Mijl van Nootdorp voor Un Deux Trois arken: „FC Den Haag stond ioog op ons verlanglijstje OeidóQ Oowvowi JAN JANSSEN EREGAST OPDRAFBAAN ?ORT DONDERDAG 20 MAART 1986 PAGINA 13 dezj fok Becker jieu velt snel i Brussel kUSSEL Onge- Jjifeld tot zijn eigen postering is het luitse tennisfe- n Boris Becker de eerste i het met .000 dollar gedo- Indoortoer- België uit- :hakeld door de •aliër Broderick Becker moest partij inleveren Eddy Planckaert wint verstoorde etappe BADALONA De derde etappe van de Catalaanse Week werd gisteren ver stoord door demonstrerende arbeideres. Na een oponthoud van een half uur was de weg weer vrij en konden de resterende twintig van 178 kilometer afgelegd worden. Eddy Planckaert, sprinter uit de ploeg van Peter Post, bekroonde een solo van vijftig kilome ter met zijn tweede etappezege in de Catalaanse Week. Op het moment dat de arbeiders de weg blokkeerden had de Belg drie minuten voorsprong. Na het oponthoud mocht hij opnieuw op stappen met deze voordelige marge. Op de eindstreep had hij nog twee minuten over. De Spanjaard Felipe Yanez, win naar van de tweede rit, behield de lei ding in het algemeen klassement. Bonthuis trekt strafzaak in UTRECHT De strafzaak van wie- lermanager Peter Bonthuis tegen Joop Steenbergen, directeur van Kwantum Hallen, is ingetrokken. De zaak zou gisteren voor de Utrechtse politierechter dienen. De ex-boks- kampioen bood de manager zijn ex cuses aan en deze werden geaccep teerd. Bonthuis diende op 10 augus tus van h£t vorig jaar in Mijdrecht een aanklacht in tegen Steenbergen wegens mishandeling. Tijdens be sprekingen over de samenstelling van het rennersveld in de door Kwantum te sponsoren profronde van Amsterdam, diende Steenbergen Bonthuis een klap toe. Petra Moolhuizen is wel succesvol ALMA ATA Schaatster Pe tra Moolhuizen heeft als eerste Nederlandse de duizenden ki lometers lange reis naar Alma Ata volledig waargemaakt. De 21-jarige rijdster uit Weesp scherpte op de twee sprintafs tanden haar beste tijden aan. Op de 1000 meter noteerde Moolhuizen met 1.23,54 zelfs een Nederlands record. Nadat Leo Visser twee jeugdrecords had laten aantekenen, was dat de eerste verbetering bij de se nioren, hetgeen toch de voor naamste reden was voor deze trip naar de uitlopers van de Himalaya. ZWEMPLOEG VOOR INTERLAND UTRECHT Brigitte van der Lans (Lisse), Jolande van der Meer(Delft) en Erik Ran (Voorschoten) maken deel uit van de Nederlandse zwemploeg, die ko mend weekeind in Drachten uitkomt tegen Hongarije en Frankrijk. De ploeg ziet er als volgt uit: Heren: Ron Dekker, Frank Drost. Patrick Dy- biona, Hans Jansen, Gerard de Kort, Hans Kroes, Ronald van Maurik, Erik Ran (Voor- Veytmans en Guy de Koi Tweede wereldbeker voor skister Walliser WATERVILLE VALLEY De Zwitserse Maria Walliser is giste ren in Waterville Valley gekroond tot beste skister van het afgelopen seizoen. Na de wereldbeker op de afdaling, veroverde Walliser ook de algemene wereldbeker. De Zwitserse kwam nu al in bezit van de beker nadat de zevende reuzes lalom van het seizoen, in Watervil le Valley, werd afgelast en ge schrapt. Regen maakte het door gaan van de wedstrijd in de Vere nigde Staten onmogelijk. Doordat eerder al een andere slalom van het_programma was gehaald, werd de Schaatsers moeten wellicht eerder terug uit Alma Ata ALMA ATA De schaatsbond zal zich nog wel eens bedenken als er opnieuw een uitnodiging voor wedstrijden in Alma Ata arriveert. Voor de eerste keer sinds tien jaar met de kernploegen pre sent op de recordbaan, dreigt de KNSB- afvaardiging voor het einde van de wed strijden naar huis te