Barcelona fortuinlijk ïtletico Madrid tuit Uer dingen Real terug uit geslagen positie )en Bosch grijpt titel basketbal Europa Cup in cijfers EcidócSoivumt -V' Official betrapt bij diefstal SCHUMACHER ZAKKENVULLER Eerste punt van Tsjechoslowaken DRT DONDERDAG 17 APRIL 1986 PAGINA 9 enoord wil af staanplaatsen 'ERDAM De directie van het TR( >ord-stadion wil van de laatste i aatsen af. Men is van plan het waar Feyenoord-supporters J j ondergebracht en vak G (aan- ^van de tegenpartij) te voorzien tplaatsen. Als sta-tribune bieden gakken plaats aan 5000 toeschou- I 3] werc^en de laatste tijd uit vei- 2 soverwegingen slechts 4500 i verkocht. Per vak kunnen aelen worden geplaatst. De totale lK« juwerscapaciteit van het Feije- Jj stadion zou door de verbouwing inoi en van 56.000 naar 53.500. De 'worden geraamd op f. 150.000,-. MUNCHEN De algemeen secreta ris van de Oostduitse schaatsbond, Hans-Joachim Grünwald blijkt vorige week enige tijd enige tijd vast te heb ben gezeten, omdat hij werd verdacht van winkeldiefstal. Tijdens het win kelen in de binnenstad van Mllnchen werd hij door een huis-detective aan gehouden, omdat hij een speelgoed hond ter waarde van 9.95 mark niet zou hebben afgerekend. Na vermelding van zijn persoonsgege vens werd Grünwald door de politie meegenomen en enige tijd later vrij gelaten. KORTRIJK In het kamp van 1. FC Köln is gisteren vóór de wedstrijd tegen Waregem op winding ontstaan over de positie van Toni Schumacher. De doelverdediger zou aan de transfer van de geblesseerde Littbarski naar Racing Jet de Paris persoonlijk ruim een ton verdiend hebben. Schumacher is stille vennoot in het sportagentuur van Rudiger Schmitz, die de zaken van Littbarski behandelt. Voor de overgang naar racing Jet ontvangt FC Köln een vast bedrag, 2,75 miljoen marken. In de wandelgangen wordt beweerd dat de Parijse club minstens vier miljoen marken op tafel moet leggen Het verschil verdwijnt in de zak ken van Littbarski en de agentuur van Schmitz, dus ook van mede-eigenaar Schuma cher. Toni Schumacher DIOK wint rugbybeker HILVERSUM DIOK uit Lei den is in Hilversum de eerste winnaar geworden van het toernooi om de nationale rugby beker. In de finale werd het Amsterdamse AAC met 15-3 verslagen. De Leidenaren ver overden daarmee de Hanri van Booven-beker, één van de op richters van de Nederlandse Rugby Bond (NRB) en de Fede ration International de Rugby Amateur (FIRA). De sterke driekwartlijn van DIOK die zeer snel en agressief opereerde, gaf de doorslag in dit rommelige maar wel boeiende treffen. MOSKOU De vierde speeldag van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey in Moskou gaf weinig verassingen te zien. De tot nu toe getoon de krachtsverhoudingen bleven hetzelfde. Titelver dediger Tsjecho-Slowakije kwam na de nederlagen tegen Polen, West-Duitsland, Zweden in de wedstrijd tegen Finland niet verder dan 1-1, maar behaalde niettemin het eerste punt in het toernooi. Een schra le troost voor de zwakke ploeg. Of de regerend we reldkampioenen nog iets van hun gezicht kunnen redden in de nog te spelen wedstrijden tegen de Ver enigde Staten, Sovjet-Unie en Canada valt dan ook zeer te betwijfelen. Beter ging het met favoriet Sov jet-Unie, die op de vierde speeldag over West-Duits land zegevierde en daarmee dichter bij het twintigste wereldkampioenschap kwam. ELONA/BOEKA- De finale van iuropees bekertoer- 'oor landskampioe- Sevilla kreeg gis- ind ten lange leste log de begeerde be- g Barcelona ver- vjlFK Göteborg rond JEAiddernachtelijk uur ojde strafschopstip en r«; pet nu Steaua Boeka- dat Anderlecht 's tas al met 3-0 in M irest had verslagen. 