Leidse dames-wielerploeg vol 1;vertrouwen tweede seizoen in Voetbalbond nu ook in conflict met Europa tv AALVOETBALLERS FC LISSE VERRASSEN DATAREX .onder loep Solo Oosterbosch haalt niets uit sportuitslagen )RT ZtidtaQowuvnt DINSDAG 4 MAART 1986 PAGINA 7 A.RT1^" )gelijk winterstop iopcl j*°°: Engels voetbal I (16);' §4? EN Steeds meer stemmen gaan in Engeland op een Back Btop in het Engelse voetbal in te voeren. Door de 18.45, winter zijn bij de 92 clubs in de landelijke divisies litairê toe in totaal 150 competitiewedstrijden afgelast. In de 18.45, |rijd staan nog zeven achtste finales op het program- '"sifp pmende zaterdag zou eigenlijk de kwartfinale-ronde >2.30. worden gespeeld. fe wijzen erop dat in meerdere Europese landen se- >ussy jver een aanpassing van de competitie aan het kalen- p£" r - dus van maart tot november - wordt gesproken, i "tot Jze voorstellen worden aangenomen, moet ook Enge- HUIS Sch aanpassen. De zaakwaarnemer van Arsenal, Ken Zaai bevestigde gisteren dat verenigingen in de eerste divi- r*"*: mogelijkheid de competitie naar de zomer te verschui- wm innenkort zullen bespreken. Geen nieuwe leden Friesche Elf Steden LEEUWARDEN De Ver- eeniging De Friesche Elf Steden wordt overspoeld door brieven en telefoontjes van schaatsers, die zich wil len opgeven als lid. De vere niging kan voorlopig echter teen nieuwe leden gebrui- en. Volgens bestuurslid Auke Nauta moet het leden tal eerst dalen tot onder de zestienduizend. Wie zich dan opgeeft, heeft kans door lo ting lid te worden. De vere niging legt geen wachtlijst aan. De Friesche Elf Steden telt momenteel 18.500 leden. Voetbal afgelast ZEIST Het mooie, maar voor voetbalvelden slechte weer blijft de competitie par ten spelen. De voor vandaag vastgestelde wed strijden voor de ere- en eerste di visie, de derde ronde van de strijd om de beker, de tweede elftal len en de landelij ke jeugdcompeti- tie, zijn alle afge last. Wielrenner Schür stopt DIDAM Amateurwielrenner Frits Schür (35) uit Didam heeft zijn sportieve loopbaan met onmid dellijke ingang beëindigd. Hij is het oneens met de nieuwe regeling van de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU) over de samen stelling van ploegen. De traditione le gastrennersverenigingen moeten plaatsmaken voor districtsforma ties. Schür won tweemaal Olympi ad Ronde van Nederland. Tijdens de Olympische Spélen in 1976 te Montreal behaalde hij met de Ne derlandse ploeg de zilveren medail le op de honderd kilometer. Rein Jonker wederom tweede SLUIS/VLIST Rein Jonker, de chef-kok uit Wytgaard, is weer eens tweede geworden. Dat gebeur de gisteren in de Zwinstedentocht, de Belgische schaatsmarathon over 102 kilometer. Andries Kasper won de wedstrijd op het traject Sluis- -Brugge-Sluis. Daarvan waren on geveer twintigduizend toeschou wers getuige. Nationaal marathon- kampioen op natuurijs, Dries van Wijhe, werd negende. Jonker, woensdag in de Elfsteden tocht verslagen door de superieure Evert van Benthem, en Kasper be hoorden tot een groepje, dat al vroeg in de wedstrijd ontsnapte. De eerste negen aankomenden waren allen