Bouw wooncomplex in Stille Zuievan starter Dooi remt ijsvermaak De mentaliteit van sommigen is moeilijk te bestrijden RAADSi Subsidie voor Bavo- museum Warmondse watersporters hebben tweede haven nodig LEIDEN OMGEVING fieidA&Somo/nt DINSDAG 4 MAART 1986 PAGINA pio Gemeenten pakken i. i bnbes discriminatie niet goed aan jieEi Herstelde bergingen al weer vernield LEIDSCHENDAM Pas opgeknapte deuren en bergingen onder honderd- vijftig flats van de Algemene Woning bouwvereniging aan de Gravin Julia na van Stolberglaan in Leidschendam zijn binnen veertien dagen met schroevedraaiers en branders door vandalen zodanig behandeld dat her stel eigenlijk weer gewenst is. Voor zitter ing. G.J. van Dijk van de „Alge mene" noemt het schandelijk en „een trieste zaak". „We hebben ruim honderdduizend gulden aan herstel uitgegeven. Vorig jaar hebben we de gangen en de en trees afsluitbaar gemaakt, ook om de bewoners te beschermen maar het heeft allemaal niets geholpen. Deuren en muren zijn de afgelopen maanden met een speciaal, veel duurder, mid del behandeld. Letters en tekeningen van spuitbussen en viltstiften kun je er nu met een reinigingsmiddels afve gen, maar een deur die met een schroevedraaier is behandeld, kun je met een doek niet schoonmaken. IJze ren spijlen tussen de ramen ziin ge woon uit elkaar getrokken. De bewo ners zouden zich meer bij hun eigen woningen betrokken moeten voelen maar als je daar mee praat zeggen ze, we staan tegen dezelfde muur als u. Die zijn gewoon bang gemolesteerd te worden. Toch is het hun geld dat aan de opknapbeurt is besteed, daar had den we andere dingen mee kunnen doen", zegt Van Dijk. Paarden gered SASSENHEIM De Sassen- heimse brandweer heeft gis termiddag door snel op te tre den twee paarden van de dood gered. De paarden stonden in een schuur aan de Rijksstraat weg, nabij restaurant De Uiver. Door onbekende oor zaak raakte de houten schuur in brand. Een getuige waar schuwde de brandweer, die het vuur tot één wand van de schuur wist te beperken en de paarden naar buiten haalde. De schuurwand ging volledig verloren, maar de constructie van de schuur is verder niet aangetast. De technische re cherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Kruising Ruishornlaan aangepakt LISSE De kruising van de Ruis hornlaan met Vivaldistraat en Uiter- meer wordt aangepakt. Het college van b. en w. heeft voorgesteld de kruising te veranderen in twee T-kruisingen. Daartoe wordt de kruising Ruishorn laan/Vivaldistraat naar het zuiden ver legd (richting Esso pomp). Verder wor den langs de Ruishornlaan bij het kruispunt vrijliggende fietspaden aan gelegd en zullen „linksafstroken" en diverse verkeersgeleiders worden aan gebracht, terwijl ook de bushaltes bui ten de rijbaan zijn geprojekteerd. De verbetering van de kruising staat al sinds heel lang hoog genoteerd op de wensenlijst van het gemeentebestuur van Lisse In de loop der jaren is deze kruising berucht geworden door de vele ongevallen die er plaatsvonden en door het grote aantal „bijna" ongeval len. Vele malen is reeds over verande ring en vooral verbetering van de situ atie gesproken. In het huidige plan is tevens opgeno men dat de in- en,uitritten van het Es- sostation worden verlegd en ook wordt voor het overige gedeelte van de Ruis hornlaan een reconstructie voorbereid. De kosten van de eerste fase gaan om en nabij een miljoen gulden bedragen Tijdens de raadsvergadering van woensdag 12 maart zal de raad van Lis- se zich over het voorstel uitspreken. LEIDEN „Discriminatie wordt door verschillende Zuidhollandse gemeenten onderschat. Het beleid ver toont ernstige tekortkomin gen en het inzicht is veel te beperkt". Dit zijn enkele conclusies uit een onder zoek naar het gemeentelijk