LEIDEN AAST OP DERDE PERIODETTTEL Schotloos Quick Boys verder achterop RCL bedwingt Noordwijk Ter Leede zakt weer in degradatiemoeras jrVVV en Rijnsburgse Boys delen punten Sleutels profiteert half van misstap Zevenhoven ISPQRTTRIBLHME CeidóeCoiwant Jtwijk maandag 21 april 1986 pagina 19 DEN Een uitermate ktvaardig weekeinde in de {te klasse afdeling zaterdag fht weinig verandering aan top van de ranglijst teweeg. V en Oegstgeest wonnen Jc met 1-3 tegen respectie- jk ZLC en TAVV. Leiden ook. 2-5 bij MVKV, en iop de derde periodetitel. - KRV 1-3 <0-0) ischijnlijk is er niets op- nds aan de zege van KRV legradatiekandidaat ZLC. De schijn bedriegt, omdat de Katwijkers al na een half uur verdediger Kees van Kesteren uit het veld gestuurd zagen worden bij een 0-0 stand. Toen Jan de Ruiter ZLC aan de lei ding bracht, mocht het ergste gevreesd worden voor de kop loper, maar twee treffers van Peter Guyt en een eigen inzet van Frits Rijsbergen deden de balans toch in Katwijks voor deel overslaan. TAVV - Oegstgeest 1-3 (0-1) Belangrijke rollen waren er bij Oegstgeest weggelegd voor Jan Hogewoning en Gert Ou- wersloot. Hogewoning scoorde het openingsdoelpunt en be reidde de tweede goal voor. Ouwersloot was de maker van de 0-2 en werd in de 53e mi nuut, pal nadat Jim Bulo voor 1-2 had gezorgd, ten val ge bracht in het zestien meter ge bied. hetgeen een strafschop opleverde, die werd benut MVKV - Leiden 2-5 (1-2) Leiden doet een serieuze gooi naar de derde periodetitel nu ook MVKV werd verslagen. Ruud Boot (2), Fred Kanbier (2) en Henk Landwaart deden de Katwijkers de das om. MVKV kon alleen middels twee doeltreffende kopballen van Jan van Leeuwen iets te rug doen. Alphia - LSVV '70 3-3 ((M)) De Alphenaren startten goed, omdat Ronald van Wieringen al vlot een corner direct tot doelpunt promoveerde. In de open wedstrijd tekende Thijs Bruna voor de gelijkmaker, waarna Kees van Raamsdonk en Leen Baay het verschil op twee brachten. Vervolgens schoot Jan Martens een vrije trap binnen, die door de scheidsrechter, al dan niet te recht, werd afgekeurd. De stu denten putten hier moed uit en besloten hun slotoffensief met doelpunten van Eric van Doeselaar en Bernie Veldhoen (strafschop). GWS - Kagia 4-3 (1-2) GWS slaagde erin driemaal een achterstand weg te wer ken om vervolgens de wed strijd in het voordeel te beslis sen. Willem Blom, Richard Trompert en Hans Klomp zet ten de bezoekers steeds weer op voorprong, maar tegenzet ten van Hans Goudriaan, Gijs van der Mey en Peter Dijk graaf zorgden voor 3-3. De Sassenheimers bemachtigden de volle buit via een benutte strafschop van Van der Mey. Tweede klasse Abbenes heeft na de 2-1 over winning op SJZ nog één punt nodig om de periodetitel in de wacht te slepen. Tegen SJZ imponeerde Abbenes niet, al kwam het door Harm Katten- berg en een eigen inzet op een 2-0 voorsprong. Ger Bontje halveerde de marge kort voor het einde. Meerburg speelde slecht tegen Unitas Leiden, al triomfeerde het met 3-0 door doelpunten van Kees Hage naars (2) en Theo van Kuyk. Een niet super gemotiveerd HVZ ging ten onder tegen LFC. Jan Zoetemelk schoot LFC naar 0-2, Leen Ditmars halveerde en Robin Jordens had het laatste woord: 1-3. Jo- han Smeins opende de score voor Kickers '69 tegen SVOW, dat op gelijke hoo, via Ton Verzuylen. Quick Boys laterdag een punt ver- achterop geraakt bij ^elmeervogels. Terwijl ^'Spakenburgers de op iJier lastige uitwedstrijd üjen Valleivogels „ge in winst omzetten trJ), misten de Katwij- de volle buit in het •af heel wat eenvoudi- ogende thuisduel met kesluiter Scherpen- 2-2. Deze onver- gang van zaken het Katwijkse zicht titel van de eerste ,nisse B natuurlijk niet koeel verduisterd. De o<iterstand is gering Jee punten), terwijl qTt veertien dagen de hfeede confrontatie met IJsselmeervogels nog op de rol staat. „We moeten nog vijf wedstrijden spe len. Er staan dus nog vijf