Handel spint garen bij Elfstedentocht Roland Meijer redt het niet op hockeyschaatsen *1 f Friesland gaat de wereld rond LFSTEDENTOCHT '86 reugde en verdriet de Bonkevaart EHBCTers verlenen hulp aan 1300 schaatsers UITSLAG CeidoeSouacwt DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 PAGINA 17 I deelnemer wordt uitgeput opgevangen na het passeren van pindstreep. Foto Milan Konvalinka. EUWARDEN Dramati- 0/7 en vreugdevolle taferelen MW telden zich gistermiddag af de finishlijn, die over de -Js-% yikevaart even bij Leeuwar- iCiJ was getrokken. Vreugde Sicco de Vries (42) uit ipen ad IJsel en Joute de if (43) uit Sneek, die als toerrijders binnen kwa- Doffe ellende bij Rien Corbach uit Zwolle, die logen efaatste wedstrijdrijder geen e e/naApei meer dreigde te krij- n de /ij ik ben precies op tijd. en op 0p met die stempel". al- Van Corbach. wiens ge- energi oplichtte toen een mee- ende stempelaar aan de kevaart de hand over het streek en het blauwe Hem o/ir(jje Leeuwarden op zijn tempeijtedenkaart drukte. betekende dat er onduide- Jteid bleef over de vraag mdenr de laatste wedstrijdrijder >utte Aanvankelijk was dat wed rt Aerts uit Driel, die vol- en uitgeteld aan de finish- arriveerde. „Vorig jaar de ik op vier na de laatste", dan hij nog uitbrengen. „Bij ou en), kum hoorde ik dat het er van de zou spannen. Samen met taker, q paar anderen ben ik toen kopier gegaan. Ik heb gereden jn com ik kon, de hele tijd op kop mindi het is gelukt". Direct na kwamen Rien van Cor- I, C. Kooiman - Van Ho- uit Ammerstol en S.van Ikwijk uit Beets, die in buiten de tijdslimiet aan finish arriveerden, maar nog de stempel kregen, het niet was gebeurd, was toch geen teleurstelling ge it", aldus Van Schalkwijk van detail met e geeii berm\ maai 5 kij t Schtx$\ ook ouwen ten wale iet in valpa komen ir Joute de Graaf, die sa- met Sicco de Vries als ie toerrijders in Leeuwar- arriveerden, betekende de rtiende elfstedentocht een revanche op het bestuur Jan vi och ten Fries n, maf 1 ee/oi Ki 'haatselei Molt middèa' adding te n ver)ad t geg ieuwe politiewagen loss" atotal- ,LK Een politiewa- n raakte gistermorgen ind acht uur betrokken een ongeluk tussen )ndel en Balk. De politie- zginbtenaar van de groep ""/ïuidwest-Friesland kreeg 1 voorrang. Hij reed zijn nieuwe auto fron tegen een andere wa rn Alle betrokkenen ble- ongedeerd. et ongeluk gebeurde op Zuiderzeeweg bij Balk. ïide auto's werden be twee hadigd, maar de politie- igen liep, volgens de po- fejliewoordvoerder. „knap it schade" op. Hij voegde ar aan toe dat de politie- igen nog maar enkele teken oud was. „De auto niet meer dan 5000 ki- meter gereden." dend tempe functii - eens aan) jn ki Je nui veerth* zijn "fit EUWARDEN De n op (5sa's in Friesland ble- gisteren rinkelen -nk zij de honderddui- iden toegestroomde aatsliefhebbers. Ge- tkste zakenlieden, lachse scholieren, ge enheids-handelaren en lentocffessionele marktkoop- lederl Ze waren er allemaal, heeft t gros keerde gisteren in t blinkende guldens en zilts £reukelde bankbiljetten Elfsti zak Friesland de rug icheS?