Fraude bij Katwijkse Bouwvereniging Enquête over haven eiland Koudenhoorn IKatwijk krijgt een afspiegelingscollege Twijfels over uitbreiding Warmonds gemeentehuis Grote geldboetes voor makreelfraude Weer kans op algemeen bejaardenhuis LEIDEN OMGEVING EeidacGotwont DONDERDAG 3 APRIL 1986PAGINA 15 Overmatig drankgebruik vermoedelijk oorzaak van dood arrestant KATWIJK Overmatig drankge bruik. Dat geeft de politie op als ver moedelijke doodsoorzaak van de 27-ja- rige Katwijker die eergisteren in een cel van het Katwijkse politiebureau is overleden. De man werd in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden bij een inbraak in een wijkgebouw. Voordat hij werd ingesloten werd met de man gepraat. Volgens de politie maakte hij een normale indruk en wa ren er geen aanwijzingen, dat hij in een lichamelijk slechte conditie verkeerde. Gisteren is sectie op de overledene ver richt en vandaag wordt begonnen met een toxicologisch onderzoek naar de doodsoorzaak. D66 blijft buiten college Voorschoten VOORSCHOTEN D66 zal de komende vier jaar geen deel uitmaken van het college van B en W. De partij heeft beslo ten uit het overleg over het nieuwe college te stappen. Het CDA is als onbetwist grootste partij de verkiezingen uit gekomen en dat maakt het moeilijk om iets af te knabbelen van de uitgebreide portefeuille van CDA-wethouder L. Mar selis. De laatste 8 jaar proberen alle partijen steeds om de portefeuille welzijn van wethouder Marselis af te slanken en steeds bleek dat niet te gelukken. De VVD-Voorschoten wil graag de huidige fractie-voorzitter H. J. Willemsen als wethouder zien. De ledenvergadering van de VVD plaatste echter Ir. J. D. van Dalen als nummer 1 en sprak daarbij uit dat de huidige wethouder benoemd zal worden. De nieuw gekozen fractie heeft inmiddels beslist dat wethouder Van Dalen nog 4 jaar wethouder mag zijn en zo zal Dr. Willemsen weer als fractie-voorzitter gaan fungeren. De PvdA/PPR-combinatie wil ook weer deelnemen aan het dagelijkse bestuur en heeft J. Visser voorgedragen als wet houder. Fietsbrug kost drie ton WASSENAAR De fietsbrug, die naast hotel Duinoord in de Wassenaar- se duinen komt, kost 300.000 gulden. De gemeente Wassenaar neemt 40.000 gulden voor haar rekening, de rest de provincie. Dat heeft wethouder A. Coc- heret (ruimtelijke ordening) gister avond gezegd. De fietsbrug is dringend nodig, omdat vooral wielrenners ge vaar lopen bij het oversteken van de weg naar het Wassenaarse Slag. Raads leden van VVD, CDA en PvdA zeiden „grote twijfels" te hebben over de wen selijkheid van een volgens hen onsie- rende brug, waarvan de kosten boven dien erg hoog zijn. Een tunneltje is overwogen, zo vertelde wethouder Coc- heret. „Een brug is natuurlijk ook niet ideaal", zo meende hij, „maar het is toch beter dan niets". Kinderen kunnen meedoen aan corso NOORDWIJK Het Noord- wijks Bloemencomité wil het traditioneel geworden kinder corso op fietsjes weer laten rij den op 26 april voor het grote Bloemencorso van de Bollen streek uit. De praalwagens hebben als gezamenlijk motto „De Dierentuin" en daarom wil het Bloemencomité het kindercorso ook dat thema meegeven. Het is de bedoeling dat de jeugdige deelnemers verkleed als dieren meefiet sen. Deelname is gratis en staat open voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Opgeven kan via het VVV-kantoor aan De Grent in Noordwijk, 01719- 19321. Nieuw spreekuur in Warmond WARMOND De Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening (SMD) Bollenstreek start 7 april een spreekuur voor gezins- en bejaar denverzorging. Dat gebeurt in een van de ruimten van het wijkgebouw aan de Heren weg 77 in Warmond. Na een jaar zal worden bekeken of dit spreekuur voor Warmonders zinvol is. Als het antwoord positief is, zal de gezinsverzorging dit spreekuur permanent gaan verzorgen. Sinds eind 1984 houden twee algemeen maatschappelijk werkers van de SMD Bollenstreek al een spreekuur in Warmond. Dat blijkt in een behoefte te voor zien. De spreekuren