Veronica: met speelfilms en sport de zomer door ^DIQ/TELEVISIË CcidaeGcHncwt ECLAME-TV IN BELGIË LAAT OP ZICH WACHTEN VRIJDAG 11 APRIL 1986PAGINA21 Van onze correspondent Ij Aad Jongbloed JSSEL De recente mededeling I Veronica-directeur Rob Out, dat Aangezocht is om de Vlaamse com- B :iële tv van advies te voorzien, 11 de situatie in het Belgische om- land er niet overzichterlijker op aakt. verzoek aan Out kwam, zo bleek teling, van een nieuwe liefhebber le televisie in Vlaanderen van re- e te voorzien, de Werkgroep mse TV. Een aantal andere gega an heeft zich gebundeld, maar de ^werkingsverbanden zijn zo on- zichtig, dat inderdaad wellicht al- een buitenstaander als Rob Out de »en zou kunnen ontwarren. De Belgen zijn met televisie verwend. De BRT mag dan een monopoliepositie be zitten -geen staatsomroep, maar een overheidsomroep- de Belgen kunnen zich dagelijks laven aan 16 kanalen, dankzij het feit dat België een van de dichtst bekabelde landen ter wereld is, ruim 81 procent. Daardoor ook is er geen land in West-Europa, waar zoveel reclame bekeken kan worden als Bel gië. De BRT, maar ook de Franstalige te genvoeter RTBF, moeten zich zien te bedruipen met een bedrag dat zij van hun respectieve deelregeringen krijgen toegewezen uit de kijk- en luistergel den. Het vaste percentage van de kijk en luistergelden (55 pet) blijkt onvol doende voor de omroepen van beide ta len om volwaardige programma's te maken op een net, laat staan op twee netten. Het is daarom dat de RTBF zijn tweede net aanwendt voor goedkope sportprogramma's en dat de BRT zijn tweede mogelijkheid vaak onbenut laat. De BRT-begroting van vorig jaar bedroeg 311 miljoen gulden, waarvan 162 miljoen gulden opging aan perso neelskosten (2600 man). De Nederland se tv heeft jaarlijks driemaal meer te besteden. Met lede ogen wordt door de BRT, de Belgische politiek en de ondernemin gen gekeken naar de reclame, die over het Nederlandse beeld rolt („Ook ver krijgbaar in België!"), maar zeker naar het Luxemburgse omroepwezen, de RTL, die jaarlijks 100 miljoen gulden aan reclame-inkomsten uit België haalt. De laatste is een keiharde privé- onderneming, die vooral op omringen de landen gerichte reclamezendtijd verkoopt, afgewisseld met de simpelste amusementsprogramma's. Een deel van de Vlaamse pers stichtte de OTV, de Onafhankelijke Televisie Vlaanderen. Een maand nadien ge volgd door de VMM, de Vlaamse Media Maatschappij, waar ook dag- en week bladen aan deelnamen. De problemen, die uit het bestaan van deze twee com binaties voortvloeien, zijn legio. De verschijning van Rob Out in België heeft deze zaak er niet duidelijker op gemaakt, temeer waar deze werd aan gezocht door weer een andere gegadig de, de Werkgroep Vlaamse tv. Boven dien is de politiek bezig zich met deze zaak te bemoeien. BRINKMAN ONDERZOEKT OVEREENKOMST TUSSEN TROS EN SKY CHANNEL DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) heeft de regeringscommissa ris voor de omroep Geurtsen ge vraagd om te onderzoeken wat de aard van de overeenkomst is die de TROS is aangegaan met de Engelse commerciële omroep Sky Channel. In eerste instantie blijkt nog geen stuk te zijn getekend. Brinkman heeft dit per kerende post laten we ten in antwoord op schriftelijke vra gen van het CDA-Kamerlid Van der Sanden. Nu zal worden onderzocht in hoeverre evt. samenwerking ge oorloofd is in het licht van de om roepwet. De TROS profiteert mee van reclame-inkomsten van Sky Channel, wanneer het tot gezamen lijke programma's komt. -VERSUM Met het uit- Hen van o.m. Ted Turner's tb Goodwill Games", een ft alternatieve Olympische jen die van 4 tot 19 juli in [kóu worden gehouden, het hgen vhn ijshockey en brican