Kroes als
een vis in
het water
Werder Bremen
levert een punt in
sportuitslagen
SPORTTRIBUIME
EeidóeSou/uwt
MAANDAG 3 MAART 1986PAGINAI
Hans Kroes zorgde voor een record op de 100 meter vrije slag.
EMMEN Zwemcoach
Ruud Beele kan het ko
mende WK-seizoen met
vertrouwen tegemoet zien.
De nationale top voelt
zich nog altijd prima thuis
in het water. Ook al had
het Aquarena-bad van
Emmen gisteren veel weg
van de aankomst op de
Bonkevaart, waar door de
warmte van de televisie
lampen het ijs was ge
smolten. De Elfsteden-
koorts, die midden tussen
de twee weekeinden van
de nationale winterkam
pioenschappen woedde,
heeft onder de zwemmers
geen slachtoffers geëist.
Tot aan de laatste middag had
het Emmense combinatie-bad
een unieke combinatie gebo
den van de juiste water- en
luchttemperatuur bij een ge
ringe luchtvochtigheid. Mede
daardoor vielen in het tweede
weekeinde elf korte-baanre-
cords, waarmee de totale oogst
op negentien kwam. Daarbij
waren dertien persoonlijke en
dat was heel wat meer dan in
een tussen-olympisch jaar
mocht worden verwacht.
Wel kende zowel Emmen als
Leeuwarden een regisseur met
dezelfde naam. In het Aquare
na-bad was dat Hans Kroes;
geen familie van de Friese ijs
meester Henk, maar even be
zeten van water, al is het dan
niet in bevroren toestand. De
twintig-jarige Hans Kroes
vierde met vier nationale re
cordverrichtingen op vrije slag
en rugslag zijn comeback na
een periode, waarin men
enigszins uitgekeken was ge
raakt op het talent dat in 1980
de Europese jeugdtitel op de
200 meter vrije slag veroverde,
daarna doordrong tot de fina
les van de wereldkampioen
schappen in Guayaquil en de
Olympische Spelen van Los
Angeles, maar nooit helemaal
zijn beloften waarmaakte. Na
een niet al te florissant verlo
pen trainingsjaar in Amerika
leek voor de rijzige HPC-er de
tijd gekomen met stille trom te
vertrekken. Temeer daar zijn
nieuwe HEAO-studie de aan
dacht opeiste. Maar zie; bij
Kroes gebeurde, wat wel meer
voorkomt: met minder trai
ning harder zwemmen.
Aan de beurt
Vorige week scherpte hij het
record van de 100 meter rug-
slag aan, ditmaal was de vrije
slag aan de beurt. In de leef
tijdsfinale ging hij met 49.66
een tiende van een seconde
harder dan drie jaar geleden-
in Hengelo. In de all-in finale
was hij met 49.45 seconden nog
iets sneller.
Het allermooist vlamde hij op
de 50 meter vrije slag. De 22.48
seconden in de leeftijdsgroep
en 22.50 (na een laat afgebla
zen valse start) in de all-in fi
nale waren meer dan een hal
ve seconde sneller dan ooit in
Nederland vertoond. Deson
danks werden ze niet toege
voegd aan het recordlijstje van
de winterkampioenschappen.
Ruud Beele en de zwemcom-
missie zijn niet zo gechar
meerd van het spectaculaire
gespurt, waarin van de zomer
in Madrid voor het eerst we
reldtitels te behalen zijn. Hoe
wel bijvoorbeeld Annemarie
Verstappen, de binnenkort in
Frankrijk stage lopende Erik
Ran en vooral Hans Kroes in
ruime mate beschikken over
het daarvoor noodzakelijke re
actie-vermogen.
Beele, is bang, dat bij een ver
dergaande popularisering van
de sprintnummers van een be
hoorlijke training weinig meer
zal komen. De tendens is toch
al dat er steeds kortere stukjes
worden gezwommen. Met uit
zondering van Jolande van
der Meer waagt vrijwel nie
mand zich nog aan het uren-
vretende langeafstandzwem-
men. Wellicht heeft de Zwem-
commissie daarom de vrijwel
onhaalbare limiet van 22.10 se
conden gesteld, waar alleen de
Oostduitse oud-Olympisch
kampioen Joerg Woithe ooit
binnen is gebleven. Met pre
cies één honderdste van een
seconde.
NEURENBERG De
voorsprong van Werder
Bremen op Bayern Mtln-
chen is zaterdag geslon
ken tot drie punten. De
koploper speeld£ in
Mannheim 1-1 tegen
Waldhof. Bayern had veel
geluk tegen FC Nürnberg
en won met 1-0. Borussia
Mönchengladbach, acht
weken ongeslagen en op
drie punten van Bayern,
verloor met 2-0 van de
gradatiekandidaat Fortu-
na Düsseldorf.
In de Bundesliga werd slechts
zestien keer gescoord. De toe
schouwers kwamen massaal
naar de streekderby tussen
Nürnberg en Bayern (56.000),
maar bleven bijna net zo mas
saal weg bij de overige duels,
met als dieptepunt Köln-Stutt-
gart (2-1), dat werd gevolgd
door vijfduizend belangstellen
den. Nürnberg had sinds 1979
niet meer van de topclub uit
München gewonnen. De eerste
helft stond bol van de Neuren-
bergse aanvallen, waarbij Phi-
lipkowski, Geyer en Lieber-
wirth, zich onderscheidden.
Doelman Eckstein had zijn
handen vol, maar hield zich
staande. Michael Rummenigge
scoorde echter in de 62e mi
nuut op aangeven van Nacht-
weih. De betere kansen bleven
voor Nürnberg, dat 38 secon
den voor tijd pech had, toen
Andersen de bal met het hoofd
op de paal mikte.
Manfred Burgsmüller zette
Werder met zijn doelpunt op
1-1, nadat Walter voor Mann
heim had gescoord. Fortuna
Düsseldorf voelde zich op de
harde en besneeuwde bodem
beter thuis dan Mönchenglad
bach. Bockenfeld en de Zweed
Holmquist zorgden voor 2-0.
Trainer Georg Kessler van
Köln zag de jonge Geilenkir-
chen twee keer scoren. In
Keulen ontbrak doelman Toni
Schumacher, die via zijn per
soonlijke manager zijn onvre
de met zijn schorsing wegens
een rode kaart inmiddels heeft
geuit met een dreigement: hij
zqi serieus te overwegen niet
naar de wereldtitelstrijd in
Mexico te gaan. Schumacher
voelt zich verraden door
bondscoach Beckenbauer, die
de doelman onbehoorlijk ge
drag zou hebben verweten.
Grobbelaar. Ex-Ajacied Mölby
maakte in de 66e minuut gelijk
met een schot van twintig me
ter afstand. Topscorer Rush
(20 treffers) maakte het win
nende doelpunt in de laatste
minuut.
België
Engeland
Titelverdediger Everton nam
aan de kop van de Engelse
competitie meer afstand van
Manchester United. Everton
won voor eigen publiek met
2-0 van Aston Villa. De kloof
met de Mancunians, die in
Southampton met 1-0 verlo
ren, werd daardoor vergroot
tot zes punten. Liverpool
handhaafde zich in de titelrace
door de uitwedstrijd tegen Tot
tenham Hotspur met 2-1 te
winnen. De ontmoeting kende
sensationele ontwikkelingen.
Waddie zette de thuisclub in
de 3e minuut op voorsprong
na een blunder van doelman
In de vijf wedstrijden uit het
Belgische topvoetbal deden
zich drie verrassingen voor.
De derdeklasser Francs Bo-
raing won in de kwartfinales
van het bekertoernooi de eer
ste wedstrijd tegen eersteklas
ser Seraing met 1-0. Cercle
Brugge zegevierde bij Stan
dard Luik met 2-1. In de drie
inhaalwedstrijden voor de
competitie bleek runner-up
Waregem al met de gedachten
bij de Europacup-wedstrijd
van woensdag in Split tegen
Hajduk te zijn. De uitwedstrijd
tegen rode-lantaarndrager
Waterschei werd met 1-0 ver
loren door een doelpunt van
de Zaïrees Zidane.
Italië
Michel Platini en doelman.
Stefano Tacconi hebben Ju-
ventus gisteren een beetje
lucht gegeven in de thuiswed
strijd tegen degradatiekandi
daat Udinese. Juventus won
met 2-1 en had daarvoor een
doelpunt van de Franse inter
national en een schitterende
redding van Tacconi nodig.
Roma speelde het weer eens
tegenvallende Inter weg: 3-1.
Sportprijsvragen
Nederlandse lotto De winnende getalleij
de lotto 9 zijn: 4-6-21-26-27-34. Rest
tal: 36. Deelnemers: 544 567, In
2.499.024; prl|zengeld: 1.258.273.01
Toto Do juist Ingevulde kolom v
ziet er als volgt uit:
1-1-3-2-3-2-1-1-1-3-2-1. D<
35.344, Inleg: 150.832,00. prijzengeli
71.645,00
Toto-gelijk De winnendo wedstrijden Ir
toto-gelijk 9 zijn: 5-9-13-22-24, Toegevo
de wedstrl|d: 2. Deelnemers: 4243; Inlei
19.550,00; pri|zengeld: 12.109,00
Cijferspel Oe uitslag van cijferspel 9|
938209.
