^eter Post nog liet in paniek <uiper fit Nauta tweede op handicap Schotland met tweede keus naar Eindhoven jicum mikt op handhaven Sportwereld Twee Ethiopiërs in marathon Rotterdam Ook Grovo klopt Lugdunum SaidóaOowumt DINSDAG 15 APRIL 1986PAGINA7 pn pii .'AL Hennie Kuiper start - li in de Waalse Pijl. De oud-we- hipmpioen bleek fit na een drie- ainingskamp in de Ardennen, nupst door een knieblessure vorige ika|fz'en van Gent-Wevelgem en n weekeinde van Parijs-Rou- (irmatie van Jan Raas ontbreekt Waalse Pijl Jacques Hane- zijn haast om na een griep- jop tijd in vorm te zijn voor ae Iers forceerde Hanegraaf zich. lampioen Joop Zoetemelk en li der Poel zijn de speerpunten Jas in de Waalse Pijl. Steven ?die volgende week niet in de Spanje start, voert de ploeg Schuiten aan. PARIJS In het klassement op handi cap van de vierde en laatste etappe van de zeilrace om de wereld, bezet de Ne derlander Dirk Nauta de tweede plaats. Met de Innovator is hii nog 5108 zeemij len van de finish-plaats Portsmouth verwijderd. De l'Esprit d'Equipe be vindt zich volgens het klassement van dit gedeelte van de face 5122 zeemijlen van de zuid-Engelse havenstad. In het reeële klassement wordt de eerste plaats ingenomen door de UBS Zwitserland. Schipper Fehlmann heeft nog 5034 mijl te gaan voor hij na zijn vertrek uit Pun- ta del Este in Uruguay, weer vaste voet aan wal heeft in Portsmouth. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 15: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 x f. 150.000,00; derde prijs: 66 x f. 4.023,90; vierde prijs: 3.508 x f. 75,70; vijfde prijs: 63.442 x f. 5,00. Toto 15: eerste prijs: 154 x f. 172,10; tweede prijs: 2.375 x f. 7,40; derde prijs: 14.225 x f. 3,10. Toto-gelijk 15: eerste prijs: 2 x f. 8.631,50; tweede prijs: 4 x f. 137,70; derde prijs: 57 x f. 48,30; vierde prijs: 1.221 x f. 3,60. Cijferspel 15: Geen enkele spe ler had zes cijfers goed, twee x vijf goed, 19 x vier goed, 207 x drie goed, 2293 x twee goed. GLASGOW Schotland komt zonder zijn in de Engelse eerste divisie spe lende voetballers naar Eindhoven, waar het Ne derlands elftal op 29 april een officiële interland wedstrijd speelt. Dat bete kent dat spelers als Gor don Strachan, Kenny Dal- glish, Graeme Sharp en Steve Nicoll ontbreken. Zes dagen voor de ontmoeting voetbalt Schotland op volle sterkte de jaarlijkse wedstrijd op Wembley tegen Engeland. Manager Alex Ferguson koos voor beide wedstrijden 21 man; de duels dienen als voor bereiding op de eindronde om het wereldkampioenschap, dat over zes weken in Mexico be gint. Tegen Nederland speelt Schotland met een „zuiver" Schotse voorhoede. Die vier aanvallers (McCoist, Robert son, Sturrock en Cooper) ko men er tegen Engeland niet' aan te pas. Bondscoach Rinus Michels maakt donderdag 24 april het elftal voor de ontmoeting met Schotland bekend. Michels was voornemens de sterkste formatie op te stellen. In Zeist werd teleurgesteld gereageerd op de bekendmaking van de Schotse selectie. Geschat wordt dat de afwezigheid van aansprekende namen enige duizenden toeschouwers scheelt. De Schotten in Engel se dienst kunnen geen vrij krijgen van hun clubs. Op maandag, dinsdag en woens dag worden in Engeland in haalwedstrijden gespeeld. Meer tennisbanen dan voetbalvelden DEN HAAG Het aantal tennis banen in Nederland is groter dan het aantal voetbalvelden. Sinds 1980 is het aantal tennisbanen in de openlucht met een kwart toege nomen tot 8.600, terwiil het aantal voetbalvelden in dezelfde periode met tien procent groeide tot 8.150. Dit blijkt uit een inventarisatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Voor elke 500 Nederlanders