anti-discriminatiebeleid van een groot aantal Zuid hollandse gemeenten. Het onderzoek is verricht door de Stichting Provinciaal a 1ederlah Platform Anti Racist hu Zuid-Holland (SPPAR)?nd? Ik de resultaten zijn te vinfulaire in een deze week geprezen ste teerde nota. De SPP?u bef c stelt dat politieke wil ndtlties.11 is om discriminatie da[rvJJy werkelijk aan te pakkf" v I an ter. Zij vindt dat in elke L aan meente een meldpunt i iedert moeten komen wtsen be slachtoffers van discritens natie terecht kunnen. jat de i V mee NOORDWIJKERHOUT Het Ba vo-museum krijgt een eenmalige bij drage van 1100 gulden voor het opzetten van een afdeling over de Noord- wijkerhoutse geschiedenis. Ook thans worden in het zoldermuseum al parallel len getrokken tussen de historie van de inrichting en die van het dorp. Tot nog toe werden de ex ploitatiekosten volledig ge dragen door de inrichting Sint-Bavo terwijl deze bo vendien een bedrag van 2000 gulden beschikbaar had ge steld voor de aanschaf van materialen voor de tentoon stellingen. Dit bedrag bleek niet toereikend. Gisteravond boog de raads commissie Welzijn zich over een subsidie aanvraag van museumconservator H. van Scharenburg. Men besloot het verwachte tekort van 1100 gulden te dekken. Voor zitter H. C. van den Hil, die de zieke wethouder C. van der Klaauw verving, ver klaarde dat het hier in feite ging om het opstarten van een Noordwijkerhoutse loot. „In feite komt Noordwijker- hout heel goedkoop aan een museum", aldus de voorzit ter. Alle partijen konden zich dan ook met de subsidieaan vraag verertigen. Zelfs vroeg de PvdA zich af waarom voor een museum dat 2500 bezoekers in het afgelopen jaar trok, geen regeling ge troffen kon worden voor een jaarlijks terugkerende subsi die. Maar andere commissie leden vonden voorlopig deze eenmalige bijdrage voldoen de, eenvoudigweg omdat al leen om die 1100 gulden was gevraagd. NOORDWIJK Wethouder C. van Duin van Noordwijk legt vrijdag 14 maart de eerste steen voor een com plex van 24 eengezinshuizen, 5 bejaar denwoningen en 6 panden met drie kamers in het Stille Zuie. In de oude Visserskapel aan de oude Hoofdstraat wordt naar aanleiding van de eerste steen vanaf zaterdag 15 maart een ex positie over het Stille Zuie gehouden, die van 10.00 tot 15.00 uur voor ieder een toegankelijk is. Het leggen van de eerste steen gebeurt na jarenlang touwtrekken met het rijk over de fi nanciering van het project. Met de bouw in het Stille Zuie pakt de nog jeugdige woningbouwvereniging een projekt aan, dat gevoelsmatig in het hart van de Noord wijkers leeft. Hun voorva- ningen zijn. De bouwprijs zal gemiddeld rond de 107.000 gulden liggen. De Noordwijkse Woningbouwvereniging .- zit weer goed in de running. Na wat kin- w vissers" derziekten sinds de oprichting in 1979, kreeg de Noordwijkse Woningbouwver eniging in oktober 1984 een nieuw be stuur. Dat pakte de zaken fris aan en het profiteerde daarbij van de deskundige ad viezen van IJsbrand van Rooyen, direc teur van de PAGO in Hillegom. De NWV mag zich onder de nieuwe leiding in een gestadige groei verheugen. Waar het be- dammetjes en deze band spreekt mee nu er op deze grond gebouwd gaat worden. „Het worden leuke huizen", aldus NWV- voorzitter Koster, „aangepast aan de his torie van de oude kern van het zeedorp". Volgens NWV-voorzitter Koster zullen de huizen in het Stille Zuie betaalbare wo- stuur van af wil is het imago, dat de wo ningbouwvereniging een links georiën teerd clubje zou zijn. Dat is bepaald niet het geval, verzekeren Koster en z'n me debestuurders. Integendeel, het is, ook wat politieke opvattingen betreft, een ge mengd gezelschap, waarin de gehele Noordwijkse gemeenschap zich vertegen woordigd kan voelen. Eind 1986 