Den Uyl: er zijn overal mensen die zich beter wanen dan anderen aan tafel CeidóeSowuvnt ACHTERGROND Ceidae6ou*flfil kerk en wereld Uitspraken Den Uyl zouden christenen tot nadenken moeten stemmen Geweldloze weerbaarheid als wapen tegen sociaal onrecht Aandacht voor het L.B.O. Schoolwijzer beroepingen Onrust op oliefront brieven weer VRIIDAG 4 APRIL 1986 PAGINA 2 Bijbelboeken in 1829 talen Ten minste één bijbelboek kan worden gelezen in 1829 talen, 21 meer dan in het begin van 1985 mogelijk was. Naar de We reldbond van Bijbelgenootschappen heeft vastgesteld kan de gehele bijbel thans worden gelzen in 293 was: 286) talen, het Nieuwe Testament in 618 andere talen (594) en ten minste één bijbelboek in nog eens 928 (918) talen. Het afgelopen jaar is de bijbel in zeven talen voor het eerst verschenen. De eerste vol ledige vertaling in deze eeuw in een in Noord-Amerika gespro ken indianentaal was die in het Navajo. In Birma, waar de bij belverspreiding sterk wordt belemmerd door beperkende bepa lingen, kon de bijbel worden gepubliceerd in het Chin:Tiddim. Syllabus voor „adressen van gastvrijheid" In de loop van dit jaar verschijnt het eerste deel van een los bladig informatiesysteem met alle adressen en nadere gegevens waar mensen terecht kunnen voor rust, bezinning, stilte, medi tatie, retraite en oriëntatie onder de naam „Gastvrijheid en ori ëntatie". Uitgeverij Kerckebosch streeft ernaar een zo com pleet mogelijk overzicht te bieden van leefgroepen, bezinnings centra, abdijen, retraitehuizen, kloosters, opvanghuizen, woon gemeenschappen, vormingscentra, communiteiten en zo meer, waarvan er thans reeds tegen de driehonderd bekend zijn. Het boekje wordt samengesteld in samenwerking met de groepen zelf, de Konferentie Nederlandse Religieuzen, het centrum Jongeren op Weg en de Katholieke Centra voor Levensvor ming. Lofprijzingen en kool smaken goed, maar je zwelt ervan op Pools spreekwoord GEREFORMEERDE THEOLOOG DR. OKKE JAGER: Okke Jager: Den Uyl generaliseert niet ,,De uitspraken van Den Uyl moeten christenen tot nadenken stemmen. Het is blijkbaar zijn er varing dat er christenen zijn die beklemmend werken, die het betere annexeren". Aldus de gereformeerde theoloog dr. Okke Jager in een reactie op het gerucht makende interview met Pvd A-leider Joop den Uyl. „Ik zou het erg heb ben gevonden als Den Uyl generaliserend over de christenen had ge sproken. Maar dat heeft hij niet. Kwetsend zou het zijn geweest als Den Uyl zich negatief over Christus had uitgelaten. Maar ook dat heeft hij niet gedaan". De Kamper theoloog ergert zich eraan dat veel mensen die reageren op de uitlatin gen van Den Uyl, delen uit het interview lichten en bui ten hun verband plaatsen. „Je hoort en leest mensen die klaarbljkelijk het interview niet eens hebben gehoord of gelezen, maar toch hun oor deel klaar hebben en zichzelf tot de martelaarshouding brengen". Volgens hem heeft Den Uyl zich niet voldoende gerealiseerd dat sommige mensen zó zijn uitspraken gaan misbruiken voor eigen (politieke) belangen. De theoloog kan niet zeggen dat hij in alles met Den Uyl kan meevoelen. „Voor Den Uyl is Christus een histori sche figuur. Voor mij is Hij dat niet alleen. Den Uyl ge looft niet in God. Van mij mag hij dat zeggen, net zo goed als ik mag zeggen dat ik wel in God geloof". Reagerend op de uitspraak van Den Uyl dat het drama van Auschwitz een godsidee uitsluit, zegt dr. Jager dat hij deze passage zo verstaat dat voor Den Uyl de combinatie van een almachtige, liefde volle God en Auschwitz niet kan bestaan. „Ook dat vind ik niet kwetsend. Dat zou pas zo zijn als Den Uyl het omge keerde had gezegd, namelijk dat de christelijke God en Auschwitz blijkbaar goed bij elkaar passen". Dat de kerk in de jaren tach tig ontwikkelingen blok keert, zoals Den Uyl meent, is