Tafeltennisdames in troost-finale Westduitse lockeyers mgeslagen Zaalvoetbalkampioen onderuit sportuitslagen Schuster eist miljoen voor deelname WK Heren doen stap terug De Korte kritiseert houding voetbal clubs Britse atletiekbond zet strijd tegen doping voort FC Den Bosch straft Pattinama ORT QeidwOowuvnt DINSDAG 8 APRIL 1986 PAGINA 9 (aliaan opent goed in >nde van Baskenland fcTZUOLA De Italiaan Maurizio Li heeft de eerste etappe van de tide van het Baskenland gewonnen. 22-jarige Rossi zegevierde in de 167 Lrieter lange rit met start en finish jAntzuola met een voorsprong van 3 iuten en 40 seconden op een groep i dertig renners, van wie de Belg ink Hoste de sprint won. Steven )ks was met een tiende plaats de te Nederlander. Twee van de der- Nederlandse renners in de koers »n al op de eerste dag op. Gert-Jan eunisse staakte de strijd wegens rug- i en Erwin Nijboer was na 28 kilo ter betrokken bij een valpartij als van overmatige sneeuwval. Tuchtcommissie heeft geen medelijden met Henk Vos ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Henk Vos van Willem II tot 1 juli geschorst. De straf gaat onmiddellijk in. Dit betekent dat de 17-jarige spits dit seizoen niet meer in actie mag komen voor Willem II. In de zevende minuut van de Brabantse derby tegen NAC, die zaterdag 29 maart werd ge speeld, gaf Henk Vos zijn tegenstander Hans van den Dungen een klap in het gezicht. Scheidsrechter Van Mierlo stuurde de aanvaller vervolgens uit het veld. Van den Dungen hield aan het incident een blauw oog en een gebroken neus over. Voor aanvang van de wedstrijd pakte de Tilburgse politie de uit Wouw afkomstige Vos op. De voetbal ler kwam namelijk tegelijk met een groepje NAC- supporters aan op het station in Tilburg. Pas nadat hij gearriveerd was op het politiebureau, kon Vos duidelijk maken niet tot de supportersschare te beho- Bernd Schuster heeft zijn po pulariteit in West-Duitsland niet groter gemaakt. BAZEL Bernd Schus ter, de voor Barcelona spelende Westduitser, hoeft niet meer te reke nen op een selectie voor het wereldkampioenschap deze zomer in Mexico. De 26-jarige vedette heeft één voorwaarde gesteld aan zijn come-back in de na tionale ploeg: de West- duitse voetbalbond (DFB) of een particulier moet hem een bedrag van één miljoen Mark betalen. De Westduitse voetbalbond en collega-spelers hebben verbijs terd gereageerd op de eis van Schuster. „Dit is onvoorstel baar. Als een speler vooraf geld eist, berokkent hij de voetbalsport enorme schade", luidde het commentaar van DFB-woordvoerder Rainer Holzschuh. Speler Olaf Thon sprak van een waanzinnige eis. „In de voetbalwereld ge beurt veel, maar dit is onge looflijk". Bondscoach Franz Becken- bauer - die spits Dieter Hoe ness na bijna zes jaar afwezig heid in de basiself heeft gezet voor het vriendschappelijke duel van morgen tegen Zwit serland - zou Schuster in Spanje bezoeken om te praten over zijn terugkeer in het na tionale elftal. Schusters vrouw liet de voetbalbond telefonisch weten dat Beckenbauer wel kom was, maar dat haar man alleen voor één miljoen netto bereid was in actie te komen in Mexico. De vliegreis werd direct geannuleerd. Hamburg zou belangstelling hebben om Schuster, die bij Barcelona één miljoen gulden per jaar verdient, in te lijven. Nu de verwende profvoetbal ler zijn slechte imago nog eens bevestigd heeft, lijkt een spoe dige terugkeer in de Bundesli- ga niet meer