!etdóc6ou4a/rit Arbeidsbureau wil meer vrouwen aanwerk helpen STAD OMGEVING De Leidse Courant is een krant vol advertenties 4» Minicontainers in vier wijken Universiteiten meer betrekken bij industrie -> WOENSDAG 19 MAART 1986 PAGINA, 11 jros weert ïgparkeerders |EN Het is binnenkort afgelopen met •atis langparkeren in de Digrosgarage aan ngegracht. Begin april zullen er parkeer- iaten worden geplaatst. De klanten van de markt kunnen twee uur gratis'parkeren, hen komt een speciale automaat in de su- arkt te staan. Anderen zullen een kwartje alf uur moeten betalen. De garage is geo- van 's morgens zeven uur tot 's nachts één. De grootgrutter is tot deze regeling egaan, doordat steeds meer mensen hun redurende de werkdag in de garage parke- De garage is daardoor eerder vol, waardoor rinkelen van de klanten van de super- werd bemoeilijkt. Verder is de Digrosga- avonds geopend voor bezoekers van de houwburg. 3ie Scl Dure kat LEIDEN De Dieren bescherming, afdeling Leiden en omstreken stapt naar de rechter om een kat uit het asiel te krijgen. Volgens de die renbescherming zit dit katertje sinds 9 mei 1985 in het asiel en doet het bestuur geen moeite het dier aan de man te bren gen. De dierenbescher mers beweren dat het verblijf van de kat door de gemeenschap wordt betaald en dat het asiel inmiddels 2.340 aan het dier heeft verdiend. Nieuwe ingang Holiday Inn LEIDEN Het hotel Holiday Inn krijgt een nieuwe toegangsweg. De weg komt uit op de Haagse Schouw- weg in het verlengde van de Lely- laan. De gemeente hoopt dat de nieu we weg nog dit jaar kan worden aan gelegd. De huidige toegangsweg komt uit op de Plesmanlaan en is erg smal. De nieuwe weg wordt een stuk bre der en er wordt een fietspad en een voetpad aangelegd. -Het aantal par keerplaatsen bij het hotel wordt met 40 uitgebreid Op de hoek van de Plesmanlaan de Haagse Schouwweg komt verder een parkeerterrein met 255 plaatsen, dat is bestemd voor het personeel van de kantoren aan de Plesmanlaan. Leids echtpaar licht Sociale Dienst op LEIDEN De politie heeft gisterochtend een Leids echtpaar aange houden dat ervan wordt verdacht de Sociale Dienst voor ruim 100.000 gulden te hebben opge licht. De 49-jarige man en de 41-jarige vrouw zijn tien jaar geleden ge scheiden, maar zijn bij el kaar blijven wonen. Op deze manier kregen zij allebei een uitkering. Bromfietser gewond LEIDEN Een 17-jarige jon gen uit Sassenheim is gisteren met een grote wond aan zijn rechterknie naar het Diaco- nessenhuis gebracht nadat hij op de kruising Willem de Zwijgerlaan-Bernhardstraat met zijn brommer tegen een auto was gebotst. De jongen, die over de Willem de Zwij gerlaan in de richting van de Kooilaan reed, verzuimde voorrang te verlenen aan de van rechts komende auto, die werd bestuurd door een 27-ja- rige Leidenaar. Er waren 12 hechtingen nodig om de wond te dichten. Weer inbraak op Leidse kabel LEIDEN Het televisiepro gramma dat gisteravond op de zendèr Duitsland 3 werd uitge zonden, werd omstreeks half tien gestoord door een stem die de kijkers opriep morgen niet op de VVD of PvdA te stem men. De stem bleef zeven mi nuten hoorbaar, daarna deed de Casema het kanaal op slot. Bij de leidse politie kwamen tientallen telefoontjes over dit voorval binnen. Maandag avond brak de Centrumpartij in op de Leidse kabel. Wie voor de storing van gisteren verant woordelijk is, is nog niet dui delijk. Gemeente wil meer auto's wegslepen LEIDEN De gemeente wil in de binnenstad meer fout geparkeerde auto's wegslepen. Het college hoopt daarmee vooral gevaarlijke situaties zoals