Ambtenaren niet wakker bij jbrand in chemische fabriek Rijnsburg stopt 60 mille in personeelsuitbreiding Scherp Noordwijks protest tegen opzet streekplan „Noordwijks tentgebouw tast leefbaarheid omgeving aan" Geen groot winkelbedrijf in Centrum De Markthof Muziekonderwijs N oord wi jkerhout ondersteund door docentencollectief OPBRENGST CORSO FESTIVAL BESTEMD VOOR VLUCHTELINGEN Zeehondje sliep op Katwijkse strand 'n!EIDEN& OMGEVING EeidóeSowumt DINSDAG 8 APRIL 1986PAGINA 15 Katwijkse horeca wil langer open t spdi KATWIJK De horecabedrijven moeten tot twee uur open blijven. Dit concludeert horecavereniging Katwijk naar aanlei ding van een enquête onder het Katwijkse uitgaanspubliek. De uitslag van deze enquête werd gisterenavond aangeboden aan burgemeester Bos. De burgemeester kreeg de resultaten van het !7 jnderzoek aangeboden vanwege de op hande zijnde vaststelling van de Algemene Politieverordening. In het ontwerp is echter [een rekening gehouden met versoepeling van de openingstij- i4)e enquête is door 1224 horecabezoekers ingevuld. Van dit aan- blijkt 1216 ondertekenaars van mening te zijn, dat de open- •lling verlengd moet worden tot twee uur. Behalve de vraag -er verlenging van het sluitingsuur, vroeg men naar de han delswijze na het verplicht hebben moeten verlaten van een kat- avijkse bar of bardancing. Van de 724 personen die het enquête- >l ormulier oók hierover invulden blijken er 470 uit te wijken 4naar een gelegenheid in omringende gemeenten. Aangezien het 'jdstip van vertrek in dat geval ver voor het sluitingstijd in atwijk ligt voelen de Katwijkse horecaondernemers zich dub- ïl geschaad. ist ctal l1"1 Gewonden bij ongevallen WASSENAAR Twee personen zijn vanochtend gewond geraakt bij onge vallen in Wassenaar. Een 19-jarige verpleegster botste op weg naar haar werk om half acht met de auto op de Poortlaan tegen een boom. De auto raakte onherstelbaar vernield. De vrouw liep een beenwond op en is op genomen in het Bronovo ziekenhuis in Den Haag. Op de Schouwweg nabij het Johannahuis botste om half negen een 18-jarig meisje, toen zij op de bromfiets moest uitwijken voor twee fietssters, frontaal op een 61-jarige vrouw die haar op een snorfiets tegemoet kwam. De bromfietster moest met hoofd- en beenletsel worden opgenomen in Bro novo. De vrouw op de snorfiets kwam met de schrik vrij. Bushokje kapot gereden OEGSTGEEST Een 51-jari- ge automobiliste uit Oegstgeest heeft gisterochtend omstreeks zeven uur een abri kapot gere den. Het bushokje stond op de Rijnzichtweg ter hoogte van de katholieke kerk. De vrouw stond stil bij de stoplichten, raakte in een slip bij het op trekken en belandde tegen het bushokje, dat volledig werd vernield. Ook de auto liep veel schade op, de bestuurster bleef ongedeerd. Inmiddels is een nieuwe abri geplaatst. Brand in brievenbus KATWIJK De in houd van een PTT- brievenbus op het Andreasplein in Kat wijk is gistermiddag door brand groten deels verwoest. Het vuur werd ontdekt rond half vijf, maar toen was het al te laat om de brieven nog te redden. De PTT zal trachten de afzenders op te spo ren van de poststuk ken die grotendeels of gedeeltelijk zijn verbrand. BELEIDSCENTRUM PAS NA TWEE UUR INGERICHT KATWIJK Twee uur duurde het voordat er een beleidscentrum was inge licht op het gemeentehuis om de evacuatie van om- Jwonenden van de Chemi sche Fabriek Katwijk te fcoördineren. Dat kwam [doordat de ambtenaren die het centrum moesten bemannen niet wakker iwerden of niet thuis wa- |ren. „Maar het hebben (van plannen alleen is niet [voldoende. Er moet altijd geïmproviseerd worden", dat stelden de commissie voor Algemeen Bestuurlij ke Zaken en burgemees ter Bos gisteravond vast naar aanleiding van de brand in de chemische