.arel Willink portretteerde uitsluitend „Kopstukken t'cl* lDIO/TELEVISIE ESTDUITSE TV ZENDT UUR WK-VOETBAL UIT CeidócScHuant VRIJDAG 14 MAART 1986 PAGINA 17 1SELD0RF De twee landelijke Westduitse televisie- ers ARD en ZDF zullen gezamenlijk 39 wedstrijden tij- het WK-voetbal in Mexico rechtstreeks op het scherm gen. Van de resterende 13 wedstrijden zullen samenvat- »n worden uitgezonden. In totaal besteden de Westduit- 97 uur aan het WK-voetbal. Dat hebben de tv-organisa- bekendgemaakt. De eerste wedstrijd zal op 31 mei wor- gehouden tussen de heersende wereldkampioen Italië en arije. De finale vindt op 29 juni plaats in Mexico-stad. ,ter\t( jve-wedstrijden zullen om 12.00 uur 's middags of om mid( jf uur 's nachts worden uitgezonden. ARD en ZDF heb- ger V00r de tv- en radio-uitzendingen 14 miljoen DM uitge- mbol ken. len stuurt 30 journalisten en 25 assistenten naar Mexico, nieu ijl ZDF 21 verslaggevers en 23 technici naar de WK :e de t it h rijft notor serie zelf sregc >r de ker lijk enau zijst deur ijzen lar d i mor" atuu STELLING IN „WELLES NIETES" OP TV: Voetbal zelf schuldig aan geweld rond veld HILVERSUM - De voetbalcompetitie is weer hervat, maar de supporters blij ven massaal weg, zo meldde onlangs het blad „Voetbal International". Het geweld langs de lijn is de oorzaak van de dalende populariteit van het voetbal. Maar daarvan is het voetbal zelf de oorzaak. Deze stelling komt aan de orde in het tv-programma „Welles-nie- tes" op 18 maart. De KNVB maakt zich zorgen. De europarlementariër me vrouw Jessica Larive (liberale fractie) wil een europese wetgeving tegen het voetbalgeweld. Zij is lid van de europe se commissie „Jeugd en Sport". In het eindrapport van deze commissie (deze week verschenen) worden voorstellen gedaan. Mevrouw Larive vindt dat er vooral maatregelen op het voetbalveld genomen moeten worden. Het voetbal spel zelf is medeschuldig aan het ge weld langs de lijn, is dan ook haar stel ling. De KNVB gaat tegen deze stelling in. Rob de Bakker, hoofd van het bu reau veiligheid van de KNVB, wijst maatschappelijke oorzaken aan voor het voetbalgeweld: gezagscrises, verva ging van waarden en normen. Aan de discussie wordt verder nog deelgeno men door Herman Kuiphof sportjour nalist, drs.H.v.d.Brug verbonden aan het Baschwitz Instituut te Amsterdam. V.d.Burg heeft onderzoek gedaan naar oorzaken van vandalisme door met supporters op te trekken, Louis van Gaal Sparta-voetballer en Gerard Geurds scheidsrechter. AVRO en TROS brengen marathon Rotterdam direct op het scherm HILVERSUM - AVRO en TROS doen op zater- dag 19 april van 14.50 tot 17.30 uur via Ned. II rechtstreeks verslag van de zesde marathon van Rotterdam, waar vorig jaar het nog altijd bestaande wereldrecord van 2.07.12 werd gelo pen door de Portugees Carlos Lopes. Amerikaanse komiek Cohen overleden NEW YORK De Amerikaanse komiek en causeur Myron Cohen, die zijn conferences bracht met een dik jiddisch accent, de Ameri kaanse Max Tailleur, overleed dezer dagen op 79-jarige leeftijd. Hij bracht moppen van het volgende slag: Twee vrouwen in New York hangen de was aan de lijn. Vraagt de een aan de ander: Heb je gezien wat er in Polen aan de hand is? Zegt de buurvrouw: ik woon aan de achterkant, ik zie niks. schilder Carel Willink 1-1983), die met zijn mi nis uitgewerkte magisch realisme in zijn vrije Jderwerk bekijks blijft jen, genoot niet minder als portretschilder, slechts in beperkte docfe. omdat geportretteer- hun duur betaald bezit gemakkelijk afstonden exposities. kwam er tenslotte toch der l^en tot 6 april kan men in Singer Museum te Laren cht voor enkele tiental- jortretten van zijn hand. maal belangrijke man en vrouwen, de actrice v.d. Moer met een he- e kijk, naast een vrou- wete jke voorzitter van iets ngter een staalharde blik rs door de beschouwer Tussendoor directeu- van Demka, Akzo en dat grote bedrijven, intus- al