begin febru ari bij een brand in de Burgsteeg te voorkomen. Door een fout geparkeerde auto op de Hooglandsekerk- gracht kon de brandweer de brandhaard maar moei zaam bereiken. De gemeente onderzoekt of een klei nere sleepwagen aangeschaft kan worden, die in de binnenstad beter wendbaar is. B en W antwoorden een en ander op schriftelijke vragen van het PvdA- raadslid J. van Meijgaarden. Politie ruimt fietsen óp LEIDEN De politie heeft gisteren rondom het sta tion ruim 80 fietsen verwijderd. Men hield weer eens grote schoonmaak naar aanleiding van klachten. De verkeerd geplaatste rijwielen maakten het station moeilijk bereikbaar voor oudere mensen en moeders of vaders met kinderwagens. De eigenaars kunnen hun fiets tegen betaling van een tientje op het politie bureau aan de Zonneveldstraat ophalen. EI DEN Het Gewes- lijk Arbeidsbureau in eiden gaat een poging >en meer vrouwen aan ;n baan te helpen. Be- n april worden twee formatiedagen speciaal )or vrouwen gehouden. 'olgens het arbeidsbu- eau bestaat er een aan- ienlijke verborgen rerkloosheid onder rouwen. Een precieze chatting is echter moei- jk te maken, wordt ge- egd. Het arbeidsbureau richt zich daarom ook op de vrouwen die niet in geschreven staan als werkzoekende. Tijdens deze twee informa tiedagen zal ook een aantal organisaties in het arbeidsbu reau aanwezig zijn, die zich met vrouwen en werk bezig houden. Er wordt onder meer informatie geboden over scholing, beroepen, uit- kèringen, de arbeidsmarkt, studiefinanciering en de tweeverdienerswet. Het ar beidsbureau zal dit jaar ver der 300.000 gulden steken in een aantal cursussen voor Arbeidsbureau breidt uit LEIDEN Het arbeidsbureau aan de Oosterkerkstraat gaat zijn huisvesting uitbreiden. Het parkeerterrein zal worden volgebouwd en mogelijk wordt de zolderverdie ping ook tot kantoorruimte verbouwd. In hoeverre dat laatste mogelijk en wenselijk is, wordt nog bekeken. De be doeling is dat de uitbreiding eind dit jaar van start gaat. Eind 1987 moet de nieuwbouw in gebruik worden geno men. De verbouwing moet een eind maken aan de ver spreide huisvesting van het arbeidsbureau in Leiden. Zo lijn het uitzendbureau Start en de medisch adviseur elders Leiden ondergebracht. werkzoekenden en tijdens de informatiedagen zal ook daar aandacht aan worden be steed. Het arbeidsbureau heeft de serviceverlening verder uit gebreid met een sollicitanten- bank, die vandaag in de Groenoordhallen tijdens de bedrijvencontactdagen van start is gegaan. Deze bank biedt werkzoekenden de mo gelijkheid zich via een kaar tenbak aan werkgevers te presenteren. Tot dusver zijn 120 personen in deze sollici- tantenbank ingeschreven. Het arbeidsbureau hoopt door veel reclame te maken voor de sollicitantenbank steeds voldoende van deze open sollicitaties binnen te krijgen. In het gewest Leiden stonden eind vorige maand 11.801 personen als werkloos geregi streerd, 7838 mannen en 3963 vrouwen. In vergelijking met februari 1985 daalde de werkloosheid met 1.507, bij de mannen met 1.201 en bij de vrouwen met 306. Het werkgelegenheid trekt in Lisse meer aan dan in Lei den. In vergelijking met vo rige maand nam de totale werkloosheid in het gewest met 252 af. Het arbeidsbu reau wijst erop dat de lang durige vorst een nadelige in vloed had op het seizoens- werk en dat was vooral in de Bollenstreek merkbaar. Het aantal werkloze jongeren tot en met 22 jaar bedroeg eind februari 2.374. In de af gelopen maand daalde werk loosheid met 161. Nog steeds heeft een flink aantal school verlaters geen baan kunnen vinden. Eind vorige