Casino en Dekker Tennis overtuigen 4 Volleybaldames NOVO uit gevarenzone Dames LMHC zakken verder weg Bronswijk Blansjaar vallen op in Skifheat CeidaeSowo/nt MAANDAG 21 APRIL 1986 PA< Sleutels breekt met traditie AMSTERDAM In de finale van de goalballbeker competitie heeft De Sleutels, na jaren tweede geworden te zijn, nu genoegen moeten nemen met de laatste plaats. Nog voor er een bal gerold wera zorgde de door de organisatie veroorzaakte chaos voor de nodige problemen. De speelzaal was te kort, de wedstrijdbal werd afgekeurd en ae wedstrijdtafel ontbrak. Het Amsterdamse Cormeta zal de komende jaren dan ook zeker geen wedstrijd van dit niveau meer toegewezen krijgen. De eerste wedstrijd ging met 5-0 verloren tegen de latere kampioen Ka meleon. Tegen BSV werd de winst weggegeven. Met nog ruim een mi nuut te spelen boog BSV de 5-2 stand om in een 7-5 overwinning voor BSV. Het Zoetermeerse Doing zorgde nog voor een beetje zelfvertrouwen door met 6-3 te verliezen van de Sleutels. Tegen Eindhoven was dat zelf vertrouwen binnen de kortste keren tot nul gereduceerd. Drie ballen op rij werden door Cees Smit (tegen BSV nog uitblinkend) vergeten waar door de 9-2 nederlaag nog redelijk uitviel. De finale van vorige jaren (Sleutels-Hengelo) stond ook dit jaar weer als zodanig geplanned. Net als vorige jaren verloor Sleutels ook inderdaad, maar de 7-2 nederlaag lever de nu geen zilver op, maar een teleurstellende laatste plaats. Scylla-dames gedegradeerd LEIDEN Het eerste damesteam van Scylla is na een verpletterende 6-0 nederlaag tegen Megacles gedegradeerd naar de eerste divisie. Als gevolg van een nieuwe competitieopzet moesten de Leidse tafenstennissters een beslis singswedstrijd spelen tegen de derdeklasser uit Weert. Op neutraal terrein, in Culemborg, trad Scylla aan met Judith Lepelaar, Sophia Vaalburg en invalster Corine de Jong. Op papier zeker geen sterke opstelling, maar toch het beste wat Scyl la op dit moment op de been kan brengen. Nie mand rekening had gehouden met de verplet terende nederlaag, die Scylla te slikken kreeg. Zelfs gamewinst kwam uiteindelijk niet voor in het uitslagenboekje van de scheidsrechters. Gezien het chronisch gebrek aan topdames binnen de Leidse vereniging kan niemand echt rouwig zijn om deze ontwikkeling. Derde plaats Vermeij LEIDEN De wielrenners uit de Leidse regio kenden geen al te geluk kig weekeinde. Amateur Marco Ver meij (De Bollenstreek) boekte een per soonlijk succesje door derde te worden in de driedaagse clubontmoeting van Zoetermeer '77. De Swiftrenners Ge rard van Amsterdam en Frans Paarde- kooper bezetten respectievelijk de tweede en derde plaats in het eindklas sement van de liefhebbers en vetera nen. Jan Zwaan (Swift) en Ton van Duivenbode (De Bollenstreek) hadden in het criterium van Waalhaven beiden zitting in de kopgroep, maar vielen daar uit weg door lekke banden. Bol- lenstreker Eric Stroombergen sleepte een negende prijs in de wacht in Heer- jansdam. De koers eindigde daar in een massaspurt. Stan van Belkum naar AZC LEIDEN Stan van Belkum verruilt de Zijl/LGB voor AZC. Na rijp beraad heeft de Leidse waterpoloér tot deze overstap be sloten. De voornaamste reden voor het vertrek van de veelvul dig international is dat hij zich bij de Alphense ploeg sportief kan verbeteren. Op zijn lange erelijst ontbreekt bijvoorbeeld een natio nale titel. Bekend is bovendien, dat de Amsterdamse student graag aan de strijd om de Europa Cup wil meedoen. AZC zal ko mend seizoen overigens in dat toernooi ontbreken. Van Belkum (25) debuteerde op 15-jarige leef tijd