- De schattingen over omzet die de straathan- van de KNSB. Hij had aan de wedstrijd willen meedoen, maar kreeg geen startvergun ning. „Samen met Sicco en Jeen van den Berg hebben we lange tijd samen opgereden", aldus De Graaf. „Toen Jeen bij Dokkum ons liet gaan, omdat hij een inzinking kreeg, heb ben we afgesproken om samen over de finish te gaan, omdat we een hele tijd hebben samen gereden". En Sicco de Vries voegde er aan toe: „Ik neem mijn petje af voor Jeen van den Berg, die toch ver in de vijftig is. Die heeft heel veel kopwerk gedaan in ons groep je van drie. Zelf heb ik maar weinig getraind. Vanaf Sneek had Jeen van den Berg met ons meegereden". Opmerkelijk fit Joute de Graaf (adjunct-direc teur van een middelbare tech nische school) en Sicco de Vries (civiel ingenieur) waren opmerkelijk fit toen ze bij het laatste stempelhokje aan de Bonkevaart arriveerden. Dit in tegenstelling tot F. Bosch uit Dalfsen en Johan Timmer uit Westbroek, die als wed strijdrijders met bevroren ogen aan de finish arriveerden en meteen een EHBO-post moes ten opzoeken. Ook Jan de Winter uit Numansdorp (even eens wedstrijdrijder) kwam met een bevroren rechteroog aan de meet. „Ik draag con tactlenzen en heb het daarom extra moeilijk gehad omdat mijn oog al in het begin van de wedstrijd bevroor", was zijn relaas. „Ik heb heel wat moe ten afzien". Iemand die dat ook deed was de Eibergenaar B.C. Schnoer, die ook aan de wedstrijd deelnam. „Het is meteen de laatste keer", hijgde hij, „het was veel en veel zwaarder dan vorig jaar maar zij - en zijn vinger wees naar Lenie van der Hoorn-Lange- laan, die net niet als eerste vrouwelijke wedstrijdrijdster kon arriveren - heeft me er door gesleept". Lenie van der Hoorn „Ik heb me kapot gereden in Polen", snikte Lenie van der Hoorn. „Voor de eerste keer ben ik gesponsord en nu moest ik in Polen aan de start ko men. Dat was een verplich ting. Veel te zwaar was die tocht. Tachtig kilometer moes ten we klunen. Kapot heb ik me daar gereden en hier heb ik het mooie ijs laten liggen. Maandagavond ben ik uit Warschau in Leeuwarden aan gekomen en daarom kon ik hier niet als eerste vrouw aan komen". Een drama in zakfor maat zoals er nog vele zouden volgen op deze gedenkwaar dige woensdag in Friesland. KLAAS GOINGA Van Helden: één grote inhaalmanoeuvre LEEUWARDEN Evenals vorig jaar heeft Hans van Helden de Elfstedentocht bij de toerrijders uitgereden, „Het is voor mij één gigantische inhaalmanoeuvre geweest. Ik schat dat ik vijf duizend man voorbij ben gereden", aldus de in Franse dienst rij dende Brabander, die zich bij het WK voor allrounders in Inzeil nog ruimschoots bij de laatste zestien plaatste. „Het was niet eenvoudig. Door al dat inhalen kwam ik steeds op de slechte stukken terecht. Bij het klunen stond je zowat stil". Desondanks zou de 38-jarige Van Helden de Elfsteden-ervaring voor geen goud hebben willen missen. „Ik moest alleen voor zichtig zijn. Nu ik bij de WK op de 5000 meter bij de eerste twaalf ben geëindigd, maak ik een kans bij de Olympische Spe len in de eerste groep te starten. Met een blessure zou ik het op mijn leeftijd wel kunnen vergeten". Sipkema's tocht heeft Van Heidens plannen voor het komende weekeinde enigszins in duigen gegooid. „Ik zou starten bij de recordwedstrijden in Inzeil. Maar met die tweehonderd kilome ter in de benen kan ik dat wel vergeten. „Ik ga er wel naar toe, maar dan als begeleider van mijn vrouw, die ook moet rijden". LEEUWARDEN Maar liefst ruim dertienhonderd mensen zijn op de dag van de Elfste dentocht behandeld door de driehonderd EHBO'ers, die 55 posten langs de route en in de Frieslandhal hebben bemand. De meeste klachten, 780 stuks, betroffen bevriezingsver schijnselen. Ondanks