Evert van Benthem neemt jaar na dato twijfels weg Degradatie HYS bijna een feit Veld FC Utrecht ondergespoten Marathoncracks dreigt schorsing voetballerlei Sportwereld üna sport CcidócSouAont ZATERDAG 22 FEBRUARI 1986 PAGINA S Sport op tv VANDAAG Nsderiand 1,18.25 uur. Veronica Sport Nederland 2, 22.40 uur Studio België Nederlands 1, 22.40 uur: Sport op zaterdag België Nederlands 2, ca 16.00 uur EK indoor atletiek Duitsland 1, 10.23 uur Die Sportreportage (ZDF) Duitsland 1. 10 55 uur ARD- Sport extra. Wereldbeker skiën Duitsland 1. 16.30 uur: ARD- Sport extra. WK bobsleeën Duitsland 1. 16.05 uur. Die Sportschau Duitsland 2, 12.55 uur: Die Sport-reportage. WK biathlon Duitsland 2, 22.00 uur: Das Ak- luelle Sport-Studio Duitsland 3, 20.15 uur: Sport im Westen BBC 1, 13.15 uur Grandstand BBC 2, 20.25 uur Golftoernooi der prominenten |TV, 13.30 uur Worstelen ITV, 15.45 uur Snooker |TV, 17.45 uur Sportuitslagen ITV, 23.45 uur The big match Sky Channel, 14.35 uur IJshoc key Sky Channel, 15.40 uur Motor sport Sky Channel, 1645 uur Austra lisch voetbal Sky Channel, 18.00 uur Ita liaans voetbal Sky Channel, 21.00 uur Worste len Sky Channel, 00.20 uur o.a. boksen Europa TV, 21.30 uur: Sport Filmnet, 14.00 uur: Screensport MORGEN Nederland 2, 19.00 uur: Studio Duitsland 1, 14.45 uur Sport Ex tra. WK biathlon en WK bobs leeën Duitslsnd 1, 18.10 uur Die Sportschau Duitsland 1. 19.50 uur: Sport- schau-T elegramm Duitslsnd 2, 17.22 uur. Die sportreportage Duitsland 2, 21.55 uur Heute Duitsland 3 (NDR), 22.15 uur Sport III Duitsland 3 (WDF), 19.00 uur Sport im Westen BBC 1, 17.15 uur indoor atletiek BBC 2, 15.00 uur Rugby special BBC 2, 18.50: Ski Sunday ITV, 15.30 uur Snooker en atle tiek ITV, 00.30 uur Snooker li U' Schaatskalender WEDSTRIJDEN VANDAAG Uaclub Ijsvermaak Noorden: kop pelwedstrijd dames/heren. 14.30 uur. 01724-8574/8620. IJsclub Winterkoning Zuid-Beijer- land: kortebaan heren. 14.00 uur, 01866-1359. IJsclub IJssel Gouderak: kortebaan heren senioren, 14.00 uur. 01827-2598. IJsclub Vooruitgang Ammerstol: af- ilrace heren senioren. 15.00 uur. 01825-2284/3088. MORGEN IJsclub Wilhelmina Reeuwijk: twee een stok dames/heren. 14.30 01829-3144. IJsclub Vooruitgang Ammerstol: es tafette dames en heren. 14.30 uur, 01825 - 2284/3088. Usclub Lekkerfcerk: kortebaan he ren. 14.00 uur. 01805-1317. IJsclub Ter Aar marathon 100 km. 13 00 uur. 01722-2247. IJsclub Hoogmade, koppelwedstrijd heren. 14.00 uur. 01712-8369 IJsclub Ijsvermaak Zuideinde Nieuwkoop: afvalwedstrijd. 14.00 uur. ■1725-2917. IAANDAG Isclub Willem Barendsz Streefkerk: langebaan heren. 500 1000 meter. 20.00 uur. 01848-1113/2045. IJsclub Hollandis Ameide: marathon 60 km. 14.00 uur. 01836-1614. TOERNTOCHTEN MORGEN Poldertocht 25/45 km. 10.00-14.00 uur. De Kwakel. Uithoorn. Tweeprovincienpoldertocht 15/40 km. fO.00-15.00 uur. Polsbroek. Vlist. Haastrecht. Plassentocht Ter Aar. 10/20/40/60/90 km. 10.00-17.00 uur. Usbaan. Plassentocht Nieuwkoop Noorden. 20/35/70 km. 09.30-14.00 uur. Nieuwkoop, Noorden. Stolwijkse lansingtocht. 25/50/75/100 km. 10.00-15.00 uur. Stolwijk. Beyerse. Westlandloertocht 30/60 km, 10.00-13.00 uur. Naaldwijk. Maas land. Vlaardingen. Molentocht Rottemeren. 