fa briek Katwijk in juni vo rig jaar. Op zaterdagochtend 22 juni 1985 ontplofte in de Chemi sche Fabriek Katwijk een ke tel, waardoor gevaarlijk gas vrijkwam. Over de gebeurte nis en de handelswijze van de gemeente is een rapport ver schenen, dat gisteravond ter discussie stond tijdens de com missievergadering. De brand en het vrijgekomen gas nood zaakte een evacuatie van buurtbewoners. Om de zaken goed te coördineren diende het gemeentehuis volgens de hier voor geldende regels bemand te worden. De bemanning daarvan leverde echter proble men op. Het duurde dus twee uur voordat het beleidscen trum op het gemeentehuis in gericht worden. Te traag, al dus onder anderen CDA-frac- tievoorzitter Berkhey, gister avond. Hij vindt dat er in zijn algemeenheid sneller gerea geerd moet worden. Aan bur gemeester Bos gaf hij de sug gestie mee te bekijken hoe op een andere wijze de noodzake lijke mensen gewekt konden worden. Mevrouw Van Pari don (VVD) roemde het snel reageren van politie en brand weer en het uitstekend impro viseren ter plekke. Wel was haar opgevallen dat de politie dienst deed zonder bescher mende kleding. De brand van de chemische fabriek staat uiteraard ook in het gisteren ter discussie staande jaarverslag van de brandweer. De beoordeling over de „spuitgasten" was po sitief. Volgens het rapport is de totale schade in 1985 circa vijfeneenhalf miljoen gulden. Dit bedrag is in vergelijking met voorgaande jaren hoog, maar dat komt vooral door de brandschade van de Chemi sche Fabriek Katwijk. Opval lend is ook de terugloop van het aantal loze alarmen in het industrieterrein 't Heen, ter wijl het Katwijks Museum nogal eens voor loos alarm zorgde. """Bouw bedrijfs woning stuit bp bezwaren VALKENBURG Handels- jnderneming Th. van den Berg en Zonen aan de Duyf- zaklaan heeft bij het gemeen- a; ebestuur bezwaar aangete kend tegen de Artikel 19 pro- :edure voor de bouw van een igrarische bedrijfswoning bij iet kassenbedrijf Van der Meij vafi V. eveneens aan de Duijf- coijaklaan. Voor de commissie gifeuimtelijk Ordening en wo ningbouw bracht Van den lerg naar voren dat tweemaal linnen 7 jaar een bouwaan- praag door hem op deze grond ,0 vas ingediend en niet was in gewilligd door het gemeente- jestuur. Het bevreemdt hem dat de bezwaren van de ge- neente nu niet meer gehan- eerd worden en hij noemt dit •ih echtsongelijkheid. Tevens is Van den Berg van nening dat de bouw van een a))edrijfswoning naast zijn kas sen schadelijk kan zijn voor Zijn bedrijf wegens schaduw werking op de kassen. Ook .telt hij dat een latere kassen- iouw op het perceel grond, loor Van der Meij niet bevor- ierlijk is in verband met wild groei op. deze braakliggende [rond. J. van der Meij, één iran de directeuren van het ihrysantenstekkenbedrijf met ;en dertigtal medewerkers, itelde dat het bedrijf moet uit- ireiden op grond van het vol- loen aan aanvragen voor ihrysantenstekken en tevens iet aanpassen van modernise- ing naar de eisen destijds. Te vens achtte hij een tweede be- Irijfswoning noodzakelijk vanwege automatisering en :ontrole op de mechanische nstrumenten. Bommelding was grap LISSE De bommelding, die gisteren de MVO scho lengemeenschap aan de Achterweg in Lisse heeft opgeschrikt, is vermoede lijk een grap geweest. Na dat de school was ont ruimd, werd het gebouw zonder resultaat uitge kamd. In de school wor den regelmatig brand-oe- feningen gehouden en aanvankelijk dacht ieder een dat het hier weer zo'n oefening betrof. Men ken de het lesje in ieder geval goed, want binnen vijf mi nuten was het gebouw to taal verlaten. Voor de leerlingen heeft de affaire nog een vervelende conse quentie want zij gaan ex tra les-uren draaien. Het schoolteam heeft besloten dat de uren die verloren zijn gegaan doordat men massaal het gebouw moest verlaten, op een ander (vrij) tijdstip worden inge haald. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA NOORDWIJK „Dit is fnuikend voor de gemeen te. Het ziet er droevig uit voor de toekomst van Noord wijk en daarom kunnen we niet hard ge noeg zeggen: Ook Noord- wijk wordt in het streek plan teveel gekortwiekt op het gebied van wo ningbouw". Die krasse taal sprak wethouder C. van Duijn gisteravond tij dens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening in Noordwijk. Op tafel lag het concept- bezwaarschrift dat B en W willen indienen tegen het ontwerp Streekplan Zuid-Holland West. In het bezwaarschrift stellen B en W, gesteund door de ge meenteraad, dat de gemeente minimaal 185 woningen per jaar moet bouwen tot 1998 wil ze de eigen groeiende bevol king kunnen huisvesten. Dat betekent dat er 688 woningen meer zouden moeten worden gebouwd tot dat jaar dan de provincie wil toestaan. De meeste commissieleden kon den daar geheel mee instem men. „Te gek. Dan heeft al die inspraak tot niets geleid", ver woordde J. Smit (VVD) na mens de commissie de menin gen. D66-raadslid T. van Rijn berk bepleitte voor het alvast opstellen van een 'plan de campagne' over de handelwij ze die de gemeente moet gaan toepassen wanneer ze gedwon gen wordt het provinciaal be leid op te volgen. Een pro bleem is dan namelijk: wat te doen met het overschot aan plaatselijke woningzoekenden. PvdA-raadslid mevrouw C. Voorham stelde dat zij bij de fracties van haar partij in Pro vinciale Staten en de Tweede Kamer druk zal blijven uitoe fenen om een ander beleid te bereiken. „Het draagvlak van de steden is niet te versterken door te roepen: Terug naar de stad, of blijf in de stad. De pro vincie zou de subsidies voor woningen beter moeten verde len: premie-b-koopwoningen en premiehuurwoningen naar de stad schuiven en woning wetwoningen naar de platte landsgemeenten. Die moeten niet aantrekkelijk meer ge maakt worden voor stadsbe woners". RIJNSBURG B W van Rijnsburg willen 60.000 gulden uittrekken voor personeelsuitbrei ding. Het bloemendorp kampt al jaren met een geringe personeelsbezet ting in de administratieve sector. „Al enige jaren wordt een toenemende werkdruk en een chroni sche onderbezetting ge constateerd, aldus B W in een tussentijds finan cieel overzicht dat gister avond in de commissie welzijnszaken aan de orde kwam. Uit dat financiële overzicht bleek dat er binnen de begro ting voor 1986 een structurele ruimte van 110.000 gulden aanwezig was. Daarnaast bleek er ook nog eens een incidente le ruimte van 145.000 gulden in de begroting aanwezig te zijn. De meevallers werken door naar volgende begro tingsjaren terwijl het voordeel van een incidentele meevaller alleen dit jaar genoten kan worden. In de begroting van 1986 werd wegens het ontbreken van voldoende financiële middelen 35.000 gulden vrijgemaakt voor het inschakelen van tij delijk personeel. „Gebleken is echter dat met het inschakelen van tijdelijk personeel en in valkrachten de problemen bij lange na niet kunnen worden opgelost", aldus B W. Gewe zen wordt onder meer op pro blemen bij de afdeling sociale zaken (steeds complexer wor dende regelgeving en proble men van cliënten, toenemende schuldsanering en toenemende vraag naar informatie) de af deling financiën (achterstan den op het gebied van beleid sadvisering), de dienst ge meentewerken (inventarisatie- achterstanden) en het bureau bevolking (toename aantal in woners en extra taken). Daar naast zal de naderende auto matisering ook gevolgen heb ben voor de behoefde aan per soneel, in die zin dat vraag zal ontstaan naar een systeembe heerder. Uit deze opsomming van knel punten concluderen B W dat