Bettine Vriesekoop wil zaken doen in Praag WK dammen in Groningen Phil Anderson weer geblesseerd Lace Strong (38) neemt afscheid SPORT Ceidae Gouta/nt WOENSDAG 2 APRIL 1986 PAGINA 7 Ontslagaanvragen voor Faf ié en Vonk afgewezen ROTTERDAM Het gewestelijk arbeids bureau (GAB) in Rotterdam heeft de ont slagaanvragen van Feyenoord en Sparta voor hun respectievelijke trainers Ab Fafié en Theo Vonk afgewezen. Indien beide trainers er niet in slagen voor volgend sei zoen een nieuwe club te vinden, betekent dat standpunt van het GAB dat de twee Rotterdamse eredivisieclubs genoemde oe- fenmeesters in dienst moeten houden. Vol gens een commentaar van bestuurslid Fred Blankemeijer van Feyenoord is de opstel ling van het gewestelijk arbeidsbureau „puur formeel en houdt te weinig rekening met de voetbalpraktijk". Zoals bekend heeft Feyenoord inmiddels Rinus Israël ge contracteerd voor volgend seizoen, maar Sparta heeft nog geen nieuwe technische man. VANENBURG VERLENGT ZIJN CONTRACT NIET AMSTERDAM Gerald Vanenburg wil volgend seizoen niet meer voor Ajax spelen. Hij heeft het bestuur van de Amster damse eredivisionist schriftelijk medegedeeld dat hij zijn con tract, dat op 30 juni afloopt, niet wenst te verlengen. Op grond van die overeenkomst had Vanenburg de optie voor nog een jaar spelen bij Ajax kunnen doen gelden. Volgens be stuurslid Arie van Eijden heeft nog geen enkele binnen- of buitenlandse club belangstelling getoond voor Vanenburg. RKC Leo van Veen zal volgend seizoen als hoofdtrainer werkzaam zijn bij RKC. De 39-jarige Van Veen, nu nog als speler actief bij de Waalwijkse eerste-divisionist, tekende gisteravond een contract voor twee jaar. Hij is de opvolger van Leen Looyen. Peter Gerards blijft volgend seizoen actief als doelman. Hij zal tevens fungeren als assistent-trainer. Gerards (30) verbond zich eerder voor nog eens drie jaar aan RKC. Peter Bosz (21) verlengde zijn overeenkomst met RKC met twee jaar. John van der Wiel verliest van Torre BRUSSEL John van der Wiel heeft gisteren zijn achtste partij in het interna tionale schaaktoernooi in Brussel verloren. De Fili- pijn Torre bleef de Leide- naar met wit de baas. De tweede Nederlandse deelne mer, Jan Timman, kwam met wit remise overeen met de Rus Romanisjin. Diens landgenoot Karpov behield de leiding door een over winning op de Belg Wi- nants. Naaste belager Vik tor Kortsjnoj versloeg de Brit Anthony Miles en volgt op een half punt. Prijsvragen DEN HAAG De resul taten van de verschillende sportprijsvragen van afge lopen weekeinde zijn: Lotto 13: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 150.000,00; 3e prijs: 34 x 8356,30; 4e prijs: 3508 x 80,90; 5e prijs: 66.538 x J 5,00. Toto 13: le prijs: 20 x 1565,60; 2e prijs: 346 x 44,60; 3e prijs: 2527 x 15,20. Toto-gelijk 13: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 21 x 121,40; 4e prijs: 607 x 6,40. BROERS ALLOFS WEER HERENIGD BIJ FC KOLN KEULEN Thomas Allofs, aanvaller van FC Kaiserslautern, heeft gisteren een driejarig contract getekend bij FC Köln. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 1,7 miljoen Mark, onge veer 1,9 miljoen gulden. Door deze overgang zullen de broers Thomas en Klaus Allofs weer in hetzelfde elftal spelen. Tussen 1978 en 1981 kwamen zij uit voor Fortuna Düsseldorf. Stuttgart VfB Stuttgart is voor volgend seizoen bijna zeker van deelne ming aan een Europees bekertoernooi. De Westduitse subtop per, tevens finalist in de strijd om de nationale beker, nestelde zich gisteren op de vierde plaats van de ranglijst door Hambur ger SV via een treffer van invaller Wolff met 1-0 te verslaan Hannover 96 kan nauwelijks meer ontkomen aan degradatie. De hekkesluiter verloor in eigen, huis met 2-1 van Schalke '04. Jürgen Fleer (Hannover) en Gerhard Kleppinger (Schalke) werden uit het veld gestuurd. Bij FC Kaiserslautern-SVW Mannheim werd niet gescoord. Nijboer niet in Westland- marathon MAASSLUIS Gerard Nijboer zal op zaterdag 12 april niet deelnemen aan de zeventiende internatio nale Westland-marathon, die tevens als nationaal kampioenschap geldt. De atleet heeft dit besloten na overleg met zijn trainer Klarenbeek. Nijboer is door de KNAU al aange wezen voor het Europees kampioenschap in Stutt gart waar hij zijn mara- thontitel moet gaan verde digen. Brazilië zegeviert SAO LUIZ DO MARANHAO - Het Braziliaanse voetbalelf tal kon gisteravond in Sao Luiz do Maranhao tijdens een vriendschappelijke wedstrijd tegen Peru ondanks een ruime overwinning van 4-0 niet overtuigen. De Brazilianen, die onlangs tijdens een Euro pese trip werden afgetroefd door West-Duitsland en Hon garije, domineerden de wed strijd wel, maar er werden vele fouten gemaakt. Het zwakke Peru was echter niet bij machte hiervan te profite ren. Na een half uur werd de Braziliaanse linksbuiten Eder uit het veld gestuurd wegens slaan van de Peruaanse rech ter verdediger Castro. Toeschouwer tijdens Safari- rally gedood 1NAIROBI Tijdens de Safa ri-rally in Kenia is gisteren een 40-jarige toeschouwer do delijk verwond, toen de Volks wagen Golf van de Zweed Kenneth Eriksson en diens Westduitse co-équipier Peter Diekmann door een gebroken stuurstang van de weg raakte. De coureurs bleven ongedeerd, maar hebben zich na het onge luk uit de wedstrijd terugge trokken. Maandag werd een - kind aangereden door de Lan- :cia van de Fin Markku Alen. Tiet kind brak daarbij een .hand. Eveneens maandag i noest de Keniaan Patrick Nji- ■u opgeven na een botsing met een zebra. Njiru en zijn passa- »ier bleven ongedeerd, de ze- )ra rende volgens ooggetuigen yeg. Van der Duim nog Irie jaar n marathon IEERENVEEN Hilbert fan der Duim zal nog drie sei- oenen actief blijven in het narathonschaatsen. De twee- 'oudig wereldkampioen bij de illrounders heeft een akkoord net zijn huidige sponsor VGZ) bereikt voor verlenging wan zijn verbintenis voor die leriode. h de marathonwereld bestaat nige onrust op de transfer- narkt. To wil Jan Kooiman, titelhou- i Ier op kunstijs, weg bij Label- o en is op zoek naar een ande- e ploeg. Voor Richard van tempen, de regelmatigste rij der in het afgelopen seizoen en winnaar van de KNSB-beker, iestaat veel belangstelling, i )ok voor Evert van Benthem ijn ploegen in de markt. Sportwereld Voetbal In de hoogste klas- e van de Belgische competitie von FC Luik de derby tegen deraing met 1-0. Voetbal Argentinië won [isteren in Ziirich een oefen wedstrijd tegen Grasshoppers net 1-0 door een doelpunt in lie 78e minuut van Almiron. HAZERSWOUDE De tijd van kiekeboe spelen is voor Bettine Vriese koop voorbij. Op de Eu ropese kampioenschap pen, die eind deze week in Praag beginnen, zal ze zich niet langer kunnen verstoppen. Haar ver trekpunt in de Tsjechos- lowaakse hoofdstad is simpel: zoveel mogelijk medailles, met voorkeur voor goud, winnen. Al leen met eremetaal zal zij haar magere prestaties in het voorseizoen en met name tijdens de Top- Twaalf kunnen uitwis sen. Het sportieve belang is niet haar enige drijfveer in Praag. Ook zakelijke overwegingen tellen