in het eerste team van de Leidse club, waar hij zeven jaar eerder lid was geworden. Margot van Overloop en Hans Tönjann zien toe hoe Har Meijer zijn heren èén kwam het eerste mixed-team door de gestaag vallende punten toe. te slaan, gaf Van Overloop het single in winst omzet. In tegenstelling tot regen niet aan het scoren van wedstrijd- Z V Herman van der Capellen retourneert. Merenwijk-partner Dave Wijnveldt volgt gespannen. De partij ging verloren. LEIDEN Het Noord- wijkse Casino en het War- mondse Dekker Tennis, beide uitkomend in de overgangsklasse A, heb ben in hun eerste compe titiewedstrijd overtuigend uitgepakt. Terwijl de Noordwijkers aan het Vlissingse Schelde geen enkel punt hoefden af te staan, versloeg Dekker Topspinners II overduide lijk met 7-1. Het Leidse Unicum kwam, "in tegen stelling tot de over een ei gen tennishal beschikken de overgangsklassers, niet tot een volledig program ma. De hoofdklasser bracht slechts Freek van der Capellen en Margot van Overloop in het strijdperk. Nadat beiden op one set all stonden werd de wedstrijd tegen NIP verdaagd tot Koninginnedag. Een lot dat vele andere tennisclubs uit de Leidse regio beschoren is. Der deklassers Lisse en Artesia maakten hun pot wel af. Ge steund door een oppermachti ge Inge van de Loo won Lisse met 6-2 van NMC. De Kouder- kerkers krijgen het moeilijk na het 7-1 verlies tegen Bleis- wijk. Hoofdklasse Unicum I - NIP I 0-0 Margot van Overloop en Freek van der Capellen moch ten van coach Peter Klein de eerste Leidse schreden op hoofdklasse-niveau zetten. De jongste Van der Capellen be gon overtuigend en haalde te gen Nieuwzeelander John Mills de eerste set met 6-3 bin nen. In het tweede deel leek Van der Capellen bij 3-2, 40-30 op weg naar zijn en Unicum's eerste hoofdklasse-zege. Een net uitgeslagen smash deed de balans evenwel naar Mills om slaan: 4-6. Van Overloop start te tegen de Roermondse Isa- belle Kalkman aanmerkelijk minder. 1-6. Het door Klein ingegeven besef dat Kalkman haar forehands rechtuit pleegt vertrouwen terug: 6-3. Bij 2-2 in de derde set mochten de da mes van de „professionele" scheidsrechter het droge club huis opzoeken. Overgangsklasse A Dekker Tennis I - Topspin ners II 7-1 Na de in de buitenlucht ge wonnen singles van Stefan Faas. Brigitte van der Maarel en debutante Heieen van der Berg zocht de Warmondse ploeg noodgedwongen de be schutting van de hal, waar Freek Tanis in straight sets verloor van M. Steensma. Het bleek de enige verliespartii voor het team van coach Carel de Bruyn. Zonder problemen werden de dubbels in winst omgezet. Casino I - Schelde I Kees Heemskerk lijkt een be langrijke aanwinst te gaan worden in het vorig seizoen gedegradeerde team. De jeugd speler verloor zowel in het en kel als het gemengddubbelspel (met Els Veentjer) geen enkele game. Met René van der Wilk moest de Noordwijker wel tot de bodem. Na twee match points overleefd te hebben werd met 6-0, 6-7, 7-6 gewon nen van het Vlissingse duo Verhulst/Wondergem. Ook Trudy Groenman, Tanne Sik- kema en Els Veentjer hoefden de tegenstandsters niet te feli citeren. Overgangsklasse B Metselaars V - Unicum II 0-3 De enige Leidenaar die in Scheveningen nog een beetje tegenstand kreeg, was Martijn Krans die de eerste set pas bij 7-5 afsloot. Michael van der Berg was tegen Ronald Kop- pelle dermate sterk, dat de twee verloren games als een „geschenkje" kunnen worden gezien. Carla Quak ervoer geen problemen met Mieke van Nugteren. TEAN II - Aemstelspelers II 0-5 Het reserveteam van de Al- phenaren kwam de in de Leidse tenniskringen