olgelingen van „Harry Slingeraar" halen izem door Hilversum gekleurd gezien )IO/TELEVISIE CeidoeQouwnt DINSDAG 18 MAART 1986 PAGINA 15 jen Wim maken subtiele retten van samenleving jk is dan ook op de televisie zelf een drastisch de vloer aangeveegd met die ■ijn Büch. Ik heb het in deze kolommen I eens geprobeerd, maar dat helpt zo r. daar kun je alleen je eigen frustraties \ertje mee kwijt raken. In het Gooi lezen eenmaal geen kranten, en als ze ze al wel 'ezen trekken ze zich toch niks aan van -schrevene. nu Van Kooten en De Bie zondagavond Boekenweek-special op (natuurlijk) bril- wijze het holle gekakel van de ijdele Bou- persifleerden valt te hopen dat ook bij rARA-programmaleiding de ogen eens aan en dat Büch van het scherm wordt ld. En dan ook niet overdoen naar Vero- >ren: we willen de literaire tuinkabouter aal niet meer zien. klei ïxersti 'd Ju 8.2f5' o.xf-rsl Het Simplisties Verbond is in de loop van dit seizoen in grootse vorm gekomen. Op basis van een centraal thema (vorige keer het modieuze begrip 'het concept', zondag de boekenweek) maken Van Kooten en De Bie nu steeds een uurtje televisie waarin spelenderwijs de vinger op een heleboel wonden van de Nederlandse samenleving wordt gedeponeerd. De cultuurloosheid van het Haagse departe ment van cultuur, het opportunistische geko ketteer van de politiek met allochtone bevol kingsgroepen, de trend van de smakelijke kijk en bladerboeken waarin niks meer te lezen valt' - allemaal zaken die elk op eigen wijze werden uitgebeeld en ingevuld. Met gebruikmaking van de van hen bekende technieken: een pruikje, een snor, een ander jasje, een wat aan gezette stem; je weet best dat je naar Van Koo ten of naar De Bie kijkt, maar het is dan ineens toch een andere man, die zich perfect bedient van het in zijn sociale milieu gebruikelijke jar gon en/of accent. Zo schetsen Kees en Wim subtiele portretjes van anderen en van onszelf, waarin de werke lijkheid alleen maar iets hoeft te worden uit vergroot om tegelijk reuze komisch te worden en tot enig nadenken aan te zetten. Zouden veel Nederlanders donderdagnacht zijn opgebleven om getuige te zijn van de ontmoe ting van de ruimteverkenner Giotto met de Komeet van Hal ley, zo'n acht ruimteminuten van ons verwijderd? Kijkcijferonderzoek zal het leren. Interessanter nog is de vraag of ze het ook leuk gevonden hebben. Het was weer eens zo'n historische televisie-uitzending die voornamelijk bestond uit wachten, met beelden van de vluchtleiding en geluid van Nederland se commentatoren die urenlang alsmaar weer dezelfde weetjes in de microfoon spuien, bij ge brek aan beter. De beelden die Giotto overseinde waren, bij na dere beschouwing, voor de modale tv-kijker niet te onderscheiden van welk stukje moderne abstracte kunst ook: felle kleurvlakken in een steeds iets wisselend patroon. Niet het beeld dat je je voorstelt als je aan een komeet denkt, maar meer een uittreksel van een videoclip of een project uit de regionen van de elektroni sche kunst. De wetenschappers waren geloof ik redelijk te vreden met de ontvangen plaatjes. Ze vergele ken het uiterlijk van de komeet met respectie velijk een misvormde aardappel, een pinda en een spiegelei. Een duur onderzoekje wel, denkt je dan, als dat tot zulk soort conclusies leidt. Maar we zullen bij het uiten van twijfel over het nut van zo'n expeditie wel weer worden ge sust met beweringen over de ontzagwekkende wetenschappelijke waarde van de gedane me tingen, net zoals we de eigentijdse wonderlij- men aan de ruimtevaart schijnen te danken te hebben. RENÉ DE COCQ 5t/m [ZELERHEIDE 'De door Hilversum!' Onder lotto doen liefhebbers 3 sjastion te bestormen, dat is hen op muzikaal ge- nog steeds meer weg [van een importfirma dan jen kweekplaats voor ta- 'an eigen bodem. De va- Jidse geuzen buiten de ;n hebben intussen hun 'etherpiraten' aan het maar af en toe wordt de opnieuw opgepakt proberen de Hilversum- nzen tot rede te brengen, i [keer gebeurt dat onder pering van Popke Veen- Ske Twijzelerheide. Btra is over het hele land [zijn aanhangers te mobi- n. Hij stelt hen Harry er van de Amsterdamse Drukwerk ten voor- JDe zanger van 'Je loog