volgens dr. Jager niet het enige wat van de kerk ge zegd kan worden: „De kerk staat midden in de ontwikke lingen. Het is moeilijk te zeg gen wat daar uit komt. Er is dus niet alleen verstarring, er is ook beweging". Op de vraag of hij het met den Uyl eens kan zijn in diens uitspraken over het CDA. zegt dr. Jager: „Je kunt ook hierin niet genera liseren. Er zijn CDA-politici van wie ik mij kan voorstel len dat Den Uyl tot zijn uit spraken komt. Je hebt altijd mensen die geneigd zijn te denken en te laten weten be ter te zijn. Die vind je in alle politieke partijen". LUTSEN KOOISTRA (Vervolg van de voorpa gina) Den Uyl meent niet dat hij met zijn uitspraken christenen grieft. „Het interview staat ook bol van uitspraken waaruit blijkt hoeveel respect ik heb voor de praktische keuze van sommige christenen". Maar er zijn ook christenen, aldus Den Uyl, die zich an ders gedragen. Als illustratie daarvan heeft hij „die ge schiedenis met de bede (af smeken van Gods zegen) in de Troonrede" genoemd. Volgens de PvdA-voorman is het weer opnemen van de bede, die door het kabinet- Den Uyl was afgeschaft, „grievend" voor anderen. „Dat is het niet aanvaarden van de gelijkwaardigheid van mensen die niet de chris telijke godsdienst zijn toege daan". Den Uyl erkent dat er ook in zijn eigen partij mensen zijn die zich beter wanen dan an deren. „Dat heb ik in het in terview ook gezegd.Tegen die mensen moet je ook voortdurend waken. Want als je je afvraagt waardoor conflicten ontstaan in de sa menleving en tussen de vol ken Ik ben net in India geweest en als je ziet hoe men elkaar daar hindoes, sikhs en islamieten te lijf gaat in de naam van de god- sienstDoor zulk soort za ken ben ik kritisch gaan den ken over godsdiensten, die zich verheven achten boven andere geloven en levens houdingen". Ook uitnodiging Den Uyl vindt niet dat zijn uitspraken op gespannen voet staan met het verlangen van de PvdA om weer met het CDA (of de VVD) te gaan regeren. „Ik denk het niet. In het interview komt tot uitdruking dat ik de be schermwaardigheid van het leven, het hoeden daarvan, als wezenlijk beschouw. Het interview is ook een uitnodi ging aan het CDA om die be scherming van en respect voor het leven te maken tot een centraal uitgangpunt in de politiek; in vragen van euthanasie maar ook in vra gen van ontwapening en het omgaan met de natuur". De lijsttrekker zou het zeer betreuren „als die essentie niet wordt opgepakt en men alleen afgaat op verkeerde berichtgeving en op grond daarvan uitspraken doet'. Bij de PvdA komen nog steeds telefoontjes binnen van mensen die boos zijn op Den Uyl vanwege zijn kriti sche uitlatingen. Volgens de woordvoerders van de Twee de-Kamerfractie en het par tijbureau is dat mede te wij ten aan de „slechte bericht geving over het interview". Voor ongeveer de helft van de mensen is de zaak afge daan, als zij horen wat Den Uyl werkelijk heeft gezegd, aldus de woordvoerders. De andere helft blijft ook dan nog boos, „maar dat zijn ook geen PvdA-stemmers". De fractiewoordvoerder ver wacht dat dit „incident" geen gevolgen zal hebben voor de uitslag van de kamerverkie zingen op 21 mei. „Ach, over drie dagen is men het weer vergeten". VATICAANS DOCUMENT OVER BEVRIJDINGSTHEOLOGIE: Geen gewelddadige klassen strijd, maar geweldloze weer baarheid ten dienste van de sociale gerechtigheid. Dat is de kern van het tweede do cument van het Vaticaan over bevrijdingstheologie, ge publiceerd door een krant in Texas. Deze wist beslag te leggen op een copie van een samenvatting van het nieuwe document, dat door kardinaal Ratzinger aan alle bisschop pen is gestuurd. Het hoofd van de Congregatie voor de Geloofsleer zal het document zaterdag in Rome officieel presenteren. Kardinaal Ratzinger ver werpt de „mythe van de re volutie" en stelt daar tegen over „God en de godsdienst die de ware bevrijding schen- ken".