Fitte Rinus Michels terug als coach Nederlands elftal Hockeyteam moet eerste klap incasseren y sportuitslagen Remise Clerc-Van der Wal in nul zetten uoetballerlei Silva Boys geschorst Werder wint weer '"SPORT -- QeidóaQowumt .ZATERDAG S APRIL 1986 PAGINA:! 1 BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie PSV-FC Groningen AZ '67-FC WV MVV-SC Heracles Fortuna S-Haarlem NEC-FC Den Bosch Eerste divisie Emmen-De Graafschap PEC Zwolle-NAC SC Cambuur-FC Wageningen Willem ll-Volendam Helmond Sport-SC Veendam MORGEN Eredivisie Excelsior-Roda JC Sparta-Go Ahead Eagles Ajax-FC Utrecht FC Twente-Feyenoord Eerste divisie Vitesse-Telstar DS '79-RKC RBC-SC Heerenveen FC Den Haag-SVV DEN HAAG Het eerste team van de zaalyoetbal- club Silva Boys is voorlopig gesehorst. Komende maandag en de daarop volgende maandag mag de in terregionale hoofdklasser niet in competitieverband uitkomen. Oorzaak is het incident van afgelopen woensdag in sporthal Zuidhaghe, waar scheidsrechter Te Pas door spelers en supporters van Silva Boys werd geslagen. Bovenstaande maatregel is tot stand gekomen na een bijeenkomst van de molestatie-commissie van de Haagse Voetbal Bond (HVB). Mede op advies van dit orgaan zal de zaak reeds op woensdag in de tuchtka- mer worden behandeld. De uitsluiting geldt niet voor de andere teams van Silva Boys. Indien de Haagse zaalvoetbalselectie komende week voor een oefen duel in actie komt, zullen geen spelers van Silva Boys worden geselecteerd. Eline Coene niet verder dan kwartfinales UPPSALA Eline Coene is bij de Euro pese kampioenschappen badminton in de Zweedse stad Uppsala niet verder geko men dan de kwartfinales. De Nederlandse titelhoudster verloor gistermiddag van de Engelse Helen Troke: 11-4, 12-9. Astrid van der Knaap en Linda van der Valk le den in de tweede ronde van het dames dubbelspel een nederlaag tegen Litvinen- ko/Pron uit de Sovjet Unie: tweemaal 15- 10. Eline Coene en Erica van Dijck waren niet opgewassen tegen het Westduitse koppel Katrin Schmidt en Kirsten Schmneder: 15-13, 15-10. In het gemengd dubbelspel verloren Rob Ridder en Erica van Dijck van het Zweedse duo Stefan Carlsson en Maria Bengtsson: 15-2, 15-9. Nemes toch naar Praag DUSSELDORF Olga Ne- mes, de 17-jarige tafeltennis ster die donderdag aankondig de niet naar het toernooi om het Europees kampioenschap in Praag te gaan, is gisteren toch naar de Tsjechoslowaakse hoofdstad afgereisd. Dit is het gevolg van de onderhandelin gen tussen het Westduitse mi nisterie van buitenlandse za ken, de ambassade van de Bondsrepubliek in Praag en de Tsjechoslowaakse autoriteiten. Tsjecho Slowakije heeft verze kerd dat Nemes niet aan haar geboorteland Roemenië zal worden uitgeleverd. Karpov wint in Brussel BRUSSEL Anatoli Kar pov is gisteren winnaar ge worden van het internatio nale schaaktoernooi in Brus sel. De oud-wereldkampioen won zijn afgebroken partij uit de negende ronde tegen de Amerikaan Yasser Seira- wan. Door dat resultaat kwam Karpov op acht pun ten. De achtervolgers Tim man, Miles en Torre kwa men met nog één ronde te spelen op een onoverbrugba re achterstand te staan. Sport op tv VANDAAG Nederland 1,18.25 uur: Veronica Sport. Nederland 1, 21.40 uur: Auto strandrace Scheveningen. Nederland 2,< 22.40 uur: Studio België Nederlanda, 22.35 uur: Sport op zaterdag. TV 5, 16.00 en 19.55 uur: Tennis. Duitsland 1, 18.05 uur: Die Sportschau. Duitsland 2, 21.55 uur: Das Ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 14.00 uur Tennis Keulen. Duitsland 3, 20.15 uur Sport im Westen. BBC 1. 