Kulker profiteert van vroege kopplaats Scylla op één been naar dubbele winst ^Eerste punt De Mos in kaartenregen Veel belangstelling voor Molen toch ten PORTTRIBUNE CeidaeSoiumit LVationale tel Niels uwerkerk Sportwereld «JÉÉNMANSSHOW JESPER OLSEN BRENGT UNITED WINST MAANDAG 24 FEBRUARI 1986 PAGINA 13 g de órden ^IDEN Niels Ouwer- on Lucjerk (Zijl/LGB) is giste- de) pla^n tijdens de Nederland- Miami w Winterkampioenschap- 32PUnt?n zwemmen op de 100 -ö vlinderslag bij de jon- WÉns 6e^oren *n ^72 als "Erste geëindigd. Hij ver- rierf het nationaal kam- ioenschap door op zijn ivoriete afstand zijn bes- tijd met twee sekonden verbeteren. In 1.05.49 tf hij gestalte aan ziin itstekende vorm en hield ij de concurrentie op een •hoorlijke achterstand, iwerkerks clubgenoot Ro- ;rt Janssen eindigde op de plaats in 1.09.37. Het erigens de enige maal Bos zorg. lat Uuwerkerk de strijd in zijn irdeel wist te beslissen. Zo iep Janssen op de 400 m vrij ;b. ^72 het brons in 4.31.90, iwerkerk moest hier genoe- ïen met de vijfde 4.33.35. Op de 200 m hoefde Janssen één mede- lrèver minder voor te laten |aan. In 2.08.89 tikte hij als iweede aan, Ouwerkerk werd laar een achtste plaats verwe len. Beide zwemmers vestig- jen wel een nieuw persoonlijk lecord. Het vierde onderdeel .vaarop Janssen aan de start 3 en dferscheen, de 200 m schoolslag jeb. 68/69, leverde hem in 48.11 een tiende plaats op. laast de twee Zijl/LGB-'ers laagde geen van de Leidse leelnemers er in een plekje bij eerste drie te veroveren genen die er nog het dichtst ijkwamen waren Mireille Correljé (Zijl/LGB) en Geral- Ja Boekweit (LZ). Op de 100 schoolslag m.geb. 70 eindig- in dezelfde tijd (1.19.3) ——♦Is respektievelijk vijfde en tesde. Ook Paulien Stastra 7L.Z> reikte éénmaal tot een «esde plaats. Op de 400 m wis- lel m.geb 72 bracht ze 5.26.04 "pp de klokken. De 100 m rug- -slag legde ze af in 1.10.89, goed €xg om zich Winny van len van het lijf te houden. Van Deelen (LZ) verbe terde haar beste tijd en bracht het tot 1.12.59. De jongens es tafette 4x100 m vrij (Zijl/LGB) realiseerde een tijd van 3.55.25. Naast een zesde plaats leverde deze prestatie het team ook liet recht om deel te nemen aan de Zomerkampioenschap- pen. Niels Joor en Laurens van Kampen (beiden sr998, Zijl/LGB) joegen elkaar op de vlinderslag j.geb. 73 op m ^«beslag op de negende en elfde M/V fclaats. Van Kampen reikte op' cle 100 m rugslag in 1 16.57 Slechts tot een 14-de plaats. rM%_ (pMarco Blokpoel (Zijl/LGB) 'n wist op de 400 m vrij j.geb. 71 tot i« |«tot de snelste acht door te >en>Ion»dringen. Finishend in 4.30.71 als zevende verbeterde ook hij snelste tijd. Hockey In een vriend schappelijke ontmoeting heeft liet hockeyelftal van India in New Delhi Pakistan met 1-0 vérslagen. Het doelpunt kwam in de 31e minuut op naam van Vineet Kumar. —ten stun tl" 3.53^, ?T 'ennis Nederland is in radec Kralove als derde ge ëindigd bij een tennistoernooi voor spelers tot 18 jaar. Gast land Tsjechoslowakije werd winnaar. «"Voetbal Ferencvaros en r^püVasas Boedapest hebben zich «swvoor de finale van het toernooi *$)m de Hongaarse beker ge plaatst. LEIDEN In de tafeltennis- kompetitie moesten de teams in de ere- en eerste divisie zich dit weekeinde tweemaal in het sporttenue hijsen. Ondanks deze zware opgave leken de Scylla-heren hierdoor juist ex tra gemotiveerd. Tegen Sjaar- dema en Pelgrim Odion werd de maximale buit gretig bin