in het wijkgebouw zijn van maandag tot en met vrijdag van negen tot tien uur s morgens en het telefoonnum mer van het maatschappelijk werk is 12025. Het telefoonnummer van de gezinsverzor ging is 12228. Noordwijk dekt tekort HTIOS NOORDWIJK B en W van Noordwijk vragen de commissie welzijn vanavond een extra subsidie beschik baar te stellen. Het gaat in dit geval om de toneelvereni ging HTIOS die 3.000 gulden extra vraagt uit het sociaal- cultureel fonds. HTIOS vier de haar 75-jarig bestaan, maar deed dit niet met een receptie of feestavond maar met een speciale editie van de jaarlijkse voorstelling. Twee ton voor gemeentekantoor WASSENAAR Het gemeentekantoor aan de Johan de a Wittstraat in Wassenaar moet bouwkundig worden aangepast r voor een bedrag van minimaal 203.500 gulden. De aanpassin- c gen zijn noodzakelijk voor de gedeeltelijke verhuizing van ambtenaren van drie afdelingen, die nu nog in het raadhuis De Paauw zitten. De verhuizing moet zo mogelijk voor de zomervakantie rond zijn. De werkzaamheden behelzen in hoofdzaak de computerruimten op de tweede etage. Deze moeten worden verbouwd tot kantoren. In de kosten zijn nog i_ iiiet begrepen de kosten voor de verhuizing zelf, voor een >n nieuwe telefooncentrale en de aanpassing van het parkeer terrein. "Jaarvergadering Voedingsbond FNV NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Voedings- Y bond F.N.V. houdt vanavond in café De Wels (Ons Gebouw) aan de Abraham van Royenstraat haar jaarvergadering. Men begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke agenda-punten, zoals de behandeling van de jaarstukken, staat de huldiging van enkele leden op het programma, die 25 jaar lid zijn van bond. Voor het uitvoeren van de ceremonie is Henk Lig- tenberg aanwezig, landelijk secretaris van de Vakgroep -,and- en Tuinbouw. De vergadering wordt afgerond met daverjassen. Het bestuur rekent op een grote opkomst. KATWIJK/DEN HAAG De directeuren van zeven vis-ondernemingen in Katwijk, Vlaardingen, Schevenin- gen en IJmuiden zijn vanmorgen door de Haagse recht bank veroordeeld tot geldboetes die uiteenlopen van 120.000 tot 175.000 gulden. Twee kleinere ondernemingen uit Katwijk en IJmuiden kregen geldboetes van respectievelijk 25.000 en 10.000 gulden opgelegd. De firma C. Vrolijk uit IJmuiden werd vrijgesproken omdat de officier van justitie de verkeerde verdachte had gedagvaard. De rechtbank achtte het be wezen dat de visbedrijven een aandeel hebben gehad in een omvangrijke makreelfraude, waarmee ze voor in to taal 1,4 miljoen gulden aan winst hebben opgestreken. Dit kon door bij het Produktschap voor Vis en Visserij- .Lprodukten een lagere makreelopbrengst op te geven dan de hoeveelheid die in werkelijkheid was gevangen. Uit r1! het onderzoek is naar voren gekomen dat de vissers in 1983 en begin 1984 ruim 48 miljoen kilo makreel meer uit de Noordzee hebben gehaald dan volgens de EEG-veror- dening is toegestaan. De Bootjeshaven die nu gevestigd is aan de Speelweide biedt plaats aan ruim zestig boten met een maximale lengte van 6 meter. WARMOND Het bestuur van de Watersportvereniging Bootjeshaven kon gisteren nog geen definitief standpunt in nemen over een dependance van de bestaande haven aan het eiland Koudenhoorn. Het bestuur van de Bootjeshaven wil nu middels een enquête onderzoeken hoe groot de be hoefte is aan een haven op Koudenhoorn en pas daarna beslissen of de procedure tot realisering moet worden voortgezet of dat er gezocht moet worden naar een alterna tief. De Bootjeshaven die nu geves tigd is aan de Speelweide biedt plaats aan ruim zestig boten met een maximale lengte van 6 meter. Daarnaast is er gele genheid om kleine bootjes op de wal te herbergen. De haven is destijds gerealiseerd om in woners van Warmond de gele genheid te geven kleine boot jes voor een redelijke prijs van een ligplaats te voorzien. De belangstelling voor deze lig plaatsen is nog steeds groter dan het aanbod, zodat er een wachtlijst is waarop kandi daatleden van