10 tot 150 km. 09.30-16.00 uur. Bleiswijk, Ze venhuizen. Meijetoertocht 15/35 km. 10.00-15.00 Bodegraven. Toertocht Vlietland 20/40/60 km, 10.00-14.00 uur. Schipluiden Toertochr Sluis-Brugge 30 km. 10.00 Stompwijk 20/40/80/100 09.00-13.00 uur. Hoge 01715-2747/2542. UTRECHT In de nacht van donderdag op vrijdag is het veld van het Utrechtse sta dion Nieuw Galgenwaard met een brands lang gedeeltelijk onder water is gezet. Het veld was donderdag nog (goed)gekeurd met het oog op de voetbalwedstrijd FC Utrecht-Go Ahead Eagles, maar is door de nachtelijke spuitpartij in combinatie met strenge vorst ongeschikt voor bespeling ge worden. Volgens een politiewoordvoerder hebben onbekenden rond de middenstip en vóór beide doelen het veld blank gezet. De Utrechtse Stichting voor Lichamelijke Oe fening (USLO), de beheerder van het veld, heeft bij de politie aangifte gedaan van ver nieling. Piet de Visser nog driejaar bij Willem II TILBURG De Tilburgse eerste divisieclub Willem II heeft het contract met oefenmeester Piet de Visser met drie jaar verlengd. De Vis ser (51) trad vorig seizoen bij Willem II in dienst als opvolger v^n de inmiddels afgekeur de Jan Notermans. Het tekenen van een meerjarig contract, tegen de gewoonte van De Visser in. is gebaseerd op een rapport voor de lange termijn dat de trai ner bij het bestuur van de club heeft neerge legd. In dat rapport stelt De Visser dat Willem II binnen drie tot vijf jaar in de subtop van de eredivisie moet spelen. In dat kader wordt voor komend seizoen in ieder geval een spel- bepalende middenvelder aangetrokken. Daar naast is Willem II op zoek naar versterking in de voorhoede. Betaald voetbal ook afgelast ZEIST Er wordt dit weekeinde toch geen betaald voetbal gespeeld. Competitieleider Jan Huijbregts heeft gistermiddag, na een telefonische inspectie van de velden, besloten het programma af te gelasten. In de achttien stadions, waar de competitie van de ere- en eerste divisie moest worden afgewerkt, lag slechts in twee gevallen een bespeelbaar veld klaar: bij FC Den Bosch en Sparta. „Bij zo'n gering programma kan ik de zaak niet laten doorgaan'liet Huijbregts namens de KNVB weten. Het programma van dit weekeinde schuift vier we ken door, naar het weekeinde van 22 en 23 maart. Het programma van dat betreffende weekend gaat naar het daaropvolgende Paasweekeinde. Vervolgens wordt het hele programma telkens één week verscho ven. De afgelasting van vrijdag houdt overigens wel in, dat er zeker één speelronde midweeks wordt afge werkt. „Voorlopig blijft de streefdatum voor het ein de van de competitie 18 mei". DEN HAAG Dries van Wijhe en Henri Ruitenberg hangt een schorsing boven het hoofd. Van Wijhe, de Neder landse kampioen op natuurijs, en Rui tenberg, de winnaar van de reeks om de KNSB-beker van 1985, maakten deel uit van een groep van tien licen tiehouders, die woensdag deelnam aan een wilde marathon. Van Wijhe en Ruitenberg startten in de marathon in Veesen, die niet op de KNSB-mara- thonkalender stond. Het bestuur van het gewest Gelderland heeft de zaak bij de schaatsbond aanhangig gemaakt. De tuchtcommissie van de KNSB moet nu een uitspraak doen. Winterstop drie maanden FRANKFORT Met ingang van het komend seizoen hou den de voetbalclubs in de Westduitse Bundesliga een winterpauze van drie maan den. Dat hebben de voorzitters van de achttien clubs vrijdag in Frankfort besloten. De stop