'ijjfcguliere speeltijd wiste za.pna de veertien dagen 1 Ei tegen IFK geleden gjfoke nederlaag (0-3) uit 1 {fce treffers van aanval- tfchi. In de verlenging lien rechtstreekse beslis- |t, waardoor de Italiaan- idsrechter Casarin an- moest laten tossen n reeks strafschoppen, x vijf pogingen was de steeds in evenwicht, inge Noorse invaller 'erd als zesde naar vo- lurd om zich met suc- iten bewerken door de doelman Urruti. De bezoekers op Nou veerden op toen zijn oog op de tribune ein- Victor maakte daarna koelbloedig af. )na had gisteren alle ge- de wereld. Na de eerste treffer van die in de tiende mi- •ofiteerde van foutief ligen door de Zwe- bleef de verwachte ie furie uit. Tot zijn je verbazing kreeg daar in doelman Urruti han- werk. In die fase kon Vercauteren (Anderlecht) Is Bölönl(Steaua Boekarest) te snel af. het de semi-profs uit Gothen burg, die de oud-PSV'er Glen Hysen door ziekte misten, slechts kwalijk worden geno men. dat zij niet alvast een voorschot namen op de winst premie van ruim 15.000 gul den. Andersson benutte als enige één van de vele moge lijkheden. Scheidsrechter Ca sarin keurde de treffer aan vankelijk goed. maar floot zichzelf na heftige Spaanse protesten terug, omdat Ek- ström, die even daarvoor tegen de paal had geschoten, wel erg hinderlijk buitenspel lag. Zelfverzekerd Ook na de rust bleef IFK Gö teborg zelfverzekerd en sterk spelen. Beter en dreigender in ieder geval dan Barcelona, dat toch met de grillige Westduit ser Bernd Schuster in de basis kon beginnen. Oefenmeester Venables, die nog een jaar bij de club blijft, haalde de mid denvelder, die zich dinsdag nog ziek voelde, na een uur van het veld. Schuster had zich amper in het trainingspak gehesen of het massale Spaan se legioen kreeg echte hoop op een gunstig resultaat In de 63e minuut pikte de handige Alonso een verre pass van routinier Migueli op en schoot beheerst raak: 2-0. Ze ven minuten later kreeg zijn productieve bui al een vervolg: 3-0. Dat was genoeg voor een verlenging, maar die bracht geen besissing. Dat gebeurde pas bij de zesde, door Moldt gemiste Zweedse strafschop. Anderlecht Anderlecht heeft voor 33.000 uitzinnige Roemeense toe schouwers heel kort in de waan verkeerd zonder kleer scheuren uit de return tegen Steau Boekarest tevoorschijn te kunnen komen. Steaua zette direct na het fluitsignaal van de clement leidende Westduit- se arbiter Volker Roth een sportieve klopjacht in, die bin nen vijfentwintig minuten in twee treffers resulteerde. De eefcte viel al na vier minu ten. Vercauteren verloor op links de bal en Belodedici stuurde de gevaarlijke spits Pi- turca de diepte in, die de Joe goslavische voorstopper Peru- zovic op snelheid herhaaldelijk versloeg. Zonder de bal aan te nemen deponeerde de Roe meense midvoor de bal achter doelman Vekeman, invaller voor de nog steeds geblesseer de Munaron: 1-0. Door die vroege openingstref fer werd Anderlecht gedwon gen zijn behoudende tactiek te laten varen. De Belgen moes ten scoren om de finale op 7 mei in Sevilla te halen. Maar voordat zij daaraan toekwa men, creëerde Steaua levens grote kansen de marge te ver ruimen. In die fase was het aan doelman Vekeman te dan- ken dat Anderlecht