De chaotische humor van Jacques Plafond £cldac6omant g Uussen in ïuis op adio en tv gekleurd gezien """RADIO/TELEVISIE DINSDAG 11 MAART 1986 PAGINA 17 le Dolly Dots kunnen nog 'jeren van Tina Turner lat je maar gezellig noemt. Tineke de Nooij iroeget ging ze door het leven als Tineke Vos, \aar »ve kennen haar voornamelijk gewoon als "ineke j riep zaterdagmiddag aan het eind van aar praatprogramma dat ons diezelfde avond 'eer zo'n gezellige Veronica-avond te wachten ond: „Met Verona en Nieuwslijn, dus dat kan •f stuk. heb ik altijd een iets andere voorstelling bij et woord 'gezellig', moet ik zeggen. Dat past at mij betreft niet bij Harry Vermeegen en al lemaal niet bij Henk Spaan. Vat Nieuwslijn betreft had Tineke zelf ook be- r moeten weten. Ze had immers zelf een re- ictielid van Veronica's actualiteitenrubriek 3n de tafel gehad, om alvast reclame te maken uit eatei loren et 'iste- tievi aakt. i frdl' >mpo e' .epen»" 'rance6®- (verjui mail kom ipajoi ;t Ne ïzthe •agni{, t dan voor de aflevering van 's avonds? Als je dan de opsomming hoort van onderdelen waaronder de miljoenen Afghaanse vluchtelingen in Pa kistan), dan is, alweer, 'gezellig' niet het eerste woord dat in je opkomt. Zou dat een nieuwe trend worden in omroepland trouwens: pro grammamakers te gast in programma's van an dere programmamakers, om aan te kondigen wat er in hun programma allemaal voor moois en spannends en actueels zit? Ik hoop het niet. Sonja bij Ati, Ati bij Sonja, Leonie hij Edwin, Edwin bij Leonie, Ivo bij Wim, Wim bij Ivo - je moet er toch niet aan denken. Dat ze allemaal hun eigen programma hebben is al mooi genoeg (of erg genoeg, al naar gelang); ik hoef ze niet ook nog eens in andermans shows te zien. Bij Tineke waren weer eens de onvolprezen Dolly Dots te aanschouwen, en bovendien de Star Sis ters. Samen acht Nederlandse jongedames, die alle acht min of meer dezelfde mechanische pasjes uitvoerden, min of meer op de maat van hun muziekjes. Wat mij betreft moeten de meisjes maar eens in de leer bij Tina Turner, van wie Veronica vorige week donderdag een concert liet zien. Die is de vijftig al gepasseerd, maar is qua dynamiek, uitstraling, enthousias me en persoonlijkheid een lichtend voorbeeld voor al die juffrouwen die ook zo nodig hun bo terhammetjes willen verdienen in de lichte mu ziek. Ik geef toe: de manier waarop ze zich uit dost voor zo'n optreden is zacht gezegd wat on gebruikelijk voor een mevrouw van haar leef tijd, en nu en dan ook zeker niet flatteus, maar haar 'performance' en haar vrolijkheid doen je dat soort zaken al heel gauw vergeten. Vroeger waren de benen van Mariene Dietrich legenda risch in de showbiz, maar als Tina zo doorgaat wordt zij met haar hele liif een levende legen de. Actueel onderwerpje bij Tineke: de pitbull- terrier en zijn al of niet vermeende agressiviteit ten opzichte van zijn medewereldbewoners. Vreselijke verhalen doen de ronde, en Tineke gaf wat tegengas door het tonen van een schat tige pup en enkele min of meer volgroeide exemplaren, die zo op het oog inderdaad rede lijk onschuldig overkwamen. Zo zie je maar weer: misschien valt het alle maal reuze mee en heb je net zoveel te vrezen van een modale poedel als van zo'n pitbull. Ik weet het niet, al denk ik zo dat de baasjes in de meeste gevallen het meest verantwoordelijk zijn voor de gedragingen van hun lievelingetjes. Wat ik node miste was enige informatie over het poepgedrag van deze terriers. Als dat net zo voetgangersonvriendelijk is als dat van de meeste andere honden, hoeven zij van mij ook niet meer begrip te verwachten voor hun even tuele afwijkende karaktertrekjes... RENÉ DE COCQ mi kse 1 ï-ILVERSUM Het is een >tbare