T-kruisingen op knooppunt Ruishornlaan-Vivaldistraat Belangrijk Bollenkweker Piet Westgeest krijgt eindelijk gewoon gas en water QeidócOowumt ;abel*tv abonnees Bollenstreek Oegstgeest en Zoeterwoude Ploeger opent Keukenhof RENÉ JACOBS WINT SCHEFFERBEKER Vlag in top in Rijnsoever -DEN OMGEVING DONDERDAG 13 MAART 1986PAGINA 17 stgeest krijgt geen cent voor monumenten EEST De gemeente Oegstgeest krijgt geen cent lie voor zijn monumenten. Tijdens een gisteravond in ;eest gehouden politiek forum toonde wethouder A. ick (van onder meer monumentenzorg) zich zeer ver over het feit dat men bericht had ontvangen van het Tie van WVC dat Oegstgeest voor geen enkel monu- subsidie krijgt. iijn er vier jaar lang aan bezig geweest en nu is er een tekomen aan een tragi-komedie. Het is een zeer onver- lelijke zaak. Minister Brinkman liet tijdens zijn bezoek ud-Poelgeest nog doorschemeren dat de gemeente wei een subsidie kon verwachten. Nu blijkt alles wat we >n ondernomen voor niets geweest te zijn. Wij zijn aan jntje gehouden en de gemeente is slechts op kosten ge- aldus de heer Kohlbeck. Voor het politieke forum in oode Leeuw bestond veel belangstelling. Er werd door jsttrekkers mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen l|, de heer P. van Veen (CDA) de heer A. Kohlbeck A) alsmede de heren G. van Eisen (PPR) en H. Vissers voor M. Poelmans) (D'66) aan deelgenomen. Door klapband tegen boom KATWIJK Een 20- jarige Katwijker is gis termiddag vrij zwaar gewond geraakt bij een botsing tegen een boom. Het ongeluk gebeurde op de secundaire weg naar Wassenaar. Het slachtoffer kreeg een klapband en botste te gen een boom die langs de weg stond. Met onbekende ver wondingen is hij over gebracht naar het Aca demisch ziekenhuis in Leiden. Postbode valt in het water WASSENAAR „We hebben dubbel gelegen van het lachen", aldus een medewerker van de PTT in Wassenaar. Een 23-jarige postbode viel gistermorgen met fiets en al pardoes in een sloot aan de ventweg langs de Rijksstraatweg in Wasse naar. De pechvogel wilde de post voor een boede- rij even voorbij het kruispunt bij Den Deijl depo neren in de daartoe geëgende brievenbus, toen hij op de gladde berm uitgleed en in het water be landde. Medewerkers van de Plantsoenendienst van Wassenaar, die in de buurt aan het werk wa ren, slaagden erin de waterrat, zijn fiets en beide fietstassen op te vissen. De natte post werd ijlings overgebracht naar het postkantoor in Wassenaar, waar deze gisteren hing te drogen. Volgens een woordvoerder worden de stukken zo spoedig mo gelijk alsnog besteld met excuses voor de water schade. De afzenders van waardevolle en spoedei sende stukken hebben inmiddels telefonisch be richt ontvangen. Daders overval Wassenaar gepakt WASSENAAR Dankzij de oplettendheid van een buurtbewoonster zijn begin deze week de daders van een overval in Wassenaar aangehouden. Een 40-jarige Hagenaar en een 36-jarige in Den Haag wonende Duit ser zijn door de politie in hun 'kraag gevat. De overval gebeurde op 18 februari van dit jaar. Een echtpaar dat aan de Wassenaarse Kerkeboslaan woont was het slachtoffer van de overval waarbij geld en sieraden ge stolen werden. De daders waren gewapend en droegen bivakmutsen. In de woning van de 40-jarige verdachte heeft de politie vuurwapens aangetroffen, terwijl de 36- jarige man in het bezit was van een aantal bivakmut sen. De gestolen goederen zijn niet teruggevonden. De Hagenaars konden achterhaald worden doordat de buurtbewoonster het kenteken van een wagen die tij dens de overval in de straat geparkeerd stond had ge noteerd. Deze bleek later van de verdachten te zijn. Eén van de verdachten heeft inmiddels bekend. Mor gen worden de beide mannen aan de officier van justi tie voorgeleid. Bromfietser klapt op motor RIJNSBURG Een 42-jarige bromfietser uit Leiden raakte gister ochtend licht gewond op de Rijnsburgerweg in Rijnsburg toen hij op het fietspad in botsing kwam met een