finales op het program ma", realiseerde Rob Theuns, de scheidende oe- fenmeester van Quick Boys, zich zaterdag de ze ker nog niet uitzichtsloze situatie. Om daar wel on middellijk aan toe te voe gen dat zijn ploeg die nog komende duels dan wel beter zal moeten aanvat ten. „Want het leek ner gens op, zoals we in de eerste helft speelden..." Er konden overigens wist ook Theuns probleemloos excuses worden aangevoerd voor die matige wedstrijdope ning van Quick Boys. Scher- penzeel bleek zaterdag immers zonder wedstrijdplunie naar Katwijk te zijn getrokken. Het directe gevolg van dat foutje was niet alleen dat Scherpen- zeel de wedstrijd in blauw zwarte Quick Boys-spullen af werkte, maar ook dat het duel een kwartier te laat begon. Een gegeven dat duidelijk Katwijks concentratieverlies in de hand werkte. Er was waarschijnlijk nog maar weinig aan de hand ge weest als de nu in het geel ac terende blauwwitten het eer ste kwartier hadden benut om onmiddellijk afstand te nemen van de op voetbalgebied inder daad maar heel weinig voor stellende tegenstander. Floor van Duyn, Frenk van der Kleij, Freek Rienks en Arie van Duyn misten echter zeer reële mogelijkheden. Daarbij wenste scheidsrechter Venema uit Assen zaterdag ook niet mee te werken door een straf schop toe te kennen op het moment dat Van der Kleij voor een ieder zichtbaar door Anton Inkenhaag tegen de grond werd gewerkt. Venema begreep niet dat de „scherpe" speelwijze van Scherpenzeel van der Plas beiden vielen overigens later in de wedstrijd geblesseerd uit na een half uur collectief in de fout spron gen, en omdat Theo Guyt zich wat al te gemakkelijk al te ver uit zijn doel waagde, leverde de eerste mnogelijkheid Scher penzeel direct een doeltreffen- Het in het eerste deel wel erg ver weggevallen Quick Boys, scherpe corrigerende arbitrale dat achterin al voor rust man beslissingen behoefde, een handelwijze die nogal wat te rechte Katwijkse irritatie op riep. tegen man ging spelen, kwam na de pauze op bijna alle fron ten aanzienlijk beter voor de dag. Op bijna alle fronten in- derdaad. want het onderdeel Na het goede eerste kwartier, afwerken bleef zaterdag rond zakte Quick Boys wat weg. Hetgeen voor Scherpenzeel, uit slecht verzorgd. „Normaal lopen we al een op vijf", stelde dat al na een kwartier de twee Theuns later, „maar nu was mogelijke wissels had moeten j^et nog geen een op tien". En gebruiken, de reden was iets inderdaad, het zwaar aandrin- offensiever op te treden. Om- gende Quick Boys liet na de dat Martin Haasnoot en Teun doelwisseling tijdens het beleg van Scherpenzeel zeker tien grote en eenzelfde aantal wat kleinere mogelijkheden onbe nut. Slechts Martin van der Plas en Freek Rienks ontwor stelden zich een keer aan de bijna wonderbaarlijke schot loosheid die de Katwijkers za terdag in haar greep hield. De tweede treffer hielp Quick Boys uiteindelijk op de valreep nog aan een winstpunt, omdat Veldhuizen na de gelijkmaker van Martin van der Plas nu van Hans van der Plas op nieuw alle ruimte had gekre gen om een counter doeltref fend af te ronden. Het recht kreeg zaterdag ove rigens bijna nog wel z'n loop. In de vierde minuut van de blessuretijd was het Floor van Duyn die Scherpenzeel-doel- man Hans Koster tijdens een scrimmage voor de derde keer kansloos liet. Scheidsrechter Venema, die in datzelfde part grove overtredingen van on der meer Scherpenzelers Jan van Roetselaar en Martin van Vlaanderen om onbegrijpelijke redenen onbestraft had gela ten, keurde de treffer evenwel af wegens hinderlijk buiten spel van Rienks. De zo ver diende Katwijkse winnende goal bleef derhalve buiten de boeken. GERT JAN 0NVLEE Scoreverloop: 30. Veldhuizen 0-1, 51. Martin van der Plas 1-1, 61. Veldhui zen 1-2, 85. Rienks 2-2. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas (Marco van der Plas), Martin Haas noot (Leen van der Plas), Jonker. Hans van der Plas, Van Rooyen, Rienks, Floor van Duyn, Van der Kleij, Arie van Duyn, Martin van der Plas. lek Rienks reikt het hoogst. Via het hoofd van de Quick Boys-aanvoerder wordt de 2-2 tegen Scherpenzeel (eindelijk) een feit. IDEN GVVV eh Rijns- gse Boys speelden, zoals ie gelijkwaardige midden- ters behoren te doen. Gedu- de het eerste part was nsburg de betere formatie, laatste stuk nam GVVV >r ziin rekening. De ploegen- digden geheel volgens ver- Iding op een 1-1 eindstand. heidsrechter Jonker drukte een duidelijk stempel op de wedstrijd. Door zijn Vaak niet te volgen beslissingen ontstond er een vervelende sfeer onder de spelers. Van Rijnsburgkant werden Martin Toet en Martin de Louw opgeschreven. Ook twee Veenendalers verdwenen in het boekje. wicht voor de pupillen van Arie Lagendijk. Hans Zwaan kopte juist over de kruising na een één-twee met Marcel van der Blom. In de 18e minuut was Zwaan wel slagvaardig: 0- 1. Na een half uur was het bij na 0-2. Marcel van der Blom boog de bal fraai langs de muur, maar ook langs de ver keerde kant van de paal. Zwaan kwam vlak voor de rust vrij voor de GVVV-doel- man na te zijn bediend door Fred Arroyo. Het bleef zelfs toen 0-1. Na de rust ontstond een steeds onvriendelijker sfeer in het veld. Wat vooral werd veroor zaakt door arbiter Jonker, die de meest vreemde beslissingen nam. De vier boekingen kon den dan ook voor een groot deel op Jonkers conto worden bijgeschreven. Na ruim een uur spelen scoorde de thuis club de gelijkmaker via Ruud Schuurman. Scoreverloop: 18 Zwaan 0-1, 63 Schuurman 1-1. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Toet, Driebergen, Heemskerk. De Kroon, Van Dijk, Manuputty, Ar royo, De Louw, Marcel van der Blom, Zwaan. ampioenschap ARC gestie van tijd tlDEN Met nog precies jr wedstrijden te gaan heeft zes punten voorsprong de tot voor kort mededin- naar de titel in de tweede B. ARC zit daarmee op Volgende week al kan het kampioenschap binnengehaald. Zelf de Alphense formatie 1-1 gelijk bij Sportlust'46, Delft verloor met 1-0 li Spirit, terwijl Excelsior mis een 0-0 remise overeen- 'am bij Be Fair. FC Lisse Henry van der Weijden derom tweemaal doelpun- I en eindigde tegen Rozen- rg met 2-2. '46 - ARC 1-1 (0-1) t hardspelende Sportlust in de eerste helft ARC te laten gaan. Ruud van miste eerst maar net. Na half uur scoorde Bert Bak- toen Ardi Oosterlee hem bal had bezorgd. Ed Gröper partij al voor de rust kunnen beslissen. De mannen van trainer Jan Kroese kwa men wat minder uit de start blokken tijdens de tweede rondgang. Sportlust legde een gezond fanatisme aan de dag en kwam halverwege terecht felijk via Arjan Millenaar. Het leef bij de 1-1, zodat ARC goed op schema in de richting van promotie naar de eerste klasse blijft gaan. FC Lisse - Rozenburg 2-2 (1- 1) Lisse en Rozenburg waren op alle fronten gelijkwaardig aan elkaar. Henry van der Weij den kopte in de 27e minuut raak na een voorzet van rechts. Vijf minuten later was het door een strak schot al weer gelijk. Twee minuten na de thee-onderbreking knalde Van der Weijden weer goed in, nadat de Rozenburg-goalie en Arie Schalk de bal hadden gemist: 2-1. Wim Diels, Arie en Peter Schalk konden de wedstrijd niet beslissen, waar na Rozenburg nog aanzette voor een slotoffensief. Een kwartier voor tijd werd het gelijk, waarmee beide équipes tevreden waren. LEIDEN Ter Leede is na de nederlaag bij Die Haghe weer teruggezakt in het degradatie- moeras. De „vierpuntenwed strijd" ging volledig verloren door een toevallige treffer van Die Haghe. De Sassenheimers misten teveel kansen in de jacht op de gelijkmaker. Kat wijk hoefde al niet veel vrees meer te hebben en verzeker den zich nogmaals van een punt door DVO '32 op 2-2 te houden. Katwijk had, gezien de hoeveelheid kansen, zelfs een zege verdiend. Het reeds gedegradeerde SIZO verloor met 1-0 van Blauw-Wit (W). Die Haghe - Ter Leede 1-0 (1- 0) De