football en het (op- fw) uitroepen van de mei- [nd tot filmmaand met o.m. P, „The Blues Brothers" en Vierde Man" speelt Vero- I geheel in op de wensen het publiek. De kijkcijfers Sky Channel hebben im- (s onlangs nog uitgewezen sport en films het meest ifd zijn bij het kijkvolkje. tere kijkcijfers kan de iep best gebruiken, want Is minder mensen stern- afgelopen winter af op zaterdagprogramma, met indering van „Tineke". BpS-directeur Cees den liet zich hier al misprij- over uit. Hij zegt te hech- jaan de groeiende samen ging tussen de ATV-geno- (AVRO-TROS-VOO), Ir weinig te voelen voor nzetting van dit samen- ,Qh als de VOO geen kans Ij meer kijkers te trekken. I name mist volgens den p de VOO een programma de hoofdrol" van Mies, rubriek als een trekpleis- jjie alleen op de titel al kij- j activeert, rraagd om commentaar bij pnica over deze uitlating woordvoerder Jan Mor- dat Cees den Daas de P niet moet beoordelen hier en daar een kijkcij- jDe omroep is nog steeds ipelst groeiende en uit en- ^We-cijfers blijkt, dat Veroni- Mj eventuele omroepverkie- ien hoog zal scoren. De P doet het nog steeds goed let kijkvoik, ook al mikt zij (direct op gemakkelijk sue- Superster Michael Jackson levert zijn aandeel in het 25-jarige bestaan van muziek-gigant Motown. ces door goede informatie te geven in bijvoorbeeld „Nieuwslijn" en ook ruimte in te bouwen voor „zware" pro gramma's zoals over jeugd werkloosheid. Veronica wil naar het totale pakket worden beoordeeld en niet naar een paar zaterdagavonden, waarop alle omroepen hun best doen kijkers te trekken". Het zomerprogramma bestaat dan ook niet geheel uit ont spannende elementen. Zo gaat het al eerder genoemde „Nieuwslijn", in tegenstelling tot andere actualiteitenrubrie ken, deze zomer gewoon door. Eindredacteur Ruud Hendriks verheugt zich inmiddels al op het winterseizoen, want dan is de vaste uitzenddag van Vero nica de woensdag. Ruud: „We hebben een exclusief contract afgesloten met Cable News Network. Hierdoor kunnen we heel actueel werken omdat we gebruik kunnen maken van hun materiaal en studio's, waar ook ter wereld. Dat bete kent dat we tot op het laatste moment op het nieuws kun nen inspelen". Emancipatie Nieuw is het trendy vrouwen- magazine „Miss Veronica". Hierin wordt niet alleen inge gaan op mode en make-up, maar wordt ook aandacht be steed aan emancipatie en femi nisme. Door hun betrokken heid bij Greenpeace blijft de natuur een belangrijk element in de programmering. Niet al leen zal de omroep op 17 juli de verrichtingen laten zien van het Greenpeace-schip Si- rius, die strijd voert voor een schone Middellandse Zee, in de Lorne Greene-serie „New Wilderness" komen opzienba rende en interessante natuur verschijnselen in beeld. Nieuw zijn ook de Amerikaanse co- medy-reeks „Family Ties" over de familie Keaton, de avonturenserie „MacGyver" over een vindingrijke redder in nood, „Just Our Luck" over Keith Burrows, een weers- voorspeller bij een noodlijdend tv-station en de inmiddels we reldberoemde reeks „Ripley's Believe It Or Not" over my thes en legendes die overal ter wereld op lokatie werden ge filmd (alle vanaf 7 juni). Veronica gaat vanaf 19 juni op zoek naar talent in „De Pats Boem Show". De kandidaten (niet alleen zangers), die tus sen de schuifdeuren al enig succes hebben geboekt, krijgen een kans in het radioprogram ma „Hollandse Hits" (donder dag, Radio 2 om 17.00 uur) en vanaf juli ook op de televisie in een door Will Luikinga ge presenteerd programma. Op reis „RUR" gaat deze zomer weer op reis. Presentator Jan Len- ferink neemt onder meer de boot naar Engeland, maar doet ook Vlaanderen en Duitsland aan. Ook Tineke houdt haar vaste stekkie