bekende Jaap Temminck tegen. On danks dat Temminck, die in vroeger dagen bij Noord wijk en Leidse Hout furore maakte, al aardig op leeftijd is, kwam Rien Booy geen moment in het spel voor: 6-1, 6-2. Van Booy's ploeggenoten was alleen In- grid Chaudron in staat voor enig weerwerk te zorgen. Valkencourt I - De Munnik I 4-0 Alle ambities van playing coach Henk Janssen verbleek ten bij het betreden van het Valkenswaardse clubhuis, toen hij zich geconfronteerd zag met A-speler Maarten Keunen en enkele talentvolle jeugdspe lers van het Tennis Trainings Instituut. De Leiderdorpers waren vanzelfsprekend kans loos. Slechts Irma van Seeters had kansen op meer na haar drie-setsnederlaag. Janssen verloor van Vernon Wibier. Thomas Koemans deed het niet eens zo slecht tegen Keu nen: 3-6, 4-6. Christel Ver- woert ging er vlot af. St. Pancras I - Leidse Hout I 1-3 Henny Fehling toonde met verve aan dat in de overgangs klasse B maar weinig dames haar kunnen overtroeven. De van Dekker overgekomen Fehling gunde Jacqueline de Pee slechts twee games. Waldo Janssen vond in Mark Lim- men een iets te sterke tegen stander: 6-3, 3-6, 3-6. Jan Wil lem Lugthart en Ellen de Groot brachten hun team de winst in de enkelspelen. TSI I - TEAN I 6-2 Het Alphense standaardteam verliet Goes met een geflat teerde nederlaag. Zo gaf Irma van den Oudenrijn zich pas in de tiebreak van de derde set over en hadden het herenduo Nagelkerken/Asselbergs en het gemengddubbel van Char- ly Asselbergs en Margot van den Oudenrijn alle kansen op een overwinning. Winst was er voor Nagelkerken in het enkelspel en voor Richard Os kam en Irma van den Ouden rijn in het gemengddubbel. Roomburg I - Jaagpad III 1- 5 Evenals De Munnik ontmoette Roomburg een wel heel sterke tegenstander. De Amsterdam mers verschenen namelijk met Robert Veldt, Hans Puyker en de dames Keunen en Kouwen- berg binnen de lijnen. Een team dat een klasse hoger ook hoge ogen zou gooien. On danks het verlies in de enkel spelen wilde Joost van Leeu wen de dubbel met Rob van Marwijk koste wat het kost winnen. Met 6-4, 7-6 ging de wens in vervulling. Merenwijk I - Teskwik I 3-2 De Merenwijk lijkt te krijgen wat het wenste, namelijk een gemakkelijke indeling. Met name C-speelster Pascal Jong- mans, zelfs een 6-0, 6-0 winst, en Herman van der Capellen waren zeer te spreken over hun tegenstanders. Leontine Poots had het wat moeilijker en moest het „oude" vaste spelletje uit de doos trekken. Alleen Dave Wijnveldt bleef op nul steken. Zowel zijn sing le als zijn dubbel (onnodig) met Van der Capellen gingen verloren. CC II - Hillegom I 0-6 Het voor vijftig procent uit de Sassenheimse familie Verde- faal (Rosemarie en Madeion) estaande team lijkt onder aanvoering van non playing coach en broer Harry kans hebber voor de titel. Slechts in drie partijen moest een ver lengde set gespeeld worden. Bosheim II - OLTC I 6-2 Ook het honderd jaar oude OLTC heeft een tegenstander van formaat gevonden. Deson danks kwamen de Oegstgees- tenaren dicht in de buurt van een verrassende uitslag. Met name Jasper van Marwijk leek voor een stunt te zorgen tegen John Riethoven: 5-7, 6-1, 6-3. Nancy Toole scoorde, in haar eentje en met Eveline Krul, tweemaal tegen. De Munnik II - Festina III 3- 0 In Leiderdorp werden de pun tjes zwoegend binnengehaald. De vorig jaar nog voor Room burg spelende Juliette Grim bergen maakte het Jaqueline Paauw heel lastig: 7-5, 3-6, 5-7. Ook Nelleke Weyermans kreeg het tegen „prikster" Ma- riette Lamme de Booy niet voor niks: 6-7, 6-3, 6-3. Robert van Splunter had daarentegen geen problemen