Belgische lotto Oe winnende getal
Belgische lotto zijn: 14-20-24-33-39-40.
komend nummer: 31. Jokernumnj
6142596
Weetduitee lotto Oe winnende getallei
de Westdultse lotto zijn: 11-13-24-26-41-1
Reservegetal: 34. Spel 77: 5190719
W5 epeï Het W5-spel werd gisteren
speeld In Hilversum, de winnaars van dej
koersen zijn: Eerste koers: Yata NotlceJ
5. A. de Wrede), tweede koers: Welllno T|
raise (nr 1. T. Smeding), derd
ny Promise (nr 7. C. Wortel), vierde ko»
Zozo Oldeson (A. de Wrede), vijfde kos Dül
Victor L. (nr 5. Me). M Poorl). Oe winnen,
serie is 5-1-7-7-5. Omzet: 106.490.00, t
betaling. 409.50.
Gelijkspel Aja^
bij Willem II 1
URK Ajax oefende het a| I
gelopen weekeinde achtereen
volgens tegen Urk en Wille»
II. Na een achterstand van 1.
hervond de lanskampioen b«
taald voetbal zich (1-5), maa
tegen het Tilburgse eerste d,
visieteam van Piet de Vissa
bleven de Amsterdammej
steken op 2-2.
De betaald voetbalclubs behaaldt
het afgelopen weekeinde de volgent
resultaten in oefenduels: Urk
klasse) - Ajax 1-5 (1-3); Willem II
Aiax 2-2 (1-1); Nieuw-Lekkerland
klasse) - Sparta 1-7 (1-5); Hoogezan
(le klasse) - FC Groningen 0-3 (0-1
De Treffers (hoofdklasser) - VVV 0
(0-0); Roda Boys (le klasse) - RK
0-4 (0-2); WKE (hoofdklasse) - PE
Zwolle 1-7; Wageningen - NEC
(0-1); Emmen - Elim (le klasse) 2-
(1-0), SSV - CVV (hoofdklasse) 3
(4-0); Rheden (hoofdklasse) - 1
Graafschap 1-2 (0-1); De Batav<
(hoofdklasse) - Vitesse 3-0 (0-0); A|
pingedam (le klasse) - SC Veendai
1-2 (1-2); DS '79 - UVS (eerste klass
2-0 (1-0).
BUITENLANDS
VOETBAL
BASKETBAL
HEREN
Eredivisie: Koll Molijn-Perma-
i 83-97, Nashua-Kaypro 116-
B: Pinoke-Be Fair (za.) 2-2, Laren-
Hilversum 4-2, Wagenlngen-MOP
1-0. Forward-HIC 1-1. Edo-Union
3-3, Be Falr-Pinoke 1-6.
Hoofdklasse: HDM-Were Oi 1-2.
MOP-HGC 1-3. Hilversum-Rotter-
i: Wageningen-
Griekenland
Aris-Panachaiki 2-0; toannina-Pa-
nionios 1-1; OFI Kreta-Apollon 0-
0; Panathinaikos-PAOK 5-0: Pan-
Stand aan kop; 1. Panathinaikos
22-34; 2. Iraklis 22-29; 3. Aris 22-
29; 4. Panionios 22-27.
Hongarije
Bekescsaba-Ferencvaros 1-1;
Honved-Raba ETO 1-1; Csepel-Uj-
pest Dozsa 0-0; Vasas-Volan 2-2;
Zalaegerszeg-Tatabanya 2-0; Sio-
fok-Szombathely 0-0; MTK VM-
Debrecen 2-1; Videoton-Pecs 2-0.
Stand na 20 ronden: 1. Honved
31; 2. Pees 25; 3. Zalaegerszeg 23.
Greyhounds-Super Cracks 102-
115. BS Leiden-Nashua 76-80,
Kaypro-Permalens 74-92. Super
Cracks-Carvadlans 80-75. Doppet
Douche-BC Markt 112-84. Grey-
hounds-Kolt Molijn 102-53.
PromotieklaeM: ICL Zaandam-
Eindhoven 89-81. Red Giants-
Voorburg 94-70, Groningen-CAB
Holland 85-92, DAS-Racing Bever
wijk 69-82.
Eerele divlele A: Discus Sport-
Zeemacht 84-71, ASVU-Landslake
Lions 84-103. Ymir-Akrldes 88-
107.
B: Rotterdam Zuid-Argus 106-87.
BJitz-Elementum/GE 71-84. Stoe
pte Shooters-Hootddorp 80-84.
Belgrado-Osijek 3-0; Zeleznicar-
Vojvodina Novi Sad 2-1; Dinamo
Zagreb-Celik 1-0; Rljeka-Dinamo
Vinkovci 2-0; Rode Ster-Velez
Mostar 2-2; Hajduk-Sutjeska 3-1.
Stand san kop: 1 Partizan 18-27;
2 Rode Ster 18-26; 3. Velez 18-
ATLETIEK
NK veldloop
Dames: 1Carla Beurskens (Festi-
na. Venlo) 4500 m In 15.09. 2. Elly
van Hulst (PAC. Rotterdam) 15 30.
3. Margreet Verbeek (Olympia 1
48. Den Haag) 15.52. 4. Marjon
Freriks (Daventria) 15.53. 5. Annle
van Stiphout (LGD. Deurne) 16.00.
6. Rita Delnoye (Kimbria, Maas
tricht) 16.02. 7. Wilma van Rus
man (Unitas. Sittard) 1605. 8.
Carla Ophorst (Olympia '48) 16.10.
9. Ilse Riedeman (Noordkop. Den
Helder) 16.11. 10. Greta Jansen
(Impala. Drachten) 16.17
Clubkampioenschap: 1. Olympia
'48 (Den Haag) 6 punten. 2. Sagit-
ta (Amsterdam) 24. 3. Sprint (Bre
da) 27
A-melsjes: 1. Yvonne v.d. Kolk
(Sagitta) 3100 m in 10.59, 2. Car-
lien Harms (Sparta. Den Haag)
11.07. 3. Annet Bezemer (HAC.
Helmond) 11.25. 4. Karin Wybenga
(Sisu. Almelo) 11.34. 5. Rens van
Roosmalen (De Keien. Uden) 11.34
clubkampioenschap: 1. Marathon
(Vlissingen) 10. 2. Sagitta (Amster-
Heren: 1. Tonnie Dirks (De Keien.
Uden) 12.1 km In 36.31. 2. Cor
Lambregts (Unitas, Sittard). 37.06.
3. Aart Stlgter (AAV '36. Alphen
aan den Rijn) 37.16. 4. Kim Rey-
nierse (Dynamo. Middelburg)
37.20. 5. Marcel Versteeg (VLTC.
Den Haag) 37.25. 6. Gerard Nij-
boer (Daventria) 37.30, 7. Herman
Hotstee (DOS. Dwingelo) 37.31.. 8.
Adry Hartvel! (AAV '36) 37.34. 9.
Patrick Aris (VLTC) 37.38. 10.
Huub Pragl (VLTC) 37.43
Clubkampioenschap 1 Unitas (Sit
tard) 53 punten. 2. VLTC (Den
Haag) 55. 3. AAC (Amsterdam) 93
A-jongens: 1. Luc Krotwaar (PSV,
Eindhoven) 7500 m in 23.53, 2.
Eyob Muller (Spark, Spijkenisse)
23.54. 3. Steven Wijker (Trias, Hei-
loo) 24.38, 4. Roderik van de
Wardt (Oss '78. Oss) 24.48. 5. Ar
nold Huisman (Horror, Sneek)
24.50
Clubkampioenschap: 1. Unitas
(Sittard) 16 punten. 2. AAC (Am
sterdam) 20.
Amhemia Eagles 103-74. Cange-
roes-Kimbria 111-96, Buoyancy-
Uitsmljters a1-»0.
DAMES
Eredivisie: Hoofddorp-Amstetveen
70-62, Voorburg-Doppel Douche
66-72, RZ-Sea Devils 89-53, US-
Jolly Jumpers 67-73.
Promotiedivisie: AMVJ Amster-
dam-Elementum/GE 51-56. Lisse-
Midland 80-56, Cheetah-Olympia
73-56.
Eerste divisie A: Dragons-Flash
74-72. PSV-Akrides 76-50.
B: Mustangs-Zeemacht 40-59,
Groningen-Red Stars 72-62, Kolf
Molijn/D-OSG 78-51.
RAYON
HEREN
Eerste klasse: Leiderdorp-Grass
hoppers 99-64, Dunckers-BOB 66-
105, MSV-OSG 82-70. Lokomo-
tief-BVO 81-96, Leiden 2-Voome I
86-57.
Tweede klasse: ASV-Dragons 75-
62. LUSV-Achilles 87-76. Zoebas-
Charlois 101-63. Binnenland-Red
Stars 82-62. D. Devils-Jumpers
81-69.
Reserve klasse: Leiderdorp-Voor-
ne 77-49, AMVJ-Argus 99-87.
Stoeple SH-MSV 89-74, Binnen
land-Voorburg 73-116.
DAMES
Eerste klasse: R'dam Zuid 2-BOB
I 73-42. DAS l-Hurrlcanes I 95-41.
BOB I-Leiderdorp I 64-57. Dunc-
kers l-O. Devils I 48-61, Stoepie
SH l-AMVJ I 76-62.
Tweede klasse: Voorne I-Argus I
55-70. Elementum 2-BVO I 62-60.
Gijmnova l-Charlois I 90-52. New
Stars l-LUSV I 40-64. Juventus I-
DAS 2 44-43. Argon l-S. üons I
41-58.