crossmo tor. De motorrijder, een 18-jarige Rijnsburger, reed aan de verkeerde kant van de weg. De motor is van de weg ge nomen omdat hij niet verzekerd was. De be stuurder had bovendien geen rijbewijs. Hardrijders op de bon KATWIJK Bij twee snelheidscontroles heeft de Katwijkse politie gis terochtend 70 automo bilisten bekeurd. Tus sen half acht en kwart over negen kregen 35 hardrijders een bon om dat zij meer dan 65 kilo meter per uur reden. Tussen half elf en kwart over het waren dat er nog eens 35. deren door d gebeten RDWIJK Twee kin van een basisschool in Iwijk zijn gistermiddag en door een jonge her- •nd. De hond van ze- aanden oud liep op het ilplein los en beet de ;ren uit speelsheid in de n. Zij moesten zich on- doktersbehandeling ste- )e eigenaar van de hond reid alle schade te ver- 2) de K de steelt kippen en wa1DWIJK Vier kip- 1 an een bewoner van de bal in^gg jn Noordwijk zijn nr.e"- icht spoorloos verdwe- j De politie vermoedt dat r- eh° :t werk is van een vos. jenaar van het gevogel- Hane no6 niet eer^er mel Jofzucht van een vos te gehad. J"Wee leer i larna rste te inepoe n BafoDWIJK Uit een poel ebouw van een bank an Jef e prins Bernhardstraat op eei [eren duizend gulden in kans 'geid gestolen De da- °5nmaa^ten een 8at 'n rHkI van het 6ebouw en N Ik n 20 binnen- Gister orden' aE wer^ juist het nieu- n BaHbank&ebouw geopend. en ioodgebouw wordt ver dat iet meer gebruikt. ik bestolen RECONSTRUCTIE MOET VOOR VEILIGHEID ZORGEN LISSE De kruising Ruishornlaan- Vivaldistraat-Uitermeer wordt gereconstrueerd. De gemeenteraad van Lisse gaf gisteravond haar goedkeuring aan het plan op dit verkeers knooppunt twee T-krui singen aan te leggen, die de veiligheid van de ver keersdeelnemers aanzien lijk moeten verbeteren. Met dit karwei is een be drag van ongeveer één miljoen gulden gemoeid, waarvan 150.000 terug komt uit de kas van de AVOC (Aanpak Ver keersongevallen Concen traties). De heer Robertus (VVD) slaakte bijna hoorbaar een zucht van verlichting. „Een jaar of vijftien is er overheen gegaan sinds voor het eerst een bewonerscommissie bij het gemeentebestuur kwam klagen over de gevaarlijke kruising en nu is het dan zo ver dat er wat gaat gebeuren, aldus de heer Robertus die zich daarbij wel afvroeg of al leen deze dure oplossing voor handen ws, of dat er ook nog andere mogelijkheden waren. Die waren er niet, aldus wet houder De Kort die aangaf dat de zaak uitgebreid is be studeerd. De heer Smith (CDA) schaar de zich eveneens achter het plan, doch sprak zijn spijt uit over het feit dat aan de zaak een schaduwkant zit. „We krijgen namelijk een subsidie van de AVOC en zo'n subsi die krijg je als ter plekke on- felukken zijn gebeurd", aldus mith, die evenals de heer Van der Voet aandacht vroeg voor de verdere reconstructie van de Ruishornlaan doch niet verder te grijpen dan de financiële polsstok lang is, of wel desnoods nog even wach ten waar wethouder De Kort aan toevoegde dat men er hard aan werkt de plannen snel te realiseren, maar dat het om budgettaire redenen best mogelijk kan zijn dat die verdere reconstructie wordt verschoven naar een later tijdstip. Kanaalstraat De problematiek rond de Ka naalstraat heeft alle aandacht en in feite staat wel vast, dat dit onderwerp nog wei vaker de aandacht zal krijgen. Eén en ander kan worden gekon- stateerd naar aanleiding van de discussie die ontspon naar aanleiding van een ingeko men brief van een aantal be- De nadruk op de gekonsta- teerde knelpunten werden in eerste instantie gelegd door de heren Boogerd (SGP/GPV- RPF) en Robertus (VVD), die wezen in de richting van de toenemende verkeersbewe gingen vanuit de Lisserbroek, welke de moeilijkheden in de JCanaalstraat nog zullen kun nen verhogen. Wethouder de Kort merkte naar aanleiding van de brief en de opmerkin gen op, dat het probleem is dat iedereen wat anders wil. „Meer dan 9500 verkeersbe wegingen per 24 uur kanalise ren is niet zo eenvoudig", al