Foreholte zet kroon op het werk Kostbaar verlies Pernix Basketbalbeker voor heren BVO Degradatie onafwendbaar voor dames Iduna Derde plaats jeugd RKAVV loopt gevaar Herstel heren Saturnus Folkert Geertsma LSB- kampioen CcidócSowvcmt MAANDAG 21 APRIL 1986PAGINJ LEIDEN Do landelijke jeugd van RKAVV heeft na de 2-4 nederlaag tegen FC Den Haag nog maar één verlies- punt minder dan de Haagse formatie, waardoor de derde positie gevaar loopt UVS won knap bij Unitas en Quick Boys behaalde een magere 0-1 zege Op Kloetinge. Roodenburg overtuigde middels een 4-1 overwinning op Elinkwijk. Voor het in grote getale opge komen publiek heeft RKAVV verzuimd FC Den Haag op vijf punten achterstand te zetten. Dat het verschil nu één is. hebben de Leidschendammers volledig aan zichzelf te wijten. Tweemaal werd er een voor sprong uit handen gegeven en het zag zich zelfs een gelijk spel ontnomen toen de Hage naars in de laatste vijf minu ten tweemaal toesloegen. Pie- ter van Reissen opende de sco re, maar een foutje van doel man Marcel de Vrede bete kende de gelijkmaker. Dertig seconden na de hervatting was het Kirby Bulo. die de doel man van de Zuiderparkbewo- ners ten tweede male het na kijken gaf. Na de 2-2 velden twee counters in de slotfase het vonnis over RKAVV: 2-4. In Gorinchem behaalde UVS een prima 0-1 overwinning op Unitas, dat toch te boek staat als een gevaarlijke tegenstan der met een technisch goed verzorgd spel. Veel kansen ontstonden er niet, omdat de wedstrijd zich hoofdzakelijk tussen de beide doelgebieden afgespeelde. Het collectief weer sterk opererende UVS kwam een kwartier voor tijd op winst, toen Arjan Leget een strafschop verzilverde nadat uitblinker Rob Planje was neergelegd. Onder toeziend oog van de competitieleider jeugdvoetbal heeft Quick Boys een knappe wedstrijd gespeeld tegen Kloe tinge. Schitterende kansen werden echter om zeep gehol pen. Aangezien Kloetinge nimmer gevaar stichtte, kon den de Katwijkers zich aan vallend naar hartelust uitleven en wekte het verbazing dat er maar één treffer viel. Nadat Martin Rog was neergegaan in het Zeeuwse strafschopgebied, schoot Kees Guyt van elf me ter raak. Roodenburg revancheerde zich tegen Elinkwijk uitste kend van de 3-0 nederlaag, die het in de heenwedstrijd te slikken kreeg. De Utrechtena ren kwamen er op sportpark Noord niet aan te pas en ke ken bij de rust al tegen een 3-0 achterstand aan. Jos van Kem pen en topschutter Henny de Komijn (twee) hadden hun vi zier op scherp staan. Na de pauze bleef Roodenburg het initiatief behouden en voegde nog één treffer aan het totaal toe via alweer Henny de Ro- mijn. Bataven junioren opvallend in AYR estafettes LEIDEN In de jaarlijkse openingswedstrijd van het baanseizoen (de AVR estafet tes) hadden de junioren van Bataven de meest opvallende inbreng. In de marathon van Rotterdam werd in navolging van „Westland" wederom hard gelopen door een flink aantal regionale atleten. Tijdens de AVR estafettes (tra ditioneel de opening van het baanseizoen) presteerden in het Batavenkamp vooral Mi chel Versteegen en Michel Meyers opvallend sterk. Wal do de Boer trok de aandacht door in een schoen van voor malig Bataaf Alex Borchmans te blijven haken en spektaku- lair te vallen. Snel opstaan le verde toch nog een derde plaats op in 9.37.8 minuten. In het eerste team kwam de eind spurt van de erg sterk lopende Wybo Lelieveld centimeters te kort voor een zilveren plak. Met 9.27.5 minuten een derde plek voor het snelste Bataven- team, waarin Han