Gemini/Kangeroes succesvol fieicLeSowiant NTTB helpt Scylla eredivisie in Unicum tweede in tenniscircuit Joke van Gerven en Jan Laan voorop Eredivisie binnei bereik Foreholte MAANDAG 24 MAART 1986 PAGINA 16 LEIDEN NSL atlete Joke van Gerven en Spartaan loper Jan Laan hebben de kleuren van hun club hoog gehouden in de Reeuwijkse Plassenloop. In Schoorl won Vic Zonneveld het veteranenklassement over een halve marthon. Traditie getrouw regende het ook zaterdag weer in Reeuwijk tijdens de Plassen loop. Dat weerhield echter Jan Laan er niet van om met een uitstekende vierde plaats voor de dag te komen in een tijd van 48.31 minuten, op minder dan een minuut van de winnaar. Snelste Bataaf werd Harry Versteegen die in 51.30 mi nuten nog net bij de eerste dertig finishte. Joke van Gerven werd bij de dames tweede en had het veteranen klassement kunnen winnen. Van Gerven voelt zich echter te jong voor „die oudjes" en nam genoegen met zilver in 56.20 minu ten. Huub van der Jagt (AAV) werd met 55.28 minuten vierde bij de veteranen heren. In Schoorl won Ed van Gemeren een wedstrijd over 10 kilometer in 34.12 minu ten. „We hadden met het hele Karhu team even daarvoor een fikse duurtraining in de duinen gedaan en ik heb de eerste zes kilometer alleen maar mensen moe ten passeren, dat schiet niet op." Over de gelijktijdig verwerkte halve marthon werd Vic Zonneveld eerste veteraan met een tijd van 1.12.58 uur. Clubgenoot Henk Ravensbergen pakte in Schoorl de 30 kilometer mee en kwam na 1.45.11 uur tevreden over de streep. John Zevenhoven beste darter van Leiden LEIDEN John Zevenhoven werd zon dag winnaar van de eerste Leidse Kampi oenschap darts. Mirjana Pannekoek won bij de dames. De ruim 200 deelnemers zorgden in de Koets-O-Theek voor een geslaagd toernooi om de Leidse darttitels. Al vrij snel deden de echte toppers zich gelden, wat uiteindelijk een strijd tussen John Zevenhoven en Co Vrins opleverde. Vrins vormde echter geen bedreiging voor Zevenhoven. Bij de dames was Mir jana Pannekoek sterker dan Tonia Schmidt, maar stal Aukyna Bruining de show door in alle drie finalerondes te ver schijnen. Slechts in de mix had zij met Pe ter van der Groen succes. Judith van Res teren en Monique Mantel veroverden de damesdubbel titel. AMATEURS SWIFT SUCCESVOL LEIDEN De tweede rit van de Rijn/Bollenstreekcompetitie is door de amateurs van Swift naar hun hand gezet. Ook in de andere categorieën behaalden de „Leidse" renners enkele successen. Op het parcours van Avanti ontsnapten zes renners, waaronder vijf van Swift. Bollenstreker Marco Vermeij completeerde de kopgroep. Met de finale in zicht demarreerde Koen van der Krogt. De Zoeterwou- denaar bleef tot het einde toe weg. Achter van der Krogt sprong ook Jan Hendrik Lagerweij met succes de ruimte in. Hij kwam eveneens in zijn eentje (als tweede) over de streep. Richard Ippel completeer de de vreugde met de derde plaats voor Vermeij en Hans Wubben. Diens broer Ton Wubben won de spurt van het gedubbelde peloton (zesde). Op „De Bult" van Swift domineerden de broers Tom en John Schilder (Bollenstreek) de juniorenkoers. John won de sprint voor Tom. Hun clubgenoot Michael van de Wacht kwam als derde over de streep. Robert Karremans (Swift) was de sterkste nieuwe ling, Meindert Kroone won de wedstrijd voor recreanten. In Gouda was Bollenstreker de snelste veteraan van een viermans kopgroep. Cor Berkouwer (Excelsior) sprintte naar de tweede plaats voor Jan Boshuyer (Zoetermeer '77) en Gerard van Amsterdam (Swift). Pieter Evelein (Swift) versloeg vijf liefhebbers in de eindsprint. Martin Lexmond (Excelsior) werd tweede voor Bon Meyer (Bollenstreek). LEIDEN Alle regio teams die uitkomen in de