dus de Kort die tevens op merkte dat een echte oplos sing er volgens hem niet inzit. Naar aanleiding van vragen van de heer Van der Voet (PPP) en Smith (CDA) merk te de wethouder op dat men in ieder geval met de betrok kenen in overleg zal blijven en enige mogelijkheden van oplossingen wellicht haalbaar zijn. De Kort zegde tevens toe dat er contact opgenomen zal worden met de gemeente Haarlemmermeer om te kij ken in hoeverre de verkeers lichten op de Lisserdijk (nabij de brug) ertoe bij kunnen dra gen dat het verkeer richting Lisse wordt gekanaliseerd. an Duu 2-4, ion - l (ADVERTENTIE) voor in de ollenstreek p 14 maart a.s. zullen de programma's "8i)"Sfen Sky Channel en Anglia-tv worden ngewisseld. iffi1anaf die datum kunt u Sky Channel op Tbïgi HF kanaal 31 en Anglia-tv op UHF inaal 45 ontvangen. in ke an La Oegstgeest en Zoeterwoude j)p 14 maart a.s. zal het Engelse jatellietprogramma van Sky Channel te 'ntvangen zijn op UHF kanaal 31. et programma van Anglia-tv komt SS? ierdoor te vervallen. Casema LISSE De heer drs. L.F. Ploeger, president directeur van de Nederlandse Spoorwe gen, opent donderdag 27 maart De Keukenhof. Nieuw is dit jaar de Wild-water-tuin. Een vondst die is gekomen inplaats van de heidetuin, die de win terse elementen van de laatste jaren niet goed is doorgeko men en vervangen moest wor den. Met name De Keukenhof weet daarover mee te praten, want in enkele weken tijd komen zo rond de 900.000 bezoekers langs de kassa's en zal dit sei zoen de mijlpaal van de 25 miljoenste bezoeker sinds de oprichting worden bereikt. Naast het immense burenge beuren, is er sinds enige jaren het uitgebreide programma binnententoonstellingen, die elkaar snel opvolgen en de ge hele Keuken hof periode over lappen. Dat begint met de parade van aaryllis, freesia en hyacinth van 28 maart tot en met 9 april. Vervolgens is er de para de met tulpen en irissen van II tot en met 22 april; de nar- cissenparade van 24 april tot en met 7 mei en van 9 tot en met 19 mei de bijzondere bol gewassen. In de slotperiode (van 15 tot en met 25 mei) is er dan ook nog he.t jaarlijkse klapstuk; de Lelieparade. Een expositie van voornamelijk le lies op een oppervlakte van ongeveer 3.500 vierkante me ter en in tegenstelling tot de andere parades niet in het nieuwe Koningin Beatrix Pa viljoen, maar in de kassen van Keukenhof, die daartoe wor den her-ingericht. VOORHOUT René Jacobs uit groep B2 heeft gisteren in een volle aula van de KTS te Voorhout de Directeur Schef- ferbeker (en een geldprijs van 1.150,in ontvangst geno men. Hij kreeg de prijs uit handen van directeur B. Blok land. Deze wisselbeker was onder meer te winnen met de jaarlijks georganiseerde wed strijd van deze school voor leerlingen die daar een part time opleiding volgen en al werkzaam zijn in het banket bakkerswezen. Liefst vijf on derdelen moesten tot een goed resultaat worden gebracht. De oud-leerlingen van deze technische school konden meedoen aan de taartwedstrijd om de Van Dam wisselbeker met een geldprijs van 100, Was de inzending van vorig iaar overweldigend, de jury betreurde het dat dit jaar veel oud-leerlingen het hadden la ten afweten. Zo was het ook met de inzending bij de paasei- wedstrijd met geldpriis van 1.100,voor de oud-leerlin gen. Verder waren er nog veel extra prijzen beschikbaar ge steld door de N.V.B.O. banket bakkerspatroons uit Leiden en omstreken. In de C groep waren de prij zen voor: le prijs: Paul Fran sen; 2e prijs: Coen Draaisma; 3e prijs: Robert Stroet. Voor groep B2: le prijs: Robert Rood; 2e prijs: Remco Dekker; 3e prijs: Wim van Dam. Voor groep Bl: le prijs: Margret Duivenvoorde; 2e prijs: Peter van Maanen; 3e prijs: Jan Slootweg. Bij de taartwedstrijd werd de le prijs voor de derde achter eenvolgende keer behaald door Peter de Jong. De woonwijk Rijnsoever fase 6b hees gisteren de vlag in top. Reden hiervoor was het bereiken van het hoogste punt. Het bouwproject in deze