IfCatwi ik herwint imago van vissersplaats NAAL hadden er geen idee van BOm VAN BLOEM dat het zo goed zou lopen" SLAATAAN Helpende hand ^oor wethouders i Zoet ]t veel en „b 1 Schi Zoet inde >nder ers V der ii 'ge Ri c te ;rs la s en eler« ïersre ?nen beho< en ge alter de op ichtii Vo« ïtsers rpssti parke lanbr k. Ev van Volksdansen De volksdansinstuif in de Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel staat vrijdag in het teken van de lente. De demonstratiegroep Achalai uit Leiden is aanwe zig om dit voorjaarsfeest ex tra op te luisteren. Aanvang 20.15 uur. De toegangsprijs drie gulden vijftig. Lloyd-Jean Baptiste De zanger Lloyd-Jean Bap tiste treedt vrijdagavond op in bar-dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein in Hillegom. Hij brengt een Lionel Ritchie- aehtig repertoire. Blues Bro thers gaat om 21.00 uur open. A Fugitive of Mercy De Boskoopse formatie A Fu- d gitive of Mercy treedt vrijdag i„ op in het Wassenaarse jon- 'erencentrum Tent. De groep ieeft al eens een cassette bandje uitgebracht en werkt tijdens optredens met schil derijen en dia's. Tent gaat open om 21.30 uur. het optre den begint om 23.00 uur. Blue Murder De Amsterdamse groep Blue Murder treedt vrijdag op in het open- jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishorn- laan in Lisse. De band heeft de laatste tijd succes, met de nieuwe single 'Talk, talk. talk'. Het optreden begint om 22.00 uur, de entree bedraagt vijf gulden voor leden en ze ven gulden voor niet-leden. Mannenkoor De Koninklijke Zangvereeni- ging 'Rotte's Mannenkoor' geeft vrijdag onder leiding van René Verhoe ff een con cert in de St. Martinuskerk aan de Hoofdstraat 27 in Hil legom. Medewerking verle nen Bernard Kruysen (bari ton) en Jan Schmitz (orgel). Uitgevoerd worden werken van onder andere Bohuslav Martin°u. Aanvang 20.30 uur, entree drie rijksdaalders, CJP- en Pas 65-houders beta len zes gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Jhr. Mock kade en de Kul- turele Raad aan de Pj. Irene- laan. Soundmix Het Oranje Comité Leimui- den zal op Koninginnedag 30 april een soundmix-play- backshow organiseren tijdens Cola-Disco. Jongens en meis jes die hieraan willen mee doen kunnen zich opgeven bij de heer C. van der Meer, Prunusstraat 6, tel. 9656 of bij de heer J Boot, Dorpsstraat 64, tel. 8133. De drie hoogst eindigende deelnemers krij gen de kans tijdens de drie kermisdagen (op de zomer feesten in juni) nogmaals op te treden. Crescendo De Nieuwveense muziek vereniging Crescendo houdt zaterdag haar jaarlijkse voor jaarsconcert. In het Trefpunt van Huize Ursula begint om 19.30 uur het programma met een optreden van het jeugd orkest. Na een optreden van de mini- en majoretten volgt het orkest. Na de pauze volgt een tweede optreden van de majoretten waarna het orkest het muzikale gedeelte afsluit. De algehele leiding berust bij de heer A. Spek. Na afloop van het concert is er een ge zellig samenzijn. Entreeprijs bedraagt vijf gulden. Fruit De jeugd van de scouting groep Scojesa in Sassenheim gaat zaterdag tussen tien en twaalf uur de huizen langs om weer fruit op te halen met een bakfiets. Dit fruit wordt op Palmzondag in bak jes bezorgd bij bejaarden, zie ken en gehandicapten. Sas- senheimers die zaterdag niet thuis zijn, kunnen hun fruit- bijdrage ook tot vier uur be zorgen bij het Velthuys aan de Parklaan. Bridge drive De Hillegomse Bridge Club houdt zaterdag een open bridge