gaat duren van begin decem ber tot eind februari. De ko mende twee seizoenen wordt een inkrimping van het aantal clubs tot zestien nog niet ver wezenlijkt. Om toch een volle dige competitie af te kunnen werken wordt de zomerpaifze verkort tot vier weken. NA ZEGE IN GEDEVALUEERDE MARATHON VAN ZEVENHUIZEN ZEVENHUIZEN Op de kop af 365 dagen na zijn overwinning in de Friese Elfstedentocht, streek Evert van Benthem gister middag in het Zuidhol landse Zevenhuizen zo'n 3000 gulden aan „waarde bonnen" op. Tweederde van dat bedrag kwam hem toe omdat hij bij de - tot nu toe - enige mara thon over 200 kilometer op het natuurijs van de Rottemeren als eerste over de meet ging, het overige verdiende hij aan premies. Dat hij de sterkste was in wat door de organisatoren als „de enige alternatieve Elfsteden tocht" werd bestempeld, vormde voor de veehouder uit St. Jansklooster het bewijs dat zijn spraakmakende zege van vorig jaar geen toevalstreffer was. Dat de sterkte van het deelnemersveld, waarin vele aangekondigde grote namen ontbraken, tegenviel, ontweek hij tijdens zijn spontane „pers conferentie" op het ijs op di plomatieke wijze. „Ik heb hiermee toch wel bewezen dat het toen geen incident was", aldus Van Benthem. Evenals precies een jaar geleden in Friesland, werd hij gisteren di rect na zijn laatste doorkomst omringd door een mensenme nigte- Naar quotes hunkerende journalisten en om handteke ningen bedelende jongedames konden hem onder meer ho ren zeggen dat hij definitief zal deelnemen aan de alterna tieve Elftstedentocht, die za terdag 1 maart zal worden ge houden in Kuopio in Finland. „Tenzij de echte tocht toch doorgaat natuurlijk". „Lekkere sfeer" Veel overeenkomsten met die „echte tocht" vertoonde het Zuidhollandse schaatsevene- ment van gisteren niet, beves tigde ook de winnaar. Alleen al door het feit dat de rijders twintig maal hetzelfde par koers van tien kilometer langs de randen van de Rottemeren (normaliter de Molentocht) volgden. Toch sprak ook Van Benthem van „een lekkere sfeer". De vele belangstellen den, van wie velen zelf op de ijzers, hadden zich verspreid over de met een dun sneeuw bedekte ijsvlakte. De piste voor de wedstrijdrijders was netjes schoongeveegd, maar kende een aantal slechte, hobbelige plekken. Reden waardoor bijvoorbeeld Jeen van den Berg moest afhaken. Met een achtergrond van draaiende molens, veel zon. politie-agenten op Noren en reclamevliegtuigjes, zorgden naar schatting 15.000 nieuws gierigen voor een aparte en tourage. Deze werd aanvanke lijk gekenmerkt door gemoe delijkheid, maar sloeg bij de fi nish om in laaiend enthousias me. Eerst was het de beurt aan Ingrid Paul, de nationale ma rathon-kampioene uit Zeven huizen. Zij zegevierde bij de dames, die 100 kilometer moesten afleggen. „Of ik 200 had gehaald, weet ik niet. Al die rondjes worden toch wel eentonig", sprak de winnares na afloop. Ruim twee uur la ter, precies 5 uur, 30 minuten en 10 seconden na het start schot, kon Van Benthem zijn handen triomfantelijk in de lucht steken. Twijfels De twijfels over zijn werkelij ke schaatscapaciteiten op de lange afstand waren eerder deze winter gevoed door te genvallende prestaties bij de marathons op kunstijs. Maar Van Benthem, volgens eigen zeggen hierdoor niet wanhopig geworden, poetste zijn