Keramiek '86: groei naar volwassenheid Matt Bianco ten onder in muur van geluid Professioneel orkest voor koorbegeleiding blijft nodig „Nobelprijs moet naar Afrikaan" bioscopen dagpuzzel j KUNST CaidaaQowumt WOENSDAG 2 APRIL 1986 PAGINA 10 James Cagney begraven NEW YORK De zondag op 86-iarige leeftijd overleden Amerikaanse filmac teur James Cagney is gisteren in aanwe zigheid van enkele honderden vrienden, familieleden en bewonderaars in New York ter aarde besteld. Ruim 350 gasten woonden de mis in de St. Franciscus van Sales-kerk bij, Cagney's parochiekerk uit zijn kinderjaren in New York. Onder de slippen dragers waren de filmacteur Ralph Bellamy („Trading Places"), film regisseur Milos Forman („Amadeus"), ex-wereldkampioen boksen-zwaarge wicht Floyd Patterson en de balletdanser Mikhail Baryshnikov, die over Cagney zei dat hij als een tweede vader voor hem was geweest. Bij het graf van de ac teur werd een handgeschreven brief van Ronald en Nancy Reagan voorgelezen. Tenor Donald Grobe overleden WEST-BERLIJN De Amerikaanse tenor Donald Grobe is gisteren na een langdurig en zwaar ziekbed op 56-jarige leeftijd in West-Berlijn overleden. De zanger was sinds haar opening in 1961 aan de Deutsche Oper in Berlijn ver bonden en sinds 1968 lid van de Metro politan Opera in New York. Grobe trad op 10 maart voor het laatst met groot succes als solist op bij de uitvoering door de Oper Berlin van Benjamin Brittens Serenade voor tenor, hoorn en strijkers opus 31. Op 10 februari had hij zijn laatste toneelrol gezongen, Jaquino in Beethovens Fidelio. De overleden te nor excelleerde in opera's van Mozart, Rossini en Verdi. Compact disc haalt platenindustrie uit het slop HILVERSUM Er zijn vorig jaar in ons land veel meer grammofoonplaten, compact-discs en musicassettes ver kocht dan het jaar daarvoor. De omzet in deze branche steeg elf procent vergeleken met 1984. De compactdisc had in 1985 ook een belangrijk aandeel in de omzetstij ging van elf procent. De omzet van dit produkt bedroeg 65 miljoen gulden, ofwel een stijging van liefst 160 pro cent. Daarbij kwam er vorig jaar ook een eind aan de ge stage omzetdaling op de lp-markt. De omzet vorig jaar (305 miljoen gulden) is gelijk aan die in 1984. In 1983 ging er nog voor 330 miljoen gulden aan langspeelplaten over de toonbanken. De platenindustrie kampte tot 1985 ook met een totale omzetdaling. De musicassette-omzet ont wikkelt zich ook „zeer interessant". In 1985 werd meer dan ooit verkocht van deze geluidsdrager. LP's en com pactdiscs worden vooral door „twintigers" aangeschaft. Deze groep zorgde bij de lp's voor bijna 42 procent van de omzet en bij de cd's voor 54 procent van de omzet. Laatste hand Beeldhouwer Sie- men Bolhuis uit Al- mere legt hier de laatste hand aan het standbeeld van Wim Kan en Corry Vonk, dat op 15 au gustus op het Leid- seplein in Amster dam zal worden onthuld. Het dan in brons gegoten beeld is twee meter hoog. Liefhebbers van een kleiner exemplaar kunnen dit nadien bij Bol huis zelf bestellen. Hotel naast Graceland MEMPHIS Een 200 kamers tellend hotel met een zwembad in de vorm van een gi taar zal naast het woonverblijf van Elvis Presley, Graceland, verrijzen. De beheer ders van Graceland hebben gisteren laten weten dat het hotel gebouwd wordt voor de half miljoen bezoe kers die jaarlijks naar Graceland komen in een soort pelgrimage voor de in 1977 gestor ven zanger. DEN HAAG Kera miek '86 is een presenta tie van de verschillende toepassingen op het ge bied van keramiek. Dat het een veelomvattende presentatie is geworden, mag blijken