Emoties beheersen incidentrijkduel Dubbele zege voor Leython Niels Ouwerkerk pakt opnieuw goud Gehandicapt Scylla tweemaal de mist in PORTTRIBUME £eidóc6ou*cuit O 1ZC EN HZC/DE ROBBEN HOUDEN ELKAAR IN EVENWICHT Titels shorttrack voor /eldhoven en Ossendrijver g Travelers weer in de race Leidse tennis jeugd verrast Foreholte pakt punten in slotfase MAANDAG3MAART 1986PAGINA IS TDEN Jubelstem- en diepe treurnis in in de sport dicht bij rar. Vorige week nog jden de heren van [la voor een volslagen rassing door, zonder |s Kantebeen, twee ll te winnen. Dit tkeinde werd hetzelfde der IP1 geconfronteerd met endal dubbel verlies. Ook erd ip-derna kon zaterdag voor winstpunten zor- ar gelukkig ken- Docos-heren wel t: door te win- mede-promotie- kandidaat Swift vrolijkten zij het Leidse tafeltennis- gebeuren nog een heel klein beetje op. Droefenis troef dit weekeinde bij de Leidse Scylla-heren. Na het wonder van vorige week was het kampioenschapsvlam metje stevig aangewakkerd. Helaas stond er een stevige bries, die dit vlammetje bijna uitblies. Zaterdag moest men achter de tafel verschijnen te gen het Wageningse Shot. Dit supeijonge trio maakte ge bruik van het afzwaaien van Frits Kantebeen, en van het zieke lijf van Sjoerd Meijer. Een verrassende 4-6 nederlaag betekende de eerste teleurstel ling voor de Scylla-heren dit weekeinde. Gisteren deelde Avanti 2 de klappen uit. Ge rard Bakker jr. liet zich van S'n beste kant zien. Met snelle appen en een prima inzet toonde hij zich de meerdere van zowel Meijer, de Vrind als invaller Rico van Veen. De scheidsrechters noteerden een 3-6 overwinning voor Avanti 2. Direkt gevolg van deze uit slag is dat de kampioensstrijd nog niet gestreden is, temeer daar de tweede keus van het Hazerswoudse Avanti ook za terdag triomfeerden. Het slachtoffer heette ditmaal Pel grim Gaanderen. Opvallend hierbij was dat full-prof Ro bert de Groot zich twee maal de minste toonde. Waar Ge rard Bakker geen fouten maakte, deed Piet de Groot dit twee keer, wat de eindstand op 6-3 bracht. De mannenhoofdmacht van Avanti weet sinds gisteren dat er niet is op te boksen tegen de miljonair Bruggenwirth, die steeds meer geld in zijn hobby Valkenswaard stopt. De aan koop van een Chinees bleek zondag fataal voor het toch ze ker ook niet arme Avanti. Een 6-1 verlies was het demotive rende resultaat. Hoewel op een lager niveau, vergaat het de Docos-heren wat beter. Een 4-6 winst op het Deventer Swift zorgt er voor dat promotie naar de tweede divisie steeds dichterbij komt. Krish Prashad was de grote man van de wedstrijd. Tegen het sterke Swift scoorde hij maximaal. Sjaak van Elzen en Walter Engelbert deden ie der eenmaal een duit in het zakje wat, gevoegd bij winst in het dubbel, tenslotte resulteer de in eerdergenoemde uitslag. De Scylla-dames beginnen zo langzamerhand te wennen aan hun status van hekkensluiter. Gelaten wordt de ene na de andere wedstrijd in een onver mijdelijk verlies omgezet. Za terdag was Koningslust de boosdoener: uitslag 2-6. Giste ren kwamen de Scylla-dames tegen Amsterdam '78 niet ver der dan 1-6. De Avanti-dames tenslotte speelden. zaterdag eveneens te gen Amsterdam '78. Twee mis stappen van Claudia Ver schoor konden niet verhinde ren dat Avanti met een 2-6 overwinning kon vertrekken, wat nog voldoende perspectief bied op de beoogde landstitel. f tWf- ympü >Iuk best JDEN - In een inci- °og htrijk duel hielden de r„sit4erpoloërs van AZC en aniC/De Robben elkaar "^Fral evenwicht: 10-10. De :ngeli/LGB kon het dit rie dfekeinde opnieuw niet jden. Tegen