drive van 10.30 tot 18.00 uur in Treslong in Hil legom. Maximaal 200 paren kunnen meedingen naar de vele (geld)prijzen. Inschrij ven is nog 'mogelijk van 9.00 tot 9.45 uur aan de zaal voor 45 gulden per paar inclusief een lunch. Er worden twee keer 21 spellen Top Integraal gespeeld. Inlichtingen via 02520-16223 of 16573. Tulip Queen Dit is ze dan: de elfde Nieuw-Zeelandse Tulip Queen. Zij zal zaterdag 26 april plaats zal nemen op één van de wagens die deel uit maken van het bloemencorso dat door de Bollen streek trekt. De blonde Frances de Vries haar ouders ko men uit Nederland is door de Nederlandse emigranten in Nieuw-Zeeland uitverkoren tot Tulpenkoningin. De voorberei dingen lopen overigens volgens de organisatoren van het corso naar wens. Bij onder meer de Warmondse smederij De Nie is men druk doende met het vervaardigen van de frames van de praalwagens. Een deel van de ruim 40 wagens wordt al opgevuld met stro. Twee dagen voor het corso worden de wagens opgetuigd met bloemen tijdens het Corsofestival in de Hobaho-hallen in Lisse. De Tulip Queen, een systeem analiste. blijft overigens iets langer in Nederland. Zij zal be zoeken brengen aan familie in Zandvoort, Vogelenzang en Haarlem en wil tegelijkertijd de gelegenheid te baat nemen veel van de Bollenstreek, de rest van Nederland en Europa te zien. EIDEN OMGEVING CcidóG(2ommit woensdag iqmaarti986pagina i3 wonir „Wi vrijdjul rege gedei kt v< an ■enigi enko< ,t >ad ti e, ïaal dien lewoners gaan nkruid bestrijden j"§ECSTGEEST Bewoners van de ilianalaan gaan zelf het onkruid in de verwijderen Daarmee wil men gebruik van chemische rpiddelen oor de gemeentelijke plantsoenen- enst voorkomen. De plantsoencrf- lenst bestrijdt elk jaar het onkruid in t goten en trottoirs met chemische liddelen. Waar bewoners zelf het initi- ief nemen om het trottoir en de goten ikruidvrij te houden, wordt niet ge- (Oten Maar dan moeten de bewoners )t wel even laten weten. Twee bewo- ers van de Julianalaan hebben inmid- els gereageerd. Zij hebben alle bewo- ers benaderd met het verzoek zelf de anden uit de mouwen te steken. Ie- ereen heeft medewerking toegezegd. lief r Kamsteeg denkt aan woningbouw OEGSTGEEST De firma Kamsteeg wil een deel van het huidige garagecomplex aan de Geversstraat bestemmen voor woningbouw. Het gaat daarbij om het achterste deel van het complex dat grenst aan de Rhijngeesterstraatweg. Men heeft dit laten weten als een reactie op het wegvallen van de belangsteling van het su permarktbedrijf Digros voor het garagecomplex. Waar schijnlijk wil men ook wo ningbouw plegen op het stuk grond aan de andere zijde van de Geversstraat dat al geruime tijd braak ligt. Bruidsbeurs in Tripodia KATWIJK Voor de vierde keer in successie wordt vrijdag en zaterdag in Tripodia in Kat wijk de Lente Bruidsbeurs gehouden. Organisa tor is de Stichting Bruidsbeurs. De Lente Bruidsbeurs staat weer geheel in het teken van trouwen en trouwjubilea. In totaal zo'n twintig bedrijven uit de regio tonen op deze Bruids beurs hun creaties. Bezoekers maken kans op een reis, een bruidsjurk of een gratis fotorepor tage. De beurs toont alle zaken die bij de trouwdag of het inrichten van de nieuwe woning komen kijken. Naast diverse informatiestands zijn er op deze bruidsbeurs modeshows van zowel bruids-, dames- als herenmode. De Bruidsbeurs wordt gehouden op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur in het zalencomplex Tripodia