maand waren dat er 797, een maand eerder 887. In februari wer den 424 vacatures aangemeld en daarvan werden er 171 vervuld. Dat bracht het aan tal vacatures uiteindelijk op 487. Mannen Vrouwen Jan.'86 Feb. '86 Jan. '86 Feb. '86 Alkemade 171 169 91 85 Katwijk 662 658 252 241 Leiden 4390 4355 2193 2128 Leiderdorp 385 364 193 184 Oegstgeest 236 227 150 144 Rijnsburg 120 111 61 59 Valkenburg 28 28 18 17 Voorschoten 327 300 195 180 Warmond 77 78 38 39 Zoeterwoude 100 96 54 54 Hillegom 296 299 181 177 Lisse 243 249 160 160 Noordwijk 434 420 244 235 Noordwijkerhout 220 219 130 122 Sassenheim 173 175 98 94 Voorhout 91 86 34 40 Overige 4 4 4 4 Totaal 7957 7838 4096 3963 Tiende keer Rommelmarkt Sport-Inn Old LoidOfl PfijS LEIDEN Het is dit jaar voor de tiende keer da£ iri de ijs hal aan de Vondellaan de Rommelmarkt Sport-Inn'wordt ge houden. Wethouder D. Tesselaar opent de markt vrijdag. De markt duurt tot zondagmiddag. De standhouders bestaan lou ter uit sportverenigingen. De ijshal is ook dit keer weer uit verkocht en biedt ruimte aan 75 organisaties waar onder ook instellingen die een goed doel nastreven, zoals de Vereniging van Rheumapatiënten en het Rode Kruis. Het gaat om sport verenigingen uit Leiden, Oegstgeest, Voorhout, Voorschoten, Leidschendam en Hazerswoude. Drie dagen proberen de verenigingen spullen te verkopen om de financiële positie van hun club wat op te vijzelen. De markt is georganiseerd door de Leidse gehandicapten sport vereniging De Sleutels. Vorig jaar trok de rommelmarkt 13.000 bezoekers en de organisatie hoopt dit aantal ook nu weer binnen te halen met onder meer optredens van de Burcht, K&G, Con Bravura uit Leiderdorp en The Old Black Horse Saloon Band. De markt is vrijdagavond van zeven tot elf uur open en za terdag en zondag van tien tot vijf. De toegang bedraagt drie gulden. De heer J.M.W. Hopstaken (links) uit Roosendaal heeft gisteravond in de Lakenhal de „Oud-Leidenprijs" ont vangen. Hij kreeg de prijs tijdens de jaarvergadering van de Verenging Oud-Lei den voor de inzending van zijn artikel „De Katwijk- sche Maatschappij tot uit oefening van Kust-, en Steurharing Visserij van 1838-1858". Volgens de jury geeft de schrijver „op een prettig leesbare ma nier inzicht in de Hollandse kustvisserij met name op lokaal en bedrijfsniveau". iinland treedt de Ven lose formatie Six Plys Tzar op. Hun mu- j ziek varieert van punk tot I jazz. In dat geval bedraagt de 1 prijs drie gulden vijftig. Bei- I de concerten beginnen 's"a- vonds om elf uur. Bingo In clubhuis Matilo aan de Zaanstraat 126 kan vrijdaga vond vanaf acht uur bingo worden gespeeld. De toegang is gratis. Hoofdprijzen zijn broep Rijnland verzorgt een fiets en een elektrische tiavond een avondvullend fonduepan. pioprogramma over de ge- ten teraadsverkiezingen p de Stadsgehoorzaal. nUlWeurS tzending waarin ook Ruilclub Koningskerk houdt idacht aan de regio wordt vrijdagavond in de aula van F, begint om acht uur. de Dr. van Voorlhuysen- II school aan de Marnixstraat Ikenklinde J04 een ruilbeurs voor verza- het paasvakantieprogram- meiaars van postzegels, mun- van het Rijksmuseum ten- prentbriefkaarten, luci- Volkenkunde staat dit fermerken en dergelijke. De Suriname centraal. Aan beürs ts van zeven tot tien hand van demonstraties, uur geoopend. Een toegangs- I 's en films wordt een kaartje kost een gulden vijf- tld gegeven van het cultu- tig. e leven. Van 1 tot 4 april er van elf tot één en van ?e tot vier uur activiteiten Basisvorming het museum. Zondag 30 Politici, onderwijskundigen art staat het museum in en