Bekerhouder uit de strijd Bayer Uerdingen sensationeel verder Waregem neemt weer dip in de UEFA Cup Resultaten Europees voetbal oetbal jeugd ereikt ek gin 3ORT CeidaeCotvumi DONDERDAG 20 MAART 1986 PAGINA 11 DEN HAAG De resul taten van de duels in de kwartfinales van de diver se Europa Cups zijn als volgt. (De vet gedrukte clubs zijn doorgedrongen tot de volgende ronde. Achtereenvolgens de eind uitslag, de ruststand en het resultaat van de eerste ontmoeting) LANDS KAMPIOENEN Anderlecht (Bel) - Bayern München (WD1) 2-0 (2-0/eerste wedstrijd 1-2). 39. Scifo 1-0, 45. Frimafi 2-0. Scheidsrechter: Franco-Martinez (Spa). Toe schouwers: 37.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Vercauteren en Demol (Anderlecht), Pflügler, Augenthaler en Hoeness (Bay ern M). Juventus (Ita) - Barcelona (Spa) 1-1 (1-1/ 0-1) 30. Archibald 0-1, 44. Platini 1-1. Scheidsrech ten Keizer. Toeschouwers: 70.000. IFK Gothenburg (Zwe) - FC Aberdeen (Sch) 0-0 (0-0/ 2-2). Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toeschouwers: 44.152. Kuusysi Lahti (Fin) - Steaua Boekarest (Roe) 0-1 (0-0/ 0-0)). 86. Victor Piturca 0-1. Scheids rechter: Christov (Tsj). Toe schouwers: 32.522 BEKER WINNAARS Dinamo Kiev (Sov) - Rapid Wien (Oos) 5-1 (4-1/ 4-1). 7. Ja- remsjoek 1-0, 10. Belanov 2-0, 36. Rats 3-0, 39. Halilovic 3-1, 44. Blochin 4-1, 79. Jevtoesjenko 5- 1. Scheidrechter: Bridges (Wa les). Toeschouwers: 110.000. Bayer Uerdingen (Wdl) - Dy namo Dresden (Odl) 7-3 (1-3/ 0- 2). 1. Minge 0-1, 13. Funkel 1-1, 35. Lippmann 1-2, 42. Bommer (eigen doel) 1-3, 57. Funkel (strafschop) 2-3, 62. Gudmunds- son 3-3, 66. Schafer 4-3, 78. Klinger 5-3, 79. Funkel (straf schop) 6-3, 87. Schafer 7-3. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 17.000. Gele kaarten: Schaefer, Herget, Fun kel (allen Bayern), Stlibner (Dy namo). Benfica (Por) - Dukla Praag (Tsj) 2-1 (2-0/ 0-1). 20. Carlos Manuel 1-0, 37. Manniche (straf schop) 2-0, 65. Korejcik 2-1. Scheidsrechter: Kirschen (Wdl). Toeschouwers: 100.000. Atletico Madrid (Spa) - Rode Ster Belgadro (Joe) 1-1 (1-0/ 2- 0). 7. Marina 1-0, 82. Djurovic 1- 1. Scheidsrechter: Valentine (Schot). Toeschouwers: 42.000. UEFA-BEKER FC Nantes (Fra) - Internazio- nale (Ita) 3-3 (3-1/ 0-3). 9. Der Zakarian 1-0, 33. Altobelli 1-1, 37. Halilhodzic 2-1 (strafschop), 42. Le Roux 3-1, "59. Brady 3-2 (strafschop), 64. Altobelli 3-3. Scheidsrechter: Galler (Zwi), Toeschouwers: 35.000. Gele kaarten: Der Zakarian en Ber- trand-Demanes (FC Nantes), Ba- resi (Internazionale). Rode kaart: Der Zakarian. Xamax Neuchatel (Zwi) - Real Madrid (Spa) 2-0 (1-0/ 0-3). 10. Stielike 1-0, 90. Jacobacci 2-0. Scheidsrechter: Tritschler (Wdl). Toeschouwers: 25.500. Waregem (Bel) - Hajduk Split (Joe) l-0na verlenging, (1-0, 0-0/ 0-1) Waregem wint na straf schoppen 5-4. 60. Mutombo 1-0., Scheidsrechter: Rosa Santos (Por). Toeschouwers: 22.500 FC Köln (Wdl) - Sporting (Por) 2-0 (2-0/ 1-1, eergisteren ge speeld) Ajax in laagste versnelling naar volgende bekerronde HEEMSTEDE Ajax is, in dé derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker uiterst voorzichtig met zichzelf en met tegenstander RCH omge sprongen. De amateurs ont dekten te laat dat Ajax voor de 6000 toeschouwers in het Heemsteedse sportpark slechts een verplicht nummertje kwam afwerken (1-3). Na rust, die inging met 0-2, zetten de amateurs van de 75-jarige club veel van hun schroom en ner vositeit van zich af. Daardoor en omdat Ajax het tempo dat het zelf had prijs gegeven niet terug kon vinden, werd het plotseling een wedstrijd. Hoewel RCH de landskampi oen langdurig met misplaatst respect tegemoet trad en nim mer- kracht of hardheid als aanvulling van de mindere kwaliteiten gebruikte, liep Marco van Basten een knie blessure (verrekking van de linker kniebanden) op. RCH - Ajax 1-3 (0-2). 