reputa tie onlangs wat op met de eindoverwinning in de Drie daagse van Ankeveen en de zege in de Noordwesthoekrit. Na gisteren mag hij (weer) worden genoemd bij het legi oen der sterken. Van Benthem rekende immers af met Ruud Cristoffers (de uiteindelijke nummer 4),«Wim Vos (3e) en ook met Jos Niesten, winnaar vari de twee voorgaande mara thons van Zevenhuizen in '82 en '85. De Heemskerkse favo riet moest dit seizoen voor de vijfde achtereenvolgende keer genoegen nemen met een tweede plaats. Daardoor moest hij zich tevre den stellen met een iets gerin gere som aan prijzengeld. Waar anderen, onder wie voorzitter Bart Veerman van de Zevenhuizense ijsclub, zich in geheimzinnigheid hullen als het om de uitgeloofde pecun- nia gaat, geeft Klaas Verweij wat meer opening van zaken. Duizendpoot Verweij is secre taris van bovengenoemde ijs- club, brengt onder zijn firma naam Rekreatie Verweij een Zuidhollandse marathonploeg op het ijs en is de grote motor achter de (gisteren voor de vierde maal verreden) mara thon van Zevenhuizen, waar hij bovendien bijna zes uur on afgebroken als omroeper fun geerde. Hij wilde na afloop wel kwijt dat het evenement rond de 20.000 had gekost „Aan prijzengeld en nog wat kosten". De retorische vraag of de bedragen cash werden uitbetaald, repliceerde hij - aangevuld met een veelbete kenende glimlach. - met: „We betalen in waardebonnen. Zo als dat moet volgens de schaatsbond". Wegblijvers Ook Verweij ontkent echter hardgrondig dat „zijn" mara thon goed is voor startgelden. Waar „Zevenhuizen" in het verleden nog een fikse rel uit vocht met de KNSB en de twijfelachtige eer van „wilde tocht" met zich meedroeg, toonden de wegblijvers giste ren aan dat er voor het loon wel degelijk gewerkt moet worden. Toen de afgelopen week bekend werd dat de Friese Elfstedentocht „defini tief" van de baan was, kondig den Verweij en de zijnen de zelfde dag nog „het enige al ternatief in Nederland" aan. „Alle toppers zijn er, zelfs Tommy Gustafsson", luidde de lokroep. Kritische kijkers mis ten echter toch een aantal be kende namen. Behalve bij voorbeeld Emiel Hopman. Ro bert Vunderink en Jan Kooi man ontbrak ook Dries van Wijhe. Vanwege een blessure. Hilbert Van der Duim en zijn concurrent Richard van Kem pen lieten eveneens verstek gaan en tenslotte schitterde ook de Zwped Gustafsson door afwezigheid. Verweij wilde doen geloven dat „Tommy" wel was wezen kijken, maar „die 200 kilometer nooit zou halen". Later bleek dat Gus tafsson had deelgenomen aan de (kortere) marathon in Ge- nemuiden, waar hij overigens voortijdig afhaakte. ROB LAtyGEVELD Foto Cees Verkerk Liftend naar training Het moet Georg Kessler, sinds kort trainer/coach bij FC Köln als opvolger van de opgestapte Hannes Löhr, dat hij over een enthousiaste re serve-doelman beschikt. Het gaat hierbij om de pas acht tienjarige Bodo Illgner. Hoe wel hij nog lang niet zo ver is om Tony Schumacher uit het doel van het Keulse keur korps te verdrijven, is hij in middels wel nummer één on der de lat bij het Westduitse B-elftal en het nationale elf tal van spelers onder de 21 jaar. Voetbal is alles voor hem, zo bleek onlangs weer eens heel duidelijk. De pas in het bezit van een rijbewijs zijnde Illgner reed met iets te hoge snelheid op de Auto bahn naar de training raakte