met forehand- loze Mike Boerma. Tweede klasse Zee en Duin I - Nieuw Ven nep 0-6 Nieuw Vennep ging uistekend van start door bij Zee en Duin een 0-6 voorsprong te nemen. Alleen de herendubbel werd een drie-setter. De gasten be vestigden in Katwijk hun sta tus als titelpretendent. Leidse Hout II - Forescate I 0-3 De Voorschotense formatie schoot overtuigend uit de startblokken. Nieuwkomer Robbert Jan van der Feen versloeg Benjamin Ruysenaars met 7-6, 6-3. Omdat ook de twee Forescate-ladies tot winst kwamen, werd de tussenstand 0-3. Zoetermeer II - Boekhorst I 2-2 De uit Limburg afkomstige student Pieter van Meel maak te een prima debuut voor de Boekhorst door zijn single in winst om te zetten: 2-6, 6-7. De andere Noordwijkerhoutse heer, Onno van Paridon, bleef ook aan de winnende hand te gen Mare Euser: 2-6, 2-6. De twee damesenkelspelen gingen verloren. Phoenix I - Voorhout I 3-1 Het Voorhoutse punt kwam op naam van Carien Job van der Meer, die Annemiek van Geest in drie sets versloeg. Jan Baan was uitermate vrijgevig ten opzichte van zijn jarige op ponent, die de zege in de schoot geworpen kreeg. Baan verloor na drie lange sets doordat hij verschillende wed- strijdpunten onbenut liet. Zoeterwoude I Laatjeskaai I 0-4 De thuisclub had deze keer geen enkel voordeel van de verharde banen. De gasten hielden flink huis en wonnen drie van de vier gespeelde par- Standen tijen in straight sets. Alleen Karin Berg sleepte een derde set uit het vuur. Derde klasse Hillegom III - Rijnkanters I 2-1 De twee Hillegomse heren wa ren superieur aan Thomas de Mooy en Jan Kuivenhoven. Rijnsburgse Liz Waere stond Karin Roosendaal slechts één game toe. Simone den Hollan der won de eerste set van Liesbeth Hogervorst, maar de regen was spelbreker en ver stoorde het vervolg. NMC I - Lisse I 2-6 De overwinning van Erik Driehuis inspireerde zijn teamgenoten, want ziin goede voorbeeld werd maar liefst vijf maal gevolgd. Inge van der Loo vernederde haar tegen speelster met tweemaal 6-0, terwijl Elly Reeuwijk slechts één game afstond. De single van Peter Grimbergen en de herendubbel leverden neder lagen op. Unicum V - Sassenheim I 5-0 Het krachtsverschil was veel te groot. Geen enkele Sassen- heimer slaagde erin meer dan zes games te veroveren, het geen overigens niet echt een verrassing mocht heten. Bleiswijk I - Artesia I 7-1 Bleiswijk was heer en meester tegen Artesia. dat er in zeven partijen absoluut niet aan te pas kwam. Alleen de dames- dubbel van Ankie Knijnen- burg en Marit Verstegen le verde een klinkende overwin ning op. Heren eerste klasse Marcel van Paridon en Eelco Adrichem konden het in hun enkelspelen niet bolwerken. Succes was er wel weggelegd voor nestor Har Meyer, die de tientallen jaren jongere Peter Schreuder, B-2 speler!, te kijk zette middels een 7-6, 7-6 over winning. JELLE RAAP ARNOLD VAN DER CAPEL LEN Hoofdklasse: Poule 002: 1 ELTV I 4-0; 2. Unicum I 0-0; 3. NIP I 0-0; 4. Popeye GS III 0- Overpangsklasse A: Poule 003: 1. Casino I 8-0; 2 Tilburg I 4-0. 3. Westerhout II 0-4; 4. Schelde I 0-8. Poule 012: I. Dekker Tennis I 7-1; 2. Festina I 4-1; 3 Rapiditas II 1-4; 4. Topspinners II 1-7. Overgangsklasse B: Poule 005: 1. Falcones I 7-1; 2. Uni cum II 3-0; 3. Mets V 0-3; 4. Helios II. 1-7 Poule 006: 1. Aemstelspelers II 5-0; 2. Thor RW III 2-1; 3. Heerhugowaard I 1-2; 4. TEAN II 0-5. Poule 007: 1. Valkencourt I 4-0; 2. Vi- anen I 2-2; 3. Dash I 2-2; 4. De Mun nik I 0-4 Poule 012: 1. Leidse Hout I 3-1; 2. Mets VI 3-1; 3. St. Pancras I 1-3; 4. Zaandam II 1-3;. Poule 017 1. TSI II 6-2; 2. Aeolus Oledo I 2-1; 3. TEAN I 2-6; 4. Roosen daal I 1-2 Poule 021: 1. Jaagpad III 5-1; 2. Bata I 3-3; 3. ELTV IV 3-3; 4. Roomburg I 1-5. Poule 025: 1 Hillegom I 6-0; 2. Castri- cum I 2-1; 3. Holy II 1-2; 4 CC 0-6 Poule 026: 1 Merenwijk I 3-2; 2. Beekhuizen II 1-1. 