Nilsson bezorgt Barcelona domper ORANJEBEGINTTEGEN HONGARIJE Leo Beenhakker naar Real Madrid aris SG in halve finales Franse beker FC Köln maakt einde aan het sprookje van Waregem Doelman Vollack houdt hoop Uerdingen levend CaidacCouta/nt Dieter Hoeness terüg in Westduitse selectie Strafwerk na blunder ANDERLECHT MOEIZAAM LANGS STEAUA BOEKAREST KNVB en Filmnet definitief uiteen ■SPORT DONDERDAG 3 APRIL 1986 PAGINA 9- Leo Beenhakker. MILAAN Leo Beenhakker zal worden benoemd tot trai ner van Real Madrid. Dit heeft de voorzitter van de „Konink lijke", Ramon Mendoza, gister morgen in Milaan voor de Spaanse radio verklaard. Het contract zal per 1 juli ingaan en een looptijd hebben van één seizoen. Beenhakker zelf zou liever een tweejarige ver bintenis hebben gewild. Vol- gens bestuursleden van Real Madrid zal de huidige trainer Luis Molowny, die vorig jaar de weggestuurde Amancio Amaro tijdelijk opvolgde, zijn vroegere functie van manager weer opnemen. In de Spaanse Jcompetitie heeft Real Madrid niet meer in te halen voorsprong genomen op aarts rivaal Barcelona. Overigens zal Beenhakker het komend seizoen bij Real Madrid waar schijnlijk moeten doen zonder de Argentijnse aanvaller Jorge Valdano. Deze heeft aantrek kelijke aanbiedingen op zak van de twee Franse clubs Nan tes en Monaco. Leo Beenhak ker werkte al eerder, van 1981 tot 1984, in de Spaanse compe- titei bij Real Zaragoza. Die club bleef aan het eind van het seizoen 1980-'81 behouden voor de hoogste divisie. Daar na werd de ploeg onder lei ding van Beenhakker achter eenvolgens elfde, zesde en ze vende. BARNSLEY Paul Futcher heeft deze week veel meer tijd met lezen doorgebracht dan met voetballen. Nadat de verdediger van de Engelse tweede-divisieclub Barnsley maandag een fatale blunder had gemaakt in de met 3-1 verloren thuiswedstrijd tegen Huddersfield, verzon trainer Allan Clarke een originele straf voor hem. De oud-interna tional gaf de zondebok vijftig boeken over voetbal mee naar huis. Als de speler de leerstof voldoende bestudeerd heeft, gunt Clarke hem weer een plaats in het elftal. „Met deze straf probeer ik hem te helpen zijn vak te leren. Ik hoop dat hij dit accepteert", aldus de boze Clarke DUSSELDORF Franz Bec- itenbauer, bondscoach van het Westduitse voetbalelftal, heeft gisteren zijn voorlopige selec- ie bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen Zwitserland 'ie op woensdag 9 april in Ba sel wordt gespeeld. Daarbij leeft Beckenbauer weer een leroep gedaan op Dieter Hoe- less, de 33-jarige spits van iayern München. Becken- lauer heeft bij het samenstel- en van de selectie nogal wat problemen gehad. Door drie inhaalwedstrijden voor de Bundesliga en blessures van een groot aantal spelers moes ten bondscoach Beckenbauer en trainer Horst Koppel hun selectiebeleid aanpassen. Hier door kwam Dieter Hoeness in beeld. Als hij wordt geselec teerd. wordt het voor Hoeness zijn derde interland. Al in 1979 kwam Hoeness voor zijn va derland uit in wedstrijden te gen Ierland en IJsland. De voorlopige selectie voor de wedstrijd tegen Zwitserland ziet er als volgt uit: doel: Stein (Hamburger SV), Immel (Bo- russia Dortmund); verdedi ging: Augenthaler (Bayern München), Berthold (Eintracht Frankfurt), Brehme (FC Kai- serslautern), Briegel (Hellas Verona), Buchwald, Förster (VfB Stuttgart), Jakobs (Ham burger SV); middenveld: All- göwer (VfB Stuttgart), Falken- mayer (Eintracht Frankfurt), Magath, Rolff (Hamburger SV), Mattaus (Bayern Mün chen), Thon (Schalice '04); aan val: Gründel (Hamburger SV), Hoeness (Bayern München), Rummenigge (Inter Milaan). BOEDAPEST Het Nederlands elftal begint de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal 1988 op 15 oktober met een uitwedstrijd tegen Hongarije. Op 19 november ont vangt Oranje het Poolse elftal. Dit is gisteren beslo ten in Boedapest. Naast Nederland komen in groep 5 