mee. Vriesekoop is de eerste en enige fullprof in de Nederlandse tafeltenniswe reld. Haar inkomsten komen uit sponsorcontracten, de monstratiepartijen en win kels openen. Voor die zakelij ke activiteiten overweegt de speelster de BV Vriesekoop op te richten. Een Europese titel zal die plannen niet al leen versnellen, maar vooral haar populariteit en markt waarde opstuwen. Razend populair is de 24-jari- ge Hazerswoudse (nog) niet. Hoewel ze in tafeltennissend Nederland op eenzame hoog te staat en tot de drie be kendste sportvrouwen in het land gerekend mag worden, loopt het grote publiek niet echt warm voor haar. Huwe lijksaanzoeken, fanmail, her kenning op straat vallen haar niettemin geregeld ten deel, maar overlast heeft de boe rendochter er allerminst van. „In de beginperiode had ik een negatief imago", is haar verklaring. „Ik was bloedfa- natiek. Stug, stuurs, onvrou welijk. De televisie heeft dat beeld versterkt overgebracht naar de huiskamers. Het pu bliek heeft er weinig begrip voor". Groeiproces Het „zwarte" etiket heeft het groeiproces van Vriesekoop naar de volwassenheid enigs zins gestagneerd. „Natuurlijk heb ik er last van gehad. Je ligt er nachten wakker van, maar ik heb het kunnen ver werken. Als je je als puber in de kijker speelt, gunt het pu bliek je geen groeiproces. Ik was vijftien jaar toen ik over vallen werd door de publici teit. Ik wist nergens van, was in volle ontwikkeling. Op zo'n moment moet je beant woorden aan de verwachtin gen van de mensen. Dat heb ik nooit gedaan en zal ik nooit doen. Ik laat me niet gek maken. Ik heb mijn ei gen persoonlijkheid ontwik keld. Ik ben een auto-didact op dat gebied. Daar ben ik trots op. Nu zeg ik zelfs dat ik blij ben met mijn verle den. Ik ben er sterker door geworden. Zelfbewuster in ieder geval". Het laatste jaar is de sympa thie van het publiek voor Vriesekoop echter gegroeid. „Dat negatieve beeld ver dwijnt, merk ik. Ik schijn op televisie beter over te komen. Ik kan nu alles beter relati veren en ook over andere dingen dan tafeltennis pra ten. De mensen zien en ho ren nu de echte Vriesekoop die wel gek is van tafeltennis en daarvoor best een paar jammerkreten uitschreeuwt, maar die daarnaast ook ver lies weet te accepteren en re kening houdt met andere za ken in het leven". Die leuke dingen moeten de komende tijd evenwel wijken voor de Europese titelstrijd. Vriesekoop wil eindelijk eens gaan oogsten, de vruchten plukken van jaren tafelten nissen aan de Europese top. In haar beste jaar, 1982, toen zij de Top-Twaalf won en de Europese titel behaalde, kwam daar niets van terecht door de schorsing van coach Gerard Bakker. Door die af faire raakte Vriesekoop zo uit haar evenwicht dat ze bii- na twee seizoenen verspeel de. „Ik won wel wat in die tijd, maar dat waren uitschie ters. Echt constant speelde ik toen niet. Zonde, want dat hadden juist de vette jaren moeten zijn". Vet zullen de jaren niet meer worden, ook niet na een Europees kampi oenschap, maar met iets min der vol neemt Vriesekoop ook genoegen. „Ik wil in Praag winnen. Zo simpel ligt dat. En als ik win, volgen de zakelijke activiteiten van zelf". Winnen in Praag geldt voor al voor het enkelspel. De als vierde geplaatste Vriesekoop heeft fortuinlijk geloot. Zij is in de eerste ronde vrij en vervolgens moet ze bij over winningen op de Tsjechoslo- waakse jeugdspeelster Safa- rova, de Roemeense Alboiu en de Hongaarse Batorfi bij de laatste vier kunnen ko men. Daarin wordt de Joego slavische Batinic of