even voor ge zien. De laatste drie afleverin Cheryl Ladd speelt de rol van Hope Masters in de twee-delige serie „A death in California" (vanaf 4 juli). gen worden op lokatie ge maakt. Zo komt „Tineke" op 17 mei vanuit het Museon in Den Haag. Andere plaatsen zijn Almere en Heerlen. Onderwijzer Koos Postema presenteert zijn „Klasgenoten" deze zomer niet voor de VARA, maar voor de jongste omroep. Het gaat om voorlopig twaalf afleveringen. Hetzelfde geldt voor Harry Vermeegen en Henk Spaan die voor Vero nica „Pisa" omdoopten in „Ve rona". Muzikaal blijft Veronica in de weer met „Countdown" en „The Story Of..." van onder meer BZN. Er zijn. herhalin gen van de „Cliff Richard Sto ry" en de Julio Iglesias Sto ry". Voor de liefhebbers van het Nederlandse produkt blijft „Nederland Muziekland" in de weer. 18 augustus staat de rock roll centraal in „The Early Days" ert komt het 25-jarige bestaan van Motown nog een keer in beeld. Tenslotte houdt Veronica op 5 juli een spran kelende muziekdag. Zelf om schrijft de omroep dit gebeu ren als „de langste muziek-uit- zending van het jaar". Te zien is onder meer de film „Xana du" met Olivia Newton John en Gene Kelly. NEDERLAND 1 AVRO 15.30 AVRO-Service, amuse ment en informatie gepre senteerd door Edwin Rut ten. Om 16.35 AVRO's Tele-Keuken met Henk Molenberg 16.45 Ik zag twee beren 17.00 De Bennie Bang Show 17.15 Ontdek je plekje, afI.: Zie- rikzee NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias 18.15 AVRO cursus bridge. Les 10c TELEAC 18.25 Biotechnologie. Les 12 (herh.) AVRO 18.55 Hl De Fabeltjeskrant 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine 19.25 AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS 20.00 GDJournaal AVRO 20.28 In de hoofdrol. Mies Bouwman confronteert een bekende Nederlander met personen uit zijn of haar leven 21.30 'S'pionnen (Chessgame), zesdelige Engelse spiona geserie naar de boeken van Anthony Price. Afl. 4: De Alamut hinderlaag. Tij dens de begrafenis van een medewerker van Da vid Audley wordt een hooggeplaatste medewer ker van Binnenlandse Za ken neergeschoten 22.20 AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek programma vanuit socië teit de Witte in Den Haag. Vast onderdeel: Het ge sprek met de minister-pre sident 22.50 M.A.S.H. Amerikaaanse comedyserie. Afl.: Privé fi nanciering 23.15 Karei v.d. Graaf, discus sieprogramma 23.50 AVRO's Sportpanorama, met onder meer een ver slag van de voetbalwed strijd Manchester United - Chelsea en een reportage van de eerste dag van het internationaal toernooi vierspannen in Deurne. Presentatie: Jos Kuijer NOS 00.10 Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, serie in formatieve programma's. Thema: Verslaving of ver dwazing? Afl. 2: Eten NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 (BJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 De eerste de beste, pro gramma waarin mensen trachten de records in het Guinness Book of Records te verbeteren. Presentatie: Walter Tiemessen en Tom Blom 20.15 The fall Guy, Amerikaanse pilotfilm van de gelijknami ge detective-serie. Met o.a. Lee Majors, Douglas Bar en Heather Thomas. Wanneer een jongen aan gereden wordt en later sterft wordt de verdachte na de betaling van een borgsom door Colt's eigen opdrachtgeefster weer vrijgelaten. Colt gaat op onderzoek uit 21.45 Wordt u al geholpen? En gelse comedy-serie. Afl.: Goklust NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De hamer en het kruis, Engelse documentairese rie over de verhouding tus sen christendom en com munisme in de Sowjet Unie, Polen, Cuba en Ethi opië. Afl. 2: Polen: Kerk als tegenmacht 23.28 Een bericht van de wilde ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven TROS 23.35-00.50 Vogelvrij (Nowhere to hide), Amerikaanse tv- film uit 1977 van Jack Starrett. Met o.a. Lee Van Cleef, Tony Musante en Lelia Goldoni. Joe Faber is door de Maffia vogelvrij verklaard nadat hij toege- stemd heeft te zullen getui gen. Er worden een aantal aanslagen op hem ge pleegd en Faber realiseert zich dat ook zijn vrouw en zoon in gevaar zijn EUROPA TV 17.55 Programma-overzicht 18.00 Kinderprogramma's 18.15 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.10 Land of the Lapps, documen- 19.35 Made by Hand, documentaire serie. Afl.: Brewing 19.45 Father Murphy, tv-serie 20.30 World Watch en weerbericht 20.40 Sport Reports 22.00 Europa Report Special 22:35 Planeta d'acqua, documentai reserie 23.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Paternity 18.30 Days of Heaven 20.05 Natuurfilm: The World of Darkness 20.30 Strange Brew 22.00 Celebrity 22.45 Jaws III 00.20-02.00 I married you for fun Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: De bijen (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) Star Trek (slot), Amerikaanse science-fictionserie over de belevenissen van de USS En terprise. Met: Leonard Nimoy, William Shatner, Deforest Kel- ley e.a. Afl.: Het volmaakte ras Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant, docu- mentaireserie over het voor malig Belgisch Kongo. Afl. 8: De Kongolezen. De familie structuren, leefgewoonten en de mentaliteit van de Kongole se volkeren voor en na de ko lonisatie Goede vrienden (Just good friends. 8), Engelse tv-serie met Jan Francis. Paul Nicho- i las, Sylvia Kay e.a. 5 So What,? Het Anthony Brax- I ton Trio 5 Journaal en Coda: 'Nachtwa- Wang An Shih Zonen en dochters (sons and daughters), Australische tv-se rie met Pat McDonald. Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Het toeval speelt Wayne nutti ge inlichtingen in de hand over Patricia Oshin, Japanse serie. Oshin moet opnieuw het huis ont vluchten Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Première, filminformatie met Jo Röpcke ■23.10 De man met de dodelij ke lens (The man with the dea dly lens), Amerikaanse speel film uit 1982 met Sean Conne- ry. Katharine Ross, John Saxon e.a. regie: Richard Brooks. Patrick Hale, journalist bij de Amerikaanse TV, raakt betrokken bij ingewikkelde ge beurtenissen in een oliestaatje in het Midden-Oosten BF 1 Ecran des vacances, kinder programma Nouba Nouba, kinderprogram- Carrefours, kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine f Quick et Flupke, tekenfilmse- 1 rie Journaal J 3 Minute Papilion, consumente ninformatie 5 Jane Eyre (1), vijfdelige Engel se tv-serie naar het boek van Charlotte -Brontë. Met Zelah Clarke, Sian Pattenden, Timot hy Dalton e.a. Regie: Julian Sean Connery als Patrick Con rad in „De man met de dodelij ke lens". BRT 2 om 21.15 uur. Amyes. Mrs. Reed stuurt Jane Eyre naar een weeshuis geleid door de strenge Mr. brockel- 21.00 Grand écran: Buffet froid, £-anse speelfilm uit 1979 met èrard Depardieu. Bernard Blier, Jean Carmet e.a. Regie: Bertrand Blier. Alphonse Tram komt terug in de stationsres tauratie waar degene met wie hij net nog zat te praten, nu met een mes in zijn buik zit. Alphonse komt in vreemde si tuaties terecht en maakt twee vrienden, een moordenaar en een politiecommissaris 22.30 Laatste nieuws TV 5 16.57 Pollen, gevarieerd programma met o.a. Yves Duteil, Fabienne Thibault, Raymond Devos en Gilles Vigneault 17.51 Louis Guilloux, documentaire over deze schrijver 18.45 Les iles du ponant: Brehat, documentaire 19.00 Thalas8a, maritiem magazine 19.27 Kinderprogramma 19.50 La derelitta 21.22 Oiseaux de mer, documentaire over zeevogels aan de Engelse kust 21.54 Retrostalgie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EJFirst sight show. Simon Potter en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 BJBetween the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 19.00 EMarlin en Julie 20.00 EThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video- 21.00 EGaz Bag, met Gaz Top 22.00 EWrite on, correspondentie rubriek met Edwina 23.00 EFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 EBetween the lines (herh.) CD Ondertiteling via TeleTekst. 