30. Koeman 0-1, 36. Rijkaard 0-2, 60. Hoep 1-2, 81. Mühren 1-3. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toeschouwers: 6000. RCH: Viient; Van Leeuwen, Van Grootvela, Hoogervorst en Tiemens; Peetoom (Kiksen), Edwin Otte, Ras en Van Loon; Rijbroek (Wilco Otté) en Hoep. Ajax: Menzo; Ophof, Koeman, Spel- bos en Boeve (Silooy); Vanenburg, Rijkaard en Mühren; Van 't Schip, Van Basten (Rijnink) en De Wit. sportuitslagen VOETBAL Landelijke jeugdcompetitie (B) RVC - RBC 1-1; Excelsior - Vlissingen 6-0; Unitas - SVV 1-1; DS '79 - UVS 0-0 Engeland Competitie-inhaalwedstrijden Sheffield Wednesday - Leicester City 1-0; Aston Villa - West Ham United 2- 1; Chelsea - Queens Park Rangers 1- 1; Manchester United - Luton town 2- 0; Oxford United - Newcastle United 1-2; West Bromwich Albion - Coven try City 0-0 Halve finale supercup Everton - Tottenham 3-1 (na verlen- Schotland Motherwell - Hibernian 2-0 lustre ledew wat alle FE Het Nederlands elf- bestaande uit vbetballers heeft zich gisteren Fafe (Portugal) geplaatst r de eindronde van het 1 rjiooi om het Europees npioenschap, die in mei in ekenland wordt gehouden. Ierland speelde met 1-1 ge- tegen Portugal, dat zich Is had geplaatst. Voor 00 toeschouwers namen de tugezen in de gelijkopgaan- wedstrijd in de 72e minuut "V-Carlitos de leiding. Jerry minuut later gelijk. Militairen verliezen in bikkelhard duel LUCCA Het Nederlands militaire heeft gisteren in Lucca de eerste wedstrijd in de voorronden van de strijd om het wereld kampioenschap verloren. De Italiaanse sol daten wonnen de zeer felle strijd in Lucca met 3-0. Al na vijf minuten keek Oranje te gen een achterstand aan. Benedetti plaatste de bal eerst achter de kansloze doelman De Graaf. Voor de 5000 toeschouwers ontspon zich daarna een bikkelhard duel. Tot aan de 80e minuut slaagde de arbiter er in de partijen uit elkaar te houden. Gianiumi had na een kwartier in de tweede helft de mar ge al had verdubbeld, maar de gemoederen bedaarden nauwelijks. Het bontst maakte de Italiaanse verdediger Golantivono het. Hij trapte onder de ogen van Roetlishber- ger De Meijer na en kon vertrekken. Daar na scoorde Policano nog. Strafvermindering voor Cor Lems ZEIST De commissie van be roep van de KNVB heeft de straf van Cor Lems (DS 79) ver licht. Lems was op 16 februari in de vriendschappelijke wed strijd Sliedrecht - DS 79 wegens belediging van de scheidsrech ter uit het veld gestuurd. De tuchtcommissie bestrafte dat met twee wedstrijden schorsing en een boete van 150 gulden. Lems ging in beroep en zag gis teravond zijn straf gewijzigd in één wedstrijd schorsing. De spe ler van DS 79 werd eergisteren na twee gele kaarten overigens weer uit het veld gestuurd in de ontmoeting Cambuur - DS79. 