de Bul gaarse Guergueltsjeva wel licht haar tegenstandster, in de eindstrijd wacht - als alles logisch verloopt - óf Top- Twaalf-winnares Boelatova of thuisspeelster Hrachova. In dat rijtje heeft Vriesekoop de meeste schrik voor Bator fi. De 15-jarige Hongaarse bo- nestaak staat te boek als een rastalent met grote toekomst. „Dat wordt het sleutelduel. Als ik die partij win, zie ik Bettine Vriesekoop: „Ik heb mijn eigen persoonlijkheid ontwikkeld". het vervolg wel zitten", aldus de Nederlandse. Maar ook in het dubbelspel met Marie Hrachova en in het gemengd dubbelspel met de Pool Andzrej Grubba wil Vriesekoop op het erepodium eindigen. Bovendien wil ze met Mirjam Kloppenburg, Ellen Bakker en Patricia de Groot haar slag slaan in het landentoernooi. In het kort komt het hier op neer, dat ze de stunt van Valentina Popo- va, die twee jaar geleden in Moskou alles won, wil herha len. „Dat zal je mij niet horen zeggen", haast ze zich te ver klaren. „Als het in het lan dentoernooi goed loopt, spe len we voor de titel. In het andere geval verschuiven we het accent naar het indivi duele toernooi". Investering De prestaties van Praag zul len het aantal zakelijke be slommeringen bepalen. „Voor mei heb ik zeven de monstraties geboekt. Na suc ces in Praag zullen dat er wel meer worden. Rijk hoef ik er niet van te worden.'Ik geef niet veel om geld, maar ik zie het als investering voor de toekomst". Met die toekomst houdt ze zich wel degelijk be zig. Na de Olympische Spelen van 1988 in Seoel wil ze in elk geval een punt achter haar carrière zetten. „Dit EK, het WK in New Delhi in 1987 en de Spelen in 1988, dat zijn de drie uitdagingen waarvoor ik alles opzij zal zetten. Daarna wil ik mijn maatschappelijke loopbaan voorrang geven". Wat die zal inhouden, weet ze nog niet. Ze behoort tot de tienduizend Teleac-cursisten die Chinees studeren. „Ik heb vrijblijvend contact ge had met Philips. Misschien dat ik na afloop van mijn carrière promotiewerk voor die firma kan gaan doen in China. Afwijzend heeft men niet gereageerd, het blijft in de koelkast tot die tijd". Aan de andere kant voelt ze er ook wel voor pr-werk te gaan doen of een zaak in sportkleding te gaan opzet ten. „Ik twijfel nog. Ik wil nu ook nog geen beslissing ne men. Eerst kampioen worden in Praag, New Delhi en Se oel". GENT Phil Anderson komt voorlopig niet meer in actie. De kopman uit de wielerploeg van Peter Post kreeg gisteren na een onderzoek in het Academisch Ziekenhuis in de Belgische stad Gent enige weken rust voorgeschreven. De Australiër heeft op nieuw last gekregen van zijn knie. De kwetsuur openbaarde zich tijdens de etappekoers Parijs-Nice, enkele weken geleden. An derson moest daardoor al de Catalaanse Week laten schieten. Ook was hij vandaag afwezig in de Elfstedentocht. In de zondag te houden Ronde van Vlaanderen en de Ronde van Baskenland zal Anderson eveneens geen acte de présence kunnen geven. Het herstel van de knie-blessure is nog zo onzeker dat ook het aantreden van Anderson in de Ronde van Italië, begin mei, on gewis is. De Australiër is al de derde renner uit de ploeg Post die dit seizoen last krijgt van een knieblessure. Neo-prof Eric Breukink en tijdrit-specialist Bert Oosterbosch zijn momenteel herstellende van problemen met dat gewricht. Andersen Kim Andersen heeft gisteren de Franse klassieke wegwedstrijd Parijs-Camembert gewonnen. De Deen uit de wielerploeg van kopman Bernard Hinault versloeg in de eindsprint tweevoudig Tour-winnaar Laurent Fignon. Het