zaak alle onder- ludswerkzaamheden aan lis door de vakman te laten tvoeren. Men gaat dus ilussen in Huis'. Hierover 'epndelt een praktische tv- irsus voor zowel mannen vrouwen. Zaken die in de rsus behandeld worden basisgereedschappen en »mene zaken; funderin- muren en wanden; vloe- n; platte daken; schuine n^ken; kozijnen, ramen en uren; elektra; wandafwer- ng; schilderen; sanitair; rwarming; isoleren. De raalf tv-lessen lopen qua houd parallel aan de lofdstukken van het eur oboek. Presentator Kees laat zien hoe de diverse n het best kunnen orden aangepakt. Hij wordt erin bijgestaan door vak- ensen. Het cursusboek tussen in Huis', dat tevens enst doet als naslagwerk, in men bestellen door ,75 over te maken op istgiro 544232 ten name van ileac. Utrecht onder ver- elding van 'Klussen in lis'. De televisielessen van tussen in Huis' beginnen i nsdag 25 maart 1986 en »i orden wekelijks uitgezon- n via Ned. I van 18.25- .55 uur met een herhaling zondag van 15.00-15.30 ir. De twaalf radiolessen n vanaf donderdag 27 aart 1986 wekelijks te be isteren via Radio 5 tussen .30-22.00 uur. De lessen jrden herhaald op dinsdag n 21.00-21.30 uur. VPRO OPNIEUW GROOTSTEKINDERLOKKER HILVERSUM Kinderen zitten dit seizoen goed bij de VPRO-televisie. Het afscheid van de innemende Ameri kaanse Punky Brewster, mag dan voor een tranenvloed heb ben gezorgd, met de komst van „Plafond over-de vloer" is het weer lachen geblazen, zij het dan om de soms aparte hu mor van Wim T, Schippers. De schepper van onder meer „Hoepla", „Waldolala", Sjef van Oekel, en „Op zoek naar Jolanda" komt vanaf morgen middag (Ned. II om 15.30 uur) onderhoudend uit de bus in een voorlopig negendelige reeks waarin hij zelf als Jac ques Plafond de hoofdrol speelt. Deze beeldende reeks is het broertje van de radio-versie, die elke woensdagmiddag on der de titel „Ronflonflon met Jacques Plafond" op Radio 3 (17.03 uur) wordt uitgezonden. Volgens de maker zijn het echter twee op zichzelf staan de programma's. Toch komt een aantal personen zowel in de radio- als de tele visie-versie voor. Om het publiek te laten weten dat het om dezelfde Jacques Plafond gaat, speelt een groot aantal scènes zich bovendien in een radio-studio af en verwijst hoofdrolspeler Schippers aan het eind van de eerste twintig minuten duren de uitzending naar het radio uurtje. Zoals altijd bij Wim T. Schip pers verloopt ook dit grappige kinderprogramma heel chao tisch. Jacques Plafond is aan het begin van de eerste afleve ring nauwelijks te verstaan omdat hij wordt overstemd door een reeks jingles, die de verschillende onderdelen van zijn radio-programma moeten aankondigen, maar die te pas RT 1 h .00 Schooltelevisie .55 Journaal .00 Tik Tak, kleuterprogramma 05 Plons, kinderprogramma (herh.) 10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen. Presentatie: Fran cis Verdoodt 20 Bassie en Adriaan, kinderse rie. Afl.: Gorilla (herh.) 35 Er was eens... het heelal, in formatieve tekenfilmserie. Afl.: Cassiopeia .55 Kwizien, culinaire rubriek 05 Sociaal huren: Koning in mijn >ciale woning? Wonen is eer dan gehuisvest worden .40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal 10 Weerbericht 15 Kunstzaken .25 IQ, spelprogramma. Presenta tie: Herman van Molle~ .50 Labyrint: Voorbij de grens van leed en pijn, Zweedse do cumentaire over vijf jaar uit het leven van Jean en Agneta. Door een verschrikkelijk auto ongeluk wordt Jean stom, blind en half verlamd (be kroond met de Prix Italia 1985) .50 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting .10 Bruiloft in Oost-Servië, repor tage van een traditionele Oost- servische boerenbruiloft te Stubik .45 Journaal en Coda: Liegebeest- -thema (relax) van en door Tars Loot ens RT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie met Rowena Wallace, Alexan dra Fowler, Peter Phelps e.a. Tegen haar wil in boort Fiona de laatste illusies van een ster vende vriend de grond in. Da vid troost Lynn 125 Oshin (5), Japanse serie van Yuklko Okamoto en Sukago Hashlda. Oshin zal waarschijn lijk uit werken moeten gaan. Zo heeft haar familie een mondje minder te voeden 40 Mededelingen en program- ma-overzicht .45 Journaal 10 Weerbericht 1-15 Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts CC De kleine waarheid (23), 26- delige serie van Willy van Ha mert naar de trilogie van Jan Jermaine Jackson is één van de gasten van Mike Verdrengh in zijn praat programma 'Mike'. BRT 2 om 21.25 uur. Mens. Met Willeke Alberti. Emmy Lopez Dias, John Leddy e.a. (herh.). Marleen ontdekt dat haar moeders geheimzinni ge bezoeken naar het graf van haar man leiden. Bij het graf spreken ze openhartig met el kaar. Eppo komt afscheid ne men omdat hij naar Amerika gaat 21.25 Mike. Praatshow met Mike Verdrengh. Gasten: Jermaine Jackson. Steve Harley. Sarah Brightman en (onder voorbe houd) Fats Domino 22.40-23.10 Handel en wandel. Afl. 10: Lang voor de wegwerp maatschappij. over recycling en recuperatie. Presentatie: Viona Westra (herh.) RTBF 1 Carrefoura, gevarieerd kinder programma Ce aoir, regionaal magazine Lotto-trekking Quick et Flupke, tekenfilmse rie Journaal Contacts, verkeersinformatie Billet de faveur Une rose au petit déjeuner, toneelstuk van Barillet en Grédy Le Louvre, het grootste mu seum ter wereld, documentai reserie. Afl. 10: De tijd van Ru bens en Rembrandt Journaal Tribunes óconomlque et soci- MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. Ger man Roadshow: Martin en Si mon in Düsseldorf (16.00) 'Eu- rochart', de Europarade van Music Box met Gaz en Julie (17.00) en 'Sunie hits the screen" (18.00). 19.00 Le village dans les nuages 19.30 Trente millions d'amis, die- renmagazine 20.00 Numero 1: Serge Lama, muzi kaal programma met o.a. Sa- che Distel, Jeanne Moreau en Alice Dona 21.00 Magzine des sports 22.00 Nieuws 22.30 D Miquette et sa mère, komi sche speelfilm uit 1949 van Henri-Georges Clouzot. Met o.a. Louis Jouvet en Bourvil 00.06-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (00.06) Wim T. Schippers als Jacques Plafond en Lieneke Le Roux als zijn vriendin. en te onpas op groot volume door de studio schallen. Bo vendien vallen er stapels pla ten op de grond en loopt hij overal tegen aan (van Van Oe kel afgekeken?). Dasje Het verloop van het verhaal, dat volgens de maker niet meer vertelt dan het laat zien, wordt vooral gedragen door de teksten, die over de kinder hoofden worden uitgestrooid en die vol goede vondsten zit ten. De acteerprestaties van de grote hoeveelneid personages die de serie opvrolijken, kun nen maar net door de beugel en de manier waarop de scè- DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Sie-er-es, vrouwenmagazine 16.55 SpaB am Oienstag, kinderpro gramma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Köberte kommt, tv-serie. Afl.: Das Sousaphon 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Traurige Wahrheilen 19.58 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau 20.15 Alles Oder nichts, spelpro gramma ditmaal in het teken van Europese vorstenhuizen. Presentatie: Max Schautzer 21.00 Report, actualiteitenrubriek ditmaal gewijd aan de nieuwe wet op de dierenbescherming die binnenkort in West-Duits- land wordt aangenomen. Veel Industrieën die met proefdie ren werken verzetten zich te gen deze wet 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray. Larry Hagman e.a. Afl.: Het