viert aftocht VS als overwinning a Italiaanse wijnfraude breidt zich verder uit Cocaïne moest economie van Suriname oppeppen RANKRUK EN DUITSLAND DOORKRUISEN EG-BELANG Een bijdetijds geschenk -d£M ORTEGA: NICARAGUA WORDT GEKRUISIGD 1UITENLAND eckUcSotuont ZATERDAG 29 MAART 1986 PAGINA 5 lalley duizenden ieren getekend m .'ARIJS De ruimtevaartorga- r.satic ESA (European Space fcency) in Parijs is de afgelopen eken overspoeld met tekenin- vn van kinderen uit geheel Eu- pa. Meer dan 20.000 tekeningen 1 schilderingen van de komeet 'plley, al dan niet in het goede •zeischap van de ruimtesonde lotto, werden ingezonden voor wedstrijd die de ESA had uit- schreven. „Hoe zie je Halley?", kunntr het thema maar de ESA had kefijk v^jgens gen woordvoerder niet zo'n overweldigende reactie jvolgd -rekend. De jury heeft zeker mer. ikele weken nodig om alle in- ndingen te beoordelen. VS werken aan nieuwe kernproef WASHINGTON De Verenigde Sta- ten zullen de komende dagen op nieuw een ondergrondse kernproef nemen. Dit heeft de Amerikaanse krant „Washington Post" gisteren be richt. Volgens het blad is nog niet dui delijk of de kernproef voor of na maandag 31 maart zal plaatsvinden, als de Russische stop op kernproeven afloopt. Een woordvoerder van het Russische ministerie van buitenlandse zaken zei dat de kernproef die de VS het afgelopen weekeinde nam, gevol gen heeft voor de Gorbatsjov's bereid heid tot een nieuwe topontmoeting met Reagan. Eerder heeft Gorbatsjov de Amerikaanse kernproeven in scherpe bewoordingen veroordeeld. Dertien bomaanslagen in Zuid-Frankrijk MARSEILLE In Zuid- Frankrijk zijn gisteravond dertien bomaanslagen uitge voerd, negen in Marseille, drie in Nice en één in Aix-en-Pro- vence, zonder dat daarbij slachtoffers gevallen zijn. De aanslagen waren gericht tegen banken, een postkantoor en een bureau van Air France. De schade bleef beperkt en niemand eiste de verantwoor delijkheid voor de aanslagen op. De politie in Nice zei dat daar alle drie aanslagen ken nelijk waren uitgevoerd door een groep mensen in een auto. In Lourdes genezen vrouw overleden ALBI Loenie Gorosse, die in 1925 wonderbaarlijk genezen werd ver klaard in Lourdes, is deze week in haar woonplaats Albi op 93-jarige leeftijd overleden. Als vijftienjarig meisje liep zij een vorm van hersen vliesontsteking op, Waardoor zij 17 jaar lang het bed moest houden. Toen zij van de artsen te horen kreeg niet lang meer te zullen leven, ging zij naar Lourdes. Na tweemaal in het water van de heilige grot te zijn ge stapt, verbeterde haar toestand zo snel dat zij al na enkele maanden door de kerk wonderbaarlijk genezen werd verklaard. Tot haar pensioen werkte Gorosse als verpleegster. „Oprichter" Action Directe gearresteerd LYON De Franse politie denkt met de arrestatie van twee in kogelvesten gehulde heren de oprichter en een leider van de terroristische groepering Action Directe te pakken te hebben. Ruim vijftig politiemensen waren betrokken bij de aanhouding in Lyon van twee verdachten die vermoedelijk André Olivier en George Cipriani zijn. Olivier zou in de zeventiger jaren de basis voor de Action Directe hebben gelegd en Cipriani wordt gezien als eén van de leiders. De auto waarin de beide verdachten re den, werd al enige tijd in het ge heim achtervolgd. Grafschenders St. Adelbart gearresteerd WARSCHAU De vier dieven die vorige week in de kathedraal van Gniezno vier zilveren beel den uit het graf van de Poolse patroonheilige St. Adalbert sta len, zijn inmiddels gearresteerd. Maar de ruim twintig kilo we gende beelden zijn omgesmolten en verloren gegaan, zo heeft ra dio Warschau bekend gemaakt. De aangehouden grafschenders zouden tussen de 21 en 27 jaar oud zijn. De Poolse kranten noemden de diefstal een misdaad tegen de cultuur. China verlaagt defensie- uitgaven PEKING De Volksrepu- bliek China breekt met een traditie van steeds maar hoge re defensie-uitgaven die de wereldmachten de afgelopen