mede door de gladheid in een slip. Zijn auto kwam tot stil stand tegen een afscheiding van een parkeerplaats. Hij wachtte de komst van de po litie niet af, maar wilde ge woon op tijd op de training zijn. Door te liften lukte hem dat wel. Hij moest wel diep in de buidel tasten voor de crash. Hij kreeg er een forse bekeuring bij, omdat hij de plaats van het ongeluk had verlaten. Bij FC Köln kreeg hij uiteraard geen boete. Niet naar WK door vliegangst Fritz Walter, aanvoerder van het Westduitse elftal dat in 1954 wereldkampioen werd, zal er bij het WK in Mexico niet bij zijn. Weliswaar heeft de ere-aanvoerder van het Westduitse voetbal genoeg lucratieve aanbiedingen om op te treden als gastcommen- tator bij diverse televisie-sta- tions. Walter voelt niets voor £nz0 geaf20f Mundlal.sieak. Vurig recept Een Italiaanse kok heeft met het oog op het aanstaande WK in Mexico een speciaal recept bereid en genoemd naar de bondscoach van zijn vaderland, Bearzot. Het re cept van rundvlees, gedept in diverse sausen en scherp ge kruid op Mexicaanse wijze heet dan ook Bearzot-Mundi- al-Steak a la Azteca. Gian- carlo di Sisti, trainer van Udinese, fijnproever en bo venal jarenlang één van de felste critici van Bearzot mocht als eerste kennis ma ken met het nieuwste recept. Zijn commentaar: „Het lijkt wel of de Vesuvius in mijn slokdarm zit". Ruim 40 „Italianen actief op WK Vele voetballers, die hun brood verdienen in de Itali aanse competitie, zullen ac tief zijn in de eindronde van het toernooi om het WK in Mexico. Het spreekt vanzelf dat titelverdediger Italië met al 22 spelers is vertegenwoor digd. Er zijn dan ook nog 21 spelers van de andere deel nemende landen actief in het Zuidamerikaanse land. die ook voetballen bij Italiaanse clubs. Deze zijn Boniek, Berggreen, Briegel, Cerezo, Passarella, Preben Larsen, Rummenigge, Wilkins, Hate- ley, Platini, Laudrup, Junior, Barbas, Pasculli, Maradona, Rideout, Cowans, Edinho, Francis, Souness en mis schien ook Dirceu. Het lijdt geen twijfel, dat de Italiaanse competitie - en niet de Engel se of Westduitse - de sterkte ter wereld kan worden ge noemd. Ook praten over zomervoetbal De Italiaanse winters schij nen de laatste jaren kouder en natter te zijn dan over het algemeen het geval is ge weest. Vandaar, dat ook op het Apenijns schiereiland de discussie over „zomervoet bal" in alle hevigheid is los gebarsten. Dit, temeer daar ook de toeschouwersaantal len in het lopende seizoen fors zijn teruggelopen. Ook in Italië zijn stemmen opgegaan om maar eens een competitie van af de lente tot en met de herfst te houden met een pauze van vier weken om de spelers met vakantie te laten gaan. De aanvangstijden moeten wel worden aange past in verband met de hitte. Ook twee wissels in Engeland In het nieuwe seizoen zijn in Engeland ook twee wissels per wedstrijd toegestaan. Mo menteel is per ploeg in een competitiewedstrijd slechts één wissel mogelijk. Hiermee was Engeland het enige land te wereld, dat afweek van de regels zoals deze gelden voor de voetballerij. Diego Maradona: één van de vele „Italianen" op het WK. Botteron weer in Zwitserse selectie Na een afwezigheid van drie jaar is René Botteron weer geselecteerd voor de Zwitser se ploeg. Botteron, ooit be geerd door Ajax als opvolger van de toen pas naar Barce