JONGENS
Eerste klasse: Lelderdorp-Cange-
roes 75-86, Lelden-Rowic 82-76,
Elementum-MSV 125-62. Voor-
burg-BVO 68-88. R'dam Zuid-
Jumpers 61-62
Tweede klasse: Sparta Nljkerk-
Argus 2-0. Rabobank Gouda-OSG
18. MSV-Elementum 104-42.
DAMES
Ere-divisie: vdV/Quintus-Hotel-
plan/Hellas 9-8. V en K-Ookmeer
13-21. Mosam-Herschi/V en L 14-
12. AMC/Niloc-Quick 20 7-6, Enzl-
co/Swift-PSV 11-7. Swift A-Entius-
/SEW 23-16.
1e divisie A: Attila-Slotervaart 7-
12. ESCA-PI Foreholte 8-15. AMC-
/Nlloc 2-DSVD 7-7. Odin-Jonk
Cars Vido 10-12. Borhave-Haka/E
en O 14-18. UVG-Bornerbroek 23-
2e divisie C: NEA-Actie» 12-7,
HVS-Aaismeer 7-16. Velo-Ver-
burch 19-13. DWS-Westlandla 12-
9. Treflers-ESC 12-24.
3e divisie G: Hollandiaan-Oase 6-
9. Vires-HW 70 10-5. Ancora-
GDS/Athene 16-15, vdV/Quintus
2-HVK 23-7. Snelwiek-WIK 11-9.
Jeugddivisie: Hotelplan/Hellas-
Hercules 17-9. Northa-Meeuwen
12-7. Velo-Saturnus 14-12. DSO-
Sellco/Hermes 8-10. vdv/Quintus-
WIK 7-5.
Eredivisie: Swift A-Hak/E en O
22-18, Herschi/V en L-NCR/BI.
Wit 15-12. Sellco/Hermes-AHC 31
27-17, Aalsmeer-Hotelplan/Hellas
17-1
1e divisie A: Olympia H-Hercules
H 14-14. CSV-Sparta 75 16-16,
Aalsmeer 2-Jahn II 21-12. ESCA-
UDI 18-22. Haka/E en O 2-Sloter-
vaart 17-16. De Griffioen-Volen-
dam 19-14.
1a divisie B: vdV/Quintus-Fan-
com/Bevo 16-16. HMS/Achilles-
UOSV 19-19. EMM-Mounlain
Stars 17-17. Internos-Sittardia 2
15-15. Attila-Arts/Meteoor 26-12.
BDC-Tachos 17-21.
2a diviaie C: Delta Sport-GHV 21-
25. Pius X-Forluna 23-15. Hotel
plan/Hellas 2-Anlmo 19-13,
Wings-Serv/Tornado 22-17, Snel
wiek-WIK 20-17.
3e divisie G: DES-EDH 12-25,
UVG-EHC 15-10, Ancora-Saturnus
16-19, DWS-Westlandia 15-17,
Tretlers-Merc/Saturnus 14-12.
Jeugddivisie: OES-EOH 20-10.
Westlandia-Actiel 17-23, Ancora-
Saturnus 8-13, Sellco/Hermes-Ho-
telpian/Hellas 1-12, vdV/Quintus-
DSh'oDIS 1-Olympla'75 1 8-16,
Merc. Saturnus 1-EDH 1 13-3.
MMO 1-EHC 1 12-12.
DS2A: Fairplay 1-Animo 2 9-10.
VELO 2-Kwiek Sport 1 15-20. Her
cules 2-Wings 2 3-14.
DS2B: Schipluiden 1-Verburch 3
13-5, Westlandla 2-ODIS 2 3-10.
DS3A: HW'70 2-Northa 2 19-8.
Mere. Saturnus 2-Rijnsoever 1 9-
16. MSV 1-OASE 2 5-14. HVS 2-
Pl. Foreholte 2 13-19.
DS3B: Schipluiden 2-vdV Qulntus
3 9-17. DIOS 1-Westlandia 3 17-7.
Hercules 3-Sellco-Hermes 3 13-6.
DS3C: Warmunda 1-Kwiek Sport 2
7-14.
DS3D: vdV. Qulntus 4-Ondo 1 20-
HOD 2-0. Forward-Craeyenh. 1-2.
MEP-Laren 1-2. Nijmegen-Gron,
Studs. 2-0, Venlo-Strawberr. 5-0.
B: DKS-Weert 0-1, Rapldity-Union
1-1, Victoria-Den Bosch 1-0.
SCHAKEN
HSB-competitie: Promotieklasse:
Rijswijk 1—OD 4 3'.*-4V4 (voorlo
pig); Rijswijk 2—Promotie 1 2-7
(vl). IA: SHGP 1—DD 5 5V4-3V4
(vl); SIO 1—Promotie 2 4-6. 1B:
Scheve Toren 1—Schaakmat 1 7-
3: Nat.Nederlanden 1—Belgisch
Park 1 5-5. 2B: Promotie 5Rijs
wijk 4 7-3; RHC 2—Gona 1 3-7.
2C: Promotie 4RSC 1 3V4-6V4.
2D: Haagse Toren 1Collectief 2
5-5. 3 A: Botwlnnlk 3—Rijswijk 5
2-5 (vl). 3B: Scheve Toren 3Den
Hoorn 1 4-4. 3D: Reg Pacis
1—Promotie 6 3'*-4'<4 4C: HSV
3Pomar 3 3-5; Gona 3Collec
tief 3 2^-5'^. 4D: Spoorwegen
gen Sundqvist (Zwe) 1.42.41
(50.56-51.81), Dletmar Kohlblchler
(Oos) 1.42.41 (50.28-52.13).
Stand wereldbeker 1. Mare Gt-
rardelli (Lux) 279 punten. 2. Pirmln
Zurbrlggen (Zwl) 218. 3. Peter
Muller (Zwi) 199, 4. Markus Was-
meler (Wdl) 185, 5. Ingemar Sten
mark (Zwe) 162. 6. Rok Petrovic
(Joe) 160, 7. Leonhard Stock (Oos)
150, 8. Peter Wirnsberger (Oos)
143.
(Zwe) 95. 3. Paul Frommelt (Lie)
91. 4. Jonas Nilsson (Zwe) en Bo-
jan Krizaj (Joe) belden 67.
TAFELTENNIS
HEREN
Eredivisie: Alkmaar-Avantl 1-6, TT
A'dam-Veluwe 2-6. Elndhoven-
Valkensw. 1-6, Valkensw.-Avantl
Danald. 2-Sperwers 2 8-9, Fides P
3-PKC 3 6-10.
Ras. Tweed# klssse AKinderd
2-Top 2 10-10. Pernix 2-HKC 3
i 5 5-10.
Res. Dsrds klasse A: Or. Wit 2-
DES 2 11-8. KVS 4-FlkS 2 7-9.
VEO 3-Anlmo 2 4-7 GKV 2-VES 3
11-13. B: T. Donck 2-Or. Nass. 2
12-11. C: Trekvog. 3-H. Zuiden 4
8-9. D: Tjoba 3-Fortuna 5 11-13,
OSCR 3-Danald. 3 7-15.
Junioren A: Quick-Fides Pacta 10-
11. Snel-Forluna 7-10. B: Kinder
dijk-Albatros 7-10. KVS-Swift 4-8.
KOAG-PKC 4-7, Nieuwerkerk-TOP
BILJARTEN
4. Scylla-Shot W. 4-6. Scylla-
Avanti 2 3-6.
Tweede divisie: SM Zwolle-
Qulck'32 10-0. Veluwe 2-NOAD 5-
5. TT A'dam 2-Sjaard. 2 4-6.
DAMES
Eredivisie: A'dam '78-Avanti 2-6. nAnnPII
Shot W.-Torenstad 6-2. Scylla-Ko- D V b O C N
NK kunststoten Ooetinchem
Eindstand: 1. Bessems 312 (158).
2. Belderbos 299 (168). 3. Velthuis
295 (156), 4. Brunnekreel 284
(176). 5. Schumann 280 (168). 6.
De Jager 272 (165). 7. Tusveld 235
(174). 8. Van der Wal 174 (191).
TURNEN
der Borst (Veerkracht Prinsen
beek) 36.60 punten; 2. Carola
Eenkhoorn (DOO Utrecht) en Jea-
nette Witte (De Halter Alkmaar)
36,35.
Prè-Olympische klasse: 1. Mlrand3
Pluk (Olympia Cuijk) 26.75; 2. Si-
mone Veldman (BATO Winscho
ten) 25.25; 3. Dana Sopakua (Wil-
helmlna Bocholt) 25.00.
Provinciale A-kempioenschap-
Jeugdturners: 1. Rowdy Linthout
(Fraternitas) 47.50; 4. Dik Meijer
(WIK Den Haag) 46.05; 5. Onno
Pronk (DOS) 45.30: 8. Bert Bakker
(DOS) 44.15; 11. Marco van de
Outenaar (Fraternitas) 43.85; 12.
Ronald van Buitenen (WIK) 43.80.
Jongens: 1. Ed Akerboom (Frater
nitas); 4. Leo van der Vegt (Frater-
nitas).6. Joost Schelvis (Excelsior
Leigen) 44.10 punten; 7. Peter-
Paul Regensburg (Excelsior)
43.55; 9. Erik Debey (DOS Mon
ster) 42.90; 11. Richard Stattweg
(Excelsior) 41.75; 13. Erik Spie-
rings (Donar Den Haag) 38.50.
Turnsters: 1 Slmone Horslink
(Maas. Rotterdam) 31.80. 2 Laura
Middelburg (UDI. Naaldwijk) 31.55.
3 Anita Reek (Sportuna. Spijkenis
se) 31.20 punten.
Jeugdturnsters: 1 Carla de Vries
(Maas. Rotterdam) 32 15. 2 War-
nle v.d. Goot (TOOS. Waddinx-
veen) 30.10. 3 Monlka van IJperen
(UDI. Naaldwijk) 29.55.