veertig jaar trouw zijn geble ven. In de periode van 1986 tot 1990 wil het land van Deng zijn defensie-uitgaven fors verlagen van 13,1 naar 9 pro cent van de begroting. De plannen daartoe zijn deze week voorgelegd aan het Na tionale Volkscongres. China is tevens bezig met het demobili seren en pensioneren van een kwart van de vier miljoen le den van de strijdmacht. tIPOLI De Libische toriteiten hebben de af- ;ht van de Amerikaanse sde Vloot uit de Golf n Sirte gisteren gevierd I een overwinning. Ter- il in de haven van Tri- li een groots vuurwerk »rd ontstoken, meldde staatstelevisie dat de nerikanen voor het Li- iche volk zijn gecapitu- •rd en het „criminele" n hun actie hebben in nen. ►gejuicht door duizenden nsen beloofde leider Kha- fi vanaf het balkon van zijn ^ker in Tripoli, dat de soe- ^einiteit van de omstreden f van Sitre nu „voor eens voor altijd" gevestigd is. irikaanse oorlogsschepen het eenzijdig uitbreiden van de terrotoriale wateren door Li bië zullen doorgaan. Schultz, die gisteren voor een drie daags bezoek in Rome arri veerde: „De recente actie maakt onderdeel uit van een breed programma, dat volgens ons ruim ondersteund wordt". De Amerikaanse vrees dat door Libië gesteunde guerilla- groeperingen tot represaille maatregelen zullen overgaan kreeg gisteren overigens ge stalte in Tripoli. Een interna tionale conferentie besloot daar een „strijdmacht" te vor men om revoluties in alle de len van de wereld te steunen. Volgens het slotdocument van de conferentie zal het imperia lisme, racisme en fascisme het overal ter wereld gelden. Khadaffy waarschulde dat Libië overal zal toeslaan waar zich Amerikaanse bases bevinden, als de VS een nieuw hoofdstuk in de confrontatie met zijn bewind willen schrij ven. In het centrum van Tri poli werd vast een voorzetje gegeven met de „rituele slach ting" van een os op welks bei de flanken „Ronald Reagen" was geschilderd. De Zesde Vloot, die zijn oefe ning voortijdig beëindigde, is overigens niet uit het Middel- landse-zeegebied vertrokken. Voorlopig wordt de vloot „pa raat" gehouden in de nabijheid van Libië, aldus een woord voerder van Defensie. den zijn „lijn des doods" de elopen week niet hebben •rschreden, aldus Khadaffi. sident Reagan belde gister- Idag met de commandant I de Zesde Vloot om hem mens het gehele Ameri- i Jj33Fse volk" te feliciteren eer geslaagde actie, waarbij er meer twee Libische pa- lillevaartuigen tot zinken den gebracht. „Ameri- nse jonge soldaten mogen en dat ze terug kunnen leten als ze in een vijande- gebied bedreigd worden", is Reagan. Minister George raarden ultz van Buitenlandse Za- waarden voegde daar aan toe dat ende maaAmerikaanse acties tegen - minim*. Augustine weer actief Aswolken stijgen op uit de vulkaan Augustine op Alaska, die na tien jaar weer actief is geworden. Op het internationale vliegveld Anchorage moesten de meeste vliegtuigen aan de grond blijven, omdat de al bijna 300 kilometer lange aswolk het zicht belem merde. De bevolking van Anchorage is opgeroepen voorlopig thuis te blijven. MANAGUA De Nicara guaanse president Daniel Or tega heeft gisteren verklaard dat het groene licht van de Amerikaanse Senaat voor aan zienlijke militaire steun aan de Contra's, gelijk staat aan de kruisiging van Nicaragua. Or tega waarschuwde tijdens een persconferentie dat de Ameri kaanse militairen in Honduras hetzelfde risico lopen als de rebellen die trachten zijn link se bewin^ omver te werpen. President Reagan toonde zich gisteravond bijzonder ingeno men met de „stevige overwin ning" die zijn voorstel bij de stemming in de Senaat behaal de. Met een niettemin kleine meerderheid (53/47) gaven de Senaatsleden hun goedkeuring aan een compromisvoorstel, dat inhoudt dat de VS pas 100 miljoen dollar hulp aan de Contra's mogen geven als de komende drie maanden onder handelingen over een vreedza me oplossing in het conflict mislukken. Wel kunnen de Contra's een voorschot