Cockpit Challenger met lichamen ontdekt De Korte morsen als ninister aan de slag Niets Fabius: Frankrijk geeft niet toe aan chantage BON: Chinese eet al ,even jaar niet KOOL EN RUNDERGEHAKT 9.98 albert heijn Ministeries werken aan plan voor zomercursus Leidse sportvissers van ijsschots gered Rage ■S^foidoe Somont GRATIS ELKE WOENSDAG DE '0| KING Een Chinese van 23 jaar die een ge- jnzinnige ziekte heeft, eet al zeven jaar niet en ft in leven dankzij transfusies met een oplos- j van druivesuiker. Het volksdagblad van Pe- g schreef vandaag dat Xiong Zhaiding nooit is *eld van een onbekende ziekte, die zich in openbaarde en eerst voor een gewone ver- idheid werd aangezien. Een paar dagen later iter kon Xiong Zhaiding niet meer eten en /iken. Sindsdien verblijf zij in een ziekenhuis, dokters hebben nog geen diagnose van de ziek- tunnen stellen en houden haar in leven met iplossing van druivesuiker. Xiong Zhaiding is zeven jaar niet naar de wc geweest. Verma- is ze nauwelijks. Xiong is volkomen bij be- Btzijn en ziet en hoort normaal, aldus het Iksdagblad. weef rj :ding arde;; i95.-p '15.- p mar. Zwanger om uit cel te blijven Wellicht geïnspireerd door een oude filmkome die met Sofia Loren en Marcello Mastroianni, is eert Italiaanse die tien maanden gevangenisstraf te goed heeft, voor de veertiende keer zwanger geworden om uit de cel te blijven. De 42-jarige Elisa Spinelli heeft sinds 1975, toen zij wegens diefstal van een kip werd veroordeeld, elk jaar een kind gekregen. De Itali aanse wet verbiedt in geval van lichte vergrij pen het gevangen zet ten van een zwangere Dubbele overval op casino HILVERSUM Een Golden Ten-casino in Hilversum is in de nacht van zaterdag op zondag twee maal het doelwit geweest van een gewapende overval. Bij de eerste over val, omstreeks vier uur zondagochtend, gingen vijf gemaskerde, met geweren be wapende mannen er met enkele tiendui zenden guldens vandoor. Daarbij werden de dertig bezoekers en tien personeelsleden gedwongen op de grond te liggen. Één per soneelslid werd met de kolf van een ge weer op zijn hoofd geslagen en geschopt. Ook werden drie schoten naast hem afge vuurd. De bezoekers en personeelsleden waren twee uur later maar net van de schrik bekomen of twee andere overvallers meldden zich. De directeur van het casino kon hen ervan overtuigen dat ze te laat wa ren, waarna de heren met lege handen ver trokken. Van alle daders ontbreekt elk spoor. istzakken !85.- Pfeggeraakt jVERSUM januari blijken postzakken daarin 33.500 even verloren lijn gegaan. De :hting Pause- Missiewer- (PMW) had postzending 10 uari bij de i Den maar de ^en zijn nooit zonden. De T weigert in- sen de schade betalen, zo zei ecteur pater rry Verhoeven de PMW gis- en in KRO's indpunt. De chting wilde de brieven geldinzame- op gang ngen voor ken in de rde Wereld, schat wordt door het kraken van de tzakken 75.000 den minder is nengekomen. rige week zijn op kosten de PTT 100 nieuwe ;rs en accept- arten ver m in een loods in het Kennedy Ruimtevaart- centrum wor den alle brok stukken van de Challenger verzameld, die tot nu toe uit de zee zijn op gevist. CAPE CANAVERAL Het wrak van de cockpit van het ver ongelukte ruimteveer Challenger is voor de kust van Florida ge vonden met de stoffelijke resten van de Astronauten nog aan boord. Dit heeft de Nasa gisteren meegedeeld. Woordvoerder Har- ris verklaarde dat het wrak vrij dag met behulp van sonar-appa- ratuur was gevonden op een diepte van 30 meter. De familieleden zijn ingelicht, maar Harris onderstreepte niet te weten of alle zeven bemanningsleden nog in de cockpit zijn is en wat de toestand