aan het Hoornes- Elein te katwijk. De entree, inclusief koffie en ruidstaart, bedraagt 3,50. Bollensector vreest tekort aan pellers LISSE De ondernemers in de bloembollensector vrezen ook dit jaar weer een tekort aan zoge naamde gelegenheidswerkers. Dat zijn personen die tijdens de topdrukte helpen bij oogst-, pel en pakwerkzaamheden. Tijdens een bestuursvergadering van het Produktschap voor Siergewassen werd dit probleem aan de orde gesteld. Voorgesteld is om met de arbeidsbureaus tot een soort pool- vorming van gelegenheidswer kers te komen. De handelsbedrij ven zullen nu al contact moeten zoeken met de arbeidsbureaus om hun behoefte in het komende seizoen te bespreken. Uitslagenavond in gemeentehuis Melkweg tijdelijk afgesloten KATWIJK Traditiegetrouw is vanavond het Katwijkse gemeentehuis geopend om de uitslag van de verkiezingen bekend te maken. De ope ning van het gemeentehuis is gelijktijdig met het sluiten van de stemlokalen. Dit komt doordat men de uitslag erg snel verwacht. In tegenstelling met de voorgaande verkiezingen gebeurt het stemmen in Katwijk machinaal, zodat vlak na zeven uur de uitslag globaal bekend is. De volledige uitslag, in clusief de zetelverdeling en het mogelijkerwijs verkrijgen van voorkeurstemmen, zal voor acht uur 's avonds bekend zijn. In vergelijking met voorgaande gemeenteraadsverkiezingen verschilt dat minstens twee uur en heel wat telwerk op de zestien Katwijkse stembureaus. Zij die niet naar het gemeentehuis gaan, kunen via de Vlok, de lo kale omroep, op de hoogte gebracht worden. Zij geven, behalve informatie op de kabelkrant, een radio-uitzending tussen 18.00 en 21.00 uur te be luisteren via kanaal 45. KATWIJK De woonwijk Rijnsoever fase 6b na dert langzamerhand haar voltooiing. Nadat vorige week een bouwcomplex van circa honderdtwintig woningen het hoogste punt bereikte, is men nu overgegaan tot de aanleg van een groot aantal par keerplaatsen bij de ook in deze woonwijk gebouwde Maranathakerk. Door de aanleg van deze parkeer plaatsen wordt de doorgaande verbinding naar Noordwijk, de Melkweg, vanaf 24 maart afgesloten tot ongeveer 18 april. Behalve de aanleg van deze parkeerplaatsen gaat men de Melkweg zo herinrich- ten, dat hardrijden ter plekke niet meer doenlijk is. Men hoopt daardoor de verkeersveiligheid drastisch te verbeteren. In dit noordwestelijke gedeelte van de woonwijk Rijnsoever, waarvan het stratenplan, net eender als de voorgaande fases verwijst naar ons heelal, wordt tevens begonnen met het doortrekken van de fietspaden, die nu naast de kerk en de daar vlak bij liggende lagere Reobothschool komt te lo pen. Hierdoor wordt bereikt, dat men met de fiets niet meer over de Melkweg behoeft te rijden. IIRECTEÜR SCHOOL VOOR DE ZEEVISVAART: er Ai Nieu js in 1 tot feesl iemai "gens zaten ATWIJK Ondanks de ele aandacht voor de si- in de visserij, voor namelijk negatieve aan- acht, gedurende het af lopen jaar blijkt het nomisch rendement in •ze bedrijfstak goed ge- te zijn. Dit schrijft directeur van de ^jchool voor de Zeevis aart, de heer C. van eelen, in zijn jaarverslag er 1985. In datzelfde arverslag roemt hij de „p eest activiteiten van het Ge nootschap Oud Katwijk en het Comité Visserijdagen, die Katwijk weer hele maal het imago van „vis sersplaats" bezorgen. Een imago dat in de harten van veel Katwijkers, ge zien de grote belangstel ling die de school telkens weer ofitmoet, nog steeds leefde. Het zijn