van 25 miljoen dollar steun ontvan gen, maar dat geld zou niet aan wapens besteed mogen worden. Ortega hield gisteren staande dat Nicaraguaanse soldaten niet de grens met Honduras hebben geschonden en het land zijn binnengevallen, maar zegslieden van het Hondurese leger verklaarden dat een strijdmacht van ongeveer 1.500 Nicaraguaanse soldaten zich inmiddels van Hondurees grondgebied heeft terugge trokken. Voor het eerst wer den ook journalisten in het grensgebied toegelaten, waar een rondleiding gemaakt werd langs wapenvoorraden en ge sneuvelde Nicaraguaanse sol daten. Thomas Foley, leider van de Democratische oppositie in het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden, zei dat Reagan zich zal moeten neerleggen bij een verdergaand compromis als hij de steun van het Huis wil krijgen voor zijn Contra- ondersteuning. Het compromis dat de Senaat donderdag aan vaardde, zou volgens Foley onherroepelijk leiden tot een „volledig door de Verenigde Staten gesteund offensief om de Sandinistische regering om ver te werpen". Foley wil be tere garanties dat Reagan alle mogelijkheden voor1 een vreedzame oplossing zal pro beren. Senator Kennedy zei dat het hulpprogramma aan de Contra's alleen maar tot een verdere escalatie van het ge weld kan leiden. (Van onze correspondent Jo Wijnen) WASHINGTON Tot afgelo pen maandagavond zag de toe komst van Etienne Boeren- veen (28) en diens onderge schikten Cilvion (Sik) Hey- mans en diens zoon Ricardo er zeer zonnig uit. De drie heren hadden voor hun nagenoeg door de revolutie opgevreten vaderland, een lucratieve bron van inkomsten aangeboord: de doorvoer van zeer grote partij- cocaïnelijn door Suriname aan te bieden. Tijdens nieuwe con tacten in maart liet Heymans weten dat zijn cocaïnelijn be schermd zou worden door „de op regerings- Paspoort Maandag hadden de op een jacht in de haven van Miami de laatste hand gelegd aan de deal. Suriname zou in een half jaar tijd zes miljoen harde Amerikaanse dollars vangen voor het verlenen van alle faciliteiten voor cocaïne transporten. En Etienne Boe- renveen de rechterhand van legerleider Desi Bouterse en bovendien de man die poli tie, leger, de havens en de vei ligheid van Suriname contro leerde zou de redder des va derlands zijn. Na intensieve onderhandelingen bleken de Amerikaanse „drugshandela ren"' een geheel andere pet op te hebben, namelijk die van geheime agenten van de DEA (Drug Enforcement Admini stration). De beschuldigingen die de Amerikaanse justitie intussen tegen met name Etienne Boe- reveen heeft ingebracht, lie gen er niet om. Hij zal de eer ste jaren wellicht geen contro le meer kunnen uitoefenen op de politie, het leger, de havens en de veiligheid van het land dat hij een grote dienst dacht te bewijzen. En waarschijnlijk heeft de Surinaamse leider Bouterse zich met het avon tuur van zijn rechterhand ho peloos in de nesten gewerkt. Het begon allemaal op 25 fe bruari van dit jaar. Een DEA- -agent, zich voordoend als drugshandelaar pakte de te lefoon en belde Paramaribo. De agent sprak met Sik Hey mans die er als de kippen bij was alle bescherming voor de Op vragen van de agent zei Heymans „U krijgt de bescher ming van iemand in dit land die u kunt vergelijken met president Reagan in uw land". Heymans sprak bij herhaling van „de leider", met wie hij onmiskenbaar Bouterse be doelde. De DEA-agent vroeg Heymans naar Miami te komen om de deal te regelen. Sik trapte in de val en kondigde aan dat niet alleen hij, maar ook „een hoge regeringsfunctionaris" zou verschijnen. Heymans ver telde er wel bij dat die functio naris miljoenen dollars ver langde voor de bescherming van de cocaïnelijn in Surina me. En er zou contant betaald moeten worden. Sik Heymans, diens zoon Ri cardo en Etienne Boerenveen arriveerden vrijdag 21 maart op de luchthaven Miami. Hey mans legde bij aankomst con tact met de DEA-agent en deelde mee dat hij in gezel schap was van een „kapitein