nengesleept. Met weinig optimisme had de Leidse vereniging naar dit weekeinde uitgekeken. Het af haken van Frits Kantebeen, na de tumultueus verlopen wedstrijd tegen Avanti, had de kampioensdroom uit elkaar la ten klappen. Dit weekeinde echter toonden Sjoerd Meijer en Peter Paul de Vrind aan ook zonder Kantebeen te kun nen winnen. Zaterdag werd dit gedemonstreerd tegen Pel grim Odion, het team waarin Mirjam Kloppenburg mee speelt. Alleen invaller Paul Spies verloor zijn partijen, wat resulteerde in een schitterende 3-6 overwinning. Gisteren stond streekgenoot Sjaardema aan de andere kant van de tafel. Sjoerd Meijer liet een stepkje vallen tegen Friso Reitsma, en het dubbel ging verloren. Maar dankzij de pri ma inbreng van de 18-jarige Marco Riethoven (twee maal winst) werd de einduitslag be paald op 2-6. Onverwachte meevallers voor Scylla, maar hard aankomen de tegenvallers voor het jonge talentvolle Sjaardema, want ook zaterdag zat het deze man nen niet mee. De debutant in de eerste divisie moest het op nemen tegen het tweede team van Avanti. Het Sjaardema- publiek zag Herman van der Broek een perfekte wedstrijd spelen: drie maal winst. Zijn teamgenoten lieten hem echter stevig in de vrieskou staan. Alleen Ron Schipaanboord kwam eenmaal tot winst. Friso Reitsma stelde alles wat Sjaar dema heet teleur door drie maal te moeten buigen voor zijn tegenstander. Einduitslag: 4-6. Avanti 2 deed het zaterdag toed, maar gisteren veel min er. Zeer verrassend werd het Hazerswoudse team ingepakt door het wisselvallige Middel burg Zuid. Alleen Robert de Groot won al zijn potten. Zo wel Pietje Bakker als Piet de Groot waren even vergeten wat winnen was, waardoor er een 3-6 einduitslag op de bor den verscheen. Inmiddels kunnen drie punten achter stand worden genoteerd op lijstaanvoerder Scylla. De wat lager akterende Docos mannen geven hun kampi oensplannen steeds duidelijker vorm. Voornamelijk door het inzetten van de joker, in de vorm van ex-Avanti speler Ronald Rijsdorp, wist Docos tegen Steeds Hoger gelijk te spelen. In feite een teleurstel lend resultaat, ware het niet dat mede-promotiekandidaat NOAD verloor. Hierdoor staan de Docos-heren nu drie pun ten voor op de nummer twee van de ranglijst. Een prima uitgangspunt voor de laatste vier wedstrijden. De Scylla-dames moeten zich zo langzamerhand neerleggen bij de sluitpostpositie in de ere divisie. Zowel zaterdag (6-2 te gen Avanti) als gisteren (6-2 tegen Torenstad) werden de Scylla-vrouwen wederom met hun eigén zwakte geconfron teerd, waardoor de dames nog steeds smachtend wachten op het in de wacht slepen van het eerste punt. De dames van Avanti leveren strijd aan de andere kant van de ranglijst. Samen met het Wageningse Shot zal moeten worden uitgevochten wie zich straks landskampioen mag noemen. Wat dat betreft boer de Avanti dit weekeinde iets beter: twee maal winst (6-2 te gen Scylla, en 6-1 tegen Ko- ningslust) zorgde ervoor dat de race nog geheel open blijft, want Shot verloor een punt door gelijk te spelen tegen Amsterdam '78. MADRID Nederland veroverde evenals een jaar geleden in Piraeus, waar Els Vaders derde plaats op de 200 meter vrijwel wegviel door het succes van Nelli Cooman, ook nog een bronzen me daille. Hij kwam in han den van Han Kulker op de 1500 meter. De Leid- schendammer zou, wan neer de Atletiek Unie de limieten voor Madrid strikt zou hebben gehan teerd, niet eens in