0 Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■H Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. B3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 E Klamottenkiste. Afl.: April- 16.15 Hl Walt Disney: Chandar, der schwarze Leopard (Chandar, the black Leopard of Ceylon), Amerikaanse speelfilm uit 1972. Met Frederick Steyne, Esram Jayasinghe, Joe Abey- wickrema e.a. Regie: Winston Hlbler. De vriendschap tussen Sumana, een boeddhistische monnik In Sri Lanka en Chan dar. het zwarte luipaard 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 EWWF-Club, muzikaal amu sementsprogramma 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTages8Chau 20.15 Hellingers Gesetz (Heliingers law), Amerikaanse speelfilm uit 1980. Met Telly Savals, Lisa Blake Richars, James Sutorius e.a. Regie: Leo Penn. Lon Bra den, een wetenschappelijk on derzoeker, wordt verdacht van moord op een journalist. Zijn vrouw vraagt nu een beroemde advocaat zijn belangen te ver dedigen 21.50 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Sportschau. Met o.a. WK Fi nale voor springruiters te Gö- teborg en Bundesliga-voetbal 23.25 El Onkel Harrys seltsame Af- fare (The strange affair of un cle Harry), Amerikaanse speel film uit 1945. Met George San ders, Geraldine Fitzgerald. Ella Raines e.a. Regie: Robert Siodmak. Psycho-drama over het teruggetrokken leven van Harry Guincy en zijn twee zus ters. Dit verandert wanneer Deborah Brown in zijn leven 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Das Haus am Eaton Place, En gelse tv-serie met Simon Willi ams, David Langton, Hannah Gordon e.a. Dubbele afl.: Hausllcher Zwist/Spate Illusion Freizeit... und was man da- raus machen kann, program- ma over vrijetijdsbesteding. Met o.a. tuintips, het maken van aquarellen en een kooktip Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Rauchende colts, Amerikaan se westernserie. Afl.: De rivier i Programma-overzicht Auslandajournal. reportages van buitenlandse correspon denten Aktenzeichen: XY... ungelöst. De recherche roept de hulp van de kijkers in bij onopge loste misdaden i Showfenster, amusementspro- §ramma gepresenteerd door abine Sauer Heute-journal Aspekte, cultureel magazine Aktenzeichen: XY... ungelöst, reacties van kijkers Die Profis, Engelse detective serie met o.a. Gordon Jack son, Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Sekteleidster. An nie Irving, een sekteleidster uit Californiè, komt naar Engeland Joe Cocker treedt op in een herhaling van „Rockpalast". Duitsland 3 om 23.15 uur. om ooft daar zieltjes te winnen. Omdat men moeilijkheden ver moedt moet CI-5 haar bewa- 23.40 Untersuchungshaft (Detenuto in attesa di giudizio), Italiaanse speelfilm uit 1971 van Nanni Loy. Met Alberto Sordi, Elga Andersen e.a. Een succesvolle ondernemer in Zweden, van Italiaanse afkomst, wil samen met zijn Zweedse vrouw en kinderen voor het eerst weer eens op vakantie in zijn vader land. Aan de Italiaanse grens wordt hij echter gearresteerd en van moord beschuldigd. Zonder dat hij er ook maar iets tegen in kan brengen, wordt hij van de ene naar de andere ge vangenis vervoerd 01.