van het Surinaamse leger, chef van de Surinaamse politie en adviseur van de Surinaamse president Bouterse". Bij con tacten moest Boerenveen wor den aangesproken als „com mander" en ter ondersteuning werd diens diplomatieke pas poort getoond. Heymans besprak de details van de transactie met de DEA- agent, maar wist niet deze af luister- en videoapparatuur had opgesteld. Voor een mil joen dollar zou de Amerikaan se „drugshandelaar" alle facili teiten krijgen voor cocaïne- tranporten per boot en vlieg tuig. Behalve brandstof zou ook een coltectie^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin tsioenrege Advocaat: Boerenveen voor lening naar VS WASHINGTON De Suri- naamse kapitein Boerenveen die afgelopen maandag in de Verenigde Staten werd gear resteerd, is niet naar Miami gekomen voor een drugsdeal. Hij verkeerde in de veronder stelling dat hij een lening zou krijgen voor het opzetten van een veefokboerderij in Surina me. Dat heeft de advocaat van Boerenveen in Miami, Philip Gerson, gisteren verklaard. De advocaat gelooft dat de ar restatie van Boerenveen een „publiciteitsstunt is om inter nationaal aandacht te trek ken", Volgens Gerson heeft de Amerikaanse geheim agent Peterson, die een belangrijke rol speelde bij de arrestatie, alle initiatieven genomen. Dit geldt zowel voor Boerenveen's reis naar Miami als voor de ge sprekken over verdovende middelen. airstrip worden vrijgehouden voor de coacinelijn. Afgespro ken werd dat de heren elkaar later op de dag opnieuw zou den ontmoeten. Deze keer zou Boerenveen spreek Bouterse," zo liet Heymans nog weten. Tijdens die gelegenheid onder handelden Boerenveen en Heymans met de DEA-agent over de hoogte van het bedrag per cocaïneverzending. DE partijen bereikten overeen stemming over een miljoen dollar per transport door Boe renveen persoonlijk en con tant in ontvangst te nemen. Drie dagen later vond een tweede ontmoeting plaats op een boot in de haven van Mia mi. Deze maal ging het ge sprek over technische proble men en het opzetten van co- caïnelaboratoria. Boerenveen benadrukte toen ten overvloe de twee machtig- ormatie 'lijke solli ^"fenoMo'ed correspondent Jongbloed) De persoonlijke 'angen van de nieuwe Fran- premier Chirac zijn zeker 1^™ Iitnd met een vastberaden nummer dwarse opstelling binnen EG. Chirac heeft, om over ?e jaar president van de u. Jde republiek te kunnen dat DQ 6^-den, een spraakmakende onze vrcx^tiek nodig. En vooral een tZO welkc^(jej<> dje de boeren aan- eekt, want Frankrijk een machtsblok van betekenis. De benoeming van Francois Guillaume als minister van landbouw past geheel in het beeld. Guillaume, die voorzit ter was van de machtige boe renbond FNSEA en die ooit 100.000 boeren naar Parijs kreeg om tegen het beleid van Mitterrand te demonstreren, is tot dusver een grote verkette- raar geweest van het land bouwbeleid van de EG. Hij verweet Mitterrand een te gro te toegeeflijkheid in tal van EG-zaken, maar het verwijt gold vooral de soepele toetre dingsvoorwaarden voor Spanje en Portugal, waarvan de land- bouwprodukten natuurlijk rechstreeks concurreren met die van de zuidelijke Franse boeren. Met het optreden van Guillau me namens de nieuwe Franse regering werd duidelijk dat er binnen de EG een verschui ving van het evenwichtspunt plaatsvond. Frankrijk, dat on der Mitterrand het verrassen de voorbeeld was van hoe het eigenlijk moet binnen de Ge meenschap, is plotseling een factor van onzekerheid gewor den. Wat betreft de korte ter mijn werd het deze week dui delijk dat de landbouwprijzen voor zuivel en rundvlees, die officieel voor 1 april vastge steld hadden moeten zijn, nog lang op zich zullen laten wachten. De oorzaak daarvan moet niet alleen bij Guillaume gezocht worden, hoewel deze stevig op de rem trapt. De belangrijkste oorzaak is wel dat er een groot meningsverschil bestaat tussen de ministers van financiën en hun collega's van landbouw binnen de EG. De eerste