proces. Pam krijgt in Hong kong een grote teleurstelling te verwerken, Sue-Ellen probeert haar op te monteren. In Dalls begint het proces tegen Jenna. Ook Bobby moet in de getui genbank verschijnen 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Sport extra: IJshockey Bun- desliga, derde finalepool 23.30 Sport extra: WK boxen mid delgewicht, rechtstreekse re portage vanuit Las Vegas van het gevecht tussen Marvin Ha- gler (USA) en John Mugabe (Oeganda) 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Computer-Corner Ich hau' ab, aflevering uil van het jongerenmagazine 'Schüle- r-Express' Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Tom en Jerry, tekenfilmserie Rate mal mit Rosenthal, quiz gepresenteerd door Hans Ro senthal Programma-overzicht Heute Die Reportage: Das Lacheln nes in beeld worden gebracht, tonen sterke overeenkomsten met de betere Amerikaanse soap-opera. De flitsende verschijning van Jacques Plafond wordt vooral benadrukt door het dasje dat hij om heeft en dat constant over zijn schouder bengelt. Het is overigens opmerkelijk dat Wim T. Schippers in deze serie zelf de hoofdrol speelt. Dat laat hij meestal aan ande ren over. Zijn verklaring daar voor is, dat in het verleden zijn schrijverijen niet altijd even goed gespeeld in beeld zijn gebracht door de acteurs. Hij vond het dus tijd om het zelf eens te proberen. Na wat ervaring te hebben opgedaan kehrt wieder, reportage uit Cambodja 20.15 E Edgar Wallace: Der Zinker, Duit3e speelfilm uit 1963 met Heinz Drache. Barbara Rutting, Günter Pfitzmann e.a. Regie: Alfred Vohrer. Lord, de mees ter onder de juwelendieven, zet een plan op om éindelijk af te komen van een verlinker. Dit moet hij echter met zijn leven bekopen, net als anderen die eerder geprobeert hebben de verlinker uit de weg te ruimen 21.42 Mach mit, der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-journal 22.05 (3 Das kleine Fernsehspiel: Zina, Engelse tv-film van Terry James en Ken McMullen. Met: Domiziana Giordano, lan McKellen, Philip Madoc e.a. 23.35 (^Uitreiking van de Grammy- -Awards 1986 vanuit Holly wood, reportage uit Los Ange les ca.00.35 Heute in „De lachende scheerkwast" ging hij bij deze serie de uitda ging aan. Computer In de eerste aflevering krijgt Plafond het vooral aan de stok met de computer van zijn pro ducer A.J. Broekema (Jan Vermaas) en de belasting dienst. Zelf zegt hij van laatst genoemde geen last meer te hebben want... „ze hebben mij een laétste waarschuwing ge stuurd". Hoe anders zal het voor hem uitpakken. Er is voor Jacques Plafond aan het eind van de eerste aflevering dan ook eerder reden tot hui len dan tot lachen, maar hij blijft de wereld vrolijk tege moet treden en dat is niet zo verwonderlijk. Plafond heeft namelijk een nogal naïeve kijk op de gebeurtenissen die zich rond hem afspelen. Het feit dat de deurwaarder het af scheidsbriefje van zijn vrien din Yvette ook heeft gelezen, lijkt hem meer te raken dan haar vertrek. Hij vraagt de deurwaarder echter wel, dat wanneer hij haar mocht vin den hem dat ook te willen be richten; „ziet u, ik ben name lijk verliefd op haar". Betwijfelen Of „Plafond over de vloer" een echt kinderprogramma is, valt te betwijfelen. Volwasse nen kunnen er in elk geval net zoveel plezier aan beleven. Zij zullen zich hoogstens sto ren aan de wc-perikelen, waar •de VPRO en Wim T. Schip- Cers patent op schijnen te heb- en (denk maar terug aan „Theo en Thea") en waaraan kinderen zich nauwelijks meer lijken te storen. Natuurlijk is er ook veel muziek (van Vero nica afgekeken?). Zo staat het achtergrondkoortje de Plafon nières garant voor wat swin gende klanken (vaak bedacht door Clous van Mechelen), die de vaak