Tal van nieuwe zaailingen bij tulpen in aantocht tfk CridaeSotttont Nieuwe bezuinigingen op ziekenhuizen onvermijdelijk Advocaten hekelen langdurig vasthouden Kedichem-arrestanten CDA ingenomen met kabinetsbesluit Britse bonden afwijzend over aanbod Murdoch^ •BINNENLAND/BUITENLAND MAANDAG 7 APRIL 1986 PAGINA i Doden in Indonesië door op hol geslagen olifanten JAKARTA Kuddes wilde olifanten, die woedend zijn over de oprukkende kolonise ring, hebben op Sumatra een spoor van vernie lingen aangericht in nieuwe nederzettingen, waarbij zeker vijftien mensen zijn omgeko men. Duizenden boeren op het overbevolkte Java hebben zich de afgelopen tien jaar geves tigd in het zuiden van Sumatra. Daarbij zijn stukken van het oerwoud gekoloniseerd, waar de naar schatting 2.000 olifanten zich jarenlang vrijelijk konden bewegen. Dorpelingen ver klaarden dat het slaan van troms en vuurwerk de olifanten niet konden afgeschrikken. Een groep kolonisten heeft de gouverneur van Lampung gevraagd om hulp om de olifanten naar naburige nationale parken te drijven. Maar volgens de directeur van een park wordt verhuizing van de olifanten veel te duur. Voor miljarden aan cocaïne achterhaald LOS ANGELES De politie van Los Angeles heeft vorige week de grootste cocaïnevangst uit de geschiedenis van Californië gedaan. Zij legde beslag op 770 kilo met een geschatte handels waarde van 500 miljoen dollar (onge veer 1,3 miljard gulden). Eerder vori ge week werd net over de grens met Mexico een hoeveelheid van 1.200 kilo cocaïne in beslag genomen. Hoewel de drugshandel een zware klap is toege bracht verwacht de politie niet dat de inbeslagnames een verlammende uit werking zullen hebben op de handel. „Daarvoor is er teveel in omloop. Wij schatten dat we ongeveer tien procent in handen krijgen", aldus een politie woordvoerder. Achille Lauro vlotgetrokken ALEXANDRIË De Achille Lauro, het Italiaanse passa giersschip dat vorig jaar okto ber door Palestijnen werd ge kaapt, is gisteren od de rede van de Egyptische havenstad Alexandrië aan de grond gelo pen. Noch onder de ongeveer 600 toeristen, noch onder de meer dan 300 bemanningsle den werden gewonden ge meld. Zondagmiddag slaagde men er in het schip weer vlot te trekken. Het ongeluk ge beurde toen de Egyptische loods tijdens zwaar weer pro beerde de Achille Lauro de haven binnen te sturen. Nationale schuld VS 2.000 miljard dollar WASHINGTON De nationale schuld van de Verenigde Staten, die de afgelo pen vijf jaar is verdubbeld, heeft de grens van 2.000 miljard dollar gepas seerd. Afgelopen vrijdag bedroeg de schuld 2.008.201.000.000 dollar. De om vang van de schuld was geen verras sing voor de autoriteiten en verwacht wordt dat het bedrag nog wel hoger zal worden. Het Congres heeft in decem ber besloten dat de absolute schuld- grens slechts 70 miljard dollar hoger mag komen te liggen dan de nu breikte som. Omgerekend per hoofd van de be volking heeft de Amerikaan een schuld van ongeveer 8.466 dollar (22.800 gul den). Ter vergelijking: het Derde-We reldland met de hoogste schuld is Bra zilië met 109 miljard dollar. Aardbevingen treffen Peru Twee inwoners van de oude Inka-hoofdstad Cuzco in Peru staren naar de puinresten van wat eens hun huis was. Cuzco werd dit weekeinde getroffen door vijf aardschokken, waardoor zeker vijf mensen om het leven kwamen en vijftig gewond raakten. In de stad verblijven momenteel veel toeristen, maar volgens het bu reau van de prefect in Cuzco zijn er geen slachtoffers onder de buitenlandse bezoekers. Zeker 150 woningen zijn ingestort. STAATSSECRETARIS VAN DER REUDEN: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Als het aan dit kabinet ligt, zal er volgend jaar nog eens 600 miljoen gul den worden bezuinigd op de gezondheidszorg. Ziekenhui zen zullen daarin een fors aan deel moeten leveren. Staatsse