op de been bleef. In de 22e minuut was hij even wel kansloos op een half-vol- ley van international Balint. In de 72e minuut viel de knock out dank zij Piturca. fELD/PRAAG ico Madrid is de te- (ander van Dinamo in de finale van het pa Cuptoernooi voor hvinnaars. De Span en wonnen de return refeld tegen Uerdin- met 3-2. Het eerste had Atletico met 1-0 nnen. Dinamo Kiev, n de eerste ronde FC pht uitschakelde, Ide in de return tegen ja Praag gelijk: 1-1. ferste wedstrijd won Russische vertegen- fdiger met 3-0. Dina- hev veroverde de Eu- fe beker voor beker- laars al eens in 1975. Ingen is er dus gisteren Jen veld niet in geslaagd veertien dagen geleden Jouwde riante uitgangs- l tegen Atletico Madrid te ten. De Krefelders den de geringe achter- (1-0) voor eigen publiek kunnen omzetten in een feevend resultaat. Daarbij p het spektakel tegen Di- I Dresden als leidraad. De luitsers wonnen een ron- Irder thuis met 2-0, na men in de return een veilig lij kende voorsprong van 3-1 en werden toen in de laatste vijf entwintig minuten overrom peld door een ontketend Uer dingen, dat zes keer raak schoot (7-3). Tegen Atletico Madrid kwam het niet zover. De thuisclub kreeg voor het volgepakte sta dion (25.560 toeschouwers) in de eerste helft slechts één kans, in de tiende minuut die door Bommer werd gemist. Daarna beging de verdediging van de Westduitse slordig heidsfoutjes die de Uerdingen duur kwamen te staan. Nervositeit Allereerst verried voorstopper Wolfgang Funkel zijn nervosi teit door volkomen onnodig hands te maken in het straf schopgebied. Rubio benutte het presentje dankbaar (0-1), waardoor de thuisclub voor de taak stond minstens drie doel punten te maken om de finale tegen Dinamo Kiev in Lyon te halen. Die opgave werd dub bel zo zwaar toen de buiten- spelval van Uerdingen niet dichtklapte en Cabrera in de 28e minuut de voorsprong ver dubbelde (0-2). Na de pauze nam Uerdingen alle risico. Trok met acht, ne gen man ten aanval en ver waarloosde de verdediging. Doelman Mejias van Atletico, invaller voor de geblessseerde Argentijn Fillol, raakte door de druk langzaam maar zeker van de kook en ging met de minuut vreemder staan schut teren. Libero Herget profiteer de tien minuten na de rust door vanaf 22 meter ineens in te schieten (1-2). Het doelpunt bracht de hoop op een goed re sultaat terug bij het publiek. Voor vier minuten. In de 58e minuut lag de verdediging van Uerdingen andermaal open en Prieto maakte er optimaal ge bruik van: 1-3. Het betekende de genadeklap voor de thuis club, dat weliswaar door Gud- mundsson nog terugkwam tot 2-3, maar niet meer geloofde in de trip naar Lyon. Niet moeite Dinamo Kiev nam in Praag niet eens de moeite het stands verschil met Dukla duidelijk aan te geven. De bekerwin naar van de Sovjet-Unie be perkte zich tot controleren en consolideren van de ruime voorsprong (3-0) uit de eerste wedstrijd. Toch waren de de Cabrera maakt het tweede doelpunt voor Atletico enkele tegenstoten door het snelle duo Blochin en Belanov levensgevaarlijk. Dukla Praag schrok pas wak ker, toen aanvaller Belanov na ruim een uur de score opende door een strafschop te benut ten. Om voor eigen publiek niet af te gaan, ondernamen de Tsjechoslowaken in de slot fase wel initiatief in de rich ting van de Russische doelman Tsjanov, die kort voor het eindsignaal nog werd vervan gen door Michailov. Verder dan mislukte schoten van Fit- zel en Korejcik