13.15 uur: Grandstand. BBC 1, 23.10 uur: Match of the BBC 2, 22.25 uur: Snooker. ITV, 13.30 uur: Worstelen. ITV, 14.20 uur: Sport. Sky Channel, 14.35 uur: Ushoc- Sky Channel, 15.40 uur: Motor- Sky Channel. 16.45 uur: Atletiek. Sky Channel, 17.50 uur: Zeezei- Sky Channel, 21.00 uur: Worste len. Europa TV, 20.40 uur: Sport. Filmnet, 14.00 uur: Het beste van Screensport. Filmnet, 15.15 uun Screensport Super Cup. MORGEN Nederland 1, 17.35 uur: Brand- Nederland 2, 14.25 uur Wielren nen. Ronde van Vlaanderen. Nederland 2, 19.00 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 20.05 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 15.00 uur: Wielrennen. België Frans, 18.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Die Sportschau Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.22 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 14.00 uur. Tennis Keulen. Duitsland 3, 19.00 uur: Sport im Westen. BBC 2, 15.00 uur. Rugby special. ITV, 15.30 uur: The big match. Sky Channel, 14.35 uur. Ameri can football. Sky Channel, 15.55 uur. Tennis. Europa TV, 20.40 uur Sport. Filmnet, 15.15 uur Sport. -Jockey maakt n on voorziene rit LIVERPOOL Dromend 0 van de zege in één van Enge- lands belangrijkste paarde- 9(koersen, heeft de jockey Steve *Smith-Éccles gisteren een on- l voorzien ritje gemaakt. Smith, vanmiddag het paard Clas (bij de bookmakers favo riet voor 20-1rijdt in de Grand Prix van A in tree. viel "n slaap op de achterbank van g^ijn auto na amoureuze avon duren in de nacht van donder- _jdag op vrijdag. Toen hij wak- r lieer werd. bleek zijn auto met I een snelheid van 130 kilome- |ter per uur over de snelweg te Arijden. Aan het stuur zat een i,tiener. Toen de jonge autodief ir| de wakker geworden eigenaar in zijn achteruitkijkspiegel -Jöntwaardde. trapte hij hard op (3 de rem en rende weg door de J landerijen. A ZEIST Rinus Michels zal de rest van dit seizoen alsook de komende twee jaar de leiding over het Nederlands voetbalelftal hebben. Hij zal bij zijn werkzaamheden met het A-team worden geassis teerd door Dick Advocaat, die tevens als veldtrainer gaat fungeren. In de vaka- ture van Leo Beenhakker zal worden voorzien door het aantrekken van een oefenmeester, die onder meer zal worden belast met Jong Oranje. Voorts zal de nieuwe man bij het Jeugdplari Nederland worden ingeschakeld als mede worden betrokken bij promotionele activitei ten van de voetbalbond. Het sectiebestuur betaald voet bal wil geen gebruik maken van de diensten van Beenhak ker voor de oefeninterlands Nederland-Schotland en West Duitsland-Nederland. Het sec tiebestuur baseert zich bij die beslissing op het feit dat deze wedstrijden als voorbereiding moeten worden gezien op de te spelen kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioen schap van 1988. Per 1 juli treedt Beenhakker in dienst bij de Spaanse landskampioen Real Madrid. Rinus Michels blijft overigens de funktie van bondsmanager- /technisch direkteur behouden en zal de verantwoording blij ven dragen over alle vertegen woordigende elftallen van de KNVB. Leo Beenhakker zal met uitzondering van de twee genoemde oefenduels van het A-elftal zijn werkzaamheden bij de KNVB tot en met 30 juni 1986 voortzetten. Op die dag loopt zijn contract met de bond af. Derde keer Voor