worden gestuurd. Volgens het sportcomité van de Sovjet- Unie is er voor de schaatsers vrijdag geen plaats meer in het vliegtuig. Het co mité, dat de invitatie een half jaar gele den verstuurde, heeft aangeboden de ploeg op donderdag via Moskou en Frankfurt naar Nederland te laten te rugreizen. De schaatsdelegatie in Alma Ata is niet van zins van het voorgeno men reisschema af te wijken. SUPPORTERS ZULLEN MET OPEN ARMEN WORDEN ONTVANGEN larken, tegenstander en gastheer van FC Den Haag in de wartfinale van het toernooi om de KNVB-beker. Staand j.l.n.r.: Henk Westerhof (elftalleider), John Koks, Klaas Veer luis. Dirk Kaars, Martin Boes. Jan van Altena, Jan Peere boom, Henk Zeeman. Klaas Zondervan en Frank Mulder (fy siotherapeut). Gehurkt v.l.n.r.: Wim Tol. Jan-Cornells Boes. Piet Springer. Jaap Boes, Harrie de Waart, Tijs Schipper, Klaas Zeeman en Dick Alberts (trainer). (al); 1< 1.30, 2 (Sp« [ARKEN De dijk, die larken sinds 1957 met 2*15Plet vasteland verbindt ijkt eindeloos. Het is er ■'xil, eenzaam en verlaten. Jet is stralend vooijaars- vr' t°/m eer' maar een blik op vr ™et IJsselmeer leert, dat e souvenirs van de win- nhattan nog steeds niet zijn erdwenen. De meeu wen trippelen nog im- ïer over het ijs, dat hier n daar de dijk is opge- spui 27 ruid. Plotseling ver- Jjchijnt het bord Markén. >ui )e auto moet de par- eerplaats bij de ingang 2i.is! an het dorp op. Auto verkeer in de bebouwde is verboden, tenzij 'gnea otfntheffing is aange- ntahta raa6d 20 te krijgen op zo. i: et gemeentehuis voor SySJ ïven gulden trouwens. 2i 30. tht nodig is het niet, .30 cin rant bijna nergens is al-' 14 Jj »s zo bij de hand als op aire Marken. plattegrond bij de par- 11 eerplaats doet even anders jermoeden, maar bij navraag lijkt dat iedereen alles zo chtbaar kan aanwijzen. De aven, de kerk, het gemeen- ihuis, het buurtcentrum èn atuurlijk het terrein van de iatselijke voetbalvereni- ig, die momenteel als het re een avontuurlijke )om beleeft in de strijd om KNVB-beker. Ter gerust- elling wordt meegedeeld, at op wedstrijddagen ieder- en met de auto zo naar het 1' )mplex mag doorrijden. Zo ijn zij op Marken ook wel )e dag na de avond waarop ainer Dick Alberts de plaat- ïlijke voetbalclub koppelde an FC Den Haag lijkt Mar- Rien bijkans uitgestorven. 15 koene houten huisjes, dicht 2 ij elkaar op een aantal hoog- ïn, werven genaamd. Bijna 11e vrouwen van middelbare leftijd in klederdracht, bij haven een bejaarde man et zwarte kousen en een ijdbroek met pijpen die hal- erwege de kuit slobberen. ie<j 'et geklots van zijn klompen nderbreekt het tot dan verheersende gekrijs van de leeuwen die vechten om lt roodresten, zoals voetbal - 1 upporters dat kunnen doen t reepjes idool. Aj lax ij of the 9'3°h CINEAC „The AA: De 13.00. Duck'i In de Havenbuurt een paar winkeltjes van Sijtje Boes, Markens beroemdste vrouw aller tijden, die zonder noe menswaardige schooloplei ding wel tien talen sprak en zo aan miljoenen toeristen Marker souvenirs versleet. In dat rijtje huizen woont ook secretaris Schipper van SV Marken. Hij is niet thuis. Geen kans dus zo'n pittoresk huisje vap binnen te bekij ken. Dan maar naar het cafe- restaurant waar de mensen vandaag voor het eerst dit jaar weer buiten op het terras kunnen plaats nemen. De uitbater blijkt niet zo om voetbal te geven. Hij meldt alleen om zakelijke redenen het jammer te vinden, dat Marken Ajax niet heeft ge loot. Een paar stapjes verder, ach ter de kerk is het gemeente huis. Uit de deur waarboven een poster hangt van SV Marken komt een dame. die desgevraagd meldt dat burge meester Nederlof niet aanwe