Warmond wil mogelijkheid oningbouw in polder •n Endepoel open houden Eerst heb je niets n plots staat een wezentjeV ^ietspad in Knippolder mag worden aangelegd E1IDEN OMGEVING QtidM<3owuvnt VRIJDAG 11 APRIL 1986 PAGINA 19 nvullend bodemonderzoek Jtwijkse wijk Synthese N HAAG/KATWIJK Er komt aanvullend onderzoek naar de jerrfvervuiling in de wijk Synthe- Het provinciaal bestuur heeft Jlfatoe opdracht gegeven, omdat bij schoonspoelen van het plaatselijk ontreinigde grondwater onder de ienkjj{ op één plaats een onverklaarba ar toename van de hoeveelheid et- n 0 benzeen is geconstateerd. Oorzaak vellicht een opslagtank of een lei- i, die achterbleef bij de sloop van oormalige chemische fabriek, al- de provincie. Het aanvullend on- joek moet uitsluitsel geven over Ie'nemen maatregelen en bestaat er meer uit het nemen van idmonsters. «E Fietser gewond OEGSTGEEST Een 15-ja- rige fietser uit Warmond is gisterochtend licht gewond geraakt bij een aanrijding in Oegstgeest. Hij reed op het fietspad en wilde bij de krui sing Marelaan-Warmonder- weg-Laan van Oud Poelgeest linksaf slaan. Uit ae tegeno vergestelde richting kwam een 17-jarige bromfietser uit Lisserbroek. De fietser dacht daar nog voorlangs te kun nen. maar dat bleek een mis rekening te zijn. De War- mondse scholier is met kneu zingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Drukke tijden voor Noordwijkse raadsleden NOORDWIJK De Noordwijkse ge meenteraad komt in de maand april niet minder dan vier maal bijeen. De eerste vergadering heeft plaats op maandag, 14 april. Het enige agenda- Eunt is de behandeling van de geloofs- rieven van de nieuw gekozen raadsle den. De volgende vergadering wordt gehouden op dinsdag, 22 april. Dit is de laatste „gewone" vergadering van de „oude" gemeenteraad. Twee dagen la ter komt de gemeenteraad weer bijeen (dus op 24 april), nu om afscheid te ne men. Tenslotte wordt er dinsdag, 29 april, weer een raadsvergadering ge houden. Dan heeft de installatie van de nieuwe raad plaats. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. BROMFIETSER AANGEREDEN LEIDERDORP Een 28-jarige automobilist uit Leiderdorp heeft gisterochtend een 18-jarige brom fietser uit Waddinxveen aangere den op de kruising Van der Valk Boumanweg/Tollenaarsingel. De bromfietser reed op de Van der Valk Boumanweg aan de ver keerde kant van de weg. De au tomobilist, die vanaf de Tolle naarsingel de Van der Valk Bou manweg op wilde rijden had daar niet op gerekend en botste tegen de bromfiets op. De bromfietser en zijn duopassagier werden te gen het wegdek gesmakt en lie pen beenletsel op. Zij zijn overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis Leiden. Dienst openbare werken Lisse wordt doorgelicht LISSE De dienst openbare werken van Lisse zal worden doorgelicht. Door het organisa tiebureau Volder en Co te Rijs wijk zal worden onderzocht in hoeverre het mogelijk is dat bezuinigingen bij deze dienst worden gerealiseerd en of de mensen en materialen van deze dienst wel zijn toegesneden op de taken die men hen toere kent. Daarbij kan ook de vraag onder ogen worden gezien in hoeverre het gewenst en moge lijk is om meer dan tot op he den taken door derden te laten uitvoeren. Met het onderzoek is een bedrag van ruim 80.000 gulden gemoeid. Bazaar voor dak Hervormde kerk NOORDWIJK De leden van de Hervormde Ge meente houden zaterdag een grote bazar om geld bij een te brengen voor de actie „Het dak dicht". De bazar wordt gehouden in de Geertruidahof aan de Voor straat 11A in Noordwijk. Behalve een verloting, zijn er talrijke attracties, een rad van avontuur, kramen en dergelijke. De bazar is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Het is de