humoristische teksten fleurig inpakken. Met de personages, die Wim T. Schippers om zich heen verza melde zoals een dichteres, een producer, een vriendin en een politie-agent kan Jacques alle kanten uit. Het is de voedings bodem voor wat een van de populairste middagprogram ma's kan worden. Zolang Schippers zichzelf in de hand weet te nouden, zou dat geen moeten zf" HANS l DUITSLAND 3 vende Statistiek. Les 3: Streuungsmasse 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunds, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, buitenland se reportages. Vandaag: In der Fremde, reportage uit Neder- 20.45 Rückblende, documentairese rie. Afl.: 80 jaar geleden: Jo seph Monier, uitvinder van het gewapend beton 21.00 Formel Eins. Overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tucking 21.45 Wage aus der Isolation 22.15 Deutschlandbilder. Afl.: Da zeigst Du mal, was Du kannst, over jongeren in de gevange nis 23.00 Laatste nieuws [T| Ondertiteling via TeleTekst. 0 Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. CDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bij niet-Nederlandstaliae zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertite^j Ken Kercheval als Cliff Barnes en Victoria Pricipal als Pamela in 'Dallas' op Duitsland 1 om 21.45 uur. BBC 1 Jackanory, kinderprogramma Bananaman, kinderserie Think it, do it, kinderserie Newsround with Roger Flynn, jeugdjournaal Grange Hill, kinderserie Rolf Harris's cartoon time Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Holiday '86, vakantietips EastEnder8, tv-serie One by one, tv-serie met Rob Heyland, Peter Jeffrey, Peter Gilmore, e.a. Afl.: You and whose army Points of view Politieke uitzending Journaal Hideaway (5). misdaadserie Film '86, filmmagazine Horizon special: De komeet van Halley 00.55 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 The grain run, a voyage to the north. Afl.: To cathedral city roman waterway 19.00 No limits, muziekprogramma 19.50 Joni Jones (3), tv-serie 20.30 The money makers, informa tieve serie 21.00 South East Reports. Afl.: The green belt 21.30 Food and drink, informatieve 22.00 I, Claudius (9), tv-serie. Met Derek Jacobi. George Baker. Kevin Stoney e.a 22.55 Arena, cultureel programma 23.55 Politieke uitzending 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50 Cheltenham festival, hoogte punten 01.10 Open University ITV The wind in the willows Splash Emmerdale farm Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads Mind you language, comedy serie. Afl.: Everybody's out Bushman's holiday Boksen Boon, tv-serie Politieke zendtijd Nieuws The sword and the sorcerer, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Albert Pyun. Met o.a. Lee Horsley en Kathleen Beller Tuesday topic SKY CHANNEL 17.00 (SEngelse top 50, met David Jensen 18.00 Mask, tekenfilmserie 18.30 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: Phyfe goe: 19.00 The Lucy Show. goes to Vegas 19.30 Green Acres. Afl.: Haney's New Image 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Coun terfeit Angels 21.00 A Country Practice 21.55 Wagon Train. Afl.: The John Wilbert Story 22.50 US College Football 1966. Ok lahoma - Kansas State 00.15-01.00 0Monsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA filmclub, kin derprogramma 14.55 Super-Oma. Engelse kinderserie. Afl.: Super-Oma en de trapmobiel 15.20 (OZeg 'ns AAA, comedy-serie 15.45 Diana, En gelse .serie 16.35 De Smurfen, teken filmserie 16.59 Mr. Belvedere, come dy-serie NOS 17.30 Vi6-Journaal VARA 17.46 Büch, boekenmagazine NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, tv-serie van Wim T. Schippers 15.51 Blikskaters, kinderprogramma 16.08 Max Laadvermogen, informatieve se rie 16.22 Verhalen van de zwarte kraai, kinderserie 16.32 O Laurel Hardy: Be big (1931) 17.02 Een mama is een ei, kinderserie 17.17 Wil Kwak Kwak, tekenfilm 17.22- 17.30 Jipsloop, kleuterprogramma MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), German Roadshow, met Simon en Julie (08.00), 'Sound and vision' met Gary (09.00), "News flash' met Martin (10.00), 'Chart Attack", Gaz en Sunie (11.00) en Boogie Box' met Julie (12.00). 