uit het aan tal deelnemers. Zoals eerder in deze krant werd vermeld, doen vier musea uit Zuid-Holland aan Keramiek '86 mee, acht galeries en het Pro vinciehuis in Den Haag. De twee Haagse galeries Art- line en Seasons Galleries, beide aan de Toussaintkade gevestigd, geven zonder meer een goed beeld van de ver schillende stromingen binnen de keramiek. Olaf Stevens toont bij Seasons Galleries, dat hij diverse richtingen be oefent Hij maakt gebruiks goed en sculptuur. Zijn ob- jekten, gebaseerd op vliegen de en varende vormen, ver anderen van bootvormen in schelpen of een hoed. Zo'n groen geglazuurde boot met een gouden randje is erg de coratief, maar zijn „grote sneeuwboot" van laag ge stookt porselein met dikke randen van schuim is boei end. Zijn draaiwerk is conventio neel, hoewel een zwarte por seleinen kom met witte rand jes of een lichtblauwe gecra- queleerde porseleinen kom in haar eenvoud mooi is. Een opvallend aspect van ke ramiek is dat het zo betaal baar is. Voor een paar hon derd gulden zijn de meest ex clusieve voorwerpen te koop. potten, vaasplastieken of ob jecten. Deze relatief lage prij zen schijnen volgens galerie houders en keramisten te maken te hebben met het beeld dat men nog altijd van keramiek heeft. Als toege paste kunst viel het tot voor kort buiten de concurrentie met de beeldende kunst. Pas de laatste jaren groeit de be langstelling voor keramiek, ook van de kant van de beel dende kunst, en het begint niet alleen een volwaardige kunstvorm te worden, maar ook de traditionele grens tus sen kunstnijverheid en beel dende kunst lijkt te verva gen. Als buitengewoon posi tief wordt ervaren dat de nieuwe directeur van het museum Boymans-van Beu- ningen, Wim Crouwel, die een toespraak bij de opening van Keramiek '86 hield, zich waarderend over keramiek uitlaat. De grenzen met de vrije sculptuur zijn soms inder daad niet meer te trekken. Seasons Galleries, Toussaintkade 70, „Olaf Stevens", tot 28 april, woensdag t/m zondag 11.00-17.00 Artline, Toussaintkade 67, „Susan- ne Hahn, Helly Oestreicher, Michel Kuipers, Margot Spiegel-Krae- mer", tot 28 april, woensdag t/m zondag 11.00-17.00 uur. Provinciehuis Den Haag, Konings kade 1, diverse keramisten, tot 28 april, maandag t/m vrijdag 10.00- 16.00 uur. Galerie De Sluis, Sluiskant 24, Leidschendam, „Netty van den Heuvel, Ad Timmermans, Klaartje Kamermans.Anton Reijnders, Hen rietta Syatauw", tot 28 april, woensdag t/m zaterdag 12.30- 17.00 uur en zondag 13.00-17.00 maar in de catalogus stelt men dat keramisten uitgaan van klei, terwijl beeldhou wers doorgaans naar een ma teriaal zoeken dat het meest geschikt is om hun bedoeling uit te drukken. Klei heeft zo haar beperkingen en niet ie dere keramist kan zich daar bij neerleggen, sommige ke ramisten voegen andere ma terialen toe. Helly Oestreicher bij Artline toont hoe zij solide bruin steengoed combineert met aan de randen afgebrokkelde glasplaten. Susanne Hahn, ook bij Artline, past nog meer verschillende materia len toe, zoals papier, hout, metaal, teer en cement. Haar stapelingen zullen niet in eerste instantie vanuit de klei gedacht zijn. Dat neemt niet weg dat het prachtige beel- Michel Kuipers, Space Container II. den zijn, soms grillig, speels en zelfs introvert. De basis kan een stevig blok zijn of uit enkele fragiele pootjes be staan, waardoor de balans de aandacht trekt. Zij treedt duidelijk als exponent van de beeldhouwrichting binnen de keramiek naar voren. Het is tegenwoordig bijna een verplicht nummer om bij een grote tentoonstelling of een manifestatie een paar prijzen uit