Portugees Ta var es onbekende winnaai Goed adverteren gaat zo. Verrassingen bijNKpowerlifting AT£eidte(2oivuvnt <0$ CeidaeSomatit Els Koolloos in eindsprint geklopt door Mieke Havik INTEGRATIETOERNOOI VAN GOALBALLERS EEN SUCCES RECORD-AANTAL INSCHRIJVINGEN CITY-PIER-CITY-LOOP Bondscoach KNWV wil concurrentie Sportwere MAANDAG 7 APRIL 1986 PAGIN LEIDEN Wielrenster Els Koolloos - Van Leeuwen (Van Duuren) zat gisteren niet ver van haar eerste overwinning van dit seizoen. De inwoonster van Lisse ontsnapte in het cri terium van Tilburg met Mieke Havik. In de eindsprint bleek de Volendamse te snel. Hanne- ke Lieverse werd negende. Veteraan Karei Teeuwen (De Zilk) ontsnapte in Bovenkerk met zeven concurrenten. In de eindsprint bleef hij steken op de zesde plaats. Dirk Jan van Reek was opper machtig in de derde rit van de Rijn Bollenstreek-competitie. De Bollenstreker nam op het parcours van Swift liefst twee ronden voorsprong op het ge hele veld. behalve Jan van Straaten. De Swiftrenner werd slechts eenmaal gedubbeld en eindigde daardoor als tweede. Richard Havik (Zoetermeer '77) won de spurt om de derde plaats. Bollenstreker Edward Hagen liet in de juniorenrit zijn club nieuwelingen de derde Bollen streker die een ritzege boekte. Pascal Vergeer completeerde op de tweede plaats het succes, Harrie Verwey (Excelsior) passeerde de streep als derde. Adrie Kruger (Swift) was de beste liefhebber. Hij kwam solo binnen voor zijn clubge noot Pieter Evelein en Martin Lexmond (Excelsior). Monique van Vliet won bij de nieuwe lingen-dames. Henk Pieterse (Den Bosch) in aktie onder de basket van Den Helder. Den Bosch wint DEN HELDER De basket balheren van Nashua Den Bosch zijn gisteravond weer een stap dichterbij de zevende landstitel gekomen. De Bra banders wonnen ook de twee de wedstrijd in de play offs te gen Doppeldouche Den Hel der. Na de score van 95-82 van de eerste wedstrijd op woens dag, werd het nu 89-80. Bij de rust van het duel, dat 2300 toe schouwers trok, leidde de thuisclub nog met 43-40. Ko mende woensdag kan Den Bosch in de eigen sporthal De Maaspoort het kampioenschap binnenhalen door ook de der de wedstrijd te winnen. LEIDEN Het Zilveren Kruis-VGCN integratietoer- nooi van de goalballafdeling van De Sleutels is een door slaand succes geworden. Te vreden stelde de organisatie onder meer vast dat de echte goalballers voor de meest ver rassende uitslagen zorgden en dat de integratieteams zo zeer door het goalballen getroffen waren dat een aantal nieuwe leden zich ter plekke opgaven. Dat een team van het revali datiecentrum 't Loo Erf uit Apeldoorn het integratietoer- nooi won, is voor een groot deel te danken aan Ad Meye- rink. Im Apeldoorn startte hij met Hengelo spits John Olde- nortkamp een initiatief om op het centrum (dat door blinden en slechtzienden gebruikt wordt) goalball te gaan spelen. Binnen drie maanden werden materialen aangekocht, wer den mensen warm gemaakt en kwam het goalballen op het revalidatieprogramma. „Dat betekent dat veel meer men sen kennis gaan maken met goalball, waardoor dit centrum voor een flinke injectie kan zorgen in het góalli denkt Sleutelsspits Cei Succes was er zaterdaj het team, waarin spiJ van Weigraven excett allereerst in de integral le. Daarna werd tegen d naar van de goalballpou Peperbus) gespeeld, Zwollenaren op het nij wonnen. Door penalties 't Loo Erf teruggewezen] zij eerder in de normale tijd als enige die dag perbus een gelijkspel afgedwongen. DEN HAAG In de laat ste week van maart viel bij de Portugese atleet Da vid Tavares een uitnodi ging in de bus. De Portu gese bond verzocht hem deel uit te maken van de ploeg, die 's lands eer moest verdedigen bij de Haagse City-Pier-City- loop. De 24-jarige hardlo per ging afgelopen zater