13.00 ^Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 D Wohin und zurück. Afl.: Welcome in Vienna (herh.) 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht 13.00 Heu te 13.15 Teletekst-overzicht 16.00 Tagesschau 16.10 IHM '86 16.55 DenksteTI Kinderserie 17.50 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bettkantengeschichten, kin derserie 16.35 Tao Tao, tekenfilmse rie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier te 17.50 Ein Heim für Tiere, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Joumsal 13.54 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45 Bagpuss, kinderserie 15.00 The pe- rishers 17.00 The Chucklehounde 17.10 Heathcliff 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 08.45 (SSky Trax. Herhalingen 11.30 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 He Man and the Master of the Universe 16.00 (SThe Pat Sharp Show 16.30 Young, Free A Single, met Gary Davies ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltelevisie 13.00 Moschops 13.10 Mr. and Mrs. 14.00 Nieuws 14.30 A country prac tice 15.30 On the market 16.00 Gema 17.00 Moschops 17.10 James the cat 17.20 The Wall game NEDERLAND 1 NCRV 15.40 Een dik uur Dick, geva rieerd magazine met o.a. aandacht voor de Surf-elf- stedentocht, die waar schijnlijk zal worden ge houden op 15 maart en waarbij de surfers dezelfde plaatsen aandoen als bij de 'ijs'-elfstedentocht en de film 'Almacita di Deso- lato', gemaakt i.s.m. de NCRV. Verder de vaste ru brieken 'Oud Nieuws', 'Het huiskamerspel' en het weerbericht. Presentatie: Dick Passchier 16.40 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.40 Polygoon, fragmenten uit oude bios coopjournaals, 16.45 Vrouwtje Theelepel, teken filmserie en om 17.00 Mi- chiel van de Hazelhoeve, jeugdserie naar de boeken van Astrid Lindgren. Afl.: De koe is gek NOS 17.30 1A6-Journaal NCRV 17.46 Popsjop TV, popprogram ma met o.a. het Nationaal Rock'n'Roll- kampioenschap. Presen tatie: Jaap de Groot TELEAC 18.25 EB Nederlandse literatuur na 1830. Les 13: Dit is het begin..., over de Ameri kaanse Pop Art-beweging NCRV 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: First day of school. Na de grote zomervakantie breekt eindelijk de eerste schooldag weer aan: een opluchting voor Pa en Ma Huxtable 19.25 De zonen van de roze panter, tekenfilmserie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Zeskamp, spelprogramma voor scholieren vanuit de Rijnhal in Arnhem. Van avond nemen de teams van B^them, Nijkerk, Zee- wolde en Mijdrecht het te gen elkaar op. Presentatie: Dick Passchier en Frank Masmeijer 21.30 Rondom tien, serie praat programma's o.l.v. Hans Sleeuwenhoek. Vanavond: Hoe heet dat ook al weer....? Praatprogramma over afasie-patiënten 22.15 Meditatief moment, een korte meditatie door Ds. L.A.C. van Ginkel uit Doe- tinchem 22.20 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: The virgin and the turkey. Frank neemt Joyce mee voor een weekend bij z'n ouders, die hem nooit zijn scheiding vergeven heb ben RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klass. pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Het Catharijne Consort. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Ni Hao, Chinese taal (6). 22.00 Grafische technieken (10). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop- wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. 20.03 Pandora: Muziekmagazine. 21.03 De BRT big band. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. popradio 22.05 Je weet het maar nooit. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.20 Kwintet in A. D 667 „Forellen- kwintet" Franz Schubert. 18.10 Aktueel. 18.30 Harmonies en fanfares. 19.00 Essay: Galerie. 19.45 Serenade voor twee gitaren, André Jolivet. 20.00 Etnische muziek. 20.30 Oivertimento Ensemble o.l.v. Aimone Mantero. 1. Berceuse. Aldu Clementi. 2. Tramonto, Sylvano Bussotti. 3. Lumen, Franco Donatonl. 4. Trio can- tato, Marco Tutino. 5. Quintet- tino, Salvatore Sclarrlno. 6. Die Zeit und die Zeit danach, Chrlstfried Schmidt. 7. Kon- zerr-ti-no, Reiner Bredemeyer. 2240 „De poppenspeler van Lodz". 2340 Duo voor viool en cello. Bohus- lav Martlnu. MORGEN 23.05 Cheers, Amerikaanse co medy-serie. Norm en zijn buurvrouw krijgen sterk het vermoeden dat hun echtgenoten een verhou ding met elkaar hebben 23.30 Korte muzikale meditatie NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 RVU 17.00-1740 Recht en gevoel. Portret van mr. Bianca Dibbets, advocate FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CD Snuiters, serie praat programma's met jonge ren. Thema: Doof. Presen tatie: Cees Grimbergen en Johnny Kraaykamp jr. 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine NOS 20.00 AllemansRecht, juridisch magazine. Afl.: Recht en overlijden, over zaken als erfrecht en het testament. Presentatie: Leo Spigt 20.55 Panoramiek, actualiteiten rubriek, ditmaal geheel ge wijd aan de Franse parle mentsverkiezingen van aanstaande zondag 21.30 3] Markant, serie themati sche portetten. In deze af levering een portret van de hoogbejaarde Vlaamse schrijver Gerard Walschap 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.55 Programma schema 18.00 Kinderprogramma's 18.45 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.35 Jason King, tv-serie. Afl.: Tokl' 20.30 Europa Report, World Watch en weerbericht 20.45 Pocket Lover, speelfilm 22.20 Sport Reports 23.25 Europa Report, World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf afl. 6: Echoes from the Past 17.50 Hollywood Classic: Bride of Vengeance 19.20 The Profesionals afl. 24: Back Track 20.10 Korte film: Moods of Surfing 20.30 The Adventurers 23.05 Casey's Shadow 01.05-03.05 Missing 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1340 Journalistenforum. 14.05 TROS klantenservice. 1545 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 1143 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur niéuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. - 0943 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 1243 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 1040 Orkestpalet. 1145 Ork.muz. van Handel (6). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1440 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 1645 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant. 1040 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 1600 TROS: De Pina Colada Show. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Pleegouders. 1605 Neem je tijd. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters. 08.12 Servicetelefoon. 10.00 Nieuws. 1043 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 1140 Frederick Dellus (17). 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 Mariene Nordmann, harp. 1440 Falstaff. lyrische komedie van Verdl. -1610 Uit Italië.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17