dit forse aantal behandelingen keek de coördinatrice van dit geheel, mevrouw A. Huisman-Wonder terug op een tevreden dag. "We hadden erger verwacht." Vijfhonderd mensen meldden zich bij EHBO-ers met ver wondingen door bevriezing aan ogen en hoornvliezen. Voorts constateerde men be vriezingsverschijnselen bij honderd voeten, zestig tenen, vijftig handen, dertig vingers, zestien neuzen, tien oren en twaalf oogleden. Alle betrok kenen konden ter plaatse be handeld worden. Dat was niet mogelijk voor de vijfentwintig mensen, die veelal bij valpartijen op het ijs, fracturen opliepen. Er waren onder andere veertien gebro ken polsen, drie gebroken heupen, een gebroken knie- schuif en een gebroken nek- wervel. Al deze mensen wer den naar ziekenhuizen overge bracht. Daar belandden ook enkele mensen met vage hart klachten. Tevens werden twaalf mensen met ontwrichte schouders behandeld. Het coördinatiepunt in de Leeuwarder brandweerkazer ne registreerde vier gevallen van hersenschudding. Drie mensen werden in bewustelo ze toestand bij een EHBO-post binnengebracht. Bij twee men sen werd sneeuwblindheid ge constateerd. Zeer hoog was het aantal gevallen van overver moeidheid. Maar liefst drie honderd mensen kregen het advies om vanwege die reden de Elfstedentocht te staken. De EHBO-posten kregen ver der met 82 flauw gevallen mensen te maken. Uiteraard waren er de ver stuikte enkels, de snij- en schaafwonden. Bij acht men sen moesten wonden worden gehecht. Eén punt op de ver- wondingenlijst was namelijk aangekruist, namelijk „spier pijn en krampen" tweemaal werden die gevallen geregi streerd. „Maar tussen haakjes hebben we daar achttiendui zend neergezet", aldus me vrouw Huisman. LEEUWARDEN Ijs hockeyer Roland Meijer van HYS zat er gister avond in de Frieslandhal len volledig uitgeteld bij. De felle sprinter had ge dacht de tocht op ijshoc- keyschaatsen uit te rijden, maar vlak voor Dokkum vond hij zijn Waterloo. Een uur nadat hij per bus was aangevoerd, zat hij er nog steeds verslagen bij. Zuchtend: „Joh, ik ben helemaal leeg. Het was echt heavy hoor. In het donker zag ik helemaal niks meer. Ik voel me vreselijk gammel en de binnenkant van mijn schaatsen is kapot ge gaan". Ongevraagd toont hij zijn blauwe teennagel, om daarna weer onderuit te zakken. ,,Ik was vrese lijk kwaad dat ik het niet haalde. Ik heb vreselijk lopen schelden. Ik was er immers bp zo'n twintig ki lometer na". Haagse aanvaller van HYS, die voor zijn Friese escapa des geen toestemming van de club vroeg, hield echter ook veel positieve ervaringen aan de tocht over. „Schitte rend man. In Hindelppen werd ik door Radio Fries land geïnterviewd, omdat ze mij op ijshockeyschaatsen za gen. Daar hadden al heel veel mensen verbaasd op ge reageerd. Na dat interview werd ik op de rest van het traject steeds herkend. Blijk baar luisterde iedereen langs het parkoers naar die zen der". Meijer bewoog zich in een oud Nikon-shirt over het Elfsteden-ijs en is van plan volgend jaar weer mee te doen. „Maar dan op Noren". „Meijertje" was 's ochtends in gezelschap van onder meer drie voetballers van HBS, waarvoor hij zelf ook uitkomt, uit Leeuwarden vertrokken. Uitgerekend deze drie, geen onbekenden in de voetbal- en cricketwe reld, kwamen vannacht als laatste Hagenaars over de door veel publiek omzoomde eindstreep. Ton Hemmes (ex-aanvoerder van HBS 1), en de broers Diederik