van de stoffelijke resten is. „Uit eerbied voor de wensen van de familie, geeft de Nasa verder geen commentaar tot de berging en de identificatie is voltooid", aldus Harris. De berging zal, afhankelijk van de om standigheden op zee enkele dagen du ren, aldus de Nasa. Volgens welingelich te bronnen zouden echter al stukken van de cockpit geborgen zijn. De Chal lenger verongelukte op 28 januari 73 se conden na de start toen een breuk in de rechter aandrijfraket een ontploffing veroorzaakte in de brandstoftank. Inmiddels hebben vier hooggeplaatste gezagvoerders van ruimteveren meege deeld niet meer te zullen vliegen, tenzij bepaalde veiligheidsmaatregelen zijn uitgevoerd. De Amerikaanse astronau ten, onder wie Sally Ride hebben hun verontwaardiging getoond over de enor me zorgeloosheid waarmee de Nasa tij dens de lancering te werk is gegaan. Volgens de presidentiële commissie die de ramp onderzoekt heeft de Nasa de hand gelicht met meerdere voorschrif ten, alleen om te voorkomen dat er nog verdere vertraging zou optreden in het vluchtprogramma. In de nacht en vroege ochtend enkele mistbanken. Overigens zonnige perioden en droog. Minimumtemperatuur onge veer min 1, middagtempera- tuur rond 8, de komende da gen rond 10 graden. Weinig wind. Zon op: 07.04, onder: 18.36; hoog water Schevenin- gen: 03.45 en 15.49, laag water: 11.39 en 23.43. Ajax gaat door met monsterscores AMSTERDAM Ook na de verlengde winterstop blijft Ajax doorgaan met mon sterscores. Gisteren werd Heracles in „de Meer" het slachtoffer met 7-0. De zes wedstrijden in de eredivisie trokken 37.100 toeschou wers. Van hen zat éénderde bij Ajax op de tribunes. Zij zagen een Van Basten/Bos man-Show. Het tweetal scoorde in totaal zés maal en verdeelde de treffers eerlijk. PSV had het bij Excelsior heel wat moeilijker. De Rot terdammers hadden in de eerste helft de beste moge lijkheden, maar de nieuwe voorhoede - met onder meer Carlo van Tour - scoorde niet. Doelman Van Breuke- len liep kort voor het einde bij een botsing met Waslan- der een hersenschudding op, waardoor hij woensdag de interland tegen Oost-Duits- land moet missen. FC Den Haag, ongeslagen lijstaan voerder in de eerste divisie, BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA overnat f 1 OVER BESLUIT WIEGEL ff Hf (Van onze parlementaire redactie) !N HAAG De nieu- kandidaat voor het mi- terschap van Binnen- idse Zaken, het .VVD- merlid Rudolf de Korte I, zal morgenochtend al zijn nieuwe functie aan slag gaan. Vanmorgen erde hij een gesprek premier Lubbers, .rin deze hem officieel ft uitgenodigd in het jbinet zitting te nemen, sr b( rwacht wordt dat De ilitie vindt lijst et 2000 namen op affia-schuilplaats LERMO De Italiaanse ïvisie heeft zaterdag bericht de pólitie een lijst met namen gevonden heeft arop naast de namen van 1 inde maffiafiguren ook die Korte vanavond of mor genochtend door de ko ningin kan worden beë- digd. De beslissing van de Friese commissaris der koningin Hans Wiegel om af te zien van toetreding tot het kabinet als opvolger van wijlen minister Rietkerk bracht zaterdag op luchting en vreugde teweeg in Friesland en diepe teleurstel ling bij de VVD-politici in Den Haag. „Het is een bittere te genvaller", zei VVD-fractielei- der Nijpels zaterdagmiddag tij dens een persconferentie in de Tweede Kamer. „Wij hadden graag gebruik willen maken van Wiegels grote capaciteiten. Hij was voor ons de juiste man op de juiste plek. Na mijn ge sprekken met Wiegel had ik voldoende redenen om opti mistisch te zijn over zijn komst naar Den Haag. Maar nu is duidelijk geworden dat hij het oordeel van de provinciale sta