waarschijnlijk. Prijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijsvragen van het af gelopen weekeinde is als volgt: Lotto: le prijs: 1 maal f. 418.518,60; 2e prijs: 2 maal f. 150.000,00; 3e prijs: 78 maal f. 2.109,80; 4e prijs: 4.671 maal f. 35,20; 5e prijs: 72.282 maal f. 5,00. Cijferspel: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 4 maal; 3e prijs: 25 maal; 4e prijs: 227 maal; 5e prijs: 2137 maal. Toto: le prijs: 6 maal f. 4.102,50; 2e prijs: 122 maal f. 134,50; 3e prijs: 1276 maal f. 32,10. Toto-gelijk: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 26 maal f. 104,10; 4e prijs: 670 maal f. 6,20. Bet tine Vriesekoop toont karakter na schouderkwestuur ?RAAG Een Russische ferdedigster van zakfor maat (Elena Kovtun) en :n schouderblessure van •ttine Vriesekoop heb- n gisteravond een Ne- lerlands wonder in Praag 'erijdeld. Het alles beslis- :nde duel van oranje iet de Sovjet-Unie in het indentoernooi ging daar- [oor met 3-2 verloren, igelijkertijd kwam er :n einde aan de langdu rige hegemonie van het llederlandse damestafel- yennis in Europa. Bettine Jriesekoop en Mirjam kloppenburg spelen nu -jfandaag een onbeduiden- !e troostfinale. Inzet: de ijfde tot en met de acht te plaats. lederland was tegen de Sov- jt-Unie heel dicht bij een auwelijks voor mogelijk ge- ouden sensatie. Door een af- ?etekende overwinning van -0 van naaste concurrent Roemenië op Bulgarije, vorm de het duel tegen de verde digsters Flioera Bulatova, Ele- ne Kovtun en het na een zwangerschapsverlof weer van stal gehaalde koningsdub- bel Popova/Antonjan de laat ste strohalm voor het Oran je-tweetal. Vantevoren wer den de kansen op succes bij zonder laag ingeschat. Gerard Bakker zei bijvoorbeeld: „De Russen zijn in deze vorm veel te sterk voor ons. We mogen blij zijn dat we niet meer kun nen degraderen" Het liep totaal anders. Dat was overigens hoofdzakelijk de verdienste van Bettine Vriesekoop. Zij won op een indrukwekkende manier van Bulatova, nadat Miijam Klop penburg in de eerste partij kansloos ten onder was ge gaan tegen de roodharige Kovtun (in 1984 nog Europees jeugdkampioene). Ook in het dubbelspel toonde de 24-jarige Hazerswoudse, met in haar kielzog een oplevende Klop penburg, geen enkel ontzag voor Anlonjan en Popova. De Nederlandse dadendrang re sulteerde in een onverwachte 2-1 voorsprong, die echter razendsnel weer teniet werd gedaan door een kansloze ne derlaag van Kloppenburg te gen Bulatova. Aarzeling In de vijfde en laatste partij lag het lot van Nederland op nieuw in handen van Bettine Vriesekoop. Ze startte aarze lend en bleef in de eerste game het antwoord schuldig op het stugge verdedigende spel van Kovtun. Een forse uitbrander van Gerard Bak ker deed evenwel wonderen. Vriesekoop forceerde met veel pijn en moeite (22-20) een derde game, maar kreeg in de vorm van een pijnlijke schouder de rekening gepre senteerd van die krachtsin spanning, waardoor het spel in het begin van de beslissen de derde game zelfs langdurig stil gelegd moest worden. Een losgeraakte spieraan- hechting in de rechter schou der, geconstateerd door een Joegoslavische arts. dwong de Hazerswoudse evenwel niet tot opgave. In plaats van voortdurend aan te vallen wijzigde ze haar tactiek en be sloot ze aan te sturen op de door verdedigsters zo verguis de tijdregel. Die brak na vijf tien oervervelende minuten en bij de stand 5-5 aan. De moeite van Vriesekoop was tevergeefs. Kovtun bleek wel degelijk af en toe