de watersport ver ongeveer vier jaar vertoe ven voordat zij in aanmerking komen voor een ligplaats. In de plannen voor Kouden hoorn is een botenhaven opge nomen maar voordat met de realisering wordt begonnen wil men eerst weten hoe groot de werkelijke belangstelling is voor een ligplaats in de haven van Koudenhoorn. In deze eventueel te realiseren haven zouden 100 ligplaatsen kunnen komen en voor de exploitatie is het dan ook nodig dat alle plaatsen direkt worden ver huurd. Dat lijkt op zich geen probleem, zij het dat ook voor deze haven geldt dat er uitslui tend ligplaatsen worden ver huurd aan inwoners van War mond die een boot hebben korter dan 6 meter. KATWIJK De weg lijkt weer open voor de bouw van een algemeen verzorgingshuis voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. De Kroon neeft een verklaring van geen be zwaar afgegeven voor de bouw van een algemeen verzor gingshuis met 60 bedden voor de gemeenten Katwijk, Rijns burg en Valkenburg. Deze hoogste beroepsinstantie in ons land heeft daarmee het besluit Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland ongedaan gemaakt. GS besloten gevraagde verkla ring niet af te geven en daar tegen ging de Stichting Alge mene Bejaardenoorden Kat wijk in beroep. De Kroon meent nu dat GS veel te lang hebben gewacht met het be slissen over de verklaring van geen bezwaar. Volgens de Wet op de Bejaardenoorden had die beslissing binnen zes maanden genomen moeten worden. Nu zat daar ruim drie jaar tussen, van december 1979 tot maart 1983. Overigens wil het Kroonbesluit niet zeggen dat er nu ook daadwerkelijk ge bouwd kan worden. De pro vincie moet nu de aanvraag opnieuw beoordelen en hoeft niet automatisch het eens te zijn met de Kroon. De Stich ting Algemene Bejaardenoor den Katwijk had jaren geleden al een vergevorderd plan voor een algemeen verzorgingste huis aan de Overrijn in Kat wijk. Door de vertraging en procedures is die plaats niet meer beschikbaar, er worden nu woningen gebouwd. WARMOND Het is nog onzeker of de uitbreiding van het gemeentehuis doorgaat. Verschillende leden van de commissie financiën zetten gister avond de nodige vraagte kens bij het voorstel van B en W. Het voorstel kwam een beetje onverwacht voor sommige commissieleden. Men ver wachtte niet dat het gemeente huis na de grondige verbou wing en uitbreiding van enke le jaren geleden alweer te krap zou zijn geworden. Men verwachtte wel al enige tijd dat er een voorstel inzake het archief ter tafel zou komen maar niet dat er ook kantoor ruimte voor de Woningstich ting Warmunda aangebouwd zou moeten worden. Met de uitbreiding en verbou wing zou een bedrag van 522.781,- gemoeid zijn. Me vrouw C. Saris (VVD) noemde dat ronduit belachelijk. „Wij hebben uitsluitend een nieuw droog archief nodig en dat kan voor minder dan een ton gere aliseerd worden. Voor de res terende 4,5 ton de woning stichting huisvesten vindt ik veel te duur". Mevrouw Saris verzocht het college voor de raadsvergadering met meer vergelijkend cijfermateriaal te komen. Wellicht zouden ook de kosten van alternatieven getoond kunnen worden zoals het verkleinen van de hal van het gemeentehuis en daardoor ruimte creëren voor spreekka mers en het eenvoudig optrek ken van een nieuw archief. Bovendien wilde mevrouw Sa ris graag weten wat de moge lijkheden voor de woning stichting zijn inzake huisves ting buiten het gemeentehuis. Ook andere commissieleden wilden graag meer informatie met name omtrent de dekking van de vijfeneenhalve ton. De bouwtechnische aspecten wor den vanavond behandeld in de commissie openbare werken. Brandweer Wassenaar krijgt autoladder WASSENAAR De brandweer in Wassenaar krijgt een nieuwe autoladder, waarvoor de aan- schafwaarde 700.000 gulden bedraagt. Het hui dige redvoertuig, zoals de wagen ook wel wordt genoemd, stamt uit 1963 en is volgens de ge meente hard aan vervanging toe. Het gaat om een wagen met ladder van 24 meter lengte van het merk DAF. Inbraken in N oordwi jkerhout NOORDWIJKERHOUT