VZC werd dstrijf y-12. Tweedeklasser zjudekerk begroette na kVijkwedstrijden haar eerste r wirwinning. MZ&PC •d het slachtoffer: 11-6. ax won van BZV met ok, l{2. Katwijk blijft het doen in de derde Ze versloeg SVH 12-3. DKD verloor in ilfde klasse van DWT: De dames van De 1/LGB en LZ'86 boek- belangrijke overwin- igen: Hoofdklasser '16 verloor met 9-10 Rapido'82. loties. Nadat AZC via goed el een voorsprong van 3-1 d opgebouwd, protesteerde jbbenspeler Ronald Hermsen éen een door hem veroor- &kte straf worp. Hij werd daarop met vervanging het water uitgestuurd. Ook Hil versummer Nico Landeweerd hoefde niet meer terug te ko men wegens aanmerking op de leiding. Na de afkoelingspe riode had Noordergraaf geen moeite met de toegekende strafworp: 4-1. Geenszins aan geslagen door het verlies van de twee sterspelers kwam HZC/De Robben zeer goed te rug. Onder aanvoering van uitblinker Dick de Jong na men de Hilversummers een voorsprong van 10-8. Nadat de Gohrbrigade zich weer een beetje had hervonden bestook te ze in de vierde periode het doel van De Robben. De Al- phenaren vonden echter te vaak doelman Bibo op hun weg. De uitslag van 10-10 was daarom terecht. Periodestan den: 4-2, 6-7, 8-10, 10-10. Doel puntenmakers: Noordergraaf 5, Verboom 3 en Jansen 2. De Zijl/LGB heeft de laatste kans op de titel verspeeld door met 7-12 te verliezen van VZC. De eerste twee perioden ging de strijd gelijk op, maar de vele uitsluitingen aan Leid se kans zorgden ervoor dat VZC simpel kon uitlopen. De Kooiclub had geen antwoord op de schoten van Hans van Dick de Jong (HZC/De Robben) verdedigt een aanval van Erik Bibo (AZC). Zeeland, die maar liefst zeven maal scoorde. Bij de stand 6-9 ging de kaars bij de Leidena- ren definitief uit en kon VZC de wedstrijd op routine uitspe len. De Veenendalers staan door dit resultaat nog maar één punt achter op koploper HZC/De Robben. Met nog drie wedstrijden te spelen lijkt er Mark van Bel'kum 2, Nieu- wenburg en Harte veld elk 1. Hoofdklasser LZ'86 kwam vooral fysiek tekort tegen het Haarlemse Rapido'82. Hoewel de ploeg van Hans Parrel ze ven man-mindersituaties over leefde, waren de Haarlemmers toch net iets slagvaardiger. De Leidenaren hadden uitzicht op een gelijk spel toen ze vlak voor tijd een numerieke meer derheid kregen. In plaats van zelf te scoren, verloor LZ'86 de bal en deelde Rapido aan de andere kant de genadeklap uit: 8-10. Periodestanden: 1-3, 3-5, 7-7, 9-10. Doelpuntenmakers: Michel van der Zeeuw 4, Frans van de brink 2, Rene van der Zeeuw, Ruud Muusse en Hans van Hees elk 1. In de tweede klasse behaalde Koudekerk haar eerste over winning. MZ&PC werd het slachtoffer van de Koudekerk- se dadendrang. Via de perio destanden 1-1, 6-2 en 8-4 werd een einduitslag van 11-6 be reikt. Doelpuntenmakers: Lars Bergsma 4, Henry van Am- voor Dé Zijl/LGB dit seizoen sterdam 3, Roland Kimpel 3 en niet meer weggelegd dan een Dik Pracht 1. Ook Vivax vierde plaats. Periodestanden: boekte een overwinning. BZV 2-2, 5-5, 6-9, 7-12. Doelpunten- werd in eigen huis met 9-12 makers: Stan van Belkum 3, verslagen. De ploeg uit Oegst- geest nam in de eerste periode een voorsprong (2-5) en be hield die tot het eind. Perio destanden: 2-5, 6-7, 8-10, 9-12. Doelpuntenmakers: Trijsburg 5, Langerhorst 4, Plasmeyer 2 en Rompes 1. Derdeklasser Katwijk heeft het alleen in de eerste periode moeilijk gehad tegen SVH. Met snelle aanvallen liepen de Katwijkers daarna over de te genstander heen om tenslotte op een 12-3-overwinning uit te komen. Periodestanden: 3-2,. 