of niet over de kop. voor stuk „Kopstuk- Deze titel werd voor ëid ijbntoonstelling in Laren CE) 1 zen. [jerb^deze gelegenheid kreeg Hans Melissen de nader in te gaan op i nielinks kwaliteiten als por- keld childer. Een film die op oruik xpositie wordt vertoond is overgenomen door lO-tv, zaterdag Ned. II af* $1.50 uur. hij: „Ik was altijd al een mderaar van Willinks j derwerk, maar zijn por- en vormen een heel w' aspect. Ik wilde Wil- ogen; *aten ^cn <ds portret- Ider. Ik laat over hem en 'OKI|werkwijze vertellen door pensen die door hem ge- yetteerd zijn. Dan komt eigenzinnigheid aan het Hij deed geen conces sies aan zijn model. Bij auto riteiten kon er geen glim lachje af, ook al vroegen zij er om. Willink maakte schil- derkunsig nooit een geheim van zijn kijk op een persoon. Hij schilderde liever geen portretten, maar deed er aan om in zijn onderhoud te voorzien. Minstens tiendui zend gulden voor zes weken werk. Voor die prijs schilder de hij niet iedereen. Alleen als de geportretteerde hem ook schilderkunstig iets te bieden had". WHhelmina Hij wees ook opdrachten af. Zo weigerde hij Wilhelmina destijds te schilderen. Hij liet zich vooraf informeren waar het schilderij zou komen te hangen. Dat zou worden de vergaderzaal van de Raad van State. Willink nam daar een kijkje en trof naar zijn visie een afzichtelijk groen behangetje. „Dat past niet als achtergrond voor mijn werk", zo zei hij, en advi seerde een passender behan getje waarvan hij gelijk een rolletje mee bracht. Daar trapte men bij de Raad van State niet in en dus ging het portret niet door. Een tweede geweigerd por tret betrof Juliana. Net als al zijn andere modellen diende zij voor pose op zijn Amster damse zolderkamer te ko men met uitzicht op het Rijksmuseum. Hij vond dat nodig omdat hij door zijn ate lier blijvend touwen gespan nen had, waarmee hij met één oogopslag perspectivi sche berekeningen kon ma ken, zoals afmetingen van hoofd t.o.v. lichaam en ach tergrond. Dat werd niet toe gestaan, er werd althans heel Filmer Hans Melissen met Sylvia lang over gepraat. Toen ten slotte wel in zijn eis werd toegestemd, moest hij belo ven Juliana niet in de ogen te kijken. Nu schilderde hij de ogen van zijn geportret- teerden altijd het laatst. Dus kostte het geen moeite lang toe te geven aan die eis, maar tenslotte kon hij er als schilder niet onderuit. Men werd het er toch niet over Zo stelde hij aan al zijn mo dellen persoonlijke c.q. schil derkunstige eisen. Dames in fraaie garderobes vond hij foeilelijk gekleed. Hij stapte ermee naar een modemaga- Willink-Quiel. Links de kop van zijn, liet haar fraai in het nieuw steken en begon dan te schilderen. Filmer Melissên koos als uit gangspunt voor zijn film de tegenstelling tussen het standpunt van schilder Wil link en zijn meewerkende modellen. Hij zei altijd, dat hij schilderde als een onder danige dienaar, die de wen sen van zijn opdrachtgevers uitvoert. In strijd met zijn woorden en in werkelijkheid begon hij aan de geportret- teerden eisen te stellen direct na binnenkomst op zijn ate lier. En bovendien permitteerde hij zich een eigen kijk op de Carel Willink, te schilderen persoon. Hij koos ervoor karakter tot uit drukking te brengen en ging daarvoor uit van uiterlijk en houding. Bang Een zoon van een geportret teerde vertelde Willink later, dat hij na het overlijden van zijn vader diens portret naar elders in huis had verhan gen, omdat hij altijd bang was geweest voor zijn vader en dit gevoel hem na diens dood steeds sterker beving bij het zien van het portret. Hele verhalen hoort men ook over de gedetailleerde werkwijze van Willink. Ver scheen men in een gladge streken garderobe, dan vouwde hij er opzettelijk kreukels in, omdat nij graag werkte met contrasten van donker en licht, de werking en val van een schaduw. Om dat effect te bereiken, pleeg de hij zijn eigen