Uit twee huizen aan de Mgr. Westerwoudlaan en de Prof. Ey- singastraat is dinsdagnacht een geldbedrag ge stolen. Uit de eerste woning namen de daders 250 gulden weg en uit de tweede een bedrag van 340 gulden. De inbrekers kwamen binnen door het raam open te breken. HOOFDADMINISTRATEUR AANGEHOUDEN WEGENS VERDUISTERING Negenhonderd deelnemers trok de Promenadeloop in Sassenheim gisteravond. De loop werd voor de derde maal door de Ondernemersvereniging Sassenheim ge houden. De deelname beweegt zich in stijgende lijn want vorig jaar waren er ruim 600 en de eerste maal in '84 ruim 400. Om half zeven gaf mevrouw wethouder W. Maris het startsein in het winkelcentrum voor de estafette, die met 148 deelnemers in 37 teams van 3 werd gelopen. Deze teams bestonden uit leerlingen van de Bolwerkschool, de Don Bosco-Mavo, het Rijnlands Lyceum en uit teams van vier sportverenigingen, en Dansschool Van der Geest. Bij de meisjesteams van 9 tot 12 jaar eindigde het team van Athletiekclub Spartaan als eerste; bij de jongens van de zelfde leeftijd ook, bij de meisjes vanaf 13 jaar het schaatsteam en de jongens van die leeftijd opnieuw het Spartaanteam. Bij de meisjes was Irish Wullens de beste (evenals vorig jaar), Mariska Baars uit Nieuwveen werd tweede en Mariëlle van Rijn derde. Bij de jongens werd Maurice Hageman uit Bennebroek eerste, Bas Wullens tweede en Eric Spaan derde. Aan de prestatieloop deden 510 liefhebbers mee. Op de 5,1 kilometer werden (tot 16 jaar) Martijn Frijter en Annet Velthuizen uit Lisse, eerste en bij de ouderen Leny van de Poel uit Leiderdorp. Bij de dames-veteranen zegevierde Ria Duivenhoven evenals vorig jaar en bij de veteranen-heren was dit Mart Zuider duin uit Noordwijkerhout. Ook hij was vorig al de sterkste. KATWIJK Katwijk krijgt een afspiegelings- j. college. Veertien dagen [na de gemeenteraadsver- it kiezingen zijn de raads- n [fracties het eens gewor- den over het nieuwe col- n le®e' In dit college krijgen, naast burgemeester mr. C. A. Bos, zitting de huidige wethou ders drs. J. Bergman (CDA), ing. W. van der Plas (CDA) en J. van der Plas' (SGP), plus het raadslid R. Hiet- kamp (PvdA). Op initiatief van het CDA, die met tfen van de vijfentwintig raadsze- tels verreweg de grootste partij in Katwijk is, is ge zocht naar een afspiegelings college wat een zo'n groot mogelijke steun krijgt. CDA-fractievoorzitter A. C. Berkhey, die als voorzitter van het senioren convent woordvoerder namens alle partijen was, vindt de sa menstelling van het college recht doen aan de verkie zingsuitslag. Bij deze laatste verkiezingen scoorden zowel de PvdA als de SGP vier raadszetels. Aangezien het' programma van het CDA voorschreef dat een afspiege lingscollege gewenst was de laatste vier jaar bestond het college uit drie CDA en een SGP wethouder zocht Berkhey naar een kandidaat rechts en links van het CDA, die voldoende gesteund zou worden door de gemeente raad. Die steun ontbrak voor de blijvende wethouder J. van der Plas (SGP) geens zins. De kandidatuur van Ria Hietkamp was vooralsnog aan lichte twijfels onderhe vig, vooral omdat zowel de RPF als de VVD met eigen kandidaten kwamen. Giste renavond bleek echter dat Hietkamp bij de wethouders- verkiezingen kan rekenen op twintig van de vijfen twintig raadsleden. De CDA-fractie heeft haar twee wethouders wel de op dracht meegegeven te wer ken aan een collegeprogram ma, om zo, aldus Berkhey, in de komende vier jaar niet voor verrassingen te komen. De onderlinge portefeuille verdeling wordt in eerste in stantie overgelaten aan de vier wethouderskandidaten. Ook de burgemeester zal daar een stem in hebben. IKATWIJK De hoofd administrateur van de Katwijkse Bouwvereni ging (KBV) is wegens ver- duistering aangehouden. Rechercheurs van het mi- li nisterie van volkshuisves- I ting, ruimtelijke ordening j en milieu hebben onregel- matigheden geconstateerd in de administratie van de l Katwijkse Bouw Vereni ging. Het bestuur van n deze bouwvereniging, on- s der voorzitterschap