lona vertrokken Johan Cruijff, was praktisch in het vergeetboek geraakt nadat hij bij FC Zurich was ver trokken en vervolgens speel de voor o.a. FC Köln, Stan dard Luik, FC Nürnberg en FC Basel, zijn huidige club waar hij weer iets van zijn oude vorm heeft terug ge vonden. De nieuwe bonds coach van Zwitserland én op- vólger van de tamelijk suc cesvolle Paul Wolfisberg, Da niel Jeandüpeux, aarzelde geen moment om Botteron uit te nodigen. Hij speelde immers ooit samen met Bot teron in het Zwitserse elftal en kon het met hem altijd uitstekend vinden. Voetbal De KNVB heeft voor 11 maart vier inhaalwed strijden vastgesteld in de eer ste divisie. Het betreft de vol gende duels uit de tweede pe riode, DS-Wageningen, Vites- se-Volendam, NAC-Heeren- veen, en uit de derde periode, PEC Zwolle-RBC. Zeilen In de derde etappe van de zeilrace-om-de-wereld gaat het Franse jacht L'Esprit d'Equipe in het klassement op handicap aan de kop. De Ne derlandse schepen Equity en Innovator nemen de derde en vierde positie in. Boksen De Nederlandse Boksbond heeft John van El- teren uit Landgraaf (Limburg) kandidaat gesteld om de Euro pese kampioen in het zwaar- weltergewicht, de Fransman Said Skouma, uit te dagen. Schaatsen De landenwed- strijd d|e volgend weekeinde in Groningen zou worden ge houden, gaat niet door. Oost- Duitsland heeft de Nederland se schaatsbond laten weten geen afvaardiging te zullen sturen. Skispringen De Oostenrij ker Ernst Vettori was de beste op de 70-meterschans in het Zwitserse wintersportoord Gstaad. De winnaar van het Vierschansen-toernooi zege vierde met 222,8 punten voor de Noor Rolf-Age Berg met 219,5. Wielrennen Als vervangers voor Leo van Vliet, diq on langs stopte, worden de Bra bander Peter Heeren en de Belgische amateur Luc Roosen toegevoegd aan de wielerploeg van Jan Raas. FilmNet stelt ultimatum r AMSTERDAM De abonneetelevisiemaatschappij FilmNet heeft de KNVB een ultimatum gesteld. Indien FilmNet vóór maandag geen bericht van voorzitter Jo van Marie van de KNVB ontvangt, kan de voetbalbond op juridische stappen rekenen. „Een juridische botsing is dan onvermijdelijk",' verklaarde Peter Woordward, de directeur van FilmNet. Woodward zei gisteren een poging te hebben gedaan met dq KNVB in gesprek te komen. FilmNet en de KNVB zijn in een langdurig conflict gewik keld over de uitzendrechten van voetbalwedstrijden. Film- Net claimt een overeenkomst met de KNVB te hebben. De commerciële televisiemaatschappij beschuldigt de KNVB er van de rechten onderhands ook aan de NOS te verkopen. In een brief aan de NOS verklaart FilmNet het integraal uit zenden van wedstrijden door de NOS strijdig te achten met de overeenkomst tussen FilmNet en KNVB. DEN HAAG In feite twij felt bijna niemand er meer aan. Na de nederlaag van gis teravond tegen Den Bosch zal HYS in het volgende ijshoc- keyseizoen wel in de tweede divisie spelen. Voor een kleine tweehonderd toeschouwers in De Uithof verloor HYS met 7- 5 via de tussenstanden 3-3, 1-0, 1-4. Vanavond moet HYS voor de return in Den Bosch aantre den. Bij een gelijkspel is de de gradatie een feit. Bij een over winning met meer dan twee treffers verschil volgt een tweetal promotie-degradatie wedstrijden tegen de kam pioen van de tweede divisie, waarschijnlijk Rotterdam. HYS kwam gisteren