bedoeling een bijdrage te leveren voor het herstel van het dak van de Grote- of Jeroenskerk. Jeugd SJZ loopt voor sponsors ZOETERWOUDE De jeugdafdeling van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ houdt binnenkort voor de derde maal een sponsorloop. De opbrengst van dit evene ment komt geheel ten goede aan het jeugd werk binnen de vereniging. Het is de bedoe ling dat de jongens en meisjes trachten bin nen maximaal anderhalf uur zoveel mogelijk kilometers te (hard)lopen. De sponsors die door de jeugd zelf worden benaderd stel len een bedrag per afgelegde kilometer in het vooruitzicht. Loopt iemand dus 7 kilome ter dan dient de sponsor zeven maal het toe gezegde bedrag te betalen. Inmiddels is de jeugd al erg actief met het zoeken naar spon sors. De sponsorloop wordt gehouden op woensdag 23 april. se-VVRMOND Endepoel "en de Klinkenberger- |der moeten beschik- ir blijven als mogelijke tties voor woningbouw, •der is een verminde van de toegestane lingbouw met nog twintig procent van eerder genoemde cij- onaanvaardbaar. Dat d'ejllen B en W van War- id in een reactie op ontwerp-streekplan I-Holland West. De imissie ruimtelijke or- ling en de gemeente raad bespreken de reactie dinsdagavond. Volgens het ontwerp-streek plan zou Warmond zonder de korting van twintig procent dus in 1990 1660 en in het jaar 2000 1800 woningen moe gen hebben. Volgens de ge meentelijke cijfers moeten dat er minimaal 88 meer zijn. Die cijfers zijn gebaseerd op het woningbehoefte-onderzoek dat onlangs is gedaan en het door de gemeenteraad vastgestelde Geodan-rapport. In bestaande bestemmingsplannen wil de gemeente nog zo'n 125 wonin gen bouwen en voor de perio de 1990-2000 nog eens onge veer 140 waarbij Endepoel III (Humako) als eerste locatie ontwikkeld moet worden. Ook op het punt van recreatie hebben B en W sterke bezwa ren tegen het ontwerp-streek plan. Daarin worden onder meer de randen van Leiden, Leiderdorp en Warmond aan gewezen als gebieden voor in tensieve recreatie. Juist het eiland Koudenhoorn bij War mond is ingericht voor exten sief recratief gebruik en B en W willen dat zo houden. De Hemmeerpolder moet volgens het Warmonds college zelfs helemaal gevrijwaard blijven van recreatieve ontwikkelin gen gezien de grote landschap pelijke en natuurwetenschap pelijke waarden van het ge bied. De boezemkade van de Zwanburgerpolder daarente gen zou in plaats van de be stemming „agrarisch gebied met natuur- en/of landschaps waarden" de aanziwjing „nieuw recreatiegebied met natuur- en/of landschaps bouw" moeten krijgen net als De Strengen en Tengnagel. In het kader van het behoud van de open, groene ruimten is het college tegen het aanwijzen van de Broek- en Simontjes- polder als mogelijke woning bouwlocatie voor Leiden. dig tel IN HAAG/VOOR- Het fietspad etb|sen de Veurseweg en Vliet door de Knippol- kan worden aange- le ^d. Het pad doet geen hetevenredige afbreuk aan ordjt landschap en alterna- voor het traject zijn [duur. Dat hebben Ge muteerde Staten (GS) Zuid-Holland laten jten aan de organisaties bezwaar hebben ge- ikt tegen de voorgeno men aanleg van het fiets pad. De werkgroep Milieubeheer Leiden en de Vogel werkgroep Vlietland hadden bezwaren te gen de afleg van het fietspad, dat deel gaat uitmaken van een recreatieve fietsroute tus sen de kust en Zoetermeer. De Knippolder, waar het fietspad aangelegd zal worden, is nog niet doorsneden door wegen en de organisaties willen dat zo houden. Volgens hen is de polder een rijk weidevogelge- bied met een grote landschap pelijke waarde. De beide milieuorganisaties pleitten voor een fietsroute over de bestaande Kniplaan of via een verbinding vanuit de Vlietwijk naar het noordelijk