zig is. Opnieuw pech, want het is toch interessant te we ten waarom Marken de komst van de supporters van FC Den Haag niet vreest. Zijn confrater van Spaken burg, ook gelegen aan de boorden van het IJsselmeer en ook vol pittoreske huisjes met groene geveltjes, moest er niets van hebben. „Vraagt u maar iedere man die u hier tegenkomt iets over de voet balclub. Dan komt u gega randeerd alles te weten". Trouwens, daags tevoren had trainer Dick Alberts al ge meld dat de komst van die Haagse supporters helemaal geen probleem was. Alsof hij namens de burgemeester sprak. De wandeling naar het com plex gaat door een modale nieuwoouwwijk, waar he dendaagse architecten dan toch nog kans hebben gezien hun fantasieën enigszins de vrije loop te geven. Het ten- niscomplex, grenzend aan het veld van SV Marken, mag er ook zijn. Aangekomen bij het complex, waarop het op 23 april moet gebeuren, heerst activiteit. De drainage werkt zichtbaar, uit tientallen bui zen sijpelt water een kanaal tje in, langs het veld worden struiken gesnoeid en wed strijdsecretaris Kees Roos zet zijn fiets aan de kant om het Haagse bezoek gastvrij te ontvangen in het hypermo derne clubhuis, Nooitgedacht genaamd. „Bijna een miljoen gekost, meneer", meldt Roos. Dan moet SV Marken een grote, rijke club zijn, niet? „Ach, dat valt wel mee. Ac ties onder de bevolking, obli gaties, subsidies en 6000 ma nuren aan zelfwerkzaam heid. Die zaken, weet u wel". Forensen „Wij hadden goedkoper ge wild, een vierkant geval, maar dat mocht niet. Voor het landschap moest het een stuipachtige toestand zijn. Daar wordt hier streng naar gekeken. Trouwens, in het dorp heeft monumentenzorg natuurlijk ook een behoorlij ke vinger in de pap. Overal moeten er kleine ruitjes zijn, grote ramen zijn uit den boze. Denk nu niet dat in die huis- allemaal Markers wonen, nu, veel Amsterdam mers. Joh, die kochten voor een ton zo'n huisje en kregen wel 69 procent subsidie van momumentenzorg. Marken is al lang geen agrarische ge meente of een vissersdorp. Het is een forensengemeen- 3Weia te". „SV Marken heeft 296 leden; zeven seniorenelftallen, twee dames- en negen jeugdteams. Aanwas? Moeizame zaak, hoor. Wij hebben hier maar 2100 inwoners en de geboor tebeperking werkt ook door. Ja, het voetbal leeft hier. Maar wat is hier verder? Het klopt, dat hier, toen wij He racles voor de beker uitscha kelden, ruim 1500 toeschou wers waren. Niet allemaal uit het dorp, maar ook uit de omgeving, Monnickendam, Broek in Waterland en Vo- lendam. Rivaliteit? Daar is nauwelijks sprake van. Goed, wij hebben Wim Tol, de broer vanAZ's Pier, in onze ploeg. Maar dat is de schuld van Leo Beenhakker. Die vond hem niet goed genoeg ondanks het feit, dat Wim wel zo'n negentien goals had gemaakt. Toen vroeg Wim of hij bij ons kon komen. Nu is hij vanzelfsprekend topscorer bij ons. John Koks, de keeper is een Purmerender, voor de rest zijn het jongens van het dorp. De trainer? Een echte Jordanees, geboren op de Lindegracht, maar nu woon achtig in Landsmeer. Hij is hier voor het derde seizoen en heeft onlangs zijn contract verlengd met twee jaar". Als ingeloot vervangend pe riodekampioen kwam Mar ken in het toernooi om de KNVB-beker, waarin het drie ronden won met 3-1 van respectievelijk Rheden, He racles en Rohda Raalte. Roos: „Met Rohda hadden wij meer moeite dan met Heracles". FC Den Haag, de volgende opponent, kwam voor op het wensenlijstje. „Ajax stond bo venaan, FC Den Haag twee de. Waarom? Het zijn mo menteel de meest aanspre kende clubs, die zijn overge bleven. En wij zijnwel zo reëel, dat wij weten dat het nu wel eens