Turnsters-junioren: 1 Marjolein
Bakker (SSS, Sllddrecht) en Helen
van Alten (DVO, Dordrecht) 31.55
punten. 3 Olga Weylens (SSS,
Sliedrecht) 31.10 punten.
Turners: 1 Hans Tromperl (Olym
pia. Rotterdam) 52.90. 2 Nico Sto
ter (TOOS. Waddinxveen) 50.65. 3
Marcel Steehouwer (Olympia, Rot
terdam) 47.95.
BOWLEN
Nationale leaguewedstrijden in
Maastricht
Hoofdklasse: BSV Goes—BC
Schalkwijk 0-3: MBC I Artifort—
Pro Shop Eindhoven 3-0; B.T.
MerwehalSteenbok/Metro 0-3;
B K. Leo Smit—BC Westland 0-3;
Kangoeroes BNDe Hotstede 2-1;
Pro Shop EindhovenSteenbok-
/Metro 2-1; Kangoeroes BNBC
Schalkwijk 3-0; B.K. Leo Smit—De
Hotstede 3-0; MBC I Artifort—B.T.
Merwehal 3-0; BC WestlandBSV
DS4B: PI. Foreholte 3-OASE 4 20-
7. Norlha 3-MMO 2 9-15.
DS4C: Schipluiden 3-Westlandia 4
21-6, AHC'28 3-SOS 2 9-14. CWP
2-ODIS 3 6-11.
DS4D: HVS 3-Merc. Saturnus 3 6-
9. Fairplay 2-Olympia'72 3 7-15.
DS4F: Hercules 6-Kwiek Sport 4
derak) 36.35 punten.
Jeugdlurnere: 1 Rowdy Linthout
(Fraternitas, Den Haag) 47.50 pun
ten. 2 Marcel Llndeyer (KDO.
Krimpen a.d. IJssel). 46.85. 3 Igor
Verheyen (DOS, Schoonhoven)
46.60 punten.
Turners junioren: 1 Pleter Eggen-
buuren (Fraternitas. Den Haag)
48.60. 2 Dennis Verkaarl (KDO.
Krimpen a.d IJssel) 48.05. 3 Frans
Boudestein (OKK. Ouderkerk ad.
IJssel) 47.85 punten.
2.27.22: 4. Gerard van Lent (Am
sterdam) 2.29.33; 5. Dirk Ben
schop (Polsbroek) 2.34,00
BADMINTON
Open Weetduitee kampioen-
Halve finales. Gemengd dubbel-
Martin Dew/Gilllan Gilks (Eng) -
Rob Ridder/Erica van Dijck (Ned)
15-6. 15-1. Dauk-Choon Lee/My-
ung Hee Chung (Zko) - Thomas
Kihlstrom/Christine Magnusson
15-11. 15-8. Heren enkel:Kjeldsen
(Den) - Yates (Eng) 3-15. 15-2.
15-0. Froit (Den) - Carlsen (Den)
15-2. 15-3. Dames enkel:Yun-Ja
Kim (Zko) - Lisbet Stür-Lauridsen
(Den) 11-3. 11-7. Helen Troke
(Eng) - Sang-Hee Yoo (Zko) 11-3.
6-11. 11-4, Flnales:Herenenkel,
Morten Frost (Den) - Michael
Kjeldsen (Den) 15-4, 15-3, Dames
enkel. Yun-Ja Kim (ZKo) - Hele
Troke (Eng) 11-1. 8-11, 12-10, He-
rendubbel. Joo-Bong Park/Moon-
-Soo Kim (ZKo) - Steen Fladberg-
/Jesper Helledie (Den) 15-8,
15-12. Damesdubbel. Yun-Ja Kim-
/Sang-Hee Yoo (ZKo) - Myung-
-Hee Chung/Hye-Ai Hwang (ZKo)
15-10, 15-5, Gemengd dubbel,
Deuk-Schoon Lee/Myung-Hee
Chung (ZKo) - Marlln Dew/Glllan
Gilks (Eng) 10-15, 18-17, 15-10.
Westland 35: 4. Steenbok/Metro
34; 5. B.T. Merwehal 32: 6. De
Hofstede 31 1/2; 7. BC Schalkwijk
ZAALHANDBAL
Sovjetunie - West-Duitsland
23-20.
Stand na drie wedstrijden:
1. Joegoslavië 6 punten, 2. Oost-
-Dultsland 4, 3. West-Duitsland 4,
4. Sovjetunie 2, 5. Spanje 1. Zwit
serland 1.
groep 2:
Hongarije - IJsland 21-20, Zweden
- Roemenie 25-20. Denemarken -
Zuld-Korea 31-27.
Stand:
1. Hongarije 6 punten. 2. Zweden
4. 3. Zuld-Korea 2. 4. Denemarken
2. 5. Roemeniè 2. 6. IJsland 2.
trooslgroep:
Tsjechoslowakije - Cuba 27-23,
Polen - Algerije 28-23.
Stand na twee wedstrijden:
1. Polen 2. 2. Tsjechoslowakije 2,
3. Cuba 0. 4. Algerije 0.
HS1: HVS 1-Rljnstreek 1 12-29.
HW'70 1-Hotelpl. Hellas 3 \7-13.
Sellco-Hermes 2-SOS 1 13-19.
HS2A: EHC 2-CWP 1 14-18. Her-
cules-vdV. Quintus 2 16-39.
HS2B: Animo 2-vdV. Quintus 3 26-
13. AHC'28 1-VELO 1 23-22,
Wings 2-EDH 2 16-18.
HS3A: PI. Foreholte 1-RI|nstreek 2
26-9. vdV. Quintus 4-Fairplay 1
24-13.
HS3B: Animo 3-HMSH 1 11-9,
Westlandia 2-Sellco-Hermes 4 16-
9.
HS3C: DSO 2-AHC28 2 12-21.
Norlha 1-PI. Foreholte 2 23-7.
MSV 1-SOS 2 20-6, Wings 3-
Merc. Saturnus 4 8-8.
HS30: GDS/Athene 1-DIOS 3 10-
20. Schipluiden 1-vdV. Quintus 6
19-15. Sellco-Hermes 5-Westlan-
dia 3 25-14. Kwiek Sport 2-HEC 3
19-18.
HS4A: HVS 2-Northa 2 7-32.
HS4B: ODIS 1-Kwiek Sport 3 22-
11. EDH 3-VELO 2 22-18. Duin-
3rd 1-Wlngs 4 17-16.
SKIËN
VELO 4-vdV. Qulntus 7 21-10.
HOCKEY
Hoofdklasse Bl'daal-KI. Zwits. 1-0.
Kampong-SCHC 3-2, Schaerw.-
Hattem 1-3. HGC-Tllburg 3-0. Or.
Zwart-HDM 0-1.
Overgangsklasse A: DKS-Rotter-
dam 0-2, Goolsche-Klevleten 2-1.
MEP-Hudlto 4-1, Nijmegen-Gron.
Studs 3-4. Venlo-Den Bosch 0-6.
Afdeling: 1. Maria Walliser (Zwl)
1.19.92. 2. Brigitte Oertli (Zwi)
1.20.11, 3. Laurie Graham (Can)
1.20.32, 4. Lüsa Savijarvl (Can)
1.20.37. 5. Katrln Gulensohn (Oos)
1.20.48. 6. Mlchela Figinl (Zwi)
1.20.74. 7. Pam Ann Fletcher (VSt)
1.21.11, 8. Olga Charvatova (Tsj)
1.21.25.
Reuze-slalom: 1. Savijarvl
1.20.43. 2. Sleglinde Winkler (Oos)
1.21.04. 3. Fletcher 1.21.09. 4. Di
ana Halght (Can) 1.21.35. 5. Char
vatova 1.21.40. 6. Marina Kiehl
(Wdl) 1.21.69. 7. Slgrid Wolf (Oos)
1.21.81. 8. Figinl 1.21.87.
Wereldbekers
Afdeling: 1 Walliser en Guten-
sohn 1-5. 3. Graham 100. 4. Oertli
82. 5. Figinl.
Reuze-slalom: 1. Klehl 50. 2. Mi
chaels Marzola (Ita) 47, 3. Savijar
vl 41. 4. Traudl Haecher (Wdl) 40.
5. Anne-Flore Rey (Fra) 30. 6. Ml-
chaela Gerg (Wdl) en Charvatova
25.
Algemeen: 1. Walliser 231, 2. Erl-
ka Hess (Zwl) 217, 3. Flglni 117. 4.
Vrenl Schneider (Zwi) 170. 5. Oertli
160. 6. Klehl 134, 7. Gerg 132. 8.
Charvatova 131.
1. Gunther Mader (Oos) 1.40.66
(49.11-51.55). 2. Paul Frommelt
(Lie) 1.41.47 (49.83-51.64), 3. Rok
Petrovic (Joe) 1.41.55 (49.51-
52.04). 4. Pirmln Zurbrlggen (Zwi)
1.41.90 (49.35-52.55), 5. Didler
Bouvet (Fra) 1.41.98 (50.05-51.93),
6. Richard Pramotton (Ita) 1.42.02
(49.99-52.03). 7. Johan Wallner
(Zwe) 1.42.27 (50.36-51.91). 0. Jor-
ningsl. 2-6. Scylla-A'dam '78 (zo)
1-6.
Eerste divisie: Hotak'68-Mlddelb.
Z. 6-3. Irene-Hoonhorst 6-2, Me-
gacles-Treflers 6-0.
