kasteel Duinrell wordt afgebroken feel langdurig erklozen in Leiderdorp FABRIEK HOEFT GEEN SCHERM TE PLAATSEN NA'[DEN OMGEVING Si&idócQowiarit DONDERDAG 20 MAART 1986 PAGINA 19 onderscheiding 2 Hazerswoudenaar (EN De heer ing. G.H. ink uit Hazerswoude- oud-adjunct directeur 'de afdeling Wseteuropese an Cebeco-Handels- n Parijs onderschei net la Croix de Chevalier )rdre du Mérite Agricole ridderkruis van de Orde Verdienste voor de Land- f). De onderscheiding, die zelden aan niet-Fransen uitgereikt, is hem door ranse minister van Land- H. Naliet, verleend als dering voor wat hg heeft ;end en nog betekent de internationale samen- ing van coöperaties en 2 louworganisaties. Cheques gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een wo ning aan de Klaverhof zijn gisteren giroche ques en een videore corder gestolen. De dader is via een bo- venraampje het pand binnengekomen. Ook bij de Bonds spaarbank aan de Hoogstraat werden cheques gestolen. Een 23-jarige Alphenaar ontfutselde een klant tien eurocheques. La ter op de dag kon de politie de dader aan houden. Motor in sloot NOORDWIJKER- HOUT Een leerling van de verkeersschool in Noordwijkerhout verloor gisteren de macht over het stuur van zijn mo tor en kwam via een boom in een sloot terecht. De man is met onbe kend oogletsel naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden ge bracht. Gestolen motor weer terecht LEIDEN De motor, twee bromfietsen en vier racefietsen, die afgelopen weekend in een tweewie- Iercentrum aan de Pa- fliermolen werden gesto en zijn weer terecht. De Leidse politie heeft de drie jeugdige dieven van 15, 17 en 19 jaar aange houden. Zij hebben be kend de diefstal gepleegd te hebben. De gestolen waar was nog niet door verkocht en stond opge slagen in een kelderbox aan de Arendshorst. Twee posttassen gestolen LEIDEN Een 34-jarige postbesteller uit Leiden is gistermorgen omstreeks half elf op de Hoge Woerd besto len van zijn fiets en twee posttassen vol brieven en pakjes. Ook zaten er enkele aangetekende stukken bij. De postbesteller had net een pakje boven aar\een trap be zorgd. Toen hij weer terug kwam was zijn fiets met brieftassen gestolen. De man sloeg direct alarm. De politie heeft de buurt afgezocht, maar niets kunnen vinden. FILMPJES VAN 3 OCTOBER LEIDEN De 3 October Vereeniging is op zoek naar mensen die beschikken over filmpjes die ze zelf hebben gemaakt van de viering van 3 October. Men denkt daarbij aan de festiviteiten in de periode vanaf 1920 tot 1975-1980. Het is de bedoeling, dat met de filmpjes een programma wordt gemaakt van ruim een half uur. Die langere film wordt dan in de tijd voorafgaande aan de viering van 3 oktober in vele openbare instellingen vertoond. Ook wil men de film gebruiken bij het scholenproject en tijdens de tentoonstelling die rond 3 oktober in het gemeentelijk mu seum De Lakenhal wordt gehouden. De film wordt gemaakt ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de vereniging. Men sen die over films beschikken wordt gevraagd contact op te ne men met G.J. Wisse, Haarlemmerstraat 224 in Leiden (tel. 071- 126755). De filmpjes worden overgezet op videoband zodat men ze slechts kort behoeft te missen. Inbraak in vier huizen NIEUWKOOP Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag in vier woningen aan de Schepenhaven in Nieuw koop ingebroken. In alle vier de gevallen werd een raam gefor ceerd. De buit bestond voornamelijk uit eurocheques. SEN AAR Het kas- Duinrell in Wasse- wordt afgebroken, lorspronkelijk in 1550 de loop der jaren ze malen verbouwde ^tede verkeert in der- slechte staat dat eert izakelijke restauratie ruim één miljoen gul- niet verantwoord zou aldus graaf H.R.J. van Zuylen van Nijeveld, eigenaar van het land- De sloop van het kasteel, dat niet op de Monumentenlijst staat, begint waarschijnlijk na de zomervakantie. Op de plaats van de hofstede wil Van Zuylen