deel van het recreatiegbied Vlietland. Voorts had ook de stichting Duivenvoorde beroep aangetekend tegen de plannen omdat het fietspad ten dele over gronden van de stichting zal lopen. B en W van Voorschoten had den in hun verweer laten we ten dat alternatieven te duur of technisch onuitvoerbaar zijn. De verbinding via de Kniplaan zou het instellen van een veer inhouden, hetgeen te duur is. Ook de aanleg van een brug stuitte op problemen. GS wijzen erop dat er uitge breid onderzoek is verricht naar de plannen, waarbij het fietspad als beste mogelijk naar voren kwam. Een even tuele ontsluiting van Vlietland neemt de noodzaak van een fietspad niet weg, aldus QS. Voor wat betreft de bezwaren van de stichting Duivenvoorde kondigen GS aan een onteige ningsprocedure te starten, om dat Duivenvoorde niet bereid bleek de gronden vrijwillig te verkopen. Woonwagenkampje Katwijk- Noordwijk loopt langzaam vol Het gezamenlijke woonwagenkamp van Katwijk en Noordwijk loopt nu echt langzaam vol. Enige tijd geleden werden al twee nieuw door de fabriek afgeleverd woonwagens gesignaleerd, maar nu is de echte verhuizing op gang gekomen. De eerste be woner betrok twee weken geleden het kamp. Hij werd spoedig gevolgd door nog enkele medebewoners. De verwachting bij het Woonwagenschap en ook bij de gemeen ten Noordwijk en Katwijk is dat alle vijftien standplaatsen op het kamp in De Krom, dat de straatnaam Zuideinde heeft gekregen, binnenkort betrokken zullen zijn. Helemaal zeker is dat overigens nog niet, het Woonwagenschap heeft voor 18 april weer een ver gadering met de bewoners van het Leidse kamp aan het Trek vaartplein op het programma staan. Het is de vraag of degenen die daar illegaal staan het op wegslepen naar De Krom laten aankomen. De aanleg van het kamp heeft 1,5 miljoen gulden gekost. Een groot deel van dat bedrag was nodig voor de plaatsing van de stenen sanitaire gebouwtjes bij de standplaatsen. De kosten van realisering zijn gedragen door het overkoepelende Woonwagen schap waarin diverse gemeenten samenwerken. Aanvankelijk zouden bij De Krom 25 plaatsen worden gerealiseerd, maar staatssecretaris G. Brokx van volkshuisvesting stond dat niet toe in het kader van het streven naar kleine kampjes die het overvol le grote kamp aan het Leidse Trekvaartplein moeten ontlasten. Er is nog geen plaats vastgesteld voor de aanleg van de tien ove rige plaatsen die de gemeente Noordwijk en Katwijk samen moe ten aanleggep. Wanneer het kamp aan het Zuideinde officieel wordt geopend, is ook nog niet bekend. 9E KINDEREN VAN POPPEN MAAKSTER iDRIËNNE MEIJER- VAN MASTRIGT DRSCHOTEN Het zal je veer acht jaar geleden dat Adriénne Meijer-Van astrigt (50) uit Voorschoten i stel vriendinnen be- i met het maken van pop- i. Dat maken van poppen irig uitstekend, maar het stel Jnendinnen slonk hard. Idriënne Meijer-Van Ma- frigt echter zette door. Ze Jond het leuk en ach, ze had bpaciteiten. Het is misschien aar om van jezelf te zeggen, tiaar ze gaat steeds vooruit. tigenlijk maakte ze wandkle den. Toen het maken van toppen zo ontzettend in de &|ode kwam, begon Adriénne ijleijer-Van Mastrigt een irmpje, een beentje of een Jroppehoofdje in de wandkle den te verwerken. Dat gaf piepte. Dat gaf reliëf. Een eel leuk effect. „Weet je wat let nadeel is van wandkle- ^flen?", zegt ze. „Je schildert t lapjes, je bent daar uren jfcee bezig en als je dan tevre- |en bent en het voor je gevoel t is, dan moet je alles nog lens gaan opspelden ook!". Wandkleden maken blijkt be- toTlijk arbeidsintensief. 