„De kerk verwerpt de mythe van de revolutie, die gebaseerd is op de overtui ging dat de samenleving hu maner wordt enkel en alleen Van 14 - 18 april wordt in ons land een „Week voor het L.B.O." georganiseerd. Reden en aanleiding om ook in deze rubriek een aantal feiten, ont wikkelingen uit dat lager be roepsonderwijs eens op een rij te zetten. Het moge vreemd klinken, maar het lager beroepsonder wijs bestaat eigenlijk niet, het is meer een soort verzamel naam. Er zijn namelijk vijf ty pen, te wweten het l.t.o. (het lager technisch onderwijs, vroeger de ambachtsschool geheten), het l.h.n.o. (het la ger huishoud- en nijverheids onderwijs, vroeger de huis houdschool), het leao (het la ger economisch en admini stratief onderwijs), het l.m.o. (het lager middenstandson- derwijs) en het l.a.o. (het lager agrarisch onderwijs). Er zijn in ons land 629 van deze aparte, z.g. categorale scholen. Heel veel l.b.o.-scho- len zijn niet categoraal, maar maken deel uit van scholen gemeenschappen. Zo zijn er 278 scholengemeenschappen met twee of meer typen lager beroepsonderwijs en 117 scho lengemeenschappen waarin één of meer soorten lager be roepsonderwijs voorkomen naast mavo, havo of vwo. De leerlingenaantallen in dat l.b.o. dalen nogal, globaal de laatste vijf jaar van 400.000 naar 380.000. In 1965 was de verhouding tussen de leerlin gen in het l.b.o. en die in het avo/vwo 50-50, in 1981 30-70. Een forse relatieve achteruit gang. Dit heeft onder meer te maken met een toch wel on juiste beeldvorming: Er zijn nogal wat ouders die bij de schoolkeuze van hun kinde ren gewoon aftellen. Te be ginnen bij het vwo komen ze daarna bij het havo en het mavo om, als het niet anders kan „dan in vredesnaam maar" voor het l.b.o. te kie zen. Een eenzijdige benade ring. Ik heb de indruk dat men in de „Week van het l.b.o." bepaald wat aan die beeldvorming wil doen. En terecht. Scholengemeenschap pen Het aantal scholengemeen schappen waar één of meer lbo-soorten deel van uit maakt, neemt gestadig toe. Men zit duidelijk in de lift. Ik acht dat een verheugende zaak. Ik heb het altijd de ma nier gevonden om in de eerste fase van het voortgezet onder wijs te komen tot meer inte gratie: eerst een eenjarige brugperiode, dan een tweeja rige en daarna wellicht 3-jarig voortgezet basisonderwijs. Vroeger noemden we dat al tijd het „stimulerend groeimo del", een term die aangeeft dat de overheid geen snelle ontwikkelingen van boven kan opleggen, maar de scho len moet stimuleren en hel pen zelf op weg te gaan naar een samenwerking, integratie in de laagste leerjaren van het voortgezet onderwijs. Een zeer actieve club is het Con vent Directies Scholenge meenschappen. Daarin wer ken die scholengemeenschap pen samen m.n. om samen verder te komen op weg naar meer integratie. Want, als b.v. een lts en een lhno-school, of een lts, een leao en een mavo/havo fuse ren, dan heb je nog niet met een een geïntegreerde onder bouw. Je moet het met elkaar nog leren om de zeer verschil lende leerlingen eerst één, la ter twee jaar in z.g. heteroge ne groepen bij elkaar te hou den. Zulks om hen meer kan sen te geven en hen niet te vroeg te selecteren. Verder hebben de lts, de leao en de mavo (om er een paar te noe men) niet dezelfde lessen-ta- bellen. Die moeten dus ook langzamerhand geharmoni seerd worden. Dan zijn ver der de vakken en de leerin houden verschillend. De sa menhang daartussen moet worden vergroot Dit zijn allemaal doelstellin gen van het Convent en van het z.g. SiO-project. Advies Maar ook de overheid zat niet stil. Staatssecretaris Ginjaar- Maas vroeg aan de Advies raad voor de eerste fase van het voortgezet onderwijs wat door drs. K. de Jong Ozn. eraan gedaan zou kunnen worden om die relatieve te rugloop van