tweetal ontsnapte in de slot fase uit een kopgroep van negen man. „Ik dacht al aan het' betaalde voetbal. Mooi dat 't niet door ging. Ik mocht niet. Met als gevolg spanningen en scènes. Mijn ouders zeiden niet, hoc key is goed, voetbal is slecht. Maar hoe gaat dat. Kinderen van kennissen speelden hoc key of zaten op tennis. Bo vendien kwam er natuurlijk een ander publiek dan bij voetbal en handbal. Ik zelf heb nooit zoveel problemen met het hockey-milieu ge had. In mijn ogen was het een wereldje vol elite en po ses, waarin op voetballers werd neergekeken. Terwijl diezelfde voetballers weer opkeken tegen de hockey ers". (Hockeyer Mare Delissen in het Algemeen Dagblad) ^Amsterdam en Den Haag hebben terrein verloren om dat de badhuur daar wel 200 gulden per uur bedraagt. Bij ons is dat 60 gulden. Water polo in de grote stad is te duur geworden. In de pro vincie kunnen clubs meer trainen, dus bereik je eerder gemakkelijker jonge zwemmers. Daarin schuilt ook de basis van VZC, die mogelijkheid geeft de conti nuïteit". (Harm Drenth, trainer van waterpolokampioen VZC Veenendaal, in Het Parool) „Op mijn vijfde ben ik op straat begonnen, zodoende ben ik een creatieve speler geworden. Toph was het op een gegeven moment mode om niet op techniek, maar op kracht en conditie te selecte ren. Vanaf dat moment is voetbal minder leuk gewor den, want de technische spe lers waren fysiek niet in staat om nog op de voorgrond te treden. Die botsing met het werkvoetbal, het kracht- voetbal is de schuld van de trainers. Die moeten nu niet klagen, maar de hand in ei gen boezem steken. Zij heb ben het talent niet be schermd. Dat fabeltje, dat er geen talent was, is onzin. Er is gewoon alleen op li chaamskracht geselecteerd met alle nare gevolgen van dien voor de toeschouwers". (Floor Buma van Haarlem in Voetbal International) „Als stadions namen van spe lers of presidenten dragen stammen die uit vervlogen tijden. Hele oude voorzitters en burgemeesters zijn ge schikt voor een stadion, en dan ook nog het liefst Portu gezen en Fransen. Éstadio Br. Bernoldi, Stade Louis Jacquet. Niemand in de verre omtrek heeft er enig idee van, om wie het hier gaat. Je zegt het en je snapt absoluut niet dat de klank die je uit stoot, Estadio Dr. Bernoldi, ooit een mens is geweest. Hij is je vertrouwd en dat is ge noeg, of het nou de Meer, de Kuip, Harga, Spangen of Diekman is. Diekman kun je van zijn levensdagen niet veranderen in Masman. Spe lersnamen voor stadions zijn uit den boze. Abe zou ik in Heerenveen hebben .geëerd met een museum. Filmpjes, foto's, hengels, kranten, schoenen, brieven, alles van Abe wil ik zien. Het Abe Lenstra-stadion daarentegen is iets in de trant van een vuurtoren op een bankbiljet. Je doet het niet. Daar staat Michiel de Ruyter op. Van deze aangename norm afwij ken brengt de mensen die er mee te maken hebben in ver legenheid". (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant) „Ik heb de video teruggeke ken en inderdaad, je zou kunnen zeggen dat ik mede schuldig was aan twee goals. Luister goed naar wat ik zeg: méde schuldig. Maar Vonk heeft me na afloop van die wedstrijd neergesabeld. Hij zegt wel dat zijn woorden verkeerd zijn overgebracht, maar ik heb begrepen dat hij op de radio precies hetzelfde heeft gezegd. In de bus, op de terugweg, heb ik heel even met hem gesproken. Ik dacht dat we niet meer via de me dia zouden communiceren, heb ik gezegd. Verder heb ben we het de hele week er niet meer over gehad. Maan dag, in de nabespreking, kreeg