6- 2, 8-3, 12-3. Doelpuntenma kers: Paul van de Putte 4, Ed die Hoek 3, Dirk van Leeuwen 2, Ronald Heemrood, Aijan van de Plas en Arco Guyt elk 1. DKD verloor uit bij DWT in een wedstrijd met veel uitslui tingen uiteindelijk met 9-7. Oorzaak van dit verlies was het slechte verdedigen van de Leiderdorpers. Periodestan den: 2-0, 4-2, 6-7, 9-7. Doelpun tenmakers: Van de Plas 4, F. Dreef 2, Diebeis 1. Door een overwinning op Nereus staan de dames van LZ'86 voor het eerst dit seizoen niet meer op een degradatieplaats. Periodes- tanden: 0-1, 2-2, 2-4, 3-5. Doel puntenmakers: De Jong 2, Haitsema, Filippo en Van ITERDAM Voor de derde maal in successie 'amen de titels bij het zesde Nederlandse kampioen- •ei lappen shorttrack afgelopen weekeinde in Amster- am terecht bij Charles Veldhoven (IHCL) en Esme- d \flda Ossendrijver (DKIJV). 'e]3eij de heren had de gevestigde orde het gemakkelijk. De uit onnPmpwijk afkomstige Richard Suyten deed het zaterdag bijzon- nter|r g°ed, maar op de tweede dag kwam hij niet meer in het stuk ;n r^or. Bij een val ging zijn arm uit de kom, waarna voor Kern het leigj^mooi was afgelopen. Jan Hoogeveen - een tweede man, die bgelijk in staat mocht worden geacht een aanval te doen op de estigde rijders Charles Veldhoven en Menno Boelsma - est wegens griep verstek laten gaan. ging de strijd weer tussen Veldhoven en Boelsma, die weder- superieur waren. Op het laatste nummer, de 3000 meter, st de beslissing vallen. Leidenaar Veldhoven had een voor- mg van een punt na drie afstanden, maar Boelsma had reeds afstanden, de 500 en 1000 meter, op zijn naam gebracht. Bij derde zege zou hij in ieder geval met de titel - zijn vierde - ir huis gaan. Hij zou dan ook in punten Veldhoven van de •n stoten. Deze liet het in een saaie race echter niet zo ver r.»en, t dames kennen al enkele jaren de duels tussen de families ssedrijver en Velzeboer. Ook ditmaal verdeelden deze families I plakken, waarbij Monique Velzeboer - die na de eerste dag t twee punten voorsprong de leiding had - zichzelf de gouden k „ontnam" door in de finale van de 1000 meter wegens snij- a een diskwalificatie op te lopen. De Rijswijkse Esmeralda Os- pr0Ildrijver nam hierdoor de leiding in het algemeen klassement ijftiJer en kon de eerste plaats handhaven met medewerking van ;n gïar zusje Manuela, die ervoor zorgde dat de kampioene achter Wip winnares Monique Velzeboer naar de tweede plaats kon rij- i. En om de familiezaak bij de dames nog eens te benadruk- i bezetten Manuele Ossedrijver en Simone Velzeboer samen weel derde plaats in het algemeen klassement. 'Gert Velthuizen in Unieraad LEIDEN Gert Velthuizen is er in geslaagd in de Unie raad te komen. Tijdens de jaarlijkse vergadering van de at- I letiekverenigingen in het distrikts west 2 in Rotterdam werd hij achter Theo Swaak (2012 stemmen) tweede met 1212 stemmen. Hij wist zich vooral gesteund door „zijn" re gio. AAV-er Joop Bosman kwam door een volledig ontbre- I ken van steun vanuit het Alphense niet verder dan 401 stemmen waarmee hij na zes jaar uit de Unieraad ver- I dween. De tweede AAV man, Wim Goedhart, haalde het J atletiekparlement evenmin. .EIDEN Het bowlingteam van Travelers uit Noordwijker- out heeft zich tijdens de zevende speeldag van de nationale lea- ue op de derde plaats van de tweede klasse gestationeerd. Door en dagresultaat van 8,5 en een fraai gemiddelde van 915 heeft m Iravelers plotseling weer kampioenskansen. Met nog twee wed- trijddagen voor de boeg (is 18 wedstrijdpunten) kijkt de bow- Engploeg tegen een achterstand van zes punten