10.000 Britse fans verwacht in Mexico MEXICO-STAD De organisa tie van de eindronde om de we reldtitel voetbal verwacht, dat rond 10.000 Britse fans van de ploegen van Engeland, Schotland en Noord-Ierland de oversteek naar Mexico zullen maken. In verband met de veiligheidsvoor zieningen en om uitwassen zoveel mogelijk te voorkomen zullen Britse deskundigen van de politie binnenkort naar Mexico reizen om de te nemen maatregelen te bespreken. Tijdens dé vorige eindronde om de wereldtitel, in 1982 in Spanje, werden 177 Britse voetbalvandalen gearresteerd. Voetbal verbod in Rotterdam opgeheven ROTTERDAM De dienst voor sport en re- creactie van de gemeente Rotterdam heeft het on langs ingestelde speelver bod voor gemeentelijke sportvelden met ingang van komende zaterdag opgeheven. Dit betekent, dat ook voor sportwed strijden in Rotterdam de normaal gangbare keu- ringsregels vanaf dit weekeinde weer van kracht zullen zijn. Sportprijsvragen DEN HAAG De resulaten van de gisteren voor toto 11a gespeelde wed strijden zijn: Anderlecht-öayern München 2-0; Kuusysi Lathi-Steaua Boekarest 0-1; IFK Göteborg- Aberdeen 0-0; Juventus- Barcelona 1-1; Dinamo Kiev-Rapid Wien 5-1; Benfica-Dukla Praag 2- 1; Atletico Madrid-Rode Ster Belgrado 1-1; Bayer Uerdingen-Dynamo Dresden 7-3; FC Köln- Sporting Lissabon 2-0; Xamax Neuchatel-Real Madrid 2-0; Waregem- Hajduk Split 1-0; Nan- tes-Internazionale 3-3 Een juist ingevulde ko lom ziet er als vogt uit: 1-2-3-3-1-1-3-1-1-1-1-3. Somer bij FC Twente kandidaat ENSCHEDE Ge- rard Somer is kandi daat voor de positie van veldtrainer bij FC Twente als eerste gegadigde. De En- schedese club heeft de huidige oefenmeester van SC Heracles'74 gepolst voor de func tie onder technisch directeur Kees Rij vers, die zoals be kend, in elk geval het komende seizoen ook de coaching ter hand gaat nemen. rRAFSCHOPPEN BRENGEN BESLISSING ÜROPA CUP VOOR LANDSKAMPIOENEN 11' >a HAAG De Euro- beker voor lands- mpioenen komt dit sei- n in elk geval in ande handen. Juventus, dat mei van het vorig jaar de tragische finale in Heizelstadion in Brus- die 39 mensen het le- kostte, de beker vero de, werd gisteravond geschakeld door Barce- la. De Spanjaarden, die eigen terrein twee we- geleden met 1-0 had- gewonnen, hadden ïoeg aan het gelijkspel 1-1. Met Barcelona gen Anderlecht, dat yrern München uischa- 1de, IFK Gothenburg het Roemeense Steaua i !r naar de halve finales. uitschakeling van Juventus pkende dat de club voor de Bte maal sedert drie jaar in de finale van een Euro- is bekertoernooi staat. De lianen leken het tegen Bar celona niet al te moeilijk te krijgen. In het eerste half uur creëerde „Juve" zich een aan tal kansen maar de afwerking van spits Marco Pacione schoot te kort. De eerste echte aanval van Barcelona leverde meteen succes op. In de 31e minuut werd de bal van links door Victor even voorbij het Italiaanse doel getrokken. De Schot Steve Archibald kopte naast de rechter paal staand. Doelman Tancredi, die bij de voorzet aarzelend optrad, trachtte de bal nog uit het doel te slaan maar werkte daarbij de bal in het net: 0-1. De Ita lianen waren even aangesla gen maar Michel Platini, be wees op slag van rust weer eens zijn grote waarde. Hij zorgde dat Juventus met ver trouwen kon gaan rusten. Vooral in de tweede helft bleek Barcelona over een uit stekende verdediging te be schikken. Juventus viel wel veel aan maar echte mogelijk heden deden zich maar weinig voof. Scheidsrechter Keizer De plaatsing van Anderlecht was ook een beetje een Neder lands succes. Trainer Arie Haan leidde in het uitverkoch te Constant Vandenstock-sta- dion de veelvoudige Belgische kampioen naar de overwin ning. Anderlecht, dat in Olympisch Stadion in Mün chen met 1-2 had verloren, stelde in Brussel binnen drie kwartier orde op zaken. Met treffers van Enzo Scifo (39) en Per Friman (45) nam Ander lecht in feite tegen de verhou ding een voorsprong, die uit eindelijk voldoende bleek. Een recordaantal van 32.522 toeschouwers bij een voetbal wedstrijd in het Olympisch stadion van Helsinki hebben niet mogen meemaken, dat een Finse ploeg voor het eerst de halve finales van een Euro pees bekertoernooi bereikte. Na het doelpuntloze duel in Boekarest leken Kuusysi Lahti en Steaua Boekarest weer op een puntendeling zonder tref fers en daarmee een verlen ging aan te sturen. Maar vier minuten voor het eindsignaal Ondanks deze treffer van Platini drong Juventus niet door tot de halve finale vervloog de Finse hoop op een IFK Gothenburg en FC Aber- laatste vier. De Zweden had- doelcijfers de in een uitwed- historisch succes. deen geen winnaar oplever- den de plaatsing te danken strijd gemaakte doelpunten Hoewel de twee duels tussen den, ging IFK over naar de aan de regel dat bij gelijke dubbel tellen. ÏRRASSING IN EUROPACUP VOOR BEKERWINNAARS HAAG Van de vier halve-finalisten in het Eu ropese toernooi voor be kerwinnaars kwam Dina mo Kiev het gemakke lijkst en Bayer Uerdingen het sensationeelst langs de tegenstanders. De Sovjets konden na winst met 4-1 in Wenen van de thuis wedstrijd tegen Rapid Wien een demonstratie- partij maken. De 110.000 toeschouwers werden niet teleurgesteld. Binnen 45 minuten kwam de eind stand uit de eerste ont moeting op het scorebord, na rust werd er nog een doelpunt aan toegevoegd. Zelden kreeg een Europa Cup wedstrijd zo'n sensationele wending als gisteren in Kre- feld bij Bayer Uerdingen - Dy namo Dresden. Na verlies in Dresden met 0-2 en een ach terstand met 1-3 thuis leek de Westduitse bekerhouder kans loos voor een plaats in de hal ve finales. Het geluk lachte Bayer toe. In de rust bleek dat Dynamo's doelman Jakubows- ki door een schouderblessure niet verder kon spelen. Hij werd vervangen door de oner varen Rammer. Deze debutant bleek de Achilleshiel van de Oostduitse ploeg te zijn. Uer dingen buitte het zwakke punt volledig uit. In de tweede helft werd met zes doelpunten de grote achterstand omgezet in twee treffers voorsprong. Jeugdinternational Wolfgang Funkel was de ster van de avond. Hij maakte drie doel punten, waarvan twee uit een strafschop. Schëfer scoorde tweemaal, Gudmundsson en Klinger eenmaal. Voor Dyna mo scoorden voor de rust Min ge, Lippmann en Bommer (ei gen doel). Geen gevaar Atletico Madrid deed goed mee met de andere Spaanse topploegen. Ook Atletico schaarde zich immers bij de laatste vier. Door de verras sende overwinning uit met 2-0 trok de thuiswedstrijd tegen Rode Ster Belgrado 'slechts' 42.000 toeschouwers. De kwa lificatie kwam geen moment in gevaar. Door een doelpunt van Marina in der zevende minuut werd de voorsprong totaal 3-0. Pas in de slotfase deed Rode Ster iets terug door Djurovic en werd de tweede wedstrijd tenminste niet verlo- Dukla Praag dankte de plaats bij de laatste vier aan Korej cik. Hij scoorde halverwege de tweede helft tegen Benfica, dat in de eerste helft op een voor sprong van 2-0 was gekomen door Manuel en Manniche (strafschop). De treffer van Korejcik verbijsterde de 100.000 toeschouwers in het Estadio da Luz te Lissabon. Daardoor werd de stand over beide wedstrijden 2-2. Dukla Praag ging door op de regel van het op vreemd terrein ge maakte doelpunt. Rapid Wien had tegen Dinamo Kiev niets meer te verliezen. De Oostenrijkers hadden, openden met enkele snelle aanvallen. Doelman