te reiken. Het levert in elk geval de nodige publici teit op. De deelnemende galeries be sloten om een aanmoedi gingsprijs voor beginnende keramisten in te stellen naast twee eervolle vermeldingen. Dit alles om er nog eens ex tra de aandacht op te vesti gen dat keramiek een vol waardige kunstuiting is. Netty van den Heuvel, wiens werk bij galerie De Sluis in Leidschendam te zien is, ont ving een eervolle vermel ding. Haar werk is opge bouwd uit platte vlakken van porselein die door inkepin gen tot ruimtelijke objecten worden gemaakt. Hoewel het werk er streng geordend uit ziet en zij eerst aan de hand van een kartonnen model kijkt wat de mogelijkheden zijn, neemt zij vooral op in tuïtieve gronden beslissingen. Vormen, lijnen en vlakken moeten gevoelsmatig klop pen. Daarbij komt dat de techniek uiteraard een aantal beperkingen kent, al was het alleen maar dat de maat van een object gebonden is aan de afmeting van de oven. Het ambachtelijk aspect van ke ramiek is zonder meer een belangrijk onderdeel. De objecten van Netty van den Heuvel worden getoond met het verstilde geometri sche werk van Ad Timmers. Het zijn blokvormen die ge goten zijn (dunwandig), ge stapeld worden en vervol gens zijn gelijmd. Hij ge bruikt de zeefdruktechniek om op de blokken de moge lijkheden van bepaalde lijn- structuren zichtbaar te ma ken. Deze architectonisch aandoende objecten zijn in middels twee jaar oud en Timmers toont eveneens zijn recente schilderijen bij De Sluis. Op de benedenverdieping van de galerie staat het meer traditionele werk, waaronder veel potten en schalen. Het zijn vooral de schijfpotten van Anton Reijnders met hun geometrische decoratie op de bovenzijde die de aan dacht trekken. INGRID VAN SANTEN STOCKHOLM De kans dat talingen te vinden van werk een Afrikaanse of Aziatische dat in een onbekende taal schrijver de Nobelprijs voor wordt geschreven. De acade- letterkunde ontvangt lijkt dit iaar groter dan ooit nu twee leden van de Zweedse Acade mie gisteren bekend maakten dat zij de tijd rijp achtten om iemand van buiten Europa of Amerika te bekronen. De af tredend secretaris van de Aca demie, Lars Gyllensten, zei op een persconferentie dat het doet volgens hem erg haar best om nieuwe culturen bin nen te dringen, maar bijvoor beeld uit China en Japan is al tijd maar een heel klein aantal nominaties ontvangen. In 1968 ging de prijs voor het eerst naar Oost-Azië, naar de Ja panner Yasunari Kabawata. De letterkundeprijs is een van tijd werd dat men een Aziaat de zes Nobelprijzen die door of Afrikaan met de prijs on- vijf Zweedse academische in- derscheidde. Er zijn dit jaar stellingen en een Noors comité zo'n honderdvijftig kandida- De overgrote meerderheid van bekroonde schrijvers en dich ters kwam, sinds de letterkun deprijs in 1901 werd toegekend uit de nalatenschap van de Zweedse uitvinder Alfred No bel, uit Europa. Gyllensten zei dat het vooral moeilijk is ver- Belangrijkste kunstwerken uit Hampton Court gered I6e-eeuwse Hampton Court is vrijwel ongedeerd uit de brand gekomen die het paleis het af gelopen weekeinde geheel verwoestte. Zeven belangrijke schilderijen die schade oplie pen kunnen hersteld worden, zo is gisteren bekend gemaakt. De restauratie van de bij de brand ingestorte zuid-vleugel zal echter meerdere jaren ver gen en miljoenen guldens kos ten. Bn de brand kwam een bejaarde dame -om het leven. De verloren gegane werken waren allen van minder grote waarde. Onder de werken die beschadigingen opliepen zijn twee doeken van Nederlandse schilders - Honthorst en Pour- bus. Tijdens de brand