en HUub Visée (cricket-interna tionals) kregen rond midder nacht hun felbegeerde laatste stempel. Ze waren gedrieën over de streep gegaan, maar elkaar daarna op het laatste stukje klunen naar de stem pelpost uit het oog verloren. Reden voor de twee broers om even een woordenwisse ling te voeren. „Zo praten ze altijd met elkaar", legt Hem mes uit. Ook de Haagse le raar natuurkunde J. Zorn behoorde tot de laatst aanko- Beeld van de stempelplaats in Bolsward, waar het dringen gebla zen was voor de deelnemers. Foto Cees Verkerk. menden. „Ik heb op mijn ge mak gereden en ben op tijd binnen", verklaarde hij om half twaalf. Oud-Europees kampioen tri athlon en huidig Nederlands kampioen wintertriathlon (lopen, fietsen, schaatsen) Axel Koenders vond de Elf stedentocht minder zwaar dan de echte triathlon. „De zomertriathlon is zwaarder en geeft meer voldoening, omdat je er meer voor moet trainen. Een gemiddeld na- tuurijs-schaatser kan met twee, drie keer trainen en op het laatst met vier, vijf keer een wat langere tocht in de week de Elfstedentocht rij den', aldus Koenders, die binnen de gestelde tijd aan-» kwam in Leeuwarden. ROB LANGEVELD LEEUWARDEN Dat de deelnemers aan de Elfstedentocht uit alle windhoeken van Neder land komen was bekend, maar dat de deelname uit het buitenland zo groot zou zijn had niemand ver wacht. Van de zeventien duizend deelnemers aan de toertocht kwamen er 115 uit het buitenland. Maar liefst 66 waren af komstig uit Belgie, ne gentien uit West-Duits- land, twaalf uit Zweden, vier uit Canada, drie uit de VS en een echtpaar was speciaal uit Frankrijk gekomen. Ook deden er schaatsliefhebbers mee uit uit Spanje, Zwitser land, Frankrijk, Enge land, en zelfs Tsjecho-S- lowakije. De belangstelling van de bui tenlandse pers was mede dank zij het succes van de Elfstedentocht van vorig jaar overweldigend te noemen. De Belgen waren net als vorig jaar met 22 verslaggevers van de belangrijkste kranten en de televisie veruit in de meer derheid. Er werd door de bui tenlandse verslaggevers bijna zonder uitzondering uitge breid over de tocht bericht; een IJslandse krant besteedt komende zaterdag zelfs een hele pagina aan het gebeuren in Friesland. Ook de Westduitsers zijn met negen verslaggevers van de Weltwoche, Frankfurter All- gemeine, Hamburger Tages- zeitung en Bunte goed verte genwoordigd. Het legertje buitenlandse verslaggevers wordt gecompleteerd met twee mensen uit Ierland, een uit IJsland, vijf uit Groot- -Brittannië en drie van het Noorse Norske Tageblatt. De aandacht van het IJsland se dagblad D.V. Dagbladid voor de Elfstedentocht is op z'n minst opmerkelijk te noe men. Daar zorgt verslaggeef ster Sigrun Hardardottir voor. „De IJslanders vinden het maar een maffe boel", zegt Sigrun Hardardottir, verslaggeefster van een IJslandse krant. „Vorig jaar schreef ik er ook al een bescheiden stukje over. Het massale karakter van het hele gebeuren heeft zo'n die pe indruk achtergelaten in IJsland, dat we meteen „ver kocht" waren", zo zegt Har dardottir. Ze benadrukt dat schaatsen in haar land geen sport, maar hoogstens een hobby voor kinderen is. „Een liefhebberij waar hier even wel keihard voor wordt ge traind. Dat maakt indruk. De IJslanders vinden het maar een maffe boel, positief be doeld uiteraard. Een soort we reldwonder. Niet dat het bij ons niet vriest, onze benen zijn minstens de helft van het jaar bevroren. Het