is er een sportveld in de openlucht be schikbaar en voor elke 1.250 Ne derlanders is er een overdekte sportruimte. DANKS UITBLIJVEN VAN CCESSEN IN KLASSIEKERS aar| HAAG Het gaat ■ttol bepaald naar wens de volgens insiders prof-wielerploeg ter ^de|ld. De formatie van Post speelt sinds in dag een overheer- /oo|b rol in het peloton, enf dit seizoen lijken de trowi omgedraaid. Klas- enttrs als Milaan-San r Jo, de Ronde van nojideren, Gent-Wevel- iemi en Parijs-Roubaix he&chter de rug zonder r Post-ploeg daarin .gjn heeft kunnen bre- ukj terwijl vorige jaren j] deze tijd toch altijd ten zege in één grote riniieker in het bezit raai Panasonic kwam. ,.op me Sean Kelly (Milaan- s dRemo en Parijs-Rou- daï Adri van der Poel 8We van Vlaanderen) J Guido Bontempi zouit-Wevelgem) kun- Pde respectievelijke rs en ploegleiders en zijn, waar de zo ide „trein van nog met lege han- iCtTstaat. Morgen in de Waalse Pijl en zondag in Luik-Bastenaken- Luik moet derhalve het ge schonden blazoen van de lan ge Amstelveense ploegleider danig worden opgepoetst, want anders mag het voorjaar voor zijn formatie als mislukt worden beschouwd. Echt veel kansen worden de „postbo des" in de Waalse klassiekers niet toegedacht, omdat de in vorm zijnde Kelly zijn zinnen ook op die wedstrijden heeft gezet, terwijl andere daarin gespecialiseerde renners (o.a. Claude Criquielion en Moreno Argentin) zich zeker weer van voren zullen laten zien. Reden tot paniek vormt dat voor de zeker gekwelde Peter Post echter niet. „Ik kan nie mand iets verwijten, de jon gens werken er hard voor, maar het zit ons gewoon niet mee", verklaart Post het bijna verloren voorjaar. Daarbij wijst hij ook naar de talrijke blessures, die zijn ploeg heb ben geteisterd. Het zint hem allerminst, zoals ook de renners zelf hartgron dig balen van het uitblijven van een aansprekend succes. De overwinningen in Dwars door België, de E3-prijs en de Brabantse Pijl zijn slechts een kleine pleister op de „wonde. De Kwantum-ploeg van Jan Raas heeft met de hele forma tie bijvoorbeeld tot op heden maar vier overwinningen ge boekt, maar daar was wel de geweldige klapper van Adri van der Poel in de Ronde van Parijs-Roubaix en Twan Poels tweede in Gent-Wevelgem. Publicitair en financieel aan sprekende resultaten, waarbij de vele kleine overwinningen van Post vrijwel in het niets verdwijnen. Om nog maar niet te spreken van de vijftien zeges die Kelly „de killer" in zijn eentje bijeenschraapte met een ploeg, die toch zeker niet als een goede bestempeld kan worden. Peter Post: „We hebben enige problemen gehad. Maar wat kun je er tegen doen?" Klappen „We moeten maar afwachten wanneer we uit de hoek ko men waar de klappen vallen", spreekt Post zichzelf nog eni ge moed in. „Vergeet niet dat mijn keuze uit het aantal ren ners voor de klassiekers en de etappekoersen erg beperkt is geworden door de blessures van Phil Anderson, Theo de Rooy, Guy Nulens en Eric Breukink. Peter Winnen is ziek geweest en vrijwel iedere renner heeft wel met tegen slag te kampen gehad. Dat zijn dingen waar je niets aan kunt doen, maar waar je als ploegleider wel mee te maken hebt". „Vooral het verlies van An derson en Nulens in het voor jaar is ons opgebroken. Kijk maar naar wat Anderson vo rig jaar in de Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem en de Grote Prijs van Frank furt presteerde. Hij won de Dauphiné Liberé en de Ronde van Zwitserland. Zo'n man mis je ontzettend. Maar goed, het is niet anders. Je kunt toch ook moeilijk beweren dat de anderen het niet goed doen, met uitzondering van Eric Vanderaerden dan mis schien. Hij kan slecht in vorm komen dit jaar. Ik weet