op het ijs zonder de zieke Edwin Troch en Gerard van Hunen. Curtis Collins kreeg de afgelopen week al zijn ticket voor de te rugreis naar Canada in han den en vertrok direct. Ron Witvoet, die vorig weekeinde niet van de partij was en plot seling leek te zijn vertrokken, woonde de wedstrijd langs de kant bij. Eén van de belangrijke sup porters van HYS en tevens een man die al heel wat geld in het Haagse ijshockey heeft gestopt Gijs van Rhijn ging de de tweede pauze aan Witvoet vragen of hij in Den Bosch niet mee wilde spelen en kreeg te horen dat hij zich al voor de wedstrijd bij Boy Keij- sers had gemeld. Echter, de voorzitter van HYS die ook nu weer als coach optreedt had hem weggezonden. Van Rhijn: „Deze jongen is in deze fase van de strijd natuurlijk onmis baar. Keijsers had hem na tuurlijk altijd mee moeten la ten doen. Ik sta er op dat hij nu uit tegen Den Bosch mee doet. Witvoets vader was over gekomen uit Canada en daar om was hij er vorige week niet bij. Dat is natuurlijk een kwa lijke zaak. Maar men moet nu wel aan het belang van HYS denken". Los zand Hoewel het natuurlijk altijd moeilijk achteraf te zeggen is had HYS waarschijnlijk met Ron Witvoet in de verdediging het tot een overwinning kun nen brengen. Immers, in .de achterhoede zal het ook door het gemis van Curtis Collins als los zand in elkaar. Secreta ris Henk van Wanrooy van HYS: „Ik kan mijn voorstellen dat Van Rhijn zich kwaad maakt over het geval Witvoet. Die man heeft een hoop geld in HYS gestoken en daar moet je als vereniging natuurlijk ook rekening mee houden. Als we het niet redden tegen Den Bosch hopen we toch dat we het volgend seizoen weer toe lating tot de eerste divisie kunnen krijgen. Als we straks een goede sponsor hebben, en dat zit er nu in, kunnen ze pns toch bijna niet weigeren". In de eerste periode was het nog om aan te zien. Daarna zakte het peil bedenkelijk. Ar nold Troch was bij de Hage naars nog de beste man. Hij nam twee treffers voor zijn re kening. De andere doelpunten kwamen van de stick van Eric Steenwinkel, Marcel Verreijen en Roland Meijer. Bij Den Bosch zorgde Ruud Molenaar voor drie doelpunten. De wed strijd was in handen van scheidsrechter Stuiver. Hij is uit Den Bosch afkomstig. ARTHUR VAN RIJSWIJK sportuitslagen BADMINTON Thomaa Cup in Mühlhaim: Groep C: Nederland - Sovjet-Unie 3-2. Coene-Beljasova 7-11, 11-5, 11-3; Van der Knaap-Litvinenco 8-11, 6-11; Van Dijck-Beljoetina 4-11, 11-7, 11-8; Coene/Van Dijkck - Beljasova/Ribki- na 8-15, 15-7, 15-11. Van der Knaap- /V an der Valk-Litvinenco/ Pron 10-15, 15-11, 8-15. Eindstand: 1. Nederland, 2. Sovjet- Unie, 3. Noorwegen, 4. IJsland 7, 5. Frankrijk. Hersn (groep C): Schotland-Neder land 3-2: White-Coene 15-2, 15-2; Travers-Pelupessy 6-15, 7-15; Midd- lemiss-Santosa 17-15, 15-17, 11-15; Gillund/Travers-Van Barnau Sij- Ihotf/Santosa 15-5, 15-4; White/Prin- gle-Rldder/Pelupessy 18-14, 15-3. BILJARTEN EK anker-kader 47/1 in. Beden: Tweede ronde: Groep. C Jean Arnaud (Fra) 250 13 60 19,23 Javier Arenaza (Spa) 207 13 110 15,92 Fonsy Grethen (Lux) 250 9 117 27.77 Jos Bongers (Ned) 224 9 120 24.88 SCHAATSEN Marathon in Zevenhuizen "Heren: 1. Evert van Benthem (Sint Jansklooster). 