Van der Poel geeft tweede plaats glans Van Dijk wint Ster Prijzenpot bij tafeltennis geeft weinig inspiratie IBUNE Hartinfarct bij EK worstelen Noorderlingen verrast door Rasenberg Shirt Rocheteau levert ton op EfiidócSomont MAAN DAG 21 APRIL 1986PAGINA 13 moet uitwijken H FC Koln. finalist in het voetbaltoer- de UEFA-beker. is bestraft voor het wan- van zijn supporters tijdens de haive-finale- rijd van 16 april in Kortrijk tegen Waregem. rhtcommissie van de Europese Voetbal Unie Aheeft in Zurich beslist, dat het elftal van •s: &- Georg Kessler 8 mei de tweede wedstrijd Ijzen! Real Madrid op ten minste 350 kilometer pt eigen Müngersdorfstadion dient te spelen, de 3-3 tegen Waregem plaatste Köln zich eindstrijd. De Westduitsers spelen 30 april drid. In Kortriik misdroegen de Keulse aan- l-l-fs z,°b door al vóór het duel vuurwerk op 176?Id te gooien. Vervolgens raakten zij meer- 'slaags met politie-eenheden. Achtendertig werden aangehouden. Op grond van het 26. .-reglement is de club verantwoordelijk voor 4.35Jdrag van zijn supporters. FC Köln kan tot 309.dagavond beroep aantekenen tegen de straf Seizoen voor Van de Korput voorbij KEULEN Voor Michel van de Korput is het seizoen al ten einde. De centrale verdediger van FC Köln moet zich woensdag in een ziekenhuis te Keulen melden om te worden geopereerd aan de gescheurde achillespees. Die liep hij zaterdag na een ongelukkige manoeuvre op in het door de met degradatie bedreigde formatie van Georg Kessler met 3-1 verloren duel tegen Fortuna Düsseldorf. De voormalige Feyenoorder werd na ruim een uur per brancard van het veld gedragen. Van de Korput moet na de operatie twee weken in het hospitaal verblijven. Van de Korput mist door zijn ernstige blessure behalve de voor zijn club uiterst moeilijke slotfase van de Bundesliga ook de dub bele finale eventueel de vriendschappelijke inter land van het Nederlands elftal, medio mei in Dortmund tegen West-Duitsland. Tijdens de Waterland marathon in Noord-Holland moesten de deelnemers regelmatig uit de boot om het parkoers te kunnen vervolgen. Dat gebeurde onder meer bij llpendam. Groningen wil international uit Bulgarije GRONINGEN FC Gro- ningen wil de Bulgaarse in ternational Tzvetan Jontsjev onder contract nemen. De 28-jarige aanvaller van Sla- via Sofia, die overigens geen deel uitmaakt van de selec tie voor de wereldtitelstrijd in Mexico, heeft onlangs on derhandeld met bestuurder Wubbo de Boer. De persoon lijke eisen van Jontsjev, die dertig interlands achter de naam heeft, vormen geen struikelblok. ATHENE Met een hartinfarct eindigde gisteren in Athene de strijd om de Europese worsteltitels. De 23- jarige Westduitser Markus Scherer stortte ineen in zijn partij uit de tweede ronde van het papiergewicht tegen de Griek Nikitas en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De Sovjet-Unie was de succesvolste deelnemer van het toernooi in de Griekse hoofdstad. De Russen ver overden vijf kampioenschappen. J_ O Moreno Argentin passeert de finish en weet de overige vluchters verslagen. Adri van der Poel (links) wordt tweede. voorsprong van bijna vier minuten nemen, alvorens er enige reactie uit de achter hoede viel waar te nemen. Verantwoordelijk daarvoor waren vooral de mannen van Claude Criqiuelion, de Belgi sche wereldkampioen van 1984, die in zijn eigen Wallo nië alle belang bij een zege had. Maar ook de formatie van kopmannen Acacio Da