cretaris Van der Reijden sluit niet uit dat een deel van de lasten worden doorgeschoven naar de individuele burger, door meer eigen bijdragen in de gezondheidszorg te gaan heffen. Het bezuinigingsbedrag, dat onderdeel uitmaakt van het ombuigingspakket van ruim 9 verlaging met 4 procent bete kenen en dat kan niet". Voor een deel van de bezuini gingen zal de patiënt moeten opdraaien, zo maakte Van der Reijden duidelijk. „Ik zie wel mogelijkheden voor meer ei gen risico's in de gezondheids zorg, al is het niet mijn bedoe ling om de medicijnenknaak op te trekken naar bijvoor beeld vijf gulden". AMSTERDAM De elf actievoerders die na de brandstichtingsaffaire in Kedichem op 29 maart nog vastzitten worden ten onrechte op politiebureaus vastgehouden. Ze funge ren daar als een soort ge tuigen tegen mogelijke andere verdachten in deze zaak en worden alleen nog over het aandeel van anderen gehoord. Dit komt neer op het gijzelen van getuigen en dat is verboden. Dit zeiden gis teravond twee advocaten van de arrestanten op een persconferentie in Am sterdam. De elf mensen werden samen met 72 anderen opgepakt in Kedichem. Als enigen bleven zij later in voorlopige hechte nis in politiecellen, verspreid over het land. In verband met het cellentekort zou voor hen geen plaats zijn in huizen van bewaring. Daar is het regiem over het algemeen een stuk soepeler dan op politiebureaus. Een deel van de actievoerders van Kedichem ging zaterdag langs de diverse politiebureaus om daar door middel van zo genoemde zwaaiacties de ar restanten die vastzitten men taal te ondersteunen. Bij een bezoek aan de de Schevening- se jeugdgevangenis „De Sprang" hield de Haagse poli tie op verdenking van diefstal twee Amsterdammers aan. Het tweetal, een 22-jarige Amster dammer en een 23-jarige in Amsterdam woonachtige En gelsman, bleken in het bezit te zijn van een auto die onlangs in Amsterdam werd gestolen. De auto is in beslag genomen. miljard, is „nogal hoog", aldus de staatssecretaris gisteren voor de AVRO-radio. De be windsman noemde evenwel het „onvermijdelijk" dat de budgetten van de ziekenhui zen zullen worden verlaagd. Het afwentelen van de bezui nigingen geheel op de zieken huizen is volgens hem echter niet mogelijk: „Dat zou een DEN HAAG Het CDA toonde zich het afgelopen weekeinde zeer ingenomen met het kabinetsbesluit om in 1987 ruim negen miljard gulden te bezuinigen ter compensatie van de verwachte tegenvallers in de aardgasopbrengst. CDA-fractieleider De Vries sprak van „een moedig besluit". De VVD staat echter niet te jui chen. De liberalen hebben de laatste weken voortdurend vastge houden aan een bezuinigingsbedrag van maximaal 5 miljard. Zij waren slechts tot een grotere ingreep bereid als tegelijkertijd ook het financiële spoor voor de jaren na 1987 zou worden vast gelegd. De VVD drong er onder meer op aan, dat burgers en bedrijfsleven in ieder geval in 1988 weer enige verlichting van hun lasten in het vooruitzicht moest worden gesteld. Het CDA voelt er echter bitter weinig voor. nu al afspraken te maken over het financiële beleid voor de komende vier jaar. Voorlopig luidt het commentaar van de VVD-fractie op het ka binetsbesluit van vrijdag, dat de coalitiepartners elkaar wat dichter zijn genaderd dan voorheen het geval was. Een defini tieve reactie zal de fractie pas morgen geven, als de Kamer de bezuinigingsbrief van Lubbers, Ruding en Van Aardenne zal hebben ontvangen. In liberale kring hoopt men dat die brief niet alleen over 1986 en 1987 zal gaan. Bij de PvdA noemde men het ergerlijk dat nog geen overeen komst was bereikt over de maatregelen zelf. Het is volgens de socialisten verbluffend dat het kabinet naar aanleiding van de daling van de olieprijzen alsmaar bezig is met bezuinigingen. Zij zien geen enkel initiatief om de werkgelegenheid