aan. Borchland it Duivendrecht staat eerste. Travelers versloeg overigens rpots (Heiloo), Kaasbeurs uit Alkmaar en Smits uit Zoetermeer. )e andere tweedeklasser Hans Menken speelde in Amstelveen p slechte banen en kwam niet verder dan een gemiddelde van 55. Na een zwakke start werd het puntentotaal toch nog op 6 ebracht. Directe rivalen in de strijd om degradatie De Roosters Heiloo) en VAS Neef (Amstelveen) werden verslagen met 2-1 n 3-0. Van Disvers (De Lier) verloor de équipe, die zonder B tené van der Horst gehandicapt aantrad. De Leidenaars stegen W weliswaar twee plaatsen naar de zesde stek, het verschil met de iummer negen is verkleind van 5 tot 2 punten. Maar liefst ze 'en ploegen komen nu in aanmerking voor degradatie naar de a- lerde klasse. >ij: n de derde klasse is het seizoen afgesloten. Het Leidse Tramps ur leed dit door een respectabele derde positie te veroveren. Van 00 Ie kampioen Giants (Rijswijk) verloor Tramps nog, de duels te- |Q [en Joop Visser uit Leiderdorp en Schalkwijk werden in winst 'mgezet. Joop Visser eindigde als vijfde. De Leiderdorpers ver- ,n- oren van Rustwat (Zwijndrecht) en Tramps, terwijl het gede- [radeerde EVA 3 geen partij was voor John Zandbergen cs: 3-0. is- cores: ue 'weede klasse: Alkmaar: Travelers 3-0, 3-0, 2,5-0,5 - 38,5 punten, jt- te plaats; Amstelveen: Hans Menken 1-2, 2-1, 3-0 - 28 punten, 6e ir*r ilaats. Bn )erde klasse: Zwijndrecht: Tramps 0-3, 3-0, 3-0 - 36 punten, 3e ilaats; Joop Visser 0-3, 0-3, 3-0 - 33 punten, 5e plaats. Van onze zwemmedewer ker LEIDEN In het tweede weekeinde van de Natio nale Winterkampioen schappen zwemmen zijn nog meer successen ge boekt dan vorige week al het geval was. Niels Ou werkerk (Zijl/LGB) vero verde zijn tweede gouden medaille. Op de 200 m vlinderslag verbeterde hij het Kringrecord en bracht het tot 2.25.89. In dezelfde leeftijdsgroep, maar dan op de 100 m vrije slag was het brons voor Robert Janssen (Zijl/LGB). Zijn tijd was 59! 11, hij bleek ruim een halve seconde sneller dan Niels Ouwer kerk, die in 59.73 vijfde werd. Diezelfde Janssen had een dag eerder op de 200 m wisselslag al een zilveren plak veroverd. Met 2.26.79 als eindtiid moest hij slechts voor éen tegenstrever het hoofd buigen. Janssen eindigde op de 100 m schoolslag op een negende plaats in 1.17.47. Het laatste nummer waarop de kilometer vreters Janssen en Ouwerkerk uitkwamen, de 400 m wissel slag, leverde hen respektieve- lijk een vierde en een zesde plaas op. Beide zwemmers nebben aan hun goede presta ties van de beide afgelopen weekeindes een uitnodiging voor een interlandwedstrijd in het Duitse Gelsenkirchen overgehouden. LZ-afgevaar- digde Antoine van Weerde re aliseerde op de 100 m school slag j. geb. 69/68 een zeer snel le tijd. Aantikkend in 1.06.52 verbeterde ook hij een Kring- record. Hij bleef 1.5 sekonden onder de oude seniorentijd. In zijn eigen leeftijdsklasse werd Van Weerde middels deze prestatie tweede en plaatste hij zich voor de all-infinale, waar in hij tenslotte in 1.06.71 als zesde eindigde. Van Weerde vertrekt in april met de natio nale ploeg voor zijn interland naar Malmö. Paulien Stastra (LZ) mag op basis van de door haar geleverde prestaties ook op internationaal nivo debute ren. In het Zweedse Lund zal zij in de gelegenheid gesteld worden om zich met leeftijds genoten uit andere landen te meten. Haar oogst van dit weekeinde bestond uit één vierde en één zesde plaats, aangevuld met een tiende klassering op de 100 m vlin der. Zij hield op beide vlin derslagnummers Ingrid van Veen (Zijl/LGB) achter