een bal te kunnen aanvallen en voor kwam met 15-21 onder luid gefluit van het publiek een klein Nederlands wonder in Praag. Bovendien is het voor Bettine Vriesekoop nog maar de vraag of de schade beperkt blijf tot die nederlaag van 3-2 tegen de Sovjet-Unie. Als een behandeling met zogeheten „onstekeningsremmers" en zakken ijs geen heilzame wer king heeft op haar schouder blessure, dan is het niet denk beeldig dat de oogappel van Gerard Bakker het landen- toernooi verder voor gezien houdt, zodat ze donderdag fit Henk van Spanje serveert in zijn partij tegen de Turk Cimen. aan het individuele toernooi kan beginnen. De terugval van het Neder lands team kan Bettine Vrie sekoop echter beslist niet in de schoenen worden gescho ven. Op cruciale momenten miste ze de inbreng van een bijna gelijkwaardige teamge note. Mirjam Kloppenburg heeft namelijk sinds het WK in Gothenburg in '85, toen Nederland met een derde plaats nog als het beste Euro pese land uit de bus kwam, nauwelijks enige progressie meer gemaakt. Verder was de Havo-scholiere uit Lichten voorde niet bestand tegen de druk, die een favorieten-rol met zich meebrengt. Zij won in het landentoernooi slechts twee jaar van het hoogste Eu- twee partijen en mede daar- ropese platform verdwenen, door is Nederland voorlopig GERT VAN DIJK PRAAG Het herenteam van coach Jan Vlieg zal nog ver der op de ranglijst duikelen dan twee jaar geleden in Mos kou al het geval was. Werd de ploeg in de hoofdstad van de Sovjet-Unie op het veertiénde EK vijftiende, in Praag is de zeventiende plek het hoogst bereikbare. Om die plaats speelt oranje vandaag door de derde positie in de eindrangschikking in poule B van de tweede categorie. Slechts winst op Engeland in de afsluitende wedstrijd had de kans op promotie naar de hoogste afdeling opengehou den. Maar de Engelsen met topspelers Des Douglas en Carl Prean maakten te midden van de consternatie rond Vriese koop geruisloos een einde aan die illusies. Met 5-0 werd Ne derland de tweede nederlaag toegebracht. DELDEN Minister De Korte van Binnenlandse Za ken vindt dat er strafmaatre gelen moeten komen voor voetbalclubs die afspraken ter bestrijding van vandalis me door supporters niet of onvoldoende naleven. Hij denkt daarbij aan een soort tuchtrecht door de KNVB, die clubs zou kunnen uitslui ten of straffen met wedstrij den zonder publiek. De Korte zei dit op een spreekbeurt in Delden, naar aanleiding van de „terreur van vandalen" tijdens de re cente wedstrijd Feyenoord- Ajax. Het is de minister opge vallen dat bepaalde clubs graag stellen „zo bijzonder be drijfsmatig en professioneel te werken en veel geld uitgeven om spelers te kopen", maar de orde handhaving graag afwen telen op de politie. „Dat kan niet", aldus De Korte. Hij zei aanbevelingen van het Lande lijk Overleg Voetbalvandalis me (LOV) over nadere veilig heidsmaatregelen met belang stelling af te zullen wachten en warm te onthalen. De voor zitter van de LOV - burge meester Borrie van Eindhoven - uitte onlangs kritiek op de„ gang van zaken bij Feyenoord- Ajax. RACHI Het Westduitse hockeyteam is ook in de derde Istrijd van het toernooi om de Champions Trophy ongeslagen even. Tegen Groot-Brittannië werd het gisteren 1-1. De ten dankten het ene winstpunt geheel aan doelman Ian Tay- 'die met een groot aantal reddingen de Westduitsers van de winning hield. West-Duitsland nam een voorsprong door k. Nog voor rust nivelleerde Potter de