kwam nooit erg van de grond, maar ik weet zeker dat het schaat sen door deze gekte ook bij ons aan gaat slaan. Wat een „crazy boel" hier", zegt Har dardottir, die haar kennis van Nederland heeft opgedaan in Amsterdam, waar ze kunstge schiedenis heeft gestudeerd. „De belangstelling in IJsland voor de Elfstedentocht komt misschien ook een beetje doordat ook Nederland zo'n klein landje kan zijn, dat op deze manier weer heel bijzon der is", denkt de IJslandse verslaggeefster. Ook twee Amerikaanse kran ten, de Chicago Tribune en de Houston Chronicle vonden de Elfstedentocht bijzonder ge noeg om er elk een verslagge ver heen te sturen. Een groot verhaal met een kleurenfoto is wat sportverslaggever Phi lip Hersh van de Chicago Tri bune zijn lezers gaat voor schotelen. Het dagblad (800.000 lezers op werkdagen en twee miljoen op zaterdag en zondag) heeft volgens Hersh geen plannen om elk jaar een groot verhaal te plaatsen over het Friese ge beuren, maar wilde haar le zers toch eens kennis laten maken. „Zo'n schaatstocht be antwoordt zo ongeveer aan het beeld dat de Amerikaan van Holland heeft", zegt de verslaggever. „Zo langzamerhand heb je in elk land ter wereld grote ste den, luchtvervuiling, crimina liteit, werkloosheid, noem maar op.In die zin verschilt Nederland al niet veel meer van Amerika, alle landen be ginnen op elkaar te lijken. Maar het romantische plaatje dat mijn landgenoten van Holland hebben, blijkt soms. eens in de zoveel jaar toch te bestaan. Het kan geen kwaad ze daarvan op de hoogte te stellen", vindt Hersh. Een blik op het vel in de schrijfmachine wijst er op dat de journalist bij zijn lezers weinig voorkennis veronder stelt. De welhaast onvermij delijke Hans Brinker met zijn schaatsen fungeert als trek paard voor het verhaal, waar in „stoer doorzettingsvermo gen" en „harde Hollanders" belangrijke elementen vor men. Hoe lang de tocht is, hoe zwaar, hoe het komt dat de tocht maar veertien maal in 77 jaar is gereden, de Ameri kaanse lezer is er uiteraard nog allemaal onwetend van. „Als ze thuis zeker wisten dat de tocht elk jaar gereden zou worden, kwamen er heel wat naar Nederland. Met vliegtui gladingen, zeker weten", al dus Hersh, die weinig moeite zal hebben de Amerikanen het beeld voor te schotelen dat het schaatsen een niet weg te denken onderdeel van de Nederlandse cultuur vormt. „De zon boven Bartle- hiem, de grote mensenmenig-, te, de vrijwilligers, de wed strijdspanning, het was gewel dig Hersh blijkt zich wat verke ken te hebben op de feitelijke duur van het evenement. Met een blik van „zo, dat hebben we ook weer gehad" wilde hij in de loop van de middag zijn biezen pakken in het perscen trum in de Frieslandhal. Er waren wat hulpvaardige Ne derlandse collega's voor nodig om hem duidelijk te maken dat er nog duizenden mensen waren voor wie hef er mis schien niet eerder opzit dan rond middernacht. Nog een blik over de schouder leerde dat de naam van de winnaar pas ergens halverwege in zijn verhaal voorkomt. Maar laten we eerlijk zijn, welke burger van Chicago is geïnteresseerd in het doen en laten van een veehouder uit het Hollandse Sint Jansklooster? ARJEN VAN DER SAR delaren draaiden lopen uiteen van vijf tot tien miljoen Hollandse gul dens. Volgens directeur H. Schotsman van het Leeu warder Marktwezen en de Frieslandhal konden al leen al de meeste van de dertig handelaren die een plaatsje in