Nederlanders, zoals Jan Eise Kromkamp (derde) en Henri Rui tenberg (achtste). Het ijs lag er re delijk bij, wel moesten de 65 wed strijd- en de 1000 toerrijders hal verwege het parkoers 338 meter klunen. Emiel Hopman uit 't Zand heeft gisteren de marathonschaatswed strijd in Vlist gewonnen. Hij legde de honderd kilometer af in 3 uur, 9 minuten en 35 seconden. Hopman had een voorsprong van vier en een halve minuut op André Ver donk uit Molenpolder. Arie Kooy- man uit Schagerbrug werd derde. De schaatsmarathon over tweehon derd kilometer op het Veluwemeer, die morgen zou worden verreden, gaat niet door. Het ijs verkeert in slechte toestand. Voor de komende dagen wordt bovendien een stijgen de temperatuur verwacht. Zwemploeg Drachten EMMEN De Nederlandse zwemafvaardiging voor de landenwedstrijd tegen Hon garije, Italië en Frankrijk op 22 en 23 maart aanstaande in Drachten, zal bestaan uit: dames: Annemarie Verstappen, Illse Oe- gema, Jolande van der Meer, In- grid Baars, Jolanda de Rover. Mil dred Muis, Marianne Muis. Linda Moes, Petra Hillenius, Brigitte van der Lans, Judith Anema. Saskia van der Kolk, Diana van der Plaats en Christien Pieterse. Schlingemann, Gerard en Guy de Kort, Hans Kroes, Patrick Dyubio- na, Ron Dekker. Arthur de Rouw, Ronald van Maurik, Erik Ran, Pe- terde Rover en Petro Stalman. ZETTING STERKER, BEGELEIDING PROFESSIONELER adaj i Cl- De „Leidse" dames-wieler ploeg. hier met begelei ding, wacht met ongeduld de eerste wedstrijden af. )EN Na een be iden start in 1985, er dit jaar een hoofd- n het peloton wegge- voor de „Leidse" da- wielerploeg Fer van ren-Lundbeck- (ey. Enerzijds heeft de l zich danig versterkt 3 zijn Petra de Bruin jonnie van Koert, bei- uit Nieuwkoop, tot de g toegetreden en is üegeleiding professio- r, anderzijds is het al concurrerende gen in het peloton ge- iceerd tot één. Het is ook geen wonder dat iravond, tijdens de genvoorstelling, zowel ensters als bij begelei- een optimistische iming overheerste. loeg bestaat dit jaar uit ze- rensters en lijkt op alle inen uit de voeten te kun- De nieuwe aanwinst Pe- e Bruin (24) is de bekend- •enster en is met de uit I afkomstige Els Koolloos in Leeuwen (25) ook de it geroutineerde. De Bruin vorig jaar de Ronde van ïrland en een etappe in de de France. Ook dit sei- i mogen van haar aanspre- de resultaten worden ver- ht. Met Monique Kauff- j (22) maakt De Bruin deel ran de nationale baanselec- Het bij de dames debuie- le, jonge talent Sandy Lut- gchipholt (18) en de wat r ervaren Corrie Timmer- 6 - Verhoeven (23) hebben plaats in de wegselectie. In lien jaar dat zij al koerst won Lutke Schipholt zo'n 500 wedstrijden. Timmermans won vorig seizoen een etappe in de hoog aangeschreven etappekoers Coors Classic in Amerika. De talentvolle Gon- nie van Koert aast op een plaats in de wegselectie. Ge zien haar prestaties tot nog toe mag dit seizoen het nodige van haar verwacht worden. Moni que Bouter .tenslotte is de „klimgeit" in de ploeg. De zeven dames kunnen reke nen op een professionele bege leiding. Officieel vervult ma nager Joop Riethoven ook de rol van