werden door elf vrijwilligers 400 schil derijen, keramische werken en andere kunstvoorwerpen uit de brandende vleugel gehaald. Hampton Court zal binnen en kele dagen weer voor het pu bliek worden opengesteld. Het paleis van Hendrik VIII is met een half miljoen bezoekers per jaar na de Londense Tower de tweede toeristische trekpleis ter van Groot-Brittrannië. worden toegekend. De Acade mie viert deze week haar 200- jarig bestaan en er is gespecu leerd dat zij haar jubileum wil vieren met het voor het eerst toekennen van de letterkun deprijs aan een Afrikaanse schrijver. De Zuidafrikaanse Nadine Gordimer en de Nige- riaan Wole Soyinka zijn bei den kandidaten voor de No belprijs. „It was more than I could bear", om even een titel van Matt Bianco zelf aan te halen. Dat is de beste omschrijving van het con cert dat de Engelse groep gisteravond gaf in het hoofdstedelijk theater Carré. Het enige dat je er van overhield was hoofd pijn. Matt Bianco bewees de groot ste nul te zijn uit de muziek industrie. Wie nog geïnteres seerd is in een cursus: hoe word ik snel rijk zonder daar al te veel moeite voor te doen, zou bij Mark Reilly en zijn kornuiten aan moeten klop pen. Zijn concert duurde niet langer dan tachtig minuten, maar het publiek moest er wel veertig gulden voor neertellen. Zou de concertganger dan nog van de eerste tot de laatste mi nuut hebben genoten, dan zou dat veel hebben vergoed. Wat Matt Bianco het publiek echter Matt Bianco. Carré, Amsterdam. Herhalingen vanavond Muziekcen trum Vredenburg, Utrecht en De Doelen, Rotterdam (3 april). voorschotelde was van een zo schandalig laag gehalte dat, zou het een klassiek concert zijn geweest, het publiek al na het tweede nummer stilletjes de zaal verlaten had en bij de kassa haar geld zou hebben te ruggevraagd. Opgehitst door een slechte disc-jockey, die nauwelijks in staat bleek de platen en ver schillende ritmes vloeiend in elkaar over te laten lopen, met een duur inmiddels afge scheurd kaartje op zak en een gesloten kassa, maakte het pu bliek er maar het beste van. Na een uur met platen draaien te zijn beziggehouden en een pauze van twintig minuten be klom de uit tien bekwame mu zikanten bestaande groep om half tien uiteindelijk het podi um. Wat het publiek te horen kreeg, was een muur van ge luid waarin Mark Reilly's stem volledig verdronk. De ritme sectie en de zang van vooral achtergrondzangeres Jenni Evans hielden het geheel nog enigzins overeind, maar zan ger Mark Reilly kon zich in de brij van geluid niet staande houden. Met zijn zwakke stem moest hij al snel overgaan tot het zing-zeggen van zijn tek sten. Zij gingen echter geheel verloren in de massaal klin kende groep. De muziek was hard, heel hard terwijl de uithalen van de blazers als kanonkogels door Carré vlogen. Zelfs het swingende pianospel van Mark Fisher kon daar weinig aan veranderen. Het duurde overigens maar veertig minu ten voordat het concert meer weg had van een circusnum mer dan van een muziek-uit- voering. Robin Jones vond het namelijk nodig om voor aan het podium de nodige fratsen uit te halen met zijn tamboe rijn. Daarbij werd het concert nog gedomineerd door vals zingen. Het enige dat Matt Bianco ei genlijk kwam doen, was zijn nieuwe elpee onder de aan dacht van het publiek bren gen. Het grootste deel van zijn repertoire was dan ook opge bouwd uit dat materiaal. De paar oudere nummers zoals „Half a minute" en „Get out of your lazy bed" zijn nauwelijks het noemen waard. Deze dans- hits gingen even roemloos ten onder. Matt Bianco bewees weer eens dat een groep die op plaat