Hongarije, Polen, Griekenland en Cyprus uit. De eerste wedstrijd van de kwalificatie voor het we reldkampioenschap 1986 speelde Nederland ook te gen Hongarije. Die thuiswedstrijd verloor Oranje met 2-1. zou de voorronden liever begonnen zijn met een thuiswedstrijd tegen Polen. Dit bleek niet mogelijk. Op 16 december 1987 is Griekenland-Nederland de laatste wedstrijd in deze voorrondegroep. Op woensdag 28 oktober 1987 speelt Nederland thuis tegen Cyprus. Die datum komt de KNVB niet goed uit, omdat een week eerder en een week later Europa-Cupwedstrijden voor clubteams op het pro gramma staan. De voetbalbond overweegt de clubs die spelers aan Oranje leveren, het weekeinde na de interland vrijaf te geven. Bondsmanager Rinus Michels, die met competitie leider Jan Huybregts en bestuurslid Renze de Vries Programma de KNVB in Boedapest vertegenwoordigde, was te- vreden met het resultaat van de besprekingen. Hij Het wedstrijdprogramma van groep 5 van de voor ronden om het Europees kampioenschap voetbal voor landenteams, dat in 1988 in West-Duitsland wordt gehouden is: 15 oktober 1986: Polen-Grie kenland, Hongarije-Nederland; 12 november: Grie- kenland-Hongarije; 19 november: Nederland-Polen; 3 december: Cyprus-Griekenland; 21 december: Cy- prus-Nederland; 14 januari 1987: Griekenland-Cy- prus; 8 februari: Cyprus-Hongarije; 25 maart: Ne derland-Griekenland; 12 april: Polen-Cyprus; 29 april: Nederland-Hongarije, Griekenland-Polen; 17 mei: Hongarije-Polen; 23 september: Polen-Honga- rije; 14 oktober: Hongarije-Griekenland, Polen- Ne derland, 28 oktober: Nederland-Cyprus, 11 novem ber. Cyprus-Polen, 2 december: Hongarije-Cyprus, 16 december: Griekenland-Nederland. GOTHENBURG/BRUS- SEL Torbjörn Nilsson heeft FC Barcelona gister avond een stevige domper bezorgd. De Zweedse spits, ooit in dienst van PSV, scoorde twee keer in de eerste wedstrijd van de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen en duw de zijn ploeg IFK Gothen burg in de richting van de eindstrijd, die op woens dagavond 7 mei in Sevilla wordt gehouden. Nadat Barcelona twee weken geleden titelhouder Juventus had uitgeschakeld, gold de Spaanse club als de grote favo riet voor het behalen van de belangrijkste Europese trofee. Maar tot ieders verrassing spotte IFK Gothenburg met de reputatie van de Catalaanse miljoenenploeg. Nilsson en Johnny Ekström, die voortdu rend in het centrum werden aangespeeld, bezorgden de Spaanse verdedigers een moei lijke avond. Nilsson, die na af loop van dit seizoen wil stop pen met voetballen, scoorde heel koel in de 24e en in de 44e minuut. Een counterende Tommy Holmgren maakte IFK's derde treffer in de 59e minuut. Na afloop van de succesvolle wedstrijd waarschuwde de Zweedse trainer Gunde Bengt- sson voor een euforie. „Deze wedstrijd was pas de eerste helft", zei hij. „In Barcelona wordt het nog heel moeilijk. Thuis is Barcelona heel ge vaarlijk. Die ploeg zal dan veel meer aanvallen". Terry Vena- bles, de Engelse trainer van Barcelona, was erg teleurge steld. „Wij hebben niet goed gespeeld", erkende Venables, „maar we moesten het ook stellen zonder onze vaste spits Steve Archibald. IFK heeft een uitstekende ploeg, maar wij hebben het de Zweden zeer gemakkelijk gemaakt". Scifo Arie Haan blijft achtervolgd worden door het geluk. Sinds de ongediplomeerde Neder landse trainer bij Anderlecht in dienst trad, kende hij louter successen. In de competitie werd een achterstand op Club Brugge omgebogen in een voorsprong. In het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen zette de club on der Haan grote stappen rich ting finale. Door een fraaie treffer, van Enzo Scifo won Anderlecht gisteravond met 1- 0 de eerste halve finale tegen Steaua Boekarest. De dubbele confrontatie met de „onbeduidende" Roemenen leek slechts een formaliteit. In de thuiswedstrijd ontstonden echter plotseling storingen in