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie. 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldor» 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur: Grauer Stein und grünes Leben, re portage over de begroeiing van een muur in de vier jaarge tijden 21.00 Pazifik, achtdelige documen- taireserie over de 17 landen welke de Stille oceaan omrin gen. Afl. 2: Herinneringen aan de oorlog 21.45 For Queen and for Country. 'Britten in Nordrhein-Westfa- len', reportage 22.15 Ein Jeglicher wird seinen Lohn empfangen (Les uns et les autres, 4), Franse speelfilm uit 1981 van Claude Lelouch in zes delen. Met Robert Hossein, Nicole Garcia, James Caan e.v.a. Muziek: Francis Lai en Michel Legrand. Aan het begin van de tweede levensfase be ginnen de problemen. Robert wordt door Eva verlaten, Jac ques begint te drinken. Ri chard zit in de gevangenis en Veronique verlaat Francis als deze het slachtoffer van chan tage wordt 23.15 Rockpalast. Ditmaal een her haling van een optreden van Joe Jocker 00.45 Laatste nieuws BBC 1 Kwiek Koala, kinderserie Friday film special: Black is land, kinderfilm The Flintstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London Plus, actualiteiten Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan I've got a secret The Colbys, Amerikaanse tv- Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Wynne Penkovsky Omnibus The late film: W.C. Fields and Me, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Arthur Hiller. Met o.a. Rod Steiger en Valerie Perrine Weerbericht BBC 2 15.00 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Skeezer, Amerikaanse speel film uit 1982 met Karen Valen tine. Dee Wallace, Tom Atkins e.a. Regie: Peter Hunt 20.05 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 20.30 Ebony, magazine 21.00 Moment of truth, tv-serie 21.30 Gardeners world 22.00 Sporting chance 22.30 One man and his dog, spel programma 23.15 Did you see...? 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.30 WK Bowling indoor voor paren in Bournemouth ITV 17.15 James the Cat 17.25 Emu's Pink Widmill Show 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 21.30 Home to Roost 22.00 Auf Wiedersehen, Pet 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Ben, Ameri kaanse speelfilm uit 1972 van Phil Karlson 01.50 Dear Diary SKY CHANNEL 16.45 EHere comes the weekend, met Amanda Redington 17.30 ELive on Friday, met Gary Davies 18.30 E Dennis. Afl.: Dennis and the Cunfused Cupid 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Art Linkletter 19.30 Green Acres. Afl.: The Agricul tural Student 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Bernie did it 20.30 The New Candid Camera 21.00 Vegas. Afl.: The Man who was Twice 21.50 The Friday Movie: Johnny on the Spot, Engelse speelfilm uit 1962 van Maclean Rogers 23.05-ca.01.00 Augusta Masters Golf, rechtstreekse reportage vanuit Amerika RTBF 1 08.30-09.30 Nouba-Nouba, geva rieerd kinderprogramma 11.50 Infer- wallonie: Zdravo, Zdravo, Zdravo 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, pro- gramma voor Italianen 13.30 Tribune economique et sociale: La CSC MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Sound and vision' met Gary (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00). 'Videopix 2' met Simon en Martin (09.00), 'One night stand': Magnum live (10.00), 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). 