Kulker ver stek moest laten gaan. Theo van der Veek werd za terdag in Rotterdam de snelste atleet uit de regio op de mara thon. Met zijn 2.38.21 uur was hij ruim drie minuten sneller dan ooit. Ook de NSL ers Kees de Jong (2.39.55), Hans Hooge- veen (2 43.28) en Piet Luyt (2.45.07) kwamen tevreden uit Rotterdam thuis met recordtij den. Niet tevreden Mart Zuiderduin die met| opspelende bilspier na ruii kilometer opgaf en Guus die door tekort aan traij niet verder kwam dan uur Het opvallend sterk wezig zijn van NSL kreeg Wim van Gerven en Jack de Eijkel nog meer ge met hun tijden van 2.46.1! 2.47.12 uur. Holland rolsti André Moedig liet in dc laj kilometers een verbeti van zijn persoonlijk recori gen. Moedig gaf in de „bek ming van de Willemsbrug veel toe oro zijn record vorig jaar te overtreffen, zijn tijd van 2.52.33 uur w« echter toch tevreden. HANDBALSTERS PROMOVEREN NAAR EREDIVISIE VOORHOUT Een week voor het einde van de handbalcompetitie hebben de dames van Da- tateam Foreholte de kroon op het werk gezet. Veertien jaar na het de buut in de eerste divisie, sleepte de „vriendenclub" van Wim Geerlings giste ren de titel in de wacht door een 18-15 overwin ning op DSVD. Een kam pioenschap dat meteen promotie naar de hoogste klasse, de eredivisie, met zich meebrengt. Verwacht mag worden dat het Voor- houtse zevental zich daar zal handhaven. Temeer, omdat veterane Nel Geer lings gisteren topscoor- ster met zes treffers heeft toegezegd haar af scheid nog even uit te stellen, zolang de inbreng van haar routine niet ge mist kan worden. Niet alleen Nel Geerlings is een „oudere" steunpilaar, ook Hannie Boskamp en Elly Hoek zijn twee speelsters die zich ze ker niet meer tot de jongeren mogen rekenen. En daarmee is meteen het enige zwakke punt aangegeven van Foreholte. De mentaliteit is immers opti maal, zowel in de training als in de wedstrijd. Coach Geer lings verwacht echter, dat dit probleem volgend seizoen zal zijn verdwenen: „Zo'n titel trekt natuurlijk de aandacht. Daar komen ook jonge, talent volle speelsters op af. die de plaatsen van de meer gerouti neerde speelsters kunnen overnemen". Gistermiddag, in een overvolle sporthal De Gaasbak, stond ge noemd trio nog in het zeven- lal. waarmee Foreholte, risico loos, de partij tegen DSVD startte. Een openingsfase Nel Geerlings de score Het kampioensteam van Foreholte viert uitbundig feest. Rechts (staand) coach Wim Geerlings. weliswaar opende, maar DSVD het betere van het spel had. Bij 2-3 nam deze-ploeg voor het eerst een voorsprong, waar de Voorhoutse dames lange tijd tevergeefs achteraan bleven jagen. Ellie Spreeuw boog met twee treffers de stand om tot 6-5, waarna DSVD knap terugkwam (6-8) en met een voorsprong (8-9) ging rusten. De gastvrouwen hadden het eerste half uur nogal wat moeite met de keuze tussen een 6-0 en een 5-1 verdedi ging. waarbij er op de hoeken nogal eens wat gaten vielen. De schotkracht van DSVD was verrassend groot vanuit de tweede lijn, terwijl ook de breaks de Voorhoutse verdedi ging in het nauw brachten. Foreholte, normaal veel sco rend uit die breaks, moest dit concept lot na de pauze bewa ren. Ook door opvallend kee perswerk van Olga Almekin- ders (na de rust vervangster van Diane van Dam) kon Fo reholte na 11-10 minstens ge lijke tred houden met DSVD. Vanuit een beter sluitende verdediging werd er vanuit alle posities gescoord en kon de Geerlings-équipe de wed strijd vrij rustig uitspelen. Op vallend detail was het grote aantal strafworpen (dertien) en