voornamelijk de kot ters en hektrawlers binnen de visserij, waar de leerlingen van de School voor de Zeevis- vaart, na het behalen van de diploma's naar toe gaan. Niet dat de school slechts voor deze bedrijfstak opleidt, maar het animo van de leerlingen en de niet stagnerende vraag naar gediplomeerde schoolverlaters, vooral door het toedoen van de steeds maar doorgaande technologische vernieuwingen aan boord van de schepen, zorgt voor deze ontwikkeling. De School voor de Zeevisvaart bergde het afgelopen jaar dan ook een record-aantal leerlin gen. Met name het middelbare gedeelte van de School voor de Zeevisvaart, de opleiding voor Stuurman/Werktuigkunde op middelbaar niveau, kende een ongekende opleving. De vraag aan geschoold personeel bin nen de nautische bedrijfstak is daar ongetwijfeld de oorzaak van. Alhoewel de school in eerste instantie opleidt voor de diploma's binnen de visserij, geven de behaalde diploma's ook recht op het doorstuderen bij de opleidingen van Kleine en Grote Handelsvaart, terwijl sommige diploma's gelijkge steld zijn voor de handels vaart. Opvallend het afgelopen jaar. aldus de heer Van Beelen, was het grote aantal activiteiten, die op de school plaatsvonden. Behalve de jaarlijkse open da gen werden tijdens de Visserij- dagen op de school de haring- schóón maak wedstrijden ver sneden en bood de school on derdak aan de tentoonstelling Katwijk: vijftig jaar visserij in beeld. Beide activiteiten trok ken duizenden belangstellen den. Ondanks dat het onder wijs door deze activiteiten niet in de knel geraakte, wenst de directeur een pluim op de hoed te steken van de leerlin gen. Nooit deden we, aldus Van Beelen. vergeefs een be roep op de medewerking van die leerlingen in hun vrije tijd. Sterke nadruk legt de heer C. van Beelen tevens op een goed kontakt tussen het bedrijfs leven en het onderwijs. „Al leen door het hebben van goe de kontakten kan een school zich van haar noodzakelijke taak kwijten, namelijk voor de praktijk bruikbare kennis over dragen." „De voeding daarbij vanuit de praktijk is onont beerlijk, aldus de directeur van het lager en middelbaar nautisch onderwijs in Katwijk. Zwembad Bernhardstraat is moeilijk te slopen WARMOND Het kleine zwembad van de speeltuin aan de Bernhardstraat in War mond blijkt van een oerdege lijke kwaliteit. Tot die conclu sie zijn enkele ouders uit de buurt gekomen, die het speel- tuintje willen vernieuwen. Om de kosten te drukken helpen ze vrijwillig bij de sloop van de oude toestellen en het bad je. De toestellen leverden wei nig problemen op, maar het gewapend beton van het zwembad bezorgde de slopers afgelopen weekeinde menig zweetdruppeltje. Met behulp van gereedschap, ter beschik king gesteld door een plaatse lijke slopersfirma, hopen de ouders de klus te klaren. De Warmondse raad stelde af gelopen donderdag 70.000 gul den beschikbaar voor de her inrichting van de speeltuin. Een fors bedrag, zo was de al gemene opinie. De operatie zou echter nog meer kosten als de klus in zijn geheel was uit besteed. De ouders uit de buurt bleken bereid te zijn om te helpen. Afgelopen zaterdag probeerden ze het badje te slo pen, maar dat blijkt helemaal uit gewapend beton van zo'n 60 centimeter dikte te bestaan. Een halve vierkante meter kan nu als gesloopt worden beschouwd. Er resten nu nog meer dan honderd vierkante meters die verwijderd moeten worden. Dat lijkt een hopeloze opgave maar de ouders geven het