afgelopen zou kunnen zijn met ons in de beker. Dan is het sportief ge zien eervoller te worden uit geschakeld door een Ajax of FC Den Haag. Maar ja, de bal is rond, ook hier in Marken". Met open armen „Zijn wij niet reëel als wij over die supporters van FC Den Haag praten? O nee? Waar maakte Spakenburg zich zo druk om? Hoeveel mensen waren er bij die wedstrijd in Utrecht? Twee-, drieduizend, waarvan de meesten nog uit Spakenburg. Die wedstrijd had rustig in Spakenburg kunnen worden gespeeld. Wij ontvangen FC Den Haag en aanhang met open armen. Het zijn toch ook mensen. Wij zouden vooraf het liefst met een de legatie van de supporters hier willen praten, een bier tje drinken en de situatie hier laten zien. Je ziet zelf, dat het met 2500 toeschou wers wel is bekeken. Een leuke overdekte tribune, mis schien komt op de plaats waar de struiken zijn ge snoeid een staantribunetje, maar de rest staat langs de lijn". „Weet je wie het ons moeilijk kan maken? De KNVB. Als die met richtlijnen beginnen van hoge hekken zus en zo van 18.000. Daar beginnen wij niet aan. Misschien moe ten wij dan wel uitwijken naar Volendam. Daar komen die supporters van FC Den Haag toch ook? Zijn daar ooit moeilijkheden geweest? Nou dan, waarom daar niet en hier wel. Trouwens, voor die wedstrijd tegen Heracles is met geen woord gerept over hoge hekken". FRANS LEERMAKERS 8fcrsen 1STE 1 ,8; 2. Ares Wogmeer; 3. Ajax W. gestart: Zorro van Gol/ Toto: end 1,80, plaats 1,60 2,60 koppel 7,30, trio 96,30 1 EEDE KOERS. 2000 meter: 1. ia Guapa Wildhagen) 2.52.7- 2. Zakina; 3. Zenith of Grace, •vinnend 3,00, plaats 1,60 2,20, koppel 23,20, trio RDE KOERS, 2000 meter: 1 Zor- 1.25,7; 2. Wenderieka; 3.' Yantine Fortuna. Toto: winnend 7,20, plaats 2.50 5,20 1,80, koppel 182,50, trio 1215,50 DAGBLAD HET BINNENHOF- PRIJS, 2000 meter: 1. Yranda (J. Ba tist) 2.53,5-1.26,8; 2. Yvento; 3. Ys- land. Toto: winnend 5,50, plaats 1,60 2,30 2,20, koppel 25,30, trio 454,90 VIJFDE KOERS. 1660 meter: 1. Zora M (C. de Leeuw) 2.21.3-1.25.1; 2. Yon- ker Ulandia; 3. Zamora Neijenrode. start: Wynanda. Tc' .70. plaats 1,60 2, 41,80, trio 781,60 ZESDE' KOERS, 2000 meter: 1. Ui- mus du Bois (M. Pools) 2.46,8-1.23,4; 1,30 4,50 ƒ4,90, koppel 44,50, trio 967,30 ACHTSTE KOERS, 1660 meter: 1. Victor van Zelda (H. Bakker) 2.16,2- 1.22,0; 2. Victor Boekelte; 3. Wold- queen Frisia. Toto: winnend 18,40, Yranda gaat als eerste over de finish voor Yvento en Ysland. NOOTDORP De oud wereldkampioen en Tour de France-winnaar Jan Janssen was gisteren ere gast op het drafcentrum Nootdorp. Hij was daar op uitnodiging van de Vrien den van Nootdorp en mocht de trekking ver- rrichten van een grote lo terij met als hoofdprijs een paard. Bovendien reikte de oud-Nootdorper bij twee draverijen die naar hem waren genoemd de ereprijzen uit. Het was gistermiddag tijdens de laatste koersdag van het winterseizoen op de woensdag een feestelijk gebeuren. Door steun van de in drafkringen bekende eigenaar Duursma uit Apeldoorn waren er voor de draverijen veel bloemen, ere prijzen en sierdekens. Ook dagblad Het Binnenhof bleef niet achter. De vierde koers van het programma droeg de naam Dagblad Het Binnenhof- prijs. Deze draverij werd ge wonnen door Yranda met de amateur-rijder Batist. Chef- sport van deze krant, Frank Werkman, kwam met een prachtige sierdeken voor Yranda aan, die daarna langs het talrijke publiek haar ere rondje mocht maken. Bij de koersliefhebbers ging natuurlijk de meeste aandacht uit naar het internationale hoofdnummer de Mijl van Nootdorp. Het prijzengeld in deze koers bedroeg maar liefst zevenduizend