hoopt de vereniging bijna 400 woningen in beheer te hebben. Daartoe behoren het reeds eerder genoemde com plex (56) van Patrimonium, de 126 wonin gen in het Middengebied, 40 wooneenhe den aan de Abraham van Royenstraat, enkele bouwplannen in het Vinken veld en het woongebouw aan het GrityERSU „Wat de omvang van een woningbou\*bpstelli ganisatie betreft, zitten we tussen sene omri en tafellaken", merkt Koster op. Sindfcande maart heeft de vereniging een admipercie stratieve kracht. ive be: Het is de bedoeling, dat in het plan Stfbedrij Zuie een kantoortje wordt gebou$ediav waarin de administrateur zijn werk If dru doen. De ruimte van de voormalige gPden wacht aan de Losplaatsweg, waaror^1.^ men tot nog toe beschikte, blijft in r11 bruik als vergaderruimte. „We zijn er Jan beetje trots op in het Stille Zuie een stL afg( sociale woningbouw van de grond te kta(jeru gen", zegt Koster. lraf 0 LEIDEN Al voorspel len de dames en heren van het KNMI in De Bilt de komende week dooi, de ijsclubs in de regio blij ven onvervaard evene menten op het ijs organi seren. Toch zijn er al wat activiteiten aangepast aan de snel naderende dooi. Zo starten de Molen- en Merentochten vandaag al leen nog vanuit Rijpwete- ring, Oud Ade en de Kaag. De startplaatsen Hoogmade en Roelofa- rendsveen zijn vervallen, wegens de slechte kwali teit van het intensief be reden ijs ter plaatse. Activiteiten zijn er nog vol doende. De IJsclub Oud Ade houdt vanavond een afval- wedstrijd voor leden van de ijsclub. Ook junioren zijn welkom. Inschrijven 19.00 uur in het clubhuis nabij het Vennemeer. In Nieuwe Wetering houdt „Ijsvermaak Willem Ba- rentsz" morgenavond in sa menwerking met Priksleede- club „De Gladde IJzers" een gecombineerde estafette prikslee schaatswedstrijd Nu de dooi langzaam inzet is het behalve voor schaatsers ook voor ondernemers uitkijken geblazen. Zoals voor de eigenaar van het restaurantje aan de Ringvaart in Buitenkaag. die een wervend bórd op het ijs heeft gezet. Voor je het weet is het ding naar de bodem van de Ringvaart verdwenen. En daar zijn doorgaans weinig gegadigden te vinden voor warme chocola en erwtensoep. voor paren. Deelname uit sluitend voor leden van de verenigingen. Inschrijven vanaf 19.00 uur op de baan aan de Voorweg. Aanvang 19.30 uur. Tensen Onder de 14.788 schaatsers die afgelopen woensdag de Elfstedentoertocht uitreden bevond zich ook het Rijns- burgse CDA-raadslid J.P. Tensen. Afgelopen vrijdag stond abusievelijk in deze krant dat Tensen was uitge vallen. De CDA'er meldt evenwel met enige trots dat hij reeds om half vijf 's mid dags de finish op de Bonke- vaart passeerde. -|W de WARMOND De be hoefte aan een tweede ha ven voor de watersport vereniging Bootjeshaven is groot. De wachttijden voor een ligplaats in de haven zijn nu ongeveer 5 jaar. Dat noemde het be stuur gisteravond een erg lange tijd, vooral als je als inwoner van een recrea tiegemeente iedereen langs ziet varen maar zelf niet mee kan doen. In het bestemmingsplan Kou- denhoorn/Zwanburg is een tweede bootjeshaven opgeno men. Tegen dat plan zijn be- [ken u begor r de b »de ja •oeper ten IC 85C ;ig zwaren ingediend door omwo nenden en jachthavenexploi- tanten die vrezen voor oneer lijke concurrentie. De leden van de vereniging Bootjesha ven hebben nu besloten te on derzoeken: hoe groot het aan tal leden is dat zich slechts een bootje kan permitteren als daar een goedkope ligplaats bij hoort; hoeveel leden en adspi- rant-leden er werkelijk van een bootje zouden afzien als er meer liggeld betaald moest worden en hoeveel ligplaatsen voor kleine bootjes er zijn bij de commerciële jachthaven te gen een redelijke prijs. Enkele leden van de watersportvere niging vertelden, dat zij ernsti ge