3 Teskwik I 2-3; 4 Leimonias III 1-1. Poule 029: 1 Bosheim II 6-2; 2. Zand- voort III 4-0; 3. OLTC I 2-6; 4. Rhij- nauwen I 0-4. Poule 032: 1 De Munnik II 3-0; 2. Mijdrecht I 3-2; 3. De Meent I 2-3; 4. Festina III 0-3. Tweede klasse: Poule 021: 1 Nieuw Vennep I 6-0; 2. Bennebroek II 1-0; 3. Zee en Duin I 0-6; 4. Leidse Studenten I 0-1. Poule 026: 1. Boekhorst I 2-2; 2. Zoe termeer II 2-2; 3. Zandvoort IV 1-1; 4. De Munnik III 1-1 Poule 028: 1. Forescate I 3-0; 2. Wad- dinxveen I 2-1; 3 Victoria IV 1-2; 4. Leidse Hout II 0-3 Poule 031: 1. Phoenix I 3-1; 2. Thor RW IV 2-0; 3. Voorhout I 1-3; 4. KSVV II 0-2. Poule 032: 1 Oud Beyerland I 4-0; 2. Laatjeskaai I 4-0; 3. Zoeterwoude I 0- 4; 4. OLTC III 0-4. Derde klasse: Poule 035: 1. Unicum V 5-0; 2. Sloter- vaart I 2-1; 3. Badhoevedorp III 1-2; 4 Sassenheim I 0-5. Poule 039: Hoofddorp II 5-3; Kontakt II 3-5; Hillegom III 2-1; Rijnkanters I 4. Artesia I 1-7. Heren eerste klasse: Poule 003: 1. Duno I 2-1, 2. Alta I 1-1; 3. Warande I 1-1; 4. Unicum I 1-2- >tv LEIDEN De hocki van Leiden hebben sluiting met de kop in fl ste klasse A definitiefP ren. Op eigen veld werd dig van het bijna onU staande Spirit verloreq weer gold als excuus vq missen van de vele kar de eerste twintig m Maar de regen kon S[ niet van weerhouden minuten voor tijd een weinige strafcorners d< fend in te slaan: 0-1. Noordwijk versloeg th ponent Tilburg. Ook duel deden zich weinig voor door het natte moeizaam te bespelen enige treffer viel aan |a wijkse zijde. Tien i voor rust kon Renate Berg een rommelig uitvt gen afstraffen met eeir dichtbij gescoord dof1' Daarmee is Noordwijfel niet zeker van handk» omdat de laatste wedstr») ontmoeting van koplopeL Pass betreft, en omdat! andere degradatiekantf Spirit en Dordrecht dit! einde wonnen. li In de tweede klasse v^l: Roomburg en Forescafcl den. Roomburg moesif meerdere erkennen in F Geel: 0-1. De Voorsch(C hockeysters kenden een(® eerste helft, maar zakl if rust in, zodat Nieuwkoi t de winst ging strijken: le Alecto kwam tegen Car niet verder dan een 0-0 spel. De modder onderb vele kansen voortijdig, het veldoverwicht niet fers kon worden uitged Bij de heren in de 1 klasse A verloor Rooi kansloos van Evergree Het onderaanstaande miste na vijf minute strafbal en een kans voo doel en moest vervolgei zien hoe tegenstander che drie maal het net Pas daarna kon Michiel denier tegen scoren: 1-3 'gj vii n la Itvfc LEIDEN Verschi Leidse skiffeurs hebben prestaties laten zien Skifhead. Met name Bronswijk (Njord) en Blansjaar (Die Leythe) op in de 7.5 kilometer wedstijd tussen Oud: aan de Amstel en Amsti Joost Bronswijk (Njorc digde, als beginneling, de in het totaalklasseme het lichte veld (29.27.80) categorie jongens 15/16 Marcel Blansjaar (Die I op zeer overtuigende winnaar. Hij werd gekl 14 min. 58.21 sec. verbeterde hij het b; dat sinds 1983 in hande van clubgenoot Volkert Florijn (Die Leijthe) naar een vierde plaats I zware herenveld. Hij eit 43 seconden na Winnaar! in een tijd vin 28 min, sec. J] Bij de dames won Van a ven (Nereus) de 4 kilofe De aanhoudende regen hield haar er niet vai baanrecord te vestigen! tijd bedroeg 15.22.04. Ol sec. volgde Jos Compaat vorige week de Head wj, slag van de dubbel vil tweede. Piëta van (Njord) werd achtste veld van de zware Won zij vorig jaar nog I