gulden, 3750,00 voor Over een afstand van 1660 meter vertrokken negen paar den achter de startauto. Oud- Europees kampioen Jan Wage naar nam gelijk met Un Deux Trois de leiding, stond de kop niet meer af en zegevierde in de kilometertijd van 1.22 rond. Vorden's Dillon kwam met Gerard Gommans in de eind strijd net iets te kort en werd tweede voor Sir van Hanegem en Vancouver Cede. Ongeslagen Twee paarden staan de laatste weken steeds in de aandacht op Nootdorp. Yonker Star is op Nootdorp dit jaar nog onge slagen en won op de baan in handen van Tom Kooyman jr voor zevende keer achtereen. Aan de start vertrok de ruin rustig maar kwam in de eind strijd erg sterk aandringen en verwees de opvallend goed lo pende Worthy Gent na de Een andere topper op Noot dorp is dit seizoen de herboren zevenjarige ruin Valeri Borzov van de streekfavoriet trainer en rijder Gre Kleyweg. Uit de laatste vijf start won Valeri Borzov vier keer en verdiende dit jaar alleen op Nootdorp al ruim elfduizend gulden. Op de laatste koersdag van het Noot dorp-seizoen vrijdag 4 april zal Valeri Borzov zeker niet ont breken. Gisteren deed de tota- lisator goede zaken op het kleine baantje van voorzitter Arie van der Sande. Een om zet van bijna 265 duizend gul den. Slechts een keer dit sei zoen was de totalisatoromzet bij deze baan hoger. Maar Nootdorp had dan gisteren wel de weersomstandigheden als TIENDE KOERS, Deux Trois (J. Wagenaar) 2.16,1- 1.22.0; 2. Vorden's Dillon; 3. Sir van Hanegem. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70 1,50 1,60, koppel 4,00, trio f 65.40 ELFDE KOERS. 2380 meter: 1. Un cle Tom (R. Pools) 3.20,9-1.24,4; 2. Yvere Westfrisia; 3. Vanzaa S. Niet gestart: Yanna Hanover. Toto: win nend 1,90, plaats 1,40 3,80 1,40, koppel 10,10, trio 44,80. TOTALISATOROMZET: 264.642.00 SCHAATSEN Internationale wedstrijden in Lente; 3 Teraling du 1.24.0; 2 Walram S; 3 Tonv f Tot Sprinters 500 meter: 1. Yasushi Kuroiwa (Jap) 37,76; 2. Yukihiro Mitany (Jap) 37,98; 3. Akira Kuroiwa (Jap) 37.99; 5. Geert Kuiper (Ned) 38,60 1000 meter 1. Kuiper 1.17,87. DAMES Sprintvierkamp 500 meter. 1. Seiko Hashimoto (Jap) 10,35 seconden; 2. Petra Moolhuiz 1.000 meter 1. Hashimoto 1.21,50; 2. Moolhuizen 1.23,54 (Nederlands re cord); 3. Iljina 1.25,69; 4. Van Gennip 1.25,76 Klassement na twee afstanden: 1 Hashimoto 81.100 punten; 2 Mool- Allround 500 meter: 1. Marieke Stam (Ned) 42,60 seconden; 2. Elena Gontsjarova (Sov) 43,48; 3. Marga Preuter (Ned) 43.62; 5. Manska Hekkers (Ned) 43.68 3000 meter 1. Svetlana Boiko (Sov) 4.28,36; 2. Asawa 4.34,60; 3. Stam 4.34,72; 8. Hekkers 4.43,33; 19. Maija Preuter (Ned) 4.59,59 Klassement: 1. Stam 88.720; 2. Boiko 88.796; 3. Asawa 89.450; 4. Steeg 90.313; 5. De Vries 90.756; 6. Hekkers 90.901; 14. Preuter 93.551 TENNIS Open kampioenschap van België Enkelspel, eerste ronde Guy Forget (Fra)-Henrik Sundström (Zwe) 6-1,6-0 Tweede ronde: Anders Jarryd (Zwe)-Marian Vajda (Tsj) 3-6,6-0,6-3; Kevin Curren (VS)- Tomas Smid (Tsj) 7-6,6-3; Joakim Ny- (Zwe)-Jeremy- 1-5; Broderick Dj Becker (Wdl) 6-3,6-3 Masterstoernooi voor dames in New York Enkelspel, eerste ronde Dubbelspel, kwart-finales Martina Navratilova/Pam Shriver (VS)-Manuela en Katerina Malejeva WIELRENNEN Catalaanse Week Derde etappe 1. Eddy Planckaert (Bel) 178 km in 4.13.28; 2. Jean-Claude Bagot (Fra) op 5. Antonio Coll (Spa) z 2; Claudia Kohde-Kilsch (Wdl)-Wen dy Turnbull (Aus) 7-6,6-4 got op 45 sec.; 3. Inaki Gaston (Spa) op 1.23; 4. Sanchez op 1.25; 5. Guido Winterberg (Zwi) op 1.40; 9. Steven Rooks(Ned)op 1 44

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13