ploegleider, in de praktijk zal oud-renner Hen- nie Cornelissen die functie op zich nemen. Cornelisseh was eerder mechanicien bij een prof- en een amateurploeg. Hij is de laatste zes jaar begeleider geweest van Gonnie van Koert. Masseur Arie de Jong heeft Petra de Bruin al lange tijd onder zijn hoede en werk te eerder bij Gazelle. Hij maakte deel uit van de bege leidingsgroep van Michel Za- noli en Tom Cordes, twee Ne derlandse topamateurs. Piet van Teylingen is assistent- ploegleider, Cock Koolloos mechanicien. De ploeg is het seizoen onlangs gestart met een trainingsweek- einde in Otterlo. De Batavus Lente Race, de eerste dames- klassieker van dit seizoen, is volgende week zaterdag de eerste wedstrijd waarin de rensters gezamenlijk zullen aantreden. Daarin ontmoeten zij ondermeer Hanneke Lie- verse. De renster uit Lisse, die vorig seizoen uit de ploeg werd verwijderd, rhaakt deel uit van de tweede, veel min der ervaren damesploeg in het peloton. Deze heeft haar thuis haven in Maastricht. PIETER EVELEIN DEN Het verschil van plaatsen op de ranglijst de interregionale klasse n Datarex en FC Lisse is ravond niet tot uitdruk- gekomen in de score. De maren verrasten de thuis- met 3-1. In de hoofdklas- ndigde het topduel tussen ummer drie Noordwijk en ummer vier THB Boys in 4-7 overwinning voor de rdwijkse zaalvoetballers. Lisse rukte door de 1-3 winning bij Datarex op van de negende naar de zesde plaats. De Lissenaren zagen de eindstand bij de rust al op het bord verschijnen door doel punten van Wim Bouckaert (2 maal) en Mark Ellebroek. Da tarex scoorde op slag van rust de enige tegentreffer. Koploper Zwartewolf had het tegen middenmoter De Rozet tot aan de rust moeilijk. Een doelpunt van Bennie de Roo hield de marge minimaal (2-1), waarna Jan van der Reyden en Ger Nagtegeller na de pau ze de stand voor de Leidenaars in een 2-3 zege ombogen. Lugdunum kon in de eigen Vijf Meihal Ceverbo niet de baas. Veertig minuten zaal voetbal leverden daar een 4-8 eindstand op. Harm de Vos scoorde drie maal, terwijl Hen ri van der Weijden de Lugdu- numse vier volmaakte. Wat Datarex niet lukte, lukte FV Snoekie wel. Het verschil op de ranglijst tussen de Lei denaars en thuisclub Grovo (8 plaatsen) werd omgezet in een duidelijke 0-3 zege. Twee doel punten van Van der Tas en een eigen doelpunt van een Grovo-speler zorgden voor de productie van Snoekie. Glasbergen speelde bij De Maas zonder Huug Aandewiel. De Katwijkers kwamen nog wel op een 1-0 achterstand, maar sprongen „in een zucht" door naar 1-6, om de wedstrijd via 2-7 bij rust met 5-10 win nend af te sluiten. Peter Hoge- woning (4 treffers). Jan Hoge- woning, Arie van Dijk en Martin van der Plas (allen Hoofdklasse In de hoofdklasse steeg Noord- wijk door de 4-7 zege bij THB Boys voorlopig één plaatsje op de ranglijst naar een tweede positie achter de ongenaakbare koploper Bax. Jos Smits scoor de maar liefst zes maal. Het andere Noordwijk-doelpunt was afkomstig van Gerben Vogelaar. Arnold Vermeulen (2 maal), Ed Griffioen en kee per Bart de Bruin (beiden 1 maal) maakten de vier tegen doelpunten. In de staart