zich. Op de 200 m vlinder leverde ze relatief gezien haar beste prestatie. Ze stopte de klokken op 2.33.58, net onder het Kringrecord en ruim onder haar beste tijd. Zijl/LGB-er Leon Luyten verraste op de 100 m vrij vriend, vijand maar met name zichzelf door in 55.95 aan te tikken. De maar net aan geplaatste Luyten wist zodoende 21 van de 28 deelne mers achter zich te houden, zijn persoonlijk record brak hij met 1.5 sekonden. Mireile Cor- reljé (Zijl/LGB) legde bij m. geb. 70 op de 200 m schoolslag (2.55.83) beslag op eenezelfde eindklassering als die van Luyten. Haar jongere clubge noot Laurens van Kampen deed het met een zesde plaats op de 200 m vlinder j. geb. 73 nog beter. Op de 200 m wissel slag zat er voor Van Kampen niet meer dan een 25-ste plaats in. Niels Joor (Zijl/LGB) was hem hier te snel af. LEIDEN Het eerste volley- balweekeinde van maart bracht een dubbele zege voor Leython. De heren wonnen met 1-3 van naaste concurrent Brother en de dames waren, met dezelfde cij fers, te sterk voor Kalinko. In Noordwijk was de stemming be duidend minder; zowel de da mes als de heren kregen een 0-3 verlies te slikken. De dames van Gemini/Kangeroes lijken een hoge eindclassering voorgoed verspeeld te hebben. Het bezoe kende Molenwiek kon met 2-3 winst terug naar Zaandam. In de cruciale uitwedstrijd tegen Bro ther 3 zette coach John Groen van Leython bij een 14-11 achterstand een geheim wapen in; Robert Maassen, die gewoonlijk voor Leython 3 uitkomt, bleek een goeie kracht. De eerste set was met 14-16 voor Leython en ook de tweede werd gewonnen. De 0-2 voorsprong deed in de derde set de concentratie enigszins verslappen, maar mede door een sterk spelende Leon Heijting kon Leython in de vierde set het tij ten goede keren. „Als de Noordwijkse koppies eenmaal hangen, kun je praten wat je wilt", al dus coach Ronald van Nierop na af loop van de thuisbeurt van NOVO te gen Zevenhuizen. De koppies hingen al na de eerste set, die na een 12-7 voorsprong toch met 14-16 uit handen werd gegeven. NOVO had grote pro blemen met de diagonale aanval van Zevenhuizen en de eigen verrassende aanval en afwisselende passes zakten weg. NOVO verloor met 0-3 en lijkt dit seizoen niet hoger te kunnen rei ken dan een derde plaats in de derde divisie. In de promotieklasse blijft Donar de grootste frustratie van koploper Jupi ter/ Van Vliet. Miste Jupiter vorig jaar de promotie dankzij Donar, dit jaar was Donar twee keer te sterk. Met een koperen-bruiloftsfeestje in het vooruitzicht, een sterke verdediging en een harde aanval stonden de Lei denaars zeer gemotiveerd te spelen(3- 2). Gemini 2 was 35 minuten onderweg naar ZOVOC, stond 31 minuten in het veld en verloor met 3-0. Ook over de ontmoeting NOVO 2-Skania valt wei nig meer te zeggen. Alleen in de eer-' ste set konden de Noordwijkers nog enigszins bij blijven (13-15), maar daarna waren ze niet meer tegen ZO VOC opgewassen. Leython 2 stelde dit weekeinde teleur. Individuele fouten en een te simpele buitenaanval waren debet aan het verlies tegen Agon (3-0) Spelmoment uit de sterke eerste fase van de wedstrijd Gemini-Molenwlek. An neke Cras slaat door het Zaanse blok. Astrid de Graaf en Petra van Wissen blijven attent. De dames van Gemini zoeken een psycholoog die ze kan helpen een 2-0 setwinst te behouden. Evenals vorige week tegen Compaen, verloren de Voorschotensen met 2-3 van Molen wiek. Molenwiek speelde een degelijk volleybalspelletje, waar Gemini, met een minimum aan enthousiasme, op de beslissende momenten niets tegen in kon