ten in Friesland zeer zwaar heeft laten wegen. Ik respec teer dat, maar het is niettemin een grote teleurstelling voor de VVD en voor mij in het bij zonder". Nadat een geëmotioneerde Wiegel in het provinciehuis te Leeuwarden zijn besluit be kend had gemaakt, klonk er applaus op van de aanwezige statenleden en personeelsleden van de provincie. „Deze beslis sing was de moeilijkste uit mijn politieke loopbaan", ver klaarde de commissaris. „Het was terug naar Den Haag of in Friesland blijven. U weet dat ik altijd heb gezegd dat ik mis schien wel eens terug wil, maar niet nu. Mijn eerste loya liteit ligt in Friesland. Dat heb ik beloofd en gewild en dat doe ik dus zo". Pag. 3: VVD fiield De Korte steeds achter de hand; De Korte felle stimulator bezui nigingsbeleid De Kortes wandelend door Wassenaar Dr. Rudolf de Korte kijkt tamelijk nuchter tegen zijn plotselinge kandidatuur voor het ministerschap aan. Tijdens een korte wan deling met echtgenote en kinderen door de zonovergoten lanen in zijn woonplaats Wassenaar zei hij gistermiddag: „Ik ben een beroepspoliticus en dus bereid het karwei op te knappen. Ik sta derde op de kandidatenlijst van de VVD en het lag dus wel een beetje voor de hand dat men aan mij zou denken. Hoe het na de verkiezingen zal gaan, ach, dat zien we dan wel weer". van rechters, journalisten en zakenlieden voorkomen. Het ging om een politie-onderzoek naar een drugscircuit dat zich uitstrekte over Palermo, Mar seille en de VS. Vermoedt wordt dat het een maffia- -schuilplaats in Palermo be treft. Op 't ogenblik vindt in Palermo het „monsterproces" tegen talrijke maffia-figuren (ADVERTENTIE) 17.16 te maandagen dinsdag lebben we groente en vlees n de aanbieding Rode en witte kool, 69 Rundergehakt, 500 704jk"lo -ands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. NA ONTVOERING VIER JOURNALISTEN IN BEIROET (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS „Wij zullen niet toegeven aan chanta ge". Dat heeft de Franse premier Fabius gisteren gezegd in een plechtige verklaring op de Franse televisie naar aanleiding van de ontvoering van op nieuw vier Fransen door de islamitische Jihad in Beiroet. „Zwichten voor de eisen van de ontvoerders zou betekenen dat geen enkele Fransman, waar ook ter wereld, veilig is voor terroristische organisa ties", aldus Fabius. De premier zei dat een escalatie van de si tuatie in Libanon „niet onmo gelijk" was. Na de ontvoering zaterdag van een televisieploeg van het Franse net Antenne 2 worden nu in totaal acht Fransen in Libanon gegijzeld. De slachtof fers zijn twee diplomaten van de Franse ambassade in Bei roet, een weekbladjournalist een ethnoloog en de vier man sterke televisieploeg. Pagina 5: Extremisten drei gen Fransen te executeren. Ravage op A4 LEIDEN Negen auto's wa ren in de nacht vafl zaterdag op zondag om twee uur be trokken bij een aanrijding op de A4 tussen de afslagen Euro- paweg en Hoge Rijndijk. De veroorzaker moest met ver wondingen naar het AZL wor den gebracht. De ravage was groot en de weg was 20 minu ten'geblokkeerd. Het ongeluk ontstond na een inhaalma noeuvre van een 43-jarige Lei- denenaar. Hij reed achter op de voor hem rijdende wagen. Dé bloedproef wees uit dat de man gedronken had. Hij zou later verklaren zelf van achter aangereden te zijn, maar dat verhaal klopt volgens de poli tie niet. De twee auto's kwa men midden op de rijbaan tot stilstand. Andere auto's kon den het tweetal niet meer ont wijken of belandden in de berm of de vangrail. ROTTERDAM Bij het bedrijfsleven en de ministe ries van onderwijs en econo mische zaken wordt gewerkt aan een serieus plan