te bevorderen via overheidsinvesteringen en maatregelen ten gunste van de langdurig werklozen. Leonardo da Vinei verboden voornaam TUBINGEN Een kind in de Bondsrepubliek dat van zijn ouders Leonardo Da Vinei als voornaam bad meekregen, moet herdoopt worden. Dat besliste het kantongerecht van Tubingen. Een achternaam als Da Vinci is als voornaam niet aanvaardbaar, omdat het maar verwarring geeft, aldus de rechter. Daarentegen mogen de ouders die hun kind had den aangegeven als „Shanta- la", het zo laten. Vooropge steld dat een dergelijke fanta- sienaam niet tot problemen zal leiden, vond de rechtbank hem aanvaardbaar. V redesmarathon Beiroet zonder buitenlanders BEIROET Meer dan vier honderd Libanezen hebben gisteren deelgenomen aan een marathon voor de vrede in de door de burgeroorlog zwaar geteisterde hoofdstad Beiroet. De vier deelnemers uit het buitenland, onder wie twee Nederlandse diplomaten, moesten echter aan de kant toekijken, omdat gevreesd werd dat ze ontvoerd zouden worden. De lopers werden geëscorteerd door zwaar bewa pende Druzen die de mara thon hadden georganiseerd. De marathon werd gewonnen door Mustafa Hussein, een 22- jarige soldaat in het Libanese leger en van sji'itische af komst. Politieman officieel verdacht van doodslag AMSTERDAM Tegen de 26-jarige Amsterdamse agent T.W., die op 29 maart tijdens een worsteling per ongeluk een Antilliaanse man in Am sterdam neerschoot, waardoor deze later overleed, zal een ge rechtelijk vooronderzoek wor den ingesteld. De agent wordt verdacht van doodslag c.o. dood door schuld. Agent W. werd na het gebeurde niet ge schorst maar kreeg wel voor lopig bureaudienst. De schiet partij vond plaats in de wo ning van het slachtoffer, de 37-jarige Erwin Ataliede. Ata- liede had geweigerd enkele agenten binnen te laten nadat buren zijn vriendin hadden horen gillen en alarm hadden geslagen. Het voormaf gebouw van f Times News) pers Limi( dat dat dte krantenmag-11 naat MurdJ.' cadeau wo< gedaan aan Britse vakbd,. den. (Van onze correspondent Roger Simons) iej LONDEN De grafische vakbonden hebben gisteren tijdver een bijeenkomst op Trafalgar Square in Londen afwijzend gejei ageerd op het aanbod van krantenmagnaat Murdoch om oude drukkerijen ter beschikking te stellen van de ontslaj drukkers voor de vervaardiging van een nieuwe krant van li: se signatuur. De Times- en Sunday Times-panden aan Lond< Gray's Inn Road zijn ruim en modern ingericht. Ze zitten kostbare computerapparatuur en de rotatiepersen zijn nog la|fe niet versleten. The Guardian wordt er nog wekelijks gedrukpj De bonden willen alleen op het aanbod ingaan, wanneer Mi doch tegemoet komt aan eerdere voorwaarden, zoals schadevu goedingen aan enkele duizenden ontslagen grafici en opnieuwp dienst neming van een deel van hen. Labour-leider Neil Kil nock heeft het aanbod van Murdoch echter wel serieus genom] en wil in de loop van deze week met de bonden over het aana gaan praten. Labour en de Britse vakbeweging hebben immJ al jaren behoefte aan een eige« dagblad. De 6000 ontslagen grafici hielden gistermiddag een massabet ging op Londens Trafalgar Square. De vakbondsleiders deden*®' hun best om Murdoch feestelijk te bedanken voor zijn aanl dat zij echter niet helemaal de grond in boorden. Er was spr; van „Principes, die niet kunnen ingeruild worden voor geb wen en machines en van gezinnen, die niets hebben aan leè£n staande panden". Maar niemand zei openlijk dat Murdochs v< stel volledig onaanvaardbaar was. De grafici trokken daarna naar Wapping, waar Murdochs gl< nieuwe krantenbedrijf is gevestigd, om de verspreiding van Sun en The Times tegen te houden. Politie te paard voeiT*! charges uit. Zes agenten en een demonstrant raakten daarbij wond; er werden twintig mensen aangehouden. U LAND EN TUINBOUW, Middagveilingen tuinplanten