het van wezenlijk belang is extra personeel aan te trek ken. Naast de 60.000 gulden die men van de structurele be grotingsruimte gebruikt, wordt nog een bedrag van 53.000 gul den uit de gewone begroting gebruikt. Zodoende denkt men twee extra medewerkers te kunnen aantrekken. Invulling van deze arbeidsplaatsen zal in nauw overleg met de ambtelij ke staf gebeuren. Wethouder W. Glasbergen (CDA) sloot gisteravond niet uit dat ge zocht zou worden in de sfeer van deeltijdbanen. De nog overgebleven 50.000 gulden uit de structurele ruim te binnen de huidige begroting wordt gebruikt om de finan ciële positie voor de komende jaren te verbeteren. B W van Rijnsburg sluiten niet uit dat er in 1987 een extra offer van de gemeenten (dus ook van Rijnsburg) gevraagd zal worden, gezien de bezuinigin gen die de regering vanwege de lage olie- en dollarprijs in het vooruitzicht stelt. „Door nu reeds ruimte te scheppen voor de begroting van 1987 kunnen de gevolgen van even tuele extra kortingen beter worden opgevangen", aldus B W. NOORDWIJK Een theater- /disco-dancing tast de leef baarheid van de omgeving aan en past dus niet in een woon gebied. Dat was het hoofdbe zwaar dat 46 inwoners van Noordwijk gisteravond aan voerden tijdens een gemeente lijke hoorzitting over hun be zwaren tegen het verlenen van een bouwvergunning voor een dergelijk gebouw aan de Parallelboulevard. Het plan voldoet overigens aan het on langs door de Kroon goedge keurde bestemmingsplan N oordboulevards. Het „tent-plan" werd in de zo mer van 1984 gepresenteerd door architectenbureau Van Manen in opdracht van Mortel b.v. Het zou aan de Parallel boulevard moeten verrijzen achter Hotel Noordzee en schuin tegenover het Jan Kroonsplein. Aanvankelijk zou het gebouw maximaal 2000 bezoekers moeten kunnen herbergen maar dat aantal is teruggebracht tot 700. De ge meente heeft na eerdere be zwaarschriftprocedures beslo ten een bouwvergunning voor het project te verlenen en daartegen is ook weer bezwaar gemaakt. De omwonenden vrezen over last van vandalisme, lawaai en parkeren. Zij vragen zich af waar de naar hun smaak mini maal benodigde 250 parkeer plaatsen moeten komen in dat deel van het dorp waar parke ren toch al een probleem is. Mortel b.v. heeft het gebrek aan ruimte voor realisering van parkeerplaatsen volgens de regels afgekocht door 70.000 gulden in het gemeentelijke parkeerfonds te storten. De omwonenden vinden dat de gemeenteraad nu maar de po litieke durf op moet brengen om op te komen voor de be langen van de bewoners van Noordwijk aan Zee en daarom de vergunning alsnog moet la ten intrekken. „De politieke partijen hebben de afgelopen jaren van alles beloofd om van Noordwijk een leefbaar dorp te maken. Daarvan is niets waargemaakt. We hebben de Lido-perikelen gehad en de overlast van de groeiende ho reca neemt alleen maar toe. Dit is discriminatie van de in woners van Noordwijk aan Zee. Hier heb ik alleen maar gele en rode kaarten voor over", aldus B. de Jong na mens een Zee-bewoner C. van der Berg. De hoorzittingscommissie zal binnenkort advies uitbrengen aan B en W. OEGSTGEEST Winkel centrum De Markthof zal voorlopig nog geen onderdak kunnen bieden aan een grootschalig bedrijf. Dit is het gevolg van een zoge naamd „compartimenterings- besluit" van B en W. De commissie openbare werken had gisteravond geen bezwa ren tegen dit besluit. De commissie ging tevens ak koord met het plan het par keerterrein aan de Terwee- weg tot 73 plaatsen uit te breiden. Is dit plan uitge voerd, dan wordt het com- partimenteringsbesluit moge lijk ingetrokken. Slechts winkels of dienstver lenende bedrijven met een oppervlak niet groter dan 100 m2 zijn toegestaan. Dit zolang het parkeerprobleem in het winkelcentrum