de hal hadden weten te bemachtigen, omzetten tussen de 25.000 en de 50.000 gulden note ren. den en nog eens duizenden kleurige truien met opdruk werden na betaling van dertig tot veertig gulden over de schouders gehesen van de ge lukkige kopers. Verder: stic kers (meestal een piek), but tons (een gulden tot een knaak), pennen (een gulden tot een daalder), sleutelhan gers (rond de gulden) en pet ten (doorsneeprijs een tientje). En wat dat laatste betreft: de Limburgerse zakenman Joop Tinkelerberg zocht en vond het bekende gat in de markt. Oftewel z'n basketballpetten met de tekst: „I love Sipke- maZe vlogen weg. Gister ochtend moest de Limburger zelfs honderden exfra petten laten aanrukken. En dan het Friese souveniers- bedrijf Rising Sun. Dat draaide overuren. En dat was maar goed ook. Een dolgelukkige Veronica Horstman van Rising Sun: 'Het is onze redding ge weest. Vorige week waren we al flink aan de slag gegaan. Er lagen notabene duizenden pennen, buttons en sleutelhan gers klaar. Ging het eerst niet door. Wat waren wij opgelucht toen Sipkema zondagavond het grote nieuws bracht dat er een Elfstedentocht zou ko men.' Eten was er volop te krijgen. Van broodje-kaas tot oliebol; van hamburger tot flensje. En dan de duizenden liters bier, Beerenburg en fris. De horeca had niets te klagen. De in al lerijl ingeslagen supervoorra- den bleken gisteravond nau welijks toereikend. Zo was de Leewarder stationsrestauratie er woensdagochtend al om half zeven doorheen. Totaal uitverkocht; de deur ging de verdere dag op slot. Het aantal handelaren was dit jaar aanzienlijk omvangrijker dan tijdens de dertiende versie van het weergaloze schaatse- venement. Velen hadden zich niet de moeite getroost een ventvergunning aan te vragen. Op de bonnevooi dus. Gewoon op een hoekje gaan staan, de spullen uitpakken en maar verkopen. De politie sloot de ogen voor de illegale venters: er werd hen geen strobreed in de weg gelegd. Met twee uit zonderingen: de Frieslandhal en de Bonkevaart. Zeker is dat de Leeuwarder middenstand (met een knipoog naar de horeca) hoogtijdagen heeft gehad. Maar dat er een slaatje uit de schaatsinvasie werd geslagen? Nee, dat niet. De prijzen bleven op een aan vaardbaar niveau. 1. Evert van Benthem (St. Jansklooster) 1S9 km in 6 uur, 55 minuten en 17 seconden; gemiddelde snelheid 28.895 km/uur 2. Rein Jonker (Wijtgaart) op 1 minuut en 7 seconden, 3. Robert Kamperman (Almere) op 1.30, 4. Nanne Semplonius (Lemmer) op 3.13, 5. Albert Bakker (Groningen) op 3.17, 6. Jan Kooiman (Ammerstol) op 4.28, 7. Hans Bouma (Dronten) zelfde tijd, 8. Hilbert van der Duim (Heerenveen) op 9.06, 9. Henri Ruitenberg (Oldebroek) op 9.08, 10. Andries Kasper (Driel) zelfde tijd. 11. Frans Wagemaker (Hoogkarspel) op 13.15, 12. Wout de Vries (Beilen) op 13.39. 13. Sjaak Bakker (Berkhout) op 14.51; 14. Henk Portengen (Nederhorst den Berg) op 15.19 15. Arend Veenhof (Gieten) z.t. 16. Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade) z.t. 17. Henk Ensing (Gieten) z.t. 18. Anne Postmus (Lutjegast) z.t. 19. B. Verduijn (Heemskerk) z.t. 20. Co Giling (Warmenhuizen) z.t. en R. Schuiling (Odoorn) z.t. 21. Gerrit Molenaar (Waddinxveen) z.t. 22. Piet Eikelenboom (Zevenhuizen) op 15.43, 23. Marten Hoekstra (Heerenveen) op 16.38, 24. Theun Busser (Utrecht) op 16.49, 25. Frans van de Berg (Krabbendijke) op 17.34, 26. Jan Wessels (Markelo) op 20.15. 