Aalsmeer Speciaal voor de tuinplanten organiseert de Bloemenveiling Aalsmeer (VBA) in de maanden april en mei middagveilin gen. Deze unieke maatregel in de afzet via de Nederlandse bloemen- en plantenveilingen is volgens de Aalsmeerse vei ling nodig om deze kansrijke produktgroep extra aandacht te geven. De aanvang van de veiling van snijbloemen en ka merplanten blijft in april en mei gehandhaafd op het gewo ne tijdstip. Op werkdagen beginnen de veilingklokken om 06.30 uur te draaien. Door de extra middagveilingen voor de tuinplanten wil de VBA voorkomen dat deze aantrekkelijke produkten ten onder gaan in de toenemende aanvoer van planten voor de veilingklokken in de drukke vooijaars- maanden. Daarbij baseert de veiling zich op studies die vorig jaar zijn verricht naar de afzetpositie van de twee groepen die tot de tuinplanten worden gerekend: de boomkwekerij- produkten en vaste planten en de perkplanten. Meer snijbloemen naar buitenland In het derde kwartaal van 1985 zo is nu bekend gewor den werden 9 méér stuks snijbloemen geëxporteerd. Binnen het geëxporteerde sortiment was de roos de belang rijkste. Deze soort was goed voor bijna 30 van het export volume. Ten opzichte van het derde kwartaal 1984 groeide dit volume met 10 waardoor het aandeel binnen het pak ket nagenoeg onveranderd bleef. Dit was anders bij de anjer, de tweede soort met een aandeel van 17 Deze export nam slechts met 1 toe. Van de grote soorten groeide de export het snelst bij de chrysant 22 en de groep zomerbloe ment+23%). De geringe groei bij de anjer wordt veroor zaakt door een teruglopende export hiervan naar West- Duitsland en Frankrijk. Een opvallende toename gaf de an jer-export naar Engeland te zien. Deze nam toe met 34 Dit land veroorzaakt ook de sterke toename van de chrysan tenexport in het derde kwartaal 65 De stijging bij de zomerbloemen was geheel een Westduitse aangelegenheid. Méér dan driekwart van de zomerbloemenexport is voor West-Duitsland bestemd. Dit is 10 boven het gemiddelde. Met andere woorden is 65 van de export in de beschouwde periode bestemd voor West-Duitsland. Van de kleinere bloemsoorten deden vooral de Gypsophilia en de Alstroeme- ria van zich spreken met exporttoename's van resp. 15 en 13%. Gemengd boeket nog steeds populair in Duitsland Als bloemencadeau geeft onze Oosterbuur nog altijd de voorkeur aan het gemengd boeket, maar wel in één kleur. Een derde van de ondervraagden uit een representatieve enquête gaf dit te kennen. Op de tweede plaats volgt het meerkleurige gemengd boeket (25 gevolgd door het boe ket bestaande uit één bloemsoort in dezelfde kleur. Opval lend is dat steeds meer kopers groen bijwerk vragen. Uit een opinie-onderzoek komt naar voren dat 55 van de Fransen de voorkeur geeft aan rozen boven andere snijbloe men. Daarna werden lelietjes-van-dalen het meest genoemd (13 gevolgd door anjers (11 lelies (9 en korenbloe men (5 De vernieuwing van het tulpenassortiment is een bittere noodzaak. Als van daag matige cultivars, zoals Apeldoorn en Golden Apel doorn nog 1250 ha van het totale tulpenarsenaal van 6900 ha in beslag nemen, dan is er voor de verede laars duidelijk nog veel werk aan de winkel. Apeldoorn en alle mutanten van deze tulp naast Gol den Apeldoorn worden onder andere ook nog geteeld Beau ty of Apeldoorn, Apeldoorn's Elite plus nog een stuk of wat kleinere hebben di verse minder feestelijke ei genschappen. Om te begin nen groeit de steel op de vaas door. Iedere dag wordt hij wat langer, hij wordt slap en op de duur gaat hij hangen. De houdbaarheid op de vaas is ook niet om over naar huis te schrijven. Een sterke eigenschap is de geschiktheid voor de vijfgra- den-teelt en de mogelijkhe den om deze tulp heel vroeg in bloei te kunnen hebben. Daarnaast is de groeikracht enorm. Apeldoorn-met-sports „barsten" van