ingrepen. Een man, hersteld van een hartaanval, schilderde hij met de minder valide li chaamshouding die zijn deel was geworden. Verscheen men in een vlekkeloos pak, dan bracht hij terwille van het effect alsnog een vlek op de stof aan bij wijze van compositorische ingreep. Bo vendien voorzag hij geheel zonder overleg zijn portret ten van eigen gekozen ach tergronden. De latinist Fuchs, die dacht aan een Ro meins bouwwerk, kreeg on gevraagd een Griekse ach tergrond. Zo leert men uit deze film behalve de schilder ook de mens Willink kennen, al geeft men jammer genoeg ook niet iets van zijn vrije schilderwerk te zien. Men meent dat hij eerder als schilder voldoende is door grond, zijn voorkeur voor klassieke ruines, vertekende gevels, wilde luchten en hier en daar een naakte vrouw als versierend object, als le vend contrast met de gestol de omgeving, dan wel als een ode aan de fraaiheid van de vrouw. Steeds hetzelfde mo del en na het overlijden van zijn eigen vrouw na een veeljarig huwelijk verschil lende vriendinnen. Zijn le ven lang zette Willink zijn kritici op het verkeerde been: een rasschilder, maar moeilijk kiezen tussen kunst, kunnen of kitsch. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 AVRO 15.45 AVRO-Servieo, met om 15.45 AVRO's Service Sa lon, amusement en infor matie gepresenteerd door Edwin Rutten en om 16.20 AVRO's Tele-Keuken met Henk Molenberg 17.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 17.15 Ontdek Je plekje, serie filmpjes over de schoon heid van stad en land. Afl.: Arnhem NOS 17.30 'AS-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias 18.15 AVRO cursus bridge. Les TELEAC Biotechnologie. Les 8. (herh.) AVRO ffl Qe Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms gepresenteerd door Han Peekei AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS CD Journaal AVRO In de hoofdrol. Mies Bouwman confronteert een bekende Nederlander met belangrijke personen uit zijn of haar leven Kant (Lace, 3), vijfdelige Amerikaanse mini-serie naar het boek van Shirley Conran. Met o.a. Bess Armstrong, Brooke Adams en Arielle Drombalse. Lit- lie, een internationale be roemdheid en sex-sym- bool, gebruikt al haar macht en invloed om haar moeder te vinden, die ze nooit heeft gekend 20.00 20.28 23.10 23.50 AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek programma met interviews en debatten met politici en het gesprek met de Minis ter-President M.A.S.H. Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: Meen je dat nou, Margaret. Het hele kamp staat op z'n kop, omdat een lid van het Amerikaanse congres op een routinebezoek komt Karei van de Graaf, dis cussieprogramma AVRO's Sportpanorama, met o.a. een interview met Boris Becker. Presentatie: Jos Kuyer NOS Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, geva rieerd programma rond het thema 'Politiek en tele visie' met interviews met oud-politici en campagne makers NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Het smurfte in de ruimte 19.25 De Konsumentenman, in formatief programma over consumentenazaken, ge presenteerd door Frits Bom 20.30 Verlopen en verlaten, tv-registratie van de laat ste opvoering van het so lo-programma 'Veropen en verlaten' van Youp van 't Hek, enkele dagen gele den opgenomen in Spijke- nisse (van 21.30-21.35 pauze) NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Het hoge woord, driedeli ge programmaserie over de functie van literatuur in de calvanistische wereld. Afl. 2: De records. Christe lijke streek- en familiero mans 23.28 Een bericht van de wilde. ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VARA 23.35-01.10 The Late show, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Robert Benton. Met o.a. Art Carney. Lily Tomlin en Bill Macy. Privé- detective Regan wordt vermoord tijdens zijn on derzoek naar de ontvoe ring van de kat van de nog al onevenwichtige dame Margo. Collega-detective Wells gaat samen met Margo op onderzoek uit en raakt daarbij verstrikt in een web van intriges EUROPA TV 17.55 Programme-overzicht 18.00 Kinderprogramma's 18.45 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.40 Father Murphy. Afl.: A horse from heaven 20.30 World Watch en weerbericht 20.40 The Persuaders. All.: Old. new and deadly 21.30 Europa Report 22.05 Sport Reports: This is Pete', documentaire 23.20 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Last Remake of Beau Geete 18.25 Do Optimist: Turf Luck 18.55 Grijpetra en de Gier 20.15 Woody Woodpecker 20.30 Bug 100' 22.10 Be-Ba Black Sheep 23.05 Legend oI Lizzie Borden 00.40-02.25 Meaning of Life b'J ste gs Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) Prikbsllon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fidionserie over de beleve nissen van de USS Enterprise. Met: Leonard Nimoy. William Shatner. Deforest Kelley e.a. Afl.: Miri Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep Mededelingen en program- ma-overzicht Weerbericht Als een wereld zo groot, waar uw vlag staat geplant, docu mentaireserie over het voor malige Blegisch Kongo. Afl. 4: Het leger en de administratie. De eerste stut onder het kolo niale systeem is het leger. De administratie is de tweede stut Goeds vrienden (Just good friends). Engelse tv-serie met Jan Francis. Paul Nicholas. Sylvia Kay e.a. Vince realiseert zich dat hij nog steeds van Penny houdt en vraagt zijn va der om raad. Mevrouw War render probeert op alle manie ren haar dochter voor een nieuwe misstap te behoeden So what, jazzprogramma met het Belgisch Pianokwartet Journaal en Coda: 'Het Paar' van Heinz Kahlau (1931) 1 week sport, sportmagazine met hoogtepunten uit de afge lopen week Dot Oshin (8). Japanse tv-serie. De nieuwe baas van Oshin woont verderop aan de stroom j2 Mededelingen en program- ma-overzicht f. Hl i Journaal lottft Weerbericht Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Première, filminformatie met Jo Röpcke 5-22.50 De helse rit (The long Riders). Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Walter Hill. Met o.a. David Keith. Robert Carra- dine. James Keach e.a. Mis souri wordt onveilig gemaakt door een bandietenbende. Na een treinoverval zet de spoor wegmaatschappij een prijs op hun hoofden. Detectives en een agentschap kammen de hele streek uit ,'BF 1 Schooltelevisie Carrsfours, gevarieerd kinder programma Ce eoir, regionaal magazine Quick ot Flupke, tekenfilmse rie Journaal Minute Papilion, consumente ninformatie La Taupo (Tinker, tailor, sol dier. spy). Engelse tv-serie Kim Novak is vanavond te zien in de speelfilm 'Le bison blanc' (The white buffalo), op RTBF 1 om 21.00 uur. naar de roman van John Le Carré. Met: Alec Guiness, An thony Bates. Hywel Bennet e.a. Guillem is door Smiley erop uitgestuurd om in te breken bij het 'circus'. Ondertussen gaat Smiley op bezoek bij Connje Sachs, een goede oude beken de van hem én de geheime dienst 20.55 Le bison blanc (The white buf falo), Amerikaanse speelfilm uit 1977 met Charles Bronson, Kim Novak, Jach Warden e.a. Regie: Lee J. Thompson. Wild Bill Hickok wordt geplaagd door een altijd weer terugke rende nachtmerrie over een witte bizon. Dan wordt op een dag de dochter van het opper hoofd van de Sioux gedood door een woeste witte bizon. Wild Bill en zijn vriend Zane zetten de achtervolging in. Aansl.: Laatste nieuws MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. 'Write on' met Edwina (16.00), 'First Sight' met Simon en een po partiest (17.00) en 'Between the lines' met Sunie (18.00). 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.27 Kinderprogramma 19.50 Lee mouettes eu la saone, tv- film 21.28 Lee six de Bourgognes, docu mentaire-serie waarin chef koks vertellen over hun be roep. Afl.: Michel Lorain 22.00 Nieuws 22.30-01.00 EMuziekprogramma's. Herhalingen. 