Rinus Michels is het de derde keer, dat hij het Neder lands elftal als coach gaat be geleiden. De eerste keer was tijdens de eindronde van de wereldtitelstrijd van 1974, in West-Duitsland, waar Michels als supervisor Oranje naar de tweede plaats leidde. Hij werd toen geassisteerd door dr. Frantisek Fadrhonc en Cor van der Hart. Op 1 juli 1984 keerde de Am sterdammer, de man achter het grote Ajax uit het begin van de zeventiger jaren, na het trainen van Barcelona, weer Ajax, Los Angeles Aztecs en FC Köln terug bij de KNVB, nu in vaste dienst als bonds- manager technische zaken. De samenwerking met bonds coach Kees Rijvers eindigde, toen die zich na de verloren eerste WK-kwalificatiêwed- strijd tegen Hongarije (1-2 in Rotterdam) terugtrok. Michels nam de coaching over, zag zijn elftal in de laatste maanden van 1984 verliezen in en van Oostenrijk (0-1) en winnen van Cyprus (1-0). Na een hart infarct begin vorig jaar moest Michels rust nemen en werd de coaching van het Neder lands elftal op part-time basis overgenomen door Volendam-. trainer Leo Beenhakker dié op 1 juli 1985 als zestiende bonds coach uit de historie van de KNVB in vaste dienst kwam van de voetbalbond. Op 58-jarige leeftijd gaat Mi chels weer het veld op, een karwei voor „stress-bestendi ge" mensen zoals Beenhakker het bij zijn komst omschreef. Volgens woordvoerders in Zeist voelt Michels zich fit ge noeg om de zware klus van de kwalificatie voor het EK te klaren. „Michels gaat niet over één nacht ijs. Met zijn gezond heid is het best", heet het in Zeist. Voor Rinus Michels zelf is er nooit een andere kandidaat dan hijzelf geweest voor de op volging van Beenhakker. „De ervaring van de laatste twee jaar heeft mij geleerd, dat dit werk er prima bij te doen is. Voor mij was er weinig den ken nodig om tot deze oplos sing te komen. Ik heb geen twijfels gehad. Ik heb in Zeist al zoveel gedaan. Er is nu meer tijd om me op de prak tijk te richten. Theoretisch hebben we de zaak op poten. Nu gaan we het praktisch in vullen. Het technisch beleid is er op gericht een zo goed mo gelijke staf van bonascoaches te krijgen. De nieuwe man van Jong Oranje zou ik het liefst nog vandaag aanstellen, maar we hebben geen enkele kandi daat, geen enkele naam", aldus Michels. Voor het Nederlands elftal is Michels van plan de door hem en Beenhakker na de uitscha keling voor de WK-eindronde uitgedachte taktische lijn voort te zetten. „Al heeft elke coach natuurlijk zijn eigen uitgangs punten. Vast staat, dat er in de huidige tijd geen geduld meer is voor de opbouw van het team. De laatste twee jaar was praktisch elke wedstrijd een finale. Een voordeel is, dat het huidige Oranje rijper is gewor den", aldus Michels, die zich zelf chef-bondscoach en tech nisch direkteur noemde. De „sfinx" heeft zijn plannen voor de opvolging van Been hakker voortreffelijk binnens kamers gehouden. Zelfs zijn vrouw Wil wist van niets. Die bleek vrijdagmiddag verrast door het nieuws over de nieu we rol, die haar man bij de KNVB gaat spelen. „Rinus heeft vanmorgen alleen ge zegd, dat er een hele goede nieuwe bondscoach komt", al dus mevrouw Michels. UTRECHT Rob Clerc kan vandaag in de slotronde van het nationale damkampioen schap in Utrecht zijn vierde ti tel praktisch niet meer mislo pen. De Haagse grootmeester behield in de voorlaatste ronde zijn voorsprong van twee pun ten doordat Jannes van der Wal onmiddellijk bij de aan