een theater voor overdekte attracties in zijn park Duinrell bouwen. Voor het complex, dat ruimte gaat bieden aan tentoonstellingen en shows voor bezoekers en kampeerders op Duinrell, moet ook manege De West- kustruiters wijken. „Het is een een prima manege, maar bezorgt teveel overlast", al dus Van Zuylen. Het kasteel is van oudsher bewoond door eigenaren van Duinrell. Momenteel biedt het onderdak aan enkele me dewerkers van het attractie park. Verder dient het als opslagplaats en herbergt een werkplaats voor de ski-oe- fenbaan. De belendende orangerie krijgt momenteel een opknapbeurt. In de oran gerie komt het zogeheten zo- merteam van Duinrell, dat evenementen en amusement voor de gasten organiseert. „Het gaat mij zeer aan het hart het kasteel te moeten slopen, maar de deplorabele staat waarin het verkeert, ging mij al jaren evenzeer aan het hart", aldus Van Zuylen. Hij heeft niet ge tracht subsidie voor restaura tie aan te vragen. „Ik ben te gen subsidie", laat hij weten. De graaf overweegt op te stappen als lid van de Vrien den van Wassenaar. Aanlei ding is een brief aan voorzit ter G. Peijnenburg van de vereniging, waarin een aan tal leden klaagt over het functioneren van Van Zuy len. Zij vinden de functie van directeur van Duinrell onverenigbaar met het lid maatschap van de Vrienden van Wassenaar. „Ik ben met deze stelling volstrekt on eens, maar als men mij blijk baar niet meer wil hebben, lig ik er niet wakker van om na zeventien jaar een einde te maken aan mijn lidmaat schap", aldus Van Zuylen. jERDORP Onder de jlozen in Leiderdorp be- »n zich veel mensen die lung werkloos zijn. Dat is ken uit een enquête van Itichting De Werkwijzer ;rdorp. Bij de mannen is de helft langer dan een verkloos. Een kwart zelfs x dan twee jaar. Bij de iven is de helft al langer twee jaar werkloos. Op- nd is dat er veel oudere lozen zijn. De Stichting .Jaar in het vervolg bij de Fiteiten rekening mee hou- Uit de enquête bleek ver- dat veel van de onder- igde werklozen een vrij opleiding hebben. Ook is een punt om aandacht I te besteden, vindt De kcwijzer. zen) heeft gereageerd, hetgeen een vertekend beeld zou kun nen opleveren. Meer dan de helft van de werklozen had belangstelling voor een cursus, een kwart voor een praktij kervaringsplaats, een vijfde deel was geïnteresseerd in sport. Voor vrijwilligerswerk en een ontmoetingscentrum was weinig belangstelling. De Stichting heeft uit de en quête de conclusie getrokken dat men met het organiseren van cursussen, praktijkerva ringsplaatsen en sportieve ac tiviteiten op het goede spoor zit. Een probleem is momen teel dat het aantal activiteiten niet kan worden uitgebreid. De beschikbaar gestelde ruim te in het Kwetternest laat geen verdere uitbouw toe. De ge meente heeft inmiddels een grótere accommodatie toege zegd. De Wegwijzer he^ht veel waarde aan de praktijkerva ringsplaatsen. Daar zal dit jaar hard aan borden gewerkt. Be drijven en instellingen zullen ervan overtuigd moeten wor den hoe belangrijk het is schoolverlaters of omgeschool de mensen praktijkervaring te laten opdoen. Ook zullen de werklozen gestimuleerd moe ten worden om de praktijker varingsplaatsen ook daadwer kelijk te gaan vervullen. De vacaturemap voor vrijwil ligers zal blijven bestaan. Veel aandacht ook voor de cursus sen. Met name een computer cursus staat op het verlang lijstje, omdat daar veel belang stelling voor bestaat. Met de Hollandsche Tuyn zal worden overlegd over een cursus teke nen en aquarelleren, mits er voldoende behoefte is. Het is de bedoeling om in de toe komst meer beroepsgerichte cursussen te geven. De moge lijkheden daartoe worden on derzocht. Griekse zuigelingen De Lagere Agrarische School aan de Lange Voort in Oegstgeest kende het afgelopen weekeinde een blijde gebeurtenis: de geboorte van twee Griekse landschildpadjes. Volgens biologie-docent Bart van der Linden