de Spaanse hoofdstad zijn ge weest. Kulker kreeg net als Arjen Visserman het voordeel van de twijfel. Hij maakte het vertrou wen, dat in hem gesteld was, waar. Op de eerste dag had Kulker, die in Pi raeus ondanks een nieuw nationaal record in de se ries sneuvelde, al overtui gend de finale gehaald. In die eindstrijd had Kulker zich geen kansen" op eremetaal Han Kulker (hier op archieffoto) behaalde de bronzen medaille toegerekend. „Ik was al blij dat ik in de finale zat. Als je dan nog het brons wint ben je natuurlijk volkomen geluk kig". Han Kulker, die in het verleden tactisch nooit sterk liep, bleek van zijn fouten ge leerd te hebben. „In de serie had ik ineens door hoe je het moet doen". Op het slechts 164 meter lange baantje, waarin de deelnemer, die de binnenbaan lootte, al bij voorbaat kansloos was, liep Kulker slim en zui nig. „Wanneer er binnendoor een gaatje viel, kroop ik naar voren. Ik zorgde ervoor geen meter te veel te lopen". Dat binnendoor lopen bracht za terdag nog even onzekerheid in het Nederlandse kamp toen hij halverwege de wedstrijd enkele meters op het midden terrein liep en naar een gun stige positie schoof. In de ron de loopnummers gebeurden op de smalle baan echter de vreemdste dingen. Vooral in de series was het een voortdu rend gevecht om een geode positie, waarbij heel wat elle boogstoten werden uitgedeeld. De jury bekommerde zich er niet om. In de finale kwam Kulker ongewild direct op kop terecht. „Ik kreeg bij de start een geweldige zet en zat met een op kop. Toen ben ik maar doorgelopen en dat is mis schien niet eens zo ongunstig geweest. Ik kon in de beginfa se vrijuit lopen. Bovendien merkte ik in het verloop van de race, dat aan de binnenzijde van de baan steeds ruimte bleef". Strijdplan Kulker doorkruiste met dat di rect op kop komen waarschijn lijk het strijdplan van de drié Spaanse finalisten. Kulker: „De Spanjaarden wilden de wedstrijd naar hun hand zet ten door op kop de concurren tie af te schermen. Dat lukte in het begin niet maar toen zij op een gegeven moment toch de leiding hadden drukten zij iedereen naar boven. Toen zag ik ook de mogelijkheden, die binnendoor lagen". Die moge lijkheden greep de Leidschen- dammer optimaal aan. Toen Gonzalez tot groot enthousias me van het publiek het tempo plotseling verhoogde, schoof Kulker binndoor naar de der de plaats achter Gonzalez en diens landgenoot Carreira. „Plotseling zag ik dat ik derde lag en toen heb ik mijn huid zo duur mogelijk verkocht". Op het laatste rechte stuk ving hij ook nog de aanval van de Westduitser Monkemeyer op, die eenhonderdste tekort kwam op de Nederlander. Niet slecht De vijf leden tellende Neder landse afvaardiging deed het in de Spaanse hoofdstad trou wens toch niet slecht. De 20-jarige Aijen Visserman be gon zijn optreden met een ver betering van zijn nationale re cord op de 400 meter tot 47,43 seconden. Daarna plaatste hij zich via een tactisch sterk ge lopen halve finale voor de eindstrijd. In de finale trof de Fries echter de binnenbaan, waarin hij het moest opnemen tegen de Oostduitse wereldre cordhouder Thomas Schönle- be, de Oostduitse kampioen Mathias Schersing en de Span jaard José Alonzzo. Even zag het naar uit dat Visserman nog brons zou halen. Op het laatste rechte stuk moest hij evenwel buigen voor Schersing, wiens pure snelheid groter was. Verspringster Edine van Hee- zik bevestigde haar uitzending met een