het aantal leer lingen in het l.b.o. te stoppen. Ook vroeg ze om ideeën hoe men de negatieve beeldvor ming bij ouders en leerlingen t.a.v. het l.b.o. kan verande ren enz. enz. De Adviesraad kwam met een aantal duide lijke voorstellen. Zo wil men er alles aan laten doen om de leerlingen meer kansen en mogelijkheden te geven om vanuit het l.b.o. door te stro men naar het k.m.b.o. of het m.b.o. Verder wil men de in breng uit de beroepspraktijk in het l.b.o. vergroten: Men sen uit de praktijk zouden als gastdocent moeten kunnen optreden. Ook acht men (in filaats van nu nog een apart hno-, leao- of lts-diploma) een uniform lbo-diploma ge wenst waarop vermeld wor den: de specifieke beroeps voorbereidende vakken, de certificaten die hierin behaald zijn en de niveaus waarop examen is gedaan in de alge mene vakken. Het lijken mij goede voorstel len. Het lbo heeft zoiets nodig. Daarbij blijft natuurlijk toch het zwaartepunt liggen bij alle werkers in dat lbo. En daarbij mag nog wel weer eens ge noemd worden de gigantische know-how, de grote creativi teit en ervaring (zoals een be leidsambtenaar het onlangs uitdrukte) waarover m.n. het lbo beschikt. Anders gezegd: men is er in het lbo aan ge wend aan grote pedagogisch- didactische uitdagingen te voldoen, omdat men er het klimaat voor heeft. Aandacht voor het lbo dus. doordat een onrechtvaardig systeem omver is geworpen. Dit legt de basis vöör totali taire regimes." „Christelijke vrijheid en be vrijding", zoals de titel luidt, behandelt uitvoerig de vraag wat christelijke vrijheid is en waarom de kerk zich voor de armen moet inzetten. Het do cument spreekt van de „lief de voor de armen" in plaats van „voorkeur (optie) voor de armen". In september 1984 publiceerde de Congre gatie voor de geloofsleer een eerste document over de be vrijdingstheologie. Stromin gen binnen de bevrijdings theologie die gebruik maken van de marxistische maat schappij-analyse, werden daarin met kracht veroor deeld. Een jaar geleden legde het Vaticaan de Braziliaanse be vrijdingstheoloog Leonardo Boff een spreekverbod op, dat eind vorige week werd opgeheven. In de R.-K. Kerk van Brazilië wordt veel ge bruik gemaakt van de bevrij dingstheologie. Eind vorige maand noemde de paus, in een toespraak tot Braziliaan se bisschoppen de bevrij dingstheologie, mits ontdaan van allë vervalsingen die het geloof kunnen schaden, noodzakelijk voor het sociale denken van de kerk. Nederlandse Henrormde Kerk Beroepen: te Zetten en Andelst J. Maas, kandidaat te Hendrik-Ido- Ambacht; te Bruchem en Kerkwijk en Delwijnen G.D. Kamphuis te Stolwijk. Gereformeerde Kerken Beroepen te IJsselmuiden-Graf- horst drs. A.C. Hogenhuis te Sau- werd. Gereformeerde Kerken vrijge maakt Bedankt voor Marienberg en voor Spakenburg-zuid P.M. de Wit te Lelystad. Christelijke Gereformeerde Ker ken Beek Nieuwe ambassadeur in Vaticaanstad Mr. S.J.J, baron van Voorst tot Voorst wordt binnenkort benoemd tot ambassadeur in Vaticaanstad. Van Voorst tot Voorst is nu ambassadeur in Beiroet. In Vaticaanstad volgt hij jhr. mr. J.A. Bee- laerts van Blokland op, die met pensioen gaat. Kaasragoüt met spinazie en aardappelen citroen rijst met vla (vegetarisch) Nodig voor twee personen: 1 ui, 20 g margarine, 20 g bloem, 3 dl melk, 150 g kaas, mosterd, zout, peper, papri kapoeder; 750 g spinazie, uitje, 1 lepel olie, zout, 1 hardgekookt ei; Vt tot 1 kg aardappelen; 50 g rijst, 2,5 dl water, 1 citroen, 45 g suiker, 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker). Fruit de kleingesneden ui goudgeel in de margarine. Roer er de bloem door en verwarm het mengsel al roerende een paar tellen. Voeg vervolgens de helft van de melk toe. Laat de massa aan de kook komen, roer haar glad en verdun haar met de overige melk. Laat dé saus een paar minuten zacht koken. Rasp