VOLLEYBAL
HEREN
Eredivisie: Orlon-Geldrop 3-0. Ly-
curgus-DOS 1-3. Martinus-AMVJ
Eerste divisie A: Sudosa-DAK 3-
0. Blokkeer-Havoc 2-3. Harder-
wljk-Marllnus 2 3-1. WW'72-
MTSH 3-2. SSS-The Smash 3-2.
EA W-Reflex 1-3.
B: P en P-Zevenhuiz. 0-3. Uden-
hout-VCH 0-3. SDO-VCS 0-3.
Hulst-Avantl 1-3, Nijm. '73-Vlaar-
dlng. 3-0. SOS DPC-Kalinko 3-1.
2e divisie B: Thor-Advendo 2-3.
Ekspalvo-Vollkei 1-3. Sliedrecht S-
Huizen 0-3. Novo-Varel/CW 3-2.
Brevok-Rabobank/Krlmpen 2-3,
Hansa-Mepal/Orlon 2 0-3.
2e divisie D: Allides-De Molen-
wlek/C 0-3, Phoenix-Rlva/VSC 3-
1, OVRA-Radlus 1-3, Compaen-
US 1-3, Tornado-Starlift/V 2 3-2,
Brolher/M 3-Leython 1-3.
3e divisie B: Novo-Zevenhuizen 2'
0-3. SVC-Ekspalvo 2 0-3. v.San-
ten/H-Amste/dam/B 3-0. Inter
Amlcos-Vlaardingen 2 1-3. Tone-
gldo-Spirit/B 3-0.
Eredivisie: Orlon-VCE 3-0. Lycur-
gus-VCH 3-0. Martinus-AMVJ 1-3.
Set Up'65-WC 3-2. Zaan'69-
irg 3-1, Olympus-DVC 3-0.
1-3, Katapult-Madjoe
3-0, EAW-Pollux 1-3.
B: Oikos-DVO 1-3. Rapld-VCH 2
3-2. Valbovol-P en P 3-2. Haag
'68-Were Dl 3-0. Nijm'73-Voor-
burg 2 3-1, Sarto-Brevok 0-3
2e divisie D: Geminl/K-De Molen-
wiek/C 2-3. KDS-Riva/VSC 3-0.
Zevenhuizen-Brother/M 2 2-3. v.
Santen/H ?-RVC/Libanon 2-3,
DFC-Slarlift/V 3 3-1. Tonegldo-
Compaen 3-0.
divisie B:
art 3-2, PV
1-3. Intermezzo-DAC 2-3. Be
Falr-Amsterdam/B 3-0. AV'40-Ra-
bobank/Krimpen 3-0, Kalinko-
Leylhon 1-3.
ZAALKORFBAL
Hoofdklasee A: Deetos-BEP 11-9.
DOS'46-Rdes Pacta 12-5, PKC-
LDO 16-10. Samos-DKOD 7-11 B:
Oost Arnhem-Blauw Wit 9-11,
Wordt Kwiek-KVS 20-11. Die Ha-
ghe-SCO 15-16. Rohda-Fortuna
Overgangsklasse A: Trekvogels-
Allen Weerbaar 14-11, Oude
Gracht-PSV 6-11. VES-Groen
Geel 11-19, SDO-HKV 11-10. B:
Pams-Overschotje 10-11. Rapidl-
Wedslrijden Berchlesgeden
1. Zwitserland 2 (Schaerer/Meier-
/Fassblnd/Klser) 3.16.28
(48.80/48.95/49.08/49.45); 2. Oos
tenrijk 1 (Klenast/Siegel/Redl-
/Mark) 3.16,77
(48.77/49.21/49.20/49.49); 3. Zwit
serland 1 (Plchler/Notter/Poltera-
/Berli) 3.17.08
(48.90/49.35/49,37/49.46); 4. DDR
1 3.17.09; 5. W. Duitsland 2
3.17,37; 6. W.Duitsland 2
3.17.48;^1. Nederland (Kwak-
kelsteln/Broeyer/Broek/Douwes)
3.24.70 (50.65/51.23/51.26/51.56.
BRIDGE
Eindstand A-poule
1. Team Van der Haar (Van der
Haar. Kreljns. Westra. Leufkens)
135 punten; 2. Polen (Gawrys.
Wolny. Kowalskl. Stadnlckie) 131
punten; 3. Aegon (Meulenbroek,
Rouwendal. Laan. Paternotte) 126
punten; 4. Weimar 3 (Klukowski.
Tuszynskl, Ogloblln, Slwiec) 116
punten; 5. Team Van der Vlugt
(Van der Vlugt, Muller. De Boer,
Nooyen) 114 punten; 6. Oostenrijk
(Bewrger, Fucik, Kubak, Meinl)
108 punten.
Eindstand B-poule:
1. Team Van Ogtrop 123 punten;
2. Noorwegen 119 punten; 3. Zwe
den 113 punten; 4. Team Niemei)-
er 109 punten.
Maple Leat. TOTO: winnend f.
8.60. plaats f 1,40 1, 1.30 f. 1.20.
koppel f. 25.00, trio f. 360.60.
VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1.
Yata Zotice (A. de Wrede) 2.09.8 -
1.20.7; 2. Young Coryphee; 3. Zo-
dljan. TOTO: winnend t. 6,50.
plaats f. 2.10 f. 2.20 f. 1.90. koppel
f. 27,70. trio I. 147.30.
ZESDE KOERS. 2M40 meter 1.
Welino Terralse (T. Smeding)
3.14.6 - 1.19.8; 2. Wilma Notice; 3.
Valar du Bois. TOTO: winnend f.
1,30, plaats f. 1.10 t. 1.20 f. 1,80.
koppel I. 2.00, trio f. 10.80.
ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1.
Whinny Promise (C.P.G. Wortel)-
2.39.0 - 1.19.5; 2. Taxcoh A; 3.
Vuurpijl. TOTO: winnend f. 2.60.
plaats f. 1.20 I 1.50 I. 1.10. koppel
f. 6.10. trio f 35.40.
ACHTSTE KOERS. 2900 meter: 1.
Zozo Oldeson (A. de Wrede)
3.57.5 - 1.21.9; 2. Zozo Nevele; 3.
Wendl Randalls. TOTO: winnend f.
3,70. plaats f. 1.80 1. 1.70 1. 6.80.
koppel f. 9.30. trio 1. 261.10.
I.19.3; 2. Yokl Fortur
Gold. TOTO: winnend f. 6.60.
plaats f. 3,80 f. 2.20 f. 2.50. koppel
f. 32.90. trio f. 504.80.
TIENDE KOERS. 1609 meter 1.
Zigan Elsene (W.A.M. van Buyte-
ne) 2.09.6 - 1.20.5; 2. Zonla J; 3.
Yikkemien Norion. NIET GE
START: Yudo Buitenzorg. TOTO:
winnend f. 3.40. plaats f. 3.60 I.
II.20, koppel f. 32,60, trio f.
PAARDESPORT
CSI Antwerpen
Wereldbekerwedstrijd na barrage:
1. Albert Voorn (Ned) Rapsutin 0
slrafpunten - 29.14 seconden. 2.
Franke Sloothaak (Wdl) Farmer 0 -
29.19. 3. Erik Wauters (Bel) Gott-
hard 0 - 30.51. 4. Bruno Candrian
(Zwl) Lamplre 0 - 31,88,. 5. Kurt
Gravemeler (Wdl) Wembley 0 -
36.05, 6. Helena Dickinson (GBr)
Just Alone 4 - 27.85. 7. Rob Eh-
rens (Ned) Oscar Drum 4 - 29.00.
8. Slanny van Paescnen (Bel) In
termezzo 4 - 29.76.
Stand Europese zone wereldbe
ker: 1. John Whitaker (Gbr) 57
punten. 2. Pierre Durand (Fra) 54,
3. Nick Skelton (Gbr) 45. 4. Tho
mas Fuchs (Zwi) 44. 5. Malcolm
Pyrah (Gbr) 43. 6. Jeff McVean
(Aus) 38. 7. Eddie Macken (ler) 36,
8. Paul Schockemöhle (Wdl) 35. 9.
Eric Wauters (Bel) 33. 10. Michael
Whitaker (Gbr) 32.
(44.41-2.17.87-1.28.21-4.53.91)
2. Anja Ulbricht (Odl) 183.956
(45.00-2.17.18-1.28.41-4.54.15)
3. Loedmlta Toeberozova (Sov)
186.011
(45.01-2.21.25-1 27.65-5.00.56)
4. Joianda Grimbergen (Ned)
NK ehorltreck Amsterdam
Heren: 1000 meter: 1. Menno
Boelsma; 2. Veldhoven; 3. Van der
Velden, 4. Mos., 3000 meter. 1.
Veldhoven, 2. Van der Velden; 3.
Otter; 4. Menno Boelsma. Eind
stand: 1. Veldhoven 16 punten: 2.
Menno Boelsma 11; 3. Van der
Velden 8; 4. Otter 4.
Dames 1000 meter: 1. Esmeralda
Ossedrljver; 2. Slmone Velzeboen
3. Manuela Ossedrljver; 4. Moni
que Velzeboer., 3000 meter: 1.
Monique Velzeboer; 2. Esmeralda
Ossedrljver; 3. Slmone Velzeboer;
4. Manuela Ossedrljver. Eind
stand: 1. Esmeralda Ossedrljver
13; 2. Monique Velzeboer 12; 3.
Slmone Velzeboer en Manuela Os-
Jongens 500 meter: 1. Ernst
Scheepstra; 2. Erik Duivelshof; 3.
Rob Lijtsma; 4. Henk Endeveld.