mij' werd een paar we ileden andermaal bedro- eze keer door de KRO. tas op verzoek van die ep naar de studio geko- pm in een programma op |den, maar toen de uitzen- I de ether inging bleek |r er uitgeknipt te zijn. het lapje gehouden alsof in kind was. De Amster- vvas hierover zo ont- dat hij als een ware Praar een steen door een (van de studio smeet. WoifjPopke Veenstra mag dat ute worden. Dat betekent niet dat ook hj van plan zou zijn daad werkelijk met stenen te gaan gooien. "Nee, dat mag niet. Wij willen ons doel langs democra tische weg bereiken". En dus heeft Veenstra het startsein gegeven voor een briefkaartenactie. Via de me dia probeert hij zijn medestan ders te bereiken. Hij vraagt hen briefkaarten in te sturen met daarop de kreet 'De be zem door Hilversum', een handtekening én een gulden aan extra postzegels (P.A. Veenstra, Nijebuorren 16, 9287 ND Twijzelerheide Fr Dat geld heeft Veenstra nodig om zijn actie te financieren. Hij heeft op eigen kosten sten cils gemaakt en zijn drukwerk de wereld in gestuurd. Boven dien is hij van plan na verloop van tijd advertenties in allerlei kranten te plaatsen om nóg meer mensen in actie te krij gen, en hoe concurrerend onze tarieven ook mogen zijn, daar komt een hoop geld aan te pas. Bejaarden Een ingezonden stuk is gratis en die mogelijkheid heeft Veenstra dan ook al aangegre pen. Eén van de groepen die hij probeert te bereiken, is die van de 27-MC'ers. Verder heeft hij alle grote bejaarden centra in het land aangeschre ven. "Daar wonen veel men sen die graag eens wat ver staanbare muziek willen ho ren", weet Veenstra. "De meesten van hen hebben een kabelaansluiting. Ze kunnen dus de piratenzenders niet ont vangen." In de Friese Wouden ver schansen zich heel wat van die piraten. Ligt daar ook het zwaartepunt van de actie? "Nee, de reacties komen over al vandaan, uit het hele land", aldus Veenstra. Hij wil in an dere delen van het land graag een paar mensen de actie in hun omgeving laten coördine ren. Daarover heeft hij contac ten met een Rotterdammer en met iemand in de buurt van Arnhem. Piratenvlag Als de steen in de vijver het gewenste effect heeft, wil Veenstra met de zijnen naar Den Haag reizen om de ver antwoordelijke bewindsman met de kracht van handteke ningen te overtuigen. Het is niet de bedoeling de macht over te nemen en in Hilver sum de piratenvlag te hijsen. "Er hoeft echt niet alleen Ne derlandse muziek te worden gedraaid. Maar er moet wel voorop staan dat de eigen cul tuur meer aan bod komt." Ook meer Friese muziek op de re gionale zender dus? "Dér bin ik poer foar", zegt de actie voerder uit Twijzelerheide in zijn moerstaal. Of er op dit moment echt te wénig Friese artiesten te horen zijn, kan hij Harry Slinger van „Drukwerk" gooide van woede bij de KRO een steen door de ruit. moeilijk beoordelen. Daarvoor stemt hij niet vaak genoeg af op Radio Fryslan. Maar hoe zit het met dat Ne derlandse talent? Veel Hepies en Hepies hebben de dromen op hun kussens toch ook al leen zien uitkomen dank zij van oorsprong Engelstalige liedjes als 'Send me the pil low'. Niks eigen cultuur. En Harry Drukwerk Slinger grijpt terug op liedjes van Wim Sonneveld om met zijn zwarte schijven aan de bak te komen. Een 'hommage' heet dat dan; toch weinig eigens in tussen. Is er wel voldoende Nederlands talent om meer Hilversumse minuten mee te vullen? Volgens Veenstra zijn er toch genoeg artiesten die Neder landstalig werk van goede kwaliteit op de markt bren gen. "Jantje Koopmans, de Zangeres zonder Naam, Rita Hovink was heel goed, Lies- beth ListEr zijn wel dege lijk artiesten van niveau, maar ze worden kwaadwillige lie den in het omroepkwartier buiten de deur gehouden. Geld Als er in programma's te knip pen valt, wordt de artiest van eigen bodem het eerst in de prullenbak geslingerd. Harry van Drukwerk was niet de eerste die dat overkwam. "Dat doen ze wel vaker", aldus Veenstra. "Je moet geld heb ben. Als je in Hilversum wat wilt bereiken, moet je dok ken." De macht van het geld dus. Maar als die eenmaal in het geding is, halen briefkaarten met handtekeningen dan nog wat uit? Moeten er dan niet andere middelen in de