ginnelingenblik in deze strijd, nu was haar tijd min. 22.04 sec. goed overwinning in het over veld. LEIDEN Met nog één volleybalweekeinde op het programma zijn de competitieknikkers nage noeg verdeeld. De heren van Leython bleven staan op de tiende plaats en kunnen zich nu opmaken voor promotie/degradatie wedstrijden. Via de 2-3 zege op Volendam hebben de NOVO-dames degrada tie uit de derde divisie kunnen voorkomen. De volleyballers van Gemini- /Kangeroes werden in het gevecht der middenmo ters flink op hun nummer gezet door Ekspalvo. In Dordrecht werd met 3-1 verloren. De Voorschoten se dames deden het beter; in eigen huis versloegen ze Zevenhuizen met 3-0. Met dezelfde cijfers stuur den de Leython-dames het gedegradeerde Krim pen naar huis. Leython wist zich al voor aanvang van de thuisbeurt te gen Starlift/Voorburg 2 verze kerd van een plaats in de pro motie/degradatiecompetitie. Dat leek zich in de eerste set te uiten in een gebrek aan vechtlust (8-15), maar de Lei derdorpers trokken na een grote achterstand de tweede set naar zich toe. Rob van de Bosch, door een vingerblessure enige wedstrijden buiten de lij nen. maakte een goede ren tree. Beide ploegen hadden kans op de overwinning, maar Starlift was uiteindelijk de sterkste. Leython ontmoet op 14 en 17 mei respectievelijk Zevenhuizen en Brother/Mar- tinus 4 en heeft dus de hand having in de tweede divisie nog volledig in eigen hand. Het gebrek aan eenheid in de ploeg speelde Gemini/Kange- roes in de uitwedstrijd tegen Ekspalvo duidelijk parten. On zekerheid over de toekomst was waarschijnlijk ook debet aan het 3-1 verlies. Trainer- /coach Leo Boeren vertrekt na dit seizoen en in verband met studieverplichtingen stoppen Bert Holman (zeker) en Men- no Kielman (waarschijnlijk) met volleybal op niveau. Het toernooi dat Gemini komend weekeinde in het Franse Be- sangon speelt, kan wellicht de motivatie weer enigszins op peil brengen. In de promotieklasse behaalde Donar een eenvoudige winst op DOS 2. Hoewel DOS in de laatste set nog angstig dichtbij kwam, kon de winst al na drie kwartier op conto van Donar worden bijgeschreven. Had Gemini/Kangeroes in januari nog een set kunnen winnen van Skania 1, zaterdag konden de gedegradeerde Voorschote naren zelfs geen klein vuistje Dames Een verdiende 3-0 winst be haalden de volleybalsters van Gemini/Kangeroes op Ze venhuizen. Zevenhuizen, dat één punt nodig had om niet voor degradatie in aanmerking te komen, weerde zich kranig. Vooral de service was moeilijk te verwerken, maar het ijveri ge Gemini hield de volle winst thuis (15-13, 16-14 en 15-10). De wedstrijd tegen Volendam zagen de NOVO-dames met enige angst tegemoet; in de laatste drie ontmoetingen had den de Noordwijksen nooit kans gezien ook maar één set van deze opponent te winnen. De blijde verbijstering over een vrij snelle 2-0 voorsprong was dan ook groot. In de twee volgende sets liet Volendam zich in de persoon van ex-ere divisiespeelster Elsa de Ko ning duidelijk gelden. Een spannende vijfde set bracht echter de winst aan NOVO, dat zich zo op indrukwekken de wijze uit de gevarenzone van de derde divisie vocht. Voor Leython was er een gro te zege weggelegd. Chris Ver woerd exp< teerde met twee speelsU het tweede team en Arir Vliet en Gitta Paans doo den de vuurproef met Leython viel geconcen en gevarieerd aan en wo 3-0. Evenals in de uitwedstri promotieklasser Gemi moeite met de sterke r naanval van DVC. Ee plaatste service, wa; DVC gedwongen w buitenaanval, bleek een strategie en Gemini wo

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18