'Write on' (22.30), 'First sight' (23.00) en 'Bet- ween the lines' met Sunle (00.00). CD Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. ÉDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandsta|ige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 16.00 Tagessctiau 16.10 Ferien beim Opa, tv-serie van en met Robert Naegele. Afl.: F of V? 16.20 Walt Disney: Die Spur der An tilope (The Track of the Afri can Bongo). Amerikaanse speelfilm uit 1977. Met: Johnny Noava, Oliver Litondo. Charles Hayes e.a. Regie: Frank Zuniga 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 EWWF-Club, amusements programma 19.58 Programma-overzicht 20.00 CDTageaschau 20.15 O Tagebuch einer Verfiebten, Duitse speelfilm uit 1953 met Maria Schell, O.W. Fischer, Margarete Haagen e.a. Regie: Josef von Baky. Paul en Bar bara zouden zonder Paul's eeuwige hang naar avontuur tjes heel gelukkig kunnen zijn. Wanneer Barbara weer een verhouding ontdekt reist ze naar Italië waar ze opnieuw contact opneemt met een vroegere minnaar 21.50 Rendezvous mil Halley, over zicht van de resultaten en stu- diogesprekken, afgewisseld met reacties n.a.v. de uitzen ding van gisteravond 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Sportschau 23.25 Garten des Bösen (Garden of Evil). Amerikaanse speelfilm uit 1954 met Gary Cooper. Susan Hayward. Richard Widmark e.a. Regie: Henry Hathaway. Een moedige jonge vrouw weet vier mannen zo ver te krijgen met haar door het gebied van de Indianen te rijden om zo haar man te kunnen bereiken die in een goudmijn onder puin bedolven ligt 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Das Haus am Eaton Place (Upstairs, downstairs). Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Vermiss- t/Feigheit vor dem feind Freizeit... und was man da- rau» machen kann, vrijetijds- magazine Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Die roten Elefanten, tv-serie naar de gelijknamige roman van Henry Kolarz. Met Wolf Roth, Silvia Janisch, Sydny Chama e.a. Regie: Wolf Die trich. Afl.: Neushoorns Programma-overzicht Heute Auslandsjoumal, reportages van buitenlandse correspon denten. Ditmaal een verslag uit Frankrijk Ein Fall für zwei, Duitse poli tieserie met Günter Strack, Claus Theo Gërtner, Iris Ber- ben e.a. Afl.: Todestag. Karl Wilbrand heeft zich laten scheiden om zo met de veel jongere Karin te kunnen trou wen. Karin Is hem echter ont rouw. Wilbrand weet op een dag maar net te ontsnappen aan de dood waarop hij zich tot dr. Renz en Matule went Vorsicht, Falie) De recherche waarschuwt Heute-joumal Günther Strack dr. Renz in de misdaadserie 'Ein Fall für zwei', op Duitsland 2 om 20.15 uur. 22.05 Aspekte-Literatur, cultureel magazine met o.a. nieuwe boe ken uit Nederland. Vlaanderen en Hongarije. Met als gast: Harry Mulisch, André Weck- mann en György Konrad 23.20 Die Profie, politieserie. Afl.: Ein teurer Fehler. De politicus Sir Charles Malvin wordt verliefd op Sarah, een jong meisje dat tegen zijn auto opgelopen Is en daarbij schijnbaar een shock heeft opgelopen. Al snel blijkt echter dat Sarah als lokvogel van een afpersingsbende fun geert 00.10 Die Anwilte des Teufels (Les avocats du diable). Franse speelfilm uit 1980 met Laurent Malet, Anne-Marie Philipe, Mi chel Auclair e.a. Regie: José Giovanni. Chabrier. een jonge advocaat, provoceert een schandaal in de gerechtszaak wanneer de advocaat van de tegenpartij racistisch begint te worden. Hierdoor wordt Cha brier bestempeld als vechter voor de Algerijnen. Dit leidt voor hem tot vervelende acties van de tegenpartij 01.30 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: Cursus psycholo gie. Les 13: Das Individuum in der Gruppe Hallo Spencer, comedyserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Bliek- punkt Düsseldorf Tagesschau Arche 2000, magazine over mi lieubescherming Architektur heute, serie