niet waar dat aan ligt. Zijn zakelij ke beslommeringen in zijn le derwinkeltje? Ik weet het niet. Ik neem aan dat Eric weet en beseft dat hij op de eerste plaats beroepsrenner is en dat hij alle verplichtingen strikt nakomt". Triest „De wat mindere prestaties", vervolgt Post, „zijn dan ook vooral triest voor de jongens die er alles aan doen. Een Jos Lammertink bijvoorbeeld, een Johan van der Velde, een Ludo de Keulenaar, een Eddy Planckaert. Allemaal renners die bijzonder goed in vorm zijn, die zich helemaal leegrij- den om vervolgens te moeten toezien dat hun werk niet wordt afgemaakt. Dat heeft niet alleen met de wat minde- „We worden dit seizoen ook veel getroffen door pech. In de Ronde van Vlaanderen waren we met drie renners in de kopgroep vertegenwoor digd. Planckaert was goed en dus hebben we alles op hem gespeeld. Maar hij heeft zich zelf overschat. Teveel gedaan in de eerste kilometers. Goed, dat kan een keer gebeuren, maar het is inderdaad gek dat we in vrijwel alle klassiekers met een overmacht in de fina le zaten, maar steeds weer naast de bekroning visten. In Parijs-Roubaix heb ik Eddy Planckaert gezegd zijn krach ten te sparen voor de finale, maar hij kreeg materiaalpech. Ik ben ervan overtuigd dat hij anders gewonnen zou hebben. Nu moesten twee ploegmaten op hem wachten, waardoor de O op de koers verliest, eraerden is twee keer op de fiets van Harings overge stapt. De Keulenaar reed drie keer lek, maar kwam toch te rug. Het heeft er allemaal ook mee te maken dat andere f Joegen ons het vuile werk op aten knappen. Dat is hun goed recht, maar als je in de hoek zit waar de klappen val len en je telkens te maken krijgt met onvoorziene om standigheden, helpt zelfs niets je aan succes. Het motto moet dan ook gewoon zijn: wachten op betere tijden zijn. Daarom raak ik ook niet in paniek, al zou ik toch liever alvast een leuke prijs hebben binnenge- haald GERHARD N1JBOER Rob Clerc naar dam-olympiade VALKENBURG - Veertien landen hebben ingeschreven voor de eerste damolympiade die van 20 tot en met 31 mei in Valkenburg aan de Geul wordt gehouden. Het toernooi wordt georganiseerd om het feit te herdenken dat honderd jaar geleden het eerste inter nationale toernooi in Amiens werd verspeeld. De Neder landse ploeg bestaat uit de in ternationale grootmeesters Rob Clerc, Jannes van der Wal en Ton Sijbrands. De Sov jet-Unie komt met wereld kampioen Anatoli Gantwarg, Wadim Wirny en Nikolai Mitsjanski. De overige deelne mende landen zijn Frankrijk, België, Canada, Ivoorkust, Is raël, Italië, Mali, Polen, Sene gal, Suriname, de Verenigde Staten en Joegoslavië. Indien één van deze landen afvalt zal Nederland met een tweede team kunnen deelnemen. Dat zal dan bestaan uit Auke Scholma, John van den Borst en Gérard Jansen. Dames biljarten om titel gewest DEN HAAG Komend weekeinde wordt in Samon- da het finaletoernooi ge speeld om de gewestelijke damesbiljartbeker. Op zaterdag en zondag gaan de dames om 10.00 van start. Aan het evenement nemen deel de volgende teams: Ex clusief uit het district Den Haag, Avanti van Nieuwe Waterweg/Noord, Crescendo uit Rotterdam, Rimaties uit Rotterdam en RBV van de Veen- en Rijnstreek. Atletiek Met ingang van I januari zal de atletiekwereld waarschijnlijk indoorrecords kennen. Het (eerste) tennisteam van Uni- ^mt dit seizoen voor het liit in de hoofdklasse, jiieke gebeurtenis voor tennis. Weliswaar is onder de naam LLTC, "zeer ver en uiterst grijs in nog wel eens lands- Jen geweest, maar dat pe in een tijd waarin k?nog slechts door enige i werd beoefend. En jetitie zelfs nog op han- Ssis werd afgewerkt. In- 5 tennis uitgegroeid tot met