dagmiddag als eerste over de finish bij Neerlands drukst bezocht halve ma rathon. De kleine Portu gees was daarmee de zo veelste volstrekt onbeken de winnaar. Vooral dank zij een foute taxatie van de andere renners, zo bleek na afloop. „Wij na men zijn vluchtpoging he lemaal niet serieus. Nog niemand had ooit van die jongen gehoord", bekende Marti ten Kate, de uitein delijke nummer drie rui terlijk. Tavares hoorde vorig jaar voor het eerst van het bestaan van de in Nederland inmiddels fa meuze CPC-loop. Hij vertrok zonder hooggespannen ver wachtingen naar de residentie. Immers, de loper met de muzi kale naam had vorige maand in Porto met 1.03.41 zijn snel ste tijd op de 21.0975 kilometer neergezet. Hij had er in ieder geval niet van durven dromen in een gezelschap van 994 ren ners met 1.02.50 als snelste op het Lange Voorhout aan te ko men. „Kick" „Het tempo van de groep zakte af en ik vond dat ik het maar iets moest aantrekken", aldus het Portgeesje over zijn ont snapping voor het Kurhaus. Tot zijn verbazing constateer de Tavares dat het achtervol gende kopgroepje zich eenvou dig tot achtervolgend peloton liet degraderen. In de Scheve- ningse duinen vergrootte hij zijn voorsprong tot zo'n hon derd meter, om daarop in de tweede helft van het parkoers nauwelijks meer prijs te ge ven. Hij kreeg zelfs een „kick" toen hij, eenzaam aan het front, de terugweg over de Landscheidingsweg en de Van Alkemadelaan aflegde. In te genovergestelde richting pas seerde hij de duizenden lang zamere lopers, die stuk voor stuk een spontaan applaus voor hem overhadden. Het/ontbreken van Cor Lam- bregts (recordhouder met 1.00.40), die zich een dag voor de start vanwege een kuitbles sure had afgemeld, en het voor spek en bonen meedoen van de eveneens gekwetste Gerard Nijboer (die toch nog 31e werd), zou als devaluatie van de Portugese prestatie kunnen gelden. „Nee hoor", meent Ta vares via een toevallig aanwe zige tolk. „Het had voor mij iuist beter geweest als Lam- "bregts en Nijboer op volle kracht hadden meegedaan. Dan had ik een betere tijd kunnen neerzetten. En dan had ik niet in mijn eentje te gen de wind hoeven inlopen". Veldcross David Tavares begon acht jaar geleden met de atletieksport. De veldcross had lange tijd zijn voorkeur en in die tak van sport behaalde hij zijn tot nu toe enige landelijke titel. „Nu maakt het mij niets meer uit of ik op de baan, in de stra ten of in het veld loop", aldus Tavares. „Ik pas mij makkelijk aan". Een volledige marathon heeft de kleine man nog nim mer volbracht, maar als het aan hem ligt zal hij gehoor ge ven aan de eerste de beste in vitatie. „Misschien kom ik aanstaande zaterdag zelfs wel bij de Westland Marathon aan de start. Maar dan moeten ze me wel uitnodigen", aldus de Tavares, in het dagelijks leven tweede secretaris bij de 6000 leden tellende Sportclub Sal- guedoz. De winnaar zegt geen specifieke plannen te hebben voor de toekomst. „Ik zie wel", is het motto van de man, die zaterdag vertrok met een be ker en een goed gevulde knip. Recreanten Dat deed ook Carla Beurskens, die voor de derde achtereen volgende maal de CPC-loop op haar naam bracht. Met 1.09.28 verbeterde ze haar tijd van vo rig jaar met ruim één minuut. Mét haar volbrachten ook een recordaantal van in totaal 14.067 -meest onbezoldigde- deelnemers de diverse afstan den. Zo'n duizend kinderen liepen in de voormiddag over 1,5 en 2,5 kilometer. 