en een rake poging van Kriz kwam de thuisploeg niet In het duet deelde de scheids rechter twee gele kaarten uit beide aan Tsjechoslowaken. Lausman werd in de eerste helft tot de orde geroepen, Ko rejcik ging na rust op de bon. Madrileen Maceda bemoeilijkt het schieten voor Altobelli van Inter- MADRID KORTRIJK Real Madrid heeft zich in het Bernabeu-stadion in de Spaanse hoofdstad ge plaatst voor de finale van net toernooi om de UEFA-beker tegen 1. FC Köln. De Madrilenen wonnen de tweede wed strijd voor de halve finale tegen Inter (Ita) na ver lenging met 5-1. De extra speeltijd bij Real-Inter was noodzakelijk gewor den omdat na 90 minuten de stand 3-1 was. Bij de rust leidde Real Madrid, dat bekerhouder is, met 1- 0. Veertien dagen geleden had Inter de eerste wed strijd met 3-1 gewonnen. 1. FC Köln speelde in Kortrijk 3-3 tegen Ware gem na de eerste wed strijd al met 4-0 te hebben gewonnen. Real Madrid kwam voor 100.000 toeschouwers uit gesla gen positie terug. Na de neder laag in Milaan leek de positie van de Spaanse kampioen van dit jaar, bepaald niet rooskleu rig. De Madrilenen werkten de achterstand in negentig mi nuten echter weg en scoorden in de verlenging van twee maal een kwartier nog twee keer. Scheidsrechter Jan Keizer heeft in de Spaanse hoofdstad een klein voorproefje gekre gen van wat hem over ruim zes weken in Mexico te wach ten staat bij het toernooi om het wereldkampioenschap. De Volendamse arbiter deelde in Madrid drie strafschoppen uit, twee voor Real en een voor Inter en stuurde in de verlen ging de Italiaan Andrea Man-, dorlini van het veld. Tot twee minuten voor de rust hield Inter gisteravond stand. Toen mocht de Mexicaanse aanvaller van Real, Hugo San chez, de eerste strafschop ne men. Hij deed dat feilloos: 1-0. De Spaanse druk op Inter, dat verrassend met de licht gebles seerde Westduitser Rumme- nigge aantrad, werd steeds groter en in de 64e minuut zorgde Rafael Gordillo voor 2- 0. De vreugde verkeerde ech ter in teleurstelling toen Jan Keizer nog geen zestig secon den later de bal in het Spaanse strafschopgebied op de stip legde. De Ier Liam Brady maakte geen fout 2-1. Hugo Sanchez bracht evenwel weer hoop in Spaanse harten toen hij in de 75e minuut doelman Zenga van Inter vanaf de strafschopstip voor de tweede maal passeerde. In de score kwam in het laatste kwartier geen verandering meer en Keizer moest het sein geven voor twee maal een kwartier verlenging. Santillana bracht Real Madrid al na twee minu ten in de eerste helft van de verlenging in veilige haven. Dezelfde speler drukte het Spaanse overwicht in de 107e minuut met een tweede goal Waregem Waregem stond gisteravond voor de moeilijke opgave de, forse achterstand op 1. FC Köln weg te werken. In feite een onmogelijke opgave, die dan ook mislukte. Toch pro beerden de Belgen er nog het beste van te maken. Trainer Haesaert zette een aanvallend elftal op het veld van het sta dion in Kortrijk, voor één keer het strijdtoneel omdat men het eigen terrein in Wa regem te klein vond en onvol doende beveiligd voor het aan tal te verwachten toeschou wers. Het was aan het aanval lende manier van spelen te danken dat de Belgen niet he lemaal door de Westduitsers werden verdrongen. Waregem begon de wedstrijd aanvallend Een kopbal van Görtz had de Belgen de nodige steun kunnen geven, maar de bal ging recht in de handen van Schumacher. 