ongeveer een i beoefenaren. En toon- Scum zich gistermiddag onder de dertig sterkste clubs van Nederland is gerangschikt. De presentatie van gistermid dag had veel weg van de voor stelling van een nieuwe wie lerploeg. Plaats van handeling was het Leidse Sportcafé. Daar stelde voorzitter H. Meijer van Unicum de zes spelers voor, die elk op hun beurt vertelden dat de sfeer in het team zo goed was en handhaven in de hoofdklasse mogelijk moest zijn. De enige uitzondering op deze regel was Hans Tonjann die mikte op de eerste plek, maar zich direct al voor de singles van zondag, wanneer- de eerste competietiewedstrijd bij Unicum wordt gespeeld, moest excuseren vanwege een blessure. Het eerste team van Unicum met v.l.n.r. (staand) coach Peter Klein, Jan Siemerink, Hans 1 sponsor Steve Noorlander, Freek van der Capellen. Zittend: Tine Langeveld, Carole de E Margot van Overloop. ?r iraf hadden we onze twij- >orver Jan. Hij was niet ge- tg( als niet de spelersraad, e s Ruud Gullit als groot aiwechter, voor zijn komst vaEepleit. Wij wisten alleen n Bij geld kostte en goed keilen. Omdat hij een lin- i vltot heeft en ook Appie vajn komst aandrong, ga je Sörensen valt vervol- :e tnorm tegen. Hij heeft zo epig loopvermogen dat hij Irir remmend heeft ge lieft". En: „Ajax is alleen ig alerter geweest met het eifekken van jeugd, want vefUden ook Vanenburg en irbjBasten. Wil je Europees tellen, dan kom je er niet stelleen eigen kweek. Jo- ie Pruijff roept altijd dat ze ■n.joed zijn, maar om de ndf krijgt een ander op zijn /afer". e jenoord-bestuurder del Blankenmeijer in het tel AD) en; DDR-kampioenschappen n! altijd volledig uitver- laJt. Tafeltennis is populair, Bf we missen de facilitei- uKn tot een topland uit te at ten. Onze topspelers kun- erper week slechts zes uur :nPn. En dat is niet vol de. Alle internationale toppers trainen zes uur per dag. We hebben tafels, batjes en netten, die door de inter nationale bond zijn goed ge keurd. Maar niet in die hoe veelheden dat onze 125.000 le den in de winkels van alles kunnen kopen. Met name op het gebied van de rubbers hebben wij een achterstand op andere landen. Maar dat is in Tsjecho-Slow'akije ook zo. Ik heb hier in de winkels ba tjes gezien van 165 gulden, die in jullie ogen heel primitief zijn". (DDR-bondsbestuurder ta feltennis Heinz John in Trouw) „In de menselijke omgang wordt 't zeer gewaardeerd wanneer iemand op ander mans lachspieren werkt. De grappenmaker - en dus ook ik - is zich daar zelf meestal niet van bewust. Denk je nu echt dat ik in de trein in slaap ben gevallen om anderen aan het lachen te maken?". En: „Ik besteed niet echt veel tijd aan mijn sport. Met een groepje fijne vrienden zit ik soms hele dagen in onze bruine stam kroeg in Groningen. Bridgen om een kwartje per honderd punten. Een nacht slapen sla ik nog wel eens over, dus moet dat dan overdag wel eens worden ingehaald. En aan conditietraining, in de vorm van sport, doe ik hele maal niets. Hooguit test ik mijn uithoudingsvermogen, tot diep in de nacht. Dat werkt ook grensverleggend". (Dammer Jannes van der Wal in De Telegraaf) „Ik heb indertijd wel een paar Jannes van der Wal ...grappenmaker... nachten liggen piekeren voor dat ik de kandidatuur van Amsterdam zag zitten. Laat ik zeggen, ik doe het graag als burgemeester, maar ik vind het persoonlijk ook een onge looflijk leuk onderwerp. Jammmer is alleen dat de in druk wordt gewekt dat ik niets anders meer doe. Als ik bij mijn politie kom, zeggen ze: Hé Van Thijn, ik dacht dat u geen tijd meer voor ons had door al dat Spelen-gedoe, ter wijl ik toch 90% van de tijd met de zaken van alledag be zig ben. Ik