van de ranglijst deelden Cleyn Duin en Hane- poel de punten: 3-3. Ook bij de rust (1-1) hielden beide ploe gen elkaar in evenwicht. Ha- nepoel-speler Pim van der Meer werd topscorer door alle drie de treffers op zijn naam te schrijven. Wim Guyt, Amerik van Duivenvoorde en Anne Ouwersloot scoorden voor de thuisploeg. Pwil de problemen niet ba- [elliseren, maar laten wij niet dramatisch over doen. is logisch dat mensen, die het middelpunt van de be lgstelling hebben gestaan, j^chologisch gezien in een t gat vallen als die aan- [cht er niet meer is. Dat Idt voor iedereen, ook voor Als er straks een andere fatssecretaris mocht ko- moet ik nog dezelfde g mijn auto inleveren. Mis kien is mijn opvolger zo'n ichikte vent dat hij me nog i lift naar huis geeft, an- |rs moet ik lopen", 'aatssecretaris Joop van Heijden van WVC in Trouw) In januari '85 werd ik op de Iniversiteit van Maastricht jetest op de hoeveelheid af valstoffen, die vrijkomen bij len inspanning. Dat getal lag [ij mij vijf keer hoger dan bij le beste man van de ploeg. Ér volgde een bloedonder zoek, maar alles was in orde. foch voelde ik me niet goed. Ik kreeg al krampen als ik een massagetafel beklom en tijdens de koers loste ik als eerste bij een tempoversnel ling. Toen heb ik me naar Dijkzigt in Rotterdam laten sturen. Mijn benen werden vastgebonden en met een pen haalden ze iets uit mijn spie ren. Het resultaat: mijn schildklier bleek voor slechts vijf procent te werken. De professor stond stijf van de schrik. Bij nul zou ik dood zijn geweest. Hij vond het een raadsel, dat ik had kun nen fietsen". (Wielrenner Jos Lammer- tink in het Algemeen Dag blad) „Manager bij een voetbal club, eigenlijk is het een stom bestaan. Je bent altijd en eeu wig met toestanden van an deren bezig. Alleen de kri tiek komt steevast op jouw hoofd terecht. Als er bij de club fouten worden gemaakt, moet jij het bestuur de wind uit de zeilen nemen en voor de buitenwereld trachten recht te praten wat krom is. Ik heb me ook nooit te groot gevoeld om met woedende supporters in discussie te gaan. Ook als het publiek in een slechte periode tijdens de wedstrijd mijn hoofd eiste, had ik daar - hoe gek het misschien ook klinkt - begrip voor. De mensen betalen er immers voor om hun emoties te mogen uiten. Maar in feite ben ie als manager slechts één ding: een pispaal". (Manager Ton van Dalen van FC Twente in de Haag- sche Courant) Joop van der Reijden: „Lift". „Het helpt niets als je met een chagrijnig gezicht blijft rondlopen. We zijn met de auto kriskras door Friesland gescheurd. Een hele beleve nis op zich. Bij Balk vond ik de stempelkaart van Jan van der Hoorn, mijn baas. Hij kwam twee minuten na slui tingstijd binnen, omdat hij van schaatsen moest ruilen. Onze verzorgingspost in Har- lingen arriveerde te laat we gens het missen van de trein, maar ik heb Piet Manden nog een etenszak kunnen toestoppen". (Schaatser Richard van Kempen in het Algemeen Dagblad) „Ik ben in mijn profloopbaan nu twee keer Nederlands kampioen geweest, maar ik heb er geen cent aan overge houden. De eerste keer werd ik verrassend