om zo mercursussen op te zetten, voor studenten die zich op het bedrijfsleven willen voorbereiden. Deze cursussen zou het bedrijfsleven buiten het studieprogramma en deels in „eigen huis" kunnen organiseren. Dit werd van middag bekend gemaakt tij- dens een congres over onder wijs en bedrijfsleven aan de Erasmusuniversiteit van Rot terdam. Volgens mr. Pieter van Vol lenhoven, die het congres opende, bestaat er bij het bedrijfsleven belangstelling voor het organiseren dergelij ke praktijkcursussen. Zo or ganiseren Shell, Esso en Uni lever al sedert enkele jaren zelfstandig zomercursussen en werkt ook Philips aan een cursusprogramma waarbij studenten vooral getraind worden in het samenwerken met andere disciplines. Oog merk van de cursussen is verder een soepeler entree van de student in de praktijk van het bedrijfsleven moge lijk te maken. maakte korte metten met Telstar: 5-0. De Oldenzaalse amateur- wielrenner Erwin Kistema- ker, die deel uitmaakt van de districtsploeg van Over ijssel, won zaterdagmiddag de „Ster van Zwolle". Hij was de rapste in een massale eindsprint. Sean Kelly heeft de 36e Pa rijs - Nice op zijn naam ge bracht. De Ier won gisteren op de Col d'Eze de afsluiten de bergtijdrit. Hij droeg de witte leiderstrui van start tot finish. Carlo van Tour, één van de drie nieuwe aanvallers van Excel sior zet zijn hak diep in de bal tijdens een duel met PSV'er Renê van der Gijp. De Belg Gerets kijkt toe. Verder onder meer in Sporttribune: Van Grinsven en Troost in selectie Oranje PSV komt goed weg Kelly herinnert aan Merckx Van Benthem besluit in stijl Gevers wurmt zich tussen judotop Leiden bewijst zichzelf slechte dienst Tempo kampioen Cor Lambregts heerst in Alphen OUDE WETERING Zes Leidse sportvissers zijn het afgelopen weekend gered van een ijsschots op de Brasemermeer. De Lei- denaren waren vrijdagmorgen gaan. vissen op het bevroren meer en ontdekten 's middags dat ze op een enorme losse ijs schots zaten waar ze niet meer van afkonden. Het ijs was losge raakt door schepen die er doorheen waren gevaren en door scheuren die door de werking van het ijs steeds groter werden. Havenmeester Olijerhoek van jachthaven De Brasem ontdekte dat de vissers in moeilijkheden verkeerden. Eén van de vissers was al door het ijs gezakt in een poging van de schots af te ko men. De havenmeester organiseerde een reddingspoging en in samenwerking met nog een paar andere burgers werden ladders en deuren als brug naar de ijsschots gebruikt, waarna de vissers konden worden gered. Zij kwamen met de schrik vrij. OEGSTGEEST De rijkspolitie van Oegstgeest vermoedt dat een oude rage onder de jeugd nieuw leven is ingeblazen: het verzameleh van typeaanduidingen van auto's. Van 41 auto's uit de gemeente zijn namelijk zaterdagavond deze beeldmerken afgehaald. Het is beslist niet zo, dat de tuinders momenteel een slaatje uit de sla slaan. Het klinkt onwaarschijnlijk, uitzonderlijk lage prijzen verkocht. Er is tegen prijzen geveild, die onder de kostprijs lagen. Hoe dat mogelijk is, staat vandaag uitgebreid in onze rubriek „In en om de Kas". De prijzen van groenten en fruit stijgen en dalen met het toe- of afnemen van vraag en aanbod. Daar heeft een krant geen last van. De prijs van een los nummer blijft vrij constant. De Leidse Courant kost 1,10 gulden en op zaterdag vijftien centen meer. Als u een abonnement neemt, is het per dag goedkoper. En bij een proefabonnement kosten 14 kranten u zelfs... niets. i De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend b een open envelop zonder postzegel opstureD naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 1