Sassenheimse club nam een afwachtende houding aan, wat achteraf de verkeerde be nadering bleek. Die Haghe scoorde, omdat Ter Leede doelman Pieter Idenburg vol komen werd verrast door een opspringende bal na een zacht schot van Hagenaar Hans van der Starre. De Haagse équipe kwam daarna nauwelijks meer over de middenlijn. André van Bladel, Eric Grosman, Jan van Harskamp en Robert Entho ven kregen het leer er echter, ondanks verschillende moge lijkheden, niet meer in. DVO'32 - Katwijk 2-2 (1-2) Katwijk startte slecht, waar DVO snel van profiteerde door 1-0 aan te tekenen. Nadat de kustfoirmatie zich had her steld was DVO nauwelijks meer partij voor de mannen van Peter Ciere. Tot tien mi nuten voor het einde werd niet alleen geheerst, maar werden na de doelpunten van Wim Guyt 2 en Amerik van Duyvenvoorde door zo onge veer het hele elftal kansen ge creëerd. Verder dan tot 2-1 kwam Katwijk echter niet. Tot overmaat van ramp scoorde DVO 10 minuten voor tijd zelfs nog tegen: 2-2. Blauw Wit (W) - SIZO 1-0 (0- 0) SIZO diende onvolledig te be vinden. Toch bood de degra dant goed tegenstand. In de 66e minuut scoorde de thuis club het enige doelpunt. SIZO eindigde ook weer met tien man, omdat Scott van der Belt naar de kleedkamer werd ge stuurd. Hij was handtastelijk geweest. RCL-doelman Peter van der Heyden voorkomt een Noordwijkse treffer van Geert Jan Bakker. RCL hield een punt over aan het duel met de hoger ingeschatte tegenstander. NOORDWIJK Op nieuw heeft RCL één puntje weten toe te voe gen aan het karige totaal van twaalf punten dat de Leiderdorpers hebben vergaard in twintig duels. Tegen Noordwijk werd met vooral in de tweede helft voornamelijk defen sief spel een zwaarbe vochten 1-1 gelijkspel uit het vuur gesleept. Daar alle concurrenten voor de degradatie eveneens tot een puntendeling kwa men, blijven de proble men voor de Bloemerd- bewoners levensgroot aanwezig. De Leiderdorpers hadden een gelukkige start want al na twaalf minuten lag de bal met „hulp" van de Noordwijkse defensie achter roodwitte doel man Dick Dortmundt. De hulp van de Noordwijkers bestond erin dat de hele achterhoede, waarin René van Hensbergen in plaats van de op het mid denveld geposteerde Dries Wendt als laatste man fun geerde, bleef staan kijken toen een pass een eigen speler niet bereikte. De toegeschoten Sie- to Schalkers maakte handig gebruik van de Noordwijkse apathie en zette Bennie Heemskerk aan het werk, die geen problemen had om van dichtbij de score te openen. Het vroege doelpunt gaf voor de Mouter-formatie vooralsnog niet het sein zich voor de ei gen veste in te graven. Een echte vuist kon evenwel niet getoond worden, ook al omdat het grootste deel van de wedstrijd zich in die fase in de buurt van de middenstip af speelde. Ook Noordwijk lukte het in het eerste gedeelte niet tot grootse prestaties te komen. Als excuus werd aangemerkt dat Klaas Vink en Ivan Her mans wegens blessures niet aanwezig kpnden zijn. Daar plaatsvervangers Jan Welling en Leo Verbeek het duo geen moment konden doen verge ten, moest het gevaar bij de thuisploeg uit de tweede lijn komen, waar John Marijt met een verrassende en harde kop bal voor het enige Noordwijk se wapenfeit in de eerste helft zorgde. De tweede helft zou een ge heel ander beeld te zien geven. De bezoekers moesten ver te rug en konden slechts via schaarse uitvallen, meestal in geleid door onversaagbare Pe ter Siera, even uit de houd greep van de opponent ontko men. Hoe anders zou het ech ter geweest zijn, als Cees Ruis een minuut na de rust wel doel getroffen had. Hoog bo ven iedereen uittornend mikte de langste man van het veld de bal met het hoofd net aan de verkeerde kant van de staander. Het leek of Noord wijk moed putte uit het onge luk van RCL. Het zette aan voor een offensief en liet RCL vrijwel niet meer in het spel komen. Desondanks waren de echte kansen op een hand te tellen, wat