groep gaat ervan uit dat er een be grotingsdiscipline afgesproken is en dat landbouw duszelf maar klaar moet zien te ko men met een begrotingsover schrijding van 3,8 miljard gul den als gevolg van de val van de dollar; de ministers van lanbdbouw voelen daar niet Een oplossing voor dat pro bleem kan niet binnen enkele maanden verwacht worden. En eer men dan aan het on derwerp van de prijzen toe komt zijn er in juni ver kiezingen in de Westduitse deelstaat Nedersaksen. De Duitse landbouwminister Kiechle zal hierin zeker een aanleiding zien het niet eens te zijn met de voorstellen van de Europese Commissie om de prijzen te bevriezen, want dat kost stemmen. Zo beheersen nationale politieke belangen in de Bondsrepubliek en persoon lijke belangen van de Franse premier Chirac voorlopig nog het gemeenschappelijk land bouwbeleid. Suriname Toen de overeenkomst geslo ten was en ieder detail van de cocaïne-lijn was geregeld, maakten de „drugshandela ren" zich bekend en arresteer den het Surinaamse drietal. Het ziet er naar uit dat „com mander" Boerenveen en zijn twee medewerkers de eerstko mende vijf jaar hun revolutio naire vaderland en hun be schermer Desi Bouterse niet zullen terugzien. Wat de rol van legerleider Bouterse is ge weest in deze zaak heeft ge speeld, blijft vooralsnog duis ter. De Amerikaanse justitie hoopt daarover meer aan de weet te komen als het drietal straks door de rechter aan de tand wordt gevoeld. elgrado: geen nieuwe feiten over Waldheim nten "".GRADO Na dagenlang jgen heeft de Joegoslavi- regering gisteren voor de ite maal gereageerd op de thuldigingen aan het adres de Oostenrijkse presi- tskandidaat Kurt Wald- _n. „Afgezien van de reeds abliceerde documenten Jen wij geen verdere in- natie over zijn oorlogsver leden", zo zei een woordvoer der van Buitenlandse Zaken. De Joegoslavische regering, al dus de korte verklaring, zal het uit 1947 daterende verzoek om uitlevering van Waldheim wegens oorlogsmisdaden niet vernieuwen. In Oostenrijk lijkt de voormalige secretaris generaal van de VN zich in tussen te herstellen van alle negatieve publiciteit. De con servatieve pers heeft de tegen aanval geopend met artikelen die vooral Israël in een kwaad daglicht stellen. De leider van de 8.000 leden tellende joodse gemeenschap in Wenen, Ivan Hacker, zei dat het anti-semi- tisme in Oostenrijk weer de kop op steekt. ■EEL (I ERK(S' trekking he» „„^idje verholen en het knettercarter tene.a. De avond van die dag kwamen de twee #ieuwePANT^nten j^omas van Everdinge en Bernard Imans, op hun bekende studentikoze en uchtige wijze bij smidje Verholen binnenlo- „Ah, die ouwe Verholen!" riepen ze uit. bedankt voor de tip, kerel, want we heb- hem, hoor! We hebben hem, als je begrijpt iiijkembrengwe bedoelen". „De Cnotsmobil van 1902 >e afdeling. zej de dje meteen vatte waar de •hrifteink te r/1 heenwilden. „Juist", antwoordde Tho- en Bernard. „Maar het heeft ons anders 1 centjes gekost, hoor. Jonge,, jonge, die idea Tel. vPer Frederik Vetspuyt van de Forticar heeft behoorlijk uit de neus laten bloeden". lehoorlijk, bedoel je, Onbehoorlijk", vulde ïas de woorden van zijn welgedane kame- I Bernard aan. „Nou goed, Onbehoorlijk I. vervolgde Bernard. „Het is anders wel per, want we hadden dat karretje graag een ie goedkoop gehad. Maar het feest ging V niet door. Ondanks het feit, dat we ons onher kenbaar vermomd hadden met grote hoeden en dikke jassen, had meneer Vetspuyt ons dadelijk in de smiezen. We zagen er blijkbaar echt niet als bonafide autohandelaars uit. Hij keek ten minste héél zoetsappig, vouwde zijn dorre handjes over elkaar en vroeg of we misschien rijkelui's-zoontjes waren, die in Gravendrecht net deden of ze studeerden. Nou ja, de rest weet je. Het eind van het liedje was, dat er een héél bedrag op tafel moest komen. Maar de auto hébben we!" „Ja, zó is het", zei Tho mas. „Maar toch moet je nog even de remmen en zo voor ons nakijken, Verholen. We