de Kempenaerstraat niet is op geheven. Daartegenover staat dat de gemeente op verzoek van de commissie openbare werken en financiën met een nieuw plan gekomen is het huidige parkeerterrein aan de Ter- weeweg te optimaliseren. Het eerste plan betekende een uitbreiding van de par keergelegenheid met 13 plaatsen tot 64 in totaal. Daarop werd vorige maand geregaeerd door de liberaal de heer Kuntze die met een ontwerp kwam waarin nog meer parkeerplaatsen moge lijk waren. Het nieuwe plan waar de dienst gemeente werken nu mee komt, komt op 73 parkeerplaatsen uit. De heren Proper (bouwers van de Markthof) verklaarden het een uitstekend plan te vinden. Men is van plan om na de re alisering ervan een parkeer- regiem in te voeren. Men gaat uit van een parkeerduur van VA uur. Dit laatste tij dens de drukke vrijdagen en zaterdagen. Wethouder Van Hazel: „Als de parkeerdruk is opgeheven bestaan er voor grotere vestigingen in de Markthof geen bezwaren meer". Dan kan ook het voorbereidingsbesluit met betrekking tot de comparti mentering weer ongedaan gemaakt worden. Honderden bomen degrondin op Boomplantdag STREEK De Nationale Boomplantdag die eerder werd uitgesteld vanwege de strenge vorst, wordt nu dan donderdag toch nog gehouden. In diverse gemeenten zullen met name schoolkinderen weer voor een groei van het groen in hun ge meente zorgen. De 170 leerlingen van de Re- hobothschool in Katwijk zul len in het kader van de Natio nale boomfeestdag een groot aantal jonge bomen planten. Dat gebeurt in de woonwijk Rijnsoever fase 6a. Donderdag gaan de bomen in de straten Boogschutter, Waterman en Weegschaal de grond in. De Nationale boomfeestdag is dit jaar verlaat door de strenge koude van de afgelopen we ken. Het planten van de jonge bomen start vanaf 10.30 uur. Verzameld wordt er op het schoolplein van de Rehoboth- school in Rijnsoever. Ruim 350 leerlingen van de Leiderdorpse basisscholen planten donderdag zo'n 2.200 essen, populieren en eiken langs het gedeelte van de Achthovenerweg dat aansluit op de Mauritssingel. Het plan ten gebeurt in twee groepen tussen 13.15 en 15.15 uur. De nieuwe aanplant komt in strakke rijen te staan, met het oog op een goede verkeersbe- geleiding. Nieuwe bomen wor den in Zoeterwoude geplant aan de Burgemeester Smeets- weg ter hoogte van de Nassau- laan, langs het fietspad aan de Nieuweweg, bij de Corbulo- school en bij de Westwoud- school. Alle scholieren van de basisscholen behalve die van de Bernardusschool verzamelen zich bij de Nieu- wewegbrug. Na afloop krijgen de leerlingen een boomplan- therinnering. In Voorhout is als plantplaats aangewezen het braakliggende terrein nabij het volkstuinencomplex „Els- geest". Om 9.00 uur zullen de leerlingen van de Boerhaave- school en van de Antonius- school naar de plantplaats gaan, terwijl tegelijkertijd de leerlingen van de openbare school De Boekhorst en de Andreasschool zich naar het jeugdcentrum „De Spelewey" zullen begeven waar een toe passelijke film zal worden ver toond en wordt getracteerd. De nationale boomplantdag wordt in Warmond morgen gevierd. De leerlingen van de hoogste klassen van de basis scholen zullen een flink aantal bomen planten op het nieuwe recreatie eilqnd Koudenhoorn 's morgens om 10.00 uur. NOORDWIJKERHOUT Het college van B en W denkt aan een soort do centcollectief om het ge meentelijk muziekonder wijs gestalte te geven. Voor de basisscholen wordt een vakdocent aan getrokken. Vorig jaar trad Noord wijkerhout uit de Streekmuziekschool om dat AMV (Algemeen Mu ziekvormend Onderwijs) op de basisscholen niet mogelijk bleek. Na 1 au gustus van dit jaar zal de gemeente het muziekon derwijs zelf gaan organise ren. Op de basisscholen komt een muziekleerkracht die aan twee