een verdienste van de tot op het tandvlees gaande Leiderdorpse verdediging ge noemd mag worden. Aan de andere kant overtuig- niet. Het is daarom maar goed ook dat slechts een kans werd benut. De eerste Noordwijkse mogelijkheid kreeg Verbeek, die na een door iedereen ge miste vrije trap het zijnet ver koos. De volgende gelegenheid lieten de Noordwijkers even wel niet aan zich voorbij gaan. Een corner van door Hans Braat aan banden gelegde Geert Jan Bakker bracht de bal na enkele caramboles bij Marijt, die van dichtbij inle- pelde. Vier minuten na de ge lijkmaker had de voor Ver beek ingevallen Rob Knauff de Leiderdorpse ineenstorting op het hoofd, maar diens kop bal was slecht geplaatst. De ge nadeslag werd ook een paar tellen later niet toegebracht Ruis was nog net op tijd om de bal van de eigen doellijn te koppen. Waarmee RCL in de degradatie-race gelijk blijft op gaan met de concurrentie. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 12. Heemskerk 0-1, 66. Bakker 1-1. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Van Hensbergen. Van Be veren, Sluys, Marijt, Wendt, Smits, Welling, Bakker. Verbeek (Knauff). RCL: Van der Heyden. Van Wezel. Van Breugel, Brasker. Ab Braat. Sie ra, Minderhoud, Heemskerk. Hans Braat, Ruis, Schalkers (Dijkman). LEIDEN De Sleutels profi teerde niet optimaal van de misstap, die Zevenhoven maakte bij SV Voorschoten. De Leidse kampioenskandi daat heeft na de 1-1 remise bij Jodan Boys nog vooral te ma ken met Floreant, dat WDS met 0-1 overwon. Ex-degrada tiekandidaat SV Voorschoten werpt zich steeds meer op als reuzendoder. Zevenhoven werd met sterk spel volkomen verdiend op een definitieve 2- 1 achterstand gezet. Valken'68 speelde goed en stuurde Kou dekerk met een 2-0 nederlaag naar huis, terwijl Hazerswoud- se Boys Berkel op 0-0 hield. Jodan Boys - De Sleutels 1-1 (0-1) Trainer Jan van Bemmelen is tevreden met het feit, dat De Sleutels de titelkansen nog steeds in eigen hand heeft. Leo Wetselaar scoorde voor het eerst bij De Sleutels. Hij kopte de voorzet van Hans van Eygen na een kwartier goed in: 0-1. Na de pauze oefende Jodan Boys een flink druk uit, waaruit 40 seconden voor tijd de gelijkmaker voortsproot. Leo Compeer, Danny Minne- ma en Ronald Guldemeester hadden de partij echter al veel eerder moeten beslissen. SV Voorschoten Zevenho ven 2-1 (1-0) Met prima veldspel van Voor schoten werd het slecht op dreef zijnde Zevenhoven be hoorlijk onder druk gezet. Eerst doelpuntte Marco Ravel- li na een fraaie slalom. Hal verwege de tweede helft werd het zelfs 2-0, toen Hein de Graaff na een vrije trap van Paul Martens raakkopte. Ze ven minuten voor het einde schoot René Bon dwars door de muur bij een vrije schop (2- 1), zodat de slotfase nog span nend werd. Het bleef zoals de verhouding op het veld aan gaf: 2-1 voor de SV, waarmee de ploeg zich zo goed als veilig speelde. Zevenhovenaar Jür- gen Heringa werd uit het veld gestuurd wegens aanmerkin gen op de leiding. Valken'68 - Koudekerk 2-0 (2-0) Valken speelde goed gemoti veerd, wat werd vertaald in twee vroege treffers van Hans Vijgeboom. Al na 30 minuten stond het 2-0. Wel hielpen de Koudekerkverdediger Albert Hakkebrak en doelman Cock Dorrepaal door fouten te ma ken. Ron Weiman miste na de pauze zelfs een strafschop voor Koudekerk, zodat de partij was gespeeld. Valkensluitstuk Henk Jansenl behaalde door enkele katachtige reacties, zo als bij de penalty, het predi- caat „beste man van het veld". Hazerswoudse Boys - Berkel 00 De wedstrijd tussen Hazers- woude en Berkel was er een van bijzonder laag gehalte. Geen van beide ploegen mocht aanspraak maken op twee winstpunten. Slechts Berkel verscheen nog weieens voor het vijandelijke doel, wat de boys helemaal niet lukte. De 0-0 was dan ook de enige juiste uitslag van het duel, dat maar snel vergeten moet worden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19