drie gele kaarten en ver wijderingen aan de zijde van Foreholte. Maar dat mocht de pret uiteraard niet drukken. PIETER EVELEIN Datateam Foreholte - DSVD: 18-15 (8-9). .Scores Foreholte: Nel Geerlings 6. El lie Spreeuw en Moniek van Deelen 4. Ellen Warmerdan 2, Ellie Hoek en Ellie van Leeuwen 1. LEIDEN De Oegstgeeste- naar Folkert Geertsma heeft met grote overmacht het per soonlijke kampioenschap van de Leidse Schaakbond op zijn naam geschreven. Dit week einde rekende hij persoonlijk met zijn laatste concurrenten af en eindigde met 6,5 uit 7. Een punt meer dan nummer twee Adrian Clemens (LSG). Op de gedeelde derde plaats belandde een viertal: Simon Duindam. Michiel Vergeer, Aad van Moorsel en Geert Sluiter met 4,5 punt. De 29-jarige Geertsma zet met de titel de kroon op een uitste kend seizoen, met onder meer een goed resultaat op het eer ste bord van Katwijk. Hij is het laatste jaar beduidend ster ker gaan schaken door veel méér te spelen en bovendien zijn openingsrepertoire serieus te herzien. Zo werd ondermeer de Orang-Oetang (l.b4) afge voerd: „Ik speel geen aap meer". De ervaring van ruim tien jaar toernooischaak kwam Geerts ma van pas tegen Adrian Cle mens. In de onderlinge partij kwam hij slecht uit de opening maar wist Clemens verwikke lingen op te dringen, waarvan hij wist dat die de jonge oppo nent niet zouden liggen. Een fraai torenoffer besliste ver volgens de strijd. Zaterdagoch tend leek de Voorschotenaar Sluiter echter bijna een punt aan de latere winnaar te ont futselen. Sluiter speelde in zijn tweede jeugd Geertsma met degelijk spel van het bord en §ing pas bij het uitvluggeren oor ae knieën. Met een dame meer viel zijn vaandel. In de zevende ronde gaf Geertsma in een veel beter eindspel re mise tegen Simon Duindam. Toen was de titel binnen tf 300) en ook de prijs voor de beste promotieklasser (J100). De nieuwe LSB-kampioen gaf te kennen zich serieus te gaan voorbereiden op de voorwed strijden voor het Nationaal kampioenschap, die in het na jaar plaats zullen vinden. De jonge LSG-ers van wie verwacht werd dat zij zich in de strijd zouden mengen lieten - het afweten. Clemens verloor -van de kampioen, zoals ook Aad van Moorsel. Michel Hockx kwam zelfs minder ver: 4 uit 7. De ervaren KNSB-spe- ler Wiebe Wiebes struikelde al v in het begin. LEIDEN De eerste be slissing in het lopende veldkorfbalseizoen kan komend weekeinde val len. TOP is met een over winning bij 't Overschotje verzekerd van de eerste plaats in promotieklasse C. Pernix en Fides Pacta geven elkaar in de D-af- deling geen duimbreed toe, vooral nu de eerstge noemde titelkandidaat voor de tweede maal te gen Luto onderuit ging. Op lager niveau versterk ten Fiks en Fluks hun lei dersposities, maar raakte Ons Eiland na een 3-1 verlies bij ODO (M) dieper in degradatiezorgen. Gedurende de eerste twintig minuten maakte TOP nauwe lijks fouten in haar aanvalsop bouw tegen Steeds Hooger. Frank Nijenhuis (3), Karin Westerbeek, Gerco Langelaan en Gert Jan Natzijl zorgden in deze periode voor 6-1. omdat elke uitgespeelde kans wel haast verzilverd werd. Daar mee was de strijd wel meteen gestreden en door Ron van der Willik (3) en Aad Wiegerink (2) liep de score via 8-3 (rust) verder gelijk op tot de 13-8 eindstand. Aangezien de eerste aanval van Pernix schotloos was, kon Luto op 0-0 en 2-4 steeds twee maal toeslaan. Coach Jasper Engel bracht in dit vak dan ook André de Winter in, nadat Janneke Mulder (3) en Geer- ten Breedveld (2) met 5-7 voor nieuwe hoop