hebben namelijk onderweg hierheen een verkeerszuiltje gemold. En er zit ook veel te veel speling in het stuur". „Ik heb me een aap gelachen, toen we tegen die zuil opknotsten", kraaide Bernard, die blijkbaar een héél subtiel gevoel voor humor had. (Van onze correspondent Cees Manders) ROME Het Italiaanse wijn schandaal breidt zich als een olievlek uit. Al acht Italianen zijn overleden aan de con sumptie van wijn waarin te veel methyl-alcohol of metha nol zat en veertig personen zijn onder doktersbehandeling. Een van hen, een huisvrouw uit Cuneo, is al een week in een „onomkeerbare" coma. Zij wordt slachtoffer nummer ne gen. Maar rekening gehouden wordt met een nog hoger aan tal (dodelijke) slachtoffers van de rode Barbera en van de „Dolcetto", tot nog toe de twee enige merken die als gifwijnen zijn ontmaskerd. Van deze merken moeten zich nog dui zenden flessen onder de men sen bevinden. Naar gisteren bekend werd zou de politie een wijdvertakt netwerk van wijnknoeiers op het spoor zijn, maar bijzonderheden werden niet bekend gemaakt. Tot dus verre werden slechts twee wijnhandelaren gearresteerd. Intussen stroopt de politie het hele land af op zoek naar de beruchte Barbera's en de Dol- cetto's, die tot voor kort nog vrij gewilde wijnen waren, vooral in het noorden van het land. Allerwege vraagt men zich bezorgd af of er nog ande re Italiaanse wijnen met met hylalcohol zijn vergiftigd. De wijnhandelaren zélf hebben in elk geval al laten weten dat wijn die nog goedkoper is dan mineraalwater sowieso niet te vertrouwen is. Voor pakweg 1000 lire (circa anderhalve gulden, red.) kun je eenvou digweg geen gezonde wijn ver wachten, zo luidt hun credo. De Italiaanse overheid heeft vastberaden gereageerd op het wijnschandaal. Mensen wor den gewaarschuwd vooral tij dens de komende feestdagen eerst goed het het etiket op de fles te bestuderen alvorens tot consumptie over te gaan. De minister van Landbouw Pan- dolfi heeft meer steekproeven in betere laboratoria toege zegd. Dat betekent nieuwe wetgeving, een reorganisatie van het controlesysteem (nu verdeeld over Gezondheid, Landbouw en Douane) en in dienstneming van beter ge kwalificeerd personeel. Maar dit zijn zaken die in Italië on mogelijk van het ene parle mentaire iaar op het andere zijn te realiseren. De chaos in de Italiaanse wijn handel vraagt gewoon om fraude en zwendel. Zoals de brandstof in Rotterdam wordt hier de wijn verhandeld. Via telefoontjes en vage mondelin ge overeenkomsten kan een lading wijn verschillende ke ren op een dag van eigenaar verwisselen. De tussenhandel is intens en vaak naamloos, omdat niet alles in de boeken blijkt te worden geregisteerd. Fraudeurs en gifmengers krij gen zo alle vrijheid. Het vage verleden van het glas wijn dat uiteindelijk op tafel verschijnt wordt nog on duidelijker als men zich reali seert dat de inhoud van een fles wijn vaak een mengsel is. De wijnen uit het noorden worden gemengd met wijn uit het zuiden, uit het oosten of uit het westen. De Franse wijn kan niet zonder een scheut „pugliese", ook al zullen de Fransen dat niet gauw toege ven. De Italiaanse wijn gaat overigens al jaren voor het grootste deel in bulk naar het buitenland, om daar de natio nale wijnen wat robuuster te maken. Over de Schade die dit wijn schandaal aan de Italiaanse handel berokkent heeft men nog geen gissing durven ma ken. Maar op korte termijn is die schade zeker groter dan op langere termijn, want men vergeet (en vergeeft) snel, ook in kringen van wijndrinkers. (ADVERTENTIE) Sit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aan brengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd; deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Telefoon. fvoor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank het Quartz klokje aan: Naam: ur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). I CeidócSotLtont

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5