nationale volleybalcom petitie verrasten dit weekeinde. Sommige in positieve, andere in ne gatieve zin. Geen enkele ontmoeting eindigde in ieder geval zoals de stand op de ranglijst zou verwachten. Zo verloren de NOVO-heren van Amsterdam, evenals de Noordwijkse dames dat deden (Polisport). De da mes van Leython leden een nederlaag tegen Ek- spalvo en de heren van dezelfde vereniging moesten hun uitbeurt te gen RIVA/VSC afbreken bij een 2-1 achterstand. Gemini/Kangeroes was op alle fronten succesvol. De heren en de dames wonnen van hoger-ge- plaatste teams (respectie velijk Tonegido en RVC/Libanon). De heren van Gemini blaak ten van zelfvertrouwen. De pass was goed, zodat het 1-5- systeem naar wens functio neerde. Gemini had welis waar maar drie sets nodig om tot winst te komen, maar alle sets eindigden met slechts twee punten verschil. De heren van Leython kon den zaterdag de degradatie- druk nauwelijks aan. Tegen de hekkesluiter in de tweede divisie RIVA moesten ze bo vendien aanvaller Rob van de Bosch richting ziekenhuis zien vertrekken. Gescheurde pezen in de rechter wijsvin ger zijn er de oorzaak van dat hij waarschijnlijk voor de rest van het seizoen is uitge schakeld. De ontmoeting werd bij een 2-1 stand in het voordeel van RIVA afgebro ken, omdat er een zaalvoet balwedstrijd op het program ma stond. NOVO miste tegen Amster dam de vorm van de dag en dan laat het gebrek aan wis sels zich duidelijk voelen. De Amsterdammers toonden grote inzet en waren vooral verdedigend erg sterk. Met op de juiste momenten het geluk aan hun zijde, stuurden ze de Noordwijkse club met een 3-1 nederlaag naar huis. Gemini 2 is na de streekder- by tegen NOVO 2 zeker van degradatie uit de promotie klasse. Voor de Noordwijkers was serveren vaak al vol doende om de puntjes naar zich toe te trekken (0-3). Evenals als in december ver sloeg Leython 2 het eerste team van Punch. De mannen van Punch hielden slechts een punt over aan de thuis- beurt (?-3). Skania - Donar echter gaf een heel ander beeld vergeleken met de eer dere ontmoeting. Donar kon alleen in de eerste set over tuigen en verloor met 3-1. Het spel van de Gemini-da- mes vertoont sinds twee wed strijden weer een stijgende lijn. Ditmaal was Liba- non/RVC het slachtoffer. Geplaatse services en knap spelverdelen van Astrid de Graaf deden Gemini op nieuw een 1-3 winst binnen halen. Na in de wedstrijd van vori ge week de promotiekansen te hebben verspeeld, kon Leython zaterdag tegen Ek- spalvo geen motivatie voor een leuke partij volleybal op brengen. Het werd 3-0 voor Ekspalvo dat hierdoor met Leython van plaats wisselde. NOVO was sinds tijden weer eens compleet. De dames die lang geblesseerd waren, wer den ingezet als wisselspeel sters maar hadden nog pro blemen met het gebrek aan wedstrijdritme. Toen er bij een 8-6 voorsprong voor NOVO in de vijfde set van veld gewisseld werd, leek een 3-2 winst mogelijk. Polis- port hervond echter de ster ke serve en besliste de wed strijd in haar voordeel. Na de aasstop zal de uitbeurt tegen imokos voor NOVO beslis send zijn voor handhaving in de derde divisie. In de promotieklasse ver sloeg Gemini 2 zoals ver wacht mocht worden van Van Ginkel/JB. De dames uit Voorschoten konden met een 1-3 winst naar huis. Ley thon 2 moest in de thuiswed strijd DVC verder zien uitlo pen. Door de uitwedstrijd te winnen is het verschil nu 8 punten terwijl DVC nog een wedstrijd te goed heeft. DAMES AVANTI LANDSKAMPIOEN LEIDEN De dames van Avanti werden dit week einde landskampioen na een overwinning op Ko- ningslust. Een beslssing van de NTTB heeft Scylla en Sjaardema zekerheid verschaft over promotie naar de eredivisie. Scylla weet nu dat het volgend