kampioen en omdat ik net twintig jaar was, nam Post me uiteraard niet mee naar de Tour. Voor de criterium-organisatoren was ik daarom helemaal niet belangrijk meer. Die contrac teerden liever de helden uit de Tour. Vorig jaar miste ik dus weer alle criteriums en dat betekende zeker een strop van enkele tienduizen den guldens". (Wielrenner Jacques Hane- graaf in De Telegraaf) „We krijgen 275 gulden per kilometer. Dat is natuurlijk te weinig, maar daar til ik niet zo zwaar aan. We wer ken met onze eigen machi nes, met onze eigen mensen en dat ik tegen niemand dankjewel hoef te zeggen weegt op tegen de kosten. Zoals ik al zei: je moet een beetje ijsgek zijn. En je moet iemand hebben die besluiten kan nemen, onafhankelijk is en zo'n beetje boven alles staat. Zo kun je mijn positie in het dorp wel omschrijven. Mijn grootvader was pause lijk zoeaaf, mijn vader heeft het bedrijf gesticht, mijn broer en ik hebben het uitge bouwd en nou zetten mijn zoons het door. Vorig jaar de den we drie miljoen. Van de meeste verenigingen ben ik lid of zit ik in het bestuur. Dan wordt je autoriteit wel aanvaard". (Ruurd Nagelhout, rayon hoofd Woudsend, in Vrij Nederland) „Ik geloof niet in bovenna tuurlijke gaven. Ik heb meer het idee, dat er een soort ge meenschappelijk onderbe wustzijn is, waar we allemaal uit putten. Alleen moet je je daar voor openstellen. Hein Vergeer heeft dat min of meer van nature. Ik heb het voorrecht gehad dat talent te mogen helpen openen. Ik denk, dat hij een topper is voor het leven. Wat hij heeft, zal hij altijd delen met ande ren. Als je alleen maar snoept uit het potje van het leven - dan is het leeg op den duur. Hein vult dat potje de hele dag". (Fysiotherapeut Ted Troost in Het Vrije Volk) Prijsvragen Lotto: 1e prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 maal f. 150.000,00: 3e prijs: 60 maal f. 4.139,40; 4e prijs: 4.580 maal f. 54,20; 5e prijs: 76.354 maal t. 5,00. Toto: 1e prijs: 276 maal 1. 77,90; 2e prijs: 3.429 maal f. 4,10; 3e prijs: 13.121 maal I. 2,70. Toto-gelijk: 1e prijs: 3 maal f. 1.869,80; 2e prijs: 29 maal f. 36,60; 3e prijs: 47 maal f. 36,60; 4e prijs: 1.043 maal f. 3,50. Chinees voetbal ziet rood en geel PEKING De Chinese voet balbond zal twee teams samen stellen om uit te maken welke ploeg het land mag vertegen woordigen in officiële inter lands. De Roden en de Gelen, zoals de concurrenten zullen worden genoemd, moeten door hun onderlinge strijd het voet- balpeil verhogen. Het beste elftal speelt in mei tegen we reldkampioen Italië. De bond heeft besloten tot de maatregel vanwege de wanprestatie in de voorronden voor het wereldti- teltoernooi. China werd in mei uigeschakeld door Hongkong, dat met 2-1 won. Vele suppor ters misdroegen zich overigens na deze nederlaag. Coach Zeng Xueling nam onmiddellijk ontslag. Hij werd opgevolgd door Nian Weisi, ondervoorzit ter van de bond. Weisi zal als coach fungeren van de Roden, samengesteld uit spelers van Peking, Guangdong, Sjanghai en een legerteam. HILVERSUM De KNVB is in conflict ge raakt met Europa tv. Nadat Filmnet de voet balbond een kort geding