ieidócSomcmt Nader overleg moet woede woonwagenbewoners sussen STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) De Leidse Courant is een bijzondere plaatselijke kiant olitie treedt op tegen eidse meubelhandelaren 'ERVAL OP BANK IN VEILING FLORA Kans op Katwijks afspiegelingscollege Glas in lood raam onthuld WOENSDAG 26 MAART 1986 PAGINA 11 BURG Twee mannen hebben gisteroch- - ABN-bank in het gebouw van veiling Flora sburg overvallen. Hoe groot de buit is, kon tie nog niet zeggen. Overigens is het een jaar dat in de veiling Flora ook een bank werd llen. Toen was op 2 maart de Rabobank het ffer en vielen er twee gewonden. De beheer- dat filiaal werd in elkaar geslagen toen hij wilde, werken en een 21-jarige Valkenbur- buiten de overvallers op hun vlucht wilde louden, werd in de arm geschoten. Ook het filiaal aan de Oegstgeesterweg in Rijnsburg is b overvallen. Dat gebeurde in augustus 1984. ders van de overval van gisteren reden om eer tien voor half negen het terrein van de enveiling op met een personenauto en stopten een raam van het gebouw. Daar stapte één e mannen uit de auto en vanaf het dak van ertuig sloeg hij de ruit van de bank met een bijl in. Zijn handlanger bleef in de auto en hield het raam met een vuurwapen onder vuur. Vervolgens klom de ene overvaller door het raam en dwong onder bedreiging de twee aanwezige bankem- ployees een geldcassette met een aanzienlijke som geld af te geven. Hoeveel er precies in de cassette zat is nog niet be kend. Na de overval reed het tweetal het veiling- terrein weer af waarbij ze dwars door de slagboom reden die de portier van de veiling had laten zak ken. De vluchtauto was een Audi 100 die op onge veer 500 meter van veiling Flora op een parkeer terrein aan de Graaf Florislaan werd teruggevon den. De auto was even daarvoor gestolen in Delft. De overvallers zijn overgestapt in een andere ge reedstaande auto. Eventuele getuigen wordt verzocht zich te melden bij de politie in Rijnsburg, telefoonnummer 01718- 22634. Agenten bedreigd bij aanhoudingen LEIDEN Twee agenten van de Leidse politie hebben gisteren strijd moeten leveren om twee verdachten aan te kunnen houden. De agenten werden geschopt en met een mes be dreigd. De twee verdachten, Leidena- ren van 25 en 36 jaar oud, waren na een aanrijding op de Lammermarkt, waarbij geen gewonden vielen, doorge reden. Getuigen hadden het kenteken- nummer genoteerd en de politie kon de eigenaar van de auto snel achterhalen. Toen deze de bestuurder en een inzit tende in de Pasteurstraat wilden aan houden verzetten de verdachten, die volgens een woordvoerder „goede" be kenden van de politie zijn, zich fel. Parkeerregime aangevochten DEN HAAG/LEIDEN Ondernemer N Blonk en de wijkvereniging Pancras-West hebben de Raad van State gevraagd het nieuwe parkeerregime in Leiden te schor sen. De nieuwe parkeerregels zouden eventueel pas in mogen gaan als een defi nitief besluit is genomen over de nieuwe regels. De Raad van State hield gisteren een hoorzitting over het parkeren in Lei den. Een woordvoerder van de gemeente betoogde dat de ondernemer en de wijk vereniging ten onrechte het hele stelsel ter discussie stelden. Het zou alleen mo gen gaan over het besluit, dat voortvloeit uit het nieuwe regime: het plaatsen van de verkeersborden. De Raad van State neemt morgen een beslissing over het schorsingsverzoek. Illegale zender uit lucht gehaald LEIDEN De radiocon troledienst van de PTT heeft gistermorgen om streeks elf uur in samen werking met de Leidse po litie de illegale zender Fantasy uit de lucht ge haald. De zender stond in een woning aan de Ooster straat. De 39-jarige eigena resse van de zender en de 63-jarige bewoner van het pand krijgen een proces verbaal. Behalve de zend en stereo-apparatuur wer den ook 300 singles en 27 LP's in beslag genomen. Bedevaart naar Josefoord Smakt LEIDEN Onder geestelijke leiding van pastoor A.E.M.Th. Vreeburg wordt maandag 14 april de jaarlijkse ééndaagse bedevaart naar St. Josef in Smakt gehouden. De opstapplaatsen en vertrektijden van deze busreis zijn in de Leidse re gio: Leidschendam: St. Josef Opifex, vertrek 7 uur; Leiden: St. Lodewijk, vertrek 7.15 uur, Den Haag: Centraal