2430 re creanten namen deel aan de tocht over 5 kilometer en 3830 mannen en vrouwen kunnen pratgaan op het volbrengen van de kwart-marathon (10 ki lometer). Het grootste gedrang ontstond bij de start van de run over 21 kilometer, waarbij onder meer ook minister Win- semius van de partij was. Een cordon van één rij organisato ren bleek niet toereikend om de horde in bedwang te hou den, waardoor de start zo'n ze ven minuten werd vertraagd. „Dat was eigenlijk het enige probleem", oordeelde John Tieleman, voorzitter van het nieuw aangetreden stichtings bestuur van de CPC-loop. „Verder is alles ordelijk verlo pen". oordeelde Tieleman, die in zijn visie werd bijgestane door winnaar met de krulle- bol. „Een perfecte organisatie, daar viel echt niets op aan te merken". ROB LANGEVELD DEN HAAG De span ning was afgelopen week einde bij de Nederlandse kampioenschappen po werlifting te snijden. Vooral bij de zware jon gens, die gistermiddag in de bijna uitverkochte sporthal Ockenburgh in aktie kwamen, vermaakte het publiek zich prima. In de klasse tot 100 kilogram moest Rob Henderson zijn kampioenstitel verrassend af staan aan de 30-jarige Rick Priester. Laatstgenoemde werd in 1983 ook al nationaal kampioen, maar hij kwam daarna door knieblessures wat minder goed voor de dag. Bo vendien sprong Priester in het verleden nogal wat onbesuisd met de gewichten om. Maar op het ogenblik is hij in topvorm en verwerkte nu een totaal van 780 kilogram. Dat was maar liefst 30 kilogram meer dan Rob Henderson. Na de eerste oefening, het kniebuigen, zag het er nog gunstig uit voor Henderson. Hij verwerkte 295 kilogram te gen Priester slechts 92, maar bij het bankdrukken zakte Henderson met 165 kilo tegen Priester 200 behoorlijk weg. In de laatste oefening, de dea- dlift, kwamen beide powerlif- ters tot 290 kilogram. Rob Henderson faalde bij de twee de en derde beurt met een ge wicht van 302 kilogram aan de halter. De gelukkige kampioen Rick Priester: „Ik train vijf keer per week en ben op de trai ning al eens tot een totaal van 815 kilo gekomen. In novem ber zijn hier in Den Haag de wereldkampioenschappen. Dan moet ik 820 kilo kunnen verwerken. Een plaats bij de wereldtop behoort dan tot de mogelijkheden. Ik heb nog nooit zoveel zin in deze sport gehad als de laatste tijd", aldus de Hagenaar, die zich even la ter moest melden voor de do pingcontrole. „Daar ben ik niet bang voor, ik beoefen mijn sport zuiver". Oud-kampioen Siem Wulfse uit Dordrecht had tegenover Peter Fransdonk in de klasse tot 425 kilogram niets in te brengen. De krachtpatser uit Noord-Scharwoude verwerkte een totaal van 902,5 kilo. Hij verbeterde daarmee op het on derdeel deadlift het Europees record van de IJslander Jon- Pall Sigmarsson met tweeën- eenhalve en bracht het op 273,5 kilo. Een poging om het wereldrecord, dat op 380 kilo gram staat, te verbeteren, mis lukte echter. Veteraan Gerard Duprie (SSS, Alkmaar) bewees nog steeds met de ster ke jongens mee te kunnen. De veteraan verwerkte in de cate gorie boven 125 kilogram maar liefst 840 kilogram en ze gevierde voor Jan de Vries uit Noord-Scharwoude met 795 kilogram en Henk Grootedorst uit Lelystad met 745 kilogram. De uit Wateringen afkomstige Michel Wiegman verspeelde verrassend zijn titel aan Theo Tuunter uit Dordrecht. Met 800 kilogram verwerkte de nieuwe kampioen juist 2,5 ki logram meer dan Wiegman. Zaterdag kwamen de lichtge wichten in actie. In de klasse tot 56 kilogram zegevierde Dassen met 485 kilogram, het geen tevens een nieuw Neder lands totaalrecord betekende. In de klasse tot 60 kilogram won G. Tromp met 585 kilo gram. Henk van der Brand was de sterkste in de klasse 67,5 kilogram met een totaal van 640 kilogram. N. Martine greep het kampioenslint in de klasse tot 75 kilogram met 675 Rob Henderson werd onttroond. kilo en J. Snijder was de 720 kilogram. In de klasse tot "iet een totaal van 722,5 kilo- sterkste in de klasse van 82,5 90 kilogram tenslotte zegevier- gram. kilogram met een totaal van de A. Schenkels uit Dordrecht ARTHUR VAN RIJSWIJK Zoekt u wat bijzonders, of wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost weinig, maar de kans op succes is groot. Want U bereikt niet minder dan 29.460 lezers*), waaronder allicht iemand die heeft wat u zoekt, of wilt hebben wat u kwijt wilt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaandeVakjes (één letter of letterteken per vakje) en in één oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. De prijzen zijn inclusief 5 B.T. W. Een extra meevallertje: Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen laat plaatsen, hoeft maar voor 2x plaatsen betaald te_worden. Bij plaat sing op zes achtereenvolgende dagen worden slechts drie plaatsingen in rekening gebracht. N.B. U kunt ons ook bellen: 071-122244. Bron: Media Scanner 3e t/m 2e kwartaal '84/85 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 U i. 4,63 f. 4,63 1. 4,63 1. 5,56 I. 6,94 1 8,33 1. 9,72 111,11 f.12,49 f 13,89 f.15,27 f 16,66 f 18,05 f.19,43 120,83 12 13 14 15 Deze advertentiex plaatsen op_ De rekening sturen naar: Naam Adres Postcode/woonplaats Telefoon- Brieven onder nummer (f 3,97 extra) worden afgehaald. [_J Brieven moeten worden doorgezonden. Bewijsnummer toezenden (f 3,15). Aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in open envelop - een postzegel is niet nodig - naar: Leidse Courant, antwoordnummer 10070, 2300 VB, Leiden AMSTERDAM Bondscoach Henri van der Aat heeft de kernploegen voor het zeilsei- zoen 1986 bekend gemaakt. In de Soling, één van de acht olympische klassen, is het Ko ninklijk Nederlands Water sport Verbond (KNWV) voor het eerst in drie jaar weer met enkele teams vertegenwoor digd. In de Tornado-klasse krijgen Willy en Cees van Bla- del, die van 13 tot 20 april op de Bermuda-eilanden om het wereldkampioenschap varen, ploeggenoten in het duo Tols- ma/Duiker. Dergelijke spar ring-partners zijn volgens Van der Aat noodzakelijk om niet door de buitenlandse concur rentie misleid te worden. De zeilploegen worden dit sei zoen begeleid door vier trai ners, Van der Aat, Wilton, Se- pers en Brinkgreve. Olym pisch kampioen Van den Berg verleent assistentie bij de plankzeilers. De kernploegen (A, B en C-ni- veau): Flying Dutchman: A: Haak man/Alkemade (Amstelveen- /Weteringbrug), Koning- /Schelling (Wormerveer/Lei- den); C; Coffeng/Paulich (Zwaag/Hilversum), Van der Sluys/Schrier (Woubrugge- /Kortenhoef). Finn: A: Hummel (Hilversum), Peet (Den Haag); B: Van Ma nen (Delft); C: Zielhuis (Gou da), Okker (Breda). Star: A: Bakker/Vandenberg (Rotterdam/Loenqn a/d Vecht); B: Kees en Rob Douze (Groenekan); Van Walt Meij er/Huizing (Rotterdam/Eind hoven). C: Van Leeuwen/Vol- lebregt (Cappel a/d IJssel/Rot terdam). Tornado: A: Willy en Cees van Bladel (Den Bosch); C: Tols- ma/Duiker (Breda/Alkmaar). 470-heren: A. Duetz/Bos (Delf t/Huizen), Stavenuiter/Ver- meulen (Medemblik/Utrecht); C: Van Leeuwen/Kats (Rotter dam), Henk en Jaap de Jong (Delft), Robert en Mark Drontman (Den Haag/Amster dam) 470-dames: A: Vermeulen/Sta- venuiter (Utrecht/Medem- blik); C: Steenhuis/Baerveldt (Hilversum Driehuis). Divisie 2 (plank): A: Reintse- ma (Apeldoorn), Van Steke- lenborg (Eindhoven); B: Van den Berg (Amsterdam), Marco Tellier, Peter Paul Tellier (beiden Utrecht), Verschoor (Baambrugge); C: Stiens (Eind hoven) Soling: C: Verhagen/Smol- ders/Van der Vaart (Arnhem- Leiderdorp), Van Manen- /Wiepjes/Snater (Delft/Zaan dam/Alkmaar). Wassenaarse jeugdschaakster Benschop nationaal kampioene DEN HAAG Annemarie Benschop uit Wassenaar is za terdag nationaal jeugdkampi oene geworden. In de catego rie tot 20 jaar behaalde zij ze ven punten uit negen partijen. Ze bleef daarmee een half punt voor op nummer twee, Mariëtte Drewes. De 16-jarige Annemarie Ben schop verloor in de tweede ronde, maar begon daarna met een geweldige inhaalrace. Dre wes ging de laatste