fase, aan de noordkant van het Zeedorp, behelst 54 koopwoningen en 67 huurwoningen, die als één project door het aannemersbedrijf Lange-Van der Plas b.v. daar zijn neergezet. De huurwoningen zijn gebouwd in op dracht van de Katwijkse Bouwvereniging Brittenburg, die de huizen ook verhuurt. De koopwoningen werden in opdracht van het gemeentebestuur gebouwd en zijn inmiddels door lo ting aan de nieuwe eigenaars vergeven. Om de plechtigheid een feestelijk tintje te geven hesen de heer L. Guyt van de Katwijkse Bouwvereniging Brittenburg en één der bewoners van de koopwoningen de vlag in top op het hoogste punt aan de Melkweg. De straten in deze fase in Rijnsoever krijgen, net als in de voorgaande fases, benamin gen die verwijzen naar ons heelal. De eerste tien woningen aan de Melkweg worden door de „Brittenburg" begin mei op geleverd. Van het totaal is nu ongeveer de helft verhuurd. De huurprijs varieert daarbij van vierhonderdvijftig tot vijfhon derdtwintig gulden. Dit verschil wordt veroorzaakt door het wel of niet hebben van een parkeererf voor auto's. WASSENAAR „Ik vind dit natuurlijk reusachtig. Ik hoop maar dat het doorgaat, want we zouden het allemaal zelf moeten betalen. Dat was dus veel te duur, en daarom heb- straks komt het er nooit meer ben we toen een put van van". Dat was gisteravond de drieëndertig meter diepte la- reactie van de 73-jarige Piet ten slaan. Voor het gas hebben meente geschreven, met de gas was veel duurder dan het mededeling dat de bewoners gemeentelijke gas. „Een dure het laatste stukje Oostdor- liefhebberij", vindt Westgeest. •jarige Westgeest, die net als 10 ande re gezinnen aan de Oostdor- perweg in Wassenaar geen ge meentelijk gas en water, en we een propaantank, en onder de grond ligt een septictank als vervanger voor de riole ring". Dat kostte een lieve perweg weinig heil in de gebo den oplossing zagen. Piet Westgeest:„Ik had nog niet zo gek lang geleden een put laten slaan, en we hadden ook een gastank, dus wat doe je dan.. Het water uit de put heeft een bijsmaakje, waarvan mevrouw Westgeest zegt:„Proef maar, dan merkt u wel dat hier in de grond veel ijzer zit". ~ok wethouder van financiën ook al geen riolering heeft, duit, maar Piet Westgeest en Daar komt snel verandering zijn vrouw moesten wel. Al- in, zei gistermiddag de Wasse- leen voor electriciteit wilde de naarse wethouder van finan- gemeente Wassenaar zorgen. Maar echt handig bleek het Cor Barning weet te vertellen toch allemaal niet echt. Het dat de gemeente de bewoners ciën Cor Barning. „Het ge beurt nog dit jaar". Iets meer dan acht jaar later, op 28 november 1979, deed de Een van de uiterste puntjes gemeente Wassenaar de 11 ge- van Wassenaar is het einde zinnen aan de Oostdorperweg van de Oostdorperweg, vlakbij een aanbod. De reden was, zo de Hoogeboomseweg en het schreef de gemeente: „Tot^ nu marinevliegkamp Valkenburg. 4" 1 4 4-1 Waar de Orions van de Ko ninklijke Marine met de regel- toe bent u immers verstoken van de mogelijkheid uw pand aan te sluiten op het gas- en maat van de klok over de en- waterleidingnet van de ge- kele huizen daveren. Die wo- meente". ningen zijn voor een deel oude Een waarheid als een koe. boerderijen, deels ook nieuw- Maar er zou wel een fikse re- bouw. In zijn veertien jaar kening worden gepresenteerd, oude huis vertelt de geboren Voor Piet Westgeest zou de en getogen Wassenaarse bol lenkweker Piet Westgeest: „Toen we dit huisje lieten bou wen, konden we geen gas en .schade" op 10.910 gulden ko men, en er waren er zelfs die een rekening van 26.000 gul den te wachten stond. Dat water van de gemeente krij- nam de buurt niet, en dus gen. Een riolering ook niet, of werd een brief aan de ge- De 73-jarige Wassenaarder Piet Westgeest bij zijn propaantank achter in de tuin. Propaan: „Een dure liefhebberij". van de Oostdorperweg een aantal jaren geleden een aan bod is gedaan om tegen beta ling de nodige voorzieningen aan te