stand door een straf te benutten. tralië herstelde zich gisteren goed van de nederlaag in het keinde tegen West-Duitsland. Het team speelde een goede strijd tegen India: 3-0. Hagwood, Birmingham en Hager zor- voor de drie treffers. idaag ontmoet Nederland het Pakistaans team. dat als enige de deelnemers aan de Champions Trophy niet wordt ge- een zieke selectie. LEIDEN Interregionaal zaalvoetbalkampioen Zwartewolf leed gister avond een verrassende nederlaag. Degradatie kandidaat FC Grovo klop te de Leidse formatie met 7-6. Ook voor Glasbergen was er geen winst wegge legd. Ceverbo bleef in Katwijk aan de winnende hand. 2-4. In de Leidse hoofdklasse sloot Van der Plas het seizoen af met een 3-2 zege op ROAC '79. „Verliezen is nooit leuk. Daar bij hebben we de andere de gradatiekandidaten vanavond geen goede dienst bewezen". Zwartewolfspeler Piet Sloos besefte zich terdege dat de te gen Grovo geleden nederlaag met name in Lugdunum krin gen niet met gejuich ontvan gen zou worden. „Maar, ver liezen doe je nooit expres". Te gen Grovo waren Sloos zelf en Ger Nagtegeller de meest pro ductieve spelers geweest. Bei den namen twee goals voor hun rekening. Ben de Roo en Cees de Roode scoorden elk een keer. Bij Grovo doelpun ten Cees Bonefaas (3), Cock van Weerlee (2) en Gijs Ver- wey (2). Glasbergen keek tegen Cever bo al spoedig tegen een 0-3 achterstand aan. De na rust pas doeltreffend ingezette in haalrace bracht Glasbergen door treffers van Jan Hogewo- ning en Huug Aandewiel nog wel heel dichtbij, maar vlak voor tijd viel toch definitief het Rijnsburgse doek. Nico Glasbergen later: „Een geflat teerde nederlaag. Maar ook dat is zaalvoetbal". Tot de pauze hielden Van der Plas en ROAC '79 elkaar in evenwicht door doelpunten van Rick Curfs en Piet Nij- man. Nijman zou na de pauze nog een keer scoren voor ROAC. Het zou echter te wei nig blijken. Jaap van Duijn en Ron van der Kolk bezorgden Van der Plas de volle buit. Resterende interregionale uit slagen: Datarex - De Rozet 2-2, De Maas - FV Snoekie 3-5. LONDEN De Britse atletiekfederatie heeft een nieuw plan er 32 nog niet gereageerd op de oproep om voor de controle te gelanceerd om het gebruik van doping te bestrijden. De fede- verschijnen. Achtergrond van het plan is de gedachte, dat con- ratie wil de topatleten gaan controleren. Indien zij onderzoek trole tijdens een periode van training effectiever is dan na af- weigeren, komen zij niet aanmerking voor internationale loop van wedstrijden. De federatie hoopt dat dit initiatief door wedstrijden. Van de 492 aangeschreven Britse atleten hebben andere atletiekbonden zal worden gevolgd. Roy Schuiten heeft me ook og gebeld, maar was net te lat met de aanbieding van ijn contract. Als hij eerder ras geweest... het zou voor lijn publiciteit geen verschil emaakt hebben. Het publiek ijkt niet naar de opschriften p een shirtje. Het maakt dus iet uit of ik voor een Hol- indse, een Amerikaanse of en Chinese ploeg rij. Ik ben rof, hè. Als een Chinees oed betaalt en op mijn fiet- :n wil rijden, dan teken ik aar net zo gemakkelijk -foor. Mijn fietsenfabriek zal de toekomst mijn volledige rerkterrein gaan worden, us zolang ik door middel an mijn koersen mijn fiet- m kan promoten, zal ik het De toeschouwers brengen Itijd nog de helft van de to- ile inkomsten binnen. Daar in lijkt mij voorzichtigheid eboden bij het benaderen an televisiebedrijfjes. Het is evaarlijk alleen te gokken p de