vang van de partij met een re mise-voorstel kwam. Zonder dat één schijf werd verplaatst, stemde Clerc daarmee in, waardoor beide grootmeesters voor een uniek record zorg den. Het is nog nimmer in de damhistorie voorgekomen dat dit resultaat op deze wijze werd bereikt. VarEder Wal meende daarmee zijn kwalificatie voor het we reldkampioenschap veilig te stellen, maar door de min of meer toch wel verrassende uit slagen in deze tiende ronde, staat dat in theorie nog aller minst vast. Van der Wal's laat ste tegenstander, de Limbur ger John van den Borst, kwam in zijn partij tegen Rob Geurt- sen namelijk op vrij gelukkige wijze aan een overwinning en daardoor naast de vrijwel ze ker onttroonde titelhouder. In middels had ook Gerard Jan sen door een zege op Jeroen Goudt gemeld als kandidaat voor één van de WK-plaatsen. KARATSJI De spelers van de Nederlandse hoc- keyploeg konden na af loop van het met 4-1 ver loren duel met Australië de kfap nauwelijks ver werken. Toen Ties Kruize met nog tien minuten op de klok een strafcorner benutte en daarmee de achterstand tot 2-1 ver kleinde, leek een verras sing op de eerste dag van het toernooi om de Cham pions Trophy geenszins uitgesloten. Het uitdelen van de eerste klap, waar op Nederland toch even gehoopt had, liep echter uit op incasseren. De titelverdediger wrong de door het hoge tempo kletsnatte Nederlanders in de slotfase vakkundig uit. In plaats van het binnen bereik lijkende ge lijke spel bleef Oranje in het drooggelegde Pakistan met een kater achter. Reid en Hawgood breidden in de laat ste minuten de Australische voorsprong uit tot 4-1. Door dit resultaat werd bondscoach Wim van Heumen al direct ge confronteerd met de laatste plaats. De vaderlandse hoc- key-professor beaamde na af loop ronduit dat Australië rijp heid toonde, waar Nederland het af liet weten: als de kansen zich aandienen, domweg sco ren. Toch had Van Heumen gelijk door te stellen dat de laatste wedstrijd van gisteren tevens de beste was. Groot-Brittannië kon slechts een helft impone ren tegen een pover Pakistan (1-1) en de Westduitsers werd geen strobreed in de weg ge legd door India (3-0). Beide duels waren het aanzien nau welijks waard. De Nederlandse confrontatie met de drievoudig Trophy- winnaar was om meer rede nen interessant. Om te begin nen weigerde Oranje aanvan kelijk dienst, omdat van de lampen in het stadion van Ka- ratsji slechts de helft brandde. Assistent-trainer Joost Bellaart diende prompt een klacht in over de te matige verlichting. Die deed tevens onrecht aan de Nederlandse fabrikant. De organisatoren gingen verras send vlug overstag en ontsta ken ook de resterende zestig peren. De wedstrijd begon wel een kwartier later dan geprogram meerd, maar gelijk met een Nederlands succesje. Al kwam dat buiten het veld tot stand. Op het Pakistaanse astroturf zelf kon de ploeg daar maar een half uur op voortbordu ren. De door Van Heumen ge predikte taktiek hield vooral voorzichtigheid en een verde digende instelling in. De in tentie was goed, maar het le verde nauwelijks iets op. Alle goede wil en inzet ten spijt, de dreun werd tenslotte uitge deeld door de Australiërs. Australië-Nederland 4-1 (1-0): 25. Mitton 1-0, 47. Hager 2-0, 61. Ties Kruize (strafcorner) 2-1, 64. Reid 3-1, 68: Hawgood 4-1. Scheidsrechters: Deo (Spa). Baghdadi (Pak). Toe schouwers: 6500. Australië: Snowdon; Bestall. Bell, Da- vies, Evans; Batch, Birmingham. Ha- selhurst (Patmore); Mitton (Reid). Ha ger, Hawgood. Nederland: Bos; Klaassen. T. Kruize. Bierens, Van Kersbergen (Benninga); Bovelander (Maassen), J.H. Kruize. Diepeveen; Van Grimbergen, Parle- vliet, Weterings. BREMEN - waardige vervanger van de geblesseerde spits Rudi 'Vóller, lijkt Werder Bremen onbedreigd kampioen te worden van de West duitse Bundesliga. Gisteravbnd nam Bremen zonder moeite de dertigste horde in de race naar de titel. Bayer Leverkusen werd verslagen met 5-0. Daarmee revancheerde Werder zich van de nederlaag, eerder dit seizoen in Leverkusen (5-1). De 36-jarige Burgsmüller scoorde tweemaal, Pezzey, Hermann en Neubarth ieder eenmaal. Frankrijk Het kampioenschap van Frankrijk kreeg gisteravond de span ning terug. Lijstaanvoerder Paris Saint-Germain leed een on verwachte nederlaag (1-0) bij degradatiekandidaat Straatsburg en zag de voorsprong teruggebracht tot drie punten. Nantes kwam tot de volle winst (3-2 tegen Sochaux) en kreeg weer uit zicht op de titel. ESMERALDA OSSENDRIJVER IN FINALE WK SHORTTRACK CHAMONIX Jaco Mos en Peter van der Velde hebben giste ren in het Franse C.hamonix goed gepresteerd in de halve fina les 1500 meter van de wereldkampioenschappen shorttrack. De Nederlandse schaatsers plaatsten zich voor de finale die vandaag wordt gereden. Esmeralda Ossendrijver was de enige Neder landse dame die er in slaagde door te dringen tot de 1500 meter finale. Manuela Ossendrijver en nationaal kampioen Charles Veldhoven vielen en bereikten daardoor niet de eindstrijd. Dertienjarige redt RW DM Niet alleen topvoetballers worden getransfereerd, ook jeugdvoetballers kan dit overkomen. Dit is gebeurd met de dertienjarige Johan Walem. Ruim anderhalve ton heeft Anderlecht neergeteld om hem over te nemen van RWDM. Anderlecht is er ui termate tevreden mee en RWDM voelt zich door de in-* komsten voorlopig weer ge red. Dank zij het transfergeld van het dertienjarige knaap je. die nog dagelijks met va der of moeder op en neer reist tussen zijn woonplaats Ecaussines in Henegouwen en Brussel, kan RWDM zijn schulden bij de belasting dienst voldoen en de spelers- salarissen van maart uitbeta len. Record Seeler in gevaar Wladislaw Zmuda is op re cord jacht. De Pool, die bij de Italiaanse tweede-divisieclub Cremonese speelt, kan in Mexico de speler worden die de meeste wedstrijden in een eindtoernooi van de strijd om de wereldtitel op zijn naam heeft. Momenteel is de West duitser Uwe Seeler record houder met 21 wedstrijden in vier WK-toernooien. Zmuda staat op 20 duels in drie WK- toernooien. Bovendien kan hij binnen afzienbare tijd Pools recordinternational worden. Nu is dat nog Lato met 103 interlands. Zmuda speelde tot dusver 91 keer in het nationale elftal van Po len. Gammele bus De supporters van Bastia hebben de akelige gewoonte om de bus. waarmee de spe lers van hun favoriete club reizen, na 'ke nederlaag fors te beschau jen. Zij veroorza ken gooiend met stenen on telbare deuken in de carros serie van de luxe touringcar. De chauffeur heeft er iets op gevonden: na elke nederlaag vervoert hij Bastia maar met de oudste bus, die zijn maat schappij heeft. En dat betreft een zo weinig comfortabel voertuig, dat de spelers zijn gaan klagen. Aangezien Bas tia dit seizoen vaak heeft verloren, hebben de spelers al heel wat keren hun beklag gedaan. Herget wil verkassen Libero Matthias Herget wil zijn club Bayer Uerdingen