat, tv-serie. Afl.: Zuwachs (herh 11.25 Die Brunnenvergifter 12.25 ARD- Sport extra. WK-IJshockey: Tsje- choslowakije - Canada 15.00 Jeugd voetbal. Interlandwedstrijd West- Duitsland - Engeland 15.50 Tages schau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod, vrouwenprogramma. Afl.: De eerste liefde 16.45 EDie Besucher, tv-serie. Afl.: 43 graden koorts 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 ITV 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 ETele- tekst-overzicht 15.56 Programma- overzicht 16.00 Heute 16.04 Compu ter-Corner 16.20 Schiiler-Express, magazine voor jonge mensen. Afl.: El- tern ade? 17.00 Heute 17.15 Tele-ll- lustrierte 17.45 Tom en Jerry, teken filmserie 16.30 Happy Birthday your Majesty, programma t.g.v. de 60e ver jaardag van Koningin Elizabeth 17.50 He-Man and masters of the Universe, Amerikaanse teken filmserie 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.0Q About Anglia, regionaal maga zine 19.30 Live Wire 20.00 Nature Watch 20.30 Coronation Street 21.00 A Fanfare for Elizabeth, gala avond In het Royal Opera Hou se Covent Garden t.g.v. de 60e verjaardag van Koningin Eliza beth 00.00 Regionaal nieuws 00.05 Riptide, Amerikaanse tv-serie 01.00 Show Express 01.15 Protest for Peace BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30 Play School 11.50 WK biljarten 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Mop Smiff, kinderprogramma 15.00 WK biljarten 16.00-16.35 Songs of praise (herh.) 16.52 Regionaal nieuws 16.55 The amazing adventures of Morph, kinderserie 17.00 Pigeon street, kin derserie 17.15 Laurel and Hardy SKY CHANNEL SKY CHANNEL 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 BSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 QOThe Pat Sharp Show 16.45 (SMonstera of rock 16.45 (EFirst run, met Gary Davies 17.30 CSAII American hot 100, met David Jensen 18.30 The Deputy. Afl.: Spoken in Si lence 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Bob Crane 19.30 Green Acres. Afl.: The marital vacation 20.00 Mork and Mindy 21.00 Police Woman. Afl.: Above and beyond 22.00 Italiaans voetbal 23.00 E The Untouchables. Afl.: The big train (1) 23.55-00.55 EAII American hot 100 (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Coc kleshell Bay 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron (herh.) 15.30 Daytime 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Cockleshell Bay 17.10 The Blunders 17.20 Sotty RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sporl. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 EO: Ronduit-radiokrant. 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio I. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Het muziekbedrijf. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Klelnde zendgemachtigden. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 De Supermachten. 21.30 Planten verzorgen. Les 2. 22.00 Personal Computer I. Les 9. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirln', voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. populaire muziek. 21.30 Hafabra. blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hltikatessen. 22.05 Maneuvers In het Donker. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.00 Nieuws. 18.10 Aktueel. 18.30 In the Folkgroove. 19.00 Kroniek 1 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Luigi Alva, tenor. Carlos Rivera, piano. 22.30 Blues and Jazz. 23.15 Strijkkwartet nr 1 in a, opus 41, Robert Schumann. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijomen.... 10.02 KRO's Schonen Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO. 12.05 KRO's Schone Kunsten. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto in? AVRO aan! 07.30 Nieuws. 07.35 AVRO's Radiojournaal, vervolg. 08.30 Uit Studio en Theater. 09.03 EO: Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Minister van Aardenne. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top CD Top 15. 13.22 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: Steen in de vijver. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.35 De dichter en zijn taal. (herh.) 14.05 Schoolradio. 1420 Kijk op het weer. 14.35 Leerspiegel. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 1620 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Toeren Tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo 'd ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. Vlotte m«iziek. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Mattlnata. 11.55 Medlatlps. 12.00 Regioprogr. 13.10 Toemaat. 13.15 Orgelrecital Ivan Guilini. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. Country. 18.00 Rockkaffee. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 10.00 Matinee met eigen opnamen. 1225 Handel: 1. Concerto in bes voor harp en orkest. 2. Con certo grosso In g, opus 6, nr 6. 13.10 Aktueel. 13.30 Franz Liszt, mens en musicus. 14.30 Namiddag bij BRT-3. i

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9