13.00 ^Herhalingen DUITSLAND 1 09.00 ARD Sport extra. DWR Tennis kampioenschappen halve finale heren enkel 10.00 Heute 10 03 Sportschau 10.30 E Ein himmlischer Sünder (Heaven can wait), Amerikaanse speelfilm uit 1943. Met Gene Tierney. Don Ameche, Charles Coburn, e.a. Regie: Ernst Lubitsch (herh.) 12.15 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 EProgramma-overzicht 10.30 Chemie. Afl. 1: Wanneer en hoe loopt wat? 11.00 Nachbarn in Europa,. In formatie en amusement voor buiten landers en Duitsers (11.00 Grieken land, 11.40 Spanje en 12.20 Joego slavië) 13.00 Diese Woche, actualitei ten 13.20 Damals, vor vierzig Jsh- ren, documentaireserie. Afl.: Europa hungert 13.30 QDDie Sportreportage. Wereldkampioenschappen ijshockey vanuit Moskou: Duitsland - Canada BBC 1 07.45 Open University 09.35 Wait 'till your father gets home, tv-serie. Afl.: Expectant Papa 09.55 Banana- man, kinderprogramma 10.00 Satur day superstore, kinderprogramma 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. paardesport vanuit Ascot, Wold Indoor Bowls, zwemmen (Enge land - USA) en Golf (US Masterstour- nooi) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley. Snoot de zeehond en Crocker de krokodil 10.45 E Ivan- hoe. Afl.: Prisoner in the tower 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJump, met Tony Blackburn 13.35 EThe great video-race ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Ter- rahawka (herh.) 12.30 The Flying Kiwi (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Sainst and Greavaie 13.30 Worsts- RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeimorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: The Middle of the Road Show. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafë. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. Amadeus Trio. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Promenos. A. Radio Filharmo nisch Orkest met hoorn. B. Volksmuziek uit Nederland. C. Raphaël Kwartet. 23.00 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel, RVA berichten. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turkse migran- 20.03 Imago. Jongerenmagazine. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Relax. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pop-3, alternatieve pop. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Nieuwe muziek. 1. Vortex, Smalley. 2. Inside, Obst 20.30 Radio Sinfonie Orchester Stutt gart olv Gustav Kuhn: Symfo nie nr. 8 in c, Bruckner. 22.00 Actualia. 22.15 Kwartetdeel in a (1876) voor pi anokwartet, Mahler. 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show (11.03 TROS Kamerbreed). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 11.30 Weerman Hans de Jong.) 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet,..? 11.00 Kurhausconcert: Het Aurelia Saxofoonkwartet. Klassieke en moderne muziek. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. Les 4. 09.45 Werken aan werk. Afl.: 19. 10.00 Taal van Alledag. Les 25. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12.20 EO...in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: De lokale omroep. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Huideconcert Wilde de Groote. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. Popradio. BRT 3 37.00 Goede morgen. 1. Allegro uit Het Pianoconcerto in C op. 7 (Frederich Kuhlau). 38.20 Ochtendconcert (1). 1. Ouver ture burlesque (Etienne Nicolas Mehul). 2. Concerto nr. 13 in C voor piano en orkest (Wolf gang Amadeus Mozart). 3. Symfonie in Es op. 35 nr. 5 (Luigi Boccherini). 39.20 Ochtendconcert (2). 1. Concer to in D voor hobo en orkest (Richard Strauss). 2. Dank- psalm opus 145 nr. 2 (Max Ro ger). 10.00 „Waar mijn vlag staat geplant". Congo (8). 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Symfonie nr. 1 in BES „Len te" (Robert Schumann). 2. Concerto in D op. 77 voor viool en orkest (Johannes Brahms). 12.15 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21