heeft aangespannen (dat donderdag dient), lopen de Zeister autoriteiten het risico zich een rechtszaak van Europa tv op de hals te halen. De programmaleiding van Europa tv beschul digt de KNVB van wil lekeur waar het gaat om toestemming tot uitzen ding van Europese be kerwedstrijden, die mor gen worden gespeeld. Carel Enkelaar, als bemid delaar in voetbalzaken ver bonden aan Europa tv, zei gisteravond juridische stap pen niet uit te sluiten. „Wij hebben de KNVB formeel meegedeeld alle rechten te zullen voorbehouden". In eerste instantie wil Europa tv echter een reactie op het bij de KNVB ingediende protest afwachten. Europa tv, vooralsnog alleen te ontvangen door Neder landse kabelbezitters, wil morgenmiddag graag Dukla Praag - Benfica en morgen avond Barcelona - Juventus op het scherm brengen. De KNVB is daar echter op te gen. De voetbalbond vindt dat „wildgroei" moet wor den voorkomen. De KNVB beroept zich bij de weigering op de regels van de UEFA en de FIFA, die vastgelegd zijn in het verdrag van Mar- bella. Europa tv, opgezet door de algemene omroepen van vijf Europese landen, verwijt de KNVB echter in strijd te handelen met de af spraken die tussen de UEFA en de EBU zijn gemaakt, aangezien morgen in Neder land niet wordt gevoetbald. LIMEIL-BREV ANNES Het wit van de sneeuw langs de route heeft Bert Oosterbosch gestimuleerd tot een poging de witte leiderstrui van Sean Kelly over te nemen. De greep naar de macht, door een solovlucht in de laatste vijftien kilometer uit de eerste etappe van Parijs - Nice, mislukte. Ooster bosch kreeg te weinig rugdekking uit zijn zieke ploeg, die in de laatste meters naar de streep ook te weinig mankracht voorin kon brengen om sprinter Eddy Planckaert naar het dagsucces te be geleiden. Bruno Wojtinek toonde zich, voor Castaing, Hoste, Kelly en Planckaert de snelste sprinter uit het volledige peloton na een gevaarlijke rit, die daarom in rust werd afgelegd. Kelly bleef de eerste man in de rangschikking. „Zo'n etappe had nooit gere den mogen worden", stelde Oosterbosch. „Het was werke lijk levensgevaarlijk. Je kon op hele stukken alleen maar fietsen op sporen die door de auto's waren schoongereden. Het betekende dat je met een kleine honderd man je weg moest zoeken over drie smalle schone asfaltpaadjes, als gan zen achter elkaar reed. Dat prikkelt natuurlijk niet om wat te ondernemen." „Die smalle gangetjes door de sneeuw maken je ook een ang stig omdat je geen idee hebt wat er na de volgende bocht komt. Dat weet je ook niet als je op een goed stuk rijdt, want het kan vrijwel per meter ver anderen." Oosterbosch, vorig jaar wel Witte Rijder na de tweede rit, hield zich daarom, net als alle anderen, rustig in het bos van Fontainebleau waar de situatie het slechtst was. „Een keer", verklaarde hij, „werd er even aan getrok ken. Toen had je onmiddellijk een enorme valpartij." VOETBAL Bulgarije Vitosha-Dunav 6-1, Beroe-Sredets 1- 0, Trakia-Vratsa 6-1, Etur-Lokomotiv Sofia 5-1, Spartak Pleven-Spartak Varna 1-1, Cherno More-Akademik 0- 3, Slavia-Lokomotiv Plovdiv 9-0, Pi- rin-Sliven 1-1. Stand aan de kop: 