Silva en Mario Beccia sleepte het overgebleven peloton in hoog tempo naar de koplo pers. Met hen fietsten alle fa vorieten naar een prima uit gangspositie voor de finale. Beslissende slag Adri van der Poel was de man die de beslissende slag sloeg op bijna 40 kilometer voor de finish. „Ik wist dat de berg La Redoute vaak scherprechter in Luik-Baste naken-Luik is", verklaarde de sterke Brabander zijn aan val. Hij kreeg de Italiaan Pagnin, de Belg Versluys en Peter Harings mee. Harings was de enige van de ploeg-Post die zich van voren liet zien. De aanval van Van der Poel zorgde ervoor dat het toch al kleine aantal overgeblevenen nog verder uitgedund werd. Laurent Fignon, woensdag nog de sterke winnaar van de Waalse Pijl, kon het tem po niet volgen en stapte af, terwijl mannen als Greg Le- mond, Sean Kelly, Joop Zoe temelk en Pedro Delgado zich moesten beperken tot het uitrijden van de koers. Tijdens de beklimming van La Redoute losten achtereen volgens Pagnin, Harings en Versluys, zodat Van der Poel alleen op kop kwam. Dat duurde niet lang, want nog voordat de laatste heuvel, de Forges, in zicht kwam, waren Moreno Argentin, Claude Criqiuelion en de volslagen outsider Dag Erik Pedersen op hem neergestreken. Ontknoping Het viertal zorgde vervolgens voor de aantrekkelijke ont knoping van de koers. In de laatste kilometers probeerde anti-sprinter Criqiuelion, die vorig jaar in dezelfde positie verloor van Argentin, nog via een splijtende demarrage alleen op de Luikse boule vard aan te komen, maar Pe dersen was zo vriendelijk het gat voor Argentin dicht te rijden. De 25-jarige Italiaan, die in de voorafgaande kilometers slechts zeer zelden in beeld was verschenen, begreep als geen ander dat hij op dat mo ment Luik-Bastenaken-Luik voor de tweede achtereenvol gende keer in zijn zak had. De vermetele poging van Adri van der Poel op 200 me ter voor de meet. was niet meer dan een wanhoopsof fensief. „Ach, wat moest ik nog", zei Van der Poel. „Ik had eigen lijk het plan om een kilome ter voor de aankomst te de marreren, maar omdat Cri qiuelion vlak daarvoor aan ging, heb ik te veel moeten geven om er nog iets extra's uit te persen. Argentin was ',e betere sprinter, maar daar is alles mee gezegd. Ik geloof dat Criqiuelion meer recht op de overwinning had, omdat zijn ploeg het meeste werk verzet heeft. Van de andere kant was ik vandaag de beste renner. Winnen zat er echter tegen Argentin niet in". GERHARD NIJBOER een goede klassering te ha len. Het is nu juist andersom. Ik neem het initiatief. Jan Raas heeft me geleerd waar de sterke punten liggen en daar gebruik van te maken. Nu ben ik verslagen door een ras-sprinter, maar is dat erg? Natuurlijk had ik liever ge wonnen. maar er komt nog een Goldrace en ook Ztlrich en Frankfurt staan nog op het programma. Tot op he den heb ik mijn stempel op veel koersen gedrukt Ik weet nu dat er nog meer in zit". Erbarmelijk „De eeuwige tweede" werd Adri van der Poel genoemd. Gisteren deed hij zijn naam weer eer aan, maar niemand zal hem dat euvel duiden. Hij forceerde immers de beslis sing in Luik-Bastenaken- Luik, een klassieker die in erbarmelijke omstandighe den werd verreden. De hevi ge slagregens, de natte sneeuw en vooral de laatste 80 heuvelachtige kilometers zorgden ervoor dat alleen de allersterksten overeind ble ven. Halverwege de 252 kilometer door de Ardennen stuurde de ploegleiders de knechten vooruit