laggen. Maar hij heeft leuker nieuws: „We zijn al een tijdje bezig met onderzoekin gen naar de situatie aan de Oostdorperweg. Ik denk dat nog dit jaar alles wordt aange legd". De oorzaak van de be leidsverandering is simpel. Het bedrijf van der Barselaar uit Wassenaar-centrum is aan geboden te verhuizen naar de Oostdorperweg, om dat de ge meente in de dorpskom grond nodig heeft. En voor dat be drijf zal de gemeente alle voorzieningen aanleggen tege lijk met het bouwrijp maken van de nieuwe grond. Een kleine moeite om dan ook de elf huizen „mee te nemen". Barning:„De kosten van de operatie zullen om en nabij de acht ton bedragen, waarvan vier ton voor de huizen". Piet Westgeest zei gisteravond, nadat hij het nieuws verno men had:„Het is toch wel een heel verschil met een paar jaar geleden". Of de gemeente in derdaad over de brug komt moet de bejaarde bollenkwe ker nog zien. „Maar ik hoop dat we hier eindelijk ook ge woon gas'en water krijgen, en dat het niet allemaal weer wordt opgeschoven". Zodat Westgeests waterput uiteinde lijk voor niets geslagen is. ROB PERIK Miel Cools Miel Cools, wiens optreden eerder door ziekte werd afge last, treedt vrijdag op in de Hervormde kerk in Hoog' made met het liedjespro gramma „Met gemengde ge voelens". Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs bedraagt drie rijksdaalders en kinderen tot 16 jaar en 65-plussers betalen vijf gulden. Kaarten zijn ver krijgbaar bij kapper Piet Witteman in Hoogmade en de Bondsspaarbank in Wou- brugge. Politieke markt Met het oog op de komende verkiezingen wordt er zater dag in Sassenheim op het Kerkplein aan de Hoofd straat tegenover de Hema van 10.00 tot 17.00 uur een politieke markt gehouden. Bij vier kramen kan men de discussie aangaan met de kandidaat-raadsleden en be stuursleden. Ook is er uiter aard verkiezingsmateriaal beschikbaar. Verder zorgt de PvdA voor muziek met een Rotterdams orkést; de VVD voor pannekoeken en het CDA voor koffie, hyacintbol- len en rondritten door het dorp met een paardentram voor de jeugd. Berdien Het Berdien Sten berg Kwar tet treedt zaterdagavond op in De Bron in Alphen aan den Rijn. Het kwartet be staat naast fluitiste Berdien Stenberg uit Cees Smit op gi taar, Edwin Schimscheiner op synthesizer en Bert Linde man op bas/viool. Aanvang kwart over acht, entree J20, CJP/65+ f15. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad, Wilhelminalaan 2a, tel. 01720-94583 of aan de zaal. Echo der Duinen De Christelijke Harmonie Echo der Duinen in Noord- wijk geeft zaterdag in De Rank aan het Wantveld de jaarlijkse uitvoering onder leiding van Nico Rensen. Aanvang 20.00 uur. Harmo nie, drumband en majorettes verzorgen het geheel met muziek van Handel; Pi Scheffer; Harold Walhers; Mich. Jackson; Ted. Huggens, en Fucik. De entree is gratis. Concours Het jaarlijkse Nationaal Mu ziek-, Zang- en Solistencon cours wordt zaterdag in De Hoeksteen aan het Karei Doormanplein 2 in Hillegom gehouden. DëtS duurt van 10.00 tot 18.ó0fuur met een pauze van 12.45tot 14.00 uur. Naast solisten op diverse in strumenten, wordt- deelgeno men door duo's; kwartetten; kwintetten; ^accordeonorkes ten en muziekverenigingen. De toegangsprijs bedraagt drie gulden, 65-plussers en jeugdigen betalen een rijks daalder. Jassen morgen een kruis- en klaver- jasavond gehouden in Café 't Lage Land. Baarmoeder In vervolg op een onlangs ge houden voorlichtingsavond over baarmoederhalsonder- zoek zal vanavond wederom een bijeenkomst worden ge houden over dit onderwerp. De voorlichtingsavond wordt gehouden in de MAVO Jo hannes XXIII, P. de Jong- straat 2 in Roelofarenas- veen om 20.00 uur. Uitgesteld De voorlichtingsavond over Sierra Leone, onder auspici ën van de wereldwinkel Oegstgeest, die vanavond zou worden gehouden in het gebouw van CEBEMO aan de Rhijngeesterstraatweg te Oegstgeest is wegens ziekte van de inleidster uitgesteld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17