pogingen hadden onderno men een ligplaats te vinden bij een normale jachthaven, maar dat dat niet was gelukt. Ook werd bekend gemaakt dat soms wel een ligplaats te hui werd aangeboden maar d dan de zogenaamde .Boxma; betaald moest worden. Hi geen betekent dat voor klein bootje net zoveel beta; moet worden als voor een vt groter schip. Aan het gemeei tebestuur is inmiddels medege deeld dat voortzetting van bestemmingsplanprocedure gewenst wordt geacht. te 1 >bi]d 'RO- VVD-Voorschoten: goede verbinding met Vlietland VOORSCHOTEN Een vaste oeververbinding voor alle ver keer tussen het recreatiege bied Vlietland en Voorschoten en verbetering van het open baar vervoer. Dat zijn twee punten uit het onlangs gepre senteerde verkiezingsprogram ma van de VVD in Voorscho ten. De liberalen pleitten er verder voor om de functionele commissies eens kritisch te be kijken en het onderwijs in de Nederlandse taal aan andersta ligen te stimuleren. De VVD in Voorschoten gaat de ge meenteraadsverkiezingen op 19 maart in met wethouder J. van Dalen als lijsttrekker. De liberalen zullen de komende vrijdagen op de weekmarkt in Voorschoten staan en zaterdag vanaf drie uur door het dorp rijden met een promotiebusje. Expo Lisse komende week in CNB-hallen^f LISSE Modeshows, de monstraties, 67 standhou ders en een optreden van Albert West. Dat zijn en kele onderdelen van de Expo Lisse, een huishoud beurs voor de Bollen streek, die komende maandag geopend wordt door burgemeester G.J. van der Kroft. Het is de vierde Expo, die dit keer gehouden wordt in de CNB-hallen. De CNB-hallen zullen tot en met zaterdag ingericht zijn met rode lopers en luxe uit gevoerde stands. „Er zijn wel mensen geweest die hier met een kraampje wilden komen staan, maar daar begin ik niet aan", aldus organisator Louis Cirkel. Hij verwacht dat de komende Expo een van de stijlvolste zal worden. Vorig jaar moest hij op het laatste moment van de orga nisatie afzien, omdat zijn auto met alle bescheiden werd gestolen. Hij verwacht zo'n 24.000 bezoekers, een aantal dat de Expo ook de vorige jaren haalde. Op het programma staan on der meer ook demonstraties pottenbakken en haar- en make-up-verzorging. Voor lichtingsstands zijn er van het Arbeidsbureau Lisse en de CASEMA, de exploitant van de kabeltelevisie. Vol- eid i pt. D gens T. Tibboel, voorzittf van de Algemene Verenigin me voor Handel en Ambacl or. (ALVERHA), is de beurs d nie\j keer meer op de gehele Bo illini lenstreek afgestemd en niel-in- alleen op Lisse. „Veertig pro» cent van de inkomsten va de Lissese middenstand korr van niet-Lissenaren. We wit len Lisse ook buiten de regii presenteren". De beurs maandag tot en met vrijdaj geopend van 14.00 tot 17.3 uur en van 19.00 tot 22.C uur. Op zaterdag gaat dl Expo om 12.00 uur open en sluit om 18.00 uur. de toel gang kost 4,50. Kinderen tot 12 jaar en bejaarden beta-l len 2,50. Maandagmiddag mogen 65-plussers voor één' gulden naar binnen. BURGEMEESTER BONNIKE EN HET PROBLEEM VAN DE „STAPPERS" IN NOORDWUK: Op 19 maart is het zover. Dan openen om acht uur 's ochtends de stembureaus voor de gemeenteraadsverkiezingen. Als ze om zeven uur 's avonds sluiten is de keu ze voor de komende vier jaar gemaakt. Zittende en nieuwe raadsleden zullen ge- zamelijk het bestuur van de gemeente op zich nemen. Onder aanvoering van de burgemeester, het hoofd van het plaatse lijke stembureau, die als onafhankelijk bestuurder het politieke spel in goede ba nen moet leiden. In de aanloop naar de verkiezingen komen op deze plaats de burgemeesters uit de regio aan het woord. Over de plaatselijke politiek, over het besturen en over de hete hangij zers die de komende vier jaar in de ge meenteraad besproken zullen worden. Vandaag een gesprek