4aar wandkleden verdwenen jieestal in de la. Als je boven- Jien, als Adriënne Meijer-Van "Wastrigt toen, nog een stel Jinderen hebt rondlopen en [iet alle tijd van de wereld lebt, dan ligt de keus voor {oppen voor de hand. Ik heb boven een aantal ba- in met lapjes staan. Die lap- inspireren me. Wat zijn dat >r lapjes. Dat zijn oude ma- irialen; stukjes kant van fa- lilie of vriendinnen, door- ifde dingen van zulke kan ik helemaal lyrisch borden. Je moet daar een voor hebben. Laatst reeg ik weer een tip: ga eens de Noordermarkt in Am- irdam kijken. Zo kom ik in mijn materiaal". Als Adriënne Meijer-Van Ma strigt een nieuwe pop wil ma ken, zoekt ze alle materialen bij elkaar en dan gaat ze in haar eigen kamer aan tafel zitten. Ze drapeert vervolgens de gekozen lapjes op een pop. Je kunt zeggen: een wand kleed op een pop. Het is vreemd maar pas nu ze ero ver praat, ontdekt Adriënne Meijer-Van Mastrigt dat het in feite de kleuren van de lapjes zijn die haar tot het ma ken van poppen inspireren. Ze wilde bijvoorbeeld eens de vier jaargetijden uitbeelden. Nóu, toen maakte ze inder daad haar poppen op grond van de beschikbare kleuren. Grappig. „Ideeën?" vraagt ze. „Die ko men vanzelf. Als je eenmaal bezig bent, dan komt een pop vanzelf tot stand. Ik wil niet per se iets meedelen aan an deren. Ik hoop dat ik ooit echt bewust poppen ga maken. Het uitbeelden van een klassiek verhaal, naar de opera gaan en de personages daarvan ge bruiken. Ach, ik moet nog zo veel ontdekken". Haar poes ligt verzaligd, opge rold in de sofa. „Ik voel me helemaal gelukkig", vertelt ze, „als wildvreemde mensen hun smaak herkennen in mijn poppen en er geld voor over hebben. Je bent weken lang met zo'n pop bezig en als die na eindeloos gepriegel klaar is, denk je: is aat alles? Is dat nu mijn pop? Je twij felt. Dan geeft het een lekker gevoel als iemand, zoals laatst, tegen me zegt: u maakt prach tige, zwierige poppen. U hebt een eigen stijl'Tegen de rand van de open haard ligt een pop in herfstige kleuren. Wat vinden de kopers nu het mooiste aan haar kunstwerk jes? Resoluut: „De ogen. Ik maak ontzettend veel werk van de ogen. Dagenlang ben ik die aan het schilderen. Leerzaam Een aantal poppen staat, zit en hangt nog twee dagen in de entreehal van Dierenpark Wassenaar. Daar exposeren 26 kunstenaars van 8 tot en met 23 maart met hun gnomen, oude mannetjes, heksen, lieve vrouwtjes en andere vruchten van de verbeelding. Adriënne Meijer-Van Mastrigt werkt bewust naar zo'n tentoonstel ling toe. Zo'n expositie is leer zaam, er blijken ontzettend veel verschillende stijlen te bestaan. Iedereen heeft z'n ei gen stijltje. Op zo n expositie kan ze zich heel goed voor stellen dat mensen langst haar stand lopen, hun neus opha len en denken: die stijl is mij te lief. Dat is onvermijdelijk. Dat houd je toch. Een expositie in Wassenaar is voor haar ideaal: lekker dichtbij. „Laatst vroeg iemand of ik lessen wilde komen ge ven in Maastricht. Eerder vroeg een galerie in België me of ik kwam exposeren. Ik ben natuurlijk gevleid door derge lijke aanbiedingen, maar ik zal er niet op ingaan. Ik vind het eng. Ik ben eigenlijk een vreselijke tut, hoor. Verder dan Hazerswoude, Leiden en Zoetermeer zul je mijn werk niet aantreffen. Ik zit het liefst in mijn eigen, veilige buurtje". Magisch Adriënne Meijer-Van Ma strigt: „Ik ben een paar we ken lang met een pop bezig. Ik ben ontzettend kritisch en op een gegeven moment wor den mijn ogen moe van het kijken. Dan ben ik blij dat de pop is verkocht en de deur uitgaat. Kijk, het maken van een pop is iets magisch. Eerst heb je niets en plots staat daar een wezentje! Een pop leeft niet zoals een poes, maar ze is wel aanwezig". Sommige poppen doet Adriënne Meijer-Van Ma strigt niet weg. Die daar ach ter in de kamer uit Curasao bijvoorbeeld. Met die pop heeft de poes zo dikwijls ge speeld