iedereen op z n sode mieter, behalve ik. Hij zei al leen dat ik na HSV vijf keer op de tv en twintig keer op de radio was geweest en dat ik er dan ook tegen moest kunnen als werd gezegd dat ik had gefaald". (Doelman Bas van Noort- wijk van Sparta in Het Vrije Volk) „Bij het opsnuiven van de sfeer bij het paardenspul in 's Hertogenbosch moet ik he laas stellen dat een concours hippique, zoals in de Bra banthallen aan den volke op gevoerd, nauwelijks meer iets met sport te maken heeft. Wat het wel is, valt niet of nauwelijks te beschrij ven. Ik zal het toch proberen. Het is een mengsel van car naval, een ruilbeurs voor ge slaagde zakentypjes, een langdurige modeshow, een Bas van Noortwijk: „Méde schuldig". roddelhoek en een verzame ling nieuw rijk waar je de tranen van in de ogen krijgt. Dat alles beweegt langs, door en over elkaar heen, dat alles praat voornamelijk over el kaar en ergens in een grote veehal springen paarden wat in het rond. Ik kon me, ter wijl ik probeerde te relative ren, niet aan de indruk ont trekken dat een internatio naal concours hippique anno deze tijd verworden is tot een samenkomst van een dun subtoplaagje van onze maat schappij". (Colomnist Mart Smeets in Trouw) „Om de onderhoudskosten niet al te hoog te doen oplo pen en de velden wat te spa ren wordt aan de spelers ver zocht zo weinig mogelijk sli dings te maken". (Bestuur voetbalvereni ging Alphense Boys in het éigen programmablad) GRONINGEN De Ko ninklijke Nederlandse Dam Bond heeft besloten eind dit jaar het wereld kampioenschap in het Martinihal-centrum in Groningen te houden. Dat verklaarde gistermiddag de Groninger gedeputeer de Remkes. De titelstrijd vergt twintig dagen. Het toernooi luistert het 75-ja- rig bestaan van de KNDB op. De provincie Gronin gen heeft een subsidie be schikbaar gesteld van 10.000 gulden. De gemeente Groningen draagt veertig mille gul den bij. Geurtsen In de zevende ronde van het 68e damkampioenschap van Nederland boekte alleen debu tant Rob Geurtsen de volle winst. Hij versloeg in Utrecht verrassend Geert van Aalten. Met nog vier ronden te gaan, bleef titelverdediger Jannes van der Wal alleen aan de lei ding. Hij wordt op één punt gevolgd door oud-kampioen Rob Clerc. Van de overige tien spelers bleven Palmer, Ver min en Van den Borst op de gedeelde vierde plaats. Het drietal behield daarmee goede vooruitzichten op twee van de drie beschikbare plaatsen voor het wereldkampioenschap. Otten In de zesde ronde van de strijd om de nationale damtitel voor dames in Groningen is Leun Otten haar leidende positie kwijtgeraakt. De Groningse oud-kampioene kwam tegen debutante Erna Wanders on danks materiaalvoordeel niet verder dan remise. Karen van Lith won op zeer fraaie wijze van lepe Poepjes en nam de eerste plaats over. De derde ti- telgegadigde, Mieke Heitmei- er, kwam na een klassieke partij tegen Nicole Schouten wel tot een voordelig eindspel, maar niet tot winst. HAAKSBERGEN Na het aflopen van de play-offs in de ere divisie basketbal, waarbij Den Bosch en Den Helder zich hebben geplaatst voor de finale, heeft Lace Strong, één van de meest ervaren Amerikanen afscheid genomen van de eredivisie. Lace Strong, bijgenaamd „The Professor", die met zijn ploeg Haaks bergen in de halve finales werd uitgeschakeld door Den Helder, houdt het na dertien jaren voor gezien op het hoogste vader landse niveau en wil zich in de toekomst op andere gebieden laten gelden. „Basketball is niet alles", zegt de geboren Ameri kaan, die sinds 