om de kopmannen op den duur in stelling te bren gen. Kim Andersen, de Deense kanshebber, en de Fransman Pascal Simon maakten daar de fout al mee te gaan om later tot de ont dekking te komen, dat het verspilling van de krachten was geweest. De groep van dertien renners, bij wie ook de Nederlanders Maarten Ducrot en Gert-Jan Theunis- se, mocht een maximale Eoop Zoetemelk presteerde niet slecht in Luik-Bastenaken-Luik. Hij finishte als vijftiende. o MorJIK Wordt Adri van ardsr Poel de onderkoning n de voorjaarsklassie- '.ts? Het gaat er erg el op lijken nu de onde Brabander na zijn eiiuge in de ronde van ^aanderen en de derde ?k in Parijs-Roubaix achter Moreno tweede werd in Ai 4oeL- Va( Luik-Bastenaken-Luik. Weliswaar heeft Sean Kelly dit jaar al twee klassieke zeges op zijn naam geschreven, waar mee de Ier voorlopig nog onaantastbaar is, Adri van der Poel heeft het in zich om op termijn de troon over te nemen. In alle voorjaarsklassiekers liet de renner van Jan Raas zien dat het einde lijk serieus begint te worden met hem als ve dette van het peloton. Adri van der Poel heeft de angst van zich afgegooid. Het zelfvertrouwen heeft het ge wonnen van de schroom. De 26-jarige renner uit Hooger- heide heeft het besef gekre gen dat hij tot de beste peda- leurs ter wereld behoort. De verloren sprint tegen Moreno Argentin in Luik-Bastena- ken-Luik deed daar volgens hem niets aan af. „Ik kom als echte sprinter nog te kort, maar het doet me deugd dat ik een klassieker kan beslis sen. Ik durf nu zelf het mo ment van aanvallen te bepa len. Ik rijd niet meer achter iemand aan om te proberen Helfteren m P =,ketbalteam '■«5NHAGEN Het rlands basketbal dat zich voorbereidt rfpt Europees kampi- hap voor B-landen maand in Ant- heeft twee oefen- vrijden gespeeld te- )enemarken. De eer- fenwedstrijd werd in nhagen zaterdag met 5 gewonnen. Bij de jtond Oranje met 51- "or. Gisteren was het rlandse team te ver- 1 en verloor de twee- hntmoeting tegen de ln met 90-79. l 1 °l'ee uur durende kracht ig in de ochtenduren teveel van de conditie Vanje. dat de eerste helft wedstrijd nog met een van 54-44 afsloot, een schotpercentage van 66. Na rust dat aanmerkelijk en de Nederlands ploeg ge- |k in elkaar. De re- op die van Cock van na, werden c zwakker en bij 73-73 én de Denen voor het e^ngszij. 3 len spelers van de natio- e electie kwamen binnen ;gen. De jeugdige Leiden- Daan van Egmond itie zijn debuut. Opvallend de terugkeer van zijn Toon van Helfte- i Pe 34-jarige routinier jpdaarmee een driejarige oee van ruzie en moeilijk- o< rond zijn uitverkiezing de Nederlandse ploeg zibeltjes (Greyhounds) de itiefste schutter. Hij tot zestien punten, ge- i. door Bosschenaar Pie- et ASSEN De noordelijke wielertop heeft zichzelf een nederlaag toegebracht in de Dorpenomloop door Drenthe. Alle erkende re gionale vedetten zaten in de slotfase van deze ruim 170 kilometers lange rit in het voorste gelid. De on derlinge rivaliteit zorgde er echter voor dat een buitenstaander, Bob Ra senberg van de Wieler vereniging Terheijden, met de hoofdprijs ging strijken. Dries Timmer, een andere outsider, hield de noordelijke eer hoog door als tweede te fini shen. Veteraan Gerard Schipper was woedend na afloop. Al zijn po gingen om uit de kopgroep te demarreren waren teniet ge daan, waaraan vooral de man nen van de vereniging Hooge- zandSappemeer zijns inziens schuldig waren. „Ze maken de koers