en het haar zit zo aar dig in de war die doet ze gewoon niet weg. „Poppen zijn in zekere zin al lemaal kinderen van je, het zijn kleine vrienden. Je moet het niet overdrijven. Je moet niet sentimenteel worden. Ik ken bijvoorbeeld iemand bij wie de hele kamer volstaat met poppen van één en de zelfde kunstenares. Dan wordt het griezelig. Toch ver koop ik mijn poppen onder deze nadrukkelijke voorwaar de: ze moeten in een door mij vastgelde houding worden neergezet. Soms kom ik bij mensen die een pop totaal scheef hebben hangen. Dan denk ik: hoe is het mogelijk dat ze dat zelf niet zien? Ze hangt zo vreselijk zielig! Voor mij is ze dan dood. Is het een pop geworden". ARJEN SCHREUDER Rijnsburg vraagt meer aandacht voor uitbreiding glastuinbouw RIJNSBURG In het ont werp streekplan Zuid-Hol land West worden de moge lijkheden voor woningbouw te veel beperkt. Dat vindt het college van B en W in een reactie op het plan. Voor dorpen als Rijnsburg wordt de toename van de jaarlijkse woningraad beperkt tot 1 procent, omdat de provincie de positie van de stad wil versterken. Te weinig, aldus B en W, die denken daarmee niet in de eigen woningbe hoefte te kunnen voorzien. Het college vraagt ook aan dacht voor de uitbreiding van het glastuinbouwgebied Trappenberg- Kloosterschuur. „Dit is met name het gevolg van de hoge natuurlijke groei in deze ge meente, veroorzaakt door een hoog geboortecijfer en een laag sterftecijfer", zo verklaren B en W. Een an der punt dat het Rijnsburgse gemeentebestuur onder de aandacht van de provincie wil brengen is de uitbreiding van het glastuinbouwgebied „Kloosterschuur- Trappenberg". In het voor ontwerp van het streekplan werd voorgesteld om geen verdere uitbreiding van dit tuinbouwgebied toe te staan. Daartegen werd destijds door de gemeente Rijnsburg be zwaar aangetekend. De pro vincie heeft vervolgens te kennen gegeven de moge lijkheid van uitbreiding in de toekomst open te willen hou den. Het Rijnsburgs college verwacht dat het gebied over 6 of 7 jaar „vol" zit. In het ontwerp-streekplan is al een gebied aangegeven, waarin die ontwikkeling zou kunnen plaatsvinden. Mo menteel is echter de Stich ting „verbetering tuinbouw- struktuur Rijnsburg en om geving" bezig met het opstel len van een onderbouwd ad vies over een eventuele uit breiding. B en W willen dat advies afwachten. Bazar De verenigingen Altior, Meisjesgilde en Scouting Welverro uit Ter Aar hou den morgen en zondag tot 24.00 uur een bazar in de kantine van Altior. Morgen begint om 14.30 uur een op tocht met balonnen en Dice Musi ca '83 bij Welverro om te eindigen bij Altior waar om 15.00 uur de ballonnen de lucht ingaan. Zondag is de bazar al vanaf 12.00 uur open. Vogelexcursie De Vogelwerkgroep Koude kerk /Hazerswoude en om streken houdt morgen vanaf 07.30 uur een twee uur du rende vogelexcursie in park De Houtkamp in Leider dorp. Verzamelpunt is het Milieu Educatief Centrum bij de kinderboerderij achter het restaurant aan de Van Diepe- ningenlaan in Leiderdorp. Een verrekijker meenemen is aan te raden, opvallende kleding dient thuis te worden gelaten. Aanmelden bij A. Renniers, tel. 411315 tussen 20.00 en 21.00 uur. Maskerade De Ripse toneelvereniging Maskerade treedt morgen en zaterdag 19 april vanaf 20.00 uur op met het blijspel „Har tjes aan het spit" in het dorpshuis in Rijpwetering. Regisseur is Piet Mollers. Kaarten kosten vijf gulden en zijn verkrijgbaar aan de zaal. Kinderen tot 14 jaar en 165+-ers mogen gratis naar binnen. Amateurconcert In het kader van de Ama teurserie wordt zondag in Artopa aan de Greveling- straat in Lisse een concert gegeven. Uitvoerenden zijn Clemens Kortekaas zangen Annahes Odink (piano), Hen drik-Jan