Nederlands record van 6,47 meter. De 25-jarige Amsterdamse, die pas weer enkele maanden in training is, maakte die sprong in haar eer ste poging, liet daarna 6,42 me ter, een centimeter boven het oude record, dat zij in januari in Dortmund vestigde, volgen. Daarmee was het voor haar gedaan. In haar derde sprong slaagde zij er niet in zich te verbeteren (6,36), waardoor de deur naar de acht finalistes, die nog drie sprongen mochten maken, dicht viel. Van Heezik werd dertiende in de rang schikking. Elly van Hulst, die vrijdaga vond de definitieve keuze voor de 1500 meter maakte en van een optreden op de 3000 meter afzag, viel in Madrid buiten de prijzen. De Rotter damse, die bij de nationale ti telstrijd in Zuidlaren op dc 1500 meter een tijd van 4.11 liep, waarmee zij in het Madri- leense sportpaleis glansrijk ge wonnen zou hebben, kon op het beslissende moment niet toeslaan. „Met nog vijf ronden te gaan, wilde ik de kop van de twee Russinnen overnemen maar besloot toen toch maar op mijn eindsprint te vertrou wen". Die keuze bleek ver keerd te meer daar de veel voudige Nederlandse kampioe ne toch nog twee halfslachtige pogingen waagde aan te val len. Toen het tempo omhoog ging bleek Elly van Hulst niet in staat aan te sluiten. De Rus sinnen Kitova en Lebonda spurtten weg waarop de Roe meense Jughiatu wel juist rea geerde. Het gat dat toen viel kon Van Hulst, die als vierde in 4.16,21 eindigde, niet meer dichten. ^BRUGGE Een regen van strode en gele kaarten ken- «'<merkte in het weekeinde de „♦competitieronde in de Belgi- ««teche eerste voetbalklasse. Vijf 4fspelers werden van het veld >p0gestuurd. De reeks gele kaar tten vond een dieptepunt bij Standard Luik, waar vier •etballers een waarschuwing kregen. Ook de Nederlanders ^Erwin Koeman en Graeme Rutjes ontliepen die straf niet duo van KV Mechelen, ir trainer Aad de Mos voor bet eerst op de bank zat, kreeg i de strijd met Beerschot, overigens eindigde zonder t er werd gescoord. Beer- iphot speelde het laatste half uur overigens met negen man. ^Goossens, die Rutjes lelijk takte, en de Braziliaan Clau- io, die arbiter Van Volcen be ledigde, maakten het einde niet mee. Temidden van het geweld hield Anderlecht zich staande. Ret elftal van trainer Arie am door de zege van P--2 op Lokeren de koppositie n Club Brugge, dat op eigen terrein met 3-2 verloor I van Standard. De zeventien duizend toeschouwers in het uBrugse Olympiastadion waren woedend op het team van trai ner Henk Houwaart. Mama- dou kreeg al na een half uur zijn tweede gele kaart. Met tien man moest Club Standard in toom houden. Papin, opge nomen in de voorlopige Fran se selectie, had in de zevende minuut de score geopend. De buitenspel staande Dardenne maakte twintig minuten later 1-1. Na de pauze was Club Brugge niet meer bestand te gen de aanhoudende Luikse aanvallen, die gepaard gingen met grof geweld van beide partijen Hellers, die geel kreeg, zette Standard op de voorsprong, die door Repcic werd vergroot. Papin was de enige bij Club, die zich niet liet intimideren. Hij maakte vlak voor tijd 2-3. Bij Standard werden international Vanders- missen, Poel en Wintacq ook nog bestraft met geel. Engeland Liverpool heeft een stap terug moeten doen in de strijd om de Engelse titel. Op eigen veld ging de derby tegen kampioen Everton met 2-0 verloren, de eerste nederlaag dit seizoen voor Liverpool aan Anfield Road. Door de winst van