kapot", brieste de Ter Apeler, „ze rijden gewoon niet. Iedere keer als ik aanzette Kakten ze me terug maar als je et resultaat daarvan bekijkt lijkt het nergens op. Hooge- zand zat met vier renners bij de eerste groep, hebben ver volgens de verkeerde man bij de laatste ontsnapping zitten, die dan ook slechts derde wordt. Verdiende loon vind ik". BLADEL De sterkste ploeg leverde gisteren ook de sterkste renner in de Ster van Brabant, de etap- pewèdstrijd voor wieler- mateurs. Cor van Dijk uit de gastrenners-vereniging van Piet van der Kruijs werd in de vierde en laat ste etappe, de 150 kilome ter met start en finish in Bladel, derde op bijna een halve minuut van de Westduitse winnaar Mi chel Maué. Door deze klassering kwam Van Dijks koppositie in het klassement niet meer in gevaar. Gisterochtend deed Ludo Giesberts van zich spreken. De 21-jarige'Belg, vrijdag gecon- tracteeerd door Peter Post om de absentie van de zieke Au straliër Phil Anderson te com penseren, won de tijdrit over 12,5 kilometer. Giesberts, die in de eindstand niet in de top tien voorkwam, gaat met de ploeg-Post waarschijnlijk niee naar de Ronde van Italië, van 12 mei tot 2 juni. Hij had in de tijdrit, waar hij bijna zeventien minuten over deed, een voor sprong van achttien seconden op John van de Akker en Van Dijk. In de laatste etappe verloren de renners van Van der Kruijs de prestigeslag met de West duitsers. Maué en zijn landge noot Schenk ontsnapten in de laatste kilometers. Maar Van Dijk en zijn ploeggenoten had den er al voor gezorgd, dat de voorsprong van het duo nooit te groot werd. John van de Akker, ook uit de formatie- Van der Kruijs, werd in de eindrangschikking tweede. Kleuren hoog Burgemeester Ed. van Thijn van Amsterdam en oud-judoka Anton Geesink houden op dit moment de kleuren van de hoofdstad hoog in Seoel. Daar onderstreept Amsterdam zijn kandidatuur voor de Olympische Spelen van 1992. PARIJS De attributen van topsporters liggen in Frank rijk goed in de markt. Bij een openbare verkoping, die rechtstreeks op de televisie werd uitgezonden, bracht vei lingmeester Yannick Noah tal van persoonlijke bezittingen van bekende sportlieden onder de hamer. De opbrengst van de actie, bestemd voor hulp aan de de derde wereld, was in de gauwigheid 350.000 gulden. Het gril'st werd gebo den op een shirt dat ooit om de schouders zat van interna tional Dominique Rocheteau. Dat Franse tricot leverde al leen al een ton op. De lichaamsgeur van aanvoerder Mi chel Platini was iets minder in trek, maar nog altijd goed voor bijna 25.000 gulden. Eeni fiets, waarop viervoudig Tourwinnaar Bernard Hi- nault heeft gereden, ging voor 35.000 gulden, de prijs van een gerieflijke middenklasse auto, naar een liefhebber. De overalls van formule 1-coureur Alain Prost deden onge veer 25 mille per stuk. Om eigenaar te worden van een tennisracket, dat is vastgehouden door Zweedse sterren als Björn Borg of Mats Wilander, moest gemiddeld meer dan 15.000 gulden worden neergeteld. Noah kreeg de organisa toren van de open Franse kampioenschappen op Roland Garros tevens zover, dat ze van elk verkocht kaartje een percentage afstaan voor het goede doel. Nieuwenburg vierde in Rotterdam ROTTERDAM Arie Weijenburg uit Oss is in het weekeinde winnaar geworden van het driebandentoernooi in Rotterdam. In de finale van het toernooi met 32 spelers, dat met het knockout- systeem werd gespeeld, versloeg hij