het plantgoed en geven ook nog eens veel leverbaren per roe. Apel- doornen, de mutanten, heb ben een vermeerderingsfac tor van 1 op 3. Daar kunnen de meeste andere tulpen niet aan tippen. Als die 1 op 2 groeien in vakjargon: „ze gaan over de kop" is het al mooi en enkele „lopen" 1 op 7>h. Enorme verschillen Of het dan zo veel scheelt in de produktie of een tulp 1 op 2 gaat of 1 op 3? Een simpel rekensommetje maakt dat duidelijk. Een tulpenteler die 1 kilo van een nieuwe zaai ling koopt die 1 op 2 gaat en ieder jaar alles opplant, heeft na verloop van tien jaar 1024 kilo van deze aanwinst. Is het een zaailing die 1 op 3 gaat, dan heeft hij na tien jaar... 60.000 kilo. Het lijkt onvoorstelbaar, maar er valt feen speld tussen te krijgen, iaarom is het areaal van Apeldoorn en de sports zo groot geworden. Apeldoorn is door verschil lende veredelaars als vader of moeder gebruikt, maar alle nakomelingen hebben de nare eigenschap van door groeien op de vaas. Het is dus zaak nieuwe tulpen te creër en die snel groeien, maar die ook weinig vatbaar moeten zijn voor ziekten. Het moeten ook goede broeisoorten zijn en een lang vaasleven heb ben. Vooral dat laatste punt gaat steeds zwaarder wegen. Sterk als een beer Zulke tulpen zijn er wel. On der meer de rode, wit-geran- de Leen v.d. Mark, gewon nen door de Noordwijkse veredelaars Konijnenburg Mark. Een creatie die goed groeit, weinig vatbaar is voor ziekten, een bevredigend aantal leverbare per roe geeft, zich prima leent voor de broei en op vaas zo sterk is als een beer. Zo zijn er trouwens nog wel een stuk of wat. Ze vallen echter stuk voor stuk onder het Kwe kersrecht en degenen die met de produktie van die soorten willen beginnen, weten dus bij voorbaat dat er royalties op tafel moeten komen. Bo vendien zijn van die nieuwe rassen de meeste onderge bracht in Kwekersverenigin gen. De deelnemers maken onderling uit in hoeveel ze zullen opplanten, want het in de hand' houden van het areaal staat bij alle kwekers- groeperingen zeer hoog geno teerd. En dat de oppervlakte dan aan de beperkte kant wordt gehouden, kan een kind begrijpen. Want als je een „graag"-artikel massaal gaat telen, is de room er zö af. Testen Er zullen de komende jaren tal van nieuwe zaailingen ten tonele worden gevoerd. Al leen bij Van den Hoek's Broeiproevenbedrijf in het Noordhollandse 't Veld zijn de afgelopen winter ettelijke duizenden tulpen-zaailingen getest. Onder meer van de gebrs. Ligthart uit 't Zand en van de groepering Ropta uit het Friese Metslawier. Vele zaailingen worden ook regel matig gepousseerd door de Kwekersgroepering Hybris uit Lisse. Verder zitten vere delaars als Leo Schoorl uit Lisse, Konijnenburg Mark uit Noordwijk, Jo v.d. Berg uit Anna Paulowna, het In stituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen uit Wageningen en niet te verge ten Vertuco (Veredeling Tul pen Combinatie) uit Bree- zand ook niet stil. Om nog maar te zwijgen van de vere delaars die niet zo nadrukke lijk aan de weg timmeren. Duizenden zaailingen zijn dus in aantocht, maar het overgrote deel zal na enkele jaren testen weer afvallen en vernietigd worden. Want er zijn natuurlijk veel meer wij kers dan blijvers. Voor de veredelaars komt de „danse macabre" vaker in beeld dan de „marche triomphale"... De grote moeilijkheid bij dat al les is dat geen sterveling kan voorspellen welke aanwin sten het publiek zal apprecië ren en welke niet. Smaken verschillen en wijzigen zich in de loop der jaren. De mode is ook in de sierteeltwereld erg grillig. Hoofse minachting Een typisch voorbeeld van een miskleun is de gerande Abu Hassan, die werd ge wonnen door Jo van den Berg uit Anna Paulowna. Een creatie met de nodige goede groei- en broei-eigen- schappen een kleur zoals ér in de tulpen maar weinig zijn: glanzend donkerrood als een