voorlopig nog niet op. Vol gende week gaan ze het op nieuw proberen maar dan op een andere manier. De rand van het bad wordt het doelwit en zo zou het badje uit elkaar getrokken kunnen worden. Ook hier zal de plaatselijke sloper de helpende hand bie den. Hij noemt het een uitda ging om het gewapend beton weg te werken. Als alles vol gens plan verloopt, wordt het werk voor de zomervakantie afgerond. Een deel van de va- kantie-aktiviteiten kan dan in de speeltuin plaats hebben. ig B< reec rech et ho b van ei kon o ten. EIDEN Voor wethouders is een aanmerkelijke verbete- ng van de rechtspositie in aantocht. De Tweede Kamer eeft zich gisteren met uitzondering van het GPV eensge- nd geschaard achter een VVD-motie waarin wordt aange- rongen op maatregelen die de positie en honorering van ethouders meer in overeenstemming zal brengen met hun si htelijke werkzaamheden. nzet tot de verbetering van de rechtspositie van wethou- 'rs is een soort vergelijkend warenonderzoek van de Vere- i iging van Nederlandse Gemeenten (VNG) „De wethouder waardeerd". Daarin wordt melding gemaakt van schrij- ende vergoedingen voor het wethoudersambt in vooral leinere en middelgrote gemeenten in vergelijking tot de tijd ie zij met hun job kwijt zijn. Barokensemble Voorschoten VOORSCHOTEN Het Ba- rokensemble Voorschoten treedt zondagmiddag op in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorscho ten. Het ensemble bestaat uit 17 musici onder leiding i Malcolm Hund-Davies. Op het programma staan werken van Brular, Sammartini, Boyce, Fasch en Stanley. De toegang is gratis, het concert begint om 12.30 uur. Banden lek gestoken OEGSTGEEST Bij drie au to's die in de Borneostraat en de Javastraat in Oegstgeest ge parkeerd stonden zijn in de nacht van maandag op dinsdag banden lek gestoken. BOLLENHANDELAREN HILLEGOM „Toen we een jaar geleden begon nen met het Jongerencon tact hadden we er geen idee van dat het zo goed zou lopen. Het Jongeren contact heeft nu 56 leden, terwijl we een jaar gele den hoopten op zo'n twin tig, dertig leden". Henk Westerhof (28) en Fred Moolenaar (23) zijn lichte lijk verbaasd over de be langstelling die er bestaat voor het Jongerencontact, een onderdeel van de Bond van Bloembollen- handelaren. De jeugdige handelaren blijken tijdens evenementen die door het Jongerencontact georgani seerd worden, graag met leeftijdgenoten over „het vak" van gedachten te wisselen. Binnen de Bond van Bloem bollenhandelaren, die in Hille gom zetelt, bestond al langer het idee eens wat aandacht aan de jeugd te besteden. „Twee jaar geleden was er al eens een bondsconferentie over bedrijfsopvolging", ver telt Henk Westerhof, secreta ris van de Bond. „Toen ik hier vorig jaar februari kwam wer ken, heb ik mij er direct mee bezig gehouden. Ik heb geke ken naar andere sectoren en wat ideeën uitgewerkt. Toen heb ik tegen het bestuur ge zegd dat er een aantal jonge ren nodig waren om het Con tact op poten te zetten". Vijf jongeren, die geregeld op de bijeenkomsten van de Bond verschenen, namen die taak op zich. Ze werkten wat plan nen uit en hielden een enquête onder potentiële leden. De res pons bleek behoorlijk: „Zo'n 25 positieve reacties, meer dan we hadden verwacht", aldus Fred Moolenaar. Tijdens een oprichtingsvergadering met alle geïnteresseerden werden de vijf „voortrekkers" als be stuursleden gekozen, Fred Moolenaar werd voorzitter. „Activiteiten organiseren", dat was volgens