jaar, als vanouds, bij de eredivisie mag aanschui ven en Sjaardema weet nu dat de laatste kans op het verspelen van een promo tiewedstrijd is verkeken. Docos tenslotte weet nu dat een kampioenschap in de derde divisie zo langza merhand een luchtspiege ling wordt. De dames van Avanti hebben door hun landskampioenschap recht op het uitkomen in de Europa-cup 1. Samen met Eu ropa-cup-hulp Mirjam Klop penburg moet het volgend jaar op dit vlak vuurwerk kunnen worden. En zo smolt de teleur stelling van het niet promove ren van het tweede herenteam toch voor een groot deel weg als ijs onder een hoogtezon. Hamvraag in de promotiek westie rond Scylla en Sjaarde ma was of Avanti 2 naar de eredivisie mocht promoveren, waar ook al Avanti 1 acteert. Vrijdagavond besloot het bondsbestuur de oude regel te handhaven, wat betekent dat promotie niet voor het Hazer- woudse tweede is weggelegd. Zonder Avanti 2 konden zowel Scylla als Sjaardema nog twee de worden, en dus promove ren. Het lot bepaalde dat juist die twee teams elkaar in het laatste competitieweekend te genkwamen. Een geladen sfeer dus, zater dag, in de Scylla-residentie. In de eerste partij sloeg de vlam al in de pan. Scylla-speler de Vrind stond in de derde game met 20-14 riant op winst, maar hield even geen rekening met een excellente eindsprint van tegenstander Friso Reitsma. De nog onervaren de Vrind ging alsnog de mist in met 20- 22. De preek, na afloop, van coach Theo Bakker was te recht. en misschien mede de oorzaak van het feit dat de Vrind zijn twee andere partij en, tegen van der Broek en Schipaanboord, in winst om zette. Aan de Sjaardema-zijde werden door Herman van der Broek twee prima winstpartij en neergezet, respectievelijk tegen Meijer en invaller Rie thoven. Hetzelfde deed Friso Reitsma, maar dan tegen de Scylla-speler Sjoerd Meyer geconcentreerd in actie tegen Friso Reitsma (Sjaardema). Vrind en Riethoven. Hiermee zijn tevens de enige winstpar tijen van Sjaardema vermeld, wat na drieeëenhalf uur spe len een 6-4 winst voor Scylla op de uitslagborden bracht. Het Leidse team kon tevreden gaan feestvieren, maar Sjaar dema moest weer op tijd naar bed. Gisteren moest er namelijk nogmaals worden gespeeld, en wel tegen Pelgrim Odion. In zet: het recht op het spelen van een promotiewedstrijd te gen de nummer 6 van de ere divisie, te weten Tempo Team. Vorige week nog noteerde Sjaardema winst tegen ditzelf de team. Gisteren echter ging een en ander wat minder voorspoedig. Hoewel van der Broek nog twee maal won, 'deed Reitsma dit slechts een keer, en Ron Schipaanboord deed in de jacht op winst hele maal niet mee. Resultaat was een 3-6 verlies, waardoor ook deze laatste kans op promotie in rook opging. Docos heeft het de laatste we ken zwaar te verduren. Het gelijkspel dit weekeinde tegen NO AD zorgde ervoor dat, met nog twee wedstrijden te gaan, het uitzicht op een kampioen schap wel zeer vertroebeld is. De twee punten achterstand op lijstaanvoerder SKF zullen onoverbrugbaar blijken. Zater dag bleek voor de derde maal dat Krish Prashad in een vormcrisis verkeert. Zijn een malige winst zorgde voor een te smalle overwinningsbasis. Dat het toch nog 5-5 werd was te danken aan Sjaak den El zen. Hoewel hij erover denkt volgend jaar te stoppen wist hij tegen NOAD toch twee maal te winnen. Walter Engel- bert deed dit slechts een keer, en het dubbel werd gewonnen. Docos mag nu hopen door de nieuwe competitieopzet alsnog in de tweede divisie te belan den. De Scylla-dames sloten de competitie af met de tiende verliespartij op rij. Als laatste geëindigd heeft Scylla nu recht op een promotie-degra datiewedstrijd tegen de num mer drie van de eerste divisie. Wie in die