200 kilometer in 5 uur. 30 minuten en 10 seconden (gemid deld 36,34 km/uur); 2. Jos Niesten (Heemskerk) zelfde tijd; 3. Wim Vos (Kockengen) op 5 seconden; 4. Theun Busser (Utrecht); 5. Ruud Christoffers (Vlaardingen); 6. Dirk Maarssen (Rij- senhout); 7. Jan Eise Krompkamp (Otdeholtpade); 8. Plet Eijkelenboom (Zevenhuizen); 9. Jan Wessels (Mar- kelo); 10. Fokko Veen (Scheemda), al len in de zelfde ronde als Van Ben them. Dames: 1. Ingrid Paul (Zevenhuizen) de 100 kilometer in 2 uur 51 minuten 10 seconden (35,05 km/uur); 2. Lilian van Tol (Nes aan de Amstel) op 3.20; 3. Bettie Westerveld (Eemnes) zelfde tijd; 4. Joke van der Voort (Poeldijk); 5. Tineke Dijkshoorn (Schipluiden). Marathon in Genemuiden: 1. Emiel Hopman ('t Zand). 2. Andries Kasper (Driel), op een ronde, 3. Johan War denier (Marknesse), 4. Alex Jansen (Leiden), op twee ronden, 5. Harm van der Pal (Oosterzee), 6. Andrè Verdonck (Maarssen), 7. Attie Duyn (Warnsveld), 8. Koop Talen (Heeren veen), 9. Erwln de Vries (Oudkerk), Kortebaan-wedstriji dan: 1. Ron den Braber (Zoetermeer), 2. Tjerk Terpstra (Engelum), 3. Ge rard Aardema (Ureterp), 4. Matthijs Kuiper (Heerenveen). SKIËN Wereldbeker afdaling in Ara (Zwe den): 1. Peter Muller (Zwi) 1 minuut en 56.22 seconden; 2. Michael Mair (Ita) op 0,90; 3. Mare Girardelli (Lux) op 1,36; 4. Karl Alpiger (Zwi) op 1,59, 5. Helmut Höflehner (Oos) op 1,69; 6. Igor Cigolla (Ita) op 1.60; 7. Armin As- singer (Oos) op 1,82; 8. Martin Bell (GBr) op 1,98; 12. Peter Wirnsberger (Oos) op 2,16 Stand wereldbeker afdaling: 1. Wirnsberger 115 punten; 2. Muller 110; 3. Mair 82; 4. Resch (Oos) 72; 5. Alpiger 67 Stand wereldbeker algemeen: 1. Gi rardelli 227; 2. Muller 199; 3. Was- meler (Brd) 169; 4. Wirnsberger 143; 6. Zurbriggen (Zwi) 141. TENNIS Toernooi ven Boca Weat Dameeenkelspel, halve finales Chris Evert-Lloyd (Vs)-Kathy Rinaldi (Vs) 7-6 (8-6), 6-1; Steffi Graf (Wdl>-Helena Sukova (Tsj) 6-2, 6-T Heren dubbelspel, halve finales Stefan Edberg/Anders Jarryd (Zwe>- Boris Becker/Slobodan Zivojinovic (Brd/Jsl) 6-7 (5-7), 6-4, 7-6 (7-1), 6-3; Brad Gilbert/Vince van Patten (Vs>- Peter Fleming/Guy Forget (Vs/Pra) 6-4, 6-4, 6-3 Gemengd dubbelspel, kwartfinales Emilio Sanchez/Steffie Gral (Spa/Wdl)-Sherwood Stewart/Pam Shriver (Vs) 4-6, 7-6 (7-4), 6-4; Ken Flach/Kathy Jordan (Vs)-Sammy Gi- ammalva/Zina Garrison (Vs) 6-4. 6-4 Gemengd dubbelspel, halve finales John Fitzgerald/Elizabeth Smylie (Aus)-Michael Fancutt/Dianne Bale- c t rat Ai teV C-O CO Emllie Sanchez/Steffi Graf (Spa/WDI) 6-4, 7-5. Halve finales heren enkelspel: Lendl (TsjFConnors (VSt) 1-6, 6-1, 6-2, $-6. 5-2 en opgave Connors. WIELRENNEN Ronde van Valencia (derde etappe van Maesamagrel naar Montanejos over 196 km): 1. Kelly (Ier) 5.52.06; 2. 6. Theunisse (Ned); 7. Rüttimann (Zwi); 8. Hinault (Fra); 9. Belda (Spa); 10. Müller (Zwi) z.t. Algemeen klassement: 1. Blanco^VII- lar (Spa) 16.23.13; 2. Hinault (Fra>op 2 sec.; 3. Müller (Zwi) op 13 sec.; 4. Kelly (Ier) op 15 sec.; 5. Gaston (Spa) op 21 sec.; 6. Arenas (Spa) op 23 sec.; 7. LeMond (VSt) op 24 sec.; 8. Hilse (WDI) op 25 sec.; 9. Knetempnn (Ned) op 27 sec.; 10. Pedersen (Noo) op 35 sec. IJSHOCKEY Play-offs om NK: Tilburg Trappers-S- moke Eaters 2-5 (1-2, 0-2, 1-1). Promotie-degradatiecompetitie: Am- sterdam-Nijmegen 3-1 (1-0, 2-0, CC-1); HYS-Den Bosch 5-7 (3-3, 1-0, 1-4J.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9