strijd worden gegooid? Misschien had Harry Slinger het toch wel goed bekeken. Als je kwaad bent, ga je met stenen smijten. Popke Veenstra doet dat ech ter niet. Wat hem betreft blijft het bij die ene ster in de ruit van een Hilversumse studio. Hij heeft zijn vertrouwen in de democratie nog niet verloren. Bovendien, over een paar maanden zijn er verkiezingen. Als je je stem goed laat horen, valt er heel wat te bereiken. "Al kan het soms wel erg lang duren FEDDE DIJKSTRA 15.55 Wellee Nietes, discussie programma 16.35 NCRV-jeugd-mstinee, met om 18.35 Mevrouw Mi sère, Tsjechisch sprookje en om 18.50 Snelbinder, jeugdprogramma met o.a. aandacht voor een anti- vandalismeproject van de politie en een aantal basis scholen en de stenen beel den van de Sint-Janska- thedraal in Den Bosch NOS 17.30 'AS-Journaal NCRV 17.46 Los Vast TV, popprogram ma gepresenteerd door Jan Rietman TELEAC 18.25 CD Nederlandse literatuur na 1830. Les 14 NCRV 16.55 CO De Fabeltjeskrant 19.00 The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: The juicer. Pa Huxtable is zo blij met zijn nieuwste aanwinst: een citruspers. Maar al snel blijken zijn kinderen het ook leuk speelgoed te vinden 19.25 De zonen van de roze panter, tekenfilmserie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 It's all in the game, com puterquiz voor middelbare scholieren gepresenteerd door Hans Brian. Gasten: Anita Meijer en Berdien Stenberg 21.20 Farce Majeur, satirisch programma met Alexan der Pola, Jan Fillekers, Henk van der Horst, Fred Benavente en speciale gaste Marijke Merckens 21.50 Hier en nu, actualiteitenru briek geheel gewijd aan de campagnes van de drie grote partijen in het kader van de gemeenteraadsver kiezingen van morgen. Centraal staat daarbij de wijze van campagne voe ren en de landelijke dimen sie die de partijen aan deze verkiezingen geven. Ver der gesprekken met de campagneleiders Peter Kramer (PvdA), Ferry Hou terman (WD) en Ries Smits (CDA) 22.25 Meditatief moment, korte meditatie 22.30 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Two easy pieces. Het is Belkers trouwdag, maar er staat een riskante actie op stapel tegen een grote drugsdealer 23.15 Meditatief moment, korte poëtische filmimpressie NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 17.00-17.30 Recht en gevoel (4), gesprek met Mr. R. Gisolf, kort geding rechter in Am sterdam FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Cur sus: Digitale procesbestu ring (cursus Digitale elec- tronica en microprocesso ren) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 m Snuiters, serie praat programma's met jonge ren. Thema van vandaag: Blowen. Presentatie: Cees Grimbergen en Johnny Kraaykamp jr. 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine NOS 20.00 Voor niks gaat de zon op, serie informatieve pro gramma's over consumen tenzaken. Afl.: De Ge meenteraadsverkiezingen 20.55 Den Haag Vandaag. Rechtstreekse discussie tussen de voorzitters van de drie grote politieke par tijen, Piet Bukman (CDA), Max van den Berg (PvdA) en Jan Kamminga (WD), aan de vooravond van de Gemeenteraadsverkiezin gen. Gespreksleiding: Cees Sorgdrager, Ton Eli- as en Ferry Mingelen 21.35 Panoramiek, achtergrond informatie bij aktuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek PP 22.12 Uitzending van de EVP NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. Met o.a. voetbal KNVB-beker 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET Girl 19.40 The Professional* afl.: Everest was also Conquered 20.30 Marlowe 22.05 Call him Mr. Shatter 23.35-01.15 Stilletto EUROPA TV Programma schema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Jason King. Afl.: That isn't me Europa Report Without Love, speelfilm Sport Reports: World Motor cycle Championship: Le Mans en Portugese Rally Wortd'watch'en weerbericht antoo ;k Jos cou lehai ICEN, Ebbin Van Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma ïK' an ikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen. Presentatie: Fran cis Verdoodt Bassie en Adriaan, kinderse rie. Afl.: Seizoenen (herh.) Er was eens... het heelal, in formatieve tekenfilmserie. Afl.: 0e uiteengespatte planeet Werken met audiovisuele :rn middelen. Afl. 6: Beeldgebruik, glbekijk het maar. Het gebruik p maken van bestaand beeldma-' technjroi de -613 chtsi UIS, K Kant Kunstzaken IQ, spelprogramma. Presenta tie: Herman van Molle Labyrint. 