geloof dat de po ging de Spelen naar Amster dam te halen ons een extra elan geeft. De mensen hebben weer een beetje hoop gekre gen: men was gewend geraakt niet verder te kijken dan de dag van morgen en het pure feit dat we nu helmaal naar '92 durven te kijken, geeft een hele nieuwe dimensie aan ons bestaan". (Burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam in de Haagsche Courant) „In de etappekoers Parijs - Nice, begin van dit jaar, heb ik me voorgesteld aan alle ploegleiders. Dat vond ik cor rect, dan wisten ze in elk ge val wie Piet Bos is. Ik ben tien jaar lang ploegleider ge weest bij een amateurploeg. Ik ben dus niet geheel onbe kend met het wielrennen. We zijn een ploeg met een klein budget, ik betaal vijftien keer het minimumloon. Bij ons in de ploeg kan ik geen over- winnning eisen of tekeer gaan na een tegenvallende presta tie. Maar ook als ik een ploeg had waarin ik zou kunnen vloeken, zou ik me nog afvra gen wat na vijf keer vloeken de kracht van het woord is. En weet u wat onze grote vol doening is? Dat in elke klas sieker en in elke belangrijke wedstrijd, op de Brabantse Pijl na, een renner uit mijn ploeg in de beslissende kop groep heeft gezeten". (Wielerploegleider Piet Bos in Vrij Nederland) „Ik was blij met Barry Hug hes, ik houd van een beetje show, zijn aanpak spreekt me wel aan. Ja, hii had zijn schnabbels, maar dat ging niet ten koste van de club. Hij ver kocht de club goed en onze sponsor Nissan was zelfs zeer tevreden over hem. Alleen na een nederlaag raakte hij wat in paniek, dan wilde hij altijd Fred Blankenmeijer ...tegenvaller... spelers kopen, het liefst een Engelse spits. Op maandag heb ik altijd een gesprek met de trainer, na een nederlaag wist ik dat Barry Hughes met een lijst met namen op me zat te wachten". En: „Als FC Utrecht hadden we geen con tract met Barry Hughes, maar met zijn BV, die BV verhuur de hem aan FC Utrecht. Zo kun je Hughes huren als trai ner en entertainer. Dat heeft ,hij slim bedacht, belasting technisch is het aantrekkelijk. Het was een prachtvent, tij dens het trainingskamp heb ik me kapot gelachen om zijn verhalen. Je moet alleen niet met hem pokeren, daar kan onze dokter over meepraten. Barry Hughes trok hem keer op keer een poot uit". (Voorzitter Theo Aalbers van FC Utrecht in VI) Voetbal Gary Lineker, de aanvaller van Everton die dit seizoen 33 doelpunten maakte, is in Engeland uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Voetbal In een trein met supporters van de Italiaanse voetbalclub AS Roma is zon dagnacht bij brand een zeven tienjarige fan om het leven ge komen. Voetbal De Franse interna tional Luis Fernandez komt met ingang van het komende seizoen voor Racing Club de Paris uit. Zeilen Na twee van de ze ven races in de strijd om de wereldtitel zeilen in de Torna do-klasse, bezetten Willie en Cees van Bladel de eerste plaats in het tussenklassement. DEN HAAG Onder de ruim 4.000 lopers, het grootste veld dat ooit in een Nederlandse marathon van start is gegaan, zullen zich zaterdag in Rotter dam ook de Ethiopiërs Belan- nyenh Densimo en Abebe Me- konnen bevinden. Ethiopië geldt door de presta ties van de legendarische Abe be Bikila, de olympische kam pioen van Rome (1960) en To kio (1964) nog steeds als een van de marathonlanden bij uitstek. Densimo maakte op 9 februari in Tokio zijn debuut op de 42 kilometer en 195 me ter. Hij eindigde als tweede in sportuitslagen VOETBAL Engelse league Leicester-Queens Park Rangers 1-4. Marokkaanse competitie FAR Rabat-Meknes 0-1. Settat-RS Kenitra 1-0, Khouribga -Laayoune 3- 0. KAC Kenitra-Raja Casablanca 0-2. Berkane-Sidi Kacem 4-2, MAS Fes- FUS