leerjaren les zal geven. Daar voor zullen de scholen instru menten krijgen zoals een nieu we piano. Het Hafabra-onder- wijs (harmonie, fanfare en brassband) willen de diverse verenigingen liever laten ver zorgen door iemand van de landelijke muziekkapellen om dat dan zeker gericht onder wijs wordt verkregen voor fanfare en dergelijke. Voor het individuele muziekonderwijs wil de gemeente een voorlopig basispakket aanbieden met piano, blokfluit, dwarsfluit, gi taar, viool en slagwerk. Moge lijkheden buiten zo'n basispak ket moeten eerst bekeken worden. Docenten voor dit in dividuele onderwijs zouden moeten komen uit een soort docentencollektief. Daarbij treedt de gemeente niet als werkgever op maar kan zij een aantal uren per do cent afnemen. De kosten wor den geraamd op 2000 gulden per uur gedurende een jaar. Maar het aantal uren kan jaar lijks verschillen. Voor een af gesproken aantal uren zal de gemeente dan een overeen komst aangaan. Gisteren bleek in de commissie Welzijn dat verwacht wordt dat door het AMV-onderwijs op de basis scholen het aantal deelnemers aan individueel muziekonder wijs zal toenemen. Op het ogenblik staan er in de Streek muziekschool 154 Noordwij- kerhouters ingeschreven. Deze betalen een eigen bijdrage, die de gemeente wil handhaven voor haar eigen muziekonder wijs, alleen zal die bijdrage niet meer inkomensafhanke lijk zijn. Gemiddeld zal de ei gen bijdrage daardoor lager worden. STREEK/LISSE De op brengst van dit Corso-Festi val zal dit jaar bestemd zijn voor de vluchtelingen die hun land voor oorlogsgeweld moesten verlaten. Hierbij denkt men in het bijzonder aan de vluchtelingen uit Af ghanistan. In de kampen waarin zij uitgeput, vaak ge wond en zonder bezit worden opgevangen is onder meer de Nederlandse stichting „Art sen zonder grenzen actief met een chirurgische kliniek waarin gewonde kinderen worden verzorgd. Het door de Lions Club Bol lenstreek georganiseerde fes tival draagt, zoals al eerder bekend werd gemaakt, dit jaar voor het eerste een be sloten karakter los van de festiviteiten die het Corso Comité heeft opgezet in de ruimten waarin de praalwa gens voor het Bloemencorso voor de Bollenstreek worden geëxposeerd. Voor de toe gang tot de hal met de praal wagens moet vijf gulden worden betaald. Voor ae toe gang tot het festival 25 gul den. Mensen met een festi- valkaart kunnen wel gratis naar de praalwagens maar bezoekers van de praalwa gens mogen niet naar het fes tival. In de glazen hal treden tij dens het festival onder meer op de Bob East Showband, de groep Tracadero, de pianist Laurens van Rooyen, Bonnie St. Claire en José. De laatste twee treden zowel solistisch als als duo op. Gastvrouwe is Viola van Emmenes. De kaarten voor het Corso festival zijn in de voorver koop verkrijgbaar door het verschuldigde bedrag over te maken op postgirorekening 535769 t.n.v. Stichting Akti- viteiten Lions Club Bollen streek, of bankrekeningnr. 8229.93.245 t.n.v. Lions Corso Festival. De toegangsbewij zen worden na ontvangst van het verschuldigde bedrag toe gestuurd. Ook kunnen kaar ten telefonisch worden be steld via 02522-12477 bij Pau la Luyben. De voorverkoop is al van start gegaan en er is een beperkt aantal kaarten beschikbaar. KATWIJK Een jeugdig zeehondje heeft de afgelopen nacht doorgebracht op het strand nabij het restaurant De Zwaan aan de Boulevard. Vanmorgen om kwart over acht werd de aanwezigheid van het dier gemeld bij de Katwijkse politie. Toen deze ter plekke arriveerde om het dier te redden door het op te laten nemen in een zeehon denopvangcentrum, bleek de zeehond zojuist te zijn ver dwenen. Bij het krieken van de dag was het dier de zee weer ingezwommen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15