met burgemeester mr. J.M. Bonnike van Noordwijk. VERKIEZINGEN NOORDWIJK „De zaken moeten niet bij het oude blij ven. Het is goed als na vier jaar nieuwe krachten komen. Er verdwijnt dan wel veel er varing uit de raad, maar raadsleden zijn over het alge meen nijvere lieden. Die vin den snel hun weg". Burge meester mr. J.M. Bonnike van Noordwijk kan er niet van wakker liggen dat enkele ge renommeerde krachten bin nenkort afscheid nemen van de Noordwijkse politiek. Co ryfeeën als Van Duijn, Alke made. Rubingh vermoedelijk ook, ze keren niet meer terug na de verkiezingen in maart. Voor Bonnike zelf ligt het af scheid trouwens ook in het verschiet, zij het niet op korte termijn. De komende raads periode is voor hem de laatste. In 1990 zal hij na bijna 24 jaar de burgemeestersketting aan de wilgen hangen. Kortom, Bonnike kent het klappen van de zweep op be stuurlijk niveau. Hij is behal ve burgemeester ook voorzit ter van het Samenwerkings orgaan Bollenstreek (SOB), een samenwerkingsverband van tien gemeenten in de duin- en bollenstreek. De Noordwijkse „heer van stand" is in de omgeving dan ook een bekende verschijning. De toespraken van Bonnike bij een afscheid of installatie van een burgemeester in de regio zijn befaamd vanwege hun vaak gewaagde karakter. Zo schroomde hij niet om bij het afscheid van burgemeester van Valkenburg Van 't Wout hem op een lijn te stellen met een eerdere, wat extravagante heerser over de nederzetting aan de Rijn, de Romeinse kei zer Caligula. De burgervader heeft de ont wikkelingen in het zeedorp de laatste twintig jaar uiter aard op de voet gevolgd. Ont wikkelingen die in sterke mate door het toerisme be paald werden. Ook de komen de vier jaar zal dat onderwerp de tongen losmaken in Noord- wijk. Bonnike over die ont wikkelingen: „Het is wonder lijk hoe zaken een andere wending kunnen krijgen. Vele jaren geleden was het de tijd van de hotels. Die liepen op een gegeven ogenblik niet meer, omdat overal apparte menten verrezen. Hotels gin gen vaak plat en de gaten werden niet opgevuld. Maar nu blijken hotels plotseling weer in trek. In Wassenaar is een hotel midden in het open veld gebouwd en het blijkt nog te lopen ook. Hier in Noordwijk zijn twee grote ho tels in aanbouw en wordt de bouw van nog twee hotels verwacht. De boulevard krijgt weer een feestelijk aanzien". Toeristenbelasting Ook de kwestie rond de toe ristenbelasting zal een terug kerend gespreksonderwerp worden in de raad, waarin het CDA met 7 en de VVD met 6 zetels de grootste partijen zijn. Samen met de PvdA, die 3 ze tels heeft, leveren zij een wet houder PPR/PSP (twee) en D66 met 1 zetel completeren de raad. Vele uren vergade ren zijn al aan de eventuele toeristenheffing besteed en de meningen zijn verdeeld. De meeste partijen zijn sterk voor of hebben er geen echte be zwaren tegen. Alleen de VVD blijft tegen invoering gekant. PvdA-fractieleidster me vrouw J. Voorham-Bartens zei tijdens de algemene be schouwingen in december dat de gemeente Noordwijk de ei gen inwoners geen belasting verhoging kan opleggen, ter wijl er op de toeristen niets verhaald wordt. „Probleem bij de heffing van toeristenbe lasting is dat de toeristen die hier een paar dagen verblij ven het moeten opbrengen. Het zijn echter de dagjesmen sen die de gemeente het meeste geld kosten", legt Bon nike de perikelen uit. Met de komst van toeristen duikt ook het parkeerpro bleem in Noordwijk op. Zodra de zon zich laat zien en het kwik een aangename tempe ratuur bereikt, verzafhelt zich in Noordwijk aan Zee een hoeveelheid blik waar een conservenfabriek iaren mee vooruit kan. „Verkeerscircu latieplannen handelen voor namelijk over het parkeerpro bleem aldus Bonnike. Hij hoopt dat Noordwijk nog eens