van Heteren (viool), Truike van der Poel (piano), Theo van der Poel en Ro bert-Jan Booij. Aanvang 20.15 uur, entree is gratis. Elckerlyc „Een moordenaar in de groep" heet het blijspel dat zondag en dinsdag wordt op- fevoerd in de aula van het '.ijnlands Lyceum aan de Al- kemadelaan in Sassenheim. De Toneelgroep Elckerlyc zet dit stuk vanaf 20.15 uur op de planken. Na afloop is er trek king van een loterij. Plaats bespreken (ook voor dona teurs) bij Van de Nieuwen- dijk, 02522-14531. Koffieconcert (1) Een koffieconcert wordt zon dag vanaf 12.00 uur gegeven in de kapelzaal van het voor malige St. Agathaklooster aan de Heereweg in Lisse. Optredenden zijn de harpiste Annemarie van Dijk en het Noordwijks Mannenkwartet De toegang kost vijf gulden, voor jeugd onder geleide gra tis. Koffieconcert (2) Oud-leerlingen van de streekmuziekschool Rijnak koord die hun conservatori umstudie hebben voltooid, verzorgen zondag het koffie concert in Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel in Leider dorp. De gitaristen Mike Williams en Carl Brainich en G ijs bert Boggia op dwarsfluit spelen werken van onder an deren Vinei, Carlevaro, Boz- za en Piazolla. Aanvang 12.30 uur. De toegangsprijs be draagt 3,50. Zwemabonnemen t Ook het Noordwijkse Bol len bad start weer met de voorverkoop van zomerabon- nementen. Gezinsabonne menten kosten dan 145 in plaats van 160 gulden en abonnementen voor volwas senen 80 in plaats van 85 gul den. Voor jeudabonnementen moet 60 gulden worden neer geteld in plaats van 68. De zomerabonnemen ten gel dig van 15 april tot en met 14 september zijn uitsluitend komende maandag en dins dag te koop aan de kassa's van het zwembad aan de Nieuwe Zeeweg 65 in Noord wijk en bij de Bondspaar- bank aan de Herenstraat 70 in Voorhout Vrije school Christoph Andersen houdt maandagavond een lezing over het onderwerp „Is de creativiteit van een kind te ontwikkelen?". Belangstel lenden zijn vanaf 20.15 uur welkom in de Vrije Kleuter school aan de Liszthof 90 in Alphen aan den Rijn. Meer informatie is telefonisch ver krijgbaar bij Pim en Joleen Caljouw, 01729-8533. Mauritsgroep De Mauritsgroep de scou tinggroep voor lichamelijk gehandicapte kinderen te voorschoten heeft drin gend behoefte aan tenten en spelmateriaal. Daarom wordt zaterdag vanaf 14.00 uur een grootse rommelmarkt annex fancy fair gehouden in De Kimshoeve aan de Lord Ba den Po well weg. Modelbouw De Modelbouw Vereniging Woubrugge houdt komende zondag open huis in haar clublokaal aan de Dr. Lot- laan. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn afgebouwde en modellen waar nog aan gewerkt wordt te bezichtigen voor iedereen. De bouwers zullen tekst en uitleg te geven. Soesja Citroen De Jazzclub Alphen heeft voor haar muziekavond op zondag 13 april de Soesja Ci troenband weten te strikken. Op die avond zal de vijf man sterke band vanaf 20.30 uur in het theehuis van Avifauna in Alphen aan den Rijn op treden. Samen met Fred Leeflang, reeds: Arnold Sar- ko, piano: Jan voogd, bas; en Martin van Duynhoven komt ze zondag naar de Jazzclub Alphen. De vaste avond, elke tweede zondag van de maand, wordt verzet naar de tweede vrijdag van de maand. De aanvangstijden zijn dan 21.30 uur. Dat geldt echter pas voor de maanden mei en juni. Oud papier Omdat de opbrengst van oud papier voor de Tafeltennis vereniging Zoeterwoude nog altijd van waarde is voor het financiële reilen en zeilen binnen de club trekken de leden er zaterdag weer op uit om oud papier in te zamelen. Vanaf 9.30 uur gaat de op haaldienst op pad en de men sen kunnen hun steentje bij dragen door tijdig de „han del" op de stoep te zetten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19