'Wie gunt België het federalisme? Herman Vos (1689 - 1952)'. Docudrama van mAndrè van de Vijver over de en emoties van een op- rechte Flamingant, die wordt lU. geconfronteerd met de obses sie dat eerst België moet ver dwijnen voordat Vlaanderen zich kan ontplooien. Met Marks Steemans in de hoofd ig glaube', Schubert, door Guy de Mey. zang en Sylvia Traey. piano •dam Wil hi 1/1241 lines EN, K )en Li 3603 ogerw Zo"en en dochters (Sons and WEE daughters), Australische tv-se- weq rie. Met: Rowena Wallace. it-nnr9Alexanc,ra Fowler, Peter Phelps e.a. Oshin (10), Japanse serie van ,Yukiko Okamoto en Sukago ELSTB Hashida. Oshin heeft het moei- eweg lijk Mededelingen en program- ma-overzicht rum V Journaal 2160 Weerbericht Videomatch, spelprogramma Imet Marleen Gordts dl De kleine waarheid (24). 26- delige serie van Willy van He- mert naar de trilogie van Jan Mens. Met o.a. Willeke Alberti. Emmy Lopez Dias en John Leddy e.a. Marleen woont nu in de Korsjespoort in het hartje van de stad. Wanneer een SS-officier de winkel van Mar leen binnenstapt en met haar een gesprek begint is Eppo buiten zichzelf van woede 21.30 Mike. Wekelijkse praatshow met Mike Verdrengh 22.45-23.45 WK Kunatrijden op de schaats te Genëve, samenvat ting reportage van de vrije oe feningen voor paren. Commen taar: Alain Coninx RTBF 1 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto-trekking 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur: Lea portent clsquent, toneelstuk met Christiane Lenain, Jean-Pierre Loriot, Jacqueline Paquay e.a. Regie: Jean-Louis Colmant. Omdat vader het te druk heeft en moeder erg makkelijk is zetten de kinderen het huis op stelten 21.40 Le Louvre, het grootste mu seum ter wereld, documentai reserie. Afl. 11: La clarté et la gloire, over het tijdperk van Lodewijk XIV 22.35 Journaal 23.00 Tribunes économique et eoci- ale: La C.S.C. MUSIC BOX/TV 5 17.05 Numéro 1 Serge Lama, mu ziekprogramma 18.05 Magazine des sports, met o.a. autosport, tennis, rugby en zei len 19.00 Le village dans les nuages, kinderprogramma 19.30 Trente millions d'amis, die- renmagazine 20.00 Numéro 1 Alice Dona, pro gramma met o.a. Serge Lama, Serge Reggani en Robert Charlebois 21.00 Magazine dee sports 22.00 Nieuws 22.30 D Le dernièr milliardaire, ko medie uit 1934 van René Clair 00.00-01.00 [ESunie hits the screen DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ohne Frauen ist kein Staat zu machen, documentaire over jonge vrouwelijke politici die hun werk combineren met hun 16.55 IpaB am Oienstag, kinderpro gramma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 KÖberle kommt, tv-serie. Afl.: Frisch geslrichen 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Spate Reue 19.58 Programma-overzicht 20.00 QTageaschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma waarbij het raden van beroe pen cenntraal staat, gepresen teerd door Robert Lembke 21.00 Kontraste 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Das Urteil. Bobby probeert voor de zus van de vermoorde Veroni ca te getuigen in het proces te- Ïen Jenna agesthemen, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. WK Kunstrij- dèn op de schaats vanuit Ge- nève. Korte kuur heren en kuur voor paren 23.45 Chanson Spéciale: Yves Du- teil. Portret van de Franse zan ger Yves Duteil, gemaakt tij dens een optreden in Com- piègne en bij de zanger thuis 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 16.04 16.20 Pinnwand, agenda Pfiff, sportprogramma voor jongeren Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Tom en Jerry, tekenfilmserie Mein Gëstebuch, gesprek sprogramma o.l.v. Guido Bau- mann. Gaste: Maria Schell Programma-overzicht Heute Die Reportage. 'Berliner Filz', reportage Alles was Recht ist. 