Chanov werd verschillende keren op de proef gesteld. Wat doeltref fendheid was demonstreerde Jaremsjoek. De spits scoorde bij de eerste aanval van Dina mo in de zevende minuut. Be lanov tekende drie minuten later reeds voor 2-0, Rats maakte 3-0. Het werd 3-1 door Halilovic 3-1 en 4-1 door Blo chin. Het vijfde doelpunt viel elf minuten voor tijd en kwam op naam van Jevtoesjenko. IN HAAG Nadat FC ln zich dinsdag al atste voor de laatste van de strijd om de !FA-beker, volgden gis- en Internazionale, Real drid en Waregem. Van drie moest de Belgi- e club de zwaarste in- nningen verrichten. duk Split capituleerde pas het nemen van strafschop- i na de verlenging. FC In en AS Waregem hadden I gemeen. De twee ploegen len in de competitie een lergeschikte rol, maar be tten wel de halve finales I de strijd om de UEFA-be- De Belgische provincie-club Waregem schakelde voor de tweede keer een gerenomeer- de tegenstander uit. Na AC Milan moest dit keer Hajduk Split de kracht en de onver zettelijkheid van de Belgen er kennen. In Joegoslavië had den de Belgen al een goede in druk achtergelaten. Het ver lies met 0-1 werd door de spe lers als een redelijke uitgangs positie voor het tweede duel gezien. In een uitverkocht sta dion moesten de toeschouwers tot een uur na het eerste fluit signaal wachten op de eerste treffer. Mutombo bracht met zijn doelpunt de stand na 150 minuten voetbal weer op gelij ke hoogte. Beide teams besef ten dat het volgdende doel punt het treffen zou beslissen. Na de normale speelduur stond de 1-0 nog steeds op het scorebord. Ook in de verlen ging kwam daar geen wijzi ging in. Strafschoppen moes ten de beslissing brengen. De Belgen, met international De- Smet in de spits, waren net iets doeltreffender: 5-4. Bedrogen Internazionale kon met een gerust hart afreizen naar Frankrijk voor het tweede duel tegen FC Nantes. De Ita lianen hadden het eerste duel met 3-0 gewonnen en ver trouwden op hun sterke de fensie en eventuele snelle uit vallen. Wat het eerste betreft kwamen de gasten bedrogen iamo Kiev, hier met Igor Belanov(links), was oppermachtig tegen Rapid Wien. uit, hun tweede hoop werd be waarheid. Al na tien minuten vond libero Der Zakarian het eerste gaatje in de Italiaanse verdedigingsmuur. Toen Alto belli na iets meer dan een half uur spelen de stand weer op gelijke hoogte bracht, leek de strijd gestreden. Vier minuten na de treffer van de Italianen scoorde de Joegoslaaf Halil hodzic. De vreugde bij de thuisclub werd nog vergroot toen voorstopper Le Roux drie minuten voor het rustsignaal voor 3-1 zorgde. Het kwartier tje pauze bleek de Fransen geen goed te hebben gedaan. De storm was weer wat gaan liggen en stak niet meer op. Zeker niet meer toen de Ierse middenvelder van Internazio nale Liam Bardy van elf me ter de score op 3-2 bracht. Dat Altobelli met zijn tweede tref fer de stand op 3-3 bracht, was alleen nog interessant voor de statistieken. Real Madrid, dat nog slechts een paar punten van de landstitel is verwijderd, kwam tegen Xamax Neuchatel niet in de problemen. De Zwit sers namen door oud-Realspe- ler Uli Stielike na tien minu ten de leiding. Het tweede doelpunt viel pas tachtig mi nuten later. In de tussentijd deden de Spanjaarden niet veel meer dan het verdedigen van hun 3-0 voorsprong uit het eerste duel. Doelman Walter Zenga van Inter komt hoog boven zijn teamgenoten en de spelers van Nantes uit.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11