de soepel lopende voetbalma chine. Anderlecht liep zich in het Astridpark keer op keer vast in de stugge Roemeense defensie. De Belgen kregen nauwelijks scoringskansen. Er- win Vandenbergh huppelde verre van fit mee in de spits van de aanval. Op het moment, dat de 37.000 toeschouwers zich gingen ver zoenen met een eindstand van 0-0 en somber in de toekomst werd geblikt, bracht een gril van Enzo Scifo toch nog de - fortuinlijke - overwinning. De middenvelder, al maanden lang hevig bekritiseerd maar inmiddels een zekere vormstij- ging tonend, stuurde de bal in de 78e minuut met de buiten kant van zijn voet over de uit stekende Roemeense doelman naar de binnenkant van het verst gelegen zijnet. Dit pronkjuweel van een doelpunt bracht Anderlecht plotseling in een volkomen andere posi tie. In plaats van te moeten scoren, kan de Belgische ploeg op 16 april in Boekarest op 0-0 spelen en een succesvolle counter afwachten. Trainer Arie Haan was tevre den met de magere overwin ning van zijn team. „We sco ren altijd in uitwedstrijden, dus 1-0 is genoeg. In Boekarest krijgen we meer ruimte, want Steaua is gedwongen aan te vallen", aldus de Nederlandse ex-international. .^1^, SS! Torbjörn Nilsson (IFK Gothenburg) is, ondanks de aanwezigheid van Gerardo en Miguel, op weg naar zijn eerste treffer tegen Barcelona. >EN HAAG Paris verslagen. Het eerste tref- der. Voor de competitie ziet af van twee vriendschap- gearriveerd. Roemenië en aint Germain heeft de fen werd gewonnen door werd één duel gespeeld, pelijke wedstrijden van het Mexico zouden op 6 en 9 april alve finales van de strijd Lens (1-0). Rennes, ten Nantes versloeg Brest met o^TuropeTnTn"hSTde s^eLT.TTworden nog^n" m de Franse voetbalbe- koste van Auxerre (3-2) 3-1. Mexicaanse bond laten weten gen in het werk gesteld de er bereikt. Lens werd in en Bordeaux, via Tours (2- x\oeiX16niè niet te kunnen komen omdat duels later in de maand vast te et tweede duel met 2-0 0), kwamen eveneens ver- De Roemeense voetbalbond de vliegtickets niet op tijd zijn stellen. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten vai verschillende sportprijsvragen het afgelopen weekeinde zijn: Cijferspel 13 en 13a: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 2 winnaars; 4 goed: 21 winnaars; 3 goed: 221 goed: 2280 winnaars. AMSTERDAM De contac ten tussen Filmnet en de KNVB zijn definitief verbro ken. Filmnet heeft afgezien van de mogelijkheid in hoger beroep te gaan tegen de uit spraak in kort geding, waarbij de rechter vaststelde dat van een contract tussen beide orga nisaties geen sprake is. Dit heeft tot gevolg dat de com merciële televisie-organisatie geen beelden van Nederlandse wedstrijden op het scherm mag brengen. m mmm Wm. KEULEN/MILAAN Aan het sprookje van KSV Waregem komt hoogstwaarschijnlijk over twee weken een einde. De Belgische voetbaldreumes slaagde er tot nu toe steeds weer in een ronde verder te komen in de strijd om de UEFA Cup, maar heeft na de eerste halve finale tegen FC Köln amper meer kansen op het behalen van een fi naleplaats. De ploeg van trainer Georg Kessler gaf Waregem een fiks pak slaag. In het Müngersdor- fer stadion zagen 45.000 toeschouwers de thuisclub winnen met 4-0. De aanhangers van FC Köln hadden hun ploeg in maanden niet zo goed zien spelen. Nadat de thuisclub in haar 140e Eu ropese bekerduel een veldo- verwicht had opgebouwd, bracht Hans-Peter Lehnhoff de krachtsverhoudingen drie minuten voor de pauze ook tot uitdrukking in de score. Op aangeven van libero Michel van de Korput, die de aanval vaak ondersteunde, maakte hij het eerste doelpunt. De Westduitse middenmoter bouwde de voorsprong na de rust gemakkelijk uit. Aanvoer der Klaus Allofs trof in de 50e en in de 67e minuut doel. Zijn tweede treffer maakte de aan valler vanaf de elfmeterstip. Ralf Geilenkirchen scoorde tien minuten voor het einde van de wedstrijd 