1. Beroe 32 punten; 2. Trakia 31; Slavia 26. Vierde ronde Schotse beker: Hamil ton-Hearts of Midlothian 1-2. Vijfde ronde Engelse FA-beken Brighton - Peterborough 1-0, Arse- nal-Luton Town 0-0. WIELRENNEN Parijs - Nice Eerste etappe: 1. Wojtinek (Fra-Le- geay) 147 kilometer in 4 uur, 5 minu ten en 1 seconde - met tijdvergoe- ding 4.04,51; 2. Castaing (Fra-Theve- net) 4.05,01 - 4.04.56; 3. Hoste (Bel- -Bazzo) 4.05,01 - 4.04.59; 4. Kelly (Ier-De Gribaldy) 4.05.01; 5 Planc kaert (Bel-De Wever); 6. Verleyen (Be- l-Elen); 7. Echave (Spa-Linares); 8. Lemond (VSt-Koechli); 9. Phinney (VSt-Neel); 10. Andersen (Den-Koech- li); 11. Lecrocq (Fra-Guilfen); 12. Bauer (VSt-Koechll); 13. Garde (Fra- -De Gribaldy); 14. Duclos-Lassalle (Fra-Legeay); 15. Louvel (Fra-Legeay); 16. Guiterrez (Spa-Linares); 17. Jon kers (Ned-Elen); 18. Boyer (VSt-Neel); 19. Oosterbosch (Ned-De Wever); 20. Mottet (Fra-Guilfen); 22.- De Beule (Bel-Elen); 28. Theunisse (Ned-De Wever); 34. Anderson (Aus-De We ver); 53. Van Lancker (Bel-De Wever); 64. Winnen (Ned-De Wever); 66. Breukink (Ned-De Wever); 70. Weke- ma (Ned-Elen); 73. De Rooy (Ned-De Wever); 77. Harings (Ned-De Wever); 86. Bogaert (Bel-Elen); 87. De Cnijf (Bel-Elen) allen z.t. Planckaert; 89. Rossel (Bel-Elen) op 51 seconden; 90. Appeldoorn (Ned-Elen); 96 en laatste: Sean Yates (GBr-Legeay) op 1.14; Niet gestart: Leon Nevels (Ned-Elen). Algemeen klassement: 1. Kelly (ploeg De Gribaldy-ler) 4 uur 12 minu ten en 20 seconden,; 2. Oosterbosch (De Wever-Ned) op 5 seconden,; 3. Bondue (Qullfen-Fra) op 0.07,; 4. Ma rie (Quilfen-Fra) op 0.08; 5. Vanden- broucke (De Gribaldy-Bel) op 0.12,; 6. Lemond (Koechli-VSt) op 0.12,; 7. Wojtinek (Legeau-Fra) op 0.14,; 8. Duclos-Lassalle (Legeay-Fra) op 0.14,; 9. Berard (Koechli-Fra) op 0.18,; 10. Bernard (Koechli-Fra) op 0.18,; 11. Lecrocq (Quilfen-Fra) op 0.22,; 12. Andersen (Koechli-Den) op 0.23,; 13. Brun (Legeay-Fra) op 0.26.; 14. Hoste (Bazzo-Bel) op 0.28.; 15. Bauer (Koechli-Can) op 0.28,; 16. Ba- got (Bazzo-Fra) op 0.30.; 17. Aker- mann (De Gribaldy-Zwi) op 0.31,; 18. Blanco (Linares-Spa) op 0.31; 19. Cornillet (Legeay-Fra) op 0.31,; 20. Madlot (Quilfen-Fra) op 0.31.; 34. Van Lancker (De Wever-Bel) 0.41; 45. Jonkers (Elen-Ned) 0.47; 58. Theunis se (De Wever-Ned) 0.56; 62. De Rooy (De Wever-Ned) 0.59; 66. Verleyen (Elen-Bel) 1.03; 69. Winnen (De We ver-Ned) 1.05; 71. De Cnijf (Elen-Bel) 1.05; 75. Planckaert (De Wever-Bel) 1.12; 80. De Beule (Elen-Bel) 1.16; 81. Bogaert (Elen-Bel) 1.17; 83. Wekema (Elen-Ned) 1.22; 85. Andërson (De Wever-Aus) 1.28; 86. Breukink (De Wever-Ned) 1.28; 87. Harings (De Wever-Ned) 1.28; 88. Rossel (Elen- -Bel) 1.35; 89. Appeldoorn (Elen-Ned) 1.38; 96. en laatste Grewal (Neel-Vst) 2.40. SCHAATSEN Belgische schaatsmarathon: 1. An dries Kasper (Driel); 2. Rein Jonker (Wytgaard); 3. Jan Else Kromkamp (Oldeholtpade); 4. Frank Wagemaker (Hoogkarspel); 5. Jan Wessels (Mar- kelo); 6. Wim Westerveld (Eemnes); 7. Erik van de Boogert (Eindhoven); 8. Henri Ruitenberg (Oldebroek); 9. Dries van Wijhe (Oosterwolde).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7