in drukwekkend uit de groeven spat, in levenden lijve zeer zwak kan zijn. De groep gaf het zwakste concert dat de laatste jaren in Nederland was te zien. Heb je kaartjes voor de concerten in Vredenburg en De Doelen vrees dan maar het ergste. Wil je een plezierige avond, dan kun je ze het beste zo snel mogelijk van de hand doen. HANS PIËT ARNHEMSE POPNACHT IN TEKEN JAREN '60 ARNHEM Vijf internationaal bekende Nederlandse popgroe pen uit de jaren zestig doen op zaterdag 5 april mee aan de Arn hemse Popnacht „Back to the sixties". Op het programma staan The Muskee-gang (destijds Cuby and the Blizzards), de Arnhem se groep Moan, Q-65, The Maskers en Shocking Blue, de eerste Nederlandse groep die erin slaagde een nummer een-hit in Amerika te scoren. „Back to the sixties" wordt gehouden in de Arnhemse Rijnhal en duurt tot zondagmorgen vijf uur. STICHTING LAAKT OVERHEIDSBELEID DEN HAAG „Dit is een ongebruikelijk jaarver slag. Dat is onvermijdelijk, want de werkzaamheden die de Stichting Koorbe geleidingen Randstad moet verrichten zijn vol slagen ongebruikelijk. Zij komen nergens elders voor...". Is het al onge bruikelijk om op deze wij ze een jaarverslag te ope nen, nog ongebruikelijker is het daaraan een nota te koppelen, „een Nota met handreiking" met als op zet de overheden de weg te wijzen naar een oplos sing van de in het slop ge raakte probleem van de begeleiding van amateur- koren door professionele orkesten. De Stichting Koorbegeleidin gen Randstad is geboren uit nood. De Maatschappij tot be vordering der Toonkunst, de Kon. Chr. Zangersbond en de Kon. Bond van Zang- en Ora toriumverenigingen hebben zich in 1984 verenigd in een stichting en aan de Provinciale Staten een Nota van Redding aangeboden om het Geweste lijk Orkest van de ondergang te redden. In november van dat jaar opende de de Provin cie Zuid-Holland budgettair de weg voor de jaren 1985 en 1986 en onder artistieke leiding van concertmeester Pleun van der Linden kon het Randstedelijk Begeleidmgs Orkest de taak van hét Gewestelijk Orkest overnemen. „Een orkest tus sen wal en schip", aldus de on dertitel van het jaarverslag c.q. nota. Een nota over het nie mandsland van het nieuwe or- kestenbestel waarin gewezen wordt op de verantwoordelijk heid van het Rijk om, de re sultaten ziende t.a.v. de orato riumpraktijk een oplossing te vinden voor de bijzondere pro blematiek in de Randstad. De herziening van het orkesten- bestel in Nederland heeft ge leid tot het vergeten van de sector koorbegeleidingen. Basisvoorziening De secretaris van de Stichting, de heer A. J. Kret, gaat in het lijvige jaarverslag in op de om standigheden die geleid heb ben tot de oprichting, op de feiten die de achtergrond wa ren van de opdracht en op de aktiviteiten die de stichting noodgedwongen moest ont plooien. ïn relatie tot de nota Orkes- tenbestel en de Rijksbijdrage regeling werd in 1979 en in 1980 door de Minister van CRM vastgesteld, dat begelei ding van amateur-kooruitvoe ringen door professionele or kesten tot de basisvoorziening op muziekgrond in de regio behoort en dat de kosten daar van niet langer zwaar zullen drukken op de koren. Onder druk van de bezuinigingsnood- zaak deed zich in de jaren 1982 en 1983 een stroomversnelling voor, waarbij verscheidene modellen voor een herziene orkestenbestel de revue pas seerden. Over koorbegeleidin gen wordt sinds die tijd niet mee gesproken. Het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland verdween uit het orkestenbe stel omdat dit orkest be schouwd werd als voorname lijk op de noemer van de koor