1980 ook in het bezit is van een Nederlands pas poort. „Het wordt voor mij tijd om ook eens aan andere dingen te denken. Ik ben nu 38 jaar en het is dus tijd om aan het werk te gaan". Toch zal Strong, liefhebber als hij is, het basketball niet hele maal vaarwel zeggen. De man met twee nationaliteiten, die zijn Nederlandse activiteiten begon bij het inmiddels ter ziele gegane Delftse Punch, zal vermoedelijk nog als coach actief blijven in Nederland en denkt er over om op een wat lager niveau dan de eredisivie te gaan spelen. Strong startte in 1972 bij het Delftse Punch, bleef daar twee sei zoenen, stapte vervolgens over naar Arke Enschede, speelde bij een Surinaamse vereniging, keerde daarna terug naar Delft en speelde vervolgens twee seizoenen voor Rotterdam-Zuid, Leiden en ous afsluitend Haaksbergen. sportuitslagen DAMMEN NK dames Groningen 6e ronde: Wanders-Otten 1-1; N. Schouten-Heitmeier 1-1; Polman-Van der Kraats 2-0; Van Llth-Poepjes 2-0; Graas-J. Schouten 2-0. Stand aan de kop: 1. Van Llth 10 punten; 2. Otten 9; 3. Graas, Heitmeier 8. NK heren Utrecht 7e ronde: Jansen-Van der Wal 1-1; Van Aalten-Geurtsen 0-2; Ouds- hoorn-Palmer 1-1; Clerc-Goudt 1-1; Van den Borst-Vermin 1-1; Meijer- Bies 1-1. Stand aan de kop: 1. Van der Wal 10 punten; 2. Clerc 9; 3. Van den Borst, Palmer, Vermin 8. SCHAKEN Toernooi Brussel 8e ronde: Winants (Bel)-Karpov (Sov) 0-1; Selrawan (Vst)-Jadoul (Bel) 0-1; Zapata (ColKjubojevic (Joe) 0,5-0,5; Miles (Gbr>-KortsJnoj (Zwi) 0-1; Torre (Fil)-Van der Wiel (Ned) 1-0; Timman (Ned)-Romanlsjin (Sov) 0,5-0,5. Stand: 1. Karpov 6 punten; 2. Korts jnoj 5,5; 3. Timman, Romanisjin, Tor- re 5, 10. Van der Wiel 2,5. NK junioren Hilversum Meisjes, 4e ronde: Dubbeldam-De Greet 1-0; Egbers-De Wit 0-1; Dre- wes-Benschop 0,5-0,5; De Haan-De Vries 0-1; Jansen-Van Polanen 0-1; Van Hall-Wijnja 1-0; Westerneng- Donker 0-1; Paulsen-Westerrink 1-0. Stand aan de kop: 1. De Wit. Dubbel dam 3,5; 3. De Greet, Drewes, Ben schop, De Vries. Egbers 2,5. Jongens, 4e ronde: Brenninkmeyer- Bosman 0,5-0,5; Bottema-Bruin 0,5- 0,5; Martens-Van de Plassche 0,5- 0,5; Krudde-Bosch 0,5-0,5; Eerhard- Berg 0,5-0,5; Dam-Bezemer 1-0; Schrama-Riemersma 0-1; Van de Werf-Geselschap 0,5-0,5; Van Dijk- Booy 0-1; Prangers-Dekker 1-0. Stand aan de kop: 1. Bottema. Bren- ninkmeyer. Bosman, Bruin 3; 5. Van de Plassche, Eerhard, Martens, Krud- de, Bosch, Dam 2,5. TENNIS Toernooi Keulen Herenenkelspel, eerste ronde: Ma- sur (Aus)-Srejber (Tsj) 6-4, 7-6; Hoo per (Vstj-Carter (Aus) 6-3, 6-4; Lund- gren (Zwe)-Drewett (Aus) 6-4, 6-2; Gunnarsson (Zwe)-Segarceanu (Roe) 6-3, 6-4; Donnelly (Vst)-Popp (Wdl) 6- 3, 6-2; Novacek (TsjFGIickstein (Isr) 6-3. 6-3; Zivojinovic (Joe)-Muster (Oos) 6-3, 6-2; Svensson (Zwe)-Jelen (Wdl) 6-3, 6-2; Eriksson (Zwe)-Ostoja (Joe) 6-3, 6-4. VOETBAL België: FC Lulk-Seralng 1-0. West-Duitsland: FC Kalserslautern- SVW Mannheim 0-0; Hannover '96- Schalke '04 1-2; VfB Stuttgart-Ham burger SV 1-0. Engeland: Luton Town-West Brom- wich Albion 3-0; Southampton-Ox ford 1-1; Watford-Arsenal 3-0. WIELRENNEN Parijs-Camembert: 1. Andersen (Den) 204 kilometer in 6 uur en 57 mi nuten; 2. Fignon (Fra); 3. Marie (Fra) op 52 seconden; 4. Lemarchand (Fra); 5. Morjean (Bel); 6. Chappuis (Fra); 7. Louvel (Fra) op 1.25; 8. Pelier (Fra) op 2.16; 9. Lecrocq (Fra) op 2.40; 10. Tackaert (Bel); 11. Lavenu (Fra) op 2.56; 12. Wampers (Bel); 13. Le Bi- gaut (Fra); 14. Rault (Fra) op 3.01; .15. Barrault (Fra).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7