1000 meter: 1. Endeveld; 2. Frits
Hoogeveen; 3. Manuel Bliek; 4.
Fred Reltsma.. 1500 meier: 1.
Lijtsma; 2. Bliek; 3. Hoogeveen; 4.
Duivelshof., Eindstand: 1. Lijtsma;
2. Endeveld; 3. Hoogeveen. Bliek
en Scheepstra ieder 5.
Heren 500 meter: 1 Menno Boels
ma; 2. Charles Veldhoven; 3. Peter
van der Velden; 4 Jaco Mos.,
1500 meter: 1. Veldhoven: 2. Je
roen Otter; 3. Richard Suyten; 4.
Van der Velden.
Dames 500 meter: 1. Monique Vel
zeboer; 2. Simone Velzeboer; 3.
Manuela Ossedrljver; 4. Ingrld
Marcusse. 1500 meter: 1. Esme
ralda Ossedrljver; 2. Manuela Os
sedrljver; 3. Monique Velzeboer; 4.
TENNIS
(Zwe) - Boris Becker (Wdl) 7-6.
6-2, Thierry Tulasne (Fra) - Mats
Wilander (Zwe) 6-4. 6-3, Yannlck
Noah (Fra) - Mike Pernlors (Zwe)
7-5. 7-5. Jimmy Connors (VSt) -
David Pate (VSt) 7-5, 6-4, halve fi
nales: Joakim Nyström (fwe) -
Jimmy Connors (Vst) 6-4, 6-2,
Yannlck Noah (Fra) - Thierry Tu
lasne (Fra) 6-2, 6-7, 7-5.
herendubbelspel, halve finales:
Forget (Fraj/Fleming (VSt) - De-
Palmer/Donnelly (VSt) 6-4, 7-6,
Noah (Fra)/Stewari (VSt) - Becker
(Wdl)/Zivojmovic (Joe) 6-2. 6-1.
Oakland
kwartfinales: Helena Sukova (Tsj) -
Atyda Moulton (VSt) 6-4, 4-6, 7-5.
Kathy Jordan (VSt) - Robin White
(VSt) 6-2, 4-6. 7-5, Chris Evert-
-Lloyd (VSt) - Wendy Turnbull
(Aus) 6-1, 6-3, Marlina Navratllova
(VSt) - Zina Garrison (VSt) 6-2,
6-0, halve finales: Chris Everl-
-Lloyd (VSf) - Helena Sukova (Tsj)
7-5, 6-4, Kathy Jordan (VSt) -
Martina Navratllova (VSf) 5-7. 6-3,
7-6.
Oklahoma
kwartfinales: Marcella Mesker
(Ned) - Hu Na (VSt) 6-3, 6-4, Lori
McNeil (VSt) - Laura Gildemeister
(Per) 6-3, 6-3, Candy Reynolds
(VSt) - Natalie Herreman (Fra) 6-».
6-3, Beth Herr (VSt) - Kathy Hor-
vath (VSt) 2-6, 7-5, 6-1, halve fina
les: Marcella Mesker - Candy Rey
nolds 6-3, 6-4, Lori McNeil - Beth
Herr 6-3, 7-6.
dubbelspel, halve llnales: Mesker
(Ned)/Paradls (Fra) - Sands
(VSt)/Paz (Arg) 6-4. 7-6, McNeil
(VSt)/Sulre (Fra) - Horvath/Russell
(VSt) 6-3, 7-6.
SCHAATSEN
JUDO
Dames. 1500 meter: 1. Kanla
2.05,73 (baanrecord); 2. Van Gen-
nip 2.13.20; 3. Ehrig 2.13,74; 4.
Wedstrijden Boedapest
tot 60 kg: 1. Danl (Roe). 2. Rennel-
la (Ita). 3. Csak (Hon) en Chun Ho
(NKo), tol 65 kg: 1. Bujko (Hon),
2. Laats (Bel), 3. Barbona (Cub) en
Ribyczky (Pol), tot 71 kg: 1. Tetsuji
(Jap). 2. Haftos (Hon), 3. Szotak
(Hon) en Suil! (Ita). open klasse: 1.
Stöhr (ODI), 2. yV'"Helm (Ned), 3.
Murajama (Jap) en Nery (Bra),
klasse tot 78 kg: 1. Varajev (Sov).
2. Csonka (Hon), 3. Pink (DDR) en
Van Heest (Ned), klasse tot 86 kg:
1. Baljlnlam (Mon), 2. Murata
(Jap), 3. Arflnl (Hon) en Selsenba-
cher (Oos). klasse tot 95 kg: 1.
Van de Walle (Bel). 2. Kovacs
(Hon), 3. Takayosl (Jap) en Aurelio
(Bra), klasse boven 95 kg: 1. Stohr
(DDR), 2. Cloc (Roe). 3. Taraszov
(Sov) en Nery (Bra), 5. Olhorn
(DDR) en Wilhelm (Ned).
MOTOCROSS
tas- BI. Wit'51 15-15. DETO-OEC
11-10, Pernlx-Onder Ons 19-5. C:
HKC-Rltola 10-16, Drachten-DSV
17-10, VEO-DWA 9-10, Dalto-SMS
15-10. D: Archlpel-St. Hooger 19-
12. SlOS-Swift (A) 23-8, LUTO-
ZKC'16 8-15, NlC-Stanfrles 10-15.
Eerste klasse A: Sperwers-Eiber
nest 9-9, Ready-Danaïden 11-14,-
Kwiek (H)-De Bermen 11-4, Hel
Zulden-OSCR 11-9. B: Kinderdijk-
Albatros 9-8, TOP (S)-Swif1 (M)
19-10, Snel-Anlmo 12-12, Meervo-
oels-Vrlendenschaar 11-9.
Tweede klssse A; Olympiaan-Eu-
reka 14-4, Crescendo-Overkanters
11-12. B: Ten Donck-Hoogvtiet 16-
17. C: Or Wit-IJsselvogels 8-7. Or.
Nassau-Ons Eiland 12-10, KOAG-
ODO (M) 10-4, GKV-Fluks 9-11. D:
Velocltas-DES 6-10, Excelsior-FIks
12-9, Merwede-NIO 12-7, Bolnes-
Tjoba 9-6.
(R)-Avantl 10-13, Nleuwerkerk-
ONDO 10-7. B: Vr'schaar (B)-Tem-
po 8-4, Olympla-AII Ready 9-6,
Valto-Seolto 7-8. Weldevogels-
SEV 11-7. C: Zwljndrecht-ELKV
12-9, WION-DKC 9-9, Stormvo-
gels-KNS 11-1. Ons Huls-Phoenix
5-14. D: Terheyden-Keep Fit 9-5.
Vlaardlngen-Zuldwesters 12-11.
Res. Eerste klasse A: HKC 2-AI-
balr. 2 12-8, Vr'sch. 2-PKC 5 13-
12. VES 2-KVS 3 8-5, HKV 3-TJo-
ba 2 13-7. B: Trekvog. 2-PKC 4
Stevensbeek
Eerste manche: John van der Berk
(Ned, Yamaha); 2. Peter Hansson
(Zwe, Husqvarna); 3. Peter Dlrkx
(Bel, Honda); 4. Dave Strljbos
(Ned, Cagiva); 5. Gert Jan van
Doorn (Ned. Honda); 6. Kees van
der Ven (Ned, KTM).
Tweede manche; 1. Strljbos; 2.
Isno Vehkonen (Fin. Honda); 3.
Van der Ven; 4. Peter Herlings
(Ned, Honda); 5. Slmo Taiml (Fin,
Honda); 6. Anders Eriksson (Zwe.
Yamaha).
Derde manche: 1. Strljbos; 2. Van
der Berk; 3. Dlrkx; 4. Hansson; 5.
Talml; 6. Eriksson.
Eindstand: 1. Strljbos 7 punten; 2.
Hansson 13; 3. Van der Berk 15.
Nationale zljspanklasse: 1. John
Bakens en Ton Maessen (Some-
PAARDESPORT
EERSTE KOERS. 2440 meter: 1.
Amor O (H. Grilt) 3.26,5 - 1.24.6;
2. Agalha Odllla; 3. Zlnous. TOTO:
winnend f. 1,80, plaats f. 1,30 f.
1,70 f. 1.70, koppel f. 3.90. trio f.
20,80.
TWEEDE KOERS. 2000 meter. 1.
Zegneur (D. Suykerbuyk) 2.47.6 -
1.23.8; 2. Anton Woldberg; 3. Yla-
loek. TOTO: winnend t. 3,30,
plaats 1. 1.10 f. 1.00 f. 1,20. koppel
f. 6.60. trio f. 118.60.
DERDE KOERS. 1609 meter: 1.
Zarmunda (A. de Wrede) 2.07,9 -
1.19.5; 2. Yllusa O; 3. Wapaloh
Toplok. TOTO: winnend f. 2,00,
plaats f. 1.00 f. 1,00 f. 1,10, koppel
f. 3.60. trio f. 25.70.
VIERDE KOERS. 2000 meter: 1.
Ylonka Pluto (G. Nanslnk) 2.39,4 -
15-10. Eibern. 2-Fldes P 2 12-7. C: 1.19.7; 2. Wiek Hollywood; 3. Yple 183.456
2.18.73; 8. Hekkers 2.10,90; 9. Ga-
weniis 2.22.19; 10. Pasveer
2.22.77; 11. Eriksson 2.24,11; Hol-
seth ging niet van start.
Heren, 1500 meter: 1. Vergeer
2.02,51; 2. Visser 2.04.70; 3. NIJ-
dam 2.04.85; 4. Schalij 2.05.13; 5.