commercie. Maar aan e andere kant kan ik de contacten van de KNVB met Filmnet wel begrijpen. Als voetbal de commerciële tele visie afwijkt, dreigt het ge vaar dat andere sporten op het 'scherm betere promotie krijgen. Iets dergelijks heeft zich enige jaren geleden in Frankrijk voorgedaan, met als gevolg dat rugby het voet bal overvleugelde. Wordt in Nederland het marathon- schaatsen goed uitgebouwd, dan zit daar een grote con current. Het zal moeilijk zijn een juiste afweging te ma ken". (Paul Schubert, secretaris budgetbewakingsinstituut. in Trouw) „In principe zullen Aldo Se rena van Juventus en ik de voorhoede vormen, maar het is bekend dat bondscoach Be- arzot ook Paulo Rossi nog al tijd niet heeft afgeschreven. Bearzot en Rossi hebben een goede band met elkaar. Rossi heeft veel last van blessures, speelde afgelopen zondag bij voorbeeld weer niet mee te gen ons, is ook niet grandioos in vorm. Maar hij zal onge twijfeld meegaan naar het wereldkampioenschap. Bear zot weet wat hij aan hem heeft". (Alessandro Altobelli, aan voerder van Inter Milan, in de Haagsche Courant) „Denk beslist niet dat ik me nu wil afzetten tegen het Honda/Venko-team waarin ik het vorig jaar uitkwam. Maar als ik toen opmerkte Renè van der Gijp: op de WC geoefend. dat de machine niet in orde was, werd er altijd wel iets ondernomen, maar het ging moeizaam. Bij Cagiva kan al les. Ik stond er zelf versteld van. Om iets geks te noemen. Al zou ik de motor bij wijze van spreken een halve meter korter willen maken, dan ge beurt het. Ik hoef het maar door te geven aan Witteveen, de Nederlandse chef op de fabriek, en het is de volgende dag voor elkaar. Dat is heer lijk werken". (Motocrosser Dave Strijbos in het Algemeen Dagblad) „Als een figuur als Cruijff of Kraay iets vertelt, gelooft ie dereen dat en kom je nooit meer van dat stempel af. Ik ben een enfant terrible ge weest, maar dat klopt allang niet meer. Vervolgens kon ik niet meeverdedigen en daar na zou ik niet in de kleine ruimte kunnen voetballen. Nou, ik heb een week op de WC gezeten en dat ging me prima af. Maar serieus: ik word kwaad en doodziek van dat geklets over mijn per soon. Nu zou ik opeens weer niet geschikt zijn voor uit wedstrijden. En al speel ik de volgende wedstrijd buiten Eindhoven de sterren van de hemel, dan nog heb ik het niet goed gedaan, reken daar maar op". (Voetballer René van der Gijp in De Telegraaf) „Ik denk zeker dat de straf fen in België zwaarder zijn. Voor een dergelijke overtre ding had ik in Nederland hoogstens zes weken schor sing gekregen. De behande ling van de strafzaak verliep trouwens ook nogal vreemd. Ik moest mijn verhaal vertel len voor een commissie van zeker zestien mensen. Scheidsrechter Blareau kwam daarna met zijn versie van het gebeurde. Toen dat achter de rug was, moest ik buiten wachten. Na twintig seconden kon ik echter al weer binnenkomen en toen hoorde ik dat ik zeven maan den geschorst was. Daaruit blijkt volgens mij al, dat de straf van tevoren vaststond". (Voetballer Rini van Roon van Lierse SK in NRC/ Handelsblad) „Ik kan er niets aan doen als een free-lance fotograaf mij ziet, mij Spaans hoort praten Leo Beenhakker: hou eens even op. met iemand en De Telegraaf inseint, dat met een cowboy verhaal komt. Beenhakker in gesprek met hoge vertegen woordiger van Real Madrid hou op, het gaat je niks aan wie de man was. Dat is een privé-zaak, begrepen! Ik heb direct tegen Van Marle ge zegd dat