vakbondsmensen nemen teken van de Latijns- vrijdagavond het rapport erikaanse volksmuziek „Basisvorming in het onder- optredens van een aantal wijs" van de Wetenschappe ren. Er zijn twee voor- lijke Raad voor het Rege. lmgen: vanaf half drie en ringsbeleid onder de loep. iaf half vier. Verder peze discussie wordt gehou- rdt maandag 31 maart een den jn de Gorleaeus Labora- n gedraaid over het werk toria aan de Wassenaarse- V"; /i Ur de schilder en musicus weg. Het forum bestaat uit: Iter Spies. Zondagmiddag A Hermes (CDA), J Fransen maart wordt vanaf drie (WD), F. Leijnse (PvdA) en een film gedraaid over s van der Loo (D66) Aan de ieo. Nadere inlichtingen discussie wordt verder deel- aanmelden: telefoonnum- genomen door: J. Besteman r 132641. (FNV). C. Boeren (VNO). J. Bouwsma (Nederlands Ge- P nootschap van Leraren), H. hard-rock groep Helloïse Jacobs (Middenschoolvereni- 1dt vrijdagavond in het ging) en E. de Jong (Protes- rC aan de Breestraat 66 op. tants Christelijk Onderwijs- toegang bedraagt zes gul- vakorganisatie). De discussie i vijftig. Een dag lager begint om half acht. De grijze afvalzakken maken plaats voor mini-containers. LEIDEN De grijze af valzakken zullen in vier Leidse wijken plaats ma ken voor minicontainers. Bij wijze van proef wor den in mei in de Stevens hof, het Morskwartier, het Boerhaavedistrict en De Waard meer dan 5.000 mini-containers geplaatst. De proef gaat een half jaar duren. Grofvuil wordt in deze wijken op afroep verwijderd. Het college van B en W heeft tot de proef besloten in navol ging van een aantal andere ge meenten, waar dergelijke con tainers van 240 liter al langer worden gebruikt. De contai ners hebben het voordeel dat elk uur van de dag huisvuil weggegooid kan worden. De kans op vervuiling door scheu rende zakken neemt hierdoor af en verder wordt het perso neel van de gemeentereiniging ontzien. De containers worden met behulp van een hydrauli sche installatie, die aan de vuilniswagen is bevestigd, ge leegd. In sommige ^traten ko men grotere containers van 1.300 liter, omdat de kleine exemplaren bij bijvoorbeeld flats niet zullen voldoen. Het resultaat van de proef wordt met behulp van een en quête onder de bewoners op een rijtje gezet. De betrokken bewoners worden volgende maand door de gemeente op de hoogte gesteld van de proef. Jongens bekennen meer inbraken LEIDEN De zes jeugdige inbrekers, die vorige week hebben bekend bij inbraken in totaal 50.000 gulden aan goede ren te hebben buitgemaakt, blijken nog meer op hun kerfstok te hebben. Zo werd in een naaimachinehandel aan de Breestraat twee keer ingebro ken en voor 50.000 gulden aan machines gestolen. De naaima chines werden vervolgens voor enkele tientjes verkocht. Verder heett het zestal, in de leeftijd van 15 tot 19 jaar oud, inbraken in een bistro op het Kort Rapenburg, een drogiste rij aan de Haarlemmerstraat en een woning in Oegstgeest op het geweten. ethouder Fase opent Bedrijven Contact Dagen DEN Wethouder J. mers uit de regio kunnen bete van economische zaken k,enen. Vertegenwoordigd zijn t vanmiddag de Bedrijven "he mogelijke bedrijlsbran- ct Dagen in de Leidse ches- die °P 2°ek 21jn naar loordhallen officieel geo- nieuwe relaties, maar ook de Vandaag en morgen gemeenten Leiden en Leider de Groenoordhallen vol dorP 21in aanwezig. Achterlig- gende gedachte bij de organi satie van de manifestatie is dat ondernemers vaak minder goed op de hoogte zijn van de mogelijkheden, die collega's in de regio te bieden hebben. Het ondernemers laten zien, gebeurt maar al te vaak dat zij voor