hadden gezorgd. Deze zet werd door de achtste tegentreffer goeddeels geneu traliseerd, waarna de tweede invaller Rob Redel het verlies enkel tot 6-8 kon beperken. Halverwege de eerste helft Balbezit voor Pernix in het duel met Luto. De Leidse formatie zou verrassend onderuit gaan. stond Fides Pacta door Jeanet Smit, Dick Onderwater en Ro bin Sommeling op 0-3 bij Het Zuiden, dat aanvallend bijzon der weinig voorstelde. De Lei- denaren kozen in het vervolg voor voorzichtige, lange aan vallen. omdat het veld steeds •zwaarder te bespelen viel. Ty perend genoeg scoorde de thuisclub enkel uit een straf- worp, waarna Nico Pikaar de eindstand op 1-7 bepaalde. Even leek Zuiderkwartier te rug in de wedstrijd te komen, toen de sterke tweede aanval bij 5-3 voor de paal van De Overkanters verscheen. Simo- ne van der Kaay en Theo van Leeuwen hadden eerder een 2-0 achterstand weggewerkt (2-2 rust) en nu zorgde Wil de Wit met de derde treffer van dit vak voor 5-4. De gelijkma ker bleef echter achterwege, omdat de Rotterdammers een •plaatsfout in het Leidse mid denvak aangrepen om 6-4 te maken en met spelbevriezen deze marge intact hielden. Alleen de eerste aanval van Fiks draaide tegen KOAG op timaal door in drie beurten zesmaal te scoren. Jeroen Hui zing, sterk op dreef met een hattrick, Theo Vreeken (2) en Gwenny de Best zagen hun 2-0 en 5-3 voorsprong geheel ver loren gaan (5-6), maar hun derde uitbraak werd door Die- derick van Veen wél tot een succes gemaakt: 9-6. Minstens acht uitgespeelde kansen liet Ons Eiland liggen bij ODO (M). waardoor hun treffen een 'voetbaluitslag' van 3-1 meekreeg. De goal van Yvonne van der Steen na een kwartier leek lang voldoende voor een gelijkspel, totdat rond de vijfenzeventigste mi nuut de Maaslanders toch nog tweemaal scoorden. Pas in de tweede helft ging Velocitas bij Zuidwesters energiek korfballen, nadat trainer l'Ami in de pauze een vermanend woord had gespro ken. Paul Robert Nugteren (2), Ron Goudsmtt, Steven de Ron de en Jan Scheffers bogen de 7-4 ruststand om in 8-9, maar na blunders in de verdediging moest Rien van Poelgeest in de voorlaatste minuut met 10- 10 het ene punt redden. Gaandeweg bleek De Algeme ne minder goed bestand tegen de koude dan Zwijndrecht, dat vóór rust op een duidelijke 8-4 achterstand werd gezet. Je roen de Boer was met drie treffers het beste op dreef, maar in de tweede vijfenveer tig minuten scoorde enkel Martin Filippo, zodat de winst met 9-7 uiteindelijk beschei den uitviel. „Wij spelen deze competitie gewoon uit", verklaarde coach Turkenburg het matte spel van Tempo, dat bij Vitesse eerst na vierenvijftig minuten scoorde (3-1) en ook nog twee strafworpen vergooide. Inval ler Eric Pons behoedde vijf minuten vóór het eindsignaal de Alphenaren van een neder laag door 5-5 te vervaardigen. Gezien haar overwicht had Fluks ruimer afstand moeten nemen van Seolto, dat door Aad van Drongelen (2) en Bram Koppenaal in de eerste helft op 5-3 werd gezet. Anne Passchier en Tjaard Sijpkes benutten na de korfwisseling echter maar twee van de vele kansen, waardoor de score op 7-4 bleef steken. LEIDEN De nationale be ker bij de mannen is dit week einde in handen van het Al- phense BV Odijk gevallen. De Alphenaren bleven tegen Lei derdorp slechts één punt aan de goede kant van ae streep. Datzelfde gebeurde MSV/Noordwijk tegen Sporty zelfs tweemaal. Lisse verloor verdienstelijk van Midland, terwijl Grasshoppers zich in middels mag gaan opmaken voor de nacompetitie. BVO had in de