Hopman 2.06.98; 6. Kuiper
2.06,64; 7 Ykema 2.06.84; 8.
Janssen 2.09.06; 9. Streb 2.09.45;
10. Kah 2.10.57; 11. ROnnlng
2.10.75; 12. Vunderink 2.16.76
Dames. 500 meter: 1. Karla Kanla
(Odl) 40.74 baanrecord; 2. Andrea
Ehrig (Odl) 42,59; 3. Yvonne van
Gennlp (Ned) 43.31; 4. Petra
Moolhulzen (Nod) 44.09; 5. Marie
ke Stam (Ned) 44,12; 6. Thea Lim-
bach (Ned) 44,71; 7. Marlska Hek
kers (Ned) 44,77; 8. Heike Pöhland
(Odl) 44,88; 9. Hanne Eriksson
(Noo) 45,02: 10. Monika Gawenus
(Wdl) 45,57; 11. Alida Pasveer
(Ned) 45,61; 12 Edel Therese Hoi-
seth (Noo) 1.35,07 (val)
Heren. 500 meter: 1. Fröde Rön-
nlng (Noo) 39,03; 2. Uwe Streb
(Wdl) 39,46; 3 Hein Vergeer (Ned)
39,59; 4. Geert Kuiper (Ned) 39,62;
5. Hans Janssen (Ned) 39,63; 6.
Leo Visser (Ned) 39,92; 7. Frits
Schalij (Ned) 40,02; 8. Henk Nl|-
dam (Ned) 41,43; 9. Danny Kah
(Aus) 42,17; 10. Emlel Hopman
(Ned) 42,63; 11. Jan Ykema (Ned)
43,33; 12. Robert Vunderink (Ned)
44,96.
WK junioren Quebec
Blok jongens junioren (achtereen
volgens de tijden op de 500 meter.
3000 meter, 1500 meter en 5000
meter met tussen haakjes de klas
seringen)
1. Snetkov (Sov)
41.37 (7) 4.14.34 (1) 2.01,28 (1)
7.15,89 (1) 167.775
2. Garajev (Sov)
40.37 (3) 4.14.91 (2) 2.01.35 (2)
7.21,98 (2) 167.503
3. Nakamura (Jap)
40.27 (2) 4.17,45 (3) 2.01.95 (3)
7.27.11 (3) 168.539
4. Aoyanagl (Jap)
40,56 (4) 4.22.48 (5) 2.02,89 (5)
7.27,95 (4) 170.064
5. Zlmln (Sov)
40,07 (1) 4.27,35 (0) 2.02,50 (4)
7.54,09 (13) 172.870
6. Orie (Ned)
41.51 (9) 4.25.93 (7) 2.04.93 (7)
7.41.38 (7) 173.612
9. Cara (Ned)
43.10 (21) 4.28.70 (10) 2.06.50 (9)
7.38.45 (6) 175.974
16. Van de Burg (Ned)
42.86 (18) 4.24.38 (6) 2.31.73 (26)
7.45.95 (10)
Meisjes: Achtereenvolgens pun
tentotaal, 500 meter, 1500 meter,
1000 meter en 3000 meter:
Monique Garbrecht (Odl)
Wereldbeker in Zweden
1500 meier: 1. Michael HadschleH
(Oos) 2.01,55. 2. Hans Magnusson
(Zwe) 2.01.88. 3. Dave Silk (VSt)
2.03.15. 4. Christian Eminger
(Oos) 2.04.46. 5. Roll Falk-Larssen
(Noo) 2.05.99, 6. Perttl Nlityla (Fin)
2.06,23, 7. Hans Jorg Balles (WDI)
2.06,61
Stand wereldbeker: 1 Magnusson
86 punten. 2. Hadschiefl 756, 3.
Falk-Larssen 71, 4. Slik 70. 5.
Eminger 61. 6. Björn Nytand (Noo)
58.
5000 meter: 1. Gelr Karlstad (Noo)
7.17,34. 2. Tomas Gustafson (Zwe)
7.19,60, 3. Eminger en Joakim
Karlberg (Zwe) 7.21.90, 5. NlitylS
7.25,00, 7. Silk 7.25.09. 8. Mag
nusson 7.25,67.
Stand wereldbeker: 1. Gustafson
92 punten. 2. Hadschieff 67. 3.
Eminger en Karlstad 65. 5. Slik 63.
WATERPOLO
Ereklasse kampioensafdeling, 1.
AZC HZC de Robben 1010. 2. Zijl
LGB VZC 712, Ereklasse degrada
tieafdeling. 1 DZV Zlan Vitesse
1015, 2. AZPC Het Ravijn 916,
Hoofdklasse promotieafdellng. 1.
Rotterdam Merwede 1211, 2. ZPB
Polar Bears 613, Hoofdklasse de
gradatieafdeling. 1. LZ '86 Rapldo
'82 910, 2. Esca BZPC 810, Eerste
klasse promotieafdeling, 1. Zwem-
lust H. HZPC 137. 2. Brandenburg
Nereus 195, Eerste klasse degra
datieafdeling, 1. Het Y PSV 1611,
2. Njord V Pluvius 106.
6. Falk-Larssen 60.
Schijndel, marathon over 100 ron
den: 1. Henk Porlengen (Neder-
horst den Berg); 2. Henri van
Vught (Glessen); 3. Huub Klaassen
(Zutphen); 4. Ad de Winter (Am-
merzoden); 5. Plet van Heeswijk
(Haarsteeg); 6 Leo van Wordra-
gen (Sint Michielsgestel); 7. Bas
Joosten (Boxtel); 8. Peter van Dam
(Veldhoven); 9. Hans Kooljmans
(Schijndel). 9. Wybe Veenbaas
(Utrecht).
Ammerstol. marathon afvalwed-
strijd: 1. Alex Jansen (Lelden); 2.
Arjan Bakker (Schoonhoven); 3.
Richard Stolwijk (Haastrecht); 4.
Wijnand Koolman (Bergambacht);
5. Gejan Timmerman (Ammerstol);
6. Adri Henrlch (Gouda).
SCHIETEN
EK Helalnkl
Luchtgeweer
Heren: 1. Jean-Michel Weber (Fra)
591 punten. 2. Jean-Pierre Amat
(Fra) 590, 3. Bernhard Süss (Wdl)
507
Landen: 1. Frankrijk 1767 punten
(wereldrecord), 2. Noorwegen
1755. 3. Sovjet-Unie 1755.
Heren-lunloren: 1. Hannes Hlrsch-
vogei (Wdl) 586 punten (wereldre
cord). 2. Uit Gronde (Wdl) 585. 3.
Jonnie Slotboom (Ned) 583.
Landen: 1. W. Duitsland 1753 pun
ten (wereldrecord). 2. Frankrijk
1740, 3. Sovjet-Unie 1730.
Dames: 1. Anita Karlsson (Zwe)
394 punten, 2. Marina Soeslova
(Sov) 390, 3. Irene Suter (Zwl) 390.
Landem 1. Sovjet-Unie 1162 pun-
1150.
Luchtplstool Heren: 1. Kokorev
(Sov) 587; 2. Potteck (DDR) 582; 3.
Eder (DDR) 582; 4. Pizjanov 582;
...16. Schoonderwald (Ned) 575.
Ploegen: 1. Sovjet-Unie 1748 (we
reldrecord); 2. DDR 1743; 3.
Frankrijk 1734;..,9. Nederland
1705.
Dame3: 1. Sekaric (Joe) 385; 2.
Doratsjeva (Sov) 382;...21. Van
Vliet (Ned) 371.
WIELRENNEN
Parije-Nice
Proloog over 5900 meter:, 1. Kelty
(ploeg De Grlbaldy-ler) 7 minuten
19,92 seconden, gemiddelde snel
heid 46,282 km/uur, 2. Ooster
bosch (De Wever-Ned) 7.24,04, 3.
Bondue (Qullfen-Fra) 7.26,50. 4.
Marie (Ouilfen-Fra) 7.27,41, 5.
Vandenbroucke (De Gribaldy Bet)
7.31,48, 6. Lemond (Koechll-VSt)
7.31,56, 7. Duclos-Lassalle (Le-
geay-Fra) 7.33,98, 8. Berard
(Koechli-Fra) 7.37,57, 9. Bernard
(Koechll-Fra) 7.37.70, 10. Lecrocq
(Quilfen-Fra) 7.41.75. 11. Anders-
en (Koechli-Oen) 7.42.24. 12 Woj-
tlnek (Legeay-Fra) 7.43.85, 13.
Brun (Legeay-Fra) 7.45.98. 14.
Bauer (Koechli-Can) 7.47.08, 15.
Bagol (Bazzo-Fra) 7.49.82. 16.
Hoste (Bazzo-Bel) 7.49,96. 17. Ac-
kermann (De Grlbaldy-Zwi)
7.50.26, 18. Blanco-Villar (Linares-
-Spa) 7.50.32. 19. Cornillet (Le
geay-Fra) 7.50,65. 20. Y. Madlot
(Quilfen-Fra) 7.50.85.. 37. Van
Lancker (De Wever-Bel) 8.00.55.