Moolenaar daarna het parool. Zo hield Jan-Wil lem Plug, directeur van de Hobaho, een lezing en werd er een bezoek gebracht aan bloe- menexporteur Zurel. Doel „Het doel van het Jongeren contact is eigenlijk tweeledig", legt Henk Westerhof uit. Hij is Henk Westerhof (links) en Fred Moolenaar: „Jongeren zijn veel meer bereid zich ook in de problemen van anderen te verdiepen". als secretaris van de Bond nauw bij de jongerenclub be trokken. „In de eerste plaats laten we jongeren wennen aan wat er in het vak speelt. Ze krijgen veel informatie. Vori ge week kwam hier nog een jongen binnen die voor het eerst naar Duitsland ging. Die hebben we verteld waar hij op moest letten en in contact ge bracht met met iemand veel van de export naar Duitsland wist". „Ook onderling wisselen we veel ervaring uit", vult Fred Moolenaar aan. „De leef tijd loopt uiteen van 17 tot een jaar of 35. De ouderen hebben meestal wat meer ervaring. We doen dan ook veel aan de informele contacten". Ook probeert het Jongeren contact om de jonge leden, voor het merendeel afkomstig uit Noord- en Zuid-Holland, te interesseren voor een be stuursfunctie binnen de Bond van Bloembollenhandelaren. „Door onze organisatie hebben we veel bestuursleden nodig. Door het Jongerencontact ko men ze te weten wat de Bond doet en denken en praten ze mee", aldus Henk Westerhof. Alleen jongeren die werken bij een bedrijf dat is aangesloten bij de Bond van Bloembollen- handelaren kunnen lid wor den. Hun werkzaamheden lo pen uiteen. „Er zijn er die rei zen, inkopen, een duidelijke managementfunctie hebben of daarnaast nog studeren", weet Henk Westerhof. Het gros van de jongeren komt uit families die al van oudsher met het bollenvak te maken hebben. „Hoewel je een tendens ziet dat ook anderen in de bloem- bollenhandel gaan", aldus Fred Moolenaar. zelf afkom stig uit een „bollenfamilie" en rechten studerend in Leiden. „De bollensector floreert". Hebben de oude „rotten" on der de handelaren al een eigen kringetje opgebouwd, de jon geren moeten die contacten nog opdoen. „Oudere expor teurs komen elkaar tegen in het buitenland. Ze hebben ook de Brinkmanclub, die lezingen en dergelijke organiseert", vertelt Fred Moolenaar. „Kijk, de meeste hebben wel affini teit met hun bedrijf, maar veel minder met het vak". De jon geren blijken meer de bereid heid te hebben om onderling over de problemen van be drijfsvoering te praten. „Je hebt in het vak het gezegde: ieder moet zijn eigen broek ophouwen. Met andere woor den, ieder bedrijf moet zijn ei gen problemen oplossen. Jon geren blijken echter veel meer bereid om zich ook in de pro blemen van anderen te verdie pen", weet Henk Westerhof. Beiden hopen dat het jonge rencontact een sterke positie weet te verwerven. „We heb ben ons bestaansrecht aange toond, nu moeten we doorzet ten". Het einde van de leden groei is volgens hen nog niet in zicht. „Er bellen vaak han delaren zelf op om nieuwe werknemers in hun bedrijf op te geven voor het jongeren contact", aldus Henk Wester hof. „Soms bellen gegadigden op, maar dan blijkt het bedrijf, niet bij de Bond te zijn aange sloten. Die moeten we dan he laas weigeren". Het lidemaat schap is dan ook één van de weinige criteria waar het Jon gerencontact van uitgaaL Fred Moolenaar: „Leeftijd doen we ook niet moeilijk over. Het is niet zo dat we zeggen: jij bent 36, je moet weg". PAUL VAN DER BIJL

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13