bekerfinale vanuit de eerste confrontatie met Leiderdorp nog een voor delige marge van zes punten staan. In de met 750, toeschou wers gevulde Rijnstreekhal leek dat echter toen Leider dorp in de slotfase een 13- punts voorsprong nam niet voldoende. Maar de Leider dorpers, die ditmaal hun nieu we coach Peter Paulides al op de bank hadden als vervanger voor Hans van Rooijen, misten in de laaste drie minuten vier vrije worpen, zodat de neder laag van BVO (64-69) net niet groot genoeg uitviel. De Al phenaren haalden met één punt verschil de beker binnen. De dames van MSV/Noord wijk slopen dit weekeinde maar liefst tweemaal door het oog van de naald en stelden daarmee de derde plaats in de promotiedivisie veilig. De for matie van Titus Flapper speel de een dubbel in Leeuwarden tegen het al gedegradeerde Sporty. Vrijdagavond gingen de Noordwijkse dames mazze lend dankzij 65-66 met de hak ken over de sloot en zaterdag gebeurde dat andermaal. Met dit verschil, dat de uitslag nu 58-59 was. Woensdag om 19.00 uur in de Northgohal haalt MSV de wedstrijd tegen AMV- J/Amsterdam in. Lisse had net als vorige week Mary van Nobelen in een hoofdrol. Dat moest ook wel, omdat Frans Broekhof niet over Marieke Strobbe, Lida van der Voort en Carolien Bon kon beschikken en voor de rest zijn toevlucht moest zoe ken in kadetten Joke van der Heuvel en Sandra Verheyen. Niet verwonderlijke derhalve dat de aanstaande kampioen in de promotie-divisie Midland via de tussenstanden 14-7, 18- 23, 36-34 (rust) en 50-48 met 66-57 kon winnen. De Katwijkse Grasshoppers kunnen zich op gaan maken voor de nacompetitie (op 3, 10 en 17 mei) tegen (vermoede lijk) Groningen. Ze kunnen dat betrekkelijk ontspannen doen, want de zeges druppelen nog immer gestaag binnen. Zo als zaterdag toen Black Eagles via 44-41 bij rust naar een kansloze 94-72 nederlaag werd gespeeld. Anja Aandewiel (31) mikte de meeste punten bin- LEIDEN De heren van Mercasol Saturnus herstelden zie! gen EHC van de magere resultaten van de laatste weken 1 kwam met 18-11 genadig weg. Tegen het andere Saturnus.; Ridderkerk, behield Rijnstreek de titelkansen door met 9-1 winnen. Zowel de heren als de dames van HVV wonnen jj heren namen met 14-7 revanche op Kwiek Sport, terwijl de mes HEC met 10-5 de baas bleven. MMO was kansloos tegen goed counterende De Hollandiaan: 12-4. De heren van Saturnus wonnen met 18-11 van EHC, dat d mee nog dik tevreden kon zijn. In de eerste helft sneden de denaren met enkele messscherpe combinaties door de defe heen. Bijna iedere poging was succesvol, zodat Saturnus al 11-5 ging rusten. In de tweede helft verspilden de rood-wi meer kansen, maar hun verdediging zat daarentegen potd EHC scoorde slechts uit de 4 strafworpen. die binnen 10 mini wegens cirkel verdedigen uitgedeeld werden, en uit een ei afstandschot. Evenals in Leiden speelde bij Saturnus Rid kerk-Rijnstreek de regen een grote rol. De door enkele bic res gehandicapte Alphenaren stonden na 30 minuten op 6-6 50 minuten op 9-10. Dat was beslissend. De bal was te glad, veld onbespeelbaar, er werd niet meer gescoord. Saturnus kv 'i alleen nog tot enkele wanhoopsschoten. n HVV nam wraak voor de bekernederlaag (13-15), die het ee deze week leed tegen Kwiek Sport. Ditmaal waren de H naars kansloos. Een 3-1 voorsprong werd moeiteloos uitgebot naar 7-4 bij rust en 12-7 na 3 kwartier. Op dat moment ma; keeper Wouter Zoutenbier zijn rentree. Hij stopte een strafu en hield verder zijn doel schoon: 14-7. De dames van HVV hielden alle