andere onderne- bedrijven produkten en dien-. stands van meer dan 130 ernemers uit de regio Rijn-- en uit de Bollenstreek. sten uit verre uithoeken halen terwijl ze ook „om de hoek" te verkrijgen zijn, aldus de orga nisatie van de Bedrijven Kon- takt Dagen. Betere contacten kunnen kostenbesparend wer ken, wordt er aan toegevoegd. Het is niet de eerste keer dat een dergelijke manifestie wordt gehouden. Vorig jaar vormde het hotel Holiday Inn het decor. De Groenoordhallen zijn vanavond nog tot tien uur geopend en morgen van twee tot tien uur. PHILIPS-TOPMAN DEKKER: LEIDEN In een voorproefje op zijn buitengewoon hoogle raarschap aan Leidse universi teit heeft Philips-topman Dr. W. Dekker gisteren gewaar schuwd Voor een te vergaand industriebeleid van de over- voor een industriebeleid te voeren dat geen keuzes voor of tegen bepaalde bedrijfsacti viteiten maakt. Hij noemde daarbij als belangrijkste factor voor de vaderlandse economie „human capital". „Kiezen voor heid. Hij noemde als hèt grote dit kenmerk betekent dat de gevaar een situatie, waarin het toekomstige industriële struk- rijk de verantwoordelijkheid tuur ih Nederland zal moeten van ondernemers gedeeltelijk worden bepaald door kennis- overneemt. Juist universitei- intensiteit". Daarbij zou de in- ten en hogescholen moeten vloed van de overheid gedeel- zich meer bezighouden met de telijk achterwege kunnen blij- industrie. Iri zijn gastcollege ven. Om in toenemende mate aan de faculteit Rechtsgeleerd- gebruik te kunnen maken van heid stelde Dekker, dat door hoogwaardige technologie, een te sterke invloed van de moet volgens Dekker het on- overheid op het bedrijfsleven, derwijs worden aangepast aan er een mentaliteitsverandering de vakgebieden die groei belo- komt, die innovatie in de weg ven. Hij gaf als voorbeeld hoe staat. Dekker zei te vinden dat het niet moet, het aantal afge- het door hem genoemde studeerde informatici, waar- „zwart-wit beeld" de werke- voor er op dit moment naar lijkheid dicht benadert. Als schatting 11.600 banen zijn. voorbeeld van „frustratie" van Het aantal jaarlijks afgestu- de arbeidsmarkt noemde de deerden beweegt zich tussen topman van Philips de sociale de 1000 en 1500, en is dus veel lasten voor werknemers en te weinig om soelaas te bieden, werkgevers, die hier ten lande Volgens Dekker moeten uni- 48 percent van de loonkosten versiteiten en technische hoge- bedragen, terwijl die kosten in scholen zich meer betrekken de Bondsrepubliek 10 percent bij het geven van adviezen aan lager liggen. Waardoor kortom het bedrijfsleven. Vooral be de concurrentiepositie van Ne- drijven met minder dan dui- derlandse bedrijven minder zend werknemers hebben vol- sterk is. Dekker stelde gisteren gens hem dringend behoefte aan het „inkopen van know how". Dekkers Philips heeft daar geen behoefte aan, door de aanwezigheid van eigen ontwikkelings-afdelingen. Ne derlandse informatici zijn ech ter nauwelijks te krijgen. „Bij ons lopen Ieren, Engelsen en Fransen rond, want hier kun nen we onze informatici niet krijgen". (ADVERTENTIE) Daarvoor wordt gezorgd door Wil Brogtrop samen met haar collega's van de Advertentie-afdeling. Elke dag staat zij telefonisch vele adverteerders te woord, die hun advertenties aan haar opgeven. Kleine en grote advertenties. Van bedrijven en van particulieren. Zij zorgt ervoor dat ze foutloos onder uw ogen komen. Advertenties voor een regionale krant met een duidelijke signatuur: nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en gedegen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11