er van dat verhaal helemaal niks waar was, dat ik bij de KNVB wilde blijven Ik heb niet voor een foto geposeerd toen, om de sode mieter niet! En als Ton Harmsen dan van mening is dat ik fouten heb gemaakt, dan mag hij me èrgens alle hoeken van een bestuurska mer laten zien. Dan mag-ie me thuis opzoeken en aan pakken - maar ineens zó'n artikel ik begreep er niets van". (Trainer Leo Beenhakker in Voetbal International) Diskwalificatie treft tennisploeg HARARE De Davis Cup tenniswedstrijd tussen Zim babwe en Marokko is geëin digd in een schandaalsfeer. Bij de stand van 2-1 in het voor deel van Zimbabwe diskwali ficeerde de Zweedse umpire Magnusson de Marokkaan Arafat Chekrouni, omdat deze zou hebben geprobeerd de wedstrijd te vertragen. Chek rouni kreeg kramp in het dij been en was, ook nadat de um pire hem viermaal had ge waarschuwd, niet bereid tot doorspelen. Zijn tegenstander Ismail werd uitgeroepen tot winnaar van de partij. Zim babwe won de Afrikaanse hal ve finale hierdoor met 3-1 en heeft zich gekwalificeerd voor deelname aan de eerste ronde van het toernooi in Europa. Marokko zal een protest indie nen bij de internationale ten- nisbond. In meer dan 2500 Da- vis Cup-ontmoetingen sinds de eeuwwisseling werd nooit een speler gediskwalificeerd. De Amerikaan Jimmy Arias heeft het demonstratie-toer nooi in Houston op zijn naam gebracht. In de eindstrijd ver sloeg hij de Zweed Mats Wi- lander in drie sets: 6-2, 2-6, 6- 1. Voor Arias, de vroegere nummer zes van de wereld, was het zijn eerste grote triomf sinds 1983. DEN BOSCH Ton Pattinama moet zich deze week elke och tend om negen uur melden voor een solotraining bij FC Den Bosch. Dat is de voorlopige maatregel, die de leiding van de Bra bantse eredivisieclub heeft genomen. Pattinama kwam zaterdag niet opdagen voor het eredivisieduel met NEC. Aangezien de re guliere trainingen van de selectie pas om vier uur 's middags aanvangen en Pattinama niet als de meest matineuze profvoet baller geldt, moet deze beslissing als een een stevige straf wor den gezien. Gisteren werd de levenslustige middenvelder door trainer Rinus Israel van de training weggestuurd. Manager Zon derland: „Deze week neemt FC Den Bosch disciplinaire maatre gelen. Voorlopig dient hij zich dagelijks vroeg te melden, want die jongens zijn te duur om ze helemaal niets te laten uitvoe ren' Op het voor de Bossche semi-profs vroege uur van de dag zal de omstreden Pattinama (29) overigens geen lid van de tech nische leiding aantreffen. „Israël kijkt wel uit om zo vroeg aan wezig te zijn", zegt Zonderland. BOKSEN Nederlandse kampioenschappen amateurs, Den Haag Kwartfinales Weltergewicht: Ronald Vos (Amster dam) walk over tegen André de Klerk (Roosendaal); Ingmar Knaap (Amster dam) walk over tegen Pim Dekker (Zaandam); Reginald Saro (Amster dam) walk over tegen Lucas van Ge- ffen (Rotterdam); Frits Geel (Amster dam) w.o.p. (5-0) van Klaas Pruim (Assen). Zwaarweltergewicht: Renè Stoelwinder (Leeuwarden) w.o.p (5-0) van Ad van Helden (Breda); Henk Kappel (Amsterdam) w.o.p (5-0) van Walter Böhm (Rotterdam); Steven Kelders (Amsterdam) w.o.p (4-1) van Matthieu Haagmans (Landgraaf); Mourad Louati (Den Haag) w.o.p (5-0) van Adem Toptas (Rotterdam). Mid dengewicht: Peter; Zwezerijnen (Nieu- wegein) w.o.p. (5-0) van Gerrle Sint (Amsterdam); Ron Witsel (Amster dam) w.o.p. (5-0) van Jos Relouw (Heerlen); Rob Nieuwenhuizen (Al phen aan den Rijn) w.o.p. (5-0) van Peter