verlaten. De international zegt lucratieve aanbiedingen Uwe Seeler. te hebben en meent als der tigjarige de mogelijkheid te moeten benutten om een gro te klapper te maken Het be stuur van Bayer Uerdingen wil zijn beste speler behou den teneinde rondom hem een klasseploeg te bouwen. In de Westduitse pers circu leert het gerucht, dat Herget naar het Zwitserse Grasshop pers wil, waar zijn lievelings trainer Timo Konietzka werkzaam is. Deze heeft al laten weten, dat zijn club niet in staat is de anderhalve mil joen mark, die Bayer Uerdin gen verlangt, op te brengen. Juist de hoogte van de trans- ferprijs is de oorzaak van de twijfel, die in Wëst-Duitsland heerst over het vertrek van Matthias Herget bij Bayer Uerdingen. Hertha niet meer Berlijns eerste West-Berlijn is een wereld stad zonder een voetbalclub op het hoogste nationale ni veau. Jarenlang was Hertha BSC een pronkjuweel van de gespleten stad, maar al enige jaren vertoeft het in de Tweede Bundesliga. Daarin staat het momenteel slechts op een vijftiende plaats. Sinds kort is Hertha zelfs niet meer Berlijns eerste voetbalclub. Dat is nu Blau Weiss. Een lange zegereeks deed deze club belanden op de derde plaats en dus zijn er perspectieven voor promotie naar de Bundesliga. Hertha heeft toch hoop gekregen de vooraanstaande positie in de stad te kunnen heroveren. Vorige week won het voor het eerst onder Rudi Guten- dorf, die enkele maanden ge leden het technisch beheer overnam van de ontslagen oud-international Uwe Klie- mann. Promotie-kandidaat Karlsruher SC werd in het praktisch lege Olympia-sta- dion (capaciteit 82.000 toe schouwers) met 1-0 geklopt. Grote transfers op komst In West-Duitsland gónst het volop van geruchten over op handen zijnde grote trans fers. Inmiddels is al zeker dat Thomas Allots van Kaisers- lautern met zijn bij FC Köln spelende broer Klaus zal worden herenigd. Ooit voet balden zij samen voor Fortu na Düsseldorf. Het sportblad Der Kicker publiceerde vori ge week op de cover een montagefoto van Bernd Schuster in het tenue van Hamburger SV. Zoals bekend Klaus Allofs. wil de blonde middenvelder zijn huidige club Barcelona hoe dan ook verlaten. In ie der geval zal Hamburger SV veel geld moeten neertellen voor Schuster. Manager Gün- ter Netzer denkt dat de transactie met behulp van sponsor BP wel zal lukken. Voorts heeft Netzer goede hoop op de komst van de Poolse international Okonski. Geen Fidel, maar Victor Casagrande werd onlangs va der, terwijl hij in trainings kamp zat met de selectie van het Braziliaanse elftal. Toen de selectie vernam dat hij zijn zoon zou noemen naar de Cubaanse leider Fidel Castro, werd hij geconfronteerd met een storm van verontwaardi ging. Ook bondscoach Tele San tana vond de naamkeuze van zijn speler maar niets. Casagrande zwichtte onder de zware druk en noemde zijn zoon Victor Hugo. BADMINTON EK Uppsala Damesenkelspel, kwartfinales: Tro ke (Gbr)-Coene (Ned) 11-4, 12-9. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Carlsson/Bengtsson (Zwej-Ridder- /Van Dijk (Ned) 15-2, 15-9. BILJARTEN EK kunststoten Stand na 42 figuren: 1. Bessems (Ned) 201 punten; 2. Caseles (Ita) 191; 3. Belderbos (Ned) 184; 4. Con- nesson (Fra) 181; 5. Corin (Bel) 176; 6. Munoz (Spa) 163; 7. Steylaerts (Bel) 159; 8. Immervoll (Oos) 149; 9. Reverchon (Fra) 149; 10. Tiedtke (Wdl) 138. DAMMEN NK heren Utrecht 10e ronde: Van der Wal-Clerc 1-1; Geurtsen-Van den Borst 0-2; Palmer- Meijer 0-2; Goudt-Jansen 0-2; Ver min-Van Aalten 1-1; Bies-Oudshoorn 1-1. Stand aan de kop: 1. Clerc 14 punten; 2. Van den Borst, Van der Wal 12; 4. Jansen, Vermin 11. NK dames Groningen 9e ronde: N. Schouten-Wanders 1-1; Van der Kraats-Heitmeier 1-1; Pol man-Van Lith 1-1; J. Schouten-Poep- jes 2-0; Otten-Graas 2-0. Eindstand: 1. Van Lith 15 punten; 2. Otten 12; 3. Heitmeier, Polman 11; 5. J. Schouten 10; 6. Graas, Poepjes 8; 8 N. Schou ten 7; 9. Wanders 6; 10. Van der Kraats 3. HOCKEY Champions Trophy Karatsji Groot Brittannië-Pakistan 1-1; West Duitsland-lndia 3-0; SCHAKEN NK junioren Hilversum Jongens, 8e ronde: Riemersma-Bren- ninkmeyer 0-1; Booy-Bottema 0-1; Bosman-Van de Plassche 0,5-0,5; Martens-Van Dijk 0,5-0,5; Bruin-Be- zemer afgebroken; Dam-Van de Werf 0,5-0,5; Eerhard-Krudde 1-0; Bosch- Berg 0,5-0,5; Prangers-Schrama afg.; Geselschap-Dekker 0,5-0,5. Stand aan de kop: 1. Brenninkmeyer 6,5; 2. Bottema 6; 3. Bosman 5; 4. Riemers- ma, Martens, Van de Plassche, Van Dijk, Eerhard 4,5. Meisjes, 8e ronde: Drewes-Jansen 1- 0; Benschop-Dubbeldam 1-0; De Wit- Paulsen 1-0; Egbers-De Vries 0,5-0,5; De Greef-Van Hall 1-0; Wijnja-Donker 0-1; Westerneng-De Haan 0-1; Wes terink-Van Polanen 0,5-0,5. Stand aan de kop: 1. Drewes 6,5; 2. Ben schop, De Wit 6; 4. Dubbeldam 5; 5. De Greef, De Vries 4,5. Toernooi Brussel 9e ronde: Karpov (Sov)-Seirawan (Vst) 1-0. 10e ronde: Winants (Bel)- Seirawan (Vst) 0,5-0,5. Stand: 1 Kar pov 8 punten; 2. Timman (Ned), Miles (Gbr), Torre (Fil) 6,5; 5 Kortsjnoj (Zwi), Romanisjin (Sov) 6; 7. Seirawan 5; 8. Zapata (Col) 4,5; 9. Ljubojevic 4; 10. Van der Wiel (Ned) 3; 11. Winants 2.5; 12. Jadoul (Bel) 1.5. TENNIS Toernooi Keulen Herenenkelspel, kwartfinales: Eriks son (Zwe>-Hooper (Vst) 3-6, 6-0, 6-4; Novacek (Tsj}-Mansdorf (Isr) 6-2, 2-6, 6-4; VOETBAL Frankrijk Straatsburg-Paris Saint Germain 1-0; Nantes-Sochaux 3-2; Bordeaux-Laval 2-1; Rennes-Lens 2-0; Monaco-Nancy 1-1; Toulouse-Auxerre 2-0; Bastla- Nice 0-1; Metz-Brest 3-1; Toulon-Le Havre 1-0; Lille-Marseille 0-0. Stand aan de kop: 1. Paris SG 34-51; 2. Nantes 34-48; 3. Bordeaux 34-45. VOLLEYBAL Dames eredivisie: Brother Martinus- Zaan'69 2-3 (8-15, 11-15, 15-6, 15-13, 1-15). Frans Körver op de tribune ZEIST Niet minder dan 25 spelers uit het betaalde voetbal staan dit weekeinde buiten spel, omdat zij tijdens het Paas-weekeinde tegen een derde, vijfde of zesde gele kaart opliepen. De Paasmaan dag leverde wat dat betreft tien „slac'htoffers" op. Het zijn; Silooy (Ajax), Richardson (SC Heracles), Degenaar (SC Hera cles), Waslaqder (Excelsior), Groenendijk (FC Den Haag), Haak (Emmen), Mommertz (NEC), Grim (NEC), Gall (SC Veendam); Van Veen (RKC); Leusink (SC Heracles), Verha gen (PSV); Van Ham (AZ *67) Frans Körver mag twee wed strijden niet in de dug-out zit ten. De tuchtcommissie ver bande de trainer van Roda JC, die bovendien een boete van 250 gulden moet betalen, naar de tribune naar aanleiding van gebeurtenissen tijdens de uit wedstrijd tegen Fortuna S van 9 maart. Bessems leidt EK kunststoten BRUAY-SUR-ESCAUT Na een moeizame start is Jean Bessems sterk gaan spelen tij dens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap kunst stoten in het Noordfranse Bruay-sur-Escaut. De wereld kampioen nam gisteren de lei ding in het algemeen klasse ment nadat de tien deelnemers 42 figuren gestoten hadden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11