begeleidingen te bestaan. De nieuw gevormde professio nele orkesten en de orkesten die bleven bestaan, hebben geen officiële taakstelling ge kregen t.a.v. de koorbegelei dingen. Vanuit de grote koren- organisaties werd de Nota van Redding aangeboden en na veel overleg besloten de Staten in november 1984 voor de ja ren 1985/86 in ieder geval tweemaal 24 koorbegeleidin gen te garanderen. Voor de koren die in 1984 al hadden gemerkt dat vervangende or kesten slechts incidenteel be schikbaar waren en die dus lange tijd in spanning wacht ten op de resultaten van het overleg met de provincie, kon den in 1985, 29 begeleidingen worden gereserveerd. Maar het aantal verzoeken om koor- begeleiding in 1986 liep snel op tot zelfs 45, terwijl een onder zoek naar de behoefte in 1987 opleverde dat reeds 35 aanvra gen binnenkwamen. In het voorjaar van 1985 kwam vast te staan dat het onmogelijk zou zijn in 1986 aan de vraag te voldoen. Bovendien was het onmogelijk enige verwachting te wekken voor 1987, omdat de Provinciale Staten slechts voor 1985 en 1986 zekerheid hadden geboden. Inventarisatie Een inventarisatie onder thans bestaande orkesten leverde een bedenkelijk beeld op, zo wel beleidsmatig als op finan cieel gebied. De grote beroeps orkesten blijven volstrekt au tonoom in hun beleid ten op zichte van de koorbegeleidin gen. Van uniformiteit is geen sprake, van enige taakstelling blijkt nergens. De grote orkes ten verzorgen of in het geheel niet of zeer selectief en bij wij ze van uitzondering koorbege leidingen (het Residentie Or kest verzorgt vier begeleidin gen per jaar). De positie van de koren is verslechterd. De Stichting Koorbegeleidin gen Randstad geeft in het jaar verslag aan, dat bestaande ver snipperde fondsjes één groot fonds zouden kunnen vormen, voldoende om een professio neel begeleidingsorkest in stand te houden. Het is meer dan een vermelding, het is een aanbeveling om te komen tot de oplossing van een knellend probleem. De plaats die de amateurkoren vervullen in de presentatie van de muzieklite ratuur voor koor en orkest is tijdelijk gered, maar er is geen perspectief. Noch de rijksover heid noch de lagere overheden beschikken over een consis tent beleidsmiddel dat de in standhouding van die zo be langrijke podiumkunst geran- deert. Het muziekbeeld van de overheid is een „Onvoltooide". ADRIAAN HAGER Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT'de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Mama is boos (al); 18.30, 21.15. di. wo. ook 13.30. EUROCINE MA II: Mama is boos (al); 18.30, 21.15. dl. wo. ook 13.30 EU ROCINEMA III: Brewster's mil lions (al); 18.45. 21.15. EURO CINEMA IV Rocky IV (12); 18.30. 21.00. dl. wo. ook 14.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Rocky IV (12); 14.30, 19.00, 21.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Mama is boos (al). St. Elmo's Fire (al). Spies likes us (al); 14.30, 19.00, 21.15. Out ot Africa (al); 14.15. 20.00. De aan slag (al); 20.00. TRIANON (Breestraal 31. tel. 123875): Class reunion (al); 14.30. 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); Talk dirty to me (16); 14.30. 19.00. 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Back to the future (al); 14.45, 19.00. 