27. Wim Westerveld (Eemnes) op 20.23, 28. Oege Ferwer- da (Stiens) op 21.07, 29. Jan Visser (Hoogkarspel) op 22.08. 30. Ben Pleijhuis (Oldenzaal) z.t.. 31. Arjan Bakker (Schoonhoven) op 22.16. 32. W. ten Boom (Joure) op 22.18, 33. Sjoerd Fransbergen (Heerenveen) op 22.23, 34. Yep Kra- I mer (Oudeschoot) 22.56. 35. Doris Borst (Leiderdorp) z.t., 36. Jan Steengracht (Driebergen) op 22.57, 37. Hans Appelman (Limmen) op 23.05, 38. Lubbert van der Molen (Nuis) op 23.19, 39. E. Uitham (Westlaren) z.t., 40. J. Uitham (Thesin- ge) op 23.20, 41. Harm van der Pal (Oosterzee) op 23.21, 42. Henk Langeberg (Limmen) op 23.22, 43. Egbert Vossebelt (Ermelo) op 23.27, 44. Wim Scherjon (Wezep) op 23.28, 45. Douwe de Boer (Waaxens) op 23.38, 46 F. Bouwstra (Scharsterbrug) z.t., 47. Steven Zoon (Rockanje) op 23.49. 48. Piet Manden (Wapserveen) op 23.55, 49. Fokko Veen (Scheemda) op 25.20, 50. Frans Bie- mond (Nieuwe Wetering) op 25.31, 51. Jan-Roelof Kruithof (Havelte) op 26.23., 52. E. van der Woude (IJhorst) op 27.47, 53. T. de Haan (Akersloot) op 27.59. 54. Jannes Kadijk (Westernieland) zelfde tijd. 55. S. Zonderland (Spannenburg) zelfde tijd, 56. J. van Berkum (Irnsum) op 28.14, 57- W. Meyerink (Coevorden) op 30.06, 58. Herman Fokker (Kockengen) op 30f.O8. 59. Flip van der Meer (Jubbega) zelfde tijd. 60. Jaap Jonkman (Andijk) zelfde tijd. 61. A. Henrich (Gouda) zelfde tijd, 62. W. Wierda (Damwoude) 30.16, 63. Frans Boon (Hem) op 31.10, 64. T. van der Kroon (Frist) op 32.08, 65. H. Klaassen (Zutphen) zelfde tijd, 66. Jan Roos (Oudendijk) op 34.16, 67. Harrie Kiers (Westerbork) op 34.35, 68. F. Bos (Dalfsen) zelfde tijd, 69. Wiebe Veenbaas (Utrecht) op 35.47, 70. Bram Griffioen (Kockengen) op 38.28, 71. J. Timmer (Westhoek) zelfde tijd. 72. J. van der Meulen (Stiens op 38.51. 73. H. Boonstra (Bremen) op 40.59, 74. A. Brouwer (Amsterdam) zelfde tijd. 75. Bernard Gijzen (Balk) zelfde tijd, 76. Klaas Sminia (Woltersum) zelfde tijd, 77. S. Bekkema (Boombergen) zelfde tijd, 78. J. Kruyer (Midwolda) zelfde tijd, 79. Jan van Cappelle (Maassluis) op 41.07, 80. Hans Vollebroek (Hilversum) op 41.59, 81. A. Doing (Voorschoten) op 43.11, 82. F. Kuypers (Meppel) op 43.35, 83. H. Lansbergen (Pijnacker) z.t.. 84. Joop de Boer (Heelsum) z.t., 85. J. Doeswijk (Aalsmeer) z.t.. 86. J. Welles (Terwispel) z.t., 87. J. de Groot (Langerak) z.t., 88. G.H. Schutte (Hoogland) z.t.. 89. L. Terpstra (Nijbeets) z.t., 90. Koop Tolen (Heerenveen) z.t. 91. J. Hulshof (Groningen) z.t., 92. Bennie van de Weide (Heerenveen) z.t., 93. K. Bakels (Amsterdam) op 45.00, 94. P. Mellema (Nieuweschans) op 45.15, 95. J. Heering (Enter) op 45.38. 96. P. Beukema (Groningen) op 46.07, 97. G. Scheper (Ruinen) op 46.27. 98. Louis van Wordragen (St. Michielsgestel) op 46.53, 99. Henk Veneman (Hoogezand) z.t., 100. Joop van den Berg (Woerden) op 47.41, 101. P. de Boer (Edam) op 47.43, 102. Wim van Lindenberg (Weesp) op 48.13. 103. J. de Winter (Numansdorp) z.t., 104. G. Oelen (Eelde) op 48.30. 105. Berrie Adema (Huiten) op 50.14, 106. Piet de Boer (Jellum) op 51.44. 