wedstrijd de tegen stander zal zijn, en wanneer deze verspeeld zal worden, is nog onbekend. NA ZEGE OP SLOTERVAART LEIDEN De handbalsters van Datateam Foreholte lij ken, na een tiental jaren tegen de eredivisie aangehikt te heb ben, de stap naar het hoogste plan te gaan maken. In Am sterdam schoof het niet alleen naaste concurrent Slotervaart met 10-14 opzij, maar toonde het ook aan, na een regelmatig seizoen, handbaltechnisch de beste ploeg te zijn. De nu vero verde voorsprong (twee pun ten) moet in de resterende drie wedstrijden voldoende zijn om het kampioenschap te verove ren. Door een 17-10 zege op" Westlandia stelde HVS het be houd in de tweede divisie vei lig De wedstrijd Slotervaart-Fore- holte begon in een geladen sfeer. Slotervaart-coach Hub Joris had vooraf strijdlustige taal gesproken, terwijl ook Wim Geerlings zijn winstkan sen op een goede 90 procent schatte. De bomvolle sporthal, voor de helft gevuld met Fore- holteaanhang, deed de rest. Het NHV had terecht voor dit duel het arbitrale topduo Sme ding/De Groot ingezet. De beginzet was voor Wim Geerlings. Vanaf het eerste beginsignaal liet hij spelbe- paalster Corrie Mey door Ellen Warmerdam dekken. Dat hij daarmee de angel uit het Am sterdamse spel haalde demon streerde Mey zelf door in een wanhoopsgebaar de armen omhoog te steken, en vragend naar de bank te kijken hoe deze situatie op te lossen. Zij zou slechts twee maal scoren. Foreholte kwam met 0-3 voor, maar Slotervaart antwoordde met drie snelle tegendoelpun ten. Daarvoor was met name de tweede gevaarlijke Amster damse speelster Marina van Spaandonk, evenals Corrie Mey van ere-divisionist Niloc afkomstig, verantwoordelijk. Wisselend vanaf de hoek en de opbouwpositie kon zij keep- ster Diane van Dam passeren. Toch waren het de Voorhout- sen die met een 5-8 voor sprong gingen rusten. In de tweede helft is Foreholte nau welijks echt in gevaar geweest. Met Olga Almekinders in het doel functioneerde de break out naar behoren. Drie maal gooide zij hem op maat aan, drie doelpunten waren het ge volg. Tien minuten voor tijd werd het even benauwd. B 12 werd er minutenlang gescoord. „Toos" van Leeu rak met een fraai doelpun ban, waarmee de Amsterd se weerstand gebroken w Het Voorhoutse feestje kon ficieus beginnen. Officieel dat pas toen Ellen Warn dam voor 10-14 had gezorj Wim Geerlings houdt vooi het verdere weliswaar ei rerserves achter de h; maar constateert wel dat belangrijkste stap gezet „Slotervaart zal nog wel n punten verliezen. De plc mentaal niet sterk. Nie dat voor ons wat uitmaakt, moeten gewoon de restere drie wedstrijden winn Over het eigen spel was niet helemaal tevreden. danks dat verschillende n sen mij verzekerden dat wedstrijd tot de betere ere visiewedstrijden gerekend kunnen worden, vond ik er teveel spanning in de p was". HVS vocht in een beslissi wedstrijd tegen Westla voor het behoud van plaats in de tweede divr— Dat lukte makkelijker É».o verwacht. Ank en Lenie 9LC der Bosch eisten veel aandy. van de Westlandse verdQIl ging, waardoor met name i ke Overdevest vrij kwUif Deze drie dames scoorden r maal. Aanvallend kon wra landia alleen in het eerste i een vuist maken tegen deQj-j routineerde Stompwijkse i dediging. Toen vielen er o||f»l hoek en aan de cirkel klr^' gaten. Bij 4-6 was dat eMST verholpen. Omdat de tweènm. lijn van Westlandia te ztnstei was kon HVS de 8-6 rustslcht uitbouwen naar 17-10. Izich Op het veld pakten de divi pr( ploegen de draad van een ter. jaar terug weer op. Merdschi Saturnus verloor bij naarh aai noot Saturnus Ridderkerk mmé 17-12. Rijnstreek behaalde rder 13-11 zege op Hollandii HVV won in een spanne wedstrijd van Hermes, war het halverwege nog