ronde in met een half punt voorsprong, maar verloor toen van Patricia de Wit, die derde werd met zes punten. Benschop deed al voor de achtste maal mee aan jeugdkampioenschappen; in 1981 werd zij kampioene in de klasse tot 13 jaar. Waarschijn lijk gaat Benschop Nederland nu vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen voor de jeugd in Vilnus in de Sovjet-Unie. Bij de jongens tot 20 jaar scoor de de 14-jarige Hagenaar Ben nie Eerhard vier uit negen en werd daarmee twaalfde. Zijn broer André werd in.de klasse tot 16 jaar vijfde met vier uit zeven. Bij de jongens tot 13 jaar haalde Arthur Blackstone uit Rijswijk drieënhalf punten uit zeven partijen. Lydia Nieuwstraten (Den Haag) ein digde bij de meisjes tot 16 jaar als tweede met vijf uit zeven. In de laatste ronde verloor zij in totaal gewonnen positie en gaf daarmee de eerste plaats cadeau. Bij de meisjes tot 13 jaar haal de Karin Irokrome uit Rijs wijk drie uit zeven en dat be tekende de negende plaats. Onyx en Tina snelste windhonden DEN HAAG Tijdens wed- strijden in Breda waren hon den van leden van de ZHWRV dit weekeinde succesvol. In de whippets C-klasse zegevierde Onyx van de familie Kaste- lijns uit Rijswijk. Ook een eer ste plaats was weggelegd voor Tina (Voskamp, Monster) bij de whippets B-klasse teen. In dezelfde race werd Alexis (Tuit, Den Haag) tweede. In de greyhounds A-klasse werd Clever Boy (Mommer- steeg, Utrecht) eveneens twee de. Een vierde plaats viel Adraste (Hofstra, Heemskerk) in de whippets A-klasse ten deel. Tijdens wedstrijden in Oude Pekela werden Mustang (whippets A) en Funny Major (whippets B) tweede. Beide honden zijn het eigendom van de familie Barends uit Hazers- woude. Atletiek De in de V de Staten wonende Maas is tijdens wedstri Tempe (Arizona) dichi stokoude nationale rec< Henk Visser gekomen werd tweede met een van 7,91 meter, slechts centimeter minder danj realiseerde in 1956. Rugby In Lausann Nederland B met 28-10 nen van Zwitserland A Turnen De Nede damesploeg heeft in schaat de jaarlijkse in tegen België en Lux gewonnen. De jonge plc gaarde 175,25 punten, eindigde als tweede me punten en Luxembu met slechts vijf turnst uitkomen, eindigde als met 154,15 punten. Atletiek Bij wedstr Apeldoorn.heeft Frank Dool (AV 34) twee goe< taties met de slingerkof verd. Met de juni kwam Van de Dool t< meter. Van de Dool sl de 7,250 kilogram weg< niorenkogel 55,46 mete Zaalhandbal Radni grado heeft zich geplaa de finale van het toeri de EC voor bekerw (dames). De Joegos ploeg verloor de twee< strijd voor de halve fii en tegen Bakoe met maar had de eerste w met 27-20 gewonnen. D re finalist is VFL En chen (WD1). Volleybal Olympist pioen China heeft op gende wijze een acht toernooi voor dames ii gewonnen. In de fina China met 3-0 van Per mer twee van de were de werd Europees k« Sovjet-Unie door met Tsjecho-Slowakije te w Basketbal De Nede damesploeg won in Sitt duel in het kwalific; nooi voor het EK juni gen Ierland met 74-! West-Duitsland werd nen met 69-53. West-Duitsland - Belg (44-35). Topscorers W ree Schuller 17, Rapha nicker 17, Daniële W België: Ciciele L'Honn Silvie Simons 14. Zeker twee Nederland teurs naar WK boksen Boksen Aan de W tot en met 17 mei i VSt) zullen twee N( ders deelnemen. De te< raad van de Nederlant Bond (NBB) heeft lich gewicht Reino van de (Leeuwarden) en z wicht Arnold Vander geschreven, voetbal Karl-Hein menigge speelt op vj niet mee in de interlan Duitsland - Zwitserlan menigge is geblesseerd rechterknie en moet arts een week rust hoi Atletiek De heren Sittardse Unitas heb' beste wereldprestatie in een monster-estafe 24 uur. In Geleen liepi atleten 412 kilometer meter. HAC Hengelo in 1978 396,720 kilome'

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14