'Verhalen tussen Amor en Justitla', drie delige serie met Thekla Carola Wied, Christian Quadllieg, Heli Finkenzeller e.a. Afl. 1: Von Boxern und Bürgen. De advo cate Hanna Thaler krijgt van een boksvereniging en body buildingcentrum de opdracht een zaak te verdedigen. Zo komt zijn in contact met het advocatenkantoor van Dr. Ar- nulf Rehberg en zijn compag- 21.15 Personenbeschreibung: Tay- eb Saddiki, een toneelspeler uit Marokko, reportage over de Marokkaanse toneelschrij ver, toneelspeler, regisseur, theaterdirekteur. filmproducent en auteur Tayeb Saddiki 21.45 Heute-journal 22.05 Die Sport-Reportage 22.35 Das kleine Fernsenspiel: Pol- nische Schule, een keuze uit examenfilms van de Poolse filmacademie in Lodz 00.15 Heute DUITSLAND 3 17.30 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 1. 18.00 Telekolleg II: Cursus Beschrij vende Statisllek. Les 4 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, buitenland se reportages. Vandaag: Silli- con-Valley. vergiftetes Tal. Re portage uit Californië 20.45 Rückblende, documentaire-se rie. Afl.: Vor 40 Jahren gestor- ben: Graaf Clemens August von Galen, een bisschop in 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Gezeichnet füra Leben - Das Stigma der Folter. Reportage over een sociaal-psychisch centrum in Keulen voor slacht offers van martelingen 22.15 Deutschlandbilder. 'Die Lust zum kampfen. die Kraft zu Lie- ben, documentaire-film over de totstandkoming van Marga- rethe von Trotta's speelfilm over Rosa Luxemburg 22.45 Au8landsmagazin, informatie en amusement uit de hele we reld 23.30 Laatste nieuws n Ondertiteling via TeleTekst. S Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige z ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Een portret van de Franse zanger Yves Duteil wordt uitgezonden op Duitsland 1 om 23.45 uur. BBC 1 16.00 The budget, presentatie van de regeringsbegroting 18.40 Pink Panther, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Holiday, vakantietips 20.30 EastEnders, tv-serie. Met: Wendy Richard, Bill Treacher, Susan Tully e.a. 21.00 One by one, tv-serie met Rob Heyland, Peter Jeffrey, Peter Gilmore e.a. Afl.: Pride of pla- 21.50 Points of view 22.00 Journaal, weerberichten en regionaal nieuws 22.30 The budgat, toelichting op de begroting door de minister van Financiën 22.40 Hideaway, tv-serie met Ken Hutchinson, Clare Higgings, Tony Selby e.a. 23.25 Film '86, filmmagazine 00.05 The world of UB 40: Downhill all the way 00.15 WK kunst rijden op de schaats vanuit Genève 00.55 Weerbericht BBC 2 17.35 Think it, do it 18.00 John Cravens newsround 18.10 Grange hill 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 The grain run, a voyage to the north. Afl.: To cathedral city and roman waterway 19.00. No limits, aandacht voor nieuw talent 19.50 Joni Jones (4), tv-serie over een dorp in Wales tijdens de Eerste Wereldoorlog 20.30 The money makers 21.00 Actueel magazine 21.30 Origins, documentaire 23.35 The Budget, programma n.a.v. de nieuwe regeringsbegroting 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.15 Open University NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 De film van Ome Willem, kinderprogramma 14.55 Su per-Oma, kinderserie 15.20 Diana, tv-serie 16.10 Mr. Belvedere, come- dy-serie 16.35 Dieren van de zon NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 De Smurfen 18.00 Clipperade NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.10 Plafond ovsr de vloer (1. herh.) 15.30 Plafond over de vloer, serie van Wim T. Schippers. Afl. 2: Potverdomme 15.51 Achterwerk in de kast 16.08 Max Laadvermogen 16.21 Verhalen van de zwarte kraai 16.30 E Laurel Hardy. Afl.: Beau Hunks (1931) 17.06 Een mama is een ei 17.21-17.30 Jipaloop MUSIC BOX/TV 5 07.00 ^Muziekprogramma's. "Ed's elite' met Edwina (07 00), 'Sit tight' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' met Martin (10.00), 'Chart Attack' met Simon en Sunie (11.00) en 'The Power Hour' met Gaz en Dante (12.00). 