42. Rosset (Elen-Bel) 8.03.00. 49.
Appeldoorn (Elen-Ned) 8.06,72,
50. Jonkers (Elen-Ned) 8.06.94,
65. Theunlsse (De Wever-Ned)
8.15.53, 69. De Rooy (De Wever-
-Ned) 8.18,56. 74. Verleyen (Elen-
-Bel) 8.22.72. 75. Winnen (De We
ver-Ned) 8.24,00. 76. De Cnljl
(Elen-Bel) 8„62. 87. De Beule
(Elen-Bel) 8.35,47, 88. Bogaert
(Elen-Bel) 8.36,96, 89. Nevels
(Elen-Ned) 8.38,50, 91. Wekema
(Elen-Ned) 8.41.91. 94. Harlngs
(De Wever-Ned) 8.47.18, 95. An
derson (De Wever-Aus) 8.47.26,
96. Breukink (De Wever-Ned)
8 47.95. 97. en laatste Shapiro
(Neel-VSt) 9.29.41.
IJSSPEEDWAY
Eindstand halve flnalea WK Ae-
1. Soechov 28 punten. 2. Serenius
27. 3. Sigurd 26. 4. Hirvaso|a 24,
5. Ivanov 22. Sokolov 22. 7. Lar-
ronmaa 14. Igor Jakovlev (Sov) 14,
9. Rook 13. 14. Last 6.
ZWEMMEN
NK zwemmen In Emmen
200 meter echoolelog: 1. Moes
(Eemsrobben) 2.33.45 (adspiran-
lenrecord), 2. Muls (Dederr.svaart)
2.34.16. 3. Hillenlus (HPC) 2.34.20.
4. M. van Staveren (De Steur)
2.40.48. 5. Soomers (MZPC)
2.40,85 (2.38.69). 6. Knoester
(Stormvogel) 2.41.28 (2.39.14).
B-finale: 1. van Breen (AZPC)
2.40.34
100 meter vlinderslag:
1. Verstappen (Nekton) 1.00.74. 2.
Anema (AZPC) 1.01.30, 3. Baars
(Dolfijn) 1.02.22, 4. Van Velsen
(TZC) 1.03.82(1.03.66), 5. Pleterse
(MZPC) 1.03.86. 6. M. van Stave
ren (De Sleur) 1.03.90.
200 meter rugelag: 1. de Rover
(Dolfijn) 2.11.60 (Ned.record). 2.
Van der Lans (HPC) 2.18.20
(2.17.00). 3. Oude Nlreweme (Din-
kel) 2.18.66 (2.10.21). 4. Demuth
(VZC/Ve) 2.18 69. 5 leideritz
(AZPC) 2.21.23 (2.19.57). 6. de
Jong (OZPC) 2.21.36 (2.19.65)
4 x 200 meter vrije slag: 1. De-
demsvaart AC 8.17.36 (Nat dub-
record). 2. Dolfijn 8.10.75, 3. HPC
8.26.45. 4. De Dlnkel 8.37.90. 5.
MZPC 8.40 41.
50 meter vrije slag: 1. Verstappen
(Nekton) 25.60 (25.4). 2. Weerd
(MZPC) 25.64. 3. van Velsen
(TZC/V) 26.13. 4. Brienesse (Orca)
26.36, 5. Leideritz (AZPC) 26.62
(26.5). 6. Van der Kolk (ZPA) 26.68
7. Muis (Dedemsvaarl) 26.86
(26.4).
400 meter vrije sleg: 1. Van der
Meer (Raket) 4.09.84. 2. Oegema
(Dedemsvaarl AC) 4.15.46. 3. M.
Muis (Dedemsvaarl AC) 4.18.19. 4.
De Rover (Dolfijn) 4.18.46. 5. Van
der Plaats
(Zweml/H)4.20.16(4.18.29), 6. De
Pon (PSV) 4.23.56 (4.23.10).
B-finale: 1. Van Lunsen (Dolfijn)
4.20.14.
200 meter vlinderslag: 1. Anema
(AZPC) 2.13.39. 2. Pieterse
(MZPC) 2.18.11. 3. Baars (Ooifijn)
2.18.70. 4. Van der Lans (HPC)
2.23.39 (2.21.32). 5. M. van Stave
ren (de Sleur) 2.23.60 (2.21.57).
4x100 meter vrije #lag: 1. De
demsvaarl AC 3.49.82 (nieuw na
tionaal clubrecord). 2. HPC
3.56.65. 3. MZPC 3 56 79. 4. De
Dlnkel 3.57.69. 5. AZPC 4.00.53.
De Dolfijn (3.47.00) werd gedis
kwalificeerd.
Heren: 100 meier vrije elsg: 1.
Kroes (HPC) 49.45 (Ned.record). 2.
E. Ran (Zian/V) 49.80. 3. Dyblona
(AZPC) 49 92 (49.89). 4 Schlinge-
mann (AZPC) 50.57, 5. Dekker (de
IJssel) 50.67. 6. De Rover (Dolfijn)
51.99 (51.53). 7 Zandbergen
(DWK) 52.28 (51.78).
B-finale: 1. Weytmans (Budel)
52.07 (51.82).
200 meter vlinderslag: 1 Drost
(AZPC) 1.58.44 (Ned.record). 2. de
Kort (IJ) 1.59.78, 3. Weytmans
(Budel) 2.06.90. 4. Vijver (IJ)
2.07.43 (2.06.14). 5. Menslnk
(ZPA) 2.07.98 (2.07.33). 6. Tempel
man (de Mors) 2.08.77. 7. De
Rouw (VZC/V) 2.09.06 (2.08.55).
B-finale: 1. van Dijk (Orca)
2.07.95.
200 meter rugtlag: 1. Stalman
(HPC) 2.03.94. 2. Kroes (HPC)
2.06 35. 3. De Rover (DoHijn)
2.06.93. 4. Bekhuis (ZPA) 2.06.98.
5. Van de Woning (Dollijn) 2.09.85.
6. De Korl (HPC) 2.10.10, 7. Hors
thuls (SGG) 2.10.22.
4x200 meter vrije slag: 1. AZPC
7.22.97. 2. HPC 7.37.01. 3. De
Dolfijn 7.42.16. 4. AZPC 2 7.52.65,
5. Zeemacht 7.53.36.
50 meter vrije slag: 1. Kroes
(HPC) 22.50 (22.48). 2. Oybiona
(AZPC) 22.88. 3. E. Ran (Zian/Vit)
22.96. 4. Dekker (de IJssel) 23.13
(23.09). 5. Zandbergen (DWK)
23.49 (23.42). 6. Weytmans (Budel)
24.10 (24.15).
100 meter echoolslag: 1. Dekker
(de IJssel) 1.01.73, 2. Vijver (IJ)
1.03.41 (1.03.00). 3. Braam (Luctor
et Emergo) 1.05.89, 4. Schelhaas
De Mors) 1 06.37, 5. Jan Knoester
(Stormvogel) 1.06.50, 6. Van
Weerde (LZ 86) 1.06.71 (1.06.52).
record). 2. De Kort (HPC) 2.05.14.
3. Vijver (IJ) 2.07.00. 4. De Rover
(Dolfl)n) 2.07.21. 5. de Kort (HPC)
2.09.66. 6. Weytmans (Budel)
2.10.97 (2.09.92).
4 x 100 meter wisselslag jongene
onder 16 jaar 1. Zwemlust/Den
Hommel 4.10.28, 2. Zeeschuimers
4.13.75, 3. AZPC 4.17.16, 4. Thialf
4.18.76.
Speed o-jaargangwedstrijden
100m. vrijeslag j.1976: 1. B. Heg-
gelman AZL 1.12.7; 2. S. Klaassen
WVZ 1.16.8; 3. S. Koot AZL
1.17.9.
Idem m.1975: 1. W. Bos Hippo
campus 1.13.1; 2. W. Veldhoen
DSZ 1.14.3; 3. L van der Bosch
WVZ 1.15.9.
100m. schoolslag j.1974: 1. V. de
Bruyn WVZ 1.19.4; 2. P. Bijkerk
Raket 1.31.5; 3. M. de Wildt Hlpp.
I.33.4.
100m. rugslag m.1976: 1. M. Hor-
selenberg Rakel 1.34.9; 2. R. van
Bruggen WVZ 1.38.1; 2. J. Spruyt
Waterloo 1.38.3.
200m. wisselslag j.1975: 1. T. van
Duyn DSZ 2.54.2; 2. D. Kruis Hw.
2.58.6; 3. D. Segon AZL 2.59.0.
800m. vrijeslag m.1974: 1. M. Koot
AZL 10.20.2; 2. M. Ras Raket
II.27.8; 3. E. Prooper Raket
11.40.5.
100m. vlinderslag J.1976: 1. B.
Heggelman AZL 1.36.6; 2. L. Sut
ton WIK 1.38.7; 3. J. Moerman
Wat. 1.41.8
Idem m.1975: 1. W. Veldhoen DSZ
1.31.0; 2. L. de Ree Hlpp. 1.31.2;
3. L. van der Bosch WVZ 1.33.9.
400mn. vrijeslag 1-1974: 1. V. de
Bruyn WVZ 4.50.1; 2. A. Neyssel
AZL 5.24.4; 3. P. Bijkerk Rakel
531.2.
100m. rugsleg j.1975: 1. B. van
N.
Lucardl WVZ 1.23.6; 2. I. A. Gauer
DZV 1.25.5; 3. D. van Heijnlngen
Hw. 1.27.0.
200m. rugslag m. 1973: 1. L. Schot
Raket 2.26.4; 2. H. Kortekaas
Hlpp. 2 47.8; 3.1. van der Meyden
DZV 2.50.9.
Idem j. 1973: 1. M. Doorschodt
WVZ 2.48.7; 2. S. Leroy RZV
2.51.9; 3. R. Smal AZL 2.53.7.
Idem m. 1972: 1. A. Janssen Z/V
2.36.5; 2. D. Hulslng Wat. 2.45.1;
ïi
Jt