de helft van de kaas en snijd de rest in blokjes. Zet de pan met saus op een sudderplaatje, zodat zij warm blijft zonder dat de inhoud kookt. Voeg de kaas toe en breng de saus op smaak met mosterd, zout en peper. Strooi er in de schaal paprikapoeder over. Geef de saus vers, ze is dan op haar mooist. Laat de gewassen spinazie uitlekken en snijd haar wat klei ner. Fruit in een ruime braadpan stukjes ui glazig in de olie. Voeg een handvol spinazie toe en bak de groente op een groot vuur, al omscheppende, tot ze geslonken is. Doe er op nieuw wat van de groente bij, laat dat deel ook slinken en werk zo door tot alle spinazie op is. Maak de spinazie af met zout en garneer haar met ei. Strooi de gewassen rijst in het aan de kook gebrachte water. Roer tot het water weer kookt en laat het een half uur zacht doorkoken. Voeg van het vuur citroensap en suiker toe met zo nodig water (citroenrijst moet de dikte van een vla heb ben). Laat de citroenrijst afkoelen en leg er de gele vla op. JEANNE K De consumentenorganisaties hadden liever een nog grotere [st verlaging gezien van de gasprijs voor kleinverbruikers, maar ia: over het algemeen en zeker in menig huishouden is er>n< met tevredenheid gereageerd op de daling met negen cent. De lagere prijs is een gunstig gevolg van de duikeling van de^j, olieprijs, die echter ook nadelige effecten heeft. j0' >o< De prijs van de olie is deze week tot onder de tien dollar^! per vat gezakt. Om die reden maakt de Amerikaanse vice-jjg president George Bush thans een rondreis langs Arabischejal oliestaten. Hij wil bereiken wat de organisatie van olie-ex-iis porterende landen, de OPEC, vorige week niet is gelukt: rustje' brengen op het oliefront. In zijn eentje kan ook Bush de vrije— val van de olieprijs niet stoppen, maar hij zal wellicht nuttiger* suggesties kunnen doen voor de volgende OPEC-vergaderingy op 15 april. Voorlopig wordt van die bijeenkomst echter wei nig resultaat verwacht. OVER de hele wereld kunnen de gebruikers van olie onder-l. tussen dus tevreden blijven profiteren van aanzienlijk lagere I*-' prijzen dan zij jarenlang gewend zijn geweest. Toch zijn de effecten van het lage prijspeil alles bij elkaar ongunstig. Be-[) halve de landen die al sinds jaar en dag olie winnen zullen nóg drie landen er nadeel van ondervinden: de nieuwe olie-., producenten Engeland en Noorwegen en ook Nederland. EeN Arabische minister heeft al voorspeld, dat de prijs vanl* de olie wel eens zou kunnen dalen tot acht dollar per vat. Maar ook nu de grens van tien dollar op de termijnmarkt is gepasseerd zijn Engeland en Noorwegen ongetwijfeld al in ernstige problemen geraakt. Die grens ligt naar veronder steld mag worden immers al onder de kostprijs van de'* Noordzeeolie. Indien die lage prijs voortduurt zullen de Eu-as ropese olieproducenten dus stevig op hun produktie toeleg-ie gen of er zelfs op den duur mee moeten stoppen. Uiterstw kostbare produktieplatforms kunnen dan wel naar dear schroothoop. !ei Ie VOORTS heeft een dalende olieprijs voor de Nederlandse^ schatkist (niet direct voor ons bedrijfsleven en de huishou-^ dens) het inmiddels overbekende nadeel: de lagere opbrengst^, van de verkoop van ons aardgas aan het buitenland maakt|e' het gat in de begroting van minister Ruding alleen maar gro- EeN bijkomend risico is er voor het milieubeleid. De stimu lans om te zoeken naar alternatieve en liefst schone energie-lei bronnen kan immers door de lage olieprijs in de versukke-V€ ling raken. De ontwikkeling van de olieprijs zal op den duur^ weer in opwaartse richting gaan. De bronnen zullen tocherl ééns gaan opdrogen en dan zal deze fossiele brandstof onbe-n taalbaar worden, zeker als tegen die tijcl niet voldoende al-p ternatieven zijn gevonden. ONDERTUSSEN neemt het wagenpark alleen maar toe en|v het ziet