13.00 SHerhalin- gen. 16.05 Jean-Louis Roy-cyclus: Remands d'amour, reportage 17.05 Max Bill, tv-portret DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Dia Reportage 11.10 WK Kunstrijdan op de schaats (herh.) 11.55 Umschau 12.10 Kontraste 12.55-Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ^Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Schaufen- ater der Welt: Hannover-Mease Ce- bit 16.55 Wilde Tiare, natuurfilm 17.15 Linka und rechts vom Aquator ITV DUITSLAND 2 16.00 The Budget, presentatie van de nieuwe regeringsbegroting 18.45 Nieuws 19.00 About Anglis, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Mind your Language 20.30 Busman's Holiday 21.00 Magnum, Amerikaanse tv-se rie 22.00 Boon, comedyserie 23.00 Nieuws 23.30 The Budget, toelichting door de minister van Financiën 23.40 WK Kunstschaatsen Geneve 00.40 Legmen 01.35 Tuesday Topic 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heuts 16.04 Bettkantengeschichten 16.35 Tao Teo 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.50 Ein Heim für Tiere BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Journaal 13.54 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bagpuaa 16.52 Regionaal nieuwa 16.55 The peris- he rs 17.00 The Chucklehounds SKY CHANNEL SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 Blackstar 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.30 EYoung, Free Single 17.00 EJump 17.00 (SEngelse top 50, met David Jensen 18.00 The Littles, tekenfilmserie. Afl.: The Little Winner 18.30 Dennis. Afl.: Poor Mr. Wilson 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy the Stockholder 19.30 Green Acres. Afl.: Flight to Nowhere 20.00 Vegas. Afl.: Runaway 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. Afl.: 1 the people 22.50 US College Football 1986 00.15-01.00 [ElMonsters of rock (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Moechops 13.10 Our bachyard 13.30 Mr. and Mrs. 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 A country practice 15.30 On the market 16.00 Gems 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Mo- actios 17.10 Jamas the cat RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 16.54 VPRO: Vrije Geluiden. 17.03 Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. RADIO 4 17.30 NCRV: Pianoconcerten van Mozart. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek in NCRV Studio 2. 21.30 Literama. 22.30 Klassieke Orgelmuziek. 23.10 Klassieke kamermuziek. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie (9). 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Ni Hao. Les 7. 22.00 Grafische technieken. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Vakbondskroniek: het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora: Muziekmagazine. 21.03 De BRT big band. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en Soft Music. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee, popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Harmonies en fanfares. 19.00 Essay. 19.45 Dialogen voor twee gitaren, Chaynes. 20.00 Punto Cubano (deel lil). 20.30 Concertrelais Nieuwe Muziek. 22D0 Lof van de Arrive, dialoog. 23JO-2345 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.35 De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1320 Journalistenforum. 14.05 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08DO Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 06.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Studio der frühen Musik. 10.30 Orkestpalet. 11.50 Klassieke Orkestmuziek. 12.30 Promenade. 13.00 EO: Nieuws. 13.02 Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten, solorecital. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 16.45 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant. 10.30 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 De Pina Colada Show. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 1620 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1323 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Beelden, luisterspel. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters. 08.12 Servicetelefoon. 10.00 Nieuws. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogr. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert 10.00 Schoolradio. 11.00 Frederick Delius (18). 12.12 Tafel muziek. 13.10 Actueel. 13.30 Pianomuziek van Massenet. 14.00 Manon, opera van Massenet. 16:35 Balletmuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15