van de Katwijkse notaris mr. L. s-1 Verhees, heeft aangifte e gedaan bij de politie van 9 de door de onderzoekers _j geconstateerde onregel- matigheden. Daarnaast is de hoofdadministrateur 1 jmet ingang van vrijdag 28 j maart geschorst. i Uitspraken in november vorig jaar door de Katwijkse Stich- - ting Leefbaar Katwijk hebben n Ier in eerste instantie toe geleid t dat op 28 januari een onder- fzoek werd gestart bij de KVB. iDeze Stichting vond de behan- 'deling van de klachten van bewoners onaanvaardbaar, terwijl ze protesteerde tegen de wijze van het berekenen van de servicekosten. Voorzit ter T. Janssens van de Stich ting Leefbaar Katwijk toonde aan de hand van verzamelde cijfers aan, dat de verrekening door de bouwvereniging in strijd is met de Huurprijzen- wet Woonruimte. De belang rijkste reden tot het indienen van een klacht bij de politie was de koppeling tussen het uitoefenen van de taak van hoofdadministrateur en het hebben van een verzekerings portefeuille waarin het wo ningbestand van de bouwvere nigingen verzekerd was. Vol gens Janssens streek de admi nistrateur zo, tegen de gelden de normen in, duizenden gul dens per jaar onrechtmatig op. Het bestuur van de KBV heeft ook opdracht gegeven tot het instellen van een nader ac countantsonderzoek door de Nationale Woningraad naar de periode tot aan 1975. Of er sprake is van fraude binnen de Katwijkse Bouw Vereni ging wenste bestuursvoorzitter Verhees noch te beamen, nog tegen te spreken. „Voorlopig is er dinsdag 1 april aangifte ge daan bij de politie en is sedert vorige week vrijdag de hoofd administrateur geschorst. Ver dere uitspraken zijn voor als nog overbodid", aldus de vorig jaar benoemde voorzitter van deze Katwijkse woningbouw verenigingen, die in totaal 3.900 objecten, waaronder 3.400 woningen in haar beheer heeft. Een woordvoerder van het mi nisterie VROM reageert lich telijk verbaasd over de in Kat wijk gedane uitspraken. In te genstelling tot de bewering van voorzitter Verhees bena drukt hij dat het onderzoek nog loopt en pas over twee drie weken afgerond zal zijn. Verder is de gewone wijze, dat de Officier van Justitie pas uitspraken doet, nadat hij net gereedgekomen rapport gele zen heeft. Iets wat op z'n vroegst pas over twee weken mogelijk is, aldus de woord voerder. Verder vindt hij het nu al in de openbaarheid bren gen van de voorlopige ver moedelijke resultaten een ver antwoordelijkheid van het be stuur van de KBV. Het feit dat er zelfs aangifte bij de politie gedaan is, doet vermoeden dat de bouwvereniging dus belas tende feiten kent, zelfs voor dat het rapport officieel ver schijnt. Voorzitter Verhees spreekt echter over een afge rond onderzoek. Het Bestuur van de Katwijkse Bouw Vere niging zegt dat het onderzoek door VROM ingesteld werd aan de hand van de normale periodieke onderzoeken. Bij het ministerie wordt dit tegen gesproken. Wethouder J. van der Plas, die namens de gemeente regelma tig met de bouwvereniging om de tafel zit als het om de toe wijzing van woningzoekenden binnen de gemeente gaat, noemde de gang van zaken voor dè gemeente teleurstel lend. „Het geeft toch altijd een schok als de grootste bouwver eniging ter plaatse zo in het nieuws komt, aldus Van der Plas, die aan de andere kant het een geruststelling vond, „dat er schijnbaar geen on rechtmatigheden gepleegd zijn met de huren of het woning bestand". Het geld voor bouw of renovatie loopt voor een ge deelte via de gemeente, die het overheidsgeld in feite door sluist naar de woningbouwver eniging". LEIDSCHENDAM j Mevrouw A.J. de Vreeze-Draisma, echtgenote van de burgemeester van Leidschendam, slaat morgenmiddag om hlaf drie de eerste paal voor de nieuwe brandweerkazerne aan de Veurse Achterweg in Leidschen dam. Bij de nieuwe kazerne, naast het politiebureau, komt tevens een nieuw gebouwtje voor het Rode Kruis. Na afloop is er een ontvangst in het politiebureau. Eerste paal voor brandweerkazerne

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15