met''-, achterstond, met 13-12. B£ dames stond dezelfde strijd op het programma, zij wonnen, in een partij (gemiste) break-outs. Het v1. ,v^ 9-5. MMO-OASE werd we£ iet arbitrale afwezigheid niet?5 speeld. fs' AD VAN FES^J™ JJ Vond ït vc h in s op( andw acht. andw trdam ddels opvol zijn c sing lewel loud orstel ichter t br êt mei NOORDWIJK Unicum heeft tijdens het Lancia- tenniscircuit een tweede plaats behaald. De Leidse ploeg kon in de finale te gen het Amsterdamse Jaagpad geen partij win nend afsluiten. Toch zaten er ook positieve kanten aan het optreden van de Leidse tennissers. Vooral Jan Siemerink bewees voor Unicum tijdens de competitie tot een belangrijke troef te kunnen uitgroeien. De 15-jari- ge Rijnsburger liet A-speler Marcel Lasonder in de eerste set alle hoeken van de baan zien: 6-2. Het tweede deel kwam Lasonder terug: 3-6. Omdat geen derde set gespeeld werd, moest een tiebreak de beslissing brengen. Siemerink kwam daarin met 6-3 voor, zag zijn tegenstander de bal tien tallen centimeters achter de achterlijn deponeren, maar moest tot zijn verbazing con stateren dat de scheidsrechter de bal „in" telde. Siemerink was hierdoor zo verbouwe reerd dat hij de partij inlever de: 6-8. Freek van der Capellen kwam er tegen Ivar de Jong niet aan te pas. De Jong placht in zijn „Leidse" tijd de ballen nogal hard de ballen de hoeken in te jagen, in zijn Amsterdamse pe riode heeft hij het tempo nog meer verhoogd. Van der Ca pellen had er geen antwoord op: 6-2, 6-5. Margot van Overloop speelde een voortreffelijke eerste set tegen Xandra Weller. De Lei- derdorpse kon dat in het reste rend gedeelte van de partij niet volhouden: 6-5, 1-6 (6-7). Carolde de Bruijn had niets in te brengen bij Titia Wilmink: 6-3, 6-2. De herendubbel met Freek van der Capellen naast Mi chael van der Berg eindigde in een tiebraek zege voor Jaagpad. De damesdubbel werd niet afgespeeld. Inmid dels is ook bekend wie de te genstanders van Unicum zijn in de hoofdklasse. De Leide- naars ontmoeten NIP (Roer mond), ELTV (Eindhoven) en Popeye Goldstar 3.' Dekker-circuit De tennisschool van Fred Hemmes won in Warmond het Dekker- Elefanti tenniscircuit, een competitie tussen de acht sterkste tennisscholen. Tweede eindigde de spelersgroep van Marian Laudin, Cees Houwe- ling werd derde, Henk van Hulst vierde. Organisator Carel de Bruyn, hoofdtrainer van Dekker-ten nis, zal het circuit volgend jaar zeker doorzetten: „Het was een geslaagd gebeuren. We zullen volgend jaar wat kleine wijzigingen doorvoeren. Mis schien zullen we de teams naar sterkte indelen. Sommige ploegen ontliepen elkaar te veel in kracht Klinkenberg Het toernooi van het Sassen- heimse de Klinkenberg ein digde in een zege voor Freek van der Capellen. Hij klopte Joost van Leeuwen in de fina le. Joep Timmermans won in de C-klasse de eindstrijd van Dave Wijn veldt, bij de dames ging de zege naar Elly Reeu- wijk. Het toernooi werd overscha duwd door het overlijden van Leidse-Hout speler Rik Hins. Hij werd donderdagavond op de baan getroffen door een hersenbloeding en overleed een dag later. Hins boekte in het begin van de jaren zeven tig opvallende resultaten op de tennisbaan, hij belandde in die periode ook op de B-lijst. Toch stonden de resultaten nooit centraal bij de speler van Leidse Hout. Met volle teugen genoot hij van het gebeuren rond het toernooitennis. Ook daardoor was Rik Hins één van de kleurrijkste figuren in het regionale tennis. De Leidse tenniswereld zal hem dan ook ten zeerste missen. WILLEM SPIERDIJK Jan SiemeriËN I was teabber Marcel i Lasond/'f" 1 moreel ,ofdllJ winnaarlg IS cijfers n bri< verloor hg, u: 1 naas

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16