kastanje die nèt uit de bolster is gesprongen en een fel afstekende gele rand. Ie dereen zei tegen iedereen dat Abu Hassan het zeker zou gaan maken. Vele kwekers kochten er plantgoed van en gingen deze tulp vermeerde ren. Leverbaren werden in binnen- en buitenland nau welijks bij de broeiers uitge zet. Want het stond immers bij voorbaat vast dat Abu Hassan een koploper zou worden. Het pakte allemaal heel an jers uit. Toen er voldoende werden geteeld en deze tulp ook in flinke hoeveelheden werd gebroeid, was deze aan winst om te beginnen bij de meeste afnemers volkomen onbekend. Maar wat erger was: de bloemenhandel bleek een hoofse minachting voor deze kleur te hebben. Wat men ook probeerde, de bloe- menexporteurs wilden deze tulp gewoon niet hebben. En als zij er niet op vallen, dan kun je het allemaal wel ver geten. Toen het allemaal dui delijk werd, kon men het ge klaag en gekreun tot over de landsgrenzen horen. Want het kostte natuurlijk handen vol geld. Door ervaring wijs geworden, begint men er nu in een veel vroeger stadium aan om flinke hoeveelheden te broeien en de handelaren in binnen- en buitenland ge legenheid te geven er mee te werken. De randtulp Abu Hassan: een typisch voorbeeld van een miskleun. De groenteman kan op het ogenblik een groot sortiment aanbieden tegen vriendelijke prijzen. Over het algemeen kan gezegd worden dat de meeste groentesoorten op het ogenblik niet duur zijn. Bij komkommers speelt naast de kwaliteit het gewicht een rol bij de prijsvorming. Voor een komkommer van export-kwa liteit met een gewicht van 300 gram komt de prijs op 70 cent. Een vrucht met een gewicht van 500 gram kost 1,40. Voor komkommerstek va rieert de prijs van 1,20 tot 2,- per kilo. Sla is spotgoed koop, een flinke krop sla kost 50 cent. De tomaten zijn een heel stuk goedkoper gewor den. Een kilo exporttomaten kost nu 2,50 per pond. De vleestomaten zijn wat prijzi ger, namelijk 3,30 per pond. Naast de import-paprika 's ko men er weer steeds meer Hol landse paprika 's in de handel. De groene paprika's kosten 4,75 per pond, de gele5,50 en de rode7,80. De genoem de prijzen gelden alle voor ex portkwaliteit. Andijvie is evenals spinazie goedkoper geworden. Voor andijvie be taalt men 2,80 per kilo en de spinazie kost 1,80 per kilo. De aubergines zijn voor slechts 3,30 per pond te koop. Koolrabi kost gemid deld 1,25 per stuk. Raap steel tjes zijn op het ogenblik zeer aantrekkelijk geprijsd en wel zo'n drie bosjes voor 1 gulden. De Hollandse bloem kool wordt geleidelijk goed koper, toch moet men nog wel uitgaan van een prijs van 5 a 6 gulden per stuk. De import- kool uit Frankrijk is goedko per, deze kost gemiddeld 3,20 per stuk. Er komen ook weer steeds meer courgettes, ze kosten 1,80 per stuk. Bos- peen is wat goedkoper gewor den, een bos kost nu vijf gul den. Postelein kan een welko me verandering in het menu zijn, een pond kost 4,50. De Hollandse snijbonen en sper ziebonen kunnen in prijs niet concurreren tegen het import- produkt. Egyptische sperzie bonen kosten 3,20 per pond. Snijbonen worden uit de Ca- narische Eilanden ingevoerd, ze kosten ongeveer2,75 per pond. Het aanbod van Chine se kool is op het ogenblik klein, een pond kost 1,45. Prei is wat duurder gewor den, kwaliteitsklasse 1 kost zo'n2,50 per pond. De knol selderij kost 1,- per stuk. Kroten zijn evenals uien en winterpeen traditioneel laag geprijsd, namelijk 50 a 60 cent per kilo. Voor witlof zijn de prijzen niet veranderd, kwali teitsklasse I kost 2,10 per pond en voor snijlof van uit stekende kwaliteit komt de prijs op 1 gulden per pond. Het seizoen loopt nu snel naar het eind, maar ér zijn nog steeds spruiten, voor een goe de kwaliteit komst de prijs op 2,20 per pond. on De aubergines zijn voor slechts 3,30 per pond te koop. Jjj I

Leidse Courant | 1986 | | pagina 4