de Ruiter (Rotterdam); Ron Vèn Leeuwen (Amsterdam) w.o.p. (4-1) van Lloyd Oron (Amsterdam). Half- zwaargewicht: Charlie Burleson (Am sterdam) w.o.p. (4-1) van John Ver gouwe (Rotterdam); Leo Christensen (Arnhem) w.o.p. (5-0) van Milenko Luntusberg (Amsterdam); Henny van den Biggelaar (Vught) walk over te gen Clarence Dewberry (Landgraaf); Floris Dekker (Rotterdam) walk over tegen John Held (Vlaardingen). Su per-zwaargewicht: Wim Gerritsen (Arnhem) w.o.p. (5-0) van Richard Gras (Den Haag); Ronald Hiwat (Rot terdam) w.o.p. (3-2) van Dick Stupers (Den Bosch) HOCKEY 1; Australië - India 3-0. Stand: 1. West-Duitsland 3-5 (7-3); 2.' Australië 3-4 (9-4); 3. Nederland 2-2 (3-5); 4. Groot-Brittannië 3-2 (3-4); 5. India 3-2 (3-8); 6. Pakistan 2-1 (3-4). Spanje - Broe 21-15, 16-21. 21-15; Turk - Hannah 21-11, 21-12; Ron van Spanje - Mc llroy 24-22, 21-14; Henk van Spanje - Hannah 18-21, 21-13, 20-22; Ron van Spanje - Broe 21-14, 21-12; Turk - Mc llroy 16-21. 21-19, 22-20. Nederland - Turkije 5-4: Ron van Spanje - Cimen 17-21. 18-21; Henk van Spanje - Ozcelik 21-7, 21- 18; Turk - Yaldiz 21-17, 6-21, 17-21; H.van Spanje - Cimen 21-14, 21-19; R.van Spanje - Yaldiz 13-21, 21-18, 7- 21; Turk - Ozcelik 21-9, 21-17; H.van Spanje - Yaldiz 14-21, 21-18, 15-21; Turk - Cimen 21-15, 21-18; R.van Spanje - Ozcelik 21-12, 21-14. Ne derland - Engeland 5-0: Ron van Spanje - Douglas 10-21, 15-21; Henk van Spanje - Cooke 19-21, 17-21; Turk - Prean 16-21, 16-21; H.van Spanje - Douglas 24-26, 9-21; R.van Spanje - Prean 13-21, 13-21. Overige uitslagen: Spanje - Wales 5-4, Enge land - Schotland 5-0, België - Far Oer 5-0, Wales - Turkije 3-5, Engeland - België 5-1, Far Oer - Spanje 0-5. Dames, 1e categorie, poule B: Ne derland - Bulgarije 3-2: Bettine Vrie sekoop - Vanja Staleva 21-17, 21-9; Mirjam Kloppenburg - Daniella Guer- gueltcheva 21-19, 15-21, 20-22; Vrie- sekoop/Kloppenburg - Staleva/Guer- gueltcheva 21-16, 21-18; Vriesekoop - Guergueltcheva 20-22, 21-16, 16- 21; Kloppenburg - Staleva 21-19, 21- 14. Nederland - Sovjet-Unie 2-3: Mir jam Kloppenburg - Jelena Kovtoen 16-21, 13-21; Bettine Vriesekoop - Flioera Boelatova 19-21, 21-15, 21- 12; Vriesekoop/Kloppenburg - Valen- tina Popova/Narine Antonjan 21-19, 18-21, 23-21; Kloppenburg - Boelato va 18-21, 13-21: Vriesekoop - Kovtoen 15-21. 22-20, 15-21. Overige uitslagen: West-Duits land - Zweden 3-0, Roemenië - Bul garije 3-0, Sovjet-Unie - Zweden 3-0. West-Duitsland - Roemenië 3-0. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 5-5, 2. West-Duitsland 5-3 (5-3), 3. Neder land 5-3 (4-5), 4. Roemenië 5-3 (3-4). 5. Bulgarije 5-1, 6. Zweden 5-0. WIELRENNEN Ronde van het Baskenland Eerste etappe: 1. Rossi (Ita-Franchi- ni), 167 kilometer in 4 uur 15 minuten en 50 seconden, 2. Hoste (Bel-Bazzo) op 3.40, 3. Chiochiolli (Ita - Franchlni), 4. Ruiz-Cabestany (Spa-Perurena), 5. Ruiz (Spa- Minguez), 7. Laguia (Spa - Echevarri), 8. Kelly (Ier - De Gribaldy), 9. Van Lancker (Bei-Post), 10. Rooks (Ned- Schuiten), 11. Stevenhaagen (Schuiten), op 3.40. 15. Hermans (Juan Carlos Alonso), 26. Winnen (Post), allen z.t. Hoste, 101. Langerijs (Schuiten) op 8.37, 106. Knetemann (Schuiten), 107 Boeve (Schuiten). 113. Breukink (Post). 116. Van Vliet (Post), 119. Veldscholten (Schuiten), allen z.t. Langerijs. 124. Hoondert (Schuiten) op 10.59. Uitgevallen: Nij boer (Juan Carlos Alonso) en Theu- nisse (Post).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9