4-0. De Westvlamingen, die eerder AC Milaan en Hajduk Split uit het toernooi verwijderden, werden nauwelijks gevaarlijk voor het doel van Toni Schu macher. De aanvallers Filip Desmet en Danny Veyt kwa men er niet aan te pas tegen Dieter Prestin en Klaus Stei- ner. Salguero Inter Milaan en Real Madrid hadden gisteravond in hun eerste duel voor de halve fina les van het toernooi om de UEFA Cup beiden twee doel puntenmakers. De winst was echter voor de Italianen. Na twee treffers van international Tardelli bezorgde de Argentijn Valdano de Spaanse titelver dediger weer hoop op een goe de afloop. De gasten waren nog niet uitgevierd of Salguero werd tot feestvarken van de Italianen. Hij passeerde een minuut na de treffer van Val dano zijn eigen doelman en bepaalde de eindstand op 3-1 voor Inter. Voor een uitverkocht Guisep- pe Meazza stadion, 83.000 toe schouwers zorgden voor een record-recette van 2,9 miljoen gulden, gaf Karl-Heinz Rum menigge een perfecte show ten beste. De Westduitse interna tional was bij drie treffers be trokken. Al in de eerste mi nuut bracht hij .Tardelli in stelling. Negen minuten na de rust was het andermaal na een door Rummenigge gewonnen luchtduel dat Tardelli de thuisclub op 2-0 zette. Toen drie minuten voor het laatste fluitsignaal Valdano zijn waar de voor de nieuwe ploeg van Leo Beenhakker bewees, le ken de Spanjaarden alsnog op weg naar de eindstrijd. Salgue ro maakte echter de fout van zijn leven. Na een actie van Rummenigge liet hij zijn eigen doelman met een fraaie, maar ongetwijfeld onbedoelde boog- bal kansloos. IADRID/KIEV Wer- er Vollack hoeft dit jaar iet te wanhopen over ontract-verlenging bij ayer Uerdingen. In het erste duel in de halve fi- ales van de strijd om de uropa Cup voor beker- innaars, bleek de West- dgfuitse doelman de grote a-in-de-weg voor Atleti- co Madrid. Slechts één keer moest Vollack zich gewonnen geven: 1-0. In de 77e munuut was zelfs hij niet opgewassen tegen een schot van Pietro. Van de eerste minuut lag in Madrid het initiatief bij de thuisploeg. De Westduitsers, de laatste weken weinig suc cesvol in de Bundesliga, kwa men niet verder dan twee ge vaarlijke uitvallen. De IJslan der Gudmundsson in de vijfde en Herget in de twintigste mi nuut benutten die kansen niet. De beste mogelijkheden in de eerste helft kregen de Span jaarden na een half uur spelen. Arteche en tot drie keer toe aanvoerder Landaburu moes ten echter in Vollack hun meerdere erkennen. Vooral diens redding op de laatste in- antwoord op een schot van een belangrijk aandeel in de middenvelder Prieto. overwinning van Dynamo Kiev op Dukla Praag: 3-0. De Russische ploeg heeft daardoor een grote kans op het bereiken van de finale van het toernooi Blochin om de Europa Cup voor beker winnaars. 'estduitse doelman vond zelfs Oleg Blochin, voormalig Euro genade bij de kritische Spaan- pees voetballer van het jaar, se toeschouwers. Ook Vollack heeft gisteravond zijn klasse Blochin opende in de zevende andermaal bewezen. De lin- minuut de score met een solo- kerspits had met twee treffers actie. Kiev bleef aandringen zet van de middenvelder oog stte applaus. Na de rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. De Spanjaarden zetten de gasten uit Krefeld op eigen helft vast. Vollack weigerde echter te ca- bleek maar een mens te zijn. In de 77e minuut had hij geen en in de 35e minuut maakte Zavarov, op een voorzet van Blochin, het tweede doelpunt. Uitblinker Blochin maakte twee minuten later het derde doelpunt met een vliegend schot. Hierna slaagde de thuis club er niet meer in te scoren, hoewel zich nog talloze moge lijkheden aandienden om de produktie te verhogen en de plaats in de eindstrijd defini tief veilig stellen. Oleg Blochin had met twee treffers een belangrijk aan deel in de overwinning van Dynamo Kiev.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9