Everton bleef de marge met Manchester United, dat geen moeite had met staartploeg West Bromwich Albion (3-0), op drie punten. In de eerste di visie van de league gingen slechts vijf van de elf wedstrij den door. Everton besliste de strijd in Liverpool, waar beide ploegen vrijwel uitsluitend internatio nals in de strijd brachten, in vijf minuten. Ruim een kwar tier voor tijd schoot aanvoer der Kevin Ratcliffe van af stand de bal achter Grobbe- laar. Het voorbeeld van de in ternational van Wales werd gevolgd door Gary Lineker. Het was de dertigste treffer dit seizoen van de spits van Enge land en betekende revanche voor Everton, dat zijn thuis wedstrijd tegen Liverpool had verloren. De overwinning van Manches ter United op West Bromwich Albion kwam tot stand door een éénmansshow van Jesper Olsen. De Deense internatio nal maakte de drie doelpunten van Manchester, twee van de strafschopstip. Spurs, zonder winst sinds Kerstmis, werd in Sheffield drie punten rijker. Tottenham dankte dat succes tegen Wed nesday aan een vlaag van pro ductiviteit halverwege de tweede periode, waardoor de achterstand uit de eerste helft (Garry Thompson) werd om gezet in winst. John Chiedozie en nieuweling David Howells maakten in zes minuten twee doelpunten. West-Duitsland De Bundesliga heeft het zater dag opnieuw van de winter verloren. Slechts vier van de negen wedstrijden gingen door, het gemiddelde aantal toeschouwers bedroeg 12.000 in een weekeinde dat de drie topclubs Werder Bremen, Bay- ern München en Borussia Mönchen-Gladbach een thuis wedstrijd hadden. De top-drie behaalden overi gens ruime overwinningen, waarbij in Bremen sportieve en in MUnchen onsportieve hoogstandjes plaats vonden. Werder versloeg Fortuna Düs- seldorf met 7-3 dank zij vier doelpunten van Neubarth en drie van Burgsmüller, die de afwezige spits Rudi Voller bij na doen vergeten. Neubarth werd topscorer in de Bundesli ga. Toni Schumacher, de doelman van Köln, werd een kwartier voor tijd van het veld gestuurd wegens herhaalde overtredin gen. Twee keer bracht hij in het strafschopgebied een door gebroken tegenstander ten val, scheidsrechter Föckler gaf hem' eerst geel en vervolgens rood. Bayern kreeg uit beide situaties bovendien een straf schop. Matthaus scoorde beide malen van elf meter. De ster kere Beierse formatie maakte door Wohlfahrt ook een „ge woon" doelpunt. Köln, sinds kort in handen van Georg Kessler, scoorde op de stand 2-0 tegen door Lehnhoff, speelde als een degradatiekan didaat en staat ook in de rode zone na slechts twee punten uit de laatste zeven wedstrij den te hebben behaald. Span ie Real Madrid heeft dit week einde voorsprong van zes pun ten in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal behouden. Twee doelpunten van dribbe laar Emilio Butragueno waren in het Bernabeustadion vol doende om FC Sevilla op af stand te houden. Burtragueno scoorde in de vierde minuut en vier minuten voor tijd. De voornaamste belager van de Madrilenen - voor zover daar bij die marge van kan worden gesproken - FC Barce lona, pakte beide punten in de uitwedstrijd tegen FC Cadiz. Voor de Catalanen scoorden Alonso, Alberto en Pedrazo. De titelverdediger speelt al ♦weken zonder de geblesseerde Westduitser Bernd Schuster. ALKEMADE/STREEK De Molen- en Merentochten trokken het afgelopen week end ongekend veel belang stelling. De verkeersdrukte in Hoogmade, de Kaag, Oud Ade, Rijpwetering