brengen. Volgens Leyhton-aanvoerdster Fem- mie Lagerwaard is Kalinko altijd een vervelende tegenstander. Van de wijs door de „halfzachte balletjes" verlo ren de Leiderdorpse dames dan ook de eerste set. Marga Stokman en Tine de Bloois trokken tijdig aan de bel, zo dat Leython met 1-3 winst de thuis reis kon aanvaarden. NOVO stond zaterdag in de uitwed strijd tegenover een ander Zaan 69 dan in de eerste ontmoeting. De ster ke Zaanse pass, de verrassende set ups en de keiharde aanval veroorzaakten paniek aan Noordwijkse zijde. Waar NOVO thuis overdonderend won, moest het deze keer al binnen het urn- met 0-3 het hoofd buigen. Gemini 2 herhaalde de eerdere uitslag tegen het taaie Skania. De 3-1 winst was een mooie opsteker voor de wed strijd tegen Velo dat tweede staat in de promotieklasse. Leython 2 won met dezelfde cijfers van hekkesluiter Van Ginkel/JB. Alleen in de derde set lieten de dames een steekje vallen. CORIEN BOTMAN BEMMEL Tijdens de overdekte Nederlandse tenniskampioenschappen voor jeugd tot en met 14 jaar hebben de 'Leidse' troeven Heieen van den Berg en Kees-Jan Schuilenburg bo ven verwachting gepresteerd. Van den Berg werd pas in de halve finale gestuit, terwijl Schuilenburg een ron de eerder zijn Waterloo vond. Onder toeziend oog van districtstrai ner Peter Klein, zorgde Heieen van den Berg voor dé surprise van het toernooi door in de kwart-finale San dra Begijn, de nationale nummer twee, uit te schakelen. Voorheen kwam de kleine Noordwijkerhoutse er nooit aan te pas tegen Begijn, maar de opmerkelijke vooruitgang in haar spel kwam nu duidelijk tot uiting. Met 5-7, 6-4, 6-3 bleef zij haar opponente de baas. Peter Klein over dit succes: „Heieen toont relatief gezien de mees te progressie bij de jeugd. Zij wint nu tegen een meisje, dat altijd te sterk voor haar was. Dit hoge niveau kan zij nog geen heel toernooi volhouden, maar we zijn op de goede weg". In de halve finale bleek Babette Eysvogel, een andere verrassing, met twee maal 6-3 te sterk, waarna ook de strijd om de derde en vierde plaats werd verlo ren tegen Esther Markenstein. Mar guerite Patiwael lootte onfortuinlijk, want al in de eerste ronde trof zij Van den Berg, die het krachtsverschil aan toonde: 6-1, 6-1. Het jongens-toernooi kende een on verwachte winnaar in Joep Hofman, die de gevestigde orde voor bleef. Kees-jan Schuilenburg, kampend met de naweeën van een kuitblessure, maakte zijn plaatsing waar door de kwartfinale te bereiken. Na een pri ma 6-1 overwinning in de eerste set sloeg de vermoeidheid toe, waarna te genstander Leon Niemandsverdriet alsnog de zege binnenhaalde. Het toernooi in het Gelderse Bemmel stond vooral bij de meisjes op een uit stekend niveau. In het Lancia-teamcircuit plaatste Unicum zich knap voor de eindstrijd door Hoofddorp met 18-4 terug te wij zen. Casino Noordwijk deed eveneens van zich spreken door een enigszins gehandicapt Melkhuisje met 10-9 aan e zegekar te binden. LEIDEN De handbal- sters van Datateam Fore holte konden in Arnhem pas in de slotfase afstand nemen van ESCA. Toen was het met 8-15 ook wel gebeurd. HVS was kans loos tegen lijstaanvoerder Aalsmeer: 8-16. HVV was dat zeker in de eerste helft (8-0) ook in de met 10-5 van Vires verloren wedstrijd. OASE behield het kansje op de titel in de derde divisie door een 6-9 zege op De Hollandiaan. De Treffers-Mercasol Sa- turnus leed onder een te strakke leiding. De Tref fers won met 14-12. Door een 14-3 winst op EDH behaalden de dames van Saturnus het afdelings kampioenschap. Foreholte startte tegen ESCA met 0-3 