Rabat 0-0, SCCM Mohammedia- Sale 1-0, Marrakech-US Mohamrpe- dia 1-1, WAC Casablanca-Oujda 2-0, Belksiri-EI-Jadida uitgesteld. Stand: 1. FAR Rabat 34-80, 2. WAC Casablanca 31-74, 3. Raja Casablan- (ADVERTENTIE) i LENFANT ET LES SORTILEGES Jiri Kylian m.m.v. solisten-ensemble OVERGROWN PATH Jiri Kylian Barbara Grajewska, piano Het Nederlands Balletorkest o.l.v. David Porcelijn I<>017 181» 19 CIRCUSTHEATER plaatsen va heden a.d kassa van 10-16 uur E KASSA (11-16 uur) 558800 ca 31-73, 4. KAC Kenitra 34-72. BOKSEN Finales NK amateurs Amsterdam Lichtgewicht: Silvio Mezzenga (Mun- stergeiëen) w.o.p (5-0) van Said Kwy- asse (Amsterdam). Lichtweltergewicht: Reino van der Hoek (Leeuwarden) w.o.p (5-0) van Tira Bachaou (Dordrecht). Weltergewicht: Ronald Vos (Amster dam) w.o.p (4-1) van Frits Geel (Am sterdam). Zwaarweltergewicht: Mourad Louati (Den Haag) w.o.p (5-0) van Henk Kap- pel (Amsterdam). Middengewicht: Peter Zwezerijnen (Nieuwegein) w.o.p (5-0) van Rob Nieuwqnhuizert (Alphen aan den Rijn). Halfzwaargewlcht: Flqris Dekker (Rot terdam) w.o.p (3-2) van Charlie Burle son (Amsterdam). Zwaargewicht: Arnold Vanderlijde (Sittard) w.o.p (3-2) van Ramon Voorn (Amsterdam). Super-zwaargewicht: Wim Gerritsen (Arnhem) w.o.p (5-0) van Ronald Hi- wat (Rotterdam). 2.08.29 achter de Tanzaniaan Juma Ikangaa, die in 2.08.10 zegevierde en daarmee voor de beste marathonprestatie van dit jaar zorgde. Abebe Me- konnen werd in marathon van Tokio derde. Met zijn tijd van 2.08.39 verbeterde hij zijn per soonlijk record (2.09.05) uit 1985 met bijna een halve mi nuut. Door de komst van de twee Ethiopiërs heeft Rotterdam nu drie lopers van onder de 2 uur en 9 minuten aan de start. De derde is Ahmed Saleh uit Dji bouti, die een jaar geleden in Hiroshima de eerste wedstrijd om de wereldbeker marathon op zijn naam bracht in 2.08.09. Mekonnen, Densimo en Saleh kunnen mogelijk, bij gunstige weersomstandigheden, een aanval doen op het officieuze wereldrecord van 2.07.12, dat de Portugees Carlos Lopes, die niet aan de start komt wegens een net geheelde blessure, in de Rotterdamse marathon van 1985 in een solo-loop vestigde. In Rotterdam starten drie lo pers, die in de Maasstad al een keer zegevierden. Het zijn de Schot John Graham (1981), die vorig jaar tweede werd achter Lopes, de Mexicaan Rodolfo Gomez (1982) en de Tanzani aan Gidamas Shahanga (1984). De Nederlanders Klaas Lok en Rob de Brouwer zullen zater dag voor de top tot ongeveer halverwege trekkersdiensten verrichten. LEIDEN Het vorige week al naar de hoofdklasse gede gradeerde zaalvoetbalteam van Lugdunum slaagde er te gen FC Grovo niet in het voorlopig laatste interregiona le optreden in winst om te zet ten. Grovo won met 9-4 en speelde zich daardoor, en door de nederlaag van Spartaan '20 bij Datarex (7-6), in veilige ha ven. Glasbergen klopte De Ro zet na een stroef begin nog zeer ruim: 3-10. Lugdunum keek in de pauze van het treffen met Grovo al tegen een hopeloze 5-0 achter stand aan. Ook al omdat de thuisclub het in het tweede part wat rustiger aan deed, hield Lugdunum na de doel- wisseling wel gelijke tred met Grovo: 9-4. Frans Sjardijn scoorde drie keer. Hans van As eenmaal. Na de eerste helft van het duel tussen De Rozet en Glasbergen leidde De Rozet met 2-0. Voor de Rijnsburgers duidelijk een reden om er in de tweede pe riode wat feller tegenaan te gaan. Het resultaat was ver bluffend: Glasbergen won met 3-10... Peter Hogewoning was met vier goals het meest pro ductief, Jan Hogewoning doel puntte een keer minder. Nico Zwaan, Arie van Dijk en Mar tin van der Plas scoorden ook.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7