een echte toeristische trek pleister krijgt. „Er is daarbij al eens gedacht aan een aan een grote bloementuin. De Keukenhof gaat al in mei dicht, maar er zijn natuurlijk nog tal van zomerbloemen die je in zo'n tuin kwijt kunt". Vrije tijd Bonnike maakt zich sterk voor de sociaal-culturele voorzieningen in het dorp. Uitgaven in de begroting voor die sector willen nog wel eens op drastische wijze kennisma ken met het rode'potlood. „Je moet daarin een ruim beleid voeren. Iedereen krijgt per slot van rekening meer vrije tijd", vindt Bonnike. Met name voorzieningen voor jon geren, zoals het centrum JOIN, moeten volgens hem niet al te zeer te lijden krij gen. „Bibliotheek gn zwem bad kosten geld, maar je kunt ze niet missen". Het uitgaansleven in de bad plaats is een punt waar menig Noordwijker letterlijk van wakker ligt. De „stappers" zorgen met name in de week einden voor nogal wat rumoer op straat. Wijziging van het sluitingstijdstip van kroegen is een punt van discussie dat ongetwijfeld nog eens op tafel zal komen. „Iedereen aarzelt er over. Als je de sluitingstij den verruimt gaan mensen niet allemaal tegelijk de straat op, maar het trekt ook weer publiek van buiten Noordwijk aan. Het is bij sommigen ook een kwestie van mentaliteit en die is moeilijk te bestrij den. Mensen parkeren her en der hun auto als ze uitgaan en als je er als bewoner wat van zegt kun je nog een klap voor ie kop krijgen ook", schetst Bonnike het probleem. „Het uitgaansgebied wordt door de politie redelijk bediend, maar ze kan natuurlijk niet overal zijn". Ook het onderwerp woning bouw zal veelvuldig op de agenda terugkeren. De ge meente Noordwijk kampt, net als veel buurgemeenten, met het probleem dat ze de eigen woningzoekenden geen on derdak kan bieden. „De ko mende raad zal aan moeten geven waar we heen moeten met onze woningbouw. Vin- kenveld raakt vol", aldus Bonnike. Wat ook vol raakte was het gemeentehuis. „Een jarenlang drama", kenschetst Noordwijks burgervader het ruimtegebrek van de Noord wijkse ambtenaren. „Er wordt inmiddels een vleugel aan het gemeentehuis gebouwd en eind 1987 moet ae uitbreiding voltooid zijn". In de nieuwe, ronde, raadzaal is dan moge lijk ook een plaats gereser veerd voor Noordwijks Be lang, een nieuwe partij onder aanvoering van Ton van Rijn berk, die samen met de zitten de partijen naar een plaats in de raad zal meedingen. PAUL VAN DER BIJL Gemeente blijft baas rond Valken- burgse Plas VALKENBURG Het grondgebied van de Valken- I burgse Plas blijft toebehoren aan de gemeente Valkenburg Onze politieverordening blijft daar dus gelden", aldus gister avond wethouder H. van der Nagel van Valkenburg naar aanleiding van vragen van het - GPV-raadslid A. de Vries. Deze maakte zich zorgen over de openbare orde nu de pro vincie de recreatieve mogelijk heden van dit gebied gaat uit breiden. Ook A.P. Bremer (PvdA/PPR) toonde zich gisteravond tijdens de vergadering van de com missie openbare werken onge rust over de grootschaligheid van de plannen en hoopte dat Valkenburg voldoende in spraak zou krijgen. Hij ver wachtte in de toekomst veel drukte rond de plas. A. Oos- terlee (VVD) wees op de posi tieve invloeden van die drukte op de lokale werkgelegenheid Tijdens een discussie over de Hoofdstraat werd door A.P. Bremer gewezen op de toena me van het vandalisme in het Rijndorp. Voor het verkeer ontstaan gevaarlijkse situaties zei hij, waarmee hij onder meer doelde op vernielde ver keersborden. Wethouder Van der Nagel deelde de ongerust heid, maar zegde geen maatre gelen toe. A. Oosterlee vroeg aandacht voor de paerkeerpro- blemen bij Valken '68. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREAITE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14