flitsend, maar heeft daarna 40 minuten tegen zich zelf lopen handballen. De 5-1 verdediging concentreerde zich op de opbouwspeelsters, maar gaf daardoor de hoeken teveel vrij. ESCA was echter te zwak om van die vrijheid te profiteren. Bij rust leidde Fo reholte tegen de staartploeg maar met 4-7. Het leek nog zwaar te worden toen ESCA geïnspireerd door het opzwe pende publiek tot 6-8 bijkwam. Deze stand bleef minstens een kwartier op het bord, waarbij de mooiste kansen om zeep werden geholpen. Nel Geer- lings brak de ban met een dro ge hoge knal. Daarna werd het in luttele seconden nog 8-15. HVS was kansloos tegen kop loper Aalsmeer. Halfweg was de schade nog beperkt tot 6-7, maar toen naast de Ank van den Bosch ook Lenie van den Bosch en Nel Turkenburg het veld met beenblessures moes ten verlaten was de weerstand gebroken. Aalsmeer profiteer de vanuit een ver uitstappende verdediging acht maal met succes van de break-out moge lijkheden. Daarbij scoorde de rechtèrhoekspeelster vijf doel punten. Dat leverde een 8-16 nederlaag op. OASE startte ongeconcentreerd tegen De Hollandiaan. De 3-0 die daar van het gevolg was, werd ech ter al voor rust door Helma van der Geest en Roos en Ly- dia van der Poel (allen zouden drie maal scoren) ongedaan gemaakt: 3-4. In het tweede deel kwamen de Vlaardingsen nog eén maal voor, 5-4, maar OASE won met 6-9. HVV kwam in de wedstrijd tegen Vires nog aardig terug van de 0-8 achterstand bij rust. De 5- 10 doet echter het ergste vre zen voor het behoud van de plaats in de derde divisie. De vrijkomende plaats wordt in ieder geval ingenomen door de dames van Saturnus. Zij be haalden een 14-3 winst op hekkesluiter EDH en kunnen zich nu ook officieel afdelings kampioen noemen. In die eer ste afdelingsklasse won Olym- pia met 12-18 van ODIS. Northa verloor met 15-7 van HEC waardoor MMO, on danks het 12-12 gelijke spel te gen EHC, waarschijnlijk zal degraderen. De heren van Saturnus verlo ren in een wedstrijd die maar niet echt op gang wilde komen met 14-12 van De Treffers. De arbiters hadden daarin door de strakke leiding een redelijk aandeel. Zij floten 15 maal voor een twee-minuten-straf en dertien maal voor een strafworp. Jammer was dat het slordig afrondende Satur nus er 5 miste. Bij rust stond De Treffers al met 6-5 voor. In de afdeling versloeg HVV ver rassend Hellas 3. Met Marco en Wilbert Schelvis als topsco rers (10 doelpunten) werd het 17-13. Hierdoor behoudt Rijn streek, dat HVS met 12-29 op rolde, een kleine kans op de ti tel. Uitslagen. Dames: Fairplay - Animo 2 9-10, MSV - OASE 2 5-14. Heren: Foreholte - Rijn streek 2 26-9. Quintus 4 - Fair play 24-13, MSV - SOS 2 13-3. AD VAN FESSEM Tafeltenniscompetitie in nieuw jasje LEIDEN Afgelopen zater dag kwam de bondsraad van de NTTB bijeen om te beslis sen over de voorstellen met betrekking tot een eventueel nieuw in te voeren competitie systeem. De bondsraad ging accoord met de voorgestelde renovatie, wat in het kort neerkomt op de volgende wij zigingen: De ere-, eerste en tweede divisie, bij zowel de da mes als de heren, zal gaan be staan uit acht teams in plaats van zes. De heren in de ere- en eerste divisie gaan spelen met teams van vier personen, terwijl de dames het komend seizoen nog steeds met drie spelers per team zullen uitko men. Per team mogen maxi maal twee buitenlanders wor den ingeschreven. Een vereni ging mag met maximaal een team uitkomen in de eredivi sie. Tenslotte is besloten dat het tafeltennisseizoen zal wor den verlengd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15