Station, vertrek 7.30 uur. Men kan zich vóór 1 april aanmelden bij: Haagse Bedevaarten, p/a Diamant horst 303, 2592 GH Den Haag; inlich tingen, 's avonds na 19 u.: 070-835033. In Leiden kan men zich ook opgeven aan de pastorie van de Lodewijkparo- chie aan het Steenschuur. GEDWONGEN VERHUIZING DOET EMOTIES WEER HOOG OPLAAIEN JIDEN/OEGSTGEEST Er komt een nader erleg tussen de bewo- rs van het Trekvaart- uil, het bestuur van t woonwagenschap en t college van B en W a Leiden over het tonwagenbeleid in de jio Leiden. Dat over- zal half april vermoe- lijk op het Trekvaart en plaats hebben. Tot tijd zal er door het stuur van het schap It meer over gedwon- n verhuizingen gespro- n worden. De voorzit- van het schap, de .twijkse wethouder N. rlevliet, heeft dat de woonwagenbewoners gisteravond toegezegd. Parlevliet trachtte op deze wijze de stoom van de ketel te halen. In het Oegstgeeste Witte Huis stond hij tegen over vijftig woedende woon wagenbewoners, die de voor zitter om een gesprek hadden gevraagd. De woonwagenbe woners zijn razend over het feit dat het bestuur van het schap nog steeds rekening houdt met gedwongen ver huizingen als de kampjes in de regio niet vol komen. Parlevliet trachtte aanvanke lijk de hoog oplaaiende emo ties te sussen door te verwij zen naar een motie, die door de Leidse gemeenteraad is aangenomen. In deze motie wordt vastgesteld dat van het Trekvaartplein geen woon wagens onder dwang ver sleept mogen worden naar regionale kampjes. „Er wordt niet gesleept voordat daar vanuit Leiden toestemming voor wordt gegeven", zo leg de Parlevliet gisteravond de Zwarte Piet bij Leiden. Hij liet echter ook blijken het Leidse standpunt onverstan dig te vinden. „De Leidse ge meenteraad zal de motie te rug moeten nemen of de con sequenties moeten Geen vergunning voor verplaatsing LEIDEN/OEGSTGEEST Niet alle bewoners van het Trekvaartplein willen in Leiden blijven wonen. Een tweetal woonwagens stond gisterochtend klaar op die- pladers om naar het nieuwe centrum in Noordwijk verhuisd te worden. De rijkspolitie Oegstgeest weiger de echter toestemming te geven voor deze verplaat sing, omdat de vergunning niet voldeed. De maten van de wagens zouden niet overeenkomen met de maten die aangekondigd waren en bovendien waren er pro blemen over de te volgen route. De getroffen bewoners moesten de nacht in een hotel doorbrengen. den", zei Parlevliet. Die ge volgen zouden kunnen zijn dat de kampjes in de regio niet volkomen en Leiden aansprakelijk wordt gesteld voor de kosten. De woonwagenbewoners lie ten er geen twijfel over be staan wat hun doel was. „Wij zijn Leidenaars en willen in Leiden blijven wonen", klonk het alom. „Als je toch gaat slepen, weet dan wat je gaat doen. Dan vallen er do den". De woonwagenbewo ners willen handhaving van 78 standplaatsen op het Leid se kamp. De 15 overbezetters, die nu op het Trekvaartplein staan, zullen binnen vijf jaar op vrijwillige basis een legale plaats vinden, menen zij. Desnoods moet de gemeente een tweede woonwagenloca tie aanleggen om de overbe zetters binnen de Leidse ge meentegrenzen een plaats te bieden, werd gisteravond ge suggereerd. De plannen van de woonwa genbewoners stroken echter niet met die van de rijks overheid. Die gaat er vanuit dat in Leiden maximaal 41 plaatsen gehandhaafd blij ven, verdeeld over drie kampjes. Het centrum aan het Trekvaartplein zou hele maal moeten verdwijnen. Parlevliet voerde ter verde diging aan niets anders te doen dan een democratisch genomen besluit van de Tweede Kamer uit te voeren. „Het vuur wordt ons van alle kanten aan de schenen ge legd", zei Parlevliet. „Ik kan geen kant op". jes moeten Dark schoonhouden echt zal helpen, moet maar een poging is in val gedaan. Sinds gis- dag staan in het Leid- 3ipark bordjes, die de ren van honden duide- Deten maken dat het nleefbaar is geworden e poep. De hondenbe- wordt erop gewezen, e dieren wel mogen in het park, maar dat ipoep in het park niet Dort. De honden uitla- int te gebeuren op een ior aangewezen strook de Kooilaan. De bord- i in het Kooipark ge- bij wijze van proef, proef slaagt, komen ze Iders in de stad. Het ïn van de bordjes nede voort uit protes- in