por tretten over Internationale ar- chitekten. Afl.: Hans Holleln Landeespiegel: Der verborge ne See, filmdocumentaire over de ontdekking van een grot Eine Helmkehergescnlchte, film met Frans Morak, Gabriele Schuchter en Robert Tessen e.a. Regie: Michael Scharang. In het zwaar gebombardeerde Wenen heerst grote armoede en de zware handel viert er hoogtij. De krijgsgevangene Franz besluit samen met enke le vrienden om te proberen als varieté-arllest zijn geld te gaan verdienen Rockpalast, met een optreden van Alex Oriental Experience 17.30 Secrets out, kinderprogramma 17.55 Newsround extra 18.10 Grange hill, kinderserie 18.35 Thee Flinstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, actualiteiten 20.00 Wogan, showprogramma rond Terry Wogan 20.40 Blanketty blank, amusements programma 21.15 The Colby's, lv-serie 22.00 Journaal 22.30 Lovejoy, tv-serie 23.25 The friday film: All Quiet on the Western Front, Ameri kaanse tv-film uit 1979 van Delberl Mann naar het boek van Erich Maria von Remar que. Met o.a. Richard Thomas en Ernest Borgnine 01.55 Weerbericht BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Brother of the wind, speelfilm 20.00 Micro live, informatieve serie 20.30 Ebony, magazine voor kleurlin- 21.00 foment of truth, religieus pro- gramma 21.30 Gardeners world 22.00 Sporting chance 22.30 One man and his dog 23.10 Did you see...? herhaling van tv-programma's 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-02.35 O Night of the hunter, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Charles Laughton. Met o.a. Robert Mitchum en Shel ley Winters ITV James the Cat Emu's Pink Windmill i Blockbusters, spelprogramma Nieuws I About Anglia, regionaal maga- I Albion market I Murder, she wrote, misdaad serie. Afl.: School for scandal I That's my boy, comedyserie Auf Wiederseh'n Pet I Cross question Winged Devils, speelfilm I Message and music SKY CHANNEL 17.00 S]Live on friday, met Gary Da- vies 18.00 Mask, tekenfilmserie 18.30 Dennis. Afl.: The Horae-Less Carriage Club 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Countess Lose Weight 19.30 Green Acres. Afl.: Eb Returns 20.00 The New Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.30 Vegas. Afl.: Night of a Thou sand Eyes 21.50 Deadly Ernest Horror Show: Ghost story - Legion of de mons, Amerikaanse horrorfilm van Paul Stanley met o.a. Shir ley Knight Hopkins en Jon Cypher 22.45 Deadly Ernest Horror Show: Half a death, Amerikaanse horrorfilm van Les Martinson met o.a. Sebastian Cabot en Pamela Franklin 23.50 EMonstere of rock (herh.) 00.35-01.00 SPat Sharp Show 08.30 Nouba-Nooba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-10.00 Cursus Nederlands: Spreek met ons mes 11.50 Interwsllonie: Zdravo, zdravo, zdravo. Programma voor Joe- iioslaven nterwallonle: Ciso Amlci. Programma voor Italianen MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Sound and vision' met Gary (07.00), 'GTRTQI' met Gaz (08.00). 'Videoplx 2' met Si mon en Martin (09.00), 'One night stand': Blondie in concert (10.00), 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). 13.00 (2Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heuts 10.03 Sportschau 10.30 Vorsicht 11.00 O Doktor Jack, Amerikaanse speefilm uit 1922. Met: Harold Lloyd, Erik Mayne, Mildrid Da- vis e.a. Regie: Fred Newmeyer. Een simpele dorpsdokter be zoekt zijn patiënten waarvan de meesten psychomatische ziekten hebben 12.15 Rendez-voua mrt Halley, over zicht van de resultaten en ge sprekken In de studio 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 EProgramma-overzicht 11.30 Biotechnologie (11), informa tieve serie 12.00 Nachbam In Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers met om 1240 Spanje. 