kansen in de tweede divisie B door HEC met van het natte veld te„dweilen. De Voorschotensen speelden snelle wedstrijd. Aimee Visser toonde zich zo goed als onpass baar. Bij De Hollandiaan - MMO vielen weinig „normale" d punten. Beide partijen scoorden er drie. Omdat de Vlaardinj over de snellere ploeg beschikten scoorden zij daarnaast maal uit de break-out en benutte het bovendien vier strafv pen. Via 7-2 werd het 12-4. De afdelingsploeg HVS blijft het op het veld verrassend g doen. Daar waar het in de zaal uit de eerste klasse degradee blijven er op het veld nog altijd kampioenskansen. Ditmaal HEC met 9-12 (rust 4-7) het slachtoffer van de Stompwijkse dendrang. Foreholte was volledig in de ban van de kampioi wedstrijd van het eerste zaalteam. De beide veldploegen gin dan ook ten onder. DSO versloeg met 11-12 het herenteam dames dolven met 12-6 het onderspit tegen Verburch. Boven de eerste afdelingsklasse dames verandert er niets. Olympia geen kind aan EDH. Het won met 1-10. Saturnus brak met g wisselend aanvalsspel de weerstand van AHC:13-6. Uitslagen. Dames: wings - Northa 13-15, MSV - Hercules 2 Olympia - Rijnsoever 10-19; Heren: AHC - Rijnsoever 13 MSV - HEC 2 14-9. AD VAN FESS LEIDEN Nul punten uit vier wedstrijden; dit trieste reull boekten de vier 'Leidse' vertegenwoordigers in de interregior damesklassen. Door met 0-2 te verliezen van RKDEO is deg datie onafwendbaar geworden voor Iduna. Ook SJZ heeft f blemen; Celeritas was met name in de tweede helft opperma tig en boekte een regelmatige 0-4 zege. Texas DHB stond Alkmania geen revanche toe voor de titan strijd, die vorig seizoen werd geleverd. De Haagse formatie bl met 0-2 aan de winnende hand. Ter Leede verloor met 5-1 Rijsoord, al gold als excuus dat er in de rust een veldspeelstei plaats van haar geblesseerde keepster in moest nemen, hetg niet zonder gevolgen bleef. In de eerste klasser afdeling zaterdag won Lugdunum met van KMD en realiseerde dat resutaat door de schotvaardige breng van Brigitte Falke, Monique Bodijn en Annemiek Wes man. Oegstgeest had weinig te stellen met Alphen, dat met slaag kreeg en de eer redde via Trudy Langejans. José van Beek (3) en Badeloch Tangelder vonden het Alphense doel. venhoven leed een niet geheel verdiende 0-2 tegen Woubrug dat in Miranda Roosemalen en Trudy Nielen-Buntsma succes ke speelsters kende. Valken '68 ging onverdiend onderuit te, Maasdijk: 0-3. Clementine Laurier (2) en een eigen inzet van veo '60 stonden garant voor de 0-3 winst van Hazerswou Girls. Uitslagen tweede klasse: SVLV - Valken '68 2 8-0; Katwijk - phen 2 10-0; Lugdunum 2 - SVOW 0-2 gestaakt. IJDO ging voor één punt naar Randstad Sport en werd op punt op zijn wenken bediend: 0-0. Beide ploegen creeerden kele prima kansen, maar de precisie ontbrak- Teylingen v met 4-2 van Altior, dat doelpuntte middels Elly van Rijn Monique de Boer, maar daar stonden treffers van Linda Beul (2) en Esther van Biezen (2) tegenover. Foreholte schudde SI tels van zich af met 2-0. Wendy Exel zorgde voor de produh Anita de Bakker had tweemaal succes namens FC Lisse te SJC, dat op nul bleef staan. Kickers '69 haalde flink uit te SVLV: 6-1. Carla van der Hoorn (3), Anneke de Jong (2) en rien de Jong schoten het half dozijn vol, terwijl Jennifer Kr tegenscoorde. Uitslagen tweede klasse: ROAC '79 - VTL 0-0; Stompwi; Girls - Docos 0-3; UVS 1 - UVS 3 1-0; LFC - Bernardus 7-1; tior 2 - LFC 2 0-0; Randstad Sort 2 - Roodenburg 3-0.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 20