buurtbewoners. Zij tn het park een aantal en geleden om in Dark. ^KELS MOGEN TWEEDE PAASDAG NIET OPEN DN De Leidse po- al Tweede Paasdag en tegen meubel laren, die de deuren lun winkel illegaal a. Volgens een voerder van de po ll proces verbaal n opgemaakt tegen ubelhandel in Lei- imdat de gemeente vergunning heeft :kt. Een aantal lwinkels in Leiden ich niets te zullen kken van het ont- van de noodzake vergunningen. De ilhandel in de regio, in Zoeterwoude, maandag niets te u Die gemeente toestemming gege- ITIS ELKE WOENSDAG DE LAGE BIJ UW KRANT MET IMATIE OVER FILMS.MUZIEK KR, RECREATIE,EXPOSITIES EEN COMPLETE AGENDA ven de deuren te openen. In Leiderdorp heeft geen enkele winkel ontheffing gevraagd van de wet op de winkelsluiting. Een gemeente heeft volgens de nieuwe winkelsluitings wet het recht maximaal vier zon- of feestdagen per jaar toestemming te verlenen aan de middenstand om de poor ten te openen. De gemeente Leiden heeft besloten dat dat in 1986 zal gelden voor woensdag 30 april (Konin ginnedag) en de zondagen 6 juli, 13 juli en 19 oktober. De twee zondagen in juli wor den de Lakenfeesten gehou den met onder meer een markt op zondag in de bin nenstad en in oktober heeft de Nationale Meubeldag plaats. Volgens de gemeente wordt de meubelhandel daarom niet benadeeld door het besluit om geen toestem ming te geven maandag open te zijn. Politie-woordvoerder D. Graveland zegt over het uit delen van processen verbaal: „De meubelhandel over treedt willens en wetens de wet. Wij moeten dus optre den, ook al hebben we veel belangrijker dingen te doen". Volgens Graveland staat vast dat het openbaar ministerie tot vervolging zal overgaan. Ook hij is van mening dat de meubelhandel weinig te kla gen, heeft omdat in oktober compensatie wordt geboden. De Leidse meubelhandel denkt daar anders over. Vooral dé grote zaken in de binnenstad zeggen maandag de deuren te zullen openen. Ook het Wooncentrum aap de Hoge Rijndijk zal maan dag open zijn. Sommige on dernemers twijfelen nog. De winkeliers die wel open gaan, zeggen dat uit concur- rentie-overwegingen wel te moeten. „Overal in de regio werken gemeenten wel mee. Dan kunnen wij toch niet achter blijven. Ik begrijp werkelijk niet waarom Lei den ons weer in de wielen rijdt", zegt één van hen. Een minder grote zaak in de binnenstad zegt niet mee te zullen doen aan het overtre den van de gemeentelijk be palingen: „Wij zijn altijd dicht geweest op Tweede Paasdag. Daar zullen we nu niet vanaf wijken". Ook vorig jaar was de meu belhandel in Leiden en in de regio illegaal open. De Leid se politie trad toen niet op. De nieuwe winkelsluitings wet was ook al in 1985 van Eerste drie winkels Meubel boulevard open LEIDERDORP De zaken Mijnders Meube len, Daalbergen en Le- derland in Leiderdorp gaan al op vrijdag 11 april open. De drie meubelzaken maken deel uit van de pas ge bouwde Meubelboule vard in Leiderdorp. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de eer ste drie winkels al op Tweede Paasdag zou den opengaan. Door de aanhoudende vorst is de bouw echter wat vertraagd, waardoor de openingsdatum iets verschoven is. Aannemer M.J.M. Du Prie verwacht dat in de eerste week van mei nog eens twee zaken hun deuren openen. Naar verwachting zul len de laatste vier za ken eind mei of begin juni geopend zijn. kracht, maar de gemeente Leiden had met Pasen nog geen besluit genomen over de vraag voor welke zonda gen de ontheffing op de ver plichte sluiting zou gelden. Volgens de gemeente was dat niet mogelijk, omdat de Ka mer van Koophandel nog geen advies had uitgebracht. De politie weigerde vervol gens op te treden tegen de meubelhandel. Eerst zouden alle formele procedures afge wikkeld moeten worden. KATWIJK Nog geen week na de gemeenteraadsverkie zingen gaat de vorming van het Katwijkse college gestalte krijgen. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de fractievoorzitters zijn, aldus de voorzitter van dit seniorencon vent de CDA-fractievoorzitter Berkhey, plannen op tafel ge legd, waar iedere fractie op haar beurt over wilde beraads lagen. Met tien van de vijfentwintig raadszetels is het CDA de par tij, die in de collegevorming het voortouw neemt, de afge lopen vier jaar bestond het Katwijkse college uit drie CDA-wethouders en een SGP- wethouder. Verwijzend naar zijn verkiezingsbelofte zegt Berkhey te streven naar eer afspiegelingscollege. Gezien de grote winst van de PvdA, van twee naar vier raadsleden, wordt verwacht dat uit deze partij een kandidaat naar vo ren geschoven gaat worden, die de niet-confessionelen zal vertegenwoordigen. In een eerder stadium liet de lijst trekker voor de verkiezingen van de SGP, wethouder J. van der Plas, weten geen bezwaar te zien in de kandidatuur van mevrouw R. Hietkamp (PvdA). Vier jaar geleden bleek dat nog totaal anders. Gezien de gestelde eisen bij eerdere collegevormingen in Katwijk, namelijk een afspie gelingscollege met daarin raadsleden die raadservaring hebben, lijkt een college be staand uit twee CDA-wethou ders, een SGP- en een PvdA- wethouder het meest aanne melijk. Berkhey verwacht vol gende week dinsdag met de definitieve kandidatuur te ko- Paaskermis Op het terrein van de Groenoordhallen wordt op zaterdag en eerste en twee de Paasdag de jaarlijkse paaskermis gehouden. De kermis wordt zaterdagmid dag om één uur geopend en duurt die dag tot 's avonds tien uur. De overige twee dagen kan men van 's och tends tien tot 's avonds tien uur op de kermis terecht. De toegang tot het kermis terrein is gratis, de attrac ties zijn dat uiteraard niet. Coopertest Wie zijn conditie wil testen, kan zaterdagmiddag terecht op de kunststofbaan in De Leidse Hout. Daar wordt van twee tot drie uur door atletiekvereniging De Bata ven-Leiden een Cooptertest gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt één gulden vijftig voor de jeugd tot en met 16 jaar en de overige deelne mers moeten twee gulden betalen. LVC In het LVC aan de Bree- straat treedt zaterdag de groep Flesh and Feil op, één van de nieuwe Belgi sche synthesizerbands. Daarna verzorgt La Cosa Nostra een optreden met wat wel wordt genoemd ex perimentele dansmuziek. Paasvakantie In buurthuis Op Eigen Wie- keri aan het Valkenpad 2 kunnen de kinderen uit de wijk terecht voor allerlei paasvakan tie-activi teiten. Op dinsdag 1 april wordt om tien uur 's ochtends be gonnen met „Achterwerk in de kast". De volgende dag is er 's middags vanaf twee uur een kinderbingo, op donderdagmiddag wordt een bezoek aan de kinder boerderij gebracht start om twee uur bij het buurthuis) en vrijdagochtend wordt om tien uur een spannende film gedraaid. Deelname aan de bingo kost een rijks daalder, andere activiteiten kosten 75 cent. Filmmiddagen In het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie aan de Hooglandsekerk- gracht worden op woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 april films over geologische onderwerpen vertoond. De films worden 's middags tussen half drie en half vijf gedraaid. Onderwerpen zijn onder meer: het ontstaan van de aarde, geschiedenis van de mens en het leven in de oceanen. De toegang tot de filmzaal is gratis, maar een toegangskaartje voor het museum kost voor jongeren tot 18 jaar en 65- plussers één gulden vijftig en voor de andere bezoe kers drie gulden. Een gezin moet zes gulden betalen. J. Margeson, de Engelse ambassadeur in Nederland, was gistermiddag in het Leidse stadhuis om een glas in lood raam te onthullen. Hij deed dat in het kader van de viering van veertig jaar Leiden-Oxford. Bij de onthulling was behalve burgemeester C. Goekoop ook aanwezig de heer G. Woodward, de voormalig burgemeester van Oxford. Het raam toont een ketting met de wapens van beide steden en daaronder „Leiden Oxford 1946-1986". Burgemeester C. Goekoop en zijn vrouw vertrokken vervolgens naar Engeland om daar de viering van het jubileum met een officiële herdenking voort te zetten. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Dat vindt Ton Pieters (van de Stadsredactie) van 'zijn' krant. Elke dag werkt hij met veel plezier aan het nieuws uit uw directe omgeving, dat zo'n belangrijk onderdeel uitmaakt van de Leidse Courant. Een regionale krant met een duidelijke signatuur: gemaakt vanuit een christelijke levensvisie. Nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en gedegen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11