en Roelo- farendsveen was nabij de startpunten van de Molen- en Merentochten overstelpend. Volgens de laatste cijfers de den dit weekend alleen al ze venduizend geregistreerde schaatsers mee. De Nederlands kampioene junioren D, de Roelofa- rendsveense Wendy van der Poel, werd gisteren gehul digd door de wethouder van sportzaken, L. Beelen. In café-bar ,,'t Veen" aan de Langeweg vond gisterenoch tend de prijsuitreiking plaats van de clubkampioenschap pen van IJsvereniging Alke made, die eerder die ochtend in alle vroegte waren v re- deri op de Haagse ijsbaan „De Uithof". Behalve Wendy, zou ook de Oud-Adese Monique Velze- boer worden gehuldigd. Mo nique kon helaas niet aanwe zig zijn: zij deed mee aan schaatswedstrijden in Oost- Berlijn op uitnodiging van de K.N.S.B. voor Jong Oranje. Namens het schaatsdistrict Sassenheim, speldde Piet Koek bij Wendy van der Poel de erepenning als lid van verdienste van het dis trict op. Wethouder Beelen overhandigde de Nederlands kampioene een grote bos bloemen en een envelop met inhoud namens het gëmeen- tebestuur. Uitslag clubkampioenschap IJsvereniging „Alkemade":. Junioren D: meisjes 1. Wen dy van der Poel, 2. Claudia Wolvers, 3. Rianne van Rijn. Jongens: 1. Alexander Velze- boer, 2. Sjoerd Beelen, 3. René Turk. Junioren C meis jes: 1. Erma Rotteveel. Junio ren C jongens: 1. Bram van der Poel, 2. Carl van der Geest, 3. Joost Bakker. Da mes junioren A en B: 1. Si- mone Velzeboer, 2. Anja van der Poel, 3. Simone Bakker. Heren junioren A en B: 1. Edwin Chaudron, 2. Arnold van der Poel, 3. Jan Boere. Veteranen: 1. Niek van de Wereld, 2. Jan Turk en 3. Ruud van Berkel. In Nieuwe Wetering wer-: den gisteren onder grote be langstelling estafette prikslee wedstrijden met hindernissen voor paren georganiseerd. Dat de griep in Nieuwe We tering heeft toegeslagen is te zien aan het aantal deelne mers, namelijk 44, aanmerke lijk minder dan normaal bij priksleewedstrijden in Nieu we Wetering. Uitslag: 1. Lia van der Heden-Vis met Ben Bouwmeester, 2. Kitty de Jeu-Bouwmeester met Hans Bouwmeester en 3. Wilma Kennis met Jos Bouwmees ter. Gisteren werden in Rijpwe tering priksleewedstrijden gehouden op de Akkersloot. Uitslag: basisschool groep 3 en 4: 1.Gert-Jan van der Hulst, 2. Femke Akerboom, 3. Maaike Zonderop. Basis school groep 5 en 6: 1. Hein Rotteveel, 2. Dolf Rotteveel, 3. Manon Beelen. Basisschool groep 7 en 8: 1. Arie Rotte veel, 2. Tino van der Heden, 3. Bas van Zeil. 12-16 jaar: 1. Roel Willemsen, 2. Wim Kraan, 3. Erica Willemsen. Afgelopen zaterdag werden op de Koppoel in Rijpwete ring koppelwedstrijden ge houden. Uitslag: 1. Gerard Ganzevles met Harry van der Star, 2. Ton van Zeil met Sjaak van der Star, 3. Chris Zoetemelk met André van der Pouw Kraan. Afvalrace: 1. Fred Boere, 2. Piet van Zeil, 3. Vinnie Rotteveel De eerste dame was: Hendrien van Leeuwen Ganzevles. In Oud Ade was het gisteren ongekend druk in verband met de schaatspret. Op het Vennemeer werden koppel- wedstrijden voor leden en ju nioren gehouden. Tweeënze ventig deelnemers. 1. Alexander Velzeboer met Si mone Velzeboer. 