1240 Joegosla vië en om 1X20 Griekenland BBC 1 08.10-09.25 Open Universtity 09.30 Hunters gold, kinderserie 09.55 Bsnanamsn, kinderprogram- 10.00 Saturday superstore, kinder programma 13.15 Grandstand, sportprogramma. Met o.a. Paardesport en Ruby SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Crocker de krokodil en Snoot de zeehond 11.25 O Ivanhoe. Afl.: Slave traders 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJamp (herh.) 13.40 EThe graat vidao-racs (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73. Who dunnit? 12.00 Tsrrahawfcs 12.30 The ftying Kiwi 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Gramto 13.30 V RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods 21.02 Water en vuur. 2140 Ket Metropole Orkest. 2242 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 0242 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium 22.00 Horizon. 2240 NOS-Jazz. RADIO 5 1748 Overheidsvoorlichting. 18.10 EO: België totaal. 1840 PP: Uitzending van de PPR. 1840 KRO: Taal en Teken. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1640 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 1740-2040 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 1945 Beraber, voor Turken. 2043 Imago. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 2245 Relax. 2340 Nottumo. Zachte muziek voor het slapen gaan. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 1840 Pop-3. 1940 Kroniek 2. 1945 Noors Ensemble voor heden daagse muziek. 2040 BRT Filharmonisch Orkest olv Alexander Rahbari. Philipp Hirschhorn. viool. 2240 Kamermuziek. 2X15-2345 Jazz In Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03-1X00 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 VARA: Hallo hier Hilversum. 1043 De Stand van zaken. 1143 Tussen Barend en Van Dorp. 1243 De Roole Haan. 1443 Wie In 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 0843 Pop non-stop. 0943 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Los Vast. 1443 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 0840 Nieuws. 0842 AVRO: Mooi zo. 0940 Muziek, wat heet...? 1140 Kurhausconcert. 1240 VOO: Strauss en Co. 1340 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. RADIO 5 0940 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Plaatselijke politiek. 0945 Werken aan werk (15). 1040 Taal van Alledag (21). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 1X00 Nieuws. 1245 Waar waren we ook al weer? 1240 EO... in regio. 1245 Vragen naar de weg. 1340 Nieuws. 1X10 O po Doro (open deur). 1340 Kayen Rasja (Er is hoop). 1X45 lyi Haberler (Goed nieuws). 1440 NOS: Homonos. 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1040 Nieuws. 1043 Cultureel magazine. 1140 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: Het informele spreidingsbeleid. 1X00 Nieuws. 1X03 Wat Nu Weer? BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. 1043 Onze keuze. 1143 Het Kraaienest. 1X15 Matinee. 1443 BBC-bijdrage tot de Nordrlng- serie „Lichte muziek van deze BRT 2 0540 Welkom weekend. 0X12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel. 1140 Vlaamse top tien. 1140 Tips voor de top. 1X00 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rijswijck. BRT 3 0740 Goede morgen (1): 1. Ouvertu re Mignon (Ambrolse Thomas). 2. Fantasie op een lied van Martini, opus 3 (John Field). 3. Irene-wals opus 32 (Johann Strauss). 0740 Goede morgen (2): 1. Grandio- so (Emmerich Kalman). 2. Se renade nr. 4 in F opus 109 (Ferdinando Carulll). 3. „Alle gro leggtero assai" uit de 2de symfonie In Es (Charles Gou nod). 0X15 Ochtendconcert (1). 0940 Ochtendconcert (2): 1. Poema autumnale (Ottorino Resplghi). 2. Symfonie nr. 1 In f opus 7 (Johannes Wenyeslaus Kalll- woda). 1040 „Waar mijn vlag staat geplant": Congo (4). 1140 Uit het grote muziekrepertoire: 1. Concerto nr. 3 voor plano en orkest (Bela Bartok). 2. Symfonie nr. 1 In g opus 13 (Peter Tsjaikovski). 1X15 Koormuziek. 1X15 BRT-keuze voor dlscoflelen. 1540 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17