1. FC Köln nam de aanval over. Topscorer en man van de wedstrijd was Klaus Allofs, die na een fraaie solo in de 26e minuut het eer ste doelpunt maakte. Negen minuten later volgde het twee de van zijn voet. Haesaert zet te in de tweede helft aanvaller Muboto in en dat had enig po sitief effect: de Afrikaan maakte in korte tijd twee doel punten en bracht Waregem even op gelijke hoogte met de Westduitsers. FC. Köln sloeg via opnieuw Allofs terug: 2-3. In de 68e minuut schoot hij een strafschop langs doelman Deconinck. Het doelpunt van de wedstrijd volgde elf minu ten later, toen Görtz via de binnenkant van de doelpalen de eindstand op 3-3 bracht. Tevredenheid bij FC Köln, dat zich in zijn 142e Europees be kerduel plaatste voor de finale van het UEFA bekertoernooi. Minder tevredenheid bij het bestuur van Waregem, dat door een supportersprotest met 4000 kaarten in haar maag bleef zitten en eveneens onte vredenheid bij de politie, die in actie moest komen om bal dadige Duitse supporters tot rust te manen, dertig suppor ters arresteerde en daarna de situatie in de hand wist te hou den. f BOSCH Den h heeft gisteren zijn nde nationale basket- tel veroverd door in laatste wedstrijd van )lay-offs Den Helder Èrslaan. De ploeg van h Jan Dekker won i98-93. Voor Den Hel der dat bij de rust nog met 47-43 leidde, restte slechts respect. Den Bosch en Den Helder be sloten de basketbalcompetitie met een spetterende wedstrijd in de uitverkochte sporthal Maaspoort. Den Helder vol tooide de stunt net niet. De Heldernaren waren een week geleden al bijna kansloos (0-2) maar sleepten er dank zij hun uitstekende mentale instelling een vijfde wedstrijd uit. Daarin bleek het hechte team work van de Helderse ploeg niet bestand tegen de indivi duele kwaliteiten van de Bos sche basketballers. In de brandkast van het favoriete Den Bosch lag al een drieja renplan klaar om de club te rug te brengen naar de Euro pese top. Zo heeft Den Bosch interesse in Kuipers (Fresno State) en voerde de clubleiding al een gesprek met de in Italië spelende Amerikaan Lawren ce. Beide spelers kwamen al eerder uit voor Den Bosch. Werkelijk forse investeringen zitten er voor Den Helder niet in. Coach Ton Boot, als coach van Den Bosch al viermaal landskampioen, kan slechts van een dergelijk budget dro men. Binnen de lijnen hield zijn ploeg het team van opvol ger Jan Dekker wel bijna van De karakteristiek is: Den Bosch - Den Helder 98-93 (43-47) Scheids rechters: Van Reenen en Woudstra. Toeschouwers: 3350. Topscorers: Den Bosch: Johnson 17, Knight 22, Es- veldt 16, Bottse 12 en Pieterse 11; Den Helder: Harris 26, Van Noord 17, De Waard 16, Alexander 13 en Schilp 12. DEN HAAG De uitslagen van de returns in de halve finales van de Europese bekertoernooien zijn (met tussen haakjes de uitslag van het eerste duel): Landskampioenen: Steaua Boekarest (Roe) - Anderlecht (Bel)3-0 (0-1) Barcelona (Spa) - IFK Göteborg (Zwe) 3-0 (0-3) Barcelona w.n.3.(5-4) Finale: Steaua - Barcelona (Sevilla 7 mei) Bekerwinnaar*: Dukla Praag (Ts)) - Dinamo Kiev (Sov) 1-1 (0-3) Uerdingen (Wdl) - Atletico Madrid (Spa) 2-3 (0-1) Finale: Dinamo Kiev - Atletico Madrid (Lyon 2 mei) UEFA-beker. Waregem (Bel) - 1. FC Köln (Wdl)3-3 (0-4) Real Madrid (Spa) - Inter Milan (Ita) 5-1 n.v. (1-3) Finale-wedstrijden tussen FC Köln en Real Madrid op 30 april en 6 of 8 mei. De eerste wedstrijd wordt In Madrid gespeeld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9