21.15. CITY THEATER II: Commando (16) tijden zie City I. CITY THEATER III: Porky's Revenge (16); tl|den zie City I. CITY THEATER IV: Een hand vol dollars (12); 19.00. De Aan slag (al); 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: De won derlijke wereld van Oz (al); 14 45 VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Back to the future (al); 19.00. The Goonies (al); 15.45. Mararo- ni (al); 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN Thomas en Senior op het spoor van Brute Berend; 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Back to the futu re (al); 20.00 KINDERVOORSTELLINGEN Thomas en Senior op het spoor van Brute Berend; 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spul 27. tel. 463500): Mama is boos! (al); 13.30. 1600. 18.45. 21.15. ASTA 2 (Spui 27. tel. 463500): Out of Africa (al). 14.00. 20.15. ASTA 3: A chorus line (al); 14.00, 18.45. 21.15. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Out of Africa (al); 14.00, 20.15. BABYLON 2: Ag nes of god (al); 19.00, 21.15. BABYLON 3: White nights (al); 14.00. 18.45. 21.30 CINE AC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Rocky IV (12); 13.15. 16.00, 18.45. 21.30 CINEAC 2: Peter P Pan (al); 12.30. 14.15. 16.00. The Je protector (12); 18.45, 21.30.* CINEAC 3: Teenwolf (al); 13.15. 16 00, 18.45, 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910. n' tel. 667066): Mama is boos (al); 14.00. 16.00, 19.00. 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan. tel. 456756): Pyramid of fear (12); 13 15. 16.00. 18 45. 21.30. METROPOLE 2: Abel (al); 13.15. 16.00. 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Peter Pan ne Back to the future (al); 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. METRO POLE 5: Motief voor moord; 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Topgeheim (s)pio- nen (al); 13.15. 16.00. 18.45, 21.30. ODEON 2: The journey of Natty Gann; 13.15. 16.00, 18.45. Brester's millions (al); 21.30. ODEON 3: Rockey IV (12); 13.15. 16.00. 18.45, 21.30. ODEON 4: Fright night (16); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Perfect fit (18); 12.00 tot 22.30. LE PARIS 2: Gast vrije meisjes (18); 12.15 tot 22.45. LE PARIS 3: Dames (18); 12.30 tot 23.00. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Almacita di de- solato; 19.30. Kiss ot the spi- derwoman; 21.45. Zaal 2: Sita in de Noordzee; 19.30. RAN; 21.30. Zaal 3: Een hommage aan film international I: Pull my Daisy; Hotel New York; ma. 14 00. 19.30. Joe's bed- Stuy barbershop: We cut heads, Room 666; 16.15, 21.45. My din ner with andre; di. 14.00, 19.30. Law and disorder; di. 16.15, 21.45. Madame Wang's; wo. 14.00, 19.30. Wise blood; wo. 16.15, 21.45. |2|34 5 Horizontaal: 1. voorkoming; 8. krooj goed; 9. verbrandingsrest; 11. t komende (alk.); 13. kloosterlinge; 1 titel (afk.); 15. uitroep; 16. voorzetsj 17. vogelprodukt; 18. z< netwerk; 22. ijzerhoudende grond; I paardeslee; 24. op deze wijze; oude lengtemaat; 26. symbool krypton; 27. watervlakte; 28. bolgj was; 30. titel (alk.); 31. weefsel; klipzwaluw, die de eetbare vogelndj tjes levert. Verticaal: 1. publieke wandelplaats; 2. en gelijke (afk.); 3. geheel gevuld; 4. i nentie (afk.); 5. draaikolk; 6. klopje;^ voorzetsel; 10. zeer plooibaar; kleine handtrom; 14. mi slavlë; 15. voorhamer van het hal 17. voegwoord; 18. laag water (allf 20. titel (afk.); 21. bijwoord; 26. J neesmiddel; 28. vogel; 29. zelfkaj van linnen; 31. muzieknoot; 32. onbekende (afk. Latijn); 33. OPLOSSING HU :NN 1.42 ;e| IC 'Beu 62 ^lin "82 'euix 92 I U '02 "M'l '81 LI ;uJ9zaf.._ Si Ueujp fl :uf|jeoqujei zi fl.10 -eos oi :"l 'L ;X!l '9 '9 "W3j !|OA e "P'« '2 :ueosiue|d i :|eeo!Vj.20. UBBÖI 'Y€ :ueuu|| "te - m '08 W 82 :0® J "J* '92 :|8 '92 :oz VZ UB £2 1 :qeMeuu|ds 61 'ujoi öi t|e /t '.ei 1 :eq 91 "Ja n :uou ei :>te u :se :uieu>op 8 :ei)ueASJd t ibbjuozi*

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10