er naar uit dat ook het luchtverkeer veel intensiever!" zal worden. Vooralsnog heeft de wetenschap geen kans geje zien goed bruikbare en vooral ook betaalbare, vervangende)^ brandstof te ontwikkelen voor auto- en vliegtuigmotoren zo-e als we die nu kennen. Toch zal het onderzoek op dat terreir^i, onverminderd door moeten gaan. Behalve de economie kanor ook ons milieu er alleen maar wel bij varen. ïn ie el hoorzamen aan haar leer. Juiiil chen mag daarom de katholieee ke gemeenschap nu weer tweö9 edelmoedige mannen zich torn priester laten wijden om di< e gemeenschap in geloof te diean nen. Jammer was het echteie' dat hier en daar in uw vernt slaggeving over dit onderwerp! schopjes in een bepaalde richfg ting gegeven moesten worden t zoals de onterechte verwijzinfd naar de „zelfgenoegzaamheicB van Rolduc". God zij gedanko dat er weer twee nieuwe priesnj ters God boven alles kozenb zijn geboden willen verkondiiei gen en doen onderhouden orreg dat zij Hem liefhebben. Daeri nog velen mogen volgen. e Bneven graag kort en duideii|k geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Nieuwe priesters Nooit was de kerk zelf in een crisissfeer. Veeleer de gelovi- ten die de waarheden niet ennen, of van wie verlangd wordt tegen hun zin in te ge- Nog koud DE BILT (KNMI) De ver anderingen in het weer zijn nog niet groot. Vanavond zul len in het binnenland enkele buien vookomen, de komende nacht daalt de temperatuur tot om het vriespunt en moet met mistbanken rekening worden gehouden. Morgen zullen er perioden met zon zijn, maar is de kans op een bui toch ook nog niet te verwaarlozen. In de hogere luchtlagen wordt nog steeds zeer koude lucht aangevoerd. Zodra de tempe ratuur een waarde van zeven a acht graden bereikt, komen er stapelwolken tot ontwikke ling. De komende dagen wordt het weer stabieler. Een hogedruk- gebied boven het noorden van de oceaan zal zich naar Scan dinavië uitbreiden. Door deze ontwikkeling draait de wind van noord' naar noordoost tot oost. Hiermee zal lucht uit Scandinavië en het Oostzeege bied worden aangevoerd en die is beslist niet warm. Weersvooruitzichten voor de Europese landen, geldig voor zondag en maandag: Zuid-Scandinavië: Droog en flinke perioden met zon. Mid- dagtemperatuur ongeveer 8 graden. Britse eilanden: Droog en flin ke perioden met zon. Middag- temperatuur ongeveer 8 gra den, maar aan de Noordzee kust kouder. Benelux: Droog en perioden met zon. Middagtemperatuur van 6 graden op de Waddenei-, landen tot 14 in Luxemburg. Frankrijk: Veel bewolking en af en toe regen, maar aan de Atlantische kust perioden met zon. Middagtemperatuur van 8 graden in Bretagne tot 18 aan de Riviera. Duitsland: in het zuiden af en toe regen, in het noorden dróóg en perioden met zonil Middagtemperatuur van 8 graTU den in het noorden tot 18 ii" het zuidoosten van Duitsland, b Alpengebied: Vooral aan dIP zuidkant veel bewolking eP' regen of sneeuw. Middagteme peratuur ongeveer 15 graderfr Nul-graden-niveau oplopen!" tot boven 2000 meter. o* Portugal en Spanje: In Portii" gal perioden met zon en plaats selijk een bui. Spanje half tdl zwaar bewolkt en aan de Mid°: dellandse-zeekust nu en daP1 regen. Middagtemperatuujn van 12 graden aan de golf va?11 Biskaje tot 20 aan de Costa de61 sol. b Italië en de Joegoslavische kust: In Noord-Italië regen, eP' ders perioden met zon. Micrë dagtemperatuur van 14 gradejij in Noord-Italie tot 24 op Sici lië. WEERRAPPORT HEDENMORGEN Weer "Mm Min R> Amsterdam zw.bew. 9 0 De Bilt zw.bew.9 1 Eelde zw.bew. 6 -1 Eindhoven zw.bew. 8 0 Den Helder zw.bew. 6 2 Rotte rdar iv.bew Vlissingen hagelbui Zd Limburg zw.bew. Aberdeen regenbui Athene onbew. Barcelona niet ontv. Berlijn zw.bew. Bordeaux onbew. w.bew. 17 14 Zurich Casablanca Istanbul

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2