een unieke gebeurtenis. „Het gebeurt al zelden in dierentuinen en bij particu lieren komt het helemaal weinig voor. De eitjes werden op 6 januari gelegd. We hebben ze in de broedmachine gedaan, maar ik had de hoop al een beetje opgegeven. Afgelopen weekeinde zijn ze toch uitgekomen". Orgelconcert Het maandelijkse orgelcon cert in de Alphense Ad- ven tskerk begint vrijdaga vond om 20.15 uur. De orga nist van de kerk Simon Stel ling voert werken uit van de Parijse componist Maurice Durufle en een improvisatie die door het publiek opgege ven wordt. De toegang is gra tis. Reumafonds De actie voor het Nationaal Reumafonds in de week van 10 tot en met 16 maart heeft in Hoogmade het bedrag van 870,80 opgebracht. Kleding Ten bate van de Stichting Mensen in Nood wordt vrij dag van 18.00 tot 20.00 uur in Noordwijk kleding ingeza meld. Het textiel kan ingele verd worden bij 't Trefpunt aan de Schoolstraat 2 en de werkplaats van de firma Reekers aan de Offemweg 22 in Noordwijk. Zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur kan dat op dezelfde adressen èn bij een vrachtauto op het Rederij kersplein. Verenigingendag De Stichting De Ridderhof houdt zaterdag 22 maart de traditionele Verenigingen dag. In elke zaal van het vrij etijdscentrum aan de Kerk- laan in Koudekerk aan den Rijn zal iets te doen zijn. Alle verenigingen, die in Koudekerk actief zijn, pre senteren zich die dag. In.de Slotzaal zijn openbare repeti ties en in de Poelgeesthal tal van demonstraties. Voor de kinderen is om 11.00 uur poppenkast en in het Kruis- gebouw houdt de poppendok ter zitting. De Verenigingen- dag wordt om 10.00 uur 's morgens geopend en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Concert De Christelijk gemengde zangvereniging „Looft den Heer" en de muziekvereni ging "Arti et Religioni'' uit Ter Aar geven zaterdaga vond een concert in het dorpshuis van Aardam een gezamenlijk concert. Aan vang 20.00 uur, de entree is gratis. Romeo SpineUi De Belgische groep Romeo Spinelli Beri Beri is zater dagavond te gast in Het Kas teel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden voor leden. Niet-le- lien betalen zeven gulden. Amateurconcert Het eerste concert in het ka der van de amateurconcerten wordt zaterdag gegeven in Artopa aan de Greveling- straat 50 in Lisse. Optreden- den zijn Lonneke van Tey- lingen (fluit), Carol ie n Flury (piano), Abby Lumsden (pia no), Jeppe de Boer (viool). Erwin Schippers (trompet) en Michel van Dijk (bariton). Het concert begint om 20.15 uur, gratis plaatsbewijzen zijn te verkrijgen bij de VVV, Gracht weg 53A in Lisse. Lente In gebouw Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest wordt zaterdag een lenter happening gehouden met cocktails, palmbomen en dis co. Taberna is vanaf 21.30 uur open, de entree bedraagt een rijksdaalder. SASSENHEIM De Raad van State heeft besloten dat de Ma chinefabriek West-End in Sassenheim voorlopig geen geluids- cherm om het bedrijfsterrein hoeft te zetten. Het bedrijf en en kele omwonenden hadden een voorlopige uitspraak verzocht van de Raad van State in afwachting van de behandeling van hun Kroonberóep. Het bedrijf had een nieuwe hinderwetvergunning bij de ge meente aangevraagd. Die stelde als voorwaarde voor het geven van die vergunning de plaatsing van een drie meter hoog ge- luidscherm rond het bedrijf aan de Wasbeekerlaan. Zowel het bedrijf als de omwonenden hebben bezwaar gemaakt tegen de bepaling dat het bedrijf moet zorgen voor het geluidscherm en een mechanische ventilatie. Dat laatste is nodig om de ramen en deuren gesloten te houden om geluidsoverlast naar buiten te be perken. De Raad van State heeft nu bepaald dat, gezien de hoge kosten voor het bedrijf en wegvallen van zonlicht uit de wonin gen, niet hoeft te worden voldaan aan deze bepalingen van de hinderwetvergunning.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19