2. Theo Hil- lenaar met Gé van der Ing, 3. Sjaak van der Lubbe met Kees van Scheppingen, 4. Kurt van der Heden met Ed win Bakker. Afvalwedstrijd in de verliezersronde: 1. Piet Bisschop, 2. Kees de Haas, 3. Jan van der Geest, 4. Mark van der Geest. In de Kaag werden gisteren priksleewedstrijden gehou den op twee aan elkaar ge koppelde sleeën. Een draaior gel op het ijs verhoogde de ij- spret en zorgde voor extra veel publiek. Uitslag: 1. Theo Möllers met Leo de Haas, 2. Tineke Duivenvoorden met Olav Overbeek, 3. Jaap Bie- mond met Theo Paddenburg, 4. Jeroen de Weger met Kees ven Enennaam. Aan nationale koppelwed strijden voor C- en D-junio- ren in Oude Wetering deden zaterdag in totaal twintig deelnemers mee. Uitslag: 1. Marcel Bliek met Jolanda Vergeer, 2. Bram van der Poel met Etienne Vergeer, 3. Gert-Jan Zwetsloot met Joost Bakker, 4. Erna Rotteveel met Willem van der Voorn. Alex Jansen won zondag de schaatsmarathon van Ter Aar óver honderd kilometer. Hij versloeg in de eindspurt zijn ploeggenoot Richard van Kempen, op kunstijs leider in het klassement om de KNSB-beker. De uitslag is 1. Alex Jansen (Leiden); 2. Ri chard van Kempen (De Hoef); 3. Gerrit Molenaar (Zevenhuizen); 4. Hans Künz (Honselersdijk); 5. Frank Bie- mond (Oude Wetering); 6. Axel Koenders (Ouderkerk aan de Amstel). De „IJsclub Zoeterwoude" hield gisteren een koppel- wedstrijd en zondag een af valwedstrijd. Dit maal was het een koppelwedstrijd met koppels die via loting tot stand kwamen. Vanwege de snijdende wind was de be langstelling niet erg groot doch de strijd was er niet minder om. Het lot had toch nog een aantal sterke koppels in de baan gebracht en df grossier in titels, Theo van Leeuwen, had in het jeugdige talent Quno Onderwater een uitstekende partner. Samen wisten zij de koppelkoers tè winnen met in hun kielzog het duo Piet van der Geest- /Kees Janmaat. Het brons was voor Sjaak Veldhuijzen en Ben Versteegen. Bij de junioren toonden Dan ny van Gent en Theo Am- merlaan zich de sterksten, gevolgd door Eric Onderwa ter en Edwin van Goozen terwijl het tweetal Carole Vink/Fred Onderwater der de werd. Volop spanning bij de afvalwedstrijd van de he ren. Na zijn verblijf in het buitenland wegens verplichr tingen vopr het short track was Walter Koeken weer ac tief op het natuurijs. Hij gaf daar direkt zijn visitekaartje af want in de finale wees hij Theo van Leeuwen, terug. Piet van der Geest moest ge noegen nemen met de derde plaats want hij hield Lard Koeken en Nico van der Salm achter zich. De junio renwedstrijd werd een zege voor Edwin van. Goozen die te snel was voor Jan Oost- dam en Danny van Gent. El len van der' Geest duldde niemand naast zich bij de meisjes. Carole Vink werd tweede en Jolanda Straathof derde. Ook deze week worden weer tal van wedstrijden gehou den. IJsvereniging „Alkema de" houdt morgen nationale koppelwedstrijden met vele coryfeeën, zoals de gebroe ders Boelsma en vele ande ren. De prijzenpot bedraagt in totaal vijftienhonderd gul den. Aanvang 19.00 uur. „De Koppoel-Kooibos-ronde" heet een vijftig kilometerlan ge schaatstocht die de IJsclub Rijpwetering organiseert voor haar leden, plus alle (oud)-inwoners van Rijpwe tering. De tocht vindt mor genmiddag plaats. Start nabij de Koppoel. Aanvang: 14.00 uur. De winnaar krijgt een wisselbeker en de eerste tien aankomenden een medaille. Morgen houdt IJsclub Oud Ade vanaf half twee voor de schoolkinderen koppelwed strijden schaatsen met priks leeën. Woensdagavond 26 fe bruari om 19.00 uur organi seert de Oud Adese IJsclub koppelwedstrijden schaatsen met priksleeën voor leden en junioren uit Oud Ade. In schrijven nabij het Clubhuis aan het Vennemeer.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13