Ron Schumann uit Capelle aan de IJssel. Schumann had halverwege de partij een voor sprong van 31-19. Via een tussensprint met 17 punten in vier beurten kwam Weijenburg terug en ging uit in de 41e beurt. Broeders uit Breda werd derde door een overwinning op de Ha genaar Ruud Nieuwenburg. Dit toernooi krijgt volgend seizoen een vervolg. Er komt trouwens een reeks van dit soort toernooi en. In Rotterdam werd gespeeld voor een prijzenpot van 6000. BREDA Olga Nemes heeft gisteren in Breda het Grand Prix-tafelten- nistoernooi gewonnen. In de finale versloeg de 17- jarige Roemeense met Westduits paspoort Betti- ne Vriesekoop in twee ga mes: 21-16, 21-14. Nemes en Vriesekoop waren in Breda met Mirjam Kloppen burg de enige speelsters met de wil enige arbeid te verrich ten voor de hoofdprijs van 10.000 gulden. Voor de overige zeven topspeelsters van Euro pa vormde het aantrekkelijke prijzengeld geen inspiratie bron. De 30.000 gulden prij zengeld konden de vermoeie nissen van de Europese titel strijd in Praag allerminst uit wissen. Alleen Nemes en Vriesekoop bleken echte tafeltennis-„wor- kaholics" te zijn. Die eigen schap bleek voldoende om winnares in de voorronden te worden. Nemes verloor één keer, van de Hongaarse Olah. Door die misstap kwam Mir jam Kloppenburg nog heel dicht bij de poulezege. De 20- jarige Lichtenvoordse profi teerde optimaal van het ge brek aan interesse bij de overi ge speelsters en behaalde drie overwinningen. Vooral die op Europees kampioene Batorfi deed haar goed. De 17-jarige Hongaarse had evenwel een excuus. Ze keerde geblesseerd terug uit Praag en speelde in Breda met pijnstillers. Een spierverrekking in de rechter schouder belemmerde haar voluit te spelen en het resul taat was navenant: vier neder- lagen. Bonus Batorfi had overigens Klop penburg in de eindstrijd kun nen brengen indien zij haar slotduel tegen Nemes gewon nen had. Maar tot die vrien dendienst bleek zij niet in staat, waardoor Kloppenburg achter Nemes als tweede in groep a eindigde en in de eindstand verdeeld derde werd, wat haar een bonus van 3.500 gulden opleverde. In de andere groep begon Vriesekoop met een nederlaag tegen de Bulgaarse Guerguelt- cheva. Daarna speelde zij zo solide als de Nederlandse bank. Ze versloeg achtereen volgens Urban, Batinic en Hrachova. Door die ontwikke lingen eindigde zij gelijk met Urban maar op grond van het onderlinge resultaat ging Vrie sekoop over naar de finale. Daardoor kreeg de eindstrijd dezelfde bezetting als vorig jaar. Andermaal bleek Nemes te sterk voor Vriesekoop. De twee speelden hun achtste on derlinge duel en Nemes won voor de zesde keer. In record tempo. Binnen tien minuten droop de teleurstellend kleine aanhang (250 toeschouwers) af. Na 21-16, 21-14 liet Nemes de cheque van 10.000 gulden op haar naam uitschrijven. Vrie sekoop toucheerde de helft. Karin de Brie vijfde in Bazel BAZEL Karin de Brie is gisteren op de vijfde plaats ge ëindigd in de klasse floret tij dens een internationaal schermtoernooi in Bazel. Door dit resultaat is ze niét meer ver verwijderd van het beha len van de limiet voor deelna me aan het wereldtiteltoernooi schermen, dat eind juli in So fia wordt gehouden. De Brie is sinds vorige week Nederlands kampioene degen. De plaatsen één tot en met vier werden in Bazel bezet door Zwitserse deelneemsters, van wie Piros de sterkste was.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13