107. S. de Groot (Hijlaart) z.t., 108. Evert Kroon (Wilnis) z.t., 109. T. Oostveen (Woerden) z.t., 110. Gerard Bazuin (Assen) z.t., 111. Willem Visser (Sneek) op 51.44, 112. G. kranendonk (Steggerda) z.t., 113. J. van der Linden (Veldhoven) z.t., 114. J. Meinders (Dronten) z.t., 115. z.t., 116. Peter Vos (Uddel) z.t., 117. Tini Lijten (Nuenen) z.t., 118. T. de Geus (Edam) z.t., 119. T. Breedijk (Am sterdam) z.t. 120. z.t., 121. Gus Katinas (Katlijk) z.t. 122. z.t., 123. J. Dekker (Bovenkarspel) z.t., 124. A. Thalen (Drachten) op 51.53, 125. C. Noordermeer (Rockanje) op 52.02, 126. V. van der Velde (Klazie- naveen) op 52.16, 127. Henk Momberg (Vorden) op 52.19, 128. Ruud Vermeu len (Leiderdorp) op 52.36. 129. Auke Flapper (Weidum) op 53.21, 130 W. Boe kei (Zaandam) op 53.26. 131. H. van der Brugge (Dordrecht) op 53.32, 132. G. Bouma (Middelie) op 53 58. 133. Onne Nijboer (Medemblik) op 54.50, 134. A. de Heer (Maarssen) op 56.48, 135. P. Bierma (Swifterbant) z.t., 136. Jeen Wes ter (Eernewoude) op 57.24, 137. W. de Vries (Scherpenzeel) z.t., 138. B. Ham stra (Ermelo) op 57.33, 139. J. Gijsel (Ouderkerk aan den Amstel) op 57.39, 140. T. van Dijk (Giessenburg) op 57.54, 14 T. J. Half (Amstelhoek) op 58.42, 142. J. Juberg (Biddinghuizen) z.t., 143. P. Vilsteren (Zwolle) z.t., 144. Co van Tongeren (Uitgeest) z.t., 145. B. Joosten (Boxtel) op 58.50, 146. A. Tjerkstra (Joure) op 59.03, 147. Axel Koenders (Ouderkerk aan den Amstel) op 59.07. 148. Dick Oud (Ursem) op 59.36, 149. Jannes Bast (Nijkerk) op 59.59, 150. Thomas Numan (Drachten) z.t., 151. Ad de Winter (Well) op 1.00.07, 152. Hen- nie Bruine-De Bruin (De Kwakel) 1.00.08, 153. W. van der Leest (Stiens) z.t., 154. Ineke Dijkshoorn-Olsthoorn (Schipluiden) 1.00.13, 155. Gerben Keizer (Nunspeet) op 1.00.39, 156. Tom van der Zon (St. Oedenrode) 1.00.46, 157. T. Hoekstra (St. Nicolaasga) op 1.01.02, 158. H. Voorhuis (Hengelo) op 1.01.07. 159. Herman Alink (Hengelo) op 1.01.09, 160. Rieks Elting (Almelo) z.t., 161. A. Kunst (Grootebroek) z.t., 162. E. Visser (Broeksterwoude) z.t., 163. Niek Ooyevaar (Oud-Karspel) z.t., 164. Corina Slagter (Meppel) z.t., 165. W. Kerk- laan (Delft) z.t., 166. William Blackborn (Broek in Waterland) 1.01.13, 167. T. Potuyt (Schoonhoven) 1.01.14, 168. P. Meier (Katwoude) op 1.01.15, 169. K. van der Sleen (Geestbrug) op 1.01.48, 170. Betty Westerveld-Van Rijn (Eem nes) op 1.01.55, 171. Henk Woud (Blokzijl) z.t., 172. Niek Bodifee (Zaandam) 1.02.27, 173. Piet van Heeswljk (Haarsteeg) 1.02.35, 174. Berry Gerritsen (Zeist) op 1.06.42, 175. E. Meinardi (Den Andel) z.t., 176. S. Meinardi (Noord broek) z.t., 177. Ruud Christoffers (Vlaardingen) op 1.00.19, 178. Lex Cazemier (Den Horn) z.t.. 179. Johan Bles (Workum) op 1,09.17, 180. P. Verbeek (Poel dijk) op 1.10.12, 181. Frank Wilderink (Broek in Waterland) op 1.11.58. 182. J. de Glee (Rottum) 1.12 59. 183. Eef Rougoor (Bredevoort) op 1.13.47, 184. Al- bert Dooper (Leuvenheim) z.t.. 185. N. van Bergeijk (Lelystad) z.t., 186. S. Her- weyer (Zuid-Beijerland) 1.13.54, 187. P. Holdinga (Kortenhoef) op 1.13.58, 188. Lenie van den Hoorn-Langelaan (Ter Aar) op 1.16.21, 189. W. Visser (Giessen burg) op 1.16.30, 190. Ben Schiber (Eibergen) op 1.16.32, 191. A. Rozendaal (Piershil) op 1.17.24. 192. B. van der Hem (Groningen) op 1.17.31. 193. Jan Veldt (Akersloot) op 1.18.01, 194. A. Scholing (Ruinen) 1.19.02. 195. F Kester